» »

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo)

Kako do bogastva? (obdavčitev v slo)

1
2
3

shadeX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem da se bojo veleumi smejali, ampak meni 1k na mesec popolnoma zadostuje.



1k na mesec če imaš že SVOJE stanovanje oz. hišo je dovolj. V nasprotnem primeru ne.

Invictus ::

jukoz je izjavil:


Ne vem sicer kje si ti gledal, ampak v Bernu temu ni ravno tako, gre prej k 3k na mesec. Pa plače so tole kar si napisal bruto + upoštevati je potrebno da je dosti služb za 80%, 50% delovnega časa, sploh za doktorje znanosti (ki niso zdravniki). Če delata dva tudi ni potrebe da bi delal 8h na dan, če vseeno zaslužita zadosti za udobno življenje. 1/2 Berna živi tako.

Imam frenda v Luzernu.

1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.

Njemu ustreza.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxxul ::

BladE_ je izjavil:

Malo poguglaj Rok Snežič in kot je že zgoraj predlagano, Bosna. Prej omenjenega gospoda in svetovanje dobiš za 350EUR/h, kar pa je na številke, ki jih omenjaš kaplja v morje.

temu nasvetu se raje širokooo ogni, če bi bil snežič tako dober kot sam pravi ne bi bil konstantno po sodiščih in konc koncov v arestu, tud njegovim strankam nebi bilo treba delat osebnih stečajev...

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem da se bojo veleumi smejali, ampak meni 1k na mesec popolnoma zadostuje.

Pravzaprav te pomilujemo ;).

Pa veliko izjav je bilo v smislu, toliko je dovolj, sploh v računalništvu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mitja223 ::

NikolormousB je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Ja no lahko ga imaš ampak bilo mi je direktno rečemo, da DURS nima rad takih mahinacij.


D.o.o. brez zaposlenih ni nobena mahinacija. Kaj se FURSu zdi pa ni noben kriterij, upoštevati morajo zakon.

n ko enkrat to razčistiš, torej da naredijo zaključek, da se greš mutne posle je pa verjetno naslednja postaja sodišče ali pa, da plačaš ko norc.


Ja, ne se it mutnih poslov, a ne?

Če na d.o.o. postavljaš spletne strani, na s.p. pa prodajaš hosting in domene, je jasno, da gre za sorodno dejavnost. Če pa na d.o.o. delaš dežnike na s.p. pa igraš klovna na otroških zabavah, je pa zadeva jasno ločena.


ok imaš na s.p. mining kripto valut in na d.o.o. nekaj kar nima čisto nič z dejavnostjo na s.p. je pa iz področja računalništva - še vedno je vprašanje zakaj nimaš vse skupaj na d.o.o.ju razen če zato da se izogibaš davkom.

jype je izjavil:

Pri 300k evrih letnega zaslužka najbrž ne živiš iz rok v usta. Plačal boš okoli 100k davka, zmenil se boš za obroke, ker si preveč sproti zapravljal, to je to.


Kake obroke? Razmišljam kako bom letos posloval, za lani imam vse pokrito.

Invictus je izjavil:

Mitja223 je izjavil:


Le, da če pride v nekem trenutku do razkritja zadeva ni legalna in te bo FURS linčal.

Kdo te bo razkril?

Se boš samoprijavil?


Dokler je papertrail je samo vprašanje kdo ga bo našel in kdaj, no pa če ga bo našel.

jype ::

Invictus je izjavil:

1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.
To so že rovte.

Enodružinsko stanovanje fužinskega standarda v Zürichu je 3500 na mesec, center pa še znatno višje.

IL_DIAVOLO ::

In se vedno zivis v podnajemniskem stanovanju.

jype ::

Mitja223 je izjavil:

Kake obroke? Razmišljam kako bom letos posloval, za lani imam vse pokrito.
Če ti FURS pove, da si dolžan ogromno, se običajno komot dogovoriš za plačilo dolga po obrokih na način, ki ti omogoča nadaljevanje poslovanja.

Mitja223 ::

jype je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Kake obroke? Razmišljam kako bom letos posloval, za lani imam vse pokrito.
Če ti FURS pove, da si dolžan ogromno, se običajno komot dogovoriš za plačilo dolga po obrokih na način, ki ti omogoča nadaljevanje poslovanja.


Good info, tyvm.

Invictus ::

Mitja223 je izjavil:


Dokler je papertrail je samo vprašanje kdo ga bo našel in kdaj, no pa če ga bo našel.

Če delaš v Sloveniji, papertrail obstaja, če delaš v EU, že malo manj, sploh če je tvoja firma v ZDA, če delaš izven EU, papertraila ni, razen če si tako butast, da ga sam ustvarjaš ;).

jype je izjavil:

Invictus je izjavil:

1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.
To so že rovte.

Enodružinsko stanovanje fužinskega standarda v Zürichu je 3500 na mesec, center pa še znatno višje.

Cela Švica so rovte kot Slovenija. Samo z boljšimi plačami ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

ok imaš na s.p. mining kripto valut in na d.o.o. nekaj kar nima čisto nič z dejavnostjo na s.p. je pa iz področja računalništva - še vedno je vprašanje zakaj nimaš vse skupaj na d.o.o.ju razen če zato da se izogibaš davkom.


Dejavnosti zahtevata drugačna osnovna sredstva, drugačno znanje, popolnoma drugim strankam izstavljaš račune (oz. dobivaš prilive iz popolnoma različnih virov).

Ni razloga, da bi imel oboje na enem podjetju.

Pazi le, da se čim bolj izogibaš poslovanju med povezanimi osebami. Če bi npr. iz lastnega s.p. izdajal račune lastnem d.o.o.ju gre za posel med povezanimi osebami. Tukaj prideš na spolzek teren, če dobiš pregled moraš dokazovati, da je šlo za upravičen posel, da so cene tržne itd.

Jaz bi brez slabe vesti fural s.p. naprej, poleg d.o.o.ja.

SimplyMiha ::

Malo ste zatavali od srža problema...

Najprej se je treba vprašati, kaj je bogastvo.

Če govorimo o kapitalu, z rednim delom ne boste prišli do bajnih milijonov, ampak samo z investicijami in mutnimi posli.

Če pa govorimo o življenjskem standardu... Kaj vas najbolj osrečuje? Na primer človek, ki ga najbolj osrečujejo hobije, je zadovoljen z normalno plačo, samo da ima čas in material za svoj hobi. Če pa človeka najbolj osrečuje življenje na "fast lane"... No, vsakomur po svoje.

NikolormousB ::

Če govorimo o kapitalu, z rednim delom ne boste prišli do bajnih milijonov, ampak samo z investicijami in mutnimi posli.


Na lestvici najbogatejših 100 slovencev je kar precej takih, ki so tja prišli z lastnim delom. Razen, če delo v svojem podjetju šteješ pod investicije.

SimplyMiha ::

Dvomim, da se sedaj ukvarjajo z delom, s katerim so prišli do položaja. Toliko je menda jasno?

NikolormousB ::

Meni ni jasno. Napisal si, da z delom ne moreš priti do bogastva (recimo, da je meja 10M premoženja), kar enostavno ni res.

SimplyMiha ::

To so bolj izjeme, ki potrjujejo pravilo. Recimo Talking Tom? Če si lastnik ali vsaj delni lastnik uspešnega produkta, na katerem delaš, potem lahko obogatiš s tem, ja. Koliko pa so zdaj bogati tisti, ki zdaj delajo na mačkonu? Zavidljiva plača in to je to, nimajo perspektivne prihodnosti, če ne razvijejo lastnega produkta ali gredo v posel.

Ampak bodimo iskreni, koliko nas je, ki razvijamo lastne produkte? Če se produkt ne obnese, imaš kaj hitro stanje nasprotno od bogastva.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Dejstvo je, da od postenega dela ne bos obogatel, period.

shintaro ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vem da se bojo veleumi smejali, ampak meni 1k na mesec popolnoma zadostuje.


to je zelo všečno prebrat. Realno pa je tko , ker nimaš otrok...

noraguta ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejstvo je, da od postenega dela ne bos obogatel, period.

Ja od kakšnega pa. Od poštenega dela obogatiš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

shintaro ::

noraguta je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejstvo je, da od postenega dela ne bos obogatel, period.

Ja od kakšnega pa. Od poštenega dela obogatiš.

to naj reče mojmo nonotu k je naredu več k 700.000€ (sicer ne v kešu) z kmetijstvom, kar pomeni veliko poštenega dela.. in dobesedno ni mučkal nikoli nič. Ni zdej nek nor bogataš, ampak je pa skor miljonček.
Drugi nono, eden prvih zobozdravnikov k je na dunaju študiral, tudi ful bogat. Spet pošteno delo, je pa to seveda bla priložnost k v tistih letih ni blo miljardo zobarjev. (1940-50)

Če pa mislite na neke nore cifre, na pošten način je za redke. Da se, problem je k življenje teče in kr naenkrat si 50 let star in ni uspelo...

nekikr ::

SimplyMiha je izjavil:

To so bolj izjeme, ki potrjujejo pravilo. Recimo Talking Tom? Če si lastnik ali vsaj delni lastnik uspešnega produkta, na katerem delaš, potem lahko obogatiš s tem, ja. Koliko pa so zdaj bogati tisti, ki zdaj delajo na mačkonu? Zavidljiva plača in to je to, nimajo perspektivne prihodnosti, če ne razvijejo lastnega produkta ali gredo v posel.

Ampak bodimo iskreni, koliko nas je, ki razvijamo lastne produkte? Če se produkt ne obnese, imaš kaj hitro stanje nasprotno od bogastva.

To misliš zato, ker čisto narobe gledaš na situacijo. Ali lahko obogatiš od poštenega dela, pri čemer naročnikom prodajaš izključno svoje ure? Zelo težko. Če računaš po 100€ na uro in plačaš pošteno 50% davka, potem do tiste zgornje meje rabiš 16 urni delovnik, vsak dan v letu in to 34 let. Brez, da vmes karkoli zapraviš ali dejansko živiš. Pa urna postavka 100€ in to vsak dan 16 ur na dan seveda ni nekaj, kar je dostopno več kot peščici izbranih na celem svetu (in seveda čisto vsem forumašem tule na ST ;) Ampak to je enostavna posledica takšnega dela, kjer prodajaš strikno samo svojo uro. Tu kakšne pretirane znanosti ni.

noraguta ::

Zakaj bi nil z uram problem. Lohk je jurja. Če ti jo olača ve zakaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

NikolormousB ::

To so bolj izjeme, ki potrjujejo pravilo. Recimo Talking Tom? Če si lastnik ali vsaj delni lastnik uspešnega produkta, na katerem delaš, potem lahko obogatiš s tem, ja. Koliko pa so zdaj bogati tisti, ki zdaj delajo na mačkonu? Zavidljiva plača in to je to, nimajo perspektivne prihodnosti, če ne razvijejo lastnega produkta ali gredo v posel.


Niso izjeme. Kaj povej kdo na lestvici je obogatel z investiranjem in mutnimi posli. Čez palec bi rekel je je takih mogoče 10, 15.

Zakaj bi nil z uram problem. Lohk je jurja. Če ti jo olača ve zakaj.


Ker ima dan samo 24 ur, od tega lahko realno efektivno zaračunaš 6 do 8 ur. Po drugi strani lahko produkt prodajaš v 1000 trgovinah na v vseh kontinentih.

IL_DIAVOLO ::

shintaro je izjavil:

noraguta je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejstvo je, da od postenega dela ne bos obogatel, period.

Ja od kakšnega pa. Od poštenega dela obogatiš.

to naj reče mojmo nonotu k je naredu več k 700.000€ (sicer ne v kešu) z kmetijstvom, kar pomeni veliko poštenega dela.. in dobesedno ni mučkal nikoli nič. Ni zdej nek nor bogataš, ampak je pa skor miljonček.
Drugi nono, eden prvih zobozdravnikov k je na dunaju študiral, tudi ful bogat. Spet pošteno delo, je pa to seveda bla priložnost k v tistih letih ni blo miljardo zobarjev. (1940-50)

Če pa mislite na neke nore cifre, na pošten način je za redke. Da se, problem je k življenje teče in kr naenkrat si 50 let star in ni uspelo...


Od tega milijon v strojih.

shintaro ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

shintaro je izjavil:

noraguta je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dejstvo je, da od postenega dela ne bos obogatel, period.

Ja od kakšnega pa. Od poštenega dela obogatiš.

to naj reče mojmo nonotu k je naredu več k 700.000€ (sicer ne v kešu) z kmetijstvom, kar pomeni veliko poštenega dela.. in dobesedno ni mučkal nikoli nič. Ni zdej nek nor bogataš, ampak je pa skor miljonček.
Drugi nono, eden prvih zobozdravnikov k je na dunaju študiral, tudi ful bogat. Spet pošteno delo, je pa to seveda bla priložnost k v tistih letih ni blo miljardo zobarjev. (1940-50)

Če pa mislite na neke nore cifre, na pošten način je za redke. Da se, problem je k življenje teče in kr naenkrat si 50 let star in ni uspelo...


Od tega milijon v strojih.

nope. Posest pa.

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

jukoz je izjavil:


Ne vem sicer kje si ti gledal, ampak v Bernu temu ni ravno tako, gre prej k 3k na mesec. Pa plače so tole kar si napisal bruto + upoštevati je potrebno da je dosti služb za 80%, 50% delovnega časa, sploh za doktorje znanosti (ki niso zdravniki). Če delata dva tudi ni potrebe da bi delal 8h na dan, če vseeno zaslužita zadosti za udobno življenje. 1/2 Berna živi tako.

Imam frenda v Luzernu.

1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.

Njemu ustreza.

To je slabse k da si na minimalcu v slo. Ce pogledas kasne so cene tam te bo kap.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Nuč te ne bo kap. Luzern je dobro preskrbjena občina. Z dragim centrom. Je pa tk vas ranga kamnik. Vse kar ima čas tam hidi jest po sosednjih vaseh. Ker v samem mestu so cene podivjane. Celo proti zurichu. Pa še večji del slabe oštarije.

Čez dan pa. Grutzi u štacuno pa sendvič. Ker tako fosiliziranga dunajca kot v luzernu še nisem videl.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

-valvoline- ::

noraguta je izjavil:

Nuč te ne bo kap. Luzern je dobro preskrbjena občina. Z dragim centrom. Je pa tk vas ranga kamnik. Vse kar ima čas tam hidi jest po sosednjih vaseh. Ker v samem mestu so cene podivjane. Celo proti zurichu. Pa še večji del slabe oštarije.

Čez dan pa. Grutzi u štacuno pa sendvič. Ker tako fosiliziranga dunajca kot v luzernu še nisem videl.

Se najbl zanimivo je k majo po nekaterih stacunah cene zivil na kos al pa so navedene pazi za 10dek pa so visje k pr nas za kg, torej vse najmanj 10x drazje.
:D

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Glej tam je po kaki lokalni štacuni drago za ponort. To vsi hodjo u mirgos. Pa včje reči. Vsaj jaz nisem spoznal gospoda so pa praktično vsi švicarji po gosposko vzgojeni. Pa ne iz stališča da so visoke le zgolj zadržani in dokaj razumevajoči.
Ne vem fajn majo zrihtan. Davke pač manjše ampak da dosežeš cenzus enakopravnega državljana. Je za priseljena cca 60ke+. Ali pa. Da prideš s povno mavho. Švica ni pribežališče.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:


To je slabse k da si na minimalcu v slo. Ce pogledas kasne so cene tam te bo kap.

A lahko napišeš še malo večji debilizem...

Očitno vam matematika in stroški deljo probleme... In pa seveda mama hotel ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Average salary in Switzerland (letno)
Executive managers: CHF 100,000-160,000
Doctor/Vet: CHF 110,000-130,000
IT: CHF 115,000-120,000
Lawyer: CHF 110,000-115,000
Engineer: CHF 85,000-105,000
HR/Marketing/Teacher: CHF 85,000-95,000
Civil: CHF 85,000
Journalist/Editor/Bank/Analyst: CHF 80,000-85,000
Draftsman/Architect: CHF 60,000-75,000 CHF
Translator: CHF 73,000
Police officer: CHF 82,200
Postal worker: CHF66,600

Tvoj frend dobi pa 21.600CHF...

jype ::

nekikr je izjavil:

Tvoj frend dobi pa 21.600CHF...
Mogoče je 2 dneva na teden varnostnik v kakšnem skladišču.

nekikr ::

While Switzerland has no official minimum wage,a majority of the voluntary collective bargaining agreements contain clauses on minimum compensation,ranging from 2,200 to 4,200 francs per month for unskilled workers and from 2,800 to 5,300 francs per month for skilled employees.

Torej ja, ta frend je plačan precej slabše kot čistilka pri nas.

sonicboom ::

Svica je najbolj precenjena destinacija za delo. V bistvu so tam delavci podplacani za svoje delo, in po svoje najbolj izkoriscani ker ustvarijo eksponentno vec za lastnika kolikor so placani.
Ker je pa svet globalna vas, se pa nekomu dobro zdi, ker je dobil en outsourcan gig iz Svice.
Z delom, placilno disciplino, placilom dela, obdavcitvijo dela je v Sloveniji mnogo tezav, a tudi drugje se ne cedita med in mleko.

Jaz bi uvedel en zelo zelo preprost ukrep pri placah in bi posekal celotno MDDSZ: place se izplacujejo na 14 dni tako kot v Ameriki in se sploh ne more zgoditi situacija, da nekdo "ze 3 mesece ni dobil placanega dela" ali pa "ta firma ze 3 mesece ne placuje prispevkov" - te trije meseci bi ratal 6 tednov in bi se veliko prej delavec spametoval, firmo pa v red spravil.

OP, ti pa le do davcnega svetovalca. Problem, ker se clovek vedno znajde v krogih kjer je "revez". Bos prisel v Monako in bos mislil, da si s tem miljonom legenda, pa je okrog tebe 100 ljudi, ki dajo toliko za mesecni najem neke jahte.

noraguta ::

Ne vem kolk si švice vidu. Ampak švica je eden najboljših okolijnza delo. Eth ni nike ijs. To je resen inštitut. Pa vsaj še pet ti javim h iz glave na štejem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Za kakega raziskovalca je na zahodu kvečjem kaka anglija blis. Ampak to gre po brex
tu spet iz enačbe. Ameri ne smejo striktno zaradi tožb zasebnega kapitala. Glede vzhoda pa integracije v produkcino naj pa zee pove da ne bonsam brisal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bambam20 ::

-valvoline- je izjavil:



1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.

Njemu ustreza.




To je mišljena verjetno mesečna najemnina s stroški za stanovanje. Plačo ima višjo.

belo mleko ::

sonicboom je izjavil:

Svica je najbolj precenjena destinacija za delo. V bistvu so tam delavci podplacani za svoje delo, in po svoje najbolj izkoriscani ker ustvarijo eksponentno vec za lastnika kolikor so placani.


Ja, zelo izkoriščani, toliko izkoriščani da si pri 40 letih brez težav lahko milijonar. Sicer pa samo amaterji v CH ustvarjajo bogastvo samo z delom. 10 letna hipoteka se dobi brez težav po 1,5% obrestni meri in davka na dobičke iz kapitala ni.

Ä schöne Abe mitenand. >:D
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

WhiteAngel ::

Jaz bi pustil denar na firmi kot nerazporejen dobiček. Tako ostane tudi neobdavčen, kolikor vem. Potem pa, ko se pokaže priložnost, firma investira v npr. več nepremičnin ali kako drugo večjo reč in tako izniči dobiček. S stabilnimi prihodki od najemnin potem kuješ bolj umirjene prihodke v času suhih krav, ki si jih izplačaš v obliki kapitalskega dobička ali pa kar lastne plače.

Aja, še ena balkanska šnops ideja: najameš posojilo pri lastni firmi. Ko ne moreš več plačevati obroka, najameš novo posojilo itd. dokler ti lastna firma ne odpiše dolga. No ja, glede na to, da nismo čisto na Balkanu, potem verjetno pride FURS in ti da štrik za vrat, ampak vseeno, v vednost, tudi to se počne :) Če želiš mirno spati in prispevati državi (kar ni nič slabega), pač plačaš tistih 50% dohodnine. Je*i ga. Vsaj prispevaš za šolstvo, zdravstvo, socialo, infrastrukturo itd. Ostali ti bomo hvaležni ;)

Mitja223 ::

Na nerazporejen dobiček vseeno plačaš 19%?

Drugače pa še zbiram informacije ampak načeloma sem nekako prišel do zaključka, da imam lahko d.o.o. in normiran s.p. če so striktno ločeni finančni tokovi, so različne dejavnosti in seveda lahko to tudi dokažem (kar lahko). Tako, da mislim, da bom šel naprej v tej smeri.

nekikr ::

Računovodja ti lahko oblikuje rezervacije za prihodnja leta. Nabluziš, da boš kupil nepremičnino in ona tako zavede. Kar seveda samo pomeni, da se ti ta dobiček prenese neobdavčen v prihodnja leta in se ne izplača ali "opere" davka. Lahko pa preneseš dobiček parih let in potem v enem sila slabem letu pokriješ tekočo izgubo ;)
Za kombinacijo d.o.o. in s.p. je bilo pa včasih enostavno, zdaj so se obesili tudi na to:

Prav tako se ohranja predlagana določba glede seštevanja prihodkov povezanih oseb. Davčni zavezanec, ki ima več podjetij, bo tako moral glede prihodkovnega pragu za obstoj v sistemu normiranstva upoštevati prihodke vseh podjetij. Izjema nastopi v primeru, da bo znal razložiti poslovno upravičenost takšnega poslovanja (predvsem pri izdajanju faktur iz s.p. lastnemu d.o.o.).

Pri čemer moraš vedeti, da te prijazna gospa z davčne lahko vpraša zakaj pa nisi preko d.o.o. napisal računa? A si se hotel davku na dobiček izogniti, falot ti? In potem si odvisen od inšpektorja kaj si bo mislil.

Mitja223 ::

To misliš na splošno? Ali "predvsem pri izdajanju faktur iz s.p. lastnemu d.o.o."? Denarja iz d.o.o. nebi na noben način (niti preko posrednikov) spravljal na s.p. ker gre za dva popolnoma ločena posla.

Tole glede rezervacij na d.o.o. pa je dobra informacija tyvm!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:



1800 CHF/mesec, 5 minut do jezera, 5 do fitnesa, 10 minut do vlaka.

Njemu ustreza.




To je mišljena verjetno mesečna najemnina s stroški za stanovanje. Plačo ima višjo.

Itak. Plačo ima čez 10k...

Fak, če ni tole postalo malo bolano...

Fant bi bil rad milijonar, pa razmišlja o odprtju firme v Sloveniji.

Kam gre ta nori svet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

Mitja223 je izjavil:

To misliš na splošno? Ali "predvsem pri izdajanju faktur iz s.p. lastnemu d.o.o."? Denarja iz d.o.o. nebi na noben način (niti preko posrednikov) spravljal na s.p. ker gre za dva popolnoma ločena posla.

Tole glede rezervacij na d.o.o. pa je dobra informacija tyvm!

Takoj, ko imaš d.o.o. in normirani s.p. si že lopov, ker se ve, zakaj imaš to dvoje. Lahko, da gre čez tisto kar boš napletel, lahko da ne. Pri takih zadevah moraš biti precej previden in vračunati, da pa morda enkrat nekdo z davčne na levo nogo vstane. Lahko si sicer pomagaš tako, da jim pošlješ zelo specificirano vprašanje in si uokviriš njihov odgovor za primer, da te kdo pocuka za rokav.

Fant bi bil rad milijonar, pa razmišlja o odprtju firme v Sloveniji.

Kam gre ta nori svet...

In kaj je s tem narobe? Jaz se imam v Sloveniji prav fino ;)

Mitja223 ::

Si lopov če imaš d.o.o. in normiran s.p. z namenom, da si izplačuješ dobiček d.o.o.ja ven preko normiranega s.p.ja? Če imaš povsem ločen biznis pač ne? Mislim, da bi še dejavnosti (SKD) lahko uredil tako, da so različne.

Naj poudarim, da ne iščem lukenj, iščem samo najbolj ugodno rešitev. Torej nebom iskal kako spraviti denar iz d.o.o.ja na s.p. brez, da DURS to ugotovi ali kaj podobnega. Recimo, na s.p.ju bi imel prihodke iz naslova kriptovalut, opremo in vse ostalo že imam, v lasti s.p.ja seveda itd. na d.o.o.ju pa bi imel druge IT storitve, vendar na d.o.o.ju nikjer nebom nič delal z kriptovalutami, niti ne mislim s svojim d.o.o.jem dobavljati robe za svoj s.p. (torej med mojim d.o.o.jem in s.p.jem sploh nebo prometa, niti preko posrednikov).

Recimo v takšnem primeru nebi smel biti problem dokazati, da so prihodki iz različnih naslovov ter, da sta to dva povsem ločena posla.

Na FURS sem že spustil mail samo vprašanje kdaj bo odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

NikolormousB ::

Fant bi bil rad milijonar, pa razmišlja o odprtju firme v Sloveniji.


Zakaj pa ne?

Takoj, ko imaš d.o.o. in normirani s.p. si že lopov, ker se ve, zakaj imaš to dvoje. Lahko, da gre čez tisto kar boš napletel, lahko da ne. Pri takih zadevah moraš biti precej previden in vračunati, da pa morda enkrat nekdo z davčne na levo nogo vstane. Lahko si sicer pomagaš tako, da jim pošlješ zelo specificirano vprašanje in si uokviriš njihov odgovor za primer, da te kdo pocuka za rokav.


Inšpektorji niso nad zakonom. Nima veze s katero nogo vstajajo. Če imaš dva biznisa je zadeva povsem jasna.

Odgovori inšpektorjev pa tudi niso vredni prav dosti. Odgovor ni pravno zavezujoč.

nekikr ::

Iz izkušenj ti lahko povem, da je precej zakonov spisanih tako zelo ohlapno, da zadeve pač niso črno-bele, kot bi morale biti. Za odgovor pa ne bo prosil poljubnega inšpektorja temveč FURS/DURS, ki pa mora povedati kako je s tem. Če oni ne morejo, kdo pa lahko?

shintaro ::

švica švica... Danska pa po 8.000€ plače... Jebo vas švica.. Drugače sm se ravno skregal z enim poštarjem iz švice (slovenec).. Ker sm mu samo napisal (se delal norca praktično, ker na veliko važi) da je supre da je zapustil državo..
Na koncu je povedal da sm mu pisal frendu in še enmu.. in sm mu napisal da je idiot in da je en navadn poštar za dhl od qrca.. ma pa mečko staro 9 let na kredit in je hrano k mu naredi mama v sloveniji..
In pol se neki važi na fbju in si misli da je taknu boga za jajca.. Je pa en bedn poštar.. K mora plačat še najemnino in ostalo..
Ta folk je res patetičen.

NikolormousB ::

Za odgovor pa ne bo prosil poljubnega inšpektorja temveč FURS/DURS, ki pa mora povedati kako je s tem. Če oni ne morejo, kdo pa lahko?


FURS lahko poda mnenje. Ampak zakon je še vedno nad njihovim mnenjem. Sicer je pametno biti v dobrih odnosih z dacarji, s spori si nakoplješ samo nepotrebne težave. Ampak to ne pomeni, da je treba slepo kimati vsemu kar reče inšpektor.

Po mojih izkušnjah sicer težav z inšpektorji ni, če znaš črno na belem razložiti zakaj si sprejel določene odločitve.

Bolj čudno se mi zdi, da bi na isto firmo tlačil dve povsem različni dejavnosti kot to, da imaš za vsako dejavnost ločen poslovni subjekt.

Je pa en bedn poštar


Tole pa boli, a?

Furbo ::

Matr ste trdi vsi, normirca naj vzame punca, žena, sestra, brat, fotr, mat.. vi pa imejte svoj doo.
Lp,f
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823106623 (71443) jype
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111060 (8664) PrihajaNodi
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4311671 (10358) Vikking
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614514 (12051) wind

Več podobnih tem