» »

Liter mleka 3 eur

Liter mleka 3 eur

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 10
»»

Glodko ::

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...

krho ::

Poleg tega to ni mleko!
Mleko dajo sesalci. To je pa napitek z okusom X
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Egidij88 ::

Ja bravo. Nobena druga žival razen nas tudi ni na slo-tech. Malo jači point. "Mleko"

Tilen ::

Ne pretiravaj.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

NATUR AKTIV
BIO sojin napitek 1 l
za kos 1,09 EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gendale2018 ::

Naslov teme je zavajujoč :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

jype ::

Noče iz Hoferja, tam kupujejo reveži!

Glodko ::

Tilen kupim večino stvari v Hoferju, tudi to sojino mleko sem že kupil. In če pri kravjem mleku razlike med tistim za 0.6 eur in 1.3 eur ne opazim, je ta zelo opazna pri sojinem mleku za 1 eur. Je pač zanič :)

49106 ::

Tilen je izjavil:

Ne pretiravaj.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

NATUR AKTIV
BIO sojin napitek 1 l
za kos 1,09 EUR


A nisi našel starejše ponudbe?

Prosimo, upoštevajte, da je bil izdelek vključen v posebno ponudbo, ki ne velja več, zato najverjetneje ni več na voljo v naših poslovalnicah.


jype je izjavil:

Noče iz Hoferja, tam kupujejo reveži!


Revežem je skupno kvečjemu to, da je njihov meni odvisen od posebnih ponudb tgovcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

harvey ::

Glodko je izjavil:

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...

Stvar mode, trga in influencerjev - laktoza ni gut, gluten ni gut; voda, sol, riz, kokos, soja, lešnik, mandelj je pa in. To je to.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kingsix ::

Naslov teme zavaja.

OP se pravzaprav pritožuje nad cenami veganskih napitkov. Cene pa so pač primerne, saj so ta živila namenjena naivnežem.

Živali v odrasli dob8 ne pijejo mleka, očitno pa pijejo mandljevo mleko za 3EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

m0LN4r ::

Mene moje muce prosijo mleko, tudi kako tele je treba na silo odvadit. Nisem pa se videl zivali, ki bi pila "fejk" mleko it stacune ne v otroski in ne v odrasli dobi.
Zivali bi ze pile mleko (ce jim das ali), ce bi jim to mame pustile, jih pa pri doloceni starosti odbrcajo, ker prihaja druga runda narascaja in je treba njim rezervirati mleko in potem nimajo dnara da bi sle v stacuno po mlek.
Tebe bi pa verjetno mama malo cudno gledala, ce bi zizal pri 18ih od mlajsega polbrata mleko ane? Lahko bi, ampak gres raje po nek precenjen ponaredek.

No ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Glodko je izjavil:

Tilen kupim večino stvari v Hoferju, tudi to sojino mleko sem že kupil. In če pri kravjem mleku razlike med tistim za 0.6 eur in 1.3 eur ne opazim, je ta zelo opazna pri sojinem mleku za 1 eur. Je pač zanič :)

A dej dej. Že leta pijemo sojino, riževo in ovseno mleko, pa ne opazimo niti najmanjše razlike med tistimi nategi za 3€ v primerjavi s Hoferjevimi.
Nabavljam jih v Hoferju, Lidlu in Šparu, ki ima to mleko pod svojo znamko tudi zelo ugodno.

branimirII ::

Cena izdelka lahko varira zarad razlicnih dejavnikov. Nic nisi povedal kaksno mleko. Je to navadno, od krav pitanih z gmo? Ali pa ekolosko pridelano. Je industrijsko masovno pridelano ali iz lokalnih manjsih proizvajalcev. Potem lesnikovo, madljevo mleko je lahko dejansko brez kravjega mleka ali pa le kot dodatek okusa k kravjemu mleku.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::


Mene moje muce prosijo mleko



Mene tudi, ampak jim ga ne dam, ker imajo potem drisko oz bruhajo. Odrasli macki ne prebavljajo kravjega mleka. Navaden jogurt jim pa ne dela tezav.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

branimirII ::

Ne. Draga je zato, ker jo je tezje proizvest in je prevec ljudi da bi bilo dovolj ekolosko pridelane hrane za vse. Ce bi ukinili gmo in pesticide bi na stotine milijonov dodatnih ljudi stradalo.

jype ::

branimirII je izjavil:

Draga je zato, ker jo je tezje proizvest
Zmešat cukr in zmleto sojo z vodo je težko?

branimirII je izjavil:

Ce bi ukinili gmo in pesticide bi na stotine milijonov dodatnih ljudi stradalo.
To sicer ne drži, bi pa bile druge negativne posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

plastika8 ::

Dr_M je izjavil:


Mene moje muce prosijo mleko



Mene tudi, ampak jim ga ne dam, ker imajo potem drisko oz bruhajo. Odrasli macki ne prebavljajo kravjega mleka. Navaden jogurt jim pa ne dela tezav.


Naša psica in mačka nimata pripomb na kozje in kravje mleko. Psica se niti sirotke ne brani. Drisko lahko dobijo od prevelike količine.

branimirII ::

jype je izjavil:

branimirII je izjavil:

Draga je zato, ker jo je tezje proizvest
Zmešat cukr in zmleto sojo z vodo je težko?

branimirII je izjavil:

Ce bi ukinili gmo in pesticide bi na stotine milijonov dodatnih ljudi stradalo.
To sicer ne drži, bi pa bile druge negativne posledice.

Je tezko, ce jih nimas. Najprej kupi kvalitetno sojo in jo sele nato mesaj. Ce bi svet proizvajal le kvalitetno ekolosko hrano bi hrane bilo bistveno manj. Ze zdaj je dovolj lacnih. Brez pesticidov bi bilo se vec. To je tudi razlog zakaj so svicarji zavrnili referendum o prepovedi gmo. Ker so jih opozorili, da bi cene hrane poletele v nebo. 4/5 hrane ni ekoloske.

Zgodovina sprememb…

jype ::

branimirII je izjavil:

Najprej kupi kvalitetno sojo in jo sele nato mesaj.
Sojo lahko pridelaš, ni je treba kupovati. Še lažje pridelaš oves ali kakšno drugo reč, ki v trenutnem podnebju Evrope uspeva še bolje.

branimirII ::

Lahko pridelas. Ce pridelas ekolosko sojo bo cena visja. Ker je vecje povprasevanje in manj ponudbe kot za gmo sojo.

neverlucky ::

A zadnja leta je veganski lobi dejansko tako mocan? Vsi zivalski proizvodi so slabi za cloveka/skodljivi?

m0LN4r ::

branimirII je izjavil:

Cena izdelka lahko varira zarad razlicnih dejavnikov. Nic nisi povedal kaksno mleko. Je to navadno, od krav pitanih z gmo? Ali pa ekolosko pridelano. Je industrijsko masovno pridelano ali iz lokalnih manjsih proizvajalcev. Potem lesnikovo, madljevo mleko je lahko dejansko brez kravjega mleka ali pa le kot dodatek okusa k kravjemu mleku.

Nima veze al je lesnik genetsko modificiran (krizan) ali pa hrana od krave, da boljse zraste. Nekega efekta na mleku ne bo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Je ratal kar močan ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:


Mene moje muce prosijo mleko



Mene tudi, ampak jim ga ne dam, ker imajo potem drisko oz bruhajo. Odrasli macki ne prebavljajo kravjega mleka. Navaden jogurt jim pa ne dela tezav.

Cist odvisn od macka. Nasi pijejo mleko ze od nekdaj, se ko smo krave dojili so hodl zravn in ni blo nobene driske. Nekako podobno je s clovekom, se lahko navadis ali pa ne. Ko se meni zalusta jaz ruknem cel liter, pa nic me ne sraufa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

blink ::

Glodko je izjavil:

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...


Enkrat sem naredil mandljev napitek oz. "mleko". Po obdelavi (prešanju) je 95% ostanka (trdi delci) neuporabnega oz. se ga lahko uporabi za peko. Višji stroški in manjša proizvodnja sta glavna razloga za visoko ceno. Je pa 1l mandljevega mleka cca 2.2 eur v Sparu in se ga ne splača sam delat, za 200g mandljev sem dal pa nekje 2-3 eur.

jype ::

neverlucky je izjavil:

A zadnja leta je veganski lobi dejansko tako mocan? Vsi zivalski proizvodi so slabi za cloveka/skodljivi?
To je dognala medicina. Vegani se zgolj racionalno obnašajo.

janig ::

Je dobro bit vegan?

jype ::

Kaj pomeni "dobro"?

Vegani v splošnem živijo daljša življenja z manj zdravstvenimi težavami.

branimirII ::

m0LN4r je izjavil:

Dr_M je izjavil:


Mene moje muce prosijo mleko



Mene tudi, ampak jim ga ne dam, ker imajo potem drisko oz bruhajo. Odrasli macki ne prebavljajo kravjega mleka. Navaden jogurt jim pa ne dela tezav.

Cist odvisn od macka. Nasi pijejo mleko ze od nekdaj, se ko smo krave dojili so hodl zravn in ni blo nobene driske. Nekako podobno je s clovekom, se lahko navadis ali pa ne. Ko se meni zalusta jaz ruknem cel liter, pa nic me ne sraufa.

domace mleko ali homogenizirano?

Drugac mi ni treba govort da se sestavine pri okusu ne poznajo. Imas pocen lesnike 3. kvalitete in vrhunske posebne sorte lesnikov z cisto drugacnim okusom. Veckrat proizvajalci fejkajo okuse z ojacevalci okusa. Ampak vseeno ne morejo nadomestit najboljse.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

jype je izjavil:

Kaj pomeni "dobro"?

Vegani v splošnem živijo daljša življenja z manj zdravstvenimi težavami.

Samo ce si prilagojen za to. Mesojede zivali bi brez mesa poginile. Tudi dolocena krvna skupina pri ljudeh je bolj "mesojeda".

Zgodovina sprememb…

jype ::

Te reči so statistične. Posamezniki niso pomembni, pomembne so populacije. Veganstvo ne pomeni, da boš ti živel dlje, če boš nehal jest meso, tako kot to, da je letalski promet najbolj varen ne pomeni, da tvoje letalo ne bo strmoglavilo.

branimirII ::

Jaz sem poskusal postat vegan ampak ni slo . Na zalost nisem srecnez z vegansko krvno skupino.

jype ::

Krvne skupine s tem nimajo nobene zveze.

dexterboy ::

m0LN4r je izjavil:

Mene moje muce prosijo mleko, tudi kako tele je treba na silo odvadit. Nisem pa se videl zivali, ki bi pila "fejk" mleko it stacune ne v otroski in ne v odrasli dobi.
Zivali bi ze pile mleko (ce jim das ali), ce bi jim to mame pustile, jih pa pri doloceni starosti odbrcajo, ker prihaja druga runda narascaja in je treba njim rezervirati mleko in potem nimajo dnara da bi sle v stacuno po mlek.
Tebe bi pa verjetno mama malo cudno gledala, ce bi zizal pri 18ih od mlajsega polbrata mleko ane? Lahko bi, ampak gres raje po nek precenjen ponaredek.
No ja.

:) :D :))
Make My Day!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:


Tebe bi pa verjetno mama malo cudno gledala, ce bi zizal pri 18ih od mlajsega polbrata mleko ane? Lahko bi, ampak gres raje po nek precenjen ponaredek.


Torej, mama te je sčasoma zavrnila, pa si si poiskal nadomestno mamo/žival za zizat.

GreenT ::

2018 se piše. Če kdo hoče bit vegan al vegetarjanc naj pač bo. Men recimo se zadeva ne zdi slaba. Sm iz familije, k smo mel mesarja v žlahti in rdečga mesa sm se v otroštvu enostavno prenažru. Obrok brez mesa enostavno ni bil obrok. Dons mi pač ne diši več. To, a se zadeva pozna na zdravju so seveda špekulacije. Po mojem mnenju se. Všeč mi je ideja, da se rdeče meso je enkat na teden,..umes pa ribe, kak piščanc in tako. Da ne govorim o tem, da je dons meso iz trgovine bistveno slabše kot je blo domače. Svinina je vsa kemična. Jest sm vs pikast, če to jem. Telo enostavno tega noče. Govedina je pa kot bukov les. Nobnega užitka in okusa ni v uživanju te hrane.

kingsix ::

jype je izjavil:

Kaj pomeni "dobro"?

Vegani v splošnem živijo daljša življenja z manj zdravstvenimi težavami.


.. Ampak zelo verjetno ne zaradi diete.
healthy-user bias.. Google it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

janezvalva ::

napisal sem, da na kitajskem pijejo pasje mleko, pa me je admin zbrisal.
se vam zdi, da se norca delam?

Dragi ::

jype je izjavil:

Krvne skupine s tem nimajo nobene zveze.

Kaj pa potem? Ali sedaj mentaliteta doloci kako genetika deluje?

Krvne skupine imajo pomembno vlogo.
https://dadamo.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Kaj pomeni "dobro"?

Vegani v splošnem živijo daljša življenja z manj zdravstvenimi težavami.


Jype spet napačno interpretira podatke.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Machete ::

Glodko je izjavil:

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...


Naredi si sam te naapitke iz orškov in ne jamraj.
Če so ti predragi, pij vodo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bizkit45 ::

vostok_1 je izjavil:

jype je izjavil:

Kaj pomeni "dobro"?

Vegani v splošnem živijo daljša življenja z manj zdravstvenimi težavami.


Jype spet napačno interpretira podatke.


čisto pravilno je napisal. veliko bolezni se da tudi ozdraviti z plant based prehrano.

__Devil__ ::

Kokosovo mleko (Koh) je še najboljše, sojina in vsa ostala mandljeva bi naj bila težko prebavljiva. Najboljše je surovo kravje mleko zaradi, rad bi našel kmetijo, kjer bi lahko to občasno kupil. Cena za surovo mleko v mb na tržnici je ~ 2.50EUR kar je veliko, 1.50EUR privat. Ovčje, kozje mleko je še boljše a dražje, sploh masla. Veliko teh mlek vsebuje Gmo kar ne priporočam. Sicer pa kako za koga, plant based hrana je po moji izkušnji lažja za telo a ti da manj moči kot meso, dairy.. Niso vredna 3EUR 1l mleka. Nekateri imajo težave z prebavo laktoze, veganska hrana ni za vse. To je bolj marketing, ker je res samo 1% oreščkov v mleku. Sem bil vegan 10 mesecev pa sem bil prešibek, preklopil na meslo, lososa, domača jajca, kot dan in noč, ne grem nazaj, verjamem v živalske maščobe po tem kar sem doživel + veliko manj poješ, če nisi vegan, veganstvo ni naravno, je religija iz katere prideš težko. Saj se nebo svet podrl, če bomo jedli živali, ker smo tako na vrhu prehranjevalne verige, bi pa bilo možno, da je nekaj v povezavi s to energijo, ko ti ješ živali, ki so bile mučene, a vseeno vsak naj bo iskren do sebe in postavi svoje zdravje na prvo mesto, res sem želel biti vegan, ampak nikoli več, predrago je, pretežko, ves dan porabiš v kuhinji. Ljudje smo tako narejeni za surovo hrano, meso, jajca, mleko, kar je že "predigested" ima smisel? Ljudje ne prebavljamo rastlin najbolje, sploh (surov) brokoli bi naj bil kritičen, saj nimamo takih encimov za prebavo rastlin, kot recimo krave. Poglejte sv3rige na youtube, za tiste, ki vas zanima malo bolj ekstrem v današnjem pogledu prehranjevanja (Raw meat, carnivore) Meso se demonizira, ker nočejo, da bi bili močni, želijo da smo "malnourished" zato taka gonija, veganizem je brainwashing in manipulacija v malnourishment. :D

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Nekaj se govori tudi o tem, da odrasle živali ne pijejo mleka pri materi. Je res, samo so pa odrasle živali, ki konstantno dnevno jedo meso in celo ubijajo zanj. Zakaj potem taka gonija proti mesu? V enem primeru argument proti mleku, ker ga odrasle živali ne pijejo. Ampak ko se pa gleda uživanje mesa, pa na ta 'argument' kar naenkrat pozabimo?

gendale2018 ::

neverlucky je izjavil:

Nekaj se govori tudi o tem, da odrasle živali ne pijejo mleka pri materi. Je res, samo so pa odrasle živali, ki konstantno dnevno jedo meso in celo ubijajo zanj. Zakaj potem taka gonija proti mesu? V enem primeru argument proti mleku, ker ga odrasle živali ne pijejo. Ampak ko se pa gleda uživanje mesa, pa na ta 'argument' kar naenkrat pozabimo?

ta argument kaj počnejo odrasle živali je itak butast v vseh primerih
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

buttcrack ::

Biološke je, da se materino mleko ne producira v nedogled... Najbolj pogosoto je seveda v določenem obdobju kot ga rabi mladič da se postavi na noge, potem je tega konec.
Že iz tega logika, da mleka kasneje v življenju ne potrebuješ.

jype ::

neverlucky je izjavil:

Zakaj potem taka gonija proti mesu?
Ker ljudje za meso na invalidskem vozičku obiščejo lokalni supermarket, namesto da bi zanj ubijali živali, ki živijo na prostem.

vostok_1 je izjavil:

Jype spet napačno interpretira podatke.
Vostok zopet ignorira podatke.

Dragi je izjavil:

Kaj pa potem? Ali sedaj mentaliteta doloci kako genetika deluje?
Genetika nima nobene zveze s tem. Ne obstajajo ljudje, ki ne bi imeli encimov, potrebnih za prebavo rastlinske hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

neverlucky je izjavil:

Zakaj potem taka gonija proti mesu?
Ker ljudje za meso na invalidskem vozičku obiščejo lokalni supermarket, namesto da bi zanj ubijali živali, ki živijo na prostem.


Meso bi še vedno moralo ostat v naši prehrani ampak ne v tolikšni meri, ko je 3/4 krožnika šnicl ostala četrtinka pa krompir.

Pri pridelavi rastlinske hrane je vedno nek odpad, ki ga živina lahko poje... primer je na primer seno, ki ga potem siliraš... ali pa travniki ki jih je tudi pametno vzdrževat. Seveda za današnji obseg potrošnje moraš namensko proizvajat krmo, kjer pa prideš do absurdov. Ampak privzemimo, da vseskupaj zreduciramo in živali fotramo na paši + s siliranim ostankom. Vzreja avtomatsko postane bolj racionalna in humana.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Pri pridelavi rastlinske hrane je vedno nek odpad, ki ga živina lahko poje...
Tudi ljudje so živina.

Unknown_001 je izjavil:

Ampak privzemimo, da vseskupaj zreduciramo in živali fotramo na paši + s siliranim ostankom. Vzreja avtomatsko postane bolj racionalna in humana.
To seveda drži, a kar se tiče medicine, je jasno: Meso je _korelirano_ z rakavimi in žilnimi obolenji. To ne pomeni, da jih kar povzroča.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pri pridelavi rastlinske hrane je vedno nek odpad, ki ga živina lahko poje...
Tudi ljudje so živina.



Res je, tudi mi sodimo v kraljestvo živali.
Pa nam žal ni bilo dano, da bi lahko prežvekovali in primarno prebavljali celulozo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231776 (211306) BigWhale
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648304 (44638) Matev

Več podobnih tem