» »

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

««
3 / 11
»»

Grho ::

Živjo,

A se kaj ve kdaj bo Degiro ponovno nazaj? Za moje potrebe je bil vrhunski broker, škoda da (pre)ukinjajo. Meni sicer še niso poslali obvestila da prekinjajo, vendar zagotovo dobim.

Alternativa trenutno Tradestation Global - Minimum začetni depozit je 5000Eur, provizije sprejemljive (min 1,8 na EUR borzah,..), resen broker, koristijo pa infrastrukturo od IB (v bistvu so ugodnejša verzija IB-ja)

https://www.tradestation-international....

Druga alternativa pa je Exante - Minimum začetni depozit 10.000 Eur, zelo ugodne provizije, nekoliko zmoti visok withdraval fee - 30 EUR).

https://exante.eu/

Jaz bom prestopil na Tradestation, dokler se ponovno ne omogoči Degiro. Trgujem samo z ETF-ji (večinoma EUR currency, dovolj likvidni, kumulirajo dividende) , konzervativno, mi je pa pomembno da imam na razpolago dovolj širok nabor. In seveda čimnižje provizije :)

CoreySteel ::

A ni malo čudno, da je samo ena oseba do sedaj dobila sporočilo, da ukinjajo račun?
Sem 99% prepričan da nič ne ukinjajo :)
Twitter: @CoreySteel_

Grho ::

Hm, zakaj bi Nejc potem objavljal to da se ukine?? Res da je objavil na 1.4 :/ ni pa zanikal tega. Če je to res 1.4 šala, je to hudičevo slab joke, ker sem potrošil kar nekaj ur da sem raziskal nove Brokerje

Čeprav, če lahko drugi Brokerji (IB, tradestation, Exante..) sprejemajo nas kot stranke (brez prevodov,..), ne vidim nekih blaznih težav zakaj ne bi Degiro tega hitro uvedel.

Jaz še nisem izpolnil dokumenta Proof of residency , mogoče search-ajo po tem dokumentu in me zato še niso našli.

Mato989 ::

Možno da je prvoaprilska... ampak ne spremeni pa dejstva da se za SLO pripravlja Degiro platforma brez Deadlina... Ki jo osebno komaj čakam, ker takrat bom šel v tole.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dominuspro ::

CoreySteel je izjavil:

A ni malo čudno, da je samo ena oseba do sedaj dobila sporočilo, da ukinjajo račun?
Sem 99% prepričan da nič ne ukinjajo :)


Jst se tudi ne sekiram, dokler ne dobim ničesar uradnega. Sem pa na nemškem registriran, čeprav ne štekam jezika.
Je pa možno, da bi brexit kaj vplival na angleško verzijo...

koli99 ::

Jaz sem se regristriral septembra na Irskem Degiru, vse poslal kot je bilo zahtevano, vsi dokumenti accepted/confirmed. Nobenega emaila / obvestila naj ukinem račun...

CoreySteel ::

8 ljudi imam v grupi, ki smo na Degiru. Vsi sicer na Irskem. Računi stari od parih mesecev do več let. Nihče ni nič dobil.
En je pa pisal...



Boldano not :D
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

JA23 ::

Jaz sem tudi registriran na irskem degiru, pa nisem dobil nobenega obvestila.
Pravzaprav sem pred parimi dnevi odprl še en račun - to pot custody (pa sem navedel, da sem iz Slovenije).

Sem pa tudi zvedel, da je recimo razlika med custody in basic računom, da je potrebno na custody računu plačat manjši fee za obdelavo dividend (na basicu pa tega ni potrebno plačat).

Možen je tudi prenos pozicij med računi, po 7,5€ na pozicijo.

Nejc30 ::

Khm, res čudno. Ni bila 1.aprilska, ampak je pa zelo čudno, zakaj ni nobeden drug dobil podobnega maila. Kot sem že omenil, sem tudi govoril po telefonu z njimi ter so dejali isto stvar kot v mailu. Za vsak slučaj sem pustil nekaj drobiža gor, pa bomo videli, kaj bo 1.maja, ko bi naj bil račun ukinjen.

Nejc30 ::

Mogoče ima kdo tukaj izkušnje z platformo Optimtrader.com? Nemški ponudnik, ki ima celotno verzijo platforme v slovenskem jeziku, v naboru delnic ter etf-jev pa vidim, da imajo enako ponudbo kot večina ostalih brokerjev, tako da glede izbire ne bi smelo biti težav.
Tudi sami nakupni feeji delujejo zelo nizki. Ob nakupu delnice na ameriških menjalnicah ti zaračunajo 0.03€, medtem ko na evropskih vzamejo 0.16% nakupnega volumna, kar znasa 1.6€ na 1000€ nakupnega volumna.
Delujejo zelo ugodni. Minimalni deposit pa je 5000€.
Za vsako informacijo se vam že vnaprej zahvaljujem.

Nejc30 ::

Ravnokar sem prejel odgovor od Degiro supporta na mail, da bodo vsi računi, ki so bili kreirani po Oktobru 2018 ukinjeni. Vsi preostali računi, ki so bili kreirani prej, ostajajo aktivni.

user4683 ::

Sam sem pri Optimtrader ze nekaj let, brez kaksnih slabih izkusenj. Pomoc je zelo odzivna, v Slovenskem jeziku, stroski so taksni kot so, stvari delujejo :)

Krenforum ::

Nejc30 zdej ne vem kako in kdaj si ti odprl račun na Degiru, ampak pri meni je bilo tako. Avgusta 2018 sem ga odprl. Kasneje so mi sporočili, da ne bodo sprejemali več nakazil iz SLO računov, ravno ko sem nakazal iz SLO računa. Kar sem rešil s tem, da sem pač dal nemškega N26. Kasneje sem odprl še trgovalni račun na Degiro za punco. Vendar se je pri registraciji zataknilo, nikakor se ni dalo izbrati med državami Slovenije. Zato smo pač dali Avstrijo, registriali, nato spremenili na Slovenijo in zadeva dela. Nobenih mailov še ni bilo o ukinitvi računa.

Kar se tiče optimtrader, je posrednik za enega največjih brokerjev IB. Je namenjen profijem, ki kar dosti trgujejo. Ga tudi imam, če ne trguješ imaš inactivity fee in stroški samih nakupov so višji kot pri Degiru. Preberite si malo brokerreviewe.

pikachu004 ::

Sem pisal na njihov info, če sprejemajo stranke iz Slovenije. Njihov odgovor:

Thank you for your email and your interestin DEGIRO.
This is something that we are working on to be able to offer to our clients, however we cannot provide a timeline at this time
If you wish to be added to the waiting list to be notified once these accounts become available, please confirm this in a reply to this email.
Should you have any further queries, please do not hesitate to contact our Service Desk and we would be happy to assist you.

Kind regards,

barakus ::

Kaj pri registraciji na Degiro je potrebno pofejkat samo trenutni naslov? Vse ostalo je lahko nastavljeno na Slovenijo?

Res škoda, da Slovenci ne moremo gor, ali je to res samo zaradi jezika? Kaj pa če pripadaš manjšini in tvoj jezik ni slovenščina?

CoreySteel ::

IBAN rabiš ne-slovenski. Tega pa ne moreš pofejkat.
Twitter: @CoreySteel_

barakus ::

Aja, to tudi imam. Sem jim poslal email.

AndrejO ::

CoreySteel je izjavil:

IBAN rabiš ne-slovenski. Tega pa ne moreš pofejkat.

Jaz uporabljam TRR na slovenski banki, živim pa na Irskem.

Nikakršnih težav nimam s to kombinacijo.

CoreySteel ::

Pa imaš nov račun, ali ga imaš že od prej, pred spremembami?
Twitter: @CoreySteel_

buttcrack ::

AndrejO je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

IBAN rabiš ne-slovenski. Tega pa ne moreš pofejkat.

Jaz uporabljam TRR na slovenski banki, živim pa na Irskem.

Nikakršnih težav nimam s to kombinacijo.

kaj želiš s tem povedat? da si smotan ker imaš še kar SLO TRR ali, da si ful hud ker živiš na irskem?

barakus ::

Hvala za informacije, nisem hotel sprožiti kreganja.

CoreySteel ::

Uglavnem, ne-slovenski IBAN potrebuješ.
Twitter: @CoreySteel_

Krenforum ::

Recimo od N26, tako imam jaz...

AndrejO ::

CoreySteel je izjavil:

Pa imaš nov račun, ali ga imaš že od prej, pred spremembami?

Dva od prej, enega pa po.

buttcrack je izjavil:

AndrejO je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

IBAN rabiš ne-slovenski. Tega pa ne moreš pofejkat.

Jaz uporabljam TRR na slovenski banki, živim pa na Irskem.

Nikakršnih težav nimam s to kombinacijo.

kaj želiš s tem povedat? da si smotan ker imaš še kar SLO TRR ali, da si ful hud ker živiš na irskem?

Samo to, da se izgleda da tudi s slovenskim SI56 IBAN-om brez fejkanja.

Podatek je morda relevanten, če nekdo drug pravi, da rabiš tudi ne-slovenski IBAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

barakus ::

AndrejO je izjavil:


Dva od prej, enega pa po.




Zanimivo. A pa je to dovoljeno po njihovih pravilih, da imaš več računov kot ena oseba? In s kakšnim namenom imaš 3 ?

metalc ::

barakus je izjavil:


Zanimivo. A pa je to dovoljeno po njihovih pravilih, da imaš več računov kot ena oseba? In s kakšnim namenom imaš 3 ?


Na isti IBAN (in seveda ostale os. podatke) imaš čisto uradno lahko dva računa, eden custody in drugi trading. Vsak mora imeti svoj username, ki ga moraš v tem primeru ob nakazilu obvezno navesti pod referenco, da vedo, kam ti to poknjižiti. Tudi v ceniku imaš postavko za prenos VP med svojimi računi, če se še prav spomnim, košta 20€ na pozicijo.

AndrejO ::

barakus je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Dva od prej, enega pa po.




Zanimivo. A pa je to dovoljeno po njihovih pravilih, da imaš več računov kot ena oseba? In s kakšnim namenom imaš 3 ?

Nikakršnih vprašanj ni bilo glede treh sočasno odprtih.

Pri nakazilih v opis navedem uporabniško ime, da vedo na katerega usmeriti sredstva. Ko sem odpiral #2 nisem vedel kako bo to delovalo in, če bom lahko uporabil isti TRR, pa so mi razložili, da glede istega TRR ni težav, samo v opis moram jasno navesti ime. Bojda, da če ga ni, bodo nakazilo zadržali in na e-mail poslali vprašanje kam naj to odložijo, da ne bo končalo v napačnem računu.

1x trading, 1x custody od prej. Nedavno sem odprl še enega ločenega custody zgolj zato, da si olajšam pregled nad dvema portfeljema, ki si jih gradim z različnima namenoma.

CoreySteel ::

AndrejO je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Pa imaš nov račun, ali ga imaš že od prej, pred spremembami?

Dva od prej, enega pa po.

buttcrack je izjavil:

AndrejO je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

IBAN rabiš ne-slovenski. Tega pa ne moreš pofejkat.

Jaz uporabljam TRR na slovenski banki, živim pa na Irskem.

Nikakršnih težav nimam s to kombinacijo.

kaj želiš s tem povedat? da si smotan ker imaš še kar SLO TRR ali, da si ful hud ker živiš na irskem?

Samo to, da se izgleda da tudi s slovenskim SI56 IBAN-om brez fejkanja.

Podatek je morda relevanten, če nekdo drug pravi, da rabiš tudi ne-slovenski IBAN.


Samo ta "nekdo drug" ima prav :)
Če je tebi šlo, je šlo zato, ker je IBAN že notri in whitelistan. Ne vidim druge razlage. Drugače kot rečeno, ne gre.
Twitter: @CoreySteel_

AndrejO ::

CoreySteel je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Samo to, da se izgleda da tudi s slovenskim SI56 IBAN-om brez fejkanja.

Podatek je morda relevanten, če nekdo drug pravi, da rabiš tudi ne-slovenski IBAN.


Samo ta "nekdo drug" ima prav :)
Če je tebi šlo, je šlo zato, ker je IBAN že notri in whitelistan. Ne vidim druge razlage. Drugače kot rečeno, ne gre.

Tudi to je možno. Možno pa je tudi, da pri drugih podatkih morda nekaj ni bilo dobro sfejkano. Davčna, morda? Ta je za kakrsnokoli finančno podjetje verjetno bistven podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Bellzmet ::

Mate jajca fejkat države in vse, ko se gre za denar. Pol bo pa pizd*** pri izplačilu bo pa spet veselica.

Lonsarg ::

Ja, ne bi rekel k ne bi blo konkurence, ampak jih je.

Grho ::

Malo offtopic pa vseeno.

Recimo da vložim 200.000 v delnice/ETF.... Da poenostavim izračun, vsako leto dvigujem ven rento 10.000 Eur. Letni donos konstantno 6%. Koliko davka plačujem? Kaj FURS jemlje za davčno osnovo? Torej, po prvem letu imam obresti 12.000 Eur. Ali bo FURS to vzel za osnovo in bom plačeval davek na celotno rento 10.000 in plačal 2.500 davka? Če računam proporcionalno, potem sem dejansko ven dvignil 471,70 Eur dobička in 9528,30 Eur glavnice. Ali je to osnova in plačam cca 120 Eur davka? Meni se zdi to zadnje bolj pošteno :)

Sem sicer googlal pa ne najdem kaj pametnega, na FURS-u tudi nič.. torej, kdo ve?

Ok, malo sem razmislil, prodam itak par delnic, zato plačujem sorazmerno, logično. OK, tko je če ne razmišljaš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grho ()

CoreySteel ::

Nisem šel niti računat kaj si napisal, ker se mi zdi, da si malo zakompliciral, ko je sistem dokaj enostaven :)

Osnova, od katere se obračuna dohodnina, je razlika med prodajno in nakupno vrednostjo. Če si delnico prodal z izgubo, davka ni, če si prodal z dobičkom, davek je.
Hkrati lahko upoštevaš 1% stroškov glede na prodajno in nakupno vrednostjo, se pravi se ti le ta zviša 1% za nakup in zmanjša 1% za prodajo.
Če imaš delnico manj kot 5 let, je davek 25%, če jo imaš 5 let je 15%, če 10 let 10%, če 15 let 5% in 0%, če imaš več kot 20 let.

Drugače imaš pa vse informacije v zakonu o dohodnini, od 92. člena naprej.
Twitter: @CoreySteel_

Grho ::

Ja, zakompliciral sem. U bistvu sem razmišljal čist o drugih stvareh. Imaš prav, stvar je simple, če prodaš delnico z dobičkom je davek drugače ga ni, 1% olajšave za stroške pri prodaji in nakupu, davčna lestvica je 25/15/10/5.

Krenforum ::

Kar lahko pazis, oziroma je vredno pogledati prej je, ali izbrani ETF dividende kvartalno izplačuje ali jih reinvestira. Osebno imam raje, da jih reinvestira, saj se ne rabim ukvarjati z oddajanjem odmere davka od dividend..

Nejc30 ::

Račun sem delal preko irske strani, tudi banko imam N26.

Krenforum je izjavil:

Nejc30 zdej ne vem kako in kdaj si ti odprl račun na Degiru, ampak pri meni je bilo tako. Avgusta 2018 sem ga odprl. Kasneje so mi sporočili, da ne bodo sprejemali več nakazil iz SLO računov, ravno ko sem nakazal iz SLO računa. Kar sem rešil s tem, da sem pač dal nemškega N26. Kasneje sem odprl še trgovalni račun na Degiro za punco. Vendar se je pri registraciji zataknilo, nikakor se ni dalo izbrati med državami Slovenije. Zato smo pač dali Avstrijo, registriali, nato spremenili na Slovenijo in zadeva dela. Nobenih mailov še ni bilo o ukinitvi računa.

Kar se tiče optimtrader, je posrednik za enega največjih brokerjev IB. Je namenjen profijem, ki kar dosti trgujejo. Ga tudi imam, če ne trguješ imaš inactivity fee in stroški samih nakupov so višji kot pri Degiru. Preberite si malo brokerreviewe.


Kako si zadovoljen z njihovo platformo? Kakšna je ponudba ETF-jev ter kakšno provizijo plačaš ob nakupu? Kako je z delnicami?

Hvala za kakršnokoli informacijo.

user4683 je izjavil:

Sam sem pri Optimtrader ze nekaj let, brez kaksnih slabih izkusenj. Pomoc je zelo odzivna, v Slovenskem jeziku, stroski so taksni kot so, stvari delujejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nejc30 ()

Nejc30 ::

Če je Optimtrader podružnica IB, kakšna je potem prednost trgovanja na optimtrader? Glede na to, da je IB še vedno glavna družba, imam raje potem pri njih glavni račun, kot pa pri slo podružnici? Kakšno imate mnenje oz. izkušnje ter kakšne so razlike v feejih med tema dvema? so enake ali?

metalc ::

Se je še komu zgodilo?

Namreč, po precej manj kot običajnih 3 letih danes hočejo, da znova oddam obrazec W-8BEN (za uveljavljanje znižanega davka na dividende iz ZDA). OK, grem na link, v obrazcu, kjer niti ne morem nič spreminjati, sta pravilno vnešena država rezidentstva in davčna št., še odkljukam, da je vse pravilno, in submit, nakar reče, da ga ne morejo sprejeti. Iz neke silno posplošene razlage sklepam, da bi vzrok MORDA lahko bil bančni račun pri N26, ki je kakopak iz druge države, kot je moje rezidentstvo.

Še čakam, da mi iz podpore razložijo, za kaj točno se gre....

Kebo ::

Ja jaz sem tudi dobil, imam N26 vezan na Degiro.

koprive ::

Meni so napisali da morata biti prebivališče in bančni račun v isti državi (imam tudi N26). Težava je, ker slovenskih računov ne sprejemajo več tako da trenutno nimam kaj storiti. Bomo videli kakšen bo njihov odgovor.

bluefish ::

Stroškovno primerljive alternative Degiru, delujoče v Sloveniji, kjer ni čaranja z naslovi in bančnimi računi? Predvsem za ETF-je.

CoreySteel ::

https://brokerchooser.com/compare-broke...

Lynx recimo, samo ima 3000€ deposit limit.
Twitter: @CoreySteel_

AndrejO ::

koprive je izjavil:

Meni so napisali da morata biti prebivališče in bančni račun v isti državi (imam tudi N26). Težava je, ker slovenskih računov ne sprejemajo več tako da trenutno nimam kaj storiti. Bomo videli kakšen bo njihov odgovor.

#1: To se nanaša zgolj in izključno za nekatere prihodke iz ZDA. W-8BEN zgodba in to. To ne vključuje dobička pri prodaji delnic, vključuje pa stvari kot so npr. izplačila dividend. Kaj vse to vključuje bo vedel računovodja.

#2: Razlika med "prej" in "po novem" bo samo v višini obdavčenja na izvoru. ZDA za dobičke tujcev, ki ne živijo v ZDA zaračunajo 30% davek. Ta davčna stopnja je lahko na podlagi dvostranske konvencije tudi nižja, pri čemer mora prejemnik izpolniti W-8BEN. Kakšne so trenutno te davčne stopnje za Slovenijo in kako se v Sloveniji upošteva (ali pa ne upošteva) v tujini zaračunan davek, bo vedel povedati kakšen računovodja.

#3: Zadeva je pomembna zgolj za izplačila. Posrednik (torej DEGIRO) mora zagotoviti in jamčiti, da je oseba resnično od tam, od koder trdi, da je, da se upošteva ustrezno dvostransko konvencijo, če ta obstaja.

#4: DEGIRO se je očitno odločil, da si ne bo posebej grenil življenja (oziroma višal stroškov poslovanja) in za zagotavljanje verodostojnosti podatkov, ki jih posreduje ZDA sedaj postavlja pogoje, kot jih postavlja. Glede na to, da zahtevajo tudi izjave za nazaj, je vzrok verjetno v tem, da IRS-ju nekaj ni všeč in je na njih pritisnil.

To pomeni, da če so bivališče, davčna pristojnost in bančni račun nahajajo v isti državi, potem je vse kul, ker imajo podatke lokalno že v rokah. Če kaj odstopa, se jim s tem ne bo dalo ukvarjati in bodo odbili 30% davka, da ga plačajo ZDA. Kdor ne trguje na borzah v ZDA, se ga sprememba ne tiče.

blank3 ::

CoreySteel je izjavil:

https://brokerchooser.com/compare-broke...

Lynx recimo, samo ima 3000€ deposit limit.


Je možno narediti prenos obstoječega portfelja iz Degiro na Lynx? (tj. brez, da bi prodajal?)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

CoreySteel ::

Seveda. In to velja tudi kot deposit, se pravi če imaš portfolio večji od €3k, ti ni treba depositat v cashu, ampak le preneseš portfolio.
Twitter: @CoreySteel_

Lonsarg ::

In tudi za limit ni tak problem, je precej majhen če resno pomisliš. Če imaš pod 3000€ za vlagat ni vredno truda z registracijo računa itd.

kljuka1 ::

Degiro basic/active/trader vs custody account:
nekateri pravite, da raje izberete custody account, ker lahko pri basic/active/trader account-u Degiro vaše delnice posoja (za short-anje - seveda se vedno uporablja margin, zato je verjetnost, da bi šlo kaj narobe po mojem mnenju res minimalna).

Nihče ni omenil, da se ta 2 tipa account-ov razlikujeta tudi v fee-ju za dividende. In sicer piše nekako takole:
- basic/active/trader account: dividend processing: Free
- custody account: dividend processing: € 1.00 + 3.00% of dividend (maximum 10.00%)

Če izračunam, bi torej pri 100€ dividendi prejel 96€. Se motim? V tem primeru izbira custody account-a ni več tako zelo samoumevna.

Povezave:
Degiro Fees FAQ
basic/active/trader fees (pdf)
custody fees (pdf)

Lonsarg ::

Večino ljudi v Sloveniji se gre ETFje brez dividend, malo zaradi davkov, predvsem pa zaradi birokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Izak ::

Pravkar dobil email da mi bodo zaprli račun.

Citiram:
The reason for the termination of the contract is we cannot provide our Services to clients resident in Slovenia


Račun sem imel na degiro.ie

fiction ::

Izak je izjavil:

Pravkar dobil email da mi bodo zaprli račun.

Citiram:
The reason for the termination of the contract is we cannot provide our Services to clients resident in Slovenia


Račun sem imel na degiro.ie


Nejc30 je izjavil:

Ravnokar sem prejel odgovor od Degiro supporta na mail, da bodo vsi računi, ki so bili kreirani po Oktobru 2018 ukinjeni. Vsi preostali računi, ki so bili kreirani prej, ostajajo aktivni.


Nejc30, kaj se je pol zgodilo po 1.maju? So ti res zaprli račun? Izak, kdaj si kreiral račun - po oktobru 2018? Meni je sicer kul, ker sem prej odprl, sam kaj točno naj bi bila fora s tem datumom? Od takrat niso več uradno podpirali Slovenskih strank zaradi nekih birokratskih zapletov al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752178454 (1673) onka
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940637 (981) Slayer69
»

DURS dividende davek

Oddelek: Loža
413884 (2040) FireSnake

Več podobnih tem