» »

Hujšanje

Hujšanje

Temo vidijo: vsi
«
1
2

metsis ::

Evo, sem se odločil, da delim nasvet za vse tiste, ki se trudite s hujšanjem in tiste, ki bi radi izgubili maščobo okoli trebuha.
Povedal vam bom kaj meni pomaga. Namreč moja prebava deluje mnogo boljše, verjetno tudi prenova.

Vsak dan spijem steklenico korenčkovega soka nekje 0.5 litra in steklenico soka rdeče pese. Oboje je fermentirano z mlečno kislino in morda ima to kaj pri tem.

Dejansko so rezultati očitno in to navkljub temu, da imata oba ta sokova iz trgovine precej sladkorja. Sicer ju zmešam z vodo.

Torej sok rdeče pese in sok korenčka vsak dan. Veliko zelenjave in sadja in izogibanje sladkarijam in junk fooda.

Vazelin ::

Še sreča da si napisal zadnji stavek. Mislim da ti je ravno tisto pomagalo, ne razno korenje in pesa lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ribič ::

Koliko kalorij pa je treba pokuriti, da človek shujša za 1 kg? 8000?
Vse ribe so mi pobegnile!

Vazelin ::

Ribič je izjavil:

Koliko kalorij pa je treba pokuriti, da človek shujša za 1 kg? 8000?

Mal pod 8k da. Kar ni težko doseč. 500 cal šport 500 hrana = kila teden dol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

metsis ::

Vazelin je izjavil:

Še sreča da si napisal zadnji stavek. Mislim da ti je ravno tisto pomagalo, ne razno korenje in pesa lol


Ravno zaradi tega sem napisal. Namreč sokova se mi zdi, sta naredila razliko. Junk fooda se že dolgo izogibam, res pa je, da sem še bolj dosleden odkar pijem sokova.
Razlika je drastična v obsegu trebuha in maščobe, ki izginja. Prej se je nisem znebil nikakor. Ne vem zakaj gre, ali se telo čisti (rdeča pesa čisti kri in telo na splošno), ali je te fermentirana kislina v sokovih zaradi česar prebava deluje drugače.

Ni samo izogibanje junk fooda. Tudi prej sem se tega izogibal.

Res pa je še ena stvar.

Kadarkoli mi zapaše sladko, kupim 2 ali 3 banane, nekatrino ali breskvo. Nič več čokolade ali česa podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

c3p0 ::

Sok rdeče pese je kar hard core. Dvomim, da lahko spiješ pol litra na dan, tudi če bi bilo dejansko koristno pit take količine tega soka.

metsis ::

c3p0 je izjavil:

Sok rdeče pese je kar hard core. Dvomim, da lahko spiješ pol litra na dan, tudi če bi bilo dejansko koristno pit take količine tega soka.


Kaj mislis s tem da je hardcore in zakaj ne bi bilo koristno?

Spijem ga pol litra malo se zmesam z vodo. Pol litra je en kozarec ni to neka velika količina.

martincek1 ::

Moje izkušnje pa kažejo, da je za hujšanje dovolj veliko zelenjave in izogibanje sladkarijam in junk foodu.

Ta cukrast zelenjavni sok ti v bistvu škoduje pri hujšanju, brez njega bi šlo hitreje.

Avenger ::

Se pravi, 0,5l korenčkovega + 0,5l pesinega soka, skupaj okrog 60g sladkorja. Zdaj pa, ne glede na sicer nespremenjen življenski stil in prehranjevalne navade, boš ob vsakodnevnem pitju tega izgubljal maščobo. Tudi okoli pasu. Ti to res verjameš?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Bellzmet ::

martincek1 je izjavil:

Moje izkušnje pa kažejo, da je za hujšanje dovolj veliko zelenjave in izogibanje sladkarijam in junk foodu.

Ta cukrast zelenjavni sok ti v bistvu škoduje pri hujšanju, brez njega bi šlo hitreje.


Hujšanje niso samo kalorije ampak tudi "psihologija", da zdržiš. Če neki sok/navada pomaga pri tem pač pustiš ker zaradi tega verjetno "bolje" hujšaš in nimaš v glavi občutka, da se stalno nečemu odrekaš.

scipascapa ::

Od novega leta do danes sem shujšal 15kg......miganje, hoja, tek, pazim pri hrani, izredno malo alkohola, beri 2x mesečno kak pirček ali dva max.

Ganon ::

Avenger je izjavil:

Se pravi, 0,5l korenčkovega + 0,5l pesinega soka, skupaj okrog 60g sladkorja. Zdaj pa, ne glede na sicer nespremenjen življenski stil in prehranjevalne navade, boš ob vsakodnevnem pitju tega izgubljal maščobo. Tudi okoli pasu. Ti to res verjameš?


Sokova imata učinkovine, ki vse to nevtralizirajo. :))

googleg1 ::

Avenger je izjavil:

Se pravi, 0,5l korenčkovega + 0,5l pesinega soka, skupaj okrog 60g sladkorja. Zdaj pa, ne glede na sicer nespremenjen življenski stil in prehranjevalne navade, boš ob vsakodnevnem pitju tega izgubljal maščobo. Tudi okoli pasu. Ti to res verjameš?
Se ne spoznam toliko na te stvari, ampak verjetno hitrost prebave vpliva na absorbcijo hranilnih snovi iz hrane v telo. To bi pomenilo, da če mu ta sok pohitri prebave, se manj kalorij absorbira. Je pa sigurno vprašljivo če je to zdravo in vredu za splošno počutje.

Tipičen primer tega principa je bil Vasilij Žbogar. Imel je nediagnosticirano blago obliko laktozne netolerance. Zaradi menjave šprtne discipline se je moral zediti 15~20kg, kar mu nikakor ni uspelo kljub temu, da je vsako jutro pojedel goro kosmičev z mlekom. Ko je iz jedilnika črtal mleko in mlečne izdelke so kilogrami poskočili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

Tilen ::

Za hujšanje je potrebno samo manj kalorij vnesti, kot jih pokuriš. Lažje res ne more biti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

issak ::

Vazelin je izjavil:

Ribič je izjavil:

Koliko kalorij pa je treba pokuriti, da človek shujša za 1 kg? 8000?

Mal pod 8k da. Kar ni težko doseč. 500 cal šport 500 hrana = kila teden dol


Dosti lažje je shujšati tako da kalorij sploh ne zaužiješ, kot pa da jih porabiš s športom.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

poweroff ::

Saj to veš, da je korenček poln sladkorja in da če ga poješ preveč, lahko celo doživiš inzulinski šok?

Some foods such as carrots have a high glycemic index but a low glycemic load. Thus, carrots raise blood sugar quickly, but contain relatively few carbohydrates.
sudo poweroff

Avenger ::

Tilen je izjavil:

Za hujšanje je potrebno samo manj kalorij vnesti, kot jih pokuriš. Lažje res ne more biti.


Načeloma da, ampak je potrebno upoštevati tudi specifike posameznih hranil, glikemične indekse, vpliv enostavnih hidratov na presnovo maščob itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Invictus ::

Sokovi niso preveč v redu, ker ti ne dajo občutka sitosti, poleg tega pa vsa zelenjava, kjer plodovi rastejo pod zemljo, vsebuje veliko sladkorja. Predvsem diabetiki je ne smejo preveč pojesti.

Zelenjava brez sladkorja je vsa zelena zelenjava. Sicer si po njej hitro lačen, in večkrat na sekretu, ampak izbire ni.

Seved naj ne bi preveč stradal, saj potem telo začne šparati maščobe za kasneje. Oz., če boš dovolj dolgo stradal, jih bo tudi porabilo.

Brez športa pač ne gre, razen če hočeš biti suh in nekoristen samemu sebi >:D.

Rek "Zdrav duh v zdravem telčesu" ni nastal v današnjih, modernih, nakladaških časih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

metsis je izjavil:


Kaj mislis s tem da je hardcore in zakaj ne bi bilo koristno?
Spijem ga pol litra malo se zmesam z vodo. Pol litra je en kozarec ni to neka velika količina.


Iz ene rdeče pese stisnem svežega, dobim okoli 1dcl, to komaj spijem in še to ne na eks, ker je tako močen, želodec se hitro upre, pa sicer nimam težav s tem.

Ne vem kako je kupljen in ali je 100%. Kaj pa je namen pri pitju toliko soka?

D3m ::

metsis je izjavil:

Evo, sem se odločil, da delim nasvet za vse tiste, ki se trudite s hujšanjem in tiste, ki bi radi izgubili maščobo okoli trebuha.
Povedal vam bom kaj meni pomaga. Namreč moja prebava deluje mnogo boljše, verjetno tudi prenova.

Vsak dan spijem steklenico korenčkovega soka nekje 0.5 litra in steklenico soka rdeče pese. Oboje je fermentirano z mlečno kislino in morda ima to kaj pri tem.

Dejansko so rezultati očitno in to navkljub temu, da imata oba ta sokova iz trgovine precej sladkorja. Sicer ju zmešam z vodo.

Torej sok rdeče pese in sok korenčka vsak dan. Veliko zelenjave in sadja in izogibanje sladkarijam in junk fooda.


Jaz namesto tega pijem samo zeleni čaj pa hujšam.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kalorijagr ::

To vse meji na psevdoznanost, ali pa je deep psevdoznanost. Vsak, ki se giba 5x tedensko po eno uro, da skuri 500-700 kalorij bo imel hitre rezultate, brez pretiranega odrekanja pri vnosu kalorij na drugi strani.

Groot ::

Haha tale tema me pa precej spominja na Herbalife pristop: povabiš na testiranje ljudi, ki prej xy let niso nič kaj pametnega delali zase. Jim daš en kup praškov, nek osnovni jedilnik in jih spodbudiš da pridejo vsaj 2-3 krat tedensko na skupno vadbo. Po enem mesecu, ko je oseba izgubila nekaj svoje teže, pa seveda vse zasluge čarobnim praškom :))

Bellzmet ::

Seveda pa 24 ur pred tehtanjem ne smejo nič jesti in piti:)

stara mama ::

Tako enostavno in tako poceni (celo prihraniš!), pa mnogim ne uspe shujšat. Raje jokajo po forumih. Zato vseskozi pravim, debelost je odraz lenobe. Debeli ljudje raje delajo tisto kar je fajn, kot tisto kar je koristno. (z izvzemom bolezni)

Vazelin ::

Debeli ljudje:
- v trgovini kupujejo najbolj mastno hrano
- v Mcdonaldsu največje porcije, pa še malo za s sabo kak cheesburger in malu pomfri sedaj ko je Duet v akciji
- na fitnessu povečini vidiš precej v formi ljudi (kje so debeli, da bi športali?)

Lifestyle je kriv, ne "debele kosti" in "počasna presnova"

Kadilci so ful obdavčeni. Lahko bi obdavčili tudi ljudi glede na BMI :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Sp3m ::

Vazelin je izjavil:


Kadilci so ful obdavčeni. Lahko bi obdavčili tudi ljudi glede na BMI :D


Edino pravilno, pa ljudi, ki se ukvarjajo s športom tudi, saj je večja možnost za poškodbo, pa tiste, ki sedijo za računalnikom tudi, saj je večja možnost za bolečine v hrbetenici, ...

Več davkov, obdavčiti treba vse, kar je možno, človeku pa pustiti le še dovolj denarja za preživetje (koliko je to, mora seveda država izračunati in upoštevati samo minimalni standard), vse ostalo je treba z davki pobrati!

Če imaš več in se ne strinjaš s tem, vedi, da denar pokvari človeka, naša država pa zelo dobro ve in dobro razpolqga z denarjem, tako da raje preko davkov daj denar državnemu aparatu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sp3m ()

jype ::

Vazelin je izjavil:

Debeli ljudje:
- v trgovini kupujejo najbolj mastno hrano
Ne.

90% jih v trgovini kupuje najbolj sladko hrano. Maščobam se izogibajo, ker redijo.

Machete ::

Pa za žejo pijejo golide pepsikole in generike fante. As seen at my (fat) neighbor family. Kante za smeti so 3x premajhne za vso ebalažo svinjarije, ki jo požro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Samo za obcutek glede koliko se potrebuje. Trenutno imam poskodbo, tako da dve leti ne sportam kaj dosti, prej sem pretekel vsaj 50km/teden.

Takrat sem pojedel zajtrk, malico ca. 500kcal, zdravo kosilo do 900kcal in vecirjo. Vse skupaj b.p. 3000+ kcal na dan.

Poskodba, odstranil vecirje, se vseeno pocasi redil eno leto. Odstranil zatrk, se vedno malo navzgor. Prepolovil malice, prepolovil kosilo, slo navzdol. Seveda nic sladkarij pomfrita itn. Dodam, da hodim skoraj dnevno na sprehode, malo kolo itn.

To omenjam, ker vecina se doma nauci, kaj naj bi bil minimum, da se prezivi in potem misli, da je prirojeno ohlapen. V bistvu pa je priucen minimum dalec nad maksimumom.

Invictus ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Debeli ljudje:
- v trgovini kupujejo najbolj mastno hrano
Ne.

90% jih v trgovini kupuje najbolj sladko hrano. Maščobam se izogibajo, ker redijo.

Sam res.

Vidišp familijo, 2 vozička hrane. Eden poln sladkih pijač...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

1kg = 7000 kcal
500 kcal x 7 dni = 3500 kcal

Torej ob deficitu 500 kcal/dan rabis 2 tedna da izgubis 1 kilo.

Kalorija je kalorija. In ce je to vreca cipsa ali pa kila mesa. Point je samo v tem, da je junk food skodljiv, veckrat te tudi ne nasiti ali pa je prevec kaloricen. Zato se spodbuja zdravo prehrano-ker je zdrava in nizkokaloricna.

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Debeli ljudje:
- v trgovini kupujejo najbolj mastno hrano
Ne.

90% jih v trgovini kupuje najbolj sladko hrano. Maščobam se izogibajo, ker redijo.

Sam res.

Vidišp familijo, 2 vozička hrane. Eden poln sladkih pijač...

1 liter kole = 1 big mac:D
Hitro čez dan popiješ liter sladkane pijače. To je 5 kozarcev:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Pri sladkem ti tudi zanihana, ce se prav spomnem, inzulin in si ves cas bolj lacen. Drugace zal ni vse zdravo nizkokaloricno. Esencialne mascobe ti znajo hitro pokurit dnevni kaloricni vnos. Ogljikovi hidrati, tudi ce so bolj kompleksni so priblizno enako kaloricni kot bolj enostavni, samo presnavljajo se dlje, tako da baterija malo bolj zdrzi.

V bistvu pa ce se drzis minimum sladkarij in nasecineih mascob in vnos reguliras glede na kar ti pokaze vaga, skoraj ne bi smelo biti kaj narobe.

3p ::

Vazelin je izjavil:

Ribič je izjavil:

Koliko kalorij pa je treba pokuriti, da človek shujša za 1 kg? 8000?

Mal pod 8k da. Kar ni težko doseč. 500 cal šport 500 hrana = kila teden dol


Seveda ne. 500 cal šport, pa +500 cal pol hrana, ker sem po športu bolj lačen. :D:))

feryz ::

Hujšanje je za mladino.
Ko si enkrat star in rabiš samo še skorjo kruha dnevno, je vsaka kila dol peklenska muka.

nekikr ::

Torej sok rdeče pese in sok korenčka vsak dan. Veliko zelenjave in sadja in izogibanje sladkarijam in junk fooda.

Neumnost. 3 velike žlice Nutelle dnevno in boš garantirano shujšal*, brez, da piješ neke zelenjavne sokove.

*Ob sicer uravnoteženi in zdravi prehrani ter ustrezni vadbi in kaloričnem deficitu.

Ne vem a ste eni tako neumni ali samo trolli (pa ne vem zakaj bi bil troll).

feryz ::

nekikr je izjavil:

Ne vem a ste eni tako neumni ali samo trolli (pa ne vem zakaj bi bil troll).
Saj je vendar logično, troli so zato, ker so neumni. Ne pa "ali".

stara mama ::

nekikr je izjavil:

Torej sok rdeče pese in sok korenčka vsak dan. Veliko zelenjave in sadja in izogibanje sladkarijam in junk fooda.

Neumnost. 3 velike žlice Nutelle dnevno in boš garantirano shujšal*, brez, da piješ neke zelenjavne sokove.

*Ob sicer uravnoteženi in zdravi prehrani ter ustrezni vadbi in kaloričnem deficitu.

Ne vem a ste eni tako neumni ali samo trolli (pa ne vem zakaj bi bil troll).

Ki ga je po teh treh žlicah dost težje držat :)

feryz ::

Odkar so Hitler in taborišča pasali, v Evropi, deficit obstaja samo še v bučah.

Vazelin ::

Manj kg imaš, manj korij rabiš za vzdrževanje teže. Recimo začneš pri 100kg, shujšaš na 75, seveda vmes športaš, potrm nehaš športat, hrana ista in gredo sladki kilogrami vsako leto gor
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Machete ::

Hrana ista, ni ravno 'naravno', ker jaz ko imam športne pavze ali kak deževen dan izležavanja, nisem pol tako lačen. Se mi zdi, da telo kar dobro javlja kaj in koliko rabiš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Machete je izjavil:

Hrana ista, ni ravno 'naravno', ker jaz ko imam športne pavze ali kak deževen dan izležavanja, nisem pol tako lačen. Se mi zdi, da telo kar dobro javlja kaj in koliko rabiš.

To je res, vendar ob sodobni predelani hrani nihče več ne sliši, kaj mu telo sporoča.

IL_DIAVOLO ::

Kako da ne? Jaz imam tako napredno telo, da vem kdaj sem zen in kdaj lacen :D

TheBlueOne ::

To ni problem. Tezko je vedet kdaj nisi zares lacen. :)

Cr00k ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

1kg = 7000 kcal
500 kcal x 7 dni = 3500 kcal

Torej ob deficitu 500 kcal/dan rabis 2 tedna da izgubis 1 kilo.

Kalorija je kalorija. In ce je to vreca cipsa ali pa kila mesa. Point je samo v tem, da je junk food skodljiv, veckrat te tudi ne nasiti ali pa je prevec kaloricen. Zato se spodbuja zdravo prehrano-ker je zdrava in nizkokaloricna.


Če se prav spomnim je v bistvu 1kg špeha 7700kcal. (1g maščob je sicer 9,1kcal)
In hujšanje ni linearno, tako da je bolj ocena. Vsekakor je pol kile na teden povsem OK in hitreje niti ni priporočljivo.

Predvsem pa kalorija iz OHjev ni enaka kaloriji iz beljakovin, kot ni enaka kaloriji iz maščob, ker grejo v telesu skozi drugačne procese.

Losos je masten in visoko-kaloričen in spada med zdravo hrano. Kot tudi avokado, lešniki, orehi, olivno olje,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

IL_DIAVOLO ::

Kalorija je kalorija. Ce pa to pomeni, da imajo mascobe 8 kalorij na 1 gram in beljakovine/oh 4 kalorije na 1 gram, je popolnoma vseeno.

In ja zdrave mascobe so kaloricne. Govorim o principu zdrave hrane, ce hoces shujsat. 100g mesa se najes in ima cca 200 kalorij(odvisno od kosa), 100g cokolade ima 500 kalorij in po vsej verjetnosti se tukaj ne bo koncalo in tudi najedel se ne bos.

Cr00k ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kalorija je kalorija. Ce pa to pomeni, da imajo mascobe 8 kalorij na 1 gram in beljakovine/oh 4 kalorije na 1 gram, je popolnoma vseeno.

In ja zdrave mascobe so kaloricne. Govorim o principu zdrave hrane, ce hoces shujsat. 100g mesa se najes in ima cca 200 kalorij(odvisno od kosa), 100g cokolade ima 500 kalorij in po vsej verjetnosti se tukaj ne bo koncalo in tudi najedel se ne bos.


Ne zavajaj, ker ta mit je bil z raziskavami debunkan glih ene 100x... telo drugače kalorije iz različnih virov presnavlja ni jih zato ne moreš enačiti.

Prvi zadetek na googlu:
A 2012 study led by a Harvard researcher tested the health impacts of various diets while keeping one variable the same: calories (surprise!). Using rigorous, state-of-the-art methods (stabilized isotopes anyone?), the study examined how the quality (not quantity) of calories might influence weight loss. Even at the same caloric intake, the low-carb diet was shown to burn 300 more calories than the low-fat diet. Further health implications unique to each diet led the researchers to conclude that “all calories are not created equal.”


Povezava na članek
Povezava na študijo iz 2012

IL_DIAVOLO ::

Cr00k je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kalorija je kalorija. Ce pa to pomeni, da imajo mascobe 8 kalorij na 1 gram in beljakovine/oh 4 kalorije na 1 gram, je popolnoma vseeno.

In ja zdrave mascobe so kaloricne. Govorim o principu zdrave hrane, ce hoces shujsat. 100g mesa se najes in ima cca 200 kalorij(odvisno od kosa), 100g cokolade ima 500 kalorij in po vsej verjetnosti se tukaj ne bo koncalo in tudi najedel se ne bos.


Ne zavajaj, ker ta mit je bil z raziskavami debunkan glih ene 100x... telo drugače kalorije iz različnih virov presnavlja ni jih zato ne moreš enačiti.

Prvi zadetek na googlu:
A 2012 study led by a Harvard researcher tested the health impacts of various diets while keeping one variable the same: calories (surprise!). Using rigorous, state-of-the-art methods (stabilized isotopes anyone?), the study examined how the quality (not quantity) of calories might influence weight loss. Even at the same caloric intake, the low-carb diet was shown to burn 300 more calories than the low-fat diet. Further health implications unique to each diet led the researchers to conclude that “all calories are not created equal.”


Povezava na članek
Povezava na študijo iz 2012


Mit je ravno to, kat ti govoris. Low carb povzroča izgubo vode, ne pa speha.

Ce pa je tebi smiselno, da bos izgubil speh z enakim vnosom kalorij, pa verjami.

Vecni izgovor za folk, ki ne zna rect hrani ne.

Cr00k ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mit je ravno to, kat ti govoris. Low carb povzroča izgubo vode, ne pa speha.

Zdej se pa že smešiš...:) Ko zmanjšaš vnos hidratov telo veže manj vode in je efekt, da v prvem tednu malo hitreje "shujšaš", ker imaš v telesu manj vode. Nato, pa ne izgubljaš nobene vode... lahko pa kakšno povezavo na študijo daš in razložiš kako je 170kg človek z low-carb dieto izločil 80litrov vode.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce pa je tebi smiselno, da bos izgubil speh z enakim vnosom kalorij, pa verjami.

Ti trdiš da je kalorija enaka kaloriji, ne jaz. Tako da, kar jaz trdim, če imaš pri 2000kcal ne vem 500kcal deficita, boš hitreje shujšal, če:
- boš 2000kcal pojedel z neko uravnoteženo zdravo prehrano z izločenimi sladkorji, kot pa
- boš 2000kcal vnesel z jabolki, polnimi super prebavljive fruktoze (če boš sploh shujšal, ja in ne fasal sladkorne).

Ja? Al spet ne?

Še enkrat kalorija iz OH ni enaka kaloriji iz M in ni enaka iz B. Ne moreš enačiti...

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vecni izgovor za folk, ki ne zna rect hrani ne.

Jem 1x dnevno (če) in nimam teh težav. Se pa v podrobnosti mojega prehranjevanja ne bom spuščal, ker je za ST in BW preveč sporno. Da bo mir pri hiši :)

IL_DIAVOLO ::

Torej low carb + deficit. Tocno to kar ti jaz govorim. Low carb brez deficita pa je no-go.

Bo slo zdaj?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se izplača jemati "fat burner-je"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8220593 (19001) Tony710
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751957 (45574) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615240 (13464) goldenratio
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823371 (20804) Okapi
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973359 (65935) thramos

Več podobnih tem