» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
3 / 16
»»

metalc ::

CoreySteel je izjavil:

Kako hudiča bo človek prijavil "delno delnico" FURS-u pa tudi ne vem.


Ni problema, št. enot VP za posamezno transakcijo komot vpišeš na 4 decimalke natančno.

CoreySteel ::

TIL
Twitter: @CoreySteel_

Slayer69 ::

Kar mene najbolj moti pri teh "fractional" ponudnikih je to, da ne omogočajo prenosa k drugemu posredniku (tudi celega števila ne), tako da to bi nekako sovpadalo s tvojo trditvijo CoreySteel, ampak vseeno pač na njihovih info straneh sem zasledil, da kao si lastnik, sedaj pa pač ne vem kaj naj si o tem mislim ;)... Baje je to sicer planirano za prihodnost, ampak vseeno dokler ni pač ne moreš nič.
Tako da to mi je nekako še največji drawback, da bi vložil kakšno večjo vsoto na katerega od teh novodobnih brokerjev, tako da se bom verjetno na teh pač samo malo igral z neko manjšo vsoto, pa da vidimo kako te zadeve sploh delujejo.

bladzy ::

Ja kje pa lahko potem sploh kupim prave delnice in ETF-je??

toma168 ::

Po pregledu različnih brokerjev, se mi zdi za dolgoročno investiranje trenutno najboljša opcija TradeStation Global. Ne mislim preveč komplicirati, zato bom investiral samo v en ETF (IE00BK5BQT80) in letno dokupoval... Vseskozi sem si predstavljal, da brokerji ponujajo neko online platformo, kjer se tu pa tam prijaviš in opraviš nakup in malo pogledaš stanje. Zdaj pa vidim, da imajo Tradestation in IB svoj program, ki ga naložiš, urediš par nastavitev in od tam spremljaš svoj portfolio - verjetno ni kaj bistveno bolj komplicirano... Veliko vas je na Degiro in Trading212, je tam zadeva ista?

zebra2 ::

IB, Degiro in Trading212 imajo na voljo (tudi) browser aplikacijo.

bmahnic ::

toma168 je izjavil:

Po pregledu različnih brokerjev, se mi zdi za dolgoročno investiranje trenutno najboljša opcija TradeStation Global. Ne mislim preveč komplicirati, zato bom investiral samo v en ETF (IE00BK5BQT80) in letno dokupoval... Vseskozi sem si predstavljal, da brokerji ponujajo neko online platformo, kjer se tu pa tam prijaviš in opraviš nakup in malo pogledaš stanje. Zdaj pa vidim, da imajo Tradestation in IB svoj program, ki ga naložiš, urediš par nastavitev in od tam spremljaš svoj portfolio - verjetno ni kaj bistveno bolj komplicirano... Veliko vas je na Degiro in Trading212, je tam zadeva ista?

TradeStation Global ima tudi spletni vmesnik. Vsaj tako je zapisano na BrookerChooserju.
Pri njih imaš vse tri možnosti: spletni in mobilni vmesnik ter namizno aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmahnic ()

toma168 ::

Hvala za odgovora. Tudi jaz sem nato na Brookerchooserju (https://brokerchooser.com/broker-review... našel, da Tradestation Global ponuja spletna vmesnika, sicer nista njihova ampak od Interactive Brokers, se pravi Client Portal in Webtrader. Na spletni strani od TSG pa je navedeno, da se lahko uporabljajo samo "desktop" platforme, to je TWS od IB in pa original TSG platforma (https://www.tradestation-international....
Račun sem si začel ustvarjati pri TSG, ampak sem tam vpisal samo mail in osnovne podatke, potem pa je vsa nadaljnja prijava potekala preko IB. Prijava je kar "ostra" in glede na to da sem začetnik sem se moral malo zlagati pri nekaterih vprašanjih, da ti sploh dovolijo da trguješ. Potrditev je bila hitra in preden je račun polno aktiviran treba naložit denar. Preden bom nekomu nakazal denar sem hotel preizkusiti njihov support, seveda z bolj ali manj noobskimi vprašanji... Spodaj prilagam korespondenco, mogoče bo komu v pomoč.

Dear Sir/Madam!

I indeed have some questions, so before I complete with opening an account I would be very thankful if you can answer some of my questions.

Just to give you an overview, I would like to start with just one ETF portfolio - Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating (IE00BK5BQT80,VWCE) and invest in long term.

1. I couldn't find a list of your ETF's on the website. Is the upper ETF available on your trading platform? Unfortunately, due to EU restrictions it is not possible to trade the majority of ETFs as a non- proffesional resident of EEA.
2. I see that you have a downloadable platform, do you also have online/browser platform for trading? Is it possible to take a look in to this online/browser platform before funding the account? No, you have to download it into your PC/laptop
3. It says you don't charge inactivity fee but you can check the account from time to time. Is for example one trade per year acceptable? yes
4. After initial minimal deposit of 1.000 USD is there later also any min. deposit amount? no. But, if you have a MARGIN account you need to always keep on your account min 2000 USD
5. What's the investor protection amount? Does GBP85,000 also stand for other European countries? GBP50,000
6. Fees. I know you have special website with fees and commissions, but I don't understand them all. If possible please give me a basic description what yearly fees can I expect from you.
- upper stock is USD based so I pay the commission fee of 0.007 USD/share or min 1.5 USD per order. If the stock would be EUR based then I would pay 0.12% per trade value. Please confirm. yes + EUR - Minimum Per Order EUR 1.75
- If I deposit in EUR is there any conversion fee? How much? No, YOur deposit will be in EUR. Then you can convert a currency by yourself within your account.
- If possible I will choose VWCE- XETRA stock Exchange, What is their trading fee?
- What is the fee of transfering the portfolio to other brokers? I would have to ask my colleagues, are you still interested in TSG?

- Hello Dear XXX,
thank you very much for answering my questions. Yes I am interested in TSG but only if I could trade with ETF's. So IE00BK5BQT80,VWCE is not available, what about IE00B4L5Y983, EUNL? Under reviews I read that this is the best broker for buy and hold so I was planning to invest in long term with ETF's. For long term investing it is also important that I can change the broker and not sell my positions if something goes wrong.

- Regarding IE00BK5BQT80,VWCE + IE00B4L5Y983, EUNL I have already sent a question to my colleagues and I will let you know asap.
TSG platform is available for you. But you cannot trade US ETF with EU broker.

No nato sem se brez problema prijavil v obe IB browser platformi in našel tudi ta pravi ETF:
 IB client portal

IB client portal



Seveda sem jim to povedal, odgovor je sledeči.. ampak zopet omenjajo samo "desktop" platforme.
- Yes, you can. You can use TWS or TSG platform within this account. It depends on you which one you choose for trading each time:-)
Anyway, I am still waiting for feedback from my colleagues, so that I can provide you 100% correct answer about it...
I will let you know.
Thank you,

Ta support me je malo zmešal... glede na zgornjo sliko jaz ne vidim razloga zakaj nebi mogel z IB browser platformo trgovati z ETFji... Vseeno pa upam, da kdo tukaj uporablja TSG in še lahko to potrdi. Prav tako me malo skrbi, da bi potem z uporabo IB platforme veljale njihove provizije, ampak če sem se v osnovi prijavil preko TSG potem temu nebi smelo biti tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toma168 ()

CoreySteel ::

Malo pomanjkljiv odgovor od supporta, ali pa malo površen.
Odgovor o ETF-jih se je nanašal na ameriške ETF-je. Teh kot Evropejec (neprofesionalec) res ne moreš kupovat. Ti si dal pa primer irskega ETF-ja, katerega pa sigurno lahko, ampak support verjetno ni preveril za katerega točno sprašuješ :)
Twitter: @CoreySteel_

rini ::

Koliko časa denar potuje na trgovalni račun IB?

Po napovedi preko aplikacije sem zjutraj nakazal sredstva, ki jih pa še ni na računu. Kdaj se v Ameriki odpre plačilni sistem?

je že urejeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

ploter90 ::

rini je izjavil:

Koliko časa denar potuje na trgovalni račun IB?

Po napovedi preko aplikacije sem zjutraj nakazal sredstva, ki jih pa še ni na računu. Kdaj se v Ameriki odpre plačilni sistem?

je že urejeno


A nakazal si iz UPN obrazca na trr DE69 5021....in znesek si dav točno tak, kot si ga napisal na svojem accountu (a notification has been created of yout intent to transfer EUR XXXXX,XX via WIRE DEPOSIT into accoutnt( ->tvoj)

andmer99 ::

Začetniško vprašanje, ne spomnim se, da bi že bilo govora o tem, do sedaj sem bil v delnicah in skladih samo preko offline SLO posrednika.

Začnem postopek odpiranja računa pri Captraderju (ali kot alternativa Tradestation Global). Ko gre papirologija z dokumentacijo skozi, jim nakažem denar, ki ga mora biti najmanj tisti minimalni znesek.

V kakšnem času pa potem pričakujejo, da ta denar pretvorim v delnice? Sprašujem zato, ker bi denar v več korakih - recimo v 2-3 mesecih - porabil za nakup ETF in pa zato, ker menim, da borzni trend ne bo V temveč W (ali upajmo da ne L).

startrack123 ::

rini je izjavil:

Koliko časa denar potuje na trgovalni račun IB?

Po napovedi preko aplikacije sem zjutraj nakazal sredstva, ki jih pa še ni na računu. Kdaj se v Ameriki odpre plačilni sistem?

je že urejeno

Živjo,

baje da lahko traja do 4 dni - odvisno od banke, do sedaj pa v moji izkušnji še nikoli ni trajalo več kot 24h od takrat ko sem nakazal pa do takrat, ko je bil denar na IB - sem pa še začetnik tko da sem samo trikrat nakazoval denar.

startrack123 ::

Živjo,

Imam vprašanje in sicer na dvojno obdavčitev dividend. Za USA mi je jasno, izpolniš W8-BEN in ti že avtomatsko odtrgajo Ameriški del, preostanek do 27,5% pa plačaš dursu.

Ima kdo izkušnje, kako se to uredi z Evropskimi državami, zgoraj sem zasledil, da zna biti bolj komplicirano?

    Zanima me predvsem: UK, Nemčija, Nizozemska, Irska?
    Kako pa je v primeru dividend pri ETF-jih enako kot pri delnicah?

Gep75 ::

startrack123 je izjavil:

Živjo,

Imam vprašanje in sicer na dvojno obdavčitev dividend. Za USA mi je jasno, izpolniš W8-BEN in ti že avtomatsko odtrgajo Ameriški del, preostanek do 27,5% pa plačaš dursu.

Ima kdo izkušnje, kako se to uredi z Evropskimi državami, zgoraj sem zasledil, da zna biti bolj komplicirano?

    Zanima me predvsem: UK, Nemčija, Nizozemska, Irska?
    Kako pa je v primeru dividend pri ETF-jih enako kot pri delnicah?


Pri akumulacijskih ETF-jih ti se dividenda ne izplačuje ampak se akumulira v vrednost ETF-ja kar je s stališča davkarije boljše, nimaš kaj prijavljat vsako leto kot pri ETF-jih, ki izplačujejo dividende. V tem primeru je enako kot pri delnicah moraš pač za prejšnje leto prijaviti vse dividende od ETF-jev.
Glede dividend od evropskih podjetij sem zasledil,da baje zaradi tega ker ni obrazca W8-BEN kot za USA, se brokerska podjetja s tem nočejo ukvarjat ter ti kar trgajo namesto 15% maksimalno vrednost. Potem bi mogel izpolnjevati dokumentacijo za povračilo preplačanega davka v državi iz katere je podjetje, ki je izplačalo dividendo, kar je najbrž zelo zamudno.

infiniteLoop ::

Nečaka bi rad naučil principov investiranja in obrestno obrestnega racuna. V ta namen sem mislil, da bi zanj odprl trgovalni račun, in nanj vlagal kakšnih 100 (ali kaj podobnega) evrov mesecno. Ko fant doseže neko starost (npr 25 let), bi mu predal ta račun.
Zadeva bi naj bila čim prepostejša in varna/stabilna. Ne nameravam nič čarati, ampak dokupovati en globalni ETF (recimo VWRL) skozi ves ta čas. (hmm... mogoče ga lahko še malo izpostavim BTCju, da se fant nauci tudi o špekulativnih nalozbah :D )

Kje in kako bi bilo to najbolj pametno izvesti. Ker se bi v tem času na računu nabralo več kot je vsota, ki mu jo lahko podarim brez obdavčitve, verjetno nima smisla, da sem jaz lastnik računa. Ker je fant mladoleten, in ker iz lastnih izkušenj menim, da mlade fante lahko malo večje vsote na računih zacnejo srbeti, je verjetno najbolje, da je imetnik eden izmed staršev.

Kolikor berem je za rezidente Slovenije s tako nizkimi vlozki trenutno najbolj priljubljen T212, ampak to da ne omogoča prenos imovine k drugem brokerju, in pa deloma tudi UK/Bolgarija setup mi dajeta malo kisel priokus. Kakšna druga varjanta? Mislim, da je nekdo enkrat omenjal, da so za enostavne zadeve lahko čisto OK usluge določenih slovenskih bank. Vsi nasveti in ideje so dobrodosli.
None of us is as dumb as all of us.

buttcrack ::

Če te je strah za par 100€, potem borza ni zate.

infiniteLoop ::

buttcrack je izjavil:

Če te je strah za par 100€, potem borza ni zate.


Hvala za mnenje. Ima kdo mogoče tudi kak predlog?
None of us is as dumb as all of us.

barakus ::

TradeStation Global, je bil opisan v prejsnjih postih

infiniteLoop ::

barakus je izjavil:

TradeStation Global, je bil opisan v prejsnjih postih

Hvala - bom si ga pobližje pogledal.
None of us is as dumb as all of us.

barakus ::

Ali kdo ve na IBKR kjer bi se moral videt monthly inactivity fee? Ker na nobenem reportu ne najdem da bi mi kdaj obracunali ta fee.

johny3 ::

Kako je pri Revolutu glede davkov? Če prav razumem ne gre za CFD in je davek 27,5%, drži? Kako je pa glede dividend in izpiskov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johny3 ()

Ascendor ::

RSpi je izjavil:



Mogoce ti pride tole prav, mislim, da nimava prevec opcij za to kar so najini cilji...meni je tole super napisano, platformo se bom pa ze naucil, saj ne mislim trade-at na dnevni bazi... jaz sem ravno danes prenesel dinarcke :P Tudi o fee-jih govori ta blog...

http://retireinprogress.com/interactive...


Sam se nagibam h Captrader-ju. Namreč mesečni inactivity fee je 1$ v primerjavi z 10$ pri IB. Ker mislim opravljati le kakšno transakcijo ali dve na mesec, je verjetno to najboljša opcija.

Poleg tega, ko (če) mi enkrat račun zraste do 100k lahko enostavno prenesem sredstva z enega h drugemu (tako piše na njihovi strani).

Mnenja?

ubermensch ::

Ascendor je izjavil:

RSpi je izjavil:



Mogoce ti pride tole prav, mislim, da nimava prevec opcij za to kar so najini cilji...meni je tole super napisano, platformo se bom pa ze naucil, saj ne mislim trade-at na dnevni bazi... jaz sem ravno danes prenesel dinarcke :P Tudi o fee-jih govori ta blog...

http://retireinprogress.com/interactive...


Sam se nagibam h Captrader-ju. Namreč mesečni inactivity fee je 1$ v primerjavi z 10$ pri IB. Ker mislim opravljati le kakšno transakcijo ali dve na mesec, je verjetno to najboljša opcija.

Poleg tega, ko (če) mi enkrat račun zraste do 100k lahko enostavno prenesem sredstva z enega h drugemu (tako piše na njihovi strani).

Mnenja?


Če misliš opraviti vsaj eno transakcijo na mesec, potem pri IB nimaš tega 10$ inactivity fee-ja? Ali pač?

Ascendor ::

ubermensch je izjavil:



Če misliš opraviti vsaj eno transakcijo na mesec, potem pri IB nimaš tega 10$ inactivity fee-ja? Ali pač?


Kakor razumem moraš nabrati za vsaj 10$ comission feejev, torej minimalno 120$ letno.

V kolikor imaš v določenem mesecu pod 10$ ti zaračunajo 10$ - X, kjer je X comission fee, ki si ga plačal v tistem mesecu, npr. če si plačal 5$ za comissione, ti bojo trgali še 5$.

andmer99 ::

Ascendor je izjavil:



Sam se nagibam h Captrader-ju. Namreč mesečni inactivity fee je 1$ v primerjavi z 10$ pri IB.



Pa si dobro bral cenik pri Captraderju? Jaz razumem tako, da ti inactivity fee 1$ upalijo samo v primeru, če imaš stanje manjše kot 1000 USD.

chavlji ::

Poleg tega, ko (če) mi enkrat račun zraste do 100k lahko enostavno prenesem sredstva z enega h drugemu (tako piše na njihovi strani).


Kako to izgleda v praksi? A morata imeti borzi sklenjen nek dogovor? Imajo spletne borze posebne obrazce v ta namen? Nekaj podobnega kot withdraw finančnih inštrumentov?

Tudi sam se za začetek nagibam k kaki cenejši alternativi, čez par let pa IB for sure.

Ascendor ::

andmer99 je izjavil:

Ascendor je izjavil:



Sam se nagibam h Captrader-ju. Namreč mesečni inactivity fee je 1$ v primerjavi z 10$ pri IB.



Pa si dobro bral cenik pri Captraderju? Jaz razumem tako, da ti inactivity fee 1$ upalijo samo v primeru, če imaš stanje manjše kot 1000 USD.


Toliko bolje, saj namreč nimam 100k za Interactive Brokers minimum. :)

chavlji je izjavil:

Poleg tega, ko (če) mi enkrat račun zraste do 100k lahko enostavno prenesem sredstva z enega h drugemu (tako piše na njihovi strani).


Kako to izgleda v praksi? A morata imeti borzi sklenjen nek dogovor? Imajo spletne borze posebne obrazce v ta namen? Nekaj podobnega kot withdraw finančnih inštrumentov?

Tudi sam se za začetek nagibam k kaki cenejši alternativi, čez par let pa IB for sure.


Najbolje, da si pogledaš tu: https://www.captrader.com/en/captrader-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

chavlji ::

1. @Ascendor hvala! Si bom ogledal. Me je pa malo strah, ker glede na commente na post na RIP, celo sam IB za državljane EU v primeru stečaja jamči kritje zgolj 85k €. US imajo SIPC, ki krije do 500k €. Tako da ne vem, če bi gamblal za tistih 100€ na leto...

2. Na kater IB se pa kot EU državljan sploh lahko prijavim?
Interactive Brokers LLC, ki mi ga Google najde kot prvi zadetek, sploh ni dostopen
ERR_CONNECTION_RESET, This site can't be reached


Odpre mi samo landing od IBKR
A je to ok? Zasledil sem, da se veliko govori tudi o IBUK. Kateri IB je torej pravi za Slovenijo?

Ascendor ::

chavlji je izjavil:

1. @Ascendor hvala! Si bom ogledal. Me je pa malo strah, ker glede na commente na post na RIP, celo sam IB za državljane EU v primeru stečaja jamči kritje zgolj 85k €. US imajo SIPC, ki krije do 500k €. Tako da ne vem, če bi gamblal za tistih 100€ na leto...


Odvisno koliko denarja imaš na voljo... Sicer pa, če prav razumem je to za "cash" v računu. Sredstva naj bi bila na ločenem računu (npr. delnice).

CoreySteel ::

Tako je.
Twitter: @CoreySteel_

luka43 ::

Pozdravljeni,

sem zasledil kar nekaj komentarjev glede nezaupanja v Trading 212.
Koliko vidim britanski FSCS zavaruje do 85.000GBP; ali se potem vprašanje zaupanje ne prenese iz T212 na FSCS? Sam vidim FSCS, kot zaupanja vredno ustanovo ter posledično tudi T212 kot opcijo za dolgoročno investiranje.
Bega me edino bulgarska naveza. Ima kdo kak več podatek glede tega?
Ali je razlog, da se ne da prenašat med brokerji relativna novost platforme? Ali ne postane tudi ta argument irelevanten, če FSCS pokrije do 85kGBP?

Hvala vsem mojstrom že vnaprej za odgovor.
Iščem najboljšo buy and hold varianto pa kolebam med T212 in TSG...

Sush ::

Zdravo,
ker sem že parkrat videl, da se je omenjalo, da Lynx, tako kot Degiro ni na voljo za Slovence. To ni (več?) res, namreč sam sem v postopku odpiranja računa (na dom ti pošljejo papirologijo za podpisat) in sem jih spraševal okrog tega in so mi odvrnili, da ni problema za Slovenske državljane. Spodaj je odgovor:

"Of course, you can also contact us in English, that is no problem at all. Regarding your question we can confirm you that a Slovenian place of residence is not an obstacle to open an account with LYNX."

Prav tako me je še zanimalo glede inactivity fee in prenosov portfelja:

"We will gladly confirm that you have the possibility to transfer positions from another broker or bank to your LYNX account and vice versa. We do not charge any fees for this.



If your portfolio value is less than USD 1000,00 or its equivalent in any other currency, there is a USD 1,00 inactivity fee in a month in which you do not trade. If at least one transaction is made in that month, there is no inactivity fee regardless of the value of the deposit."

Bellzmet ::

Si ziher, da niso zamešali s Slovakia?

Sush ::

Bellzmet je izjavil:

Si ziher, da niso zamešali s Slovakia?


Ja upam da ne, obrazce so mi že pravilno poslal v Slovenijo :)

andij ::

No to je pa super.Poročaj kako se ti bo izšlo.Bom še malo počakal!

tt33 ::

Jaz se kot buy-and-hold dolgoročni investitor nagibam k odprtju računa pri Optimtrader. Začetna investicija je sicer zgleda vsaj 5000€, glede stroškov in enostavnosti uporabe pa zaenkrat nimam občutka. Imajo sicer strošek za neaktivnost, kar ne vem, če mi bo ok, ker pričakujem mogoče le par transakcij na leto - se pravi vsako leto bi investiral mogoče par tisoč evrov in sem pa tja kaj pobral dol. A se vam to znalcem zdi ok izbira, a bi bilo bolje razmisliti o čem drugem? Pri Optimtrader mi je všeč, da ti baje zgenerirajo vse kar rabiš za eDavke, kar precej olajša ene stvari.

A se na prihodek ob prodaji inštrumentov (delnic) poleg našega skoraj-30% davka obračunajo še kakšni drugi stroški? Koliko torte ti na koncu dejansko ostane, če obrneš s prodajo npr. 100€?

J.McLane ::

(1) Od dohodka iz kapitala se dohodnina izračuna in plača od davčne osnove, ugotovljene v skladu z določbami III.6. poglavja tega zakona, po stopnji 27,5% in se šteje kot dokončen davek.
(2) Ne glede na prvi odstavek tega člena, se stopnja dohodnine od dobička iz kapitala znižuje vsakih pet let imetništva kapitala in znaša po dopolnjenih:
1. petih letih imetništva kapitala: 20%,
2. desetih letih imetništva kapitala: 15%,
3. 15 letih imetništva kapitala: 10%.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

V davčni osnovi lahko upoštevaš 1% stroškov za nakup in 1% za prodajo.

Torej če znotraj 5 let nekaj prodaš in imaš po stroških nakupa in prodaje 100 € čistega, potem ti davčna vzame 27,5 €. Če nekaj prodaš po 20 letih davka ni več.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tt33 ::

Hvala J.McLane.

Kaj pa se zgodi, če tvoj online broker propade?

Sparkxl ::

To tudi mene zanima in sem v podobni situaciji kot ti. Ker pri teh skoraj da zastojnskih brokerjih za naslednjih 30 let nimam ravno dobrega občutka. Zato se nagibam k swissquote. Izjemno varna zadeva, ki pa ima tudi svojo ceno. Sem jo pripravljen plačat, ker do zdaj me je 25 let življenja na internetu naučilo da ima vse svojo ceno. Nič ni zastojn

tt33 ::

Na netu sem o situaciji s propadom brokerja našel tole:
- What Happens When a Stock Broker Goes Bust?
- What happens if my broker fails?

If a brokerage fails, another financial firm may agree to buy the firm's assets and accounts will be transferred to the new custodian with little interruption.

Ostale alternative pa niso tako spodbudne. Ne vem koliko zapisanega sicer velja za EU oz. Slovenijo ... Recimo Optimtrader je dokaj mala firma. Če grejo bust, kaj je z investicijami? Sicer pa lahko propade kdorkoli ne glede na stroške, tako da je to dobro imeti razdelano.

Jaz trenutno za buy&hold dolgoročne investicije v delnice/ETF kolebam med Optimtrader, TradeStation in Revolut. Slednjega še preučujem. Swissquote ne poznam. Optimtrader izgleda zanimivo zaradi najbolj enostavnega prijavaljanja prometa davkariji in na uč sprejemljivih stroškov, je pa moteč inactivity fee ... Pri tujih me odbija predvsem duhamorno prijavljanje prometa našim davčnim inštitucijam. Pri nas verjetno nihče ne ponuja storitve z normalno ceno, ki bi ta del poenostavila ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

tt33 ::

If your broker goes bust, you may have to pay to get your shares back
When you invest with a stockbroker, your assets are ring-fenced from the broker's own. This means that if the broker goes bust, your assets remain intact, and the company's creditors don't have a claim on them. There may well be a delay in getting your money back, and the value of your assets may fluctuate during that time. But in principle, your assets should still be there. And if it turns out that this ring-fencing wasn't being observed by the broker, and that money has been lost or stolen, then the Financial Services Compensation Scheme (FSCS see box below) covers up to GBP50,000 of any shortfall.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

J.McLane ::

Sem malo preveril, v Evropi imamo dva CSD:
Clearstream @ Wikipedia
Euroclear @ Wikipedia

Jaz imam delnice parkirane pri prvem, torej če gre broker v franže si nekaj časa brez možnosti prodaje, ampak je mogoče prenesti vse skupaj k drugemu brokerju, brez da vmes kaj prodajaš.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tt33 ::

Jaz zdaj kot začetnik za dolgoročno vlaganje (par transakcij na leto) kolebam med Optimtrader/IB, Firstrade in Swissquote. Pri prvem sem mislil, da je prednost, da ti za dokaj malo denarja pripravijo XML za eDavke, ampak je cena po branju njihovih cenikov v bistvu visoka - 8EUR na delnico. Tako da to ni več nek faktor. Firstrade je baje ok, ampak je omejen na ameriški trg. Swissquote si še nisem pogledal - naj bi bil drag, vprašanje pa je, če je za nizkofrekvenčno trgovanje res toliko dražji od Optimtraderja in njihove 30EUR stroška neaktivnosti ... Je kdo že delal te primerjave? Kako enostaven je Swissquote izpisek za vnos v eDavke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

tt33 ::

Še to, kaj je custody fee, ki ga računajo eni ponudniki ala Swissquote? A to pride v poštev pri običjanem oz. vsakem trgovalnem računu, ali je to neka ekstra storitev?

Malidelničar ::

Pozdravljeni, katero platformo bi priporočali za 'buy & hold' vlagatelja? Kako najbolj praktično rešiti težavo z poročanjem dividend FURS-u, npr. zamudnost postopka, so strogi pri napakah glede konverzij?
Ne bi se rad omejil samo na ameriške delnice, ampak glede na težave z evropskimi (omenili ste težavo pri poročanju pri dividendah), se ne morem odločiti.
Očitno skupni EU trg za Slovence tu ne deluje, ker teh komplikacij res ne razumem.
Hvala vsem in lep pozdrav

tt33 ::

Za TradeStation Global uporabnike:
1. kako enostavno je iz njihovih poročil prijaviti trgovanje FURSu, a so izpiski na nivoju z vsem kar rabiš?
2. A imajo kakšen minimum, pod katerega vrednost tvojih investicij (delnic ...) ne sme pasti else dodatni stroški? Nekje sem ujel, da je to 1000$ in da po tem se pojavi nek fee.
3. Kakšne so vaše izkušnje s samo platformo oz. aplikacijo - v ostalih temah sem bral neke slabe stvari (zmrzovanje itd.)? Je simpl za uporabo?
4. Kakšni problemi pri izplačilu denarja do zdaj?

Hvala. =)

astraios ::

"Custody fee" pri Swissquote je strošek uporabe trgovalnega računa 15 CHF / na četrtletje (oz 0.025% nad 60K). Če boš odpiral račun me lahko PM za kodo za 100 CHF. Priporočam še Revoult račun da boš lahko nakazoval na Swissquote brez provizije (Slo banke zaračunavajo 5-7 EUR).

Malidelničar ::

Mogoče bi lahko naredili primerjavo:
1. Interactive Brokers (Optimtrader)
2. Captrader
3. Trading 212
4. Swissquote
5. TradeStation Gobal
6. Saxo Group

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940644 (988) Slayer69
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172490 (590) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143104 (7807) Thomxy

Več podobnih tem