» »

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

««
4 / 11
»»

Izak ::

fiction je izjavil:

Nejc30, kaj se je pol zgodilo po 1.maju? So ti res zaprli račun? Izak, kdaj si kreiral račun - po oktobru 2018? Meni je sicer kul, ker sem prej odprl, sam kaj točno naj bi bila fora s tem datumom? Od takrat niso več uradno podpirali Slovenskih strank zaradi nekih birokratskih zapletov al kaj?


Račun sem odprl 30.10.2018

Mato989 ::

Iz notranjih informacij vam povem da se pravkar prevaja platforma za degiro slovenija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

barakus ::

Kdaj pa lahko pričakujemo, da bo na voljo?

Krenforum ::

Zadnjič sem tudi jaz klical na Degiro zaradi W8Ben obrazcev in tega sranja z davkom od dividend. Pa mi je gospod pritrdil, da delajo na platformi, ampak, da nima okvirja do kdaj bo zunaj. Malo sem ga prcal, če bo letos, pa je odgovoril, da je v planu že prej. Samo to je tudi tako, kaj pa on na customer service ve. ko bo zunaj, bomo vedli... Plačati bo pa potrebno mislim da 7 eur na pozicijo na prenos iz ie. na slovenski Degiro, ko bo... Samo lahko se jebejo, če ti kr na silo prodajo in zaprejo račun...

Mato989 ::

barakus je izjavil:

Kdaj pa lahko pričakujemo, da bo na voljo?


Odkrito receno karkoli recem se zlazem, vem samo to da se te dni zadeve prevajajo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Erikk ::

Predvidevam, da je potrebno prijaviti na FURS vsak nov odprt račun v tujini kot navedeno https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Primer: Odprem nek broker račun (ga prijavim na FURS) in naložim denar ter vložim v neke delnice. Te delnice se dvignejo za npr 10%. Ali je potrebno te spremembe sporočati periodično na FURS-u tudi če nič ne vzameš ven iz tega računa?
Ko vzameš ven iz tega računa ali je potrebno to javiti na FURS oz ali oni sami te podatke vidijo (ti obdavčijo) če so vsi tvoji računi prijavljeni pri njih?

anketar ::

ko prodaš, državo ne zanima vmesno nihanje ampak, če si profitiru nam boš dolžen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Krenforum ::

Degiro ni bančni račun in ga ne rabiš prijavljati. Prijavljati moraš le bančne račune v tujini.

Ob prodaji moras oddati napoved kjer jim izračunaš dobiček in na ta dobiček plačas davek: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

V kolikor si v vmesnem času prejemal dividende, moraš plačati še davek na dohodek iz dividend:
https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...

JN ::

Naredil sem si account prejšji teden (degiro.ie; izbral Austria, kasneje spremenil na Slovenija; N26), naložil 100€. Dobil Status: Verified. Potem sem jim pa pisal: "I opened an account and want to transfer 20.000€ to trade ETFs ... but I have found warnings on forums that you are selling positions an closing accounts of customers from Slovenia. Is this true?"

Odgovor: On 16. 05. 2019, DEGIRO - Clients wrote:
As of 22nd of October, 2018, we are no longer able to offer our services to clients who are not resident in one of the countries where we offer our services.
We do not currently offer our services to clients resident in Slovenia. Please note that when you first register your DEGIRO account you are required to provide truthful information.
Failure to provide truthful information may result in your account being closed.


Tako da, jaz bom počakal, da omogočijo Slovenijo.

Bellzmet ::

Seveda. Ne mutit s pravim kešom. Verjetno imajo kje v pogojih napisno, da če ne daš pravih podatkov niso dolžni izplačat sredstev, ker gre lahko za terorizem ali kaj podobnega. Kar je seveda pravilno.

Grho ::

Hm, zanimiv odgovor, uporabili so 'may result in your account being closed' ... kar pomeni da ni nujno da bodo vse po oktobru zaprli. Jaz sem ga odprl v decembru in je zaenkrat še OK.

Še eno vprašanje, za davke velja 25,15,10,5 lestvica + 1% priznajo na nakup in prodajo. Kakšen bi bil pa davek v primeru da narediš posel kjer je dobiček npr 2%. Pa da naprimer zapreš pozicijo z 2% dobičkom in jo potem takoj spet odpreš in spet zapreš z 2% dobičkom in to ponoviš. Dejansko imaš tako cca 6% dobička (recimo da so stroški teoretično 0).

Torej 2 vprašanji:
1 - če prijaviš posel kjer imaš 2% dobiček, potem ne plačaš nič davka?
2 - In zgornji primer, imaš cca 6% dobiček s 3 posli po 2% na isti delnici. Tudi tukaj potem ni davka?. Se motim?

Kebo ::

Grho je izjavil:

Hm, zanimiv odgovor, uporabili so 'may result in your account being closed' ... kar pomeni da ni nujno da bodo vse po oktobru zaprli. Jaz sem ga odprl v decembru in je zaenkrat še OK.

Še eno vprašanje, za davke velja 25,15,10,5 lestvica + 1% priznajo na nakup in prodajo. Kakšen bi bil pa davek v primeru da narediš posel kjer je dobiček npr 2%. Pa da naprimer zapreš pozicijo z 2% dobičkom in jo potem takoj spet odpreš in spet zapreš z 2% dobičkom in to ponoviš. Dejansko imaš tako cca 6% dobička (recimo da so stroški teoretično 0).

Torej 2 vprašanji:
1 - če prijaviš posel kjer imaš 2% dobiček, potem ne plačaš nič davka?
2 - In zgornji primer, imaš cca 6% dobiček s 3 posli po 2% na isti delnici. Tudi tukaj potem ni davka?. Se motim?

Tako je, vse nakupne cene za zvišajo za 1% in prodajne znižajo za 1%.

Lonsarg ::

Vprašanje če lahko kaj profitiraš na ta način v realnosti. Pomisli, torej 6% dobička v dveh poslih je 4% obdavčjivega. Pri worst case scenariju, torej 25% davka, nanese to torej 1% davka na glavnico.

Z štirimi ekstra transakcijami boš torej res pridobil 1%, ampak hočeš povedati da te bodo 4 transakcije prišle manj kot 1%, torej manj kot 0.25% na transakcijo? V večini primerov pod to ne boš prišel.

Kaj šele ko v računici upoštevaš 5+let ko se davek zniža na zgolj 15%, v tem primeru bi rabil že pod 0.15% na transakcijo da bi se ti splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Krenforum ::

Na fursu niso glupi. Grho, predlagam da si prebereš:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Vsaka odsvojitev kapitala povezana vsaj z eno pridobitvijo kapitala, ki ima starejši datum od datuma odsvojitve kapitala in vsaj še z eno pridobitvijo kapitala, ki je bila opravljena v obdobju 30 dni pred ali po odsvojitvi kapitala.

Po domače, gledajo kdaj kupuješ in prodajaš.

Lonsarg ::

Link na katerega si postal govori zgolj in izključno pri uveljavljanju izgube.

Zeroberto ::

Zdravo,

danes sem tudi sam prejel obvestilo o ukinitvi računa 23.6.2019. Registracijo sem opravil marca 2019. Je možno še kam (če obstaja za SLO še kakšen nizkocenovni broker z namenom dolgoročnega mesečnega investiranja) drugam prenesti ETF-je ali je edina možnost, da jih prodam in sredstva prenesem nazaj na TRR dokler/če se ne odpre slovenski degiro?

Hvala za odgovore.

lp

CoreySteel ::

Lynx, samo je 3k€ min deposit, tudi transfer portfolia velja za min deposit.
Twitter: @CoreySteel_

Zeroberto ::

Na vprasanje o tem ali je potrebo zapreti pozicije in kako je s sodelovanjem s slovenio so odgovorili sledece:

"...

Thank you for your email.

You are required to ensure your account is empty before the closing date.

You can do so by closing your positions (selling) or transferring to a different service provider.

Please confirm how to wish to proceed.

We do hope to be able to offer our services to clients in Slovenia in the near future.

Kind regards,


Noam Yossef

UK and Ireland Service Desk



T +44 (0)20 369 578 34 / +353 (0)1513 4951

E clients@degiro.co.uk / clients@degiro.ie

I www.degiro.co.uk / www.degiro.ie



DEGIRO..."

BusinessAs ::

Imam eno DEGIRO vprašanje za mojstre.

Dobil sem dividende v vrednosti 65 EUR. Pa imam Dividend TAX postavko na 17.14 EUR. Pa mi niti najmanj ni jasno kaj zaboga mi je to DEGIRO zaracunal. Ima kdo kako idejo ? Račun odprt preko Irske, 10.10.2018 (hvala bogu ni notice-a za zapiranje accounta :))

DEGIRO Corporate Action Fee - 2.44 EUR
Dividend - 65.00 EUR
Dividend Tax - 17.14 EUR

Kaj zaboga je ta tax ker mi nobena kalkulacija ne hodi skoz. Dvomim, da je to SI davek ki je 25% na dividende - torej bo to potrebno še plačat. Kar je dejansko totalno stupid ce iz 5% dividende potem placas cca 50% davkov.

Ima kdo kako koli idejo kaj bi lahko to bilo.
Degiro support me kar usmerja na njihov TAX info page: https://www.degiro.co.uk/tax.html

Hvala

Utk ::

Ja, to je tuj davek, iz tam kjer si dobil dividende, plačal boš pa še slovenskega. Vsaj 10%.

metalc ::

Odtegnili so ti davek (t.i. "withholding tax") v državi izvora dividende. To lahko uveljavljaš kot olajšavo, ko boš dividendo v začetku naslednjega leta prijavil FURSu, pri čemer ti bodo od našega davka (25% "bruto" dividende) odšteli maksimalno toliko, kot je predvideno v meddržavnem sporazumu med Slovenijo in dotično državo izvora, preostanek pa lahko izterjaš (če misliš, da se ti splača) neposredno od davkarije države izvora.

BusinessAs ::

Država delniške družbe je DE (kotira na XETRA) če kaj pomaga. Torej imajo v nemčiji 26,34% davek na donos dividend? A je kje kakšen seznam meddržavnih sporazumov med SI in ostalimi državami ? Ker če je to res kar je Utk napisal potem imam 26,34% + 10% minimum SI + DEGIRO fee-ji ? To več ni tako zanimiva naložba

metalc ::

Seznam držav, s katerimi imamo sporazume je tu, nadalje išči po št. MP, ki jo tudi navedi, ko boš prijavljal FURS.

Čez palec je tako, kjer odtegujejo davek, je ta po defaultu ok. 30% (plus/minus), če nisi proaktiven in za to ne poskrbiš že prej (pri Degiru je to možno samo za ZDA, pa še tu so po novem silno zakomplicirali). Za večino držav, s katerimi imamo sporazum, je stopnja 15%. Razliko od 15% do dejansko odtegnjenega davka tako lahko izterjaš od nemške davkarije, s katerimi sicer nimam izkušenj. V praksi pa je tako, da izpolniš nek njihov obrazec v n izvodih (tam navedeš, kdo ti je plačal in koliko, koliko davka si jim že plačal, kam naj ti nakažejo preplačano in cel kup zoprnih vprašanj, če si ti res pravi lastnik delnic, ali kakemu Nemcu ne pomagaš "optimizirati" davke itd. itd. itd.), to neseš na FURS, kjer ti poštempljajo, da si res davčni rezident Slovenije, nakar vse skupaj z dokazili vred (Degirov izpisek bi načelno moral biti OK) pošlješ v Nemčijo in čakaš par mesecev, da neki birokrat vse to končno vzame v roke in odobri vračilo.

BTW, važno je samo, od kod si prejel dividendo, ne na kateri borzi si kupil delnice.

BusinessAs ::

Ok ce to berem (glava boli) si tako razlagam:

Torej nemčija si lahko v mojem primeru vzame 15% davka. Vzeli so jih seveda 26.37% ( najverjetneje niso vedeli da sem iz SI ali kaj nimam pojma). Torej upravičeni so do 15%.
SI davek je 25%. Torej dejansko lahko tisto kar so prevec vzeli uveljevlam v SI (25% - (26.37% - 15%)) = 13.63% ?

Torej ce prav zracunam bom v SI obdavčen 13.63% in v nemciji so mi vzeli 26.37% kar je skupaj 40%.

metalc kako si ti prisel do cca 30% ?





Meddržavni sporazm DE, SI


1) Dividende, ki jih družba, ki je rezident države pogodbenice, plača rezidentu druge države pogodbenice, se lahko obdavčijo v tej drugi državi.

2) Take dividende pa se lahko obdavčijo tudi v državi pogodbenici, katere rezident je družba, ki dividende plačuje, in v skladu z zakonodajo te države, če pa je upravičeni lastnik dividend rezident druge države pogodbenice, tako obračunani davek ne presega:

a) 5 odstotkov bruto zneska dividend, če je upravičeni lastnik družba, ki ima neposredno v lasti najmanj 25 odstotkov kapitala družbe, ki plačuje dividende;

b) 15 odstotkov bruto zneska dividend v vseh drugih primerih.

Ta odstavek ne vpliva na obdavčenje družbe v zvezi z dobičkom, iz katerega se plačajo dividende.

3) Izraz "dividende", kot je uporabljen v tem členu, pomeni dohodek iz delnic, "jouissance" delnic ali pravic, rudniških delnic, ustanoviteljskih delnic ali drug dohodek, ki se davčno obravnava enako kot dohodek iz delnic po zakonodaji države, katere rezident je družba, ki dividende deli, in iz razdelitve na podlagi kuponov vzajemnega ali podobnega sklada.

4) Določbe prvega in drugega odstavka se ne uporabljajo, če upravičeni lastnik dividend, ki je rezident države pogodbenice, posluje v drugi državi pogodbenici, katere rezident je družba, ki dividende plačuje, prek stalne poslovne enote v njej ali opravlja v tej drugi državi samostojne osebne storitve iz stalne baze v njej ter je delež, v zvezi s katerim se dividende plačajo, dejansko povezan s tako stalno poslovno enoto ali stalno bazo. V takem primeru se uporabljajo določbe 7. ali 14. člena, odvisno od primera.

5) Kadar dobiček ali dohodek družbe, ki je rezident države pogodbenice, izhaja iz druge države pogodbenice, ta druga država ne sme uvesti nobenega davka na dividende, ki jih plača družba, razen če se te dividende plačajo rezidentu te druge države ali če je delež, v zvezi s katerim se take dividende plačajo, dejansko povezan s stalno poslovno enoto ali stalno bazo v tej drugi državi, niti ne sme uvesti davka od nerazdeljenega dobička na nerazdeljeni dobiček družbe, tudi če so plačane dividende ali nerazdeljeni dobiček v celoti ali delno sestavljeni iz dobička ali dohodka, ki nastane v taki drugi državi.

metalc ::

BusinessAs je izjavil:

Ok ce to berem (glava boli) si tako razlagam:

Torej nemčija si lahko v mojem primeru vzame 15% davka.

Da

Vzeli so jih seveda 26.37% ( najverjetneje niso vedeli da sem iz SI ali kaj nimam pojma).

Tako je, Nemci niso vedeli, od kod si (niti Degiro ne omogoča, da jim to poveš), zato so ti odbili po stopnji za rezidente držav, s katerimi nimajo sporazuma ali ga nočejo uveljavljati.

SI davek je 25%. Torej dejansko lahko tisto kar so prevec vzeli uveljevlam v SI (25% - (26.37% - 15%)) = 13.63% ?

Torej ce prav zracunam bom v SI obdavčen 13.63% in v nemciji so mi vzeli 26.37% kar je skupaj 40%.

V SI boš obdavčen s 25%. Priznali ti pa bodo že plačan DE davek, vendar ne več kot 15% (kolikor je po sporazumu). Drugače povedano, dobil boš položnico še za 25%-15% = 10%. DE davek pa še ni dokončen, ker imaš pravico preplačano nad 15% izterjati nazaj. Kar je sicer birokratski postopek in naj več pove kdo, ki je to že počenjal.

metalc kako si ti prisel do cca 30% ?

Izkušnje. Približno 30% (odvisno od države) je stopnja davčnega odtegljaja za fizične osebe nerezidente, ki olajšave niso uredili vnaprej. V Švici npr. je ta stopnja kar 35%, v ZDA natanko 30%, v Nemčiji pa, kot si ugotovil, "samo" 26%...

BusinessAs ::

Super razloženo hvala metalc.

Torej imam 26,375% (DE) + 10% našim (SI) = 36,375 % (seveda ker se mi neda ukvarjat z birokracijo za tistih 11,375% return-a od DE).

Obstaja kakšen workaround za dividende, da cim ceneje prides skozi pri dividendah? Vidim da imata Hong Kong in Singapur witholding tax na 0% :)

CoreySteel ::

Nekih posebnih workaroundov ni, razen da pač kupuješ "primerne" delnice. Za ZDA so ti recimo po registraciji že ponudili izpolnit W8 obrazec (razen če se ni kaj spremenilo) in ti tako za njihove vzamejo le 15%. Lahko investiraš v kak ETF z akumiliranimi dividendanmi.
Twitter: @CoreySteel_

pikachu004 ::

Ko bo na voljo tudi pri nas, bo možno trgovati na Ljubljanski borzi?

zebra2 ::

BusinessAs je izjavil:


Obstaja kakšen workaround za dividende, da cim ceneje prides skozi pri dividendah? Vidim da imata Hong Kong in Singapur witholding tax na 0% :)


Namesto posamičnih delnic kupiš accumulating ETF, npr IE00B4L5Y983, IE00B5BMR087, IE00BKM4GZ66. (Kar je btw za veliko večino vlagateljev tudi boljša naložbena strategija kot kupovanje posamičnih delnic)

Ker je sklad na Irskem, ima ob prejemu dividend iz katerekoli države zelo nizek withholding tax (~5-15%). Upravljavec sklada poskrbi za vso birokracijo in prejete dividende reinvestira v sklad. Tako se izogneš plačilu davka na dividende v Sloveniji, ob prodaji plačaš le davek na morebiten kapitalski dobiček.

Lonsarg ::

Ni drugače accmulating ETF nujno vedno manj obdavčen pri dividendah, seštevek kapitalskega dobička(25%) + withholding tax na dividende, ki ga plačajo upravljalci ETFjev je komot večji, če si sproti izplačuješ dobiček. Ampak že zaradi same birokracijo je vredno tudi če ne profitiraš.

Če pa gre za dalšo naložbo pa itak ful profitiraš, ker v slo vsakih 5 let pade davek, vse do 0%.

zebra2 ::

Lonsarg je izjavil:

Ni drugače accmulating ETF nujno vedno manj obdavčen pri dividendah, seštevek kapitalskega dobička(25%) + withholding tax na dividende, ki ga plačajo upravljalci ETFjev je komot večji, če si sproti izplačuješ dobiček.


Matematično drži, so pa ponavadi v tem primeru še drugi stroški (stroški brokerja za procesiranje dividend, transakcijski stroški če dividende želiš sam reinvestirati...).

Pri izračunu davka na kapitalski dobiček ti FURS prizna tudi normirane stroške 1% pri nakupu in 1% pri prodaji, česar pri neposrednem izplačilu dividend kolikor vem ni.

Dobiček tudi lahko realiziraš ob tebi primernem trenutku. Npr takrat ko res rabiš sredstva, ali npr ko imaš v istem letu druge kapitalske izgube, ki se pobotajo. Dividende pa so ti izplačane (in seveda obdavčene) v vsakem primeru, ne glede na tvoje okoliščine.

BusinessAs ::

Glede na to napisano (by CoreySteel):
Za ZDA so ti recimo po registraciji že ponudili izpolnit W8 obrazec (razen če se ni kaj spremenilo) in ti tako za njihove vzamejo le 15%

Seveda ben w8 sem izpolnil.

Torej pri dividendah bi bil obdavcen 15% USA in 10% SI ? Torej standardnih slovenskih 25% ce skupaj potegnem ? V takem primeru se najverjetneje bolj splača investirat v USA delnice - gledam iz stališča dividend ?

CoreySteel ::

Tako ja.
Twitter: @CoreySteel_

LeyaPrive ::

V moj inbox je tole priletelo tale teden:

Dear....
We hereby inform you that the client contract between you and DEGIRO is terminated taking into account the termination period. This happens in accordance with article 16.2 of the Terms of Service of DEGIRO.

The reason for the termination of the contract is from October 2018, we cannot provide our Services to clients with residency in Slovenia.

If you think that the reason is not valid or that your situation has changed, please send us documentation to prove that this is the case.

je pa na.ie odprt account.

Mato989 ::

Iz notranjih infotev lahko povem, da kot kaže zapirajo te accounte KER ima nizozemski zakon tako, da če hočeš providat neko storitev na nekem območju mora bit v maternem jeziku portal =) Nisem pa preverjal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zebra2 ::

BusinessAs je izjavil:

Glede na to napisano (by CoreySteel):


Torej pri dividendah bi bil obdavcen 15% USA in 10% SI ? Torej standardnih slovenskih 25% ce skupaj potegnem ? V takem primeru se najverjetneje bolj splača investirat v USA delnice - gledam iz stališča dividend ?


Lahko tudi enostavno kupuješ samo delnice družb, ki ne izplačujejo dividend, npr Berkshire Hathaway.

(ob predpostavki, da res imaš dober razlog za izbiranje posamičnih delnic namesto celote prek ETFov)

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

Iz notranjih infotev lahko povem, da kot kaže zapirajo te accounte KER ima nizozemski zakon tako, da če hočeš providat neko storitev na nekem območju mora bit v maternem jeziku portal =) Nisem pa preverjal.

Lynx je tudi nizozemski pa ima zgolj par jezikov pa vseeno ponuja povsod. Pa samo en portal ima, ne pa Degiro ki ima ločene po več državah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

barakus ::

Kdo tukaj uporablja Lynx?

Lonsarg ::

Glede na pretekle komentarje sodeč kar precej, med drugim tudi jaz.

erkgheoruugh ::

barakus je izjavil:

Kdo tukaj uporablja Lynx?

Pa jaz tudi

BusinessAs ::

A obstaja kaksna verjetnost, da bo degiro zaprl accounte tudi pred oktobrom 2018 ? Ima kdo kaj vec info ali je ta paket > okt. 2018 bil zadnji ?

Mato989 ::

Vse bodo zaprli od slo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BusinessAs ::

Mato989 a ti to resno ? Odkod ti ta info ?

Mato989 ::

Ker pripravlajo slo portal in bos se moral tja registrirat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KriptoKekec ::

Zanimivo. Sam sem naredil account 12. novembra 2018 pa mi do sedaj še ni priletel noben mail o zaprtju računa.

Račun sem naredil po enakih postopkih kot ostali tisti čas (ob registraciji Slovenija ni bila več na voljo, zato sem izbral Nemčijo). Po registraciji sem spremenil državo nazaj na SLO in za prenos sredstev uporabil nemški IBAN (N26).

Je pa res, da so mi okoli aprila 2019 začneli gnjaviti o "Proof of residence", ki jim ga nisem dostavil. Mogoče je v tem razlog, da še zaenkrat nisem dobil od njih mail-a o zapiranju.

BusinessAs ::

Interesting. Domena degiro.si je ze od 2013 registrirana. Ej Mato989 a mislis da bo mozen neki transfer ali bo potrebno new account odpret ? Pa imas kaksne timeline-e kdaj naj bi se to zgodilo ?

buttcrack ::

sam sem ga odprl marca letos in imam vse kljukice pa tudi še nihče ni nič lajal. res pa je da imam samo denar gor, ker si zaradi teh zajebancij potem nisem "upal" nič trgovat. Odprl sem ga pa seveda enako preko .ie. S tem, da sem najprej basic, potem custody in jim na koncu še težil da naj mi basica kar zaprejo :)

Mato989 ::

BusinessAs je izjavil:

Interesting. Domena degiro.si je ze od 2013 registrirana. Ej Mato989 a mislis da bo mozen neki transfer ali bo potrebno new account odpret ? Pa imas kaksne timeline-e kdaj naj bi se to zgodilo ?


Nimam pojma... Dejansko je tak da se prevaja, to da bodo vse zaprli govori logika ker oni bodo zeleli da si pod slo prijavljen ce mas rezidenstvo tukaj...

Vse kar je official oz. Kar je 10 postov je to da bo prej ali slej platforma zunaj... Ampak osebno dvomim da pred 2020
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BusinessAs ::

Mato989: Kakšna je common sense alternative degiro-tu ker sem v identicnem stanju kot je butch3r (kaj ti uporabljas za brokerje ce ni skrivnost?). Dejansko nima smisla kaj kupovat ce bom pol takoj moral prodajat pod prisilo.

Mato989 ::

Ne 10 ampak 100 postov...

Nisem nikjer zdaj... Dejansko sem odprl degiro racun ampak se je glih to zacelo in ga sploh nisem zacel uporabljat in zdaj cakam oz. Iscem podobno cenovno ugodno in preprosto resitev kot je degiro...

Moje zahteve so take.

Nic provizije ce gori stoji denar
Mora met akumulacijske etfe in cimvec delnic
Ne sme imet omejitev nakazil ali pa vsaj ne visjih minimumov od 100€
Mora bit v anglescini

Zaenkrat nisem nasel dobre alternative
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752178551 (1770) onka
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940651 (995) Slayer69
»

DURS dividende davek

Oddelek: Loža
413888 (2044) FireSnake

Več podobnih tem