» »

Ali je trenutno tarnanje nekaterih podjetij upraviceno?

Ali je trenutno tarnanje nekaterih podjetij upraviceno?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 12
»»

jype ::

Gagarin je izjavil:

@pa kaj bluziš v 3krasne? Sam sem samo navedel stopnje davka na kapitalski dobiček in te so točne. Ti si delal povezave s tem in gospodarsko rastjo, nakar si še pravilno ugotovil da si nepismeni ekonomski analfabet. Res bluziš tokrat, očitno ti je zmanjkalo vseh argumentov.
Aha, moja napaka, jaz sem dejansko mislil, da postavljaš trditev, ne zgolj mimogrede limaš reči v temo, ne da bi hotel z njimi karkoli sporočiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gagarin ::

Zgolj mimogrede nabijaš ti, sam zgolj s podatki dokazujem da je že sedanja obdavčitev kap. dobičkov v zgornji polovici v Evropi. Kar pa vas seveda nič ne moti.

Pika na i ::

Jype, NEHAJ bluzit!

Gagarin je izjavil:

Kar pa vas seveda nič ne moti.

Oooo, moti, moti, ampak priznali tega ne bodo.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Levakom se je utrgalo ampak vseeno bi bilo fino, da se Boscarolija odstrani iz vseh oddaj in nastopanj.
On kot prejemnik xy subvencij in sredstev brez vseh teh danes ne bi bil nikjer. Za vsako stvari, ki jo je 'dobrodelno' zgradil je dobil financno injekcijo iz davkoplacevalskega denarjA tako, da bi bilo zelo higienicno, da utihne se posebej zato, ker za njegove nacrte v tujini ve kar nekaj podjetnikov in ti definitivno niso nastali po tej napovedi. Je veliko bolj logicno, da mu ta 'izgovor' ustreza. Sedaj lahko ves kapital, ki ga je pridel "sam" "brez pomoci te drzave", premakne v tujino. Brez "slabe vesti". Ker je "zrtev".
Pa ne glede na njegove zaposlene in davke bo ze zaradi samega obcutka bolse, da ga ni. Ko se govori o financah dobis obcutek, da bo Slovenija brez tega tipa v enem dnevu koncala na nivoju Bosne in Srbije. Kot, da drugega unanja tukaj ni.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Da vas ne bo od zavisti pobralo.
Če ste tako sposobni kot pišete, si pa še vi zrihtajte subvencije.
Aja, ste prepošteni za kaj takega.
Da ne bom bruhnila.

Gagarin ::

Unilseptij je izjavil:

V Nemčiji je skupni davek za podjetja 30% in na to še 30,5% za dividende (25% + 5,5%). To da efektivno obdavčitev več kot 51 %, v primerjavi z našim 39,25% (Taxation in Germany @ Wikipedia ). Tako da tudi drugi podatki verjetno ne držijo čisto.


In zakaj spet zamegljuješ? Za vse države - tudi za Slovenijo, sem navedel stopnjo davka na Kapitalski dobiček, moji podatki povsem držijo. Tudi če primerjamo davek na dobiček podjetja + davek na kapitalski dobiček je Slo že sedaj še vedno v zgornji polovici eu držav. Ja Nemčija je višje, množica držav pa precej nižje.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Jype, NEHAJ bluzit!
Jaz sem uspešen podjetnik in torej komot povem, da je jamranje raznih bogatašev v resnici bullshit, ki si ga lahko privoščijo predvsem zato, ker so medijsko prepoznavni in njihove besede radi objavljajo po vsej državi.

Gagarin je izjavil:

Zgolj mimogrede nabijaš ti, sam zgolj s podatki dokazujem da je že sedanja obdavčitev kap. dobičkov v zgornji polovici v Evropi. Kar pa vas seveda nič ne moti.
Motiš se, ker ne gledamo najvišje obdavčitve, temveč efektivno, ta je pa nižja od EU povprečja (in mediane).

Looooooka je izjavil:

Levakom se je utrgalo
Ne, zgolj kapitalistom se je malce preveč podaljšalo ketno, zdaj pa mislijo, da lahko kar diktirajo, kakšna bo družba.

Gagarin je izjavil:

In zakaj spet zamegljuješ? Za vse države - tudi za Slovenijo, sem navedel stopnjo davka na Kapitalski dobiček, moji podatki povsem držijo. Tudi če primerjamo davek na dobiček podjetja + davek na kapitalski dobiček je Slo že sedaj še vedno v zgornji polovici eu držav. Ja Nemčija je višje, množica držav pa precej nižje.
Kaj pa naj bi po tvoje to pomenilo - da ne bomo po nepotrebnem slepomišili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gagarin ::

@jype, si res popolen analfabet če ne ločiš dobiček podjetja in kapitalski dobiček fizične osebe. Pogovarjamo se namreč o tem koliko davka plača skupno lastnik, če si želi izplačati dobiček podjetja na račun fizične osebe. Ja pa še to razloži kako je lahko efektivna stopnja kapitalskega dobička fizične osebe, ki je določena pri 25% nižja od najvišje. Vseskozi sem jasno pisal o davku na kapitalski dobiček.

jype ::

Gagarin je izjavil:

@jype, si res popolen analfabet če ne ločiš dobiček podjetja in kapitalski dobiček fizične osebe. Pogovarjamo se namreč o tem koliko davka plača skupno lastnik, če si želi izplačati dobiček podjetja na račun fizične osebe. Ja pa še to razloži kako je lahko efektivna stopnja kapitalskega dobička fizične osebe, ki je določena pri 25% nižja od najvišje. Vseskozi sem jasno pisal o davku na kapitalski dobiček.
Mene res zanima, kaj je trditev, ki bi jo ti rad postavil.

Gagarin ::

Troliraj sam sebe.

jype ::

Skratka, nobene trditve ne bi rad postavil - zgolj limaš naključne reči v temo. Prav.

Jaz pa pravim, da ni prav nič neobičajnega, če gredo kapitalski dobički v osnovo za odmero dohonine - to prakso uporabljajo nekatere države v EU in nekatere izven EU, prav tako pa višina davka ni nikakršen ekstrem niti zdaj, niti ne bo po najbolj skrajnem scenariju, ki so si ga izmislili tisti, ki paničarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unilseptij ::

Gagarin je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

V Nemčiji je skupni davek za podjetja 30% in na to še 30,5% za dividende (25% + 5,5%). To da efektivno obdavčitev več kot 51 %, v primerjavi z našim 39,25% (Taxation in Germany @ Wikipedia ). Tako da tudi drugi podatki verjetno ne držijo čisto.


In zakaj spet zamegljuješ? Za vse države - tudi za Slovenijo, sem navedel stopnjo davka na Kapitalski dobiček, moji podatki povsem držijo. Tudi če primerjamo davek na dobiček podjetja + davek na kapitalski dobiček je Slo že sedaj še vedno v zgornji polovici eu držav. Ja Nemčija je višje, množica držav pa precej nižje.

Zamegljuješ ti, ker primerjaš neprimerljivo in ne upoštevaš specifik vsake države. Kar je pomembno, je efektivna obdavčitev, vsaka država ima lastno kompleksno ureditev z olajšavami, izjemami ipd., zato ne moreš kar primerjati nekih številk, četudi naj bi pomenile enake stvari. Slovenija po nobeni analizi ni med državami z visoko stopnjo obdavčitve kapitala, ravno nasprotno (http://www.actontaxreform.com/wp-conten... ).

Gagarin ::

Unilseptij je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

V Nemčiji je skupni davek za podjetja 30% in na to še 30,5% za dividende (25% + 5,5%). To da efektivno obdavčitev več kot 51 %, v primerjavi z našim 39,25% (Taxation in Germany @ Wikipedia ). Tako da tudi drugi podatki verjetno ne držijo čisto.


In zakaj spet zamegljuješ? Za vse države - tudi za Slovenijo, sem navedel stopnjo davka na Kapitalski dobiček, moji podatki povsem držijo. Tudi če primerjamo davek na dobiček podjetja + davek na kapitalski dobiček je Slo že sedaj še vedno v zgornji polovici eu držav. Ja Nemčija je višje, množica držav pa precej nižje.

Zamegljuješ ti, ker primerjaš neprimerljivo in ne upoštevaš specifik vsake države. Kar je pomembno, je efektivna obdavčitev, vsaka država ima lastno kompleksno ureditev z olajšavami, izjemami ipd., zato ne moreš kar primerjati nekih številk, četudi naj bi pomenile enake stvari. Slovenija po nobeni analizi ni med državami z visoko stopnjo obdavčitve kapitala, ravno nasprotno (http://www.actontaxreform.com/wp-conten... ).


Primerjam kar primerljivo - kako je obdavčen kapitalski dobiček fizičnih oseb. Tega želi koalicija spremeniti. Tu ni veliko olajšav, izjem. Nekatere države jih sicer imajo, ki pa stopnjo zgolj še nižajo v primerjavi s Slovenijo. Kakšne so te specifike Slovenije da mora imeti ta davek toliko višji kot praktično vse primerljive države in višji tudi kot marsikatera razvita država? Je razlog zgoljda ne maramo kapitalistov, delničarjev najemodajalcev ?

jype ::

Ne. Razlog je, da je absurdno, da so bogataši obdavčeni manj kot reveži (in da je stranka, ki ima socialno pravičnost v programu, take ukrepe obljubila, volilci so jo pa podprli).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

svecka ::

Problem je ker spet bodo na udaru vsi, še posebej ker bodo obdavčili življenjska zavarovanja, pokojninska varčevanja in še dodatno dividende in delnice. Podjetja bodo že našla trik da se izmuznejo obdavčitvi, najebala bo pa tako kot vedno raja. Bravo!

Venezuela 2, here we come!

GregiB ::

PMSM bi morala koalicija zadevo gledati celovito, torej vprežti davek na rante in kapitalske dobičke s stopnjami dohodnine. Načeloma se strinjam, da se rente in kapital obdavčijo (malo) bolj, a bi učinke teh obdavčitev morali preliti v dohodninske lestvice. V kolikor bi npr. najvišjo stopnjo dohodnine spustili na npr. 40% in dvignili prag na npr. 150K €, bi to taiste Boscarole in Akrapoviče razbremenilo pri stroških plač ali bi celo lahko svoje najboljše bolje nagrajevali. Kapitalisti bi bili verjetno še vedno sour, a bi se učinki vsaj deloma prelili nazaj... Bi dodal pa zgolj še nekaj... DDP je nominalno dejansko na 19%, a glede na vse možne olajšave, ki jih ponuja RS (investicije, R&D ipd.) praktično nobeno vsaj malo razvojno orientirano podjetje realno ne plačuje (niti približno) 19% DDPO
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

3p ::

leiito je izjavil:

torentino je izjavil:

Dragi Domen, vozi se po cestah, ki smo jih fino preplačali davkoplačevalci in eden od njih je tudi on.
In zanje je dal najbrž dosti več davkov, kot midva siromaka.


Točno tako, zato je progesivna obdavčitev tako zelo krivična, ker najprej itak plačaš več nominalno, ker pač več zaslužiš, ta del ni tako zelo sporen (čeprav se da zagovarjati tudi, da plačujmo vsi enako vsoto letno, ker bogati pač ne porabimo 10x več ceste, policije ali zdravstvenih storitev), ampak potem moramo pa še višjo stopnjo davka plačati, tako da smo dvakrat kaznovani, da potratnosti države in kulture odvisnosti in nemoči, ki jo socialni servisi ustvarjajo pri siromašnih državljanih ne omenjamo.


Da se "izumiti" 100 načinov, kako določiti primerno višino davkov posameznim slojem družbe (potem ko je dogovorjeno, kaj bi radi vsem iz skupne vreče financirali). En, ki se zdi meni razmeroma enostaven in primeren, gre takole:
1) Razmislimo, kakšen je stimulativen razpon premoženja posameznih pripradnikov iste družbe. Kar se mene tiče, ker sem pač za današnje čase "ekstremi levičar" (alias: pred 50 leti bi z enakimi prepričanji bil precej dolgčasen socialni demokrat), bi bilo primerno (ciljno) razmerje precej nizko, recimo 1:10. Preden vsi vsem megla pade na sončna očala, se zmenimo, da mi je vseeno. Lahko je tudi 1:100. Ali 1:1000.
2) Potem določimo davčne razrede (smo jih).
3) Opazujemo, kaj se dogaja s premoženjem ljudi v teh davčnih razredih.

Trenutno se po večini zahodnega sveta dogaja to, da se premoženje hitreje povečuje tistim, ki so pri vrhu tega razmerja. Povprečnemu zahodnjaku kapne v denarnico vedno manjši delež... Če ohranimo tak davčni sistem, bomo v končnici te igre, dobili par ljudi, ki imajo v lasti dobesedno vse, ostali bojo pa glodali oglodane kosti. Tega pa verjetno nočemo. Vsaj ne večina. (Ne pozabimo, živimo v demokraciji, kjer hočemo, da gre čim boljše večini - za kar pa nočemo pohoditi manjšin).
Ne glede na to, ali gre za najbolj produktivne in inovativne predstavnike vrste (torej "akrapoviči" & co), ki si to zares zares zaslužijo, ali za pra-pra-pra-pra-vnuke bogatih sužnjelastnikov, ki cele dneve vlečejo črtice, tak sistem ni dober (*). Korekcija je seveda zvišanje (efektivnih, ne le na papirju napisanih) davčnih stopenj temu razredu ljudi.

(*) Kot prvo ni stimulativen. Če nekomu povprečno plačo zvišaš za 10%, bo to še kako občutil in ob zanj pozitivno. Verjetno se bo pripravljen pri delu vsaj malo bolj potruditi za to. Če Bezos-u premoženje zviša iz 130 na 160 milijard USD, a mislite da to sploh občuti (razen mogoče na egu)? Kot drugo menda še nejvečji neolib tule sluti, da sistem ni vzdržen?

bajsibajsi ::

Dr_M je izjavil:

Drzava akrapovicu ni dala nicesar, pobrala bi pa polovico njegovega denarja?


V prvem postu na linku pise:

Akrapoviču ni bilo treba plačevati davka na dobiček. Podjetje Akrapovič do leta 2016 zaradi davčnih olajšav na investicije ter raziskave in razvoj sploh ni plačevalo davka na dobiček. Šele v lanskem letu, ko je ustvarilo 13 milijonov evrov čistega dobička, je po javno dostopnih podatkih obračunalo 1,3 milijona evrov davka na dobiček.

Utk ::

Kot drugo menda še nejvečji neolib tule sluti, da sistem ni vzdržen?

Glih tolk kot menda tudi najvecji komunajzar razume, da ce imas 5, 10, 100 mio lahko kadarkoli spizdis kamorkoli in si ta denar izplacas skoraj brez davka. Povprecen clovek, ki dobi par sto evrov ali jurja dividend na leto od delnic, tega ne more.

3p ::

Utk je izjavil:

Kot drugo menda še nejvečji neolib tule sluti, da sistem ni vzdržen?

Glih tolk kot menda tudi najvecji komunajzar razume, da ce imas 5, 10, 100 mio lahko kadarkoli spizdis kamorkoli in si ta denar izplacas skoraj brez davka. Povprecen clovek, ki dobi par sto evrov ali jurja dividend na leto od delnic, tega ne more.


Najbrž razume. In ga, če nič drugega, vsaj zabava, kako še sam Apple prosjači za popust pri "re-patriaciji" (evfemizmi, evfemizmi!) denarja na tujih računih.

Predlog pa je? Ker teh ljudi torej ni mogoče obdavčiti (sicer bojo spizdili v oaze z 0% stopnjo), uvedemo za vse, ki imajo preko 5M€, posebno davčno stopnjo 0%? Ali da si stopnjo izberejo sami. "Plačaj karkoli hočeš, samo da ne spizdiš."

Podvprašanje: Kako težko, misliš, da bi bilo iz igre izločiti davčne oaze, če ne bi uporabniki le-teh ugrabili sistema?

Utk ::

Sej se ne gre samo za davcne oaze. Tudi ce bi jih bilo mogoce izlocit. Sistemi so razlicni, nekje je bolj obdavceno to, nekje kak drugega, ce imas milijone, lahko kombiniras kaj tebi ustreza, firme, delnicd, dividende, nepremicnine, marsikaj. Raja ne more nic kombinirat.

Resitev je v nekem normalnem obdavcenju, cim manjsem da drzava se deluje, in delovat mora dobro. Morda potem ne bi bil tak problem placat kak davek. Pustimo apple, to so izjeme od izjem, mi nimamo takih firm.

Bolj bi pa treba obdavcit razne vplive na okolje, promet in podobno. Ce neka firma sluzi veliko denarja, a ne dela neke skode, zakaj bi placevala 30, 40 procentov dobicka. Isto kot neka strupena tovarna s 100 sleparji na dan. Treba bi gledat cel neto izplen firme, koliko denarja je od nje in koliko stane drzavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

VaeVictis ::

Edina rešitev je enoten davčni sistem po vsem svetu, takoj, ko pa ima neka država neke davčne ugodnosti (upravičene ali ne) je kolaps sistema.

Ljudje, ki imajo denar bodo vedno iskali načine, kako čim manj denarja pustiti državi.

Večina ljudi celo meni, da so sami boljši gospodar svojega denarja, kot pa nek politik, ki naj bi delal za ljudstvo.

In večina bogatih ljudi in uspešnih podjetij to celo redno dokazuje!

jype ::

VaeVictis je izjavil:

In večina bogatih ljudi in uspešnih podjetij to celo redno dokazuje!
A res? Čemu je pa potem v deželah z večjo prihodkovno neenakostjo bistveno več kriminala, kot v bolj egalitarnih državah?

lejko0 ::

jype je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

In večina bogatih ljudi in uspešnih podjetij to celo redno dokazuje!
A res? Čemu je pa potem v deželah z večjo prihodkovno neenakostjo bistveno več kriminala, kot v bolj egalitarnih državah?


Pa kaj še. Najbrž lahko pod egalitarnimi državami razumemo Venezuela ipd, kjer si bodo kmalu res vsi egalitarni po pomakanju hrane v hladilniku. Kriminala pa v teh državah seveda ni.

Egalitarizem je bolezen za zdravljenje lastne majhnosti, vendar v naravi ne more preživeti. Ko ga uvedemo na silo, vemo kaj se zgodi.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Da vas ne bo od zavisti pobralo.
Če ste tako sposobni kot pišete, si pa še vi zrihtajte subvencije.
Aja, ste prepošteni za kaj takega.
Da ne bom bruhnila.


To je sam za velike, ki potem unicijo vso majhno konkurenco. Res super sistem. Ti pa kar bruhni.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Da vas ne bo od zavisti pobralo.
Če ste tako sposobni kot pišete, si pa še vi zrihtajte subvencije.
Aja, ste prepošteni za kaj takega.
Da ne bom bruhnila.


To je sam za velike, ki potem unicijo vso majhno konkurenco. Res super sistem. Ti pa kar bruhni.


Prvi korak je spremenit to progresivno obdavčitev. Pol za tiste milijone pa zarad mene naj bo predlagan davk. Če se ta progresivna lojtrca ne spremeni bodo v prvi vrsti najbolj najebali mali podjetniki. Veliki bodo mogoč mal počasnej gnar nakupčkal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

3p ::

Unknown_001 je izjavil:

Prvi korak je spremenit to progresivno obdavčitev. Pol za tiste milijone pa zarad mene naj bo predlagan davk. Če se ta progresivna lojtrca ne spremeni bodo v prvi vrsti najbolj najebali mali podjetniki. Veliki bodo mogoč mal počasnej gnar nakupčkal.


Ne.
V skladu s progresivno obdavčitvijo, bojo manjši podjetniki plačali manj davka.

Po sedanjem sistemu "mali" podjetnik, ki si letno (poleg plače) izplača še 100k dobička, za teh 100k plača manj davka, kot ga moram jaz, če dobim 100k bruto plače. Se pa strinjam, da v primeru, da bi bila sprememba, pri kateri gre izplačilo dobička v dohodnino, bilo smiselno spremeniti dvojno obdavčitev (davek na dobiček + davek na izplačilo).

jype ::

lejko0 je izjavil:

Egalitarizem je bolezen za zdravljenje lastne majhnosti, vendar v naravi ne more preživeti. Ko ga uvedemo na silo, vemo kaj se zgodi.
Vemo: Skandinavija.

Vitez ::

Za Skandinavijo rabiš protestantski občutek za skupnost, tega na Balkanu ni.

D3m ::

Mene prijatelj, ko se srečava vedno vpraša ali še imam službo.

Mu vedno odgovorim z DA.

On meni nazaj: "Super, potlej sociala bo"
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Vitez je izjavil:

Za Skandinavijo rabiš protestantski občutek za skupnost, tega na Balkanu ni.
Morda ste pri vas doma skregani, a to ne pomeni, da je cel Balkan tak.

kuall ::

jype je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

In večina bogatih ljudi in uspešnih podjetij to celo redno dokazuje!
A res? Čemu je pa potem v deželah z večjo prihodkovno neenakostjo bistveno več kriminala, kot v bolj egalitarnih državah?


Spet blodiš. V kapitalističnih državah je NAJMANJ kriminala.

Največ ga je v Venezueli in v Južni Afriki. V Venezueli je polno podobnih kot si ti, ki prisegajo na komunizem. V Južni Afriki pa je razlog tradicija delitev na plemena in vsak navija za svoje butasto pleme, v nasprotnem plemenu (ali politični stranki) pa vidi največje zlo, ki ga je treba uničiti. Tako kot ti vidiš v desnici največje zlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

V kapitalističnih državah je NAJMANJ kriminala.
Še sreča, da so podatki o teh rečeh javno dostopni. Morda bi si jih moral ogledati, preden se smešiš.

kuall je izjavil:

Največ ga je v Venezueli in v Južni Afriki.
JAR je kapitalistična država, zato ne razumem, kako lahko rečeš, da je v kapitalističnih državah najmanj kriminala, potem pa kot primer države z največ kriminala (ki to sicer ni) ponudiš kapitalistično državo z visoko dohodkovno neenakostjo, ki resnično ima težave s kriminalom, a očitno ne zaradi kapitalizma, ker bližnja Bocvana, ki je tudi kapitalistična in kulturno gledano razmeroma podobna JAR, v primerjavi s slednjo nima skoraj nič kriminala.

kuall ::

Da kapitalizem uspeva rabiš razumne ljudi, ki so delovni in pametni in ki niso fovš uspešnim kapitalistom. Ki dajo svobodo kapitalistm, da svoj uspeh širijo. V Afriki in Južni Ameriki je največ kriminala. Tam tudi kapitalizem bolj slabo uspeva, ker je karakter ljudi zaostal. To v resnici niso kapitalistične države. Vsi bi radi živeli od komunizma ali od tega, da pobijajo sovražna plemena ali pa razredne sovražnike (večinoma so razredni sovražniki uspešni kapitalisti)

poweroff ::

Aha. Kapitalizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em, pardon.

Komunizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em... spet neki ne štima. :))
sudo poweroff

Unknown_001 ::

3p je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Prvi korak je spremenit to progresivno obdavčitev. Pol za tiste milijone pa zarad mene naj bo predlagan davk. Če se ta progresivna lojtrca ne spremeni bodo v prvi vrsti najbolj najebali mali podjetniki. Veliki bodo mogoč mal počasnej gnar nakupčkal.


Ne.
V skladu s progresivno obdavčitvijo, bojo manjši podjetniki plačali manj davka.

Po sedanjem sistemu "mali" podjetnik, ki si letno (poleg plače) izplača še 100k dobička, za teh 100k plača manj davka, kot ga moram jaz, če dobim 100k bruto plače. Se pa strinjam, da v primeru, da bi bila sprememba, pri kateri gre izplačilo dobička v dohodnino, bilo smiselno spremeniti dvojno obdavčitev (davek na dobiček + davek na izplačilo).


JA

Al pa bod tipičn mučenik. Men je vseen kaj teb bolj odgovarja. Jaz pravm da je treba progresivno lestvico spremenit.

Kdor bi rad tole z dobičkom in izplačano minimalko izigraval lahko to počne že danes...

Aja sj res. Ti bi še vedno rad plačeval 40% (če maš neto nekje nad 1500) sam rad bi da mali podjetnik malo več doplača...

Kaj ti kadiš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

xmetallic ::

Ko bo država pokrivala izgube takrat bo sprejemljivo, da pobira tudi dobičke. Dokler je ta pot enosmerna so ti davki zgolj kaznovanje uspešnih. Davek na dobiček obstaja zato, da se lahko plačuje javno upravo od katere ni nobene koristi. Večino dela v JU lahko danes opravi računalnik sam. Razvoj programske in strojne opreme sta tako napredovala, da je to trivialno implementirati.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

poweroff je izjavil:

Aha. Kapitalizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em, pardon.

Komunizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em... spet neki ne štima. :))


Pozabil si na nekaj zelo očitnega: kapitalizem prinaša prosperiteto, komunizem pa pekel na zemlji. Neštetotkrat dokazano. Ne bit osel, ki gre 100x na led, uči se fante! ;)

nevone ::

komunizem


Komunizem je sinonim za raj na zemlji, je pa seveda vedno izvedba hudič.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kuall ::

komunizem ima razredni boj v svojem programu: uničevanje uspešnih kapitalistov. to ni noben raj ampak kriminalna ideja že v osnovi. osnovna ideja komunizma je v resnici uničevanje vsega kar je dobrega, vsega napredka, z namenom, da bi bili vsi enaki. torej je komunizem destruktivna ideja. zato se vedno sfiži, ker uničujejo najboljše posameznike. ker pa 1% genijev ustvari večino napredka v družbi tak sistem ne more bit uspešen seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nevone ::

Definicija komunizma ni takšna, je pa jasno kaj zločinci naredijo z dobrimi idejami.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mikhail ::

Poleg tisoč drugih pomanjkljivosti, ki jih ima kapitalizem je največja pomanjkljivost njegov temeljni koncept: rast. Neomejena rast v omejenem okolju (omejenem s količino denarja v obtoku, resoursi, kadrom,....) je koncept ki žre samega sebe. Če bi obstajala kapitalistična nebesa, bi bil Đef Bezos ali Bil Gejts (samo eden pač) lastnik čisto vsega na tem svetu. Tudi lanskega, že nagnitega listja po tleh.

nevone ::

Tako komunizem, kot kapitalizem imata različne obraze. Vprašanje je samo kateri obraz izberemo. Vedno je izvedba stvar naših odločitev. Sistem sam po sebi ne dela nič.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SeMiNeSanja ::

kuall je izjavil:

poweroff je izjavil:

Aha. Kapitalizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em, pardon.

Komunizem je super sistem, samo ljudje niso vedno zreli zanj.

Em... spet neki ne štima. :))


Pozabil si na nekaj zelo očitnega: kapitalizem prinaša prosperiteto, komunizem pa pekel na zemlji. Neštetotkrat dokazano. Ne bit osel, ki gre 100x na led, uči se fante! ;)

Sam hudirja.... če smo dlakocepski....kaj ni sistem v samostanih tudi na nek način komunistični (če izvzamemo ateistično komponento). In zlomka deluje že tisoč+ let kar solidno (razen kar danes ni ravno popularno podati se v samostan).

Edino kar dela probleme sta vedno in vselej bila lastnina in pohlep, ki je tako globoko zasidran v človečki nravi, da je doslej z*ebal še vsak resnejši poskus komunizma. Uspeva zgolj v minimalističnih krogih, kot npr. samostani, kjer se že v osnovi vsi člani 'komune' odpovedo lastnini. Čim ljudem ponudiš možnost, da ne bodo zgolj enaki med enakimi, je že konec. Pohlep naredi svoje.

Če torej pohlepa ne moreš zatreti, mu daš pa prosto pot.....in dobiš kapitalizem.
Problem kapitalizma pa je....kaj drugega kot spet pohlep - tudi ko imajo nekateri polno rit, premoženja, da ga v 1000 letih s celo rodbino nebi mogli zapraviti, še vedno jokajo za vsak cent davka, ki jim ga država pobere. Pohlep pač.....

Unknown_001 ::

nevone je izjavil:

Definicija komunizma ni takšna, je pa jasno kaj zločinci naredijo z dobrimi idejami.

o+ nevone


Ne... nevone. Problem komunizma je, da ne upošteva pravil vladanja.

Na youtube imaš zelo dober miselni prispevek ki bolj podrobno povzame tisto kar tudi sam razumem kot temelj problema "zakaj ne mormo vladat brez prikoritnikov" :

"Rules for rulers"

Hint: vir vsega je državni zaklad oz denar... to kar je v interesu vseh. Vladarjeva naloga je prerazporejati denar. Mora pa paziti, da ga prerszporeja tako, da mu omogoča trajno oblast. Več v videu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kuall ::

Bi bil za, da bi bil Bill Gates direktor Slovenije. Ne pa ti nesposobni komunistki, ki se zdaj vlačijo po vladi.

nevone: definicija komunizma je strmoglaviti kapitaliste z namenom, da bodo delavci vodili tovarne. To je enako tistemu, kar sem jaz napisal: uničevanje sposobnih.

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

Bi bil za, da bi bil Bill Gates direktor Slovenije. Ne pa ti nesposobni komunistki, ki se zdaj vlačijo po vladi.

nevone: definicija komunizma je strmoglaviti kapitaliste z namenom, da bodo delavci vodili tovarne. To je enako tistemu, kar sem jaz napisal: uničevanje sposobnih.


Tudi ti si poglej video.
"Rules for rulers"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mikhail ::

nevone je izjavil:

Tako komunizem, kot kapitalizem imata različne obraze. Vprašanje je samo kateri obraz izberemo. Vedno je izvedba stvar naših odločitev. Sistem sam po sebi ne dela nič.

Absolutno. Ampak zagovorniki, na primer kapitalizma, vselej zagovarjajo svojo težnjo po rasti in konkurenčnosti, ki pa nima druge filozofske osnove kot biti "king of the hill". Zakaj pa naprimer Akrapovič ne bi mogel biti zadovoljen s tem kar ima? Vrhunske auspuhe na katere prisegajo najboljši. Vrh kapitalističnega subjekta (napr. visokotehnološkega podjetja) je pač delati vrhunske izdelke za tiste ki ga rabijo. Kar pa ne pomeni nujno da morajo zaradi tega vgradit njihove auspuhe v vsak avto na tem planetu. Saj je že Akrapovič sam dokazal da lahko s 1000 zaposlenimi konkurira največjim, s kvaliteto. Čemu potem rast zavoljo rasti?

SeMiNeSanja ::

Več ko imaš premoženja, več imaš stroškov.
Večja bajta...rabiš čistilko...
Večji vrt....rabiš vrtnarja...
Večja barka....rabiš skipperja...

In kdo bo vse to plačal? Bemtiš, potem pa pride še država z davki....

Ampak nekako se to potem 'prepakira', da si takšna dobričina, da daje kruh čistilki, vrtnarju, skipperji,.... Bog ne daj, da bi kdo rekel, da je to zgolj nepotreben luksuz, da lahko tudi en Akrapovič živi v trosobnem stanovanju (stavim, da tudi v garsonjeri nebi umrl!).

Vedno je vprašanje zornega kota. Ali gledaš z leve ali z desne strani.

kuall ::

mikhail je izjavil:

Zakaj pa naprimer Akrapovič ne bi mogel biti zadovoljen s tem kar ima?


Jao. Za družbo in svet je dobro, da se Akrapivič čimbolj širi, ker očitno izdeluje vrhunske izdelke. Komunistična miselnost vlada v vaših glavah, ker hočete omejiti sposobnim, da se širijo. Dobro so vam oprali možgane. Žalostno.
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Sloveniji zaradi visokih davkov težje doseči finančno neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714522 (10670) gruntfürmich
»

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422174 (19125) NikolormousB
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823162213 (127033) jype
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528218 (22199) St235
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619345 (16882) wind

Več podobnih tem