» »

Legalnost koncepta portala "delo za delo"

Legalnost koncepta portala "delo za delo"

TheBlueOne ::

Ker nas je veliko tehnikov in recimo, da imamo pogosto potrebe po drugem tehniku me zanima, kaj menite o legalnosti sledecega koncepta iz davcnega vidika.

Recimo, da bi obstajal portal, kjer lahko vsak sam doloci koliko ur je vredna njegova ura. Recimo, da znas HTML in svojo uro vrednostis na 0.5, nekdo drug kaj bolj eksoticnega, ki svojo ceni na 1,5h.

Vsak bi lahko kupil uro za recimo 30€, ce pa bi imel v fondu oddelane svoje ure, pa bi lahko placal z njimi. Smisel je, da se cim vec pokrije s prometom ur in minimlano z denarjem.

smacker ::

Jaz naj tebi danes zastojn programiram pod obljubo, da mi boš ti (ali kdorkoli iz societya) vrnil uslugo, ko bom to rabil? Mam raje 30€/h in čiste račune. Za davčno bi to itak bilo delo na črno. Če bi slučajno zalaufal koncept, bi pa obdavčli ure in bi za vsako oddelano uro moral delat še 45min za državo :D

TheBlueOne ::

Pac s tem bi lahko kupil ure kogarkoli na portalu in s tem poenostavil poslovanje. Se pa strinjam, da bi nekdo na davcni sigurno imel slab dan, ce bi dobil zadolzitev, da uredi zadeve na takem portalu. :D

Ampak nisem zares izpilil koncepta. Vprasanje je verjetno, ce lahko obdavcis casovno izmenjavo.

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

Gelede na to, da ti pri zidanu bajte, lahko brezplačno pomaga samo ozko sorodstvo...

MIHAc27 ::

To je že obstajalo.. reklo se je Časovna banka.
Mislim pa da je bolj propadlo? Vsaj ne najdem nič več uporabnega.

MadMicka ::

Legalno seveda je, samo plačati je potrebno davek, tudi če gre za menjavo storitve za storitev, normalno.

Invictus ::

Saj to je že probal bivši minister za šolstvo, pa se ni obneslo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Evo, sem sespomnil, tega se je lotil minister Gaber, ko je šel nazaj predavat na FDV.

Drugače je pa koncept v osnovi sfaljen, ker vsak svoje celo preceni, delo drugega pa podceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Drugače je pa koncept v osnovi sfaljen, ker vsak svoje celo preceni, delo drugega pa podceni...


Ne vem ce, ker bi imel konkurenco. Denar ima identicen problem, se lahko precenis.

HotBurek ::

Ustvarit bi moral neko vmesno valuto. Npr. za izdelavo logotipa dobiš točke na račun, ki jih potem lahko naprej zapraviš za nakup storitev, ki jih drugi ponujajo.

To, da je čas merilo, ni gut, ker kaznuješ tiste ki so sposobni; amater potrebuje 10 ur za nekaj, kar nekdo, ki je pro, porabi 1 uro in 20 minut. Zasluži potem več amater.

Crhis Do je gut za pogledat glede plačila na uro.



root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

DePalmo ::

Teorija je fajn, ampak praksa pa ... Evo ti primer: ko pride položnica od elektrike jim ne bom mogel nakazat svojih X ur za plačilo, ampak bojo hoteli kar lepo gotovino. Torej bi moral delat dve službe: prvo za gotovino da lahko plačam elektriko (in ostalo), ter drugo da lahko naprej kupujem storitve na tvojem portalu (ali pa zapravljam denar za njih, kar ga pa že tako ali tako).

Osebno se ne vidim v tej shemi. Tudi če bi imel več prostega časa in bi lahko sodeloval, mi več pomeni da imam prosti čas in delam kar mi paše, tudi če nič.

starfotr ::

Včasih je obstajala časovna banka.

https://www.mladina.si/47663/casovna-ba...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zaračunati za izdelavo videa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16228211 (23616) buttplugs
»

Delo preko interneta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18352535 (13755) medus
»

Delo preko oDeska (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519027 (7453) neznanko
»

Microsoft poizkuša doseči sprejetje strožje zakonodaje v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7112824 (10979) nekikr
»

Širokopasovni internet najcenejši v Macau, najdražji v Srednjeafriški republiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8117340 (14789) nekikr

Več podobnih tem