» »

Degiro online broker - ima kdo izkušnje?

Degiro online broker - ima kdo izkušnje?

strani: 1 2 3 4 »

Izak ::

fiction je izjavil:

Nejc30, kaj se je pol zgodilo po 1.maju? So ti res zaprli račun? Izak, kdaj si kreiral račun - po oktobru 2018? Meni je sicer kul, ker sem prej odprl, sam kaj točno naj bi bila fora s tem datumom? Od takrat niso več uradno podpirali Slovenskih strank zaradi nekih birokratskih zapletov al kaj?

Račun sem odprl 30.10.2018

Mato989 ::

Iz notranjih informacij vam povem da se pravkar prevaja platforma za degiro slovenija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

barakus ::

Kdaj pa lahko pričakujemo, da bo na voljo?

Krenforum ::

Zadnjič sem tudi jaz klical na Degiro zaradi W8Ben obrazcev in tega sranja z davkom od dividend. Pa mi je gospod pritrdil, da delajo na platformi, ampak, da nima okvirja do kdaj bo zunaj. Malo sem ga prcal, če bo letos, pa je odgovoril, da je v planu že prej. Samo to je tudi tako, kaj pa on na customer service ve. ko bo zunaj, bomo vedli... Plačati bo pa potrebno mislim da 7 eur na pozicijo na prenos iz ie. na slovenski Degiro, ko bo... Samo lahko se jebejo, če ti kr na silo prodajo in zaprejo račun...

Mato989 ::

barakus je izjavil:

Kdaj pa lahko pričakujemo, da bo na voljo?

Odkrito receno karkoli recem se zlazem, vem samo to da se te dni zadeve prevajajo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Erikk ::

Predvidevam, da je potrebno prijaviti na FURS vsak nov odprt račun v tujini kot navedeno https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

Primer: Odprem nek broker račun (ga prijavim na FURS) in naložim denar ter vložim v neke delnice. Te delnice se dvignejo za npr 10%. Ali je potrebno te spremembe sporočati periodično na FURS-u tudi če nič ne vzameš ven iz tega računa?
Ko vzameš ven iz tega računa ali je potrebno to javiti na FURS oz ali oni sami te podatke vidijo (ti obdavčijo) če so vsi tvoji računi prijavljeni pri njih?

anketar ::

ko prodaš, državo ne zanima vmesno nihanje ampak, če si profitiru nam boš dolžen

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: anketar ()

Degiro ni bančni račun in ga ne rabiš prijavljati. Prijavljati moraš le bančne račune v tujini.

Ob prodaji moras oddati napoved kjer jim izračunaš dobiček in na ta dobiček plačas davek: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

V kolikor si v vmesnem času prejemal dividende, moraš plačati še davek na dohodek iz dividend:
https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...

JN ::

Naredil sem si account prejšji teden (degiro.ie; izbral Austria, kasneje spremenil na Slovenija; N26), naložil 100€. Dobil Status: Verified. Potem sem jim pa pisal: "I opened an account and want to transfer 20.000€ to trade ETFs ... but I have found warnings on forums that you are selling positions an closing accounts of customers from Slovenia. Is this true?"

Odgovor: On 16. 05. 2019, DEGIRO - Clients wrote:
As of 22nd of October, 2018, we are no longer able to offer our services to clients who are not resident in one of the countries where we offer our services.
We do not currently offer our services to clients resident in Slovenia. Please note that when you first register your DEGIRO account you are required to provide truthful information.
Failure to provide truthful information may result in your account being closed.

Tako da, jaz bom počakal, da omogočijo Slovenijo.

Bellzmet ::

Seveda. Ne mutit s pravim kešom. Verjetno imajo kje v pogojih napisno, da če ne daš pravih podatkov niso dolžni izplačat sredstev, ker gre lahko za terorizem ali kaj podobnega. Kar je seveda pravilno.

Grho ::

Hm, zanimiv odgovor, uporabili so 'may result in your account being closed' ... kar pomeni da ni nujno da bodo vse po oktobru zaprli. Jaz sem ga odprl v decembru in je zaenkrat še OK.

Še eno vprašanje, za davke velja 25,15,10,5 lestvica + 1% priznajo na nakup in prodajo. Kakšen bi bil pa davek v primeru da narediš posel kjer je dobiček npr 2%. Pa da naprimer zapreš pozicijo z 2% dobičkom in jo potem takoj spet odpreš in spet zapreš z 2% dobičkom in to ponoviš. Dejansko imaš tako cca 6% dobička (recimo da so stroški teoretično 0).

Torej 2 vprašanji:
1 - če prijaviš posel kjer imaš 2% dobiček, potem ne plačaš nič davka?
2 - In zgornji primer, imaš cca 6% dobiček s 3 posli po 2% na isti delnici. Tudi tukaj potem ni davka?. Se motim?

Kebo ::

Grho je izjavil:

Hm, zanimiv odgovor, uporabili so 'may result in your account being closed' ... kar pomeni da ni nujno da bodo vse po oktobru zaprli. Jaz sem ga odprl v decembru in je zaenkrat še OK.

Še eno vprašanje, za davke velja 25,15,10,5 lestvica + 1% priznajo na nakup in prodajo. Kakšen bi bil pa davek v primeru da narediš posel kjer je dobiček npr 2%. Pa da naprimer zapreš pozicijo z 2% dobičkom in jo potem takoj spet odpreš in spet zapreš z 2% dobičkom in to ponoviš. Dejansko imaš tako cca 6% dobička (recimo da so stroški teoretično 0).

Torej 2 vprašanji:
1 - če prijaviš posel kjer imaš 2% dobiček, potem ne plačaš nič davka?
2 - In zgornji primer, imaš cca 6% dobiček s 3 posli po 2% na isti delnici. Tudi tukaj potem ni davka?. Se motim?

Tako je, vse nakupne cene za zvišajo za 1% in prodajne znižajo za 1%.

Lonsarg ::

Vprašanje če lahko kaj profitiraš na ta način v realnosti. Pomisli, torej 6% dobička v dveh poslih je 4% obdavčjivega. Pri worst case scenariju, torej 25% davka, nanese to torej 1% davka na glavnico.

Z štirimi ekstra transakcijami boš torej res pridobil 1%, ampak hočeš povedati da te bodo 4 transakcije prišle manj kot 1%, torej manj kot 0.25% na transakcijo? V večini primerov pod to ne boš prišel.

Kaj šele ko v računici upoštevaš 5+let ko se davek zniža na zgolj 15%, v tem primeru bi rabil že pod 0.15% na transakcijo da bi se ti splačalo.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Lonsarg ()

Na fursu niso glupi. Grho, predlagam da si prebereš:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Vsaka odsvojitev kapitala povezana vsaj z eno pridobitvijo kapitala, ki ima starejši datum od datuma odsvojitve kapitala in vsaj še z eno pridobitvijo kapitala, ki je bila opravljena v obdobju 30 dni pred ali po odsvojitvi kapitala.

Po domače, gledajo kdaj kupuješ in prodajaš.

Lonsarg ::

Link na katerega si postal govori zgolj in izključno pri uveljavljanju izgube.

Zeroberto ::

Zdravo,

danes sem tudi sam prejel obvestilo o ukinitvi računa 23.6.2019. Registracijo sem opravil marca 2019. Je možno še kam (če obstaja za SLO še kakšen nizkocenovni broker z namenom dolgoročnega mesečnega investiranja) drugam prenesti ETF-je ali je edina možnost, da jih prodam in sredstva prenesem nazaj na TRR dokler/če se ne odpre slovenski degiro?

Hvala za odgovore.

lp

CoreySteel ::

Lynx, samo je 3k€ min deposit, tudi transfer portfolia velja za min deposit.
Twitter: @CoreySteel_

Zeroberto ::

Na vprasanje o tem ali je potrebo zapreti pozicije in kako je s sodelovanjem s slovenio so odgovorili sledece:

"...

Thank you for your email.

You are required to ensure your account is empty before the closing date.

You can do so by closing your positions (selling) or transferring to a different service provider.

Please confirm how to wish to proceed.

We do hope to be able to offer our services to clients in Slovenia in the near future.

Kind regards,

Noam Yossef

UK and Ireland Service Desk

T +44 (0)20 369 578 34 / +353 (0)1513 4951

E clients@degiro.co.uk / clients@degiro.ie

I www.degiro.co.uk / www.degiro.ie

DEGIRO..."
strani: 1 2 3 4 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo kaj služi z delnicami? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
891126867 (1861) Jurrbe
»

Vzajemni skladi n-tič (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

41046021 (2558) CoreySteel
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

20313673 (2538) pirat
»

Trgovanje na platformi DEGIRO

131589 (396) gdjv
»

Kam investirati 100€ / mesec (Non-Crypto) (strani: 1 2 )

519861 (4800) sandy

Več podobnih tem