» »

Heliodisplay

Heliodisplay

Khey ::

Heliodisplay: http://www.io2technology.com/video-imag...

Zanima me, ce bi kdo vsaj v teoriji vedel, kako bi tak display deloval. Mislim, kako se svetloba odbija v zraku, od cesa.
Po mojem je to v zvezi, da (ne vem) obseva kaksne molekule v zraku na nek nacin in potem sevajo doloceno svetlobo??

Me pa zanima vseen ....

Thomas ::

Gre za osvetljevanje vodnih kapljic (megle) v zraku in ne zračnih molekul samih. So they say.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Khey ::

Hvala za link. Zanimivo tole.
P.S.:
Tuki pise, da finski FogScreen deluje na principu vodnih kapljic, ampak za Heli pa tega ne omenja, v bistvu samo " The machine modifies the air above a video projector ...". No lahko je ista fora kot pri FogScreen-u.

Thomas ::

Ja jest mislim, da je oboje vaporware, prodajanje megle. Ampak v dobesednem in ne v prenesenem pomenu. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Js pa mislim da je to res, sam zanima me, kako so lohka naredl da predvaja 3D? Ker kako lahko naredijo osvetljen piksel nad že osvetljenim pikslom? Npr. Zemlja. O taki zadevi sm tut jes že enkrat razmišlju sam je mal preveč zakompliciran. Ampak sm meu eno mal bolj drugačno varianto. Tko da, tale mislm da je kr resnična zadeva.

Aspirinix ::

Si kdaj slišal za holografijo? Po moje je to to.

DMouse ::

Hmm, na njihovi prejšnji strani je pisalo da to ni holograf, sedaj ko je stran spremenjena, tega ne najdem več :|.

Khey ::

Tuki je ze del razlage: http://www.io2technology.com/tech.html
(nova stran?, vcer ni blo tega)

DMouse ::

Če koga slučajno zanima, tuki je en video.

DMouse ::

undefined ::

Končno to postaja tudi realnost in ne le sci-fi. Je bil že skrajni čas. :)

DMouse ::

Thomas ::

Impresivno za začetek. Kvaliteta barv se da zvečati, sprašujem se če bi bilo možno narediti tudi na otip trdne, kot so "običajni predmeti" in da recimo potem lahko kot zvočnik nihajo zrak in opravljajo "robotska dela". Nimam pojma kako, ampak se mi zdi da ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Thomas:
> prašujem se če bi bilo možno narediti tudi na otip trdne, kot so "običajni predmeti"

Gostoto atomov na volumen bi moral drastično povečat. Ampak potem bi pa "objekt" dol padu ... :D :\

Al si imel kaj drugega v mislih?

Thomas ::

Če bi mogli s svetlobo molekule zraka donekle usmerjati, bi lahko tako povzročali tlak. Bi moralo it. IMO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Aja, da bi fotoni tolkli ob molekule in jih potiskali!? Samo ta sila je zelo uboga.

No, lahko bi tako da bi nek senzor začutil kdaj imaš roko tam in potem bi sprožil močan curek atomov neke snovi pod pravim kotom v tvojo roko. Tako bi imel tudi vonj.

----

Glede telih filmčkov - se pravi, da se svetloba lomi ob vodne kaplcice? Se pravi mora biti dosti vlage v prostoru. Če je zrak suh potem je pa bolj slaba slika :D

Thomas ::

Ni nujno, da bi bil rezultat nebogljen. Mam en tak hunch, da ne. Sicer pa - live and let see! Kar se tiče vodnih kapljic, morda jih lahko proizvaja naprava sama. Back to Science Fiction! Morda bi jih lahko pri dovolj vlažnem zraku pridobivali s kakšnim ultra zvokom. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Mogoče bi moral tole nekoliko bolje utemeljiti. Seveda je sila, ki jo izvaja svetloba na zrak ali vodo precej majhna. Vendarle to velja samo za povprečje molekul. Na posamezne molekule so sile take, da jih pospeši do ogromnih energij, oziroma segreje na ogromne temperature. Seveda zaradi termičnih trkov ta energija zelo hitro preide na sosedne molekule in vse skupaj se izgubi v toplotnem šumu. Maxwellov demon ni možen - RAZEN - če bi mu dovajali dovolj energije za njegovo delo. Da bi naredili več entropije, kot bi jo zmanjšali s pametno regulacijo poti molekul. Laserski pulzi bi načelno lahko usmerjeli posamezne molekule in po "hologramski lestvi" bi se v principu moralo dati tudi plezati. Samo bi to zahtevalo nek stalen pritok energije v tisto lestev. Kako velike ne vem, se mi pa zdi, da sploh ne zelo. Ne verjemem tudi, da je to glavna smer, v katero bomo šli, možna pa že. Nič resnega še na obzorju.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Nice :)

> in po "hologramski lestvi" bi se v principu moralo dati tudi plezati.

A to si mislil tako, da ima en laserski žarek na svoji poti različne intenzitete?

Jest bi potem naredu tako, da bi več takih laserjev z različnih strani poganjalo molekule.

Je pa res, da bi potem rabil ogromno mminiaturno preciznih in tankih laserjev pod ogromno različnimi koti postavljenih.

OmegaBlue ::

Meni samo taprvi filmček dela, ostalo se naloži html fajl in ne mrda. dejte to nekam da lahko pogledamo normalno in clo prenesemo na disk :|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DMouse ::

Omega: poskusi downloadati z browserjem in ne z download managerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plamen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18214240 (10963) CaqKa
»

Akustična levitacija

Oddelek: Znanost in tehnologija
182703 (2267) Luka Percic
»

Segrevanje ozračja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26924088 (19363) gzibret
»

Raziskovanje osončja: NASA uradno naznanila projekt Orion, Rusija in Kitajska načrtuj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9614266 (12629) Gundolf
»

COS, nastanek življenja in nekoč smo se o tem zgovarjali

Oddelek: Znanost in tehnologija
493373 (2509) Thomas

Več podobnih tem