» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
«
1 / 42
»»

Desty ::

Živjo,

že nekej časa obstaja worldwide spletna trgovina DealExtreme, kjer se da dobiti zelo poceni gadgete in pošiljajo v slovenijo (ni stroškov poštnine).

Več sem pa predstavil na mojem blogu, svetujem da si preberete:
Link

Vsakršni komentarji so seveda zaželjeni.:)

Good Guy ::

neumen način za reklamo svojega bloga
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Furbo ::

Jaz sem eno uro prebrskaval njihovo ponudbo, pa ni ene zadeve vredne nakupa gor. Vsaj če pričakuješ od zadeve da bo delala ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Desty ::

Sem že parkrat kaj naročil in so bili izdelki kar solidni. Je pa res če naročaš kakšen "iPhone" ali kaj takega hitech, potem pa seveda ni za pričakovati, da bo zadeva vredu.

c0dehunter ::

Nekaj novega zame, vsekakor vredno ogleda.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jinzo ::

@Furbo
Torej pomnilniki od Kingstona, SanDiska, Transflash-a ne delujejo kul ? :)
Da ne omenjam original N DSi-jev, Meizu stuffa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

koyotee ::

Kopijam izdelkov nebi reku lih gadgeti...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Desty ::

Sej niso v prodaji samo kopije izdelkov, nekaj jih pa le je...
Ogromno je ostalih USB napravic, ki pa so seveda pravi gadgeti.:D

LuGi ::

Sem ze opravil par nakupov..vse kul :D

ZaLoMaT ::

Že dolgo študiram, da si bom za "zabavo" kupil kopijo iTouch: KLIK Sam si namreč lastim original zadevo in me zanima razlika,...

Poleg tega me zanima, če se da še kako drugače plačati kot z PayPal?

KoMar- ::

Zanima te razlika med izdelkoma za 30 in 230 EUR? Si ziher, da je ne veš? Vsaj približno? :D In ne, ne da se plačat drugače kot s PayPal, preberi si njihov FAQ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Furbo ::

@Furbo
Torej pomnilniki od Kingstona, SanDiska, Transflash-a ne delujejo kul ? :)
Da ne omenjam original N DSi-jev, Meizu stuffa...


Računalniške komponente mi še na kraj pameti ne pade da bi jemal v Hongkongu.
Kar kupi si jih in veliko veselja pri uveljavljanju garancije - pošiljanje tja in nazaj na tvoje stroške
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

ZaLoMaT ::

Zanima te razlika med izdelkoma za 30 in 230 EUR? Si ziher, da je ne veš? Vsaj približno? :D In ne, ne da se plačat drugače kot s PayPal, preberi si njihov FAQ.


Ja ravno zato me zanima, kaj da en kitajček v zadevo za 30eur in en apple za 230eur,...
Tako malo za zabavo, drugače ga bom pa uporabljal kot USB.:))

-Je kdo iz Celja pa ima PayPal?

KoMar- ::

Ok, pa dajmo:

- nima multitoucha
- manjši zaslon, manjša resolucija zaslona
- po možnosti eksplozivna baterija
- ne moreš nadgradit firmwarea
- nima WLANa
- ne podpira H.264 videa
- nima TV out

Drugače sem pa tudi jaz kupil kar nekaj stvari pri DX, ampak ne MP3 playerjev :) Predvsem pa je moj nasvet, da se izogibate naslednjim kategorijam:

- izdelki, ki so v stiku s kožo ali katerimkoli delom telesa - verjetno se nočete okužit z neko, v Evropi neznano boleznijo/alergijo, mar ne?
- hrana, pijača, rastline in kozmetika - glej razlog zgoraj
- karkoli za direktno v 220V - adapter je lahko defekten in vam bo zgorela hiša...
- ponaredki česarkoli - mobitelov, MP3 playerjev, dlančnikov,... - tako poceni so na račun kvalitete
- vse, kar je ilegalno v Sloveniji, bodo na carini zaplenili, make no mistake

Predvsem je pa treba prebrat vse opise izkušenj lastnikov (ti so glavna prednost DX pred podobnimi trgovinami) in se na podlagi tega odločit za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Good Guy ::

dobr. da pol sploh še kaj ostane ane marko
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

KoMar- ::

En mora tut opozorit na morebitne nevarnosti, ja. Ker take štacune niso candy store za otroke.

gregyk ::

En mora tut opozorit na morebitne nevarnosti, ja. Ker take štacune niso candy store za otroke.


Kaj pa si ti potem kupil pri DE, ker očitno glede na tvoje 'pametovanje' res ne ostane več nič, kar je po tvojem 'strokovnem' mnenju 'varno' kupiti pri njih?!

Sem že naročal pri njih in še bom - in ne boš verjel: nisem dobil nobene bolezni, nobenih izpuščajev, hiša je še vedno neožgana ...

KoMar- ::

Well, goooood for you :O

dinozaver7 ::

Dej tisti, ki ste že kupovali, povejte kaj ste kupil pa kako ste bili s prejetim zadovoljni? Zanimam se za nakup kake pen-cam al pa kej podobnega..
:P

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

roli ::

Čisto tako bom malo potegnil tole temo iz zgodovine. Nameravam naročiti par stvari v skupni vrednosti nekje do 40$. Torej a moram poleg vsega tukaj plačati še kaj ali ne? Nekje sem bral, da je v vrednosti od 22EUR do nekje potrebno plačati samo 8% DDV. Ta podatek drži? In kako se potem ta zadeva plača? Verjetno ne ravno trgovini?
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

jinzo ::

Ne, davek na uvoz se plača pri vsotah večjih od 150€ oz. tu nekje če se ne motim. Ta se plača na carini ( dobiš po pošti domov da te nekaj čaka pri njih, pa da lahko prideš dvignit ko plačaš ).
Ampak pri tvojem naročilu, nebi smelo biti problemov :)

gregyk ::

Ne, davek na uvoz se plača pri vsotah večjih od 150€ oz. tu nekje če se ne motim. Ta se plača na carini ( dobiš po pošti domov da te nekaj čaka pri njih, pa da lahko prideš dvignit ko plačaš ).
Ampak pri tvojem naročilu, nebi smelo biti problemov :)


Davek (20% DDV) se plača pri vrednosti večji od 22€ - nad 150€ se pa plača tako davek kot carina.

jinzo ::

Potem pa so to pri meni spregledali, ker jaz nisem nič plačal pa je bila vrednost večja kot 22€.

enxtip ::

A ve kdo zakaj mi pri paypalu pri prvi transakciji trgalo 4,40 eur za nakazilo?

Lp

bluefish ::

da se preveri račun. Dobiš vrnjeno.

enxtip ::

Da, to je bilo ob aktivaciji kjer ti tržejo 1,5 eur in se ti ob naslednji transakciji vrne.
Meni pa je kasneje še trgalo 4,40 eur. Hmm
Pa drugače trga kaj pri nakazilu paypal ali si obračuna kakšen % pri transakcijah? Ali je res brezplačno nakupovanje.

enxtip ::

Eh, zdaj sem dobro pogledal, pomota, od zneska 5,90 eur se je trgalo 4,40eur ker je odštelo že tistih 1,5 eur.
Sem mislil da je spet nekaj novega trgalo.
lp

T0RN4D0 ::

Tebi ne trgajo nobenih dodatnih stroškov, kar vidiš plačaš in to je to. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

simimedi ::

Zdravo,

ali ima mogoče še kdo težave pri plačilu v Dealextreme. Men vedno vrže ven: We cannot process your payment at this time. Please retry your purchase with a different payment method. Contact PayPal Customer Service if you need further assistance.. PayPal pravjo, da pač njihov varnostni mehanizem zavrača, sam zdej pa vidm, da nekaterim pa ne, pa se mi zdi sila čudno. Mi pa to prav že kakšen mesec.

LP

T0RN4D0 ::

sem pred dvema tednoma lahko normalno plaču :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JoskoMacher ::

Sem dobil obvestilo s carinske pošte, da pridem po navigacijo ki sem jo naročil.
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
Sem mislil, da bom odštel carino, pa so rekli da ni potrebno.
Jo bodo poslali nazaj pošiljatelju na njegove stroške, ker nima CE skladnosti.
Sodelavec ki, je že nekajkrat opravil ta tvegan nakup teh težav ni imel nikoli.
Na Tržnem Inškektoratu so me pravtako opozorili na zakon ki velja za vso EU.
Sicer pa pravijo, da carina vse pošte ne more pregledati, veliko se je izmuzne.:)
Isto velja, če naročate iz Ebay-a itd.
Hrvati tega zaščitniškega zakona nimajo,ker niso v EU.Kaj veliko se jim tudi ne mudi.

Joško

T0RN4D0 ::

Men edino ni jasno kakšne pogodne majo to s pošto. Da jim za 80 centov uspe poslat kakšno neumnost, kot so recimo tisti obeski v obliki prašičov je kr rahlo nepojemljivo. Par centov jih najbrž pride že izdelek (baterija, ledice, plastika), zapakirat in odposlat... Vse mi je jasno do točke kako jim za recimo 50 centov dostavjo pošilko na dom iz kitajske, ker tle zraven morjo tud naši poštarji okol raznašat, pa airmail, pa kaj jst vem kaj še vse...

Tle okol bi mi zaračual par € zato da bi do soseda zapeljal paket/pismo, če bi na kitajsko karkol poslal pa sploh nočem vedet kolk bi pršl.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

KoMar- ::

Sem dobil obvestilo s carinske pošte, da pridem po navigacijo ki sem jo naročil.
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
Sem mislil, da bom odštel carino, pa so rekli da ni potrebno.
Jo bodo poslali nazaj pošiljatelju na njegove stroške, ker nima CE skladnosti.
Sodelavec ki, je že nekajkrat opravil ta tvegan nakup teh težav ni imel nikoli.
Na Tržnem Inškektoratu so me pravtako opozorili na zakon ki velja za vso EU.
Sicer pa pravijo, da carina vse pošte ne more pregledati, veliko se je izmuzne.:)
Isto velja, če naročate iz Ebay-a itd.
Hrvati tega zaščitniškega zakona nimajo,ker niso v EU.Kaj veliko se jim tudi ne mudi.

Joško

Problem je verjetno v "w/FM Transmitter", saj v EU tovrstni oddajniki niso dovoljeni.

enxtip ::

dovoljeni so, prepovedana je le uporaba.

MeGreat ::

jaz bi naročil elektronsko tehtnico pa magnete, pa se bojim da bodo kar skupaj vrgli in potem bo elektronika zanič

ps. kaj to lahko naročim 2x posebaj in bo vsakič zastonj poštnina? to mi ni jasno, zdaj sem vedno kakšne 10-20evrov dajal za poštnino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

thramos ::

Jaz sem naročil dve uri, skupaj cca 10€, pa so mi jih zaradi trenutne nedobavljivosti ene poslali v dveh paketih, s par dnevnim zamikom. Tako da če naročiš dvakrat, z dnevom ali dvema zamika, bo verjetno prišlo v dveh paketih.

Aja, ena ura je super, druga pa že v parih urah prehiti za 5 min ...

T0RN4D0 ::

jst sem enkrat v roku 5 minut naročil posebi ker sem zajebu pa so posebi poslal dve stvari po ~ 2$ :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

enxtip ::

Jaz kar veliko naročujem, do zdaj sem prejel vse v roku 2. tednov. Ne vem pa kako je z ems express če ima kdo izkušnje? Ali pošiljajo v slovenijo, ter v kolikšnem roku?

T0RN4D0 ::

Nisem še probu, nimajo nas pa niti na seznamu in tud po mojem bi dobil še poznej ko z navadno pošto...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ender ::

Preko EMSja iz DealExtreme še nisem naročal, sem pa po EMSju dobil nekaj pošiljk iz eBaya (iz HongKonga), in je bila dostava ponavadi v nekaj dneh (sledenje imaš pa preko Pošte).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KoMar- ::

MeGreat: Komot lahko naročiš posebej in bo poštnina še vedno đabe.

Maverick33 ::

Jz tud hočm neki naročit pa mi kr napiše, da morm state izpovnt kako a ni to za američane?

darkolord ::

Jest sm dal kr "/"

Mamaplata ::

Pred pribl. pol leta sem pri njih naročil radijsko postajo , ki je bila res poceni . Dva tedna po naročilu prejmem obvestilo od carine naj jim pokažem račun da bodo lahko carinli . Po še kakem tednu čakanja ponovno dobim obvestilo , da ne bo šlo skozi ker da postaja ni skladna s CE . Po treh tednih pregovarjanja z njimi se mi ni dalo več zato sem jim rekel naj jo pač pošljejo nazaj na DX kjer so mi vrnili denar ki sem ga plačal minus okoli 8$ poštnine ali neki stroški pošiljanja .
Ista postaja sedaj stoji na moji mizi in sem z njo nadvse zadovoljen.
Najbrž sem imel prekleto srečo da so se šli vtikat ravno v mojo pošiljko .
Svetujem vam da se pozanimate ali ima naprava katero naročate CE potrdilo .

darkolord ::

Svetujem vam da se pozanimate ali ima naprava katero naročate CE potrdilo .
Ja, sem tudi sam že precej razmišljal v tej smeri (nisem pa še mel problemov). Jaz vedno pogledam na vse fotografije izdelka (na srečo jih je ponavadi dovolj), iz katerih je razvidno, če ima zadeva vsaj CE znak (sicer to še nič ne pomeni, je pa precej verjetno, da zadevo na carini spustijo skozi, če zagledajo CE znak).

enxtip ::

Mah jaz dam remove dx logo in je fertik :D

Maverick33 ::

Ce? DX? kaj naj bi to pomenilo?

Urc ::

1. Ce

2. DX

MeGreat ::

a še komu ne dela dealxtreme oziroma dela izjemno počasi. to že dva dni, pa ravno naročiti sem mislil
««
«
1 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Kaj kupiti
5463958081 (175) filip007
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4188 189 190 191 )

Oddelek: Loža
95321616004 (703) 6151
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515021 (8761) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8530399 (24426) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273957 (2959) borisk

Več podobnih tem