» »

Formula 1 2020

Formula 1 2020

««
21 / 48
»»

Dr_M ::

Ko nekdo rece, da je Hamilton najboljsi dirkac se zgolj nasmehnem, tako kot sem se pred nekaj leti, ko so nekateri trdili, da je Vettel najboljsi :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

dild0idis je izjavil:

"To finish first, you must first finish."
- Juan Manuel Fangio

Ne ne.

To finish first, first you must be finnish :P

billy je izjavil:

REs je :)


Če je tukaj ideja, da se reče, da je Glock namerno upočasnil, da je Hamilton prišel mimo... nja... Clearly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

billy ::

Ja, ko imaš gume za suho na rahlo mokri stezi in voziš izven idealne linije? Valda...hladil je gume ne :)

PrimozR ::

You're joking?

Alexius Heristalski ::

billy je izjavil:

A ko je pa lojza dobil tisto prvenstvo v zadnjem ovinku VN Brazilije, ko ga je spustil naprej..kdo že..Glock? Pa nihče ne reče da se je jedva rešil, ampak je GOAT?

Če ne bi Glock ostal na stezi z gumami za suho, Massa sploh ne bi imel kaj sanjati o naslovu na tisti dirki.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

billy ::

Če se glock ne bi takrat bal k p. in se umikal vsem, pa tudi lojza ne bi prišel do naslova.

PrimozR, nisem rekel, da se je namerno umaknil z namenom, da bo lojza prvak, ampak se je vseh umikal ko pičkica. Senna sigurno tega ne bi, al pa šumi. Pa še kak norc vmes. bi pa enako verjeno vozil nico ali pa bottas :)

Tilen88 ::

GOAT je samo eden in to jer naš Kozel Bor!

PrimozR ::

billy je izjavil:

Če se glock ne bi takrat bal k p. in se umikal vsem, pa tudi lojza ne bi prišel do naslova.

PrimozR, nisem rekel, da se je namerno umaknil z namenom, da bo lojza prvak, ampak se je vseh umikal ko pičkica. Senna sigurno tega ne bi, al pa šumi. Pa še kak norc vmes. bi pa enako verjeno vozil nico ali pa bottas :)

Ti moraš pa res it peljat en F1 avto, ker si več kot očitno boljši od vseh GOAT-ov skupaj.

billy ::

Lahko greva kdaj na karting, komot, pa še kdo se naj pridruži :)

b3D_950 ::

Zanimive fotografije: https://twitter.com/JulienMOTRON

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

billy ::

Ob teh fotografijah razmišljam, da je F1 postala preveč tehnično napreden šport in zgubila svoj čar?

Čeprav je tudi v tistih časih bila napredna, ampak vseeno ni bilo toliko "pomagal" in "elektronike".

Gambino ::

billy je izjavil:

Ob teh fotografijah razmišljam, da je F1 postala preveč tehnično napreden šport in zgubila svoj čar?

Čeprav je tudi v tistih časih bila napredna, ampak vseeno ni bilo toliko "pomagal" in "elektronike".


Res je. Jaz bi jim vse pobral stran. Včasih so se vrteli kot vrtalke, sedaj pa imajo vsa ta pomagala, ki rešujejo voznika, res smešno sicer pa škoda, ker bi se več dogajalo.

PrimozR ::

Katera pomagala že?? A ti (v bistvu oba) sploh spremljaš, kaj se dogaja na treningih, kvalifikacijah in dirkah? Tko... letos.

billy je izjavil:

Lahko greva kdaj na karting, komot, pa še kdo se naj pridruži :)

Zaradi mene komot. Jaz se sicer ne mečem ven, kako simpl je voziti F1 avto, tako da ne vem, kaj naj bi jaz dokazal. Ampak sem vedno za seanso kartinga (no... do septembra letos žal ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

billy ::

Jaz se tudi ne mečem ven, ali?

PrimozR ::

billy je izjavil:

Jaz se tudi ne mečem ven, ali?


Em...

billy je izjavil:

Dobro no, @ Lando, če mu vse govorijo po radiu kaj naj dela? Dafak.

billy je izjavil:

PrimozR, saj vsem. Zato ne vem, kako ste lahko tako impresionirani nad takšnimi "few laps" dosežki, če itak dirkaču 80% dela naredi inženir.

billy je izjavil:

"debata" teče še naprej iz GOAT tematike, kako se lahko poveličuje voznike, če sploh niso v večini zaslužni za dosežke?

Glede na videno, bi rekel, da inženir naredi večji del, kot voznik.


In piece de resistance, kot odogovor na video, kjer se vidi, da če da več kot 10 % gasa, avtu rit leti ven ter da je premična šikana (težko se ne umikaš, če so drugi ~3x hitrejši od tebe):

billy je izjavil:

Če se glock ne bi takrat bal k p. in se umikal vsem, pa tudi lojza ne bi prišel do naslova.

PrimozR, nisem rekel, da se je namerno umaknil z namenom, da bo lojza prvak, ampak se je vseh umikal ko pičkica. Senna sigurno tega ne bi, al pa šumi. Pa še kak norc vmes. bi pa enako verjeno vozil nico ali pa bottas :)

DamijanD ::

Gambino je izjavil:

billy je izjavil:

Ob teh fotografijah razmišljam, da je F1 postala preveč tehnično napreden šport in zgubila svoj čar?

Čeprav je tudi v tistih časih bila napredna, ampak vseeno ni bilo toliko "pomagal" in "elektronike".


Res je. Jaz bi jim vse pobral stran. Včasih so se vrteli kot vrtalke, sedaj pa imajo vsa ta pomagala, ki rešujejo voznika, res smešno sicer pa škoda, ker bi se več dogajalo.


A niso zdaj brez ABSa in TCja? - na nek način so bili najbolj napredni v dobi aktivnega vzmetenja, če se ne motim

billy ::

PrimozR, kje pa sem napisal kaj v stilu "i ja bi bolje"?

PrimozR ::

Implicira. Ne vidim razloga, zakaj bi sicer izpostavljal t.i. nesposobnost dirkačev. Sploh tako aktivno, sploh ko imaš direktne video dokaze v nasprotno. Pa tudi če ne implicira, če so res tako nesposobni, surely you can do better? Al je bil point teh zapisov nekaj tretjega?

DamijanD je izjavil:

A niso zdaj brez ABSa in TCja? - na nek način so bili najbolj napredni v dobi aktivnega vzmetenja, če se ne motim

Seveda da so brez vseh teh stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

billy ::

Kje sem izpostavljal nesposobnost dirkačev? :)

Point je bil, da se ne more rečt "lej kak je lando raztural", poleg je pa video, kjer mu inženir govori kako naj vozi. Šur. Tudi voziti mora znati, ampak če ne bi bilo inženirja vprašanje kako bi odpelal.
Ali pa je ravno smisel njegovega "raztura" v tem, da je kljub vožnji še moral upoštevati inženirje in stiskati gumbe na volanu - multitasking?

PrimozR ::

billy je izjavil:

Če se glock ne bi takrat bal k p. in se umikal vsem, pa tudi lojza ne bi prišel do naslova.

PrimozR, nisem rekel, da se je namerno umaknil z namenom, da bo lojza prvak, ampak se je vseh umikal ko pičkica. Senna sigurno tega ne bi, al pa šumi. Pa še kak norc vmes. bi pa enako verjeno vozil nico ali pa bottas :)

pirlo ::

Formula ma letos srečo da je korona in ni gledalcev... ker jih v vsakem primeru ne bi bilo, glede na to kako je zanimivo prvenstvo :D

Vazelin ::

Beda je, ker bo treba še eno leto gledat stara pravila, saj se že danes ve kaj bi drugo leto
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

billy ::

PrimozR, osebnostna oznaka nekoga še ne pomeni, da ni dober voznik. Pač glock nima kohonas.

Verjetno se strinjaš da bi kak senna drugače vozil tole in sigurno ne bi šel iz idealne in spuščal vse naprej. Pa kak šumi, max, lojza, ipd.

PrimozR ::

Bi ja. 2 km/h hitreje mogoče. Človek je bil z gladkimi gumami na mokri stezi. Ne vem kaj pričakuješ, spreminjanje zakonov fizike? Če bi se nastavljal, bi ga nekdo nasadil. Oz. če bi zapiral, bi ga obvozil po drugi strani. Če ti iz videa ni jasno, da je bil par hitrostnih razredov stran od dirke, ki se je dogajala okrog njega in da ni mogel narediti _NIČ_, potem... Ma brezveze da se sploh še govori o tem.

billy ::

Res je, raje se za karting zmenimo :)

springfield ::

Ferrari je ponovno vpoklical Roryja Byrna. Clovek nima mira v penziji.

springfield ::

Nurburgring, Portimao in Imola so baje potrjeni za letos (https://www.rtl.de/cms/fix-formel-1-fae.... Na koncu ne bo tako kratka sezona.

roCkY ::

Bo korona še svoje povedala. Dvomim, glede na to kakšno je stanje, da bodo speljali.

PrimozR ::

Mnja, se zna še zakomplicirati.

PrimozR ::

Aja, če kdo ni videl:


Jolyon Palmer razloži, zakaj je Max 'kiksnil' na Madžarskem. Kar smiselno.

Meizu ::

sunshine403 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kot sem ze povedal, imas skoraj pol F1 trenutnega grida, ki bi v tistem dirkalniku ravno tako lahko dosegli podobne stevilke.

Recimo da Bottas (pa prej Rosberg) ni ravno najslabsi voznik na svetu, ampak ce ni vsaj pol F1 trenutnega grida neprimerno, ampak res neprimerno boljsega kot je Bottas (ali prej Rosberg), potem tvoja trditev nekako ne drzi ;)


Saj imas veliko zelo sposobnih soferjev - Norris, Verstappen, Russel, Sainz, Perez, Ricciardo, Leclerc, itd.

Prav vsi od teh nastetih bi Hamiltonu v istem ali direkt kompetitivnem dirkalniku gotovo dali "a run for his money", ce bi se pa tudi v tem primeru izkazal Hamilton na vrhu pa nimam kaj kot reci kapo dol.

Bi pa v vsakem primeru Hamilton s takimi team mate-i gotovo odnesel precej manj naslovov kot jih je sicer.

PrimozR ::

Večina naštetih bi se v direktnem boju obnesla še slabše, kot sta se Rosberg in Bottas. Vsi so hitri, ampak večini manjka kilometrine in treznosti v glavi, potrebne za boj za naslov prvaka.

Meizu ::

Seveda, zato pa recimo Verstappen konstantno dosega podiume kljub aerodinamicno pomanjkljivem avtomobilu, Norris doesga uvrstitve veliko visje od pricakovanih, Sainz vozi stone stable, Perez je konkretno uveljavljen stabilen voznik ki konkretno outplaya strolla.

Tvoj argument delno drzi izkljucno za Russela in Norrisa, to ti priznam. Za ostale si pa malo pihnil mimo.

PrimozR ::

Norris je v svoji drugi sezoni. Leclerc v tretji. Verstappen je bil pa še nedolgo nazaj IZRAZITO zaletav.

Sem pa namenoma rekel 'večina' (kar lahko pomeni, da Sainz, Perez in Ricciardo ne pašejo zraven), ker nisem želel vseh metati v isti koš. Dejstvo je, da večina (nihče v bistvu) nima izkušenj s sezono dolgo borbo za najvišje uvrstitve in gledanjem proti enemu končnemu cilju. Vrhunsko odpeljati zadnja 2 kroga ali zmagati dirko je nekaj povsem drugega, kot do konca borbati za naslov. Kakor je nekaj povsem drugega tudi vsako dirko pripeljati avto v točke (Perez). Poglej Vettla za tisti del z naslovom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Meizu ::

Ja, se strinjam s tabo, ampak kaj pa dela Verstappen nonstop? Tip je redno v vrhu tock, pa ima zadnjih nekaj sezon subparen avto. Zaletavost je itak sama po sebi problem, ampak to imajo vsi dirkaci naceloma ko so se mladi. Tudi Hamilton je bil enkrat mlad dirkac. Tudi Schumacher je bil na zacetku zaletav. Senna tudi.

Samo to ne odvrne od dejstva, da bi cisto vsi od teh nastetih dirkacev znali bit velik trn v peti Hamiltona, ce bi dejansko imeli zanesljive in kompetitivne dirkalnike. In niti perez z lansko kopijo mercedesa ni dostojen tekmec "azurnemu" mercedesu, za Verstappena sem pa izjemno navdusen nad tem, kako dobro zna shandlat tako problematicen dirkalnik kot ga ima to sezono.

Pac mercedes igra zdaj dobesedno svojo igro, ostali le capljajo zadaj in nimamo kaj.

PrimozR ::

Verstappen se je MOČNO izboljšal v tem pogledu, postaja zelo kompleten dirkač (še vedno mi gre pa rahlo na živce, ampak kaj moreš). Ampak, še enkrat, iz dirke v dirko držati visok nivo, posegati po najvišjih mestih in imeti za končen cilj naslov je nekaj, kar nobeden od naštetih še ni izkusil. In to je povsem svoj pritisk. To hočem povedati. Lahko, da bi marsikdo od naštetih nalogo opravil izvrstno. Lahko bi bili pa pri nekaterih velikih talentih močno presenečeni.

springfield ::

Z avtom, ki je 1s hitrejsi od ostalih, je ti bistveno lazje ;)

b3D_950 ::



še comic sans manjka
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrimozR ::

RAWE CEEK? :D

Ganon ::

Sem potreboval nekaj trenutkov, da sem dešifriral. Katastrofalno oblikovanje.

BT52 ::

Ja in. Meni osebno je tole všeč. Ni zdaj za množice ni pa slabo. Pač za nov porazen vikend bo.

springfield je izjavil:

Z avtom, ki je 1s hitrejsi od ostalih, je ti bistveno lazje ;)


Res je. Samo v 2017 in 2018, ko je bilo tesno je GOAT povozil vse. Bodisi z tehniko in razvojem, ter za češnjo na torti prisilil v sBinnalo Vettlove kariere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Moram rečt kar smešni MEME

springfield ::

PrimozR ::

Tolk o tem kolk je zaključeno letošnje prvenstvo ;)

pirlo ::

Letos boljše da ne bi blo prvenstva. Pa bi po prvotnem planu normalno začeli naslednje leto s pravili za 2021. Če pa že mora Mercedes do dveh naslovov še prej pa naj jim jih kar napišejo... itak je vse odločeno, vsi čakamo na 2022.

PrimozR ::

Priceless :D

Ganon ::

Tema se vrti v začaranem krogu. Kadarkoli klikneš, nekdo joče. Predlagam vam, da ustanovite klub, se tedensko nekje dobivate, drug drugega tolažite in bodrite, nekje v bližini pa ne sme manjkati Totova slika. Osebno vam bom podaril še paket ali dva papirnatih robcev.

broken/link ::

osebno? a boš prišel na dobitek? :)

Scorpy84 ::

Hulkenberg je glavni kandidat za menjavo Pereza. Zna se zgoditi, da bo prvic osvojil stopnicke in le te mu odvzamejo, ker bo pritozba renaulta uspesna. Ta scenarij zasledil na twitterju.

pirlo ::

Ganon je izjavil:

Tema se vrti v začaranem krogu. Kadarkoli klikneš, nekdo joče. Predlagam vam, da ustanovite klub, se tedensko nekje dobivate, drug drugega tolažite in bodrite, nekje v bližini pa ne sme manjkati Totova slika. Osebno vam bom podaril še paket ali dva papirnatih robcev.

V trenutku ko ima Mercedes največjo prednost po 2014 so spet uvedeni žetoni. Pred zamrznitvijo pa so bile zaprte tovarne zaradi "covida". Se pravi bomo gledali ponovitev 2014/2015. Komu je to bilo zanimivo naj mu bo. Perez ne sme vozit ker mu nič ne manjka, ni bolan, ima pa "covid". Svašta od sezone.
««
21 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616165516 (100076)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251171440 (102999) broken/link
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975219319 (133246) kosta
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430361548 (217143) BT52

Več podobnih tem