» »

KRIS5 na 1919

KRIS5 na 1919

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

firbec ::

Malo izven konteksta, pa vendar upam, da moderator ne izbrišeš.
Pozivam forumaše, da pomagamo malemu princu tudi mi.
Kris, si idealen primer, kakšna bi lahko bila Slovenija, če pravi ljudje stopimo skupaj. Lupčka in drž se poba.

shadeX ::

Sicer pa me majčkeno čudi, da so omejili na 5/sms.


Pošlješ več SMS-jev, ali pa nakažeš na TRR poljubno cifro?


Drugače pa je zbran že milijon in pol. :)

kixs ::

Na TRR gre hitreje ;)

Machete ::

shadeX je izjavil:

Sicer pa me majčkeno čudi, da so omejili na 5/sms.

Pošlješ več SMS-jev, ali pa nakažeš na TRR poljubno cifro?
Drugače pa je zbran že milijon in pol. :)


Ja saj vem, majhna nepomembna neprilika, pa vseeno nepotrebna..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bluefish ::

TRR:

Denar za zdravljenje malega Krisa zbira društvo Palčica pomagalčica na svojem TRR (SI56 0510 0801 6627 635; namen nakazila: za Krisa). Možna je tudi donacija preko SMS-sporočila KRIS5 na 1919.

https://www.delo.si/novice/slovenija/ne...

Vazelin ::

Sem prispeval.

Mi je pa ogabno kritiziranje slovenskega zdravstva saj fant že prejema zdravila. Ne prejema pa eksperimentalno zdravilo, ki sploh še ni registrirano v EU in predvidevam da niti po zakonu zavarovalnica tega sploh ne more kriti ali pač?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

IL_DIAVOLO ::

Sem dal malemu. Nikoli ne veš, kdaj boš sam rabil tako finančno injekcijo.

Naj mu dobro služi :)

antartide ::

Vazelin je izjavil:

Sem prispeval.

Mi je pa ogabno kritiziranje slovenskega zdravstva saj fant že prejema zdravila. Ne prejema pa eksperimentalno zdravilo, ki sploh še ni registrirano v EU in predvidevam da niti po zakonu zavarovalnica tega sploh ne more kriti ali pač?

Meni tudi je ogabno. In zato sem tudi dal samo 5EUR ... In nobeden ni niti prebral da bi mogli dat popust na 800.000EUR ... Zame je to impoverishing of people za neko mafia farmacevtsko ki hoče 2.3 miljona. Totalno napihnjena cena.
Nobeden si ne gre brat detajlov te zgodbe, vsi samo donirat. Donirajte američanom magari še hišo. Oni so v drugem svetu.
'Slovensko' zdravilo ki dobiva pomaga in je 400.000EUR (če se ne motim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

paco ::

Se mi zdi da sem včeraj videl novico o tej bolezni, pa je danes ni več, kdo kaj ve o tem?

Drugače bi pa samo nagovoril vse dobre dušice, ki zdaj tako vestno zbirate. Zbirajte za vse, ne samo za nekoga čigar matka se je šla medijsko izpostavljat. Na svetu vsak dan umre tisoče drugih otrok, prav tako z neozdravljivimi boleznimi. Kdo pa za njih v par dnevih miljone zbere?
Tri miljone je baje že pošten delež razvoja tega zdravila, zakaj ne vlagamo direktno v razvoj in rešimo miljone?? (btw cena zdravila je bila baje v prvem letu 700.000EUR, naslednje leto pa pol MANJŠA).

Nakoncu bo pa tamal najverjetneje tako umrl, starca pa bosta na odškodnini pa vaših evrčkih dopustovala ;)

PS: Dostopno tudi pri nas za otroke že od marca 2018:)

https://smauk.org.uk/files/files/Resear...

EDIT: BTW a to so vam povedal, da bo otrok vsako leto potreboval 400000EUR vreden fix, če ne je vse zaman, bomo do konca življenja zdaj zbirali ali..?
It iz aj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paco ()

shadeX ::

Nakoncu bo pa tamal najverjetneje tako umrl,


Normalno da bo. Vsi bomo.

starca pa bosta na odškodnini pa vaših evrčkih dopustovala ;)


Jima privoščim, že zaradi tega ker imata doma na smrt bolanega otroka. Noben denar ne pokrije te škode in trpljenja. Ampak kaj boš ti vedel, saj nisi niti človeka s katerim bi imel spolne odnose sposoben najdit.

GrX ::

antartide je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Sem prispeval.

Mi je pa ogabno kritiziranje slovenskega zdravstva saj fant že prejema zdravila. Ne prejema pa eksperimentalno zdravilo, ki sploh še ni registrirano v EU in predvidevam da niti po zakonu zavarovalnica tega sploh ne more kriti ali pač?

Meni tudi je ogabno. In zato sem tudi dal samo 5EUR ... In nobeden ni niti prebral da bi mogli dat popust na 800.000EUR ... Zame je to impoverishing of people za neko mafia farmacevtsko ki hoče 2.3 miljona. Totalno napihnjena cena.
Nobeden si ne gre brat detajlov te zgodbe, vsi samo donirat. Donirajte američanom magari še hišo. Oni so v drugem svetu.
'Slovensko' zdravilo ki dobiva pomaga in je 400.000EUR (če se ne motim)


Samo razvoj zdravila je bil 9 milijard EUR. Potem pa so tukaj še stroški študiji, kliničnih testi, FDA registracija, itd. Na leto bodo s tem zdravilom zdravili zgolj nekaj 100 osebkov. Prepračunaj si sam, kdaj bodo imeli pokrit razvoj, pri tem pa upoštevaj, da je cena zdravila 2 milijona EUR. Razvoj tovrstnih zdravil je kompleksen in dolgotrajen; tudi do 20 let. Cene tovrstnih zdravil se običajno v nekih letih prepolovijo.

Zdravilo Biogena stane bistveno več, 400.000 EUR na leto, zdravljenje s tem zdravilom pa je dolgotrajneše, tudi do več let. Zopet sam prepračunaj....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

paco ::

Balkanska mentaliteta, ker se sprašujem zakaj toliko denarja v enega, ne pa v vsakega? Mislm, mogoče maš prav, socializem pa to? Povej mi torej, kako je on drugačen od fantka, ki zdaj v kliničnem umira? Zakaj za njega ne daš 15€?
Tolk se greste enakosti, "down with 1%" pa nevemkaj, ne dojamete pa da samo priveligirani pridejo v medije(al pa dvorni norčki). In v tem je Kris drugačen. Ovce majo pa debate za dva dni, pa še dušico si lahko mal olajšajo ane?

Se pa posipam s pepelom - genska terapija res stane 2mil. Ampak my point still stands.

PS: Zastavil sem legitimna vprašanja, vi se pa samo spotikate pa še osebno žalite.
Ponavljam:
1. Se mi zdi da sem včeraj videl novico o tej bolezni, pa je danes ni več, kdo kaj ve o tem? (na slotech)
2. Kdo pa za njih v par dnevih miljone zbere? (ostale otroke ki nimajo medijske izpostavljenosti oziroma premožnih družin)
3. zakaj ne vlagamo direktno v razvoj in rešimo miljone??

Also, ShadeX ti se pa očitno res rad spuščaš na osebno raven ;)
It iz aj.

GrX ::

paco je izjavil:

Balkanska mentaliteta, ker se sprašujem zakaj toliko denarja v enega, ne pa v vsakega? Mislm, mogoče maš prav, socializem pa to? Povej mi torej, kako je on drugačen od fantka, ki zdaj v kliničnem umira? Zakaj za njega ne daš 15EUR?
Tolk se greste enakosti, "down with 1%" pa nevemkaj, ne dojamete pa da samo priveligirani pridejo v medije(al pa dvorni norčki). In v tem je Kris drugačen. Ovce majo pa debate za dva dni, pa še dušico si lahko mal olajšajo ane?

Se pa posipam s pepelom - genska terapija res stane 2mil. Ampak my point still stands.

PS: Zastavil sem legitimna vprašanja, vi se pa samo spotikate pa še osebno žalite.
Ponavljam:
1. Se mi zdi da sem včeraj videl novico o tej bolezni, pa je danes ni več, kdo kaj ve o tem? (na slotech)
2. Kdo pa za njih v par dnevih miljone zbere? (ostale otroke ki nimajo medijske izpostavljenosti oziroma premožnih družin)
3. zakaj ne vlagamo direktno v razvoj in rešimo miljone??

Also, ShadeX ti se pa očitno res rad spuščaš na osebno raven ;)


Ne, balkanska mentaliteta sem napisal, ker si že sam naredil zaključek, da bo otrok umrl, stašra pa bosta veselo zapravljala denar. To lahko napiše samo osebaz nizko čustveno inteligenco.

Sicer kje pa piše, da doniramo samo tistim, ki niso medijsko izpostavljeni? Zaradi nekaj 10EUR na mesec ne bom url. Ja? Bo šlo?

Vsi otroci, ki umirajo ne potrebujejo denarja! Verjetno ne veš, da večina otrok pri nas umira zaradi raka; predvsem levkemije, za katero je en kup zdravil. Večina teh otrok ne potrebuje finančne inekcije ampak srečo in voljo.. Nekaterim uspe, drugim žal ne! Podobno je z nedonošenčki, za katere imamo inkubatorje. Tudi za nedonošenčke velja, da potrebujejo veliko srče, da se jim razvijejo pljučka in postavi imunski sistem.. Tudi v tem primeru denar ne igra nobene vloge... No upam, da bo šlo... Ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

ngc2392 ::

fantje...čisto realno in povsem resnično je dejstvo, da 10 let nazaj kris ne bi "sfolgal" in bi mati narava naredila svoje. pa če bi se na trepalnice metali. od staršev naprej. sedaj pa...jup, globalizem v vsej svoji dobri (ali slabi) luči.
skrbi me predvsem to, da bo morda že jutri nekje novi "kris", ki bo potreboval zdravilo za 5 miljonov.
seveda, starši morajo-ali bi morali-narediti vse za svoje otroke. in to je to.
United We Stand, Divided We Fall

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ngc2392 ()

GrX ::

ngc2392 je izjavil:

fantje...čisto realno in povsem resnično je dejstvo, da 10 let nazaj kris ne bi "sfolgal" in bi mati narava naredila svoje. pa če bi se na trepalnice metali. od staršev naprej. sedaj pa...jup, globalizem v vsej svoji dobri (ali slabi) luči.
skrbi me predvsem to, da bo jutri novi kris, ki bo potreboval zdravilo za 5 miljonov.
seveda, starši morajo-ali bi morali-narediti vse za svoje otroke. in to je to.

Naj te ne skrbi, ker takega zdravila (še) ni.

Machete ::

Ma daj tistih 5 eur, če lahko, če ne moreš ali nočesš, pa ne filozofiraj. Če če če. Lahko si del mogoče ozdravitve ene konkretne osebe ali pa nisi. Nikoli ne bomo rešili vseh duš in trpljenja na svetu niti v Sloveniji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ngc2392 ::

grx, in ti glih veš ja :) sicer sem mislil na princip...če lahko enemu uspe, lahko še drugemu. in tako naprej...
machete. ne jamram. sem slovenec. in glej prejšnji odstavek.
bo pa to le odprlo pandorino skrinjo podobnih "dobrodelnih" stvari...
United We Stand, Divided We Fall

Vazelin ::

Sedaj sem se spomnil. Kako je z Renejem in njegovo nogo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Sedaj sem se spomnil. Kako je z Renejem in njegovo nogo?


Postaja novi ROnaldo... Vse zahvale donatorjem... in ZZZS proračunu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

freesty ::

Meni je to vecinsko zbiranje denarja za eno osebo brezveze. Jebiga narava mu je dodelila slabe karte, to je to. Koliko je bogih ljudi, vsem ne mores pomagat. Me zanima, ce se zbere dovolj denarja in cez 1 teden se spet najde en otrok, ki rabi 2 miljona in potem cez 1 teden ponovno, koliko bi folk se doniral...

Potem pa se tu postavijo dolocena vprasanja:
- kaj se zgodi s tem denarjem, ce zberejo samo 2 miljona?
- zanima me, ce so se druzinski clani zapufali s krediti
- ce nebi bilo moralnih zadrzkov in bi starsa dobila 2,3 miljona brez obveznosti, me zanima, ce bi vseeno vlozila v to zdravilo.

Boljse se mi zdi, da bi res v razvoj vlagali kot pa da se resi enega posameznika.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

IL_DIAVOLO ::

Karma is a bitch

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: k4vz0024 ()

Matevz96 ::

Mi lahko pove, če bi bilo to bolezen možno odkriti z DNK testom pred rojstvom? Sam sem namreč mnenja, da bi morala zavarovalnica zahtevati DNK teste s katerimi bi ugotovili možne genske bolezni pred rojstvom. Potem pa staršem dati na voljo odločitev ali splav ali pa zavarovalnica dvigne roke nad tem primerom in naj starši poskusijo srečo.

Morda se sliši kruto ampak to je naravna selekcija, brez sodobne medicine ljudje z hujšimi boleznimi ne bi preživeli niti par let. Ne vem kakšna je cena DNK testa za pregled možnih bolezni vendar sem 100% prepričan da bi zavarovalnica močno prihranila v primerjavi s stroški zdravljenja ljudi za katere se že pred rojstvom ve, da bodo trpeli za eno od hujših bolezni.

Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?
#hooldthedoor

freesty ::

Za dolocene motnje v razvoju testirajo in obvestijo starse, ki se potem odlocijo, ce bodo obdrzali otroke ali ne. Za to konkretno ne vem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dronyx ::

antartide je izjavil:

Zame je to impoverishing of people za neko mafia farmacevtsko ki hoče 2.3 miljona. Totalno napihnjena cena.

Sicer off topics, pa vendar. Zadnjič sem govoril z nekom, ki dela v farmacevtski industriji. Menda so trenutno največji hit zdravila, ki jih naredijo točno zate, stanejo pa jasno milijone, zato si jih lahko privoščijo samo najbogatejši. Vzamejo ti kri, potem pa na podlagi analize razvijejo zdravilo "po meri".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

k4vz0024 ::

Država oz. ZZZS niti ne povrne potnih stroškov do prostovoljnega izbranega zdravnika na sekundarni ravni. Mnogi so hudo bolni, dalo bi se jim pomagati pa nimajo take družbene pozornosti. Starši bodo itak vložili tožbo na refund. Država nas izkorišča in igra na naša čustva, da tako ljubkemu fantiču pomagamo. Seveda bomo darovali in pomagali, ampak država s tem pravi, jaz sem vam mačeha. To, da se nekatere stigmatizira, da ne bodo prispevali, je še večja svinjarija.

Drži zdravljenje po meri že obstaja, a ni za navadne smrtnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa naredi 5 evrov navadnemu smrtniku?

Faking misleci :|

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

To, da se nekatere stigmatizira, da ne bodo prispevali, je še večja svinjarija.

Daj, ne zmišljuj se.
Če želiš prispevati, prispevaj, če ne želiš, ne prispevaj. Ne pretvarjaj se pa da se te stigmatizira, ker ne prispevaš. Se je kdo mogoče naključno vtaknil vate zaradi tega? Te zasliševal? Ne? Stigmatizira se te kvečjemu, ker po nepotrebnem delaš dramo in blebečeš neumnosti.

k4vz0024 ::

Saj nisem govoril o sebi. Če se v tem opisu vidiš sebe, tega ne pripisuj meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Samael ::

Ja ti si si na osnovi domišlije namislil situacijo in nam jo tu predstavil kot absolutno dejstvo. Drugič pa povej, da je to kar pišeš fikcija, plod tvoje bujne domišlije, da te ne bo kdo resno jemal.

GrX ::

ngc2392 je izjavil:

grx, in ti glih veš ja :) sicer sem mislil na princip...

Vem ja > https://slo-tech.com/novice/t745776/49 Bo šlo? Sporoči, če se ti še vedno kje zatakne..

k4vz0024 ::

Samael je izjavil:

Ja ti si si na osnovi domišlije namislil situacijo in nam jo tu predstavil kot absolutno dejstvo. Drugič pa povej, da je to kar pišeš fikcija, plod tvoje bujne domišlije, da te ne bo kdo resno jemal.


Tvojo fikcijo prihrani zase in je ne projeciraj name. Pa vzdrži se pisanja ad persona, ker si bralno nesposoben in še kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Samael ::

Kaj pa naj človek drugega, ko pa prebira tvoje nebuloze pomešane s fikcijo.
No, koga se je stigmatiziralo, ker ni prispeval?
Ok, razumem, da se koga vas stigmatizira, ker blebečete neumnosti, ampak koga se je pa stigmatiziralo izključno, ker ni odprl denarnico? Mi poveš? Ali pa boš še naprej nabijal v tri krasne?

GrX ::

dronyx je izjavil:

antartide je izjavil:

Zame je to impoverishing of people za neko mafia farmacevtsko ki hoče 2.3 miljona. Totalno napihnjena cena.

Sicer off topics, pa vendar. Zadnjič sem govoril z nekom, ki dela v farmacevtski industriji. Menda so trenutno največji hit zdravila, ki jih naredijo točno zate, stanejo pa jasno milijone, zato si jih lahko privoščijo samo najbogatejši. Vzamejo ti kri, potem pa na podlagi analize razvijejo zdravilo "po meri".

Zato pa bogati, ki imajo pod palcem milijarde sploh ne umiraj.. Kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

k4vz0024 ::

Glej Samael sploh ni letelo nate. Če se čutiš prizadetega poišči pomoč. Svoje projekcije ne projeciraj name, ker si nedostojen v svojem obnašanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Machete ::

Matevz96 je izjavil:

Mi lahko pove, če bi bilo to bolezen možno odkriti z DNK testom pred rojstvom? Sam sem namreč mnenja, da bi morala zavarovalnica zahtevati DNK teste s katerimi bi ugotovili možne genske bolezni pred rojstvom. Potem pa staršem dati na voljo odločitev ali splav ali pa zavarovalnica dvigne roke nad tem primerom in naj starši poskusijo srečo.

Morda se sliši kruto ampak to je naravna selekcija, brez sodobne medicine ljudje z hujšimi boleznimi ne bi preživeli niti par let. Ne vem kakšna je cena DNK testa za pregled možnih bolezni vendar sem 100% prepričan da bi zavarovalnica močno prihranila v primerjavi s stroški zdravljenja ljudi za katere se že pred rojstvom ve, da bodo trpeli za eno od hujših bolezni.

Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?


ZElo čez mejo bolne že imaš. Resnično mislim, da rabiš neke vrste pomoč. Ali strokovno ali pa znotraj družine za začetek. Stalno se spuščaš v področja najbolj psihopatskih stališč in vedno bolj, ko si zagrenjen, bolj bolne stresaš. Očitno imaš hude travme za sabo. Tako otorčje primitivne, ideološko ogabne in življensko negativne osebe še nisem srečal v življenju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hamez66 ()

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

Glej nate sploh ni letelo. Če se čutiš prizadetega poišči pomoč. Svoje projekcije ne projeciraj name, ker si nedostojen v svojem obnašanju.

Še vedno se vlečeš ven. No, a boš že zinil, kar sem te vprašal ali pa bo ostalo pri tem, da si bil ujet na laži? A ponovim vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Machete ::

Machete je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Mi lahko pove, če bi bilo to bolezen možno odkriti z DNK testom pred rojstvom? Sam sem namreč mnenja, da bi morala zavarovalnica zahtevati DNK teste s katerimi bi ugotovili možne genske bolezni pred rojstvom. Potem pa staršem dati na voljo odločitev ali splav ali pa zavarovalnica dvigne roke nad tem primerom in naj starši poskusijo srečo.

Morda se sliši kruto ampak to je naravna selekcija, brez sodobne medicine ljudje z hujšimi boleznimi ne bi preživeli niti par let. Ne vem kakšna je cena DNK testa za pregled možnih bolezni vendar sem 100% prepričan da bi zavarovalnica močno prihranila v primerjavi s stroški zdravljenja ljudi za katere se že pred rojstvom ve, da bodo trpeli za eno od hujših bolezni.


Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?


Zelo čez mejo bolne že imaš. Resnično mislim, da rabiš neke vrste pomoč. Ali strokovno ali pa znotraj družine za začetek. Stalno se spuščaš v področja najbolj psihopatskih stališč in vedno bolj, ko si zagrenjen, bolj bolne stresaš. Očitno imaš hude travme za sabo. Tako otorčje primitivne, ideološko ogabne in življensko negativne osebe še nisem srečal v življenju.

*Letelo je na Matota989, s tem postom, pa se mu žal pridružuješ.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

k4vz0024 ::

#Samael;0Tebi nisem dolžan nič odgovarjati. Ne obnašajo se kot zmene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

Tebi nisem dolžan nič odgovarjati. Ne obnašajo se kot zmene.

Torej priznaš, da si se tisto o stigmatiziranju kratkomalo zlagal? In, da boš v prihodnje malce premislil, predno boš zapisal še kakšno oslarijo?

GrX ::

freesty je izjavil:

Meni je to vecinsko zbiranje denarja za eno osebo brezveze. Jebiga narava mu je dodelila slabe karte, to je to. Koliko je bogih ljudi, vsem ne mores pomagat. Me zanima, ce se zbere dovolj denarja in cez 1 teden se spet najde en otrok, ki rabi 2 miljona in potem cez 1 teden ponovno, koliko bi folk se doniral...


Kot sem že napisal malo višje, večina otrok za okrevanje ne potrebuje denarj, ampak srečo in voljo. Za otroke se običajno zbira, kadar gre za redko obliko bolezni. Takih otrok je pri na nas na srečo malo. Mi lahko podaš vseh 40 primerov otrok, za katere so je letos doniralo? Čakam....

jype ::

Namesto da se sprašuješ, kaj bo naslednje leto, zdaj doniraj, da otrok preživi, potem pa na volitvah pomagaj izvoliti opcijo, ki bo za z javnim denarjem razvita zdravila z zakonodajo ceno omejila na nekaj, kar je primerljivo s proizvodnimi stroški.

GrX ::

Matevz96 je izjavil:

Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?

Upamo, da tako kot z Renejem za kateregaa smo pred leti zbirali denar. Bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

k4vz0024 ::

Samael je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Tebi nisem dolžan nič odgovarjati. Ne obnašajo se kot zmene.

Torej priznaš, da si se tisto o stigmatiziranju kratkomalo zlagal? In, da boš v prihodnje malce premislil, predno boš zapisal še kakšno oslarijo?


Tebi je bralna pismenost na nivoju najstnika.

hamez66 ::

Matevz96 je izjavil:

Mi lahko pove, če bi bilo to bolezen možno odkriti z DNK testom pred rojstvom? Sam sem namreč mnenja, da bi morala zavarovalnica zahtevati DNK teste s katerimi bi ugotovili možne genske bolezni pred rojstvom. Potem pa staršem dati na voljo odločitev ali splav ali pa zavarovalnica dvigne roke nad tem primerom in naj starši poskusijo srečo.

Morda se sliši kruto ampak to je naravna selekcija, brez sodobne medicine ljudje z hujšimi boleznimi ne bi preživeli niti par let. Ne vem kakšna je cena DNK testa za pregled možnih bolezni vendar sem 100% prepričan da bi zavarovalnica močno prihranila v primerjavi s stroški zdravljenja ljudi za katere se že pred rojstvom ve, da bodo trpeli za eno od hujših bolezni.

Tudi če se zbere denar za Krisa, kaj bo naslednji mesec?


DNK testi niso ravno poceni. Pa lahko je naredit dnk test očeta in matere, verjetno pa ni tako preprosto narediti dnk testa otroka... ? Ajd, ne vem tega. Zdej če je procent pojavnosti take bolezni majhen, kar verjetno je, potem že testiranje hitro stane več, kot stane zdravljenje.

Neka meja obstaja. Recimo, lahko bi nekomu podaljšali življenje za 2 leti, ampak cena zdravljenja stane miljardo usd. Kakšen multimiljarder bi si to lahko privoščil, zavarovalnica za slehernika si pa ne more. In kljub temu, da se morda sliši nesramno, nemoralno ali karkoli, "cena življenja" obstaja, določa se pa "od primera do primera" in "glede na okoliščine".

qwertyy ::

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?

Prvo kot prvo vsi mediji govorijo 2,3 milijona evrov, medtem, ko zdravilo dejansko stane 2,3 milijona dolarjev. Drugo kot drugo pa folk na veliko donira in bo še doniral naslednjih nekaj dni. S takim tempom bomo vsoto zagotovo presegli. Kdo pobere denar, ki bo ostal? Nazaj ga definitivno ne bodo in ne morejo deliti.

Sem pa tudi sam doniral, ker verjamem v good karmo.

Samael ::

k4vz0024 je izjavil:

Samael je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Tebi nisem dolžan nič odgovarjati. Ne obnašajo se kot zmene.

Torej priznaš, da si se tisto o stigmatiziranju kratkomalo zlagal? In, da boš v prihodnje malce premislil, predno boš zapisal še kakšno oslarijo?


Tebi je bralna pismenost na nivoju najstnika.


Ali pa če bi bil ti zatem, ko si bil ujet na laži, malce karakterja in si priznal kaj v smislu "p... tamle me je pa res nekoliko zaneslo in sem pisal bedarije" namesto, da se še vedno vlečeš ven in smo ti za tvoje nebuloze krivi drugi?

thetech ::

freesty je izjavil:

Meni je to vecinsko zbiranje denarja za eno osebo brezveze. Jebiga narava mu je dodelila slabe karte, to je to.


Ko boš zbolel ne pojdi na operacijo po srčni spodbujevalec in ne filaj se s koktejlom tablet, pač ti je narava namenila slabe karte, to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Machete ::

qwertyy je izjavil:

Pri vsem tem me zanima samo to, kam bo šel denar, če prekoračimo potrebno vsoto?

Prvo kot prvo vsi mediji govorijo 2,3 milijona evrov, medtem, ko zdravilo dejansko stane 2,3 milijona dolarjev. Drugo kot drugo pa folk na veliko donira in bo še doniral naslednjih nekaj dni. S takim tempom bomo vsoto zagotovo presegli. Kdo pobere denar, ki bo ostal? Nazaj ga definitivno ne bodo in ne morejo deliti.

Sem pa tudi sam doniral, ker verjamem v good karmo.


Ja pa briga te no. Kakšne skrbi so to brezvezne. Verjamem, da starši tega denarja ne bodo egoistično zapravili, četudi pride do tega (in denarja dejansko ne dobivajo oni direkt, pač pa društvo Palčica) ne bodo debili in nehvaležno zagonili za Audije in koko. Tale družina bo hvaležna do konca življenja in mislim, da so tvoji strahovi odveč, da teoretični višek ne bi bil porabljen za dobre stvari ali koga drugega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

k4vz0024 ::

Samael, razumem, da si najstnik in da nisi sposoben dojeti, kar sem napisal.

Machete ::

thetech je izjavil:

freesty je izjavil:

Meni je to vecinsko zbiranje denarja za eno osebo brezveze. Jebiga narava mu je dodelila slabe karte, to je to.


Ko boš zbolel ne pojdi na operacijo po srčni spodbujevalec in ne filaj se s koktejlom tablet, pač ti je narava namenila slabe karte, to je to.


Po napisanem je očitno, da tudi on ni imel sreče pri deljenju 'kart', fizični fold pa verjetno še pride. Palica ima 2 konca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od kod se je vzel novi koronavirus? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10831102 (12737) Mr.B
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21133580 (24433) lolipop2
»

Genska terapija Zolgensma je najdražje zdravilo v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27146511 (34205) jype
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40288653 (76420) mlamat

Več podobnih tem