» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
14 / 16
»»

simy21 ::

Eno vprašanje, če ima kdo kake izkušnje glede registracije na IBKR...

Po izpolnitvi podatkov za odpiranje računa na IBKR, sem dobil spodnji mail...

Seveda spodnji podatki v številkah niso realni in sem jih izbral samo da gre registracija skozi...sedaj moram priložiti dokazila, kaj storiti v takem primeru?

Thank you for choosing Interactive Brokers to accomplish your global trading goals.
IB has reviewed your application and require the following:

1) Elaborate previous occupation (employer's name, location, position held OR company's name, country of incorporation,Approximate Salary per annum and Nature of business if self-employed),Total number of years employed/self-employed.

2) Please elaborate your annual income generated NI 171,001 - 228,000 to fund this account.

3) Please provide detailed explanation of source of accumulate net worth mentioned in application Net Worth 456,001 - 913,000 with appropriate breakdown of estimated financials details in figures that matches with the application Net-worth.

Thank you.

user4683 ::

Navedi prave podatke in priloži dokazila :))

Lonsarg ::

Jaz sem tudi dobil neka taka podobna ekstra vprašanja. Na njih sem odgovoril tekstovno z obrazložitvijo (podedoval sem hišo od tega pa tega, kupil sem nato bla bla), brez kakih prilog da bi karkoli dokazoval.

Sem pa precej navzgor zaokroževal številke ter kakšno manjšo laž napisal. Tko pač je, ker imajo številke prilagojene Nemškemu trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dussan ::

Ali je kdo poskušal (uspel) prenesti ETF iz Trading212 na kakšnega drugega brokerja?

gasperi ::

Živjo,
se opravičujem za začetniško vprašanje...a ko je govora o IB, je to interactivebrokers.com, ker obstaja tudi IB EU (interactivebrokers.hu) in IB UK. A je kdo študiral, kakšne so razlike?
Aja, saj vidim, da me je ob registraciji na UK preklopilo.

energetik ::

Zanimivo, nas naj bi na HU preklopilo.
vires in numeris

LeyaPrive ::

Dve vprašanji.

Ima mogoče kdo odprt račun pri Flatex-u?

je možno kupiti delnice slovenskih podjetij tudi preko tujih - online brokerjev?

jWill55 ::

Katerega online brokerja priporočate za nakup slovenskih delnic? Za tujino uporabljam IBKR, za SLO pa nimam pojma kaj je na voljo in, da ne računajo celega bogastva :)

pingme ::

jWill55 je izjavil:

Katerega online brokerja priporočate za nakup slovenskih delnic? Za tujino uporabljam IBKR, za SLO pa nimam pojma kaj je na voljo in, da ne računajo celega bogastva :)


Mislim, da imata online le BKS (ker so prevzeli iz Alte) in Ilirika. Sam imam Iliriko za Slo in IBKR za vse ostalo.

Vaseer ::

Vprašanje glede IBKR in osebnega dokumenta. Letos sem menjal osebno izkaznico (pretečeno/staro sem uporabil za identifikacijo ob odpiranju računa) in ne najdem opcije za sporočanje podatkov nove.
Se je kdo že srečal s tem postopkom in kako ga izpeljati? Predvidevam, da se na novo naredi video identifikacijo, samo ne najdem opcije.

Grho ::

ŽIvjo,

IBKR fees .. nisem 100% kako funkcionira, ko odpreš imaš Fixed pricing.
Kot sem razbral na IBKR strani:

Tiered:
na LSE .. min 1,25 oz 0,05% + fees (izračunal sem da pridejo cca 15 centov na posel??

Fixed:
Fiksno 3 Eur oz 0,05%

Ali se potem sploh kdaj splača imeti Fixed?? Zakaj to sploh ponujajo, ali jaz kaj narobe berem?

Če bi vlagal po 200 Eur, potem sicer plača pri tiered cca 0,7%, pri Fixed pa 1,5%... kar precejšnja razlika...

HVala in lp

jabe ::

Nakazala nekaj denarja na interactive brokers, kupila za to VWCE in zdaj dobivam na mail sporocila:
Margin cushion: 1.25% remaining

Kaj dogaja?

mgermo ::

Imaš margin račun. Bodisi si kupila veliko več kot imaš sredstev ali v drugi valuti.

jabe ::

Imam cash racun. In se vedno nekaj denarja gor. Kupila sem v isti valuti.

Nastavila sem, za koliko naj kupi in sem en čas cakala, da je slo skozi, zdaj pa, ko sem sla gledati v trade report me pa en datum bega. "Settle date" je 5.4..

https://ibkr.info/node/814

Mogoce zato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Skull_ ::

Vaseer je izjavil:

Vprašanje glede IBKR in osebnega dokumenta. Letos sem menjal osebno izkaznico (pretečeno/staro sem uporabil za identifikacijo ob odpiranju računa) in ne najdem opcije za sporočanje podatkov nove.
Se je kdo že srečal s tem postopkom in kako ga izpeljati? Predvidevam, da se na novo naredi video identifikacijo, samo ne najdem opcije.


Jaz sem imel isto situacijo pri Optimtrader (trgovalna platforma je v bistvu IBKR) in nisem našel možnosti posodobitve, zato sem tudi vprašal na Optimtrader in so mi rekli, da bom javil posodobljeno številko osebne, ko me sistem vpraša za to. Mogoče vprašaj na IB podporo.

Hawker ::

nakazila na trgovalne platforme gredo iz TRR na katerega prejemaš plačo, ali je potrebno odpreti drugi TRR?

Alfa Dog ::

A se mogoče že kaj ve kdaj bo Trade Republic na voljo tudi za slovenske rezidente?

jabe ::

jabe je izjavil:

Imam cash racun. In se vedno nekaj denarja gor. Kupila sem v isti valuti.

Nastavila sem, za koliko naj kupi in sem en čas cakala, da je slo skozi, zdaj pa, ko sem sla gledati v trade report me pa en datum bega. "Settle date" je 5.4..

https://ibkr.info/node/814

Mogoce zato?

Ocitno ne, še kar vsak dan mail dobim. Ve kdo, kaj je narobe, ce sploh kaj ali lahko ignoriram. Kot receno imam cash account in sem kupila z denarjem ki sem fa nalozila gor, ne sposojenim... Tudi stanje izgleda tako, ko preverjam profil

enemon ::

jabe je izjavil:

jabe je izjavil:

Imam cash racun. In se vedno nekaj denarja gor. Kupila sem v isti valuti.

Nastavila sem, za koliko naj kupi in sem en čas cakala, da je slo skozi, zdaj pa, ko sem sla gledati v trade report me pa en datum bega. "Settle date" je 5.4..

https://ibkr.info/node/814

Mogoce zato?

Ocitno ne, še kar vsak dan mail dobim. Ve kdo, kaj je narobe, ce sploh kaj ali lahko ignoriram. Kot receno imam cash account in sem kupila z denarjem ki sem fa nalozila gor, ne sposojenim... Tudi stanje izgleda tako, ko preverjam profil


Meni je isto pisalo. Mogoče imaš prenizko stanje denarja, nakaži par sto evrov gor in pusti v kešu, ne vlagati.

jabe ::

Ja, to pa zna biti. Sem nakazala kolikor sem mislila nakupiti... Bom poskusila se to, tnx. So nadlezna ta sporočila...

enemon ::

jabe je izjavil:

Ja, to pa zna biti. Sem nakazala kolikor sem mislila nakupiti... Bom poskusila se to, tnx. So nadlezna ta sporočila...


Nek minimum denarja, kakih 200 eur neinvestiranega moraš vedno imeti gor. Javi, če bo to rešilo.

gas2018 ::

Ojla v avgustu se selimo v Zda za par let. A se mimsplaca pocakati in vloziti v ameriske ETF ali je vseeno ce dam denar sedaj v Evropske?

jabe ::

enemon je izjavil:

jabe je izjavil:

Ja, to pa zna biti. Sem nakazala kolikor sem mislila nakupiti... Bom poskusila se to, tnx. So nadlezna ta sporočila...


Nek minimum denarja, kakih 200 eur neinvestiranega moraš vedno imeti gor. Javi, če bo to rešilo.


To je bilo to...ne vem sicer, koliko mora biti gor. Trenutno je jurja pa je mir

redtech ::

gas2018 je izjavil:

Ojla v avgustu se selimo v Zda za par let. A se mimsplaca pocakati in vloziti v ameriske ETF ali je vseeno ce dam denar sedaj v Evropske?


Z EUR je sedaj drago v US, kupovati. Obratno je sedaj EU zanimiva, vendar je veliko strahu, kaj bo z gospodarstvom.

Če bi že moral izbirati med US in EU, bi kupil v EU value.

Najbolje je sedaj počakati, da izgleda približno tako, kot Kitajska, potem pa vloži.

clix ::

Hej, 2 vprašanji:

1. Registriral sem se na interactive brokers UK strani. Tudi če grem sedaj na kakšno drugo domeno in se želim prijaviti (.hu, .ie) me avtomatsko usmeri nazaj na co.uk. So to dejansko različne izpostave? Če da, je v tem primeru UK ok, glede na to da so izven EU? Ali bi se moral registrirati na kakšni drugi?

2. Vlaganje v VWCE poteka v USD. Je po vašem mnenju to problem, za dolgoročno vlaganje? Kakšno mnenje?

Minion1994 ::

Pozdravljeni,

tudi sam odpiram račun na IBKR, vendar imam težavo in sicer
https://ibb.co/m6NPMWM
https://ibb.co/N2dg7GZ

Ne glede na to katere vrste vlaganj izberem, ne glede na vsoto dohodka, itd...mi vedno odpre zgoraj prikazano obvestilo. Ali kdo ve kje bi lahko bila težava oz. če je že kdo naletel na to težavo in kako jo je rešil?

Hvala

Lp

Zgodovina sprememb…

redtech ::

@clix Vanguard FTSE All-World UCITS ETF imaš v EUR na XETRA.

@deenis14 linki ne delujejo, prilepi tekst.

Minion1994 ::

redtech je izjavil:

@clix Vanguard FTSE All-World UCITS ETF imaš v EUR na XETRA.

@deenis14 linki ne delujejo, prilepi tekst.


Napiše sledeče: The financial information, investment experience and/or investment objectives you have lister in you accour profile do not meet the eligibility requirements to trade Bonds.

Kot pravim preizkusil sem že nešteto opcij (spremenil sem št.vlaganj na leto, izkušnje,...) in vedno pokaže isto obvestilo.

Spura ::

Minion1994 je izjavil:


Kot pravim preizkusil sem že nešteto opcij (spremenil sem št.vlaganj na leto, izkušnje,...) in vedno pokaže isto obvestilo.

To oni potrjujejo rocno. Mogoce te pa imajo zdaj za laznjivca oznacenega? :))

fishsticks ::

jabe je izjavil:

Nakazala nekaj denarja na interactive brokers, kupila za to VWCE in zdaj dobivam na mail sporocila:
Margin cushion: 1.25% remaining

Kaj dogaja?

Kao prvo ne trejdam forex...

Imas margin call, ker si kupila z leverage. Kolikor je meni znano imajo vsi brokerji default leverage.
https://www.firstrade.com/content/en-us...

Vaseer ::

Uporablja kdo IBKR družinski račun (Family Advisor oz. Friends and Family)? Oz. imate ločene račune za svoje naložbe, parnerja, otroke...?

Doomie ::

Zdravo, jaz se pa zanimam kateri broker je dober za long term investicijo v s&p 500 in kake Vanguardove delnice. Bi pa vsak mesec dodajal nekaj denarja v investicijo. Sem slišal za T212, Degiro, IB, Etoro... Hvala za vsak odgovor, ker sem še na tem področju zelen.

ice queen ::

hipi69 ::

Tudi mene zanima. Predvsem me zanima, ali si dejsno lastnik delnice ali so zadaj samo kakšni CFDji. Če prav razumem je to najugodnejša variata za trgovanje s SLO delnicami? Kako je z dividendami? Jih dobiš?
Give Peace A Chance

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hipi69 ()

pingme ::

hipi69 je izjavil:

Tudi mene zanima. Predvsem me zanima, ali si dejsno lastnik delnice ali so zadaj samo kakšni CFDji. Če prav razumem je to najugodnejša variata za trgovanje s SLO delnicami? Kako je z dividendami? Jih dobiš?


Na LJSE niso navedeni kot partner, tako da menim, da je “trgovanje z nekaterimi SLO delnicami” mišljeno zgolj KRKG in NLBR na Varšavski in Londonski borzi, kar omogočajo seveda tudi vsi ostali (s tem da je tam še manjša likvidnost kot na LJSE, če je to sploh mogoče ;-)). Jaz imam Iliriko za LJSE, ampak so res dragi - računajo celo prejem dividend (v odstotkih) in split akcije (4EUR zato da pomnožijo število delnic pri CICG ali PETG)?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

hipi69 ::

Sem se prijavil in ustavil račun. Izgleda da se da trgovati tudi z ostalimi:
 Slika

Slika



Bom nekaj naložil, testiral in javim...
Give Peace A Chance

Wolfie ::

hipi69 je izjavil:

Sem se prijavil in ustavil račun. Izgleda da se da trgovati tudi z ostalimi:
 Slika

Slika



Bom nekaj naložil, testiral in javim...


Kako kaj testiranje? Si že kaj kupil?

AnubisOfDoom ::

Kaj pa naj bi bila prednost/razlika med Trade Republic in Interactive Brokers?

Sparkxl ::

za google.com si že slišal?

Vaseer ::

Review Trade Republic:
Sicer primerjava IBKR in Degiro, je pa tudi hitra predstavitev IBKR:

Človek se mi zdi na mestu in po mojem mnenju poda realne informacije.

andmer99 ::

Od kar je IBKR ukinil inactivity fee je večina odgovorov, katerega brokerja izbrati ravno IBKR. Tukaj mene še vedno muči vprašanje, kakšen riziko pri IBKR pomeni lokacija - Slovence nas namreč pri IBKR dodelijo madžarski izpostavi (IBCE). Orban je med zadnjo finančno krizo okoli 2010 že nacionaliziral finančno premoženje pokojninskih skladov, znesek je šel v milijarde EUR.

Tisti, ki imate odprte računa pri madžarskem IBKR, a vas čisto nič ne skrbi, da bi se Orban enkrat spomnil in nacionaliziral (ali kako dodatno obdavčil) vaše račune pri madžarskem IBKR? Glede na to, da je na madžarskem IBKR veliko uporabnikov iz držav nekdanje "velike Madžarske", verjetno Orban ne bi niti trenil z očesom, če bi to naredil.

Sam zato še vedno pogledujem proti Captraderju, ki je lociran v Nemčiji....

Sparkxl ::

Saj si si že sam odgovoril...captrader, če ne maraš Viktorja

Pegaz ::

Sparkxl je izjavil:

Saj si si že sam odgovoril...captrader, če ne maraš Viktorja

Kdo/kaj je Viktor?

CoreySteel ::

Orban :))
Twitter: @CoreySteel_

Pegaz ::

Aha. :))

A ve kdo kaj prednosti / slabosti Trade Republic v primerjavi s CapTraderjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

GregiB ::

andmer99 je izjavil:

a vas čisto nič ne skrbi, da bi se Orban enkrat spomnil in nacionaliziral (ali kako dodatno obdavčil) vaše račune pri madžarskem IBKR?


Po pravici povedano je ta "nevarnost" podobna povsod oz. kjerkoli. Da bi šel nacionalizirat lastnino kupcev na madžarskem. Sploh pa se poraja vprašanje, je to premoženje sploh na madžarskem? Lastništvo npr. ameriških delnic? Je bilančna vsota IBKR madžarske dejansko vsota stanj na računih? Cash verjetno, ampak delnice?
Bi v končni fazi morala tudi ameriška depotna družba odobriti prepis na madžarsko državo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Machete ::

GregiB je izjavil:

andmer99 je izjavil:

a vas čisto nič ne skrbi, da bi se Orban enkrat spomnil in nacionaliziral (ali kako dodatno obdavčil) vaše račune pri madžarskem IBKR?


Po pravici povedano je ta "nevarnost" podobna povsod oz. kjerkoli. Da bi šel nacionalizirat lastnino kupcev na madžarskem. Sploh pa se poraja vprašanje, je to premoženje sploh na madžarskem? Lastništvo npr. ameriških delnic? Je bilančna vsota IBKR madžarske dejansko vsota stanj na računih? Cash verjetno, ampak delnice?
Bi v končni fazi morala tudi ameriška depotna družba odobriti prepis na madžarsko državo...


Sem mislil, da sem na stari strani, kje od lani ali 2 let nazja.
Dejžavu koment in odgovor :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Malidelničar ::

Jaz imam na BKS-u zaenkrat, potem bomo pa videli.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

andmer99 ::

GregiB je izjavil:



Po pravici povedano je ta "nevarnost" podobna povsod oz. kjerkoli. Da bi šel nacionalizirat lastnino kupcev na madžarskem. Sploh pa se poraja vprašanje, je to premoženje sploh na madžarskem? Lastništvo npr. ameriških delnic? Je bilančna vsota IBKR madžarske dejansko vsota stanj na računih? Cash verjetno, ampak delnice?
Bi v končni fazi morala tudi ameriška depotna družba odobriti prepis na madžarsko državo...


Nisem prepričan, da je ta "nevarnost" podobna povsod. Orban oz. Madžarska je okoli 2010 v praksi pokazala, da zna nacionalizirati pokojninske sklade. Za Nemčijo recimo, se ne spomnim, da bi v tem tisočletju slišal za podobno zadevo.

Na podrobnosti borznega poslovanja se toliko ne spoznam, tako da sem mogoče brcnil mimo - praviš, da bi tudi ameriška depotna družba morala odobriti prepis na madžarsko državo. A ni pri teh brokerjih tipa IBKB (in ostali "diskontni") tako, da je v delniški knjigi kot lastnik vpisan skrbnik (custodian), da si pa ti dejanski lastnik delnic, pa ima vpisano samo broker pri sebi (street name)? Torej mora "zlobni Viktor" doseči spremembo samo pri (madžarski) IBKR in ne pri depotni družbi...

PS: eden izmed komentarjev je bil o dejavuju. Jap, je. Želel sem videti, kako po letu do dveh uporabe madžarov gledate na to....

Lonsarg ::

Možno je marsikaj, vsekakor pa je velika razlika kaj država dela z premoženjam lastnih državljanov, kaj pa s premoženjem tujih. Razlike je tudi precejšna če nacionaliziraš nekaj kar je bilo pure privat ali nekaj kar je bil že v osnovi nek regulirani 2. pokojninski steber (to so nacionalizirali Madžari, v zameno so ljudem dali dodatne točke v 1. stebru). Torej so to 3 različne stvari in iz vsake je skok na naslednjo cel velikostni red manj verjeten.

V praksi bi če bi Madžarska šla tako daleč da začne premoženje tujcev vzemat pač ratala Venezuela, ampak tudi Slovenija ali Nemčija lahko postaneta venezuela, verjetno je vse :)

Mislim pa da če se država odloči da bo Venezuela in ukrade tujim državljanom delnice od tuje firme, bi ostale države tako transakciji gladko razveljavile in vrnile tem posameznikom in tako državo izolirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
14 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142514 (1413) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172660 (760) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144654 (9357) Thomxy

Več podobnih tem