» »

Carinski postopek/dokument

Carinski postopek/dokument

scipascapa ::

Oj

iščem nek dokument, kateri bi potem spremaljal moj vrnjeni Napajalnik do Kitajske in nazaj. Namreč, XFX firma ima smotani postopek.
Vrneš/Pošlješ na Nizozemsko in oni potem v Kitajsko....prepevrijo, popravijo ali pošljejo novega, ki pa ne želiš, da je 22% obdavčen, saj je že bil. Kaj moram pridobiti?

madog ::

na pošti izpolniš izvozni dokument z vsemi podatki, ki ga ob vračilu predložiš carinskemu postopku, še vedno ti bodo zaračunali handling ne pa dajatev.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Furbo ::

Če ti pošlješ samo na Nizozemsko potem ne rabiš nič, ker so v EU in bodo oni pošiljali naprej in se ubadali. Oziroma samo tisto belo nalepko.

Aja, jeba bo, če bodo iz kitajske poslali direkt tebi ja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

_Denny_ ::

http://www.chinatechtest.com/garancijsk...

Verjetno se od 2016 do zdaj postopek ni (bistveno) spremenil.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

scipascapa ::

Furbo: XFX podpora je smotana.

"The unit still has warranty up to 2020/11. Please contact the retailer first to see if they can arrange RMA for you. Otherwise, we can offer RMA directly. This would require you to send it back to our warehouse in Netherland. The cost involved are the shipping fee of this part and the import tax which may be charged by your country for the replacement sent from Hong Kong. If you need to service , please contact our support by opening a ticket on www.xfxsupport.com"

Contacted German retailer, no help there, pointed at manufacter.....damn.....moving on. Asked why no warehouse with spare parts in Europe.

"I'm sorry that the warehouse in Europe doesn't keep spare units, so direct replacement is not available. The warehouse collects returned products which will then be forwarded to HK for screening and then to China for further inspection and repair, which still need about 4-8 weeks for the whole process to complete.

"

my last message to them : "I need direct RMA, no help with reseller.....I'm from SLOVENIJA, i need to send to Holland?"

their replly: "Here is our offer.
Please consider that you need to pay the forward shipment cost from your country to our warehouse in Netherlands. Just this it will cost me 10-15€....
Moreover, during the return shipment, there maybe a tax charged by your country and you will need to afford. (may be up to 50 to 100 euros) THEY LOST ME HERE
The below is the details of RMA procedures.
You send the card or psu to our warehouse in Netherlands.
Then, we will send the packages in netherlands in bulk to Hong Kong.
Once we get the package, we will test it in Hong Kong.
After that, the faulty card or psu will be sent to China.
Then, our colleagues in China will prepared replacement and send it back to Hong Kong.
Finally, the replacement will be delivered from Hong Kong to your address provided directly.
Please note I have to advise this CAN take up to eight weeks.
This is the worst case scenario when circumstances beyond our control occur - such as customs checks at ports and National holidays take place.
In reality direct returns from consumers are usually completed within 21-28 days from the time your card arrives in Holland.
I understand it is not familiar but it is the only offer I can give."

zadnji odgovor:

The tax is charged by your local custom. Please contact them in advance to see how to waive or minimize the tax.
Once you are ready, I will issue the RMA number and shipping details.
Best regards

SeMiNeSanja ::

Kakor je zgoraj napisano:
Please contact them (your local custom) in advance to see how to waive or minimize the tax.


Drugače pa je postopek precej neroden, če nisi TI tisti, ki pošilja v tujino (ven iz EU). Se bojim, da bo carina rekla, da mora biti prejemnik isti kot pošiljatelj.
Žal je že sto let tega, ko sem sam moral nekaj pošiljati v tujino na garancijsko zamenjavo. Tako se že v osnovi ne spomnim več, kaj je že vse bilo potrebno urediti in kakšni so bili obrobni pogoji. Pa tudi če bi se spomnil, se je to lahko povsem spremenilo do danes.

Se pa še dobro spomnim, da so bili na carini izredno prijazni in mi na telefonu podali vse informacije, ki sem jih potreboval. Verjetno je tudi njim v interesu, da gredo stvari čim bolj gladko skozi, pa da ni kasneje joka in stoka, ker se nekdo ni v naprej pozanimal, kaj mora naresti.

Pokličeš lepo na carinsko upravo, telefonistu rečeš, da potrebuješ nekoga, ki ti lahko poda informacije o carinskem postopku pri reklamacijah, potem se boš pa že nekako zmenil.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

lorte ::

Valda ne bos placal carine, saj posiljas artikel ki je ze bil ocarinjen in ddv placan ko si kupil.

Furbo ::

Seveda, ampak ne pričakuj, da mu bo birokrat verjel na besedo. Rabi svoj kos papirja, da je krit, ko ti to spusti naprej brez carine.

Kar se pa tiče XFX.. jaz se bom držal stran od te firme. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

scipascapa ::

ni dokumenta, kje dobim....kdo izpolne te papirje jaz ali xfx na nizozemskem? hvala.

lorte: točno to. še večji fiasko, na računu nisem jaz ampak kolega, ki sva skupaj kupila.......

nikoli več XFX....

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Ne delaj tega , bodo papirji stali 5 x več., kot 30 eur morebitnih dajatev ....

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

Ne delaj tega , bodo papirji stali 5 x več., kot 30 eur morebitnih dajatev ....

Od kje ti pa ta modrost?
Če se kaj spomnim, 'papirologija' ni stala nič.

Stane pa, če nimaš papirologije.

Me prav zanima, če je OP že poklical na carino in se pozanimal. Ponavadi tukaj jamrajo, tja, kjer dobijo informacije iz prve roke, pa ne pokličejo.
Nikoli ne bom razumel zakaj....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

Drži nisem, jih v ponedeljek dopoldne.

Wisor ::

Sam sem imel podoben problem (nima veze s PCji).

Iz tretje države sem naročil izdelek v vrednosti nekaj sto eurov in ga tudi dobil. Plačal za njega potrebne dajatve...

Skratka, izdelek mi je spustil dušo po 3 mescih in sem ga poslal nazaj na popravilo. Kontaktiral sem carinsko pošto in po doglem pogovoru s svetovalcem sva prišla do zaključka.

Izdelek je prepoceni, da bi za njega plačeval izvozni postopek in vse ostale potrebne reči ter postopke. Povedal mi je, da bo pač najceneje, da še enkrat plačam DDV v kolikor me carinjo.

Ko sem izdelek dobil drugič iz tujine, torej popravila, sem dobil obvestilo iz carine...

Cariniku sem razložil, da je bil izdelek na popravilu. Predložil sem vse račune in prejšnega carinskega postopka in papirologijo, ki sem jo imel. DDVja sem bil oproščen, plačal sem carinsko postopek in še neke malenkosti v vrednosti 10 ali 15€.

Ne pravim ti, da boš tudi ti oproščen DDVja amapk mogoče se te usmilijo. Se pa tudi pozanimaj, koliko te pride papirologija, če pošiljaš zadevo na servis.

Drugače pa še to.

Glede na to, da je govora o napajalniku, ni neke znanstvene fantastike. V Sloveniji imaš nebroj servisov, kjer ti ga bodo popravili za 10 ali 20€.

Načeloma je to 10 min dela študenta elektro faksa...

Drugič pa ne kupuj šrota, če pa že, ga pa vsaj kupi v priznani trgovini, kamor ga tudi vrneš ob morebitni napaki s pripisom; živjo, pridem iskat ko boste imeli novega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

scipascapa ::

Po logiki ne SME biti 0 stroškov, artikel, ki je že bil carinjen in plačan DDV gre ven, torej 1 kos iz Eu ven, in 1 kos nazaj...ista zadeva...1 - 1 = 0....niti manipulativnih stroškov ne bi smeli. No vidiš po suhem 10-15EUR. ZAKAJ?
Samo država išče denar pri revežih in ne pri milionskih goljufih.
Po toči zvoniti je prepozno, slo trgovec ima 2 leti (prav tako EU trgovec), nato gre na RMA od proizvajalca, tukaj XFX pogrne na celi liniji. Glede nebroj servisov, sem doživel diagnostika 20EUR za 5 minut dela popravljeno pa nič.
XFX načeloma ni šrot.....

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Za carinsko pošto stroški SO nastali.

Ne vem, kaj imajo tukaj "milionski goljufi" veze, ampak oni imajo vse papirje pošlihtane.

Pri temu XFX primeru (pošlješ na Nizozemsko, nazaj dobiš iz Kitajske) pa ni nobenga dokaza, da je blago sploh šlo iz EU.

scipascapa ::

Kako ni dokaza, seveda bodo dokazi, vse bo trackano, vsaj XFX Nizozemska - Kitajska, ne pošljejo avtomatsko ampak najprej pogledajo šele nato pošljejo. In so papirji.
Kakšni stroški? Da pogleda škatlo, pogleda dokumente in posreduje naprej meni? 10 sekund dela, plačano je že.

Wisor ::

@scipascapa a lahko poveš na katerem servisu si imel, da so ti računali 20€ za diagnostiko in ga niso popravili ?

Če potrebuješ dobr servis, ti ZSjam...

scipascapa ::

tomchip.si ampak to govorum za POWERCOLOR RX580, ki je mrtva. za PSU ga nisem še nikamor pošiljal. Wisor, kar ZS....

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

scipascapa je izjavil:

Kako ni dokaza, seveda bodo dokazi, vse bo trackano, vsaj XFX Nizozemska - Kitajska, ne pošljejo avtomatsko ampak najprej pogledajo šele nato pošljejo. In so papirji.
V bistvu sploh ne veš (in jaz malo dvomim), če pošljejo naprej. Zakaj bi pokvarjeno robo pošiljali nazaj na Kitajsko?

ČE zadevo res pošljejo na Kitajsko in ČE bi pravilno izpolnili dokumentacijo za začasni izvoz in ČE bi ti te papirje tudi posredovali, potem bi imel dokaz, ja.

scipascapa je izjavil:

Kakšni stroški? Da pogleda škatlo, pogleda dokumente in posreduje naprej meni? 10 sekund dela, plačano je že.
Dokumentov ni bilo tapravih, tako da mora zadevo vnesti v sistem, spisati in poslati obvestilo in zadeve posredovati cariniku. To še ni plačano.

Ganon ::

Koliko si prihranil, da si ga naročil iz Kitajske? Je vredno komplicirati za tistih nekaj evrov prihranka ob nakupu?

feryz ::

Xfx firma ima popolnoma normalne pogoje. Greš v štacuno in ga kupiš. Če ti crkne, ga neseš nazaj in dobiš drugega. Stvar par minut. Vsekakor manj, kot traja da ga vzameš iz ohišja in daš nazaj.

scipascapa ::

Kupljen je bil na Maidfactory leta 2016, njihov odgovor:

we thank you for your correspondence. Please get in touch with the manufacturer. If you have more questions please do not hesitate to contact us.

In tako sem prepuščen izredno slabi XFX RMA podpori.

"Here is our offer.
Please consider that you need to pay the forward shipment cost from your country to our warehouse in Netherlands.
Moreover, during the return shipment, there maybe a tax charged by your country and you will need to afford. (may be up to 50 to 100 euros)
The below is the details of RMA procedures.
You send the card or psu to our warehouse in Netherlands.
Then, we will send the packages in netherlands in bulk to Hong Kong.
Once we get the package, we will test it in Hong Kong.
After that, the faulty card or psu will be sent to China.
Then, our colleagues in China will prepared replacement and send it back to Hong Kong.
Finally, the replacement will be delivered from Hong Kong to your address provided directly.
Please note I have to advise this CAN take up to eight weeks.
This is the worst case scenario when circumstances beyond our control occur - such as customs checks at ports and National holidays take place.
In reality direct returns from consumers are usually completed within 21-28 days from the time your card arrives in Holland.

I understand it is not familiar but it is the only offer I can give.
Best regards"

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Vprašaj, če lahko pošlješ sam direktno v HK.
To bi rešilo predvsem problem z carino, pa še nekoliko pospešilo vso stvar, saj nebi čakal, da se v NL skladišču nabere robe za 'bulk' shipment.

Sicer ne vem, za kakšno reč se gre - če je sploh vredna vse te zajebancije in stroškov, ki ti jih dodatno nakoplje.
Imaš tudi pri nas servise, ki ti znajo popraviti kakšno tako reč za ceno, ki bi jo sicer zapravil zgolj za pošiljanje.
In to ne v 8 tednih, ampak v enem, max. dveh tednih.

Jaz sem ravno par dni nazaj nekaj imel na POŠTENEM servisu, pa je prišlo popravilo vsega en drobiž. Tako da ti resno priporočam, da razmisliš tudi o tej alternativi.
Btw: pošteni servis ti bo tudi podal oceno stroška popravila...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

Ja tudi to je opcija.....sem imel en "pošteni" servis, ki me je opalil 20€ + pošiljanje nazaj 4....adijo pamet.
Reč je XFX napajalnik.

darkolord ::

Samo zanima me, kakšna je definicija "poštenega" servisa?

scipascapa ::

Tak, ki ne zaračuna eno servisno uro za nekaj minut dela kot primer. Če je 10 minut dela, je potem 1/6 20€ ot 3.5€ nekje itd.

SeMiNeSanja ::

Jaz imam 'pošteni servis' lokalno, da osebno dostavim in prevzamem.
20€ pa boš mimogrede zapravil tudi za pošiljanje v tujino in vse kolobocije povezane s tem. Žal....

Tako pač je pri 'consumer' robi.
Ironija vsega je to, da imaš kup uporabnikov, ki jim nagaja vse drugo, ne pa izdelek, ki ga reklamirajo. Če potem pošlješ v reklamacijo izdelek, ki mu nič ne fali, stvar nekako ne more na koncu biti poceni...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

Samo zanima me, kakšna je definicija "poštenega" servisa?

Če te ne oderejo kot budalo? Servis, na katerega se splača odnesti tudi zadevo, ki je imel nabavno vrednost okoli 100€...

Ko odneseš monitor v popravilo in ti zaračunajo ceno kondenzatorja in diode+1/2 ure dela - namesto da ti zaračunajo znesek, da bi skoraj novega dobil?

Nazadnje sem imel na servisu schredder, ki je ni več delal, ko si vanj porinil papir. Cena popravila: 15€+ddv - ko bi te lahko tudi naplahtal in odkasiral 30 ali 50€....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mat11 ::

scipascapa je izjavil:

Kupljen je bil na Maidfactory leta 2016, njihov odgovor:
we thank you for your correspondence. Please get in touch with the manufacturer. If you have more questions please do not hesitate to contact us.
In tako sem prepuščen izredno slabi XFX RMA podpori.
"Here is our offer.
Please consider that you need to pay the forward shipment cost from your country to our warehouse in Netherlands.
Moreover, during the return shipment, there maybe a tax charged by your country and you will need to afford. (may be up to 50 to 100 euros)

Best regards"


Podobno zgodbo sem jaz doživljal z XFX power suppleyem. Nauk ki sem se ga naučil, NIKOLI VEČ XFX karkoli že delajo.
mat

mat xxl ::

scipascapa je izjavil:

Tak, ki ne zaračuna eno servisno uro za nekaj minut dela kot primer. Če je 10 minut dela, je potem 1/6 20EUR ot 3.5EUR nekje itd.


Tak, bi pa še mene zanimal, pa marsikaj za sebe sam popravim ali pa kolega, ki še veliko več obvlada, ja pride pa tudi do tega , da tako zadevo popravlja 3 ure, pa ni vredna 30 eur, kaj naj potem 3 x 30 zakasira ???

Torej res me zanima serviser, ki računa 20 na uro in potem realne minute, imam več krat, kaj za porihtati, pa potem z veseljem takemu nesem........ lahko javite na ZS, če je kak tak v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

darkolord ::

Ah, se mi je zdelo, da ste uporabili napačno besedo. Mislili ste POCENI in ne POŠTEN.

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

Ah, se mi je zdelo, da ste uporabili napačno besedo. Mislili ste POCENI in ne POŠTEN.

Poanta NEPOŠTENEGA servisa je v tem, da ti nabije stroške, ki nimajo veze z dejanskim popravilom.

Torej ja - nepošten servis je DRAŽJI servis.

V vsaki servisni dejavnosti imaš črne ovce, ki ti zaračunavajo menjave delov, ki jih sploh niso menjavali, delom nabijejo oderuško ceno, na koncu pa še čas popravila 'nategnejo' za faktor 2 do 10.

Kakorkoli obrneš - pošten servis bo vedno cenejši, kot nepošten.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Ales ::

Se pravi, takle mamo:

a) nekaj strani jajclanja, jamranja in šinfanja na forumu, kako je vse pa sekund dela ali največ kako minuto in mora stati največ tam 2 do 3 EUR

b) kolobocija na carinski pošti in tavanje sem in tja med maili in uradi, ure zabitega časa z namenom kako ne plačaeti par EUR taks ali bog ne daj, n EUR DDV ali n EUR za popravilo na lokalnem servisu

c) fizično pošiljanje nečesa čez pol planeta in nazaj za "brezplačno" popravilo enega jebenega kondenzatorja, diode ali kar je pač šlo

d) ponovno jajcljanje carinske pošte in ponovno jamranje in večurno iskanje načinov kako se izogniti par EUR stroškov, pri čemer bo realna poraba plačanega časa vseh vpletenih nekajkratnik morebitnega plačila dajatev

e) še ena tema na forumu, kako so vsi po vrsti nateguni, lopovi in kako je vse skupaj 10 sekund dela in ne sme stati več kot 3,5 EUR.

V glavnem... ne kapiram, a je to kako tekmovanje za idiote?

Furbo ::

Tako slabo o servisih lahko razmišlja le nekdo, ki sam študira, kako bi vse nategnil.
Vsak normalen servis ve, kaj se stranki splača in kaj ne in ti valda ne bo za en cheapshit napajalnik šel v popravilo, ki se ne izplača.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

scipascapa ::

Stošek pošiljanja napajalnika do Nizozemske 20EUR 8-O pa fakmi je to vse drago......in to še brez vseh ostalih carinskih fiaskov....naj bi mi XFX uredil menjavo znotraj EUja.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniški servis Kranj (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
503634 (2575) scipascapa
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052316074 (61159) Karen
»

RMA XFX

Oddelek: Pomoč in nasveti
7608 (371) mat11
»

Geekbuying garancija

Oddelek: Loža
455324 (3676) N0t0ri0us
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247148 (6073) sarma832

Več podobnih tem