» »

Nakup avtomobila za na AC

Nakup avtomobila za na AC

««
«
1 / 6
»»

anthony1337 ::

Za potrebe službe bom dnevno delal 110km, praktično 99% od tega avtoceste. Strateško gledam 2015 letnike, dizelaše z ročnim menjalnikom. Nagibam se k Octaviji in Peugeot 308 ali 508. V dilemi sem zgolj z mašino, nevem ali bo dovolj 1.6 za na avtocesto (še posebej ker se nikoli ne peljem zgolj 130km/h) ali bo boljša izbira 2.0 (110/115 vs 140/150 konj). Glede porabe predvidevam, da nima veze. Z 1.6 mašino bi rad prišparal na zavarovanju in nabavni ceni avta. Mogoče lahko kdo iz prve roke pove če je za omenjena vozila 1.6 na AC premalo? Še najbolj se nagibam k Peugeot 308 SW, kakršnakoli graja okrog njega? Morda kakšna druga P/P znamka?
Hvala za odgovore v naprej :)

kuglvinkl ::

Jaz ti lahko povem, da je 2.0 zakon,.140 km, nikol ne zmanjka :). Okol 6.5 je pa poraba, mogoc malo manj.

registracija in up.cest je 200 e.
Your focus determines your reallity

anthony1337 ::

kuglvinkl je izjavil:

Jaz ti lahko povem, da je 2.0 zakon,.140 km, nikol ne zmanjka :). Okol 6.5 je pa poraba, mogoc malo manj.

registracija in up.cest je 200 e.

Vem, imam Superba 2.0 (140km), bolj me zanima če je 1.6 dovolj. (Superba ne morem obdržat, dolga zgodba.)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

A ok. Tle ti pa ne morem pomagat.
Your focus determines your reallity

kixs ::

Z 1.6 se da lepo peljat po AC. Res pa nad 130 ne pricakuj kaksnih pospeskov. 150-160 se da kamot peljat. Potem poraba seveda ni ekonomic.

jakan123 ::

Jaz imam v Focusu PSAjev 1.6 Tdci, 85kW. Isti motor imajo Pegoueti. Moja vožnja je večinoma samo avtocesta. Prej sem imel VWjev 1.9 TDI pa ga nič ne pogrešam, ker je 1.6 čisto dovolj. do 170km/h lepo potegne, poraba nizka. Pri moji vožnji je povprečna 5.2l/100km, povprečno hitrost imam ponavadi med 140-150km/h.

smacker ::

S takim avtom moreš pazit. Če se predolgo 90 voziš, ti lahko nafta začne iz tanka ven tečt (negativna poraba).

Blinder ::

kuglvinkl je izjavil:

Jaz ti lahko povem, da je 2.0 zakon,.140 km,
registracija in up.cest je 200 e.


152 € je samo cestne takse. Zavarovanje za 103 kw brez popusta pride ene 700 €.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

55km v eno smer ni lih neki, pazi samo da ne bo avto prešibek.

Zgodovina sprememb…

Dtrader ::

Kaj je s temi vw 1.6 tdi motorji? Baje so neke težave s dpf filtri... Kdo kej več ve?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

matobeli ::

Vzem atmosferskega bencinarja in ga predelaj na LPG. Investicija je cca 1200eur, cena porabljenega energenta pa podobna kot pri dizlu.

Bencinarji so cenejši v štartu in nekaj prišparaš na cestnini zaradi manjše kubature.

Je pa manjša izbira atmosferskih bencinarjev kot dizlašev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Vazelin ::

Octavia ni za na AC orientiran avto. To je rang Golfa. Jajček za na ACju. Vzami en rang višje z večjo medosno razdaljo, če ti je bistvo AC - Superb.

Vsak rođak v 20 let stari E klasi se ti bo smejal na ACju ... upravičeno.

matobeli ::

Haha kakšna seljačina. Za 110km dnevno najmanj superba :D

Sicer avto nikakor ni slab, ampak 55km v eno smer ni nobena razdalja.

Invictus ::

Za gužvo na AC je vsaka kripa dovolj... Tako ali tako boš večino časa vozil v koloni, za tovornjaki, ali stal v koloni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chucki ::

Kateri avto pa sedaj vozis? Jaz se vozim iz celja v lj s 6cyl bmw bencinarjem :D Poraba 7,4l. Da kupim drug avto za nabijanje kilometrov bom vec zgubil na vrednosti, kot z razliko z bencinom. Pri 300.000 km se gre super. Tam do 500.000km bi ga rad zvozil.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BigWhale ::

Rabis vsaj 3.0 masino in 6m dolg avto. Vse ostalo je crap in ne bos nikamor prisel s tem in vsi se ti bodo smejali. Ce gres z 1.6 masino na avtocesto se ti pa po ene 20km avto sam od sebe ugasne, dispatcher poklice floto dronov, ki avto dvignejo in odpeljejo na smetisce. Voznika pa v popravni dom, ker tkole se pa po nasih cestah ne bomo sli.

Tko da, ne, 1.6 je odlocno premalo za na avtocesto.

steev ::

chucki je izjavil:

Kateri avto pa sedaj vozis? Jaz se vozim iz celja v lj s 6cyl bmw bencinarjem :D Poraba 7,4l. Da kupim drug avto za nabijanje kilometrov bom vec zgubil na vrednosti, kot z razliko z bencinom. Pri 300.000 km se gre super. Tam do 500.000km bi ga rad zvozil.

Itak. Jaz mam 5,89 porabe z V8 BMW-jem.

BMW-jevi 6 vrstni becinarji so zelo varčni, ampak relativno. 7,4 maš lahko mogoče skozi trojanske tunele pri 80 km/h, pa še to proti Lj. Ko greš nazaj, se vse vrača in plača.
:|

chucki ::

Kot je kolega zgoraj omenil se vec kot 100 ne moras peljati zjutraj, ker so kolone :) 8,18 imam skupno porabo po prevozenih 22.000km, to se steje se mestna voznja doma. Imam vse na spritmonitor zabelezeno
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Siddh ::

Jaz pa imam 12 litrov/100 km pri 130 km/h s kangoojem. Realne.


Utk ::

BigWhale je izjavil:

Rabis vsaj 3.0 masino in 6m dolg avto. Vse ostalo je crap in ne bos nikamor prisel s tem in vsi se ti bodo smejali. Ce gres z 1.6 masino na avtocesto se ti pa po ene 20km avto sam od sebe ugasne, dispatcher poklice floto dronov, ki avto dvignejo in odpeljejo na smetisce. Voznika pa v popravni dom, ker tkole se pa po nasih cestah ne bomo sli.

Tko da, ne, 1.6 je odlocno premalo za na avtocesto.

Tako je. Ce pa se imas porabo cez 5.0 pri povprecni hitrosti 160, pomeni da ne znas vozit.

rok_p ::

1,6L s 110 konji je prešvoh, vsaj v passatu. 1,6 tdi vleče občutno slabše kot 1,9 tdi, oba 105km. Še posebaj se to pozna, ko je avto naložen.
2,0 Tdi s 140km+ je polna kapa.

Glede porabe:
Passat 1,9 tdi 105km
- po avtocesti je poraba 5,8L pri hitrosti do 150km/h, lepa konstantna vožnja
- lokalno 6,2

Passat 1,6 tdi 105km
- po avtocesti je poraba 6,1 enaki pogoji
- lokalno 6,8

Bmw 5 2,0d 218km
- po avtocesti 6,7 - ga enostavno zaradi konjev ne moreš voziti tako konstantno kot passata :) konji privlačijo nogo, pa še težji je za cca 300kg
- lokalno 7,2
rok

perci ::

Jst mam mondeota 1.6 tdci in je IMO malo podhranjen za na ac. No, se cist lepo pelje ampak kaksna hitrejsa prehitevanja (pospesevanje) pri 130 odpadejo. Za umirjeno voznjo je OK, za kaj zelo dinamicnega (kar zjutraj res odpade) bo pa treba kaj mocnejsega. Meni ni zal, edino ko vozim prikolico (camplet) je pa za klance mal svoh. Se da ampak se matras.

Isotropic ::

letnik oz. koliko km ima?
različne verzije tega motorja imajo različno km.

sicer pa 55km ni nič, to s cliotom bp odfuraš

Scorpia ::

Te zadnji 1.6 PSA motorji dober vlecejo, napram presnji generaciji. Imam enega v Berlingu (2016) 120 konjev, pa vlece cist spodobno. Se 1100kg tezka prikolica mu ne dela tezave pri vleki v klanec. Ce ti niso pomebme sekunde ali pol sekunde pri pospesku, nimas kaj zgresiti, bp pa vozis hitreje od 130...
////

xda develope ::

No ajde ko se že zajebavate s porabo. Da vidimo vaše mnenje: 2.0tdi 103kW dsg6 12,4L porabe(možno ali ne?)

pegasus ::

Kakšni so sploh kriteriji vozila "za na AC"? AC je cesta kot vsaka druga in če se pelje po cesti, se bo tudi po AC. Ne razumem, zakaj bi moral biti avto za na AC kakorkoli drugačen.

K0l1br1 ::

Lahko je bolj udoben za na ac.

chucki ::

Predvsem zvocno izoliran... Zvok te utrudi
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

IL_DIAVOLO ::

xda develope je izjavil:

No ajde ko se že zajebavate s porabo. Da vidimo vaše mnenje: 2.0tdi 103kW dsg6 12,4L porabe(možno ali ne?)


Meni 101 konjski tdi porabi 7.5l ob povprecni hitrosti 160 km/h.

perci ::

Isotropic je izjavil:

letnik oz. koliko km ima?
različne verzije tega motorja imajo različno km.

sicer pa 55km ni nič, to s cliotom bp odfuraš

2013, mislim da je 115 konjski.

K0l1br1 ::

110 KM je dovolj za ac. Dovolj je tudi manj.

perci ::

Odvisno za kaksen avto, odvisno ali kdaj kaj vleces za sabo. Na splosno je voznja z mocnejsim vozilom udobnejsa.

kuglvinkl ::

Vazelin je izjavil:

Octavia ni za na AC orientiran avto. To je rang Golfa. Jajček za na ACju. Vzami en rang višje z večjo medosno razdaljo, če ti je bistvo AC - Superb.

Vsak rođak v 20 let stari E klasi se ti bo smejal na ACju ... upravičeno.


Ker je vazno, sta kaze selo, a ne...
Your focus determines your reallity

Utk ::

Gre se za faking 55 km, 25 min pri dovoljeni hitrosti, oz. za 20, ce te ne moti poraba 5.2 litra. Res, pod S klaso tega ne mores prezivet in ne umret od bolecega hrbta in predvsem sramote.

chucki ::

Dovoljena hitrost pa realen svet voznje vsak dan je drugacen.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

janig ::

Kaj je bolje: nova Dacia ali 15 let stara S klasa?

hojnikb ::

pebi, tudi z 2.0 SDIjem se da cist ok furat po AC (to je cca 70-75HP, odvisno od izvedbe) 8-)

janig je izjavil:

Kaj je bolje: nova Dacia ali 15 let stara S klasa?

odvisno; pri sosedu bo sigurno zgledu najvecji luzer.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

rok_p ::

janig je izjavil:

Kaj je bolje: nova Dacia ali 15 let stara S klasa?

Za udobje in vožnjo sigurno S :)
rok

NikolormousB ::

1.6 dizli so IMHO čisto OK za avtocesto, kjer voziš večinoma s konstantno hitrostjo. Do 130 sicer prideš malo počasneje, ampak ko si enkrat tam se da precej udobno peljat.

Potem pa udobje pri vožnji nekako enakomerno narašča do cca 160-180 konjev. Kar je več je pa iz vidika udobja že nesmiselno oz. prinaša premajhne prednosti v primerjavi s ceno, da bi lahko racionalno upravičil.

edi45 ::

brezveze škrtarit, takšne razlike tudi ni v ceni in cestnini. 2.0 vzami, 140/150hp, boljše preveč kot premalo. Ker ti 1.6 dizli, niso glih bogve kaj.

anthony1337 ::

matobeli je izjavil:

Vzem atmosferskega bencinarja in ga predelaj na LPG. Investicija je cca 1200eur, cena porabljenega energenta pa podobna kot pri dizlu.

Bencinarji so cenejši v štartu in nekaj prišparaš na cestnini zaradi manjše kubature.

Je pa manjša izbira atmosferskih bencinarjev kot dizlašev.

Nevem če je neka bajna računica v primerjavi z dizlom...

Vazelin je izjavil:

Vsak rođak v 20 let stari E klasi se ti bo smejal na ACju ... upravičeno.

smeh.

chucki je izjavil:

Kot je kolega zgoraj omenil se vec kot 100 ne moras peljati zjutraj, ker so kolone :)

delam 3 smene.

rok_p je izjavil:

1,6L s 110 konji je prešvoh, vsaj v passatu.

Passata ne iščem, peugeot pa ima 250-300kg manj kot passat, zato me zanima če pride v poštev.

perci je izjavil:

Jst mam mondeota 1.6 tdci in je IMO malo podhranjen za na ac.

Če se ne motim ima ta mondeo 1500kg, kar je razumljivo, da za tako težko 1.6 mašina ni ravno prava izbira.

pegasus je izjavil:

Kakšni so sploh kriteriji vozila "za na AC"? AC je cesta kot vsaka druga in če se pelje po cesti, se bo tudi po AC. Ne razumem, zakaj bi moral biti avto za na AC kakorkoli drugačen.

Prvič, ni ustavljanj in speljevanj (zanemarmo kolone), drugič, višje končne hitrosti.

edi45 je izjavil:

brezveze škrtarit, takšne razlike tudi ni v ceni in cestnini. 2.0 vzami, 140/150hp, boljše preveč kot premalo. Ker ti 1.6 dizli, niso glih bogve kaj.

Razlika v ceni avta je par jurjev (okrog 10k vrednost vozil). Razlika v zavarovanju in cestnini je 250-300EUR letno. Če me avto ravno tako pripelje iz točke A v točko B, te razlike ne bom plačeval. Če me ne, jo bom. Zato sem odprl temo, da dobim kakšna mnenja. Zaenkrat tisto glavno mnenje o katerem sprašujem, še nisem. Sem pa dobil za vse ostale znamke, ki me ne zanimajo.

Torej, lahko kdo pove iz prve roke za Peugeot 308, 1.6 (najbolj se nagibam k njemu) in pa 508? Vem da bi si moral organizirat testne vožnje, samo ni ravno tako enostavno za par različnih modelov.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

1.6 bo za tak pezo (308) čist kul

edi45 ::

308 1.6hdi ja, 508 1.6hdi absolutno ne, avto ima cca 1500kg in 115hp je malo premalo za takšen avto.

GrX ::

anthony1337 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Jaz ti lahko povem, da je 2.0 zakon,.140 km, nikol ne zmanjka :). Okol 6.5 je pa poraba, mogoc malo manj.

registracija in up.cest je 200 e.

Vem, imam Superba 2.0 (140km), bolj me zanima če je 1.6 dovolj. (Superba ne morem obdržat, dolga zgodba.)


Zakaj pa 1.6 ne bi bilo dovolj? Sam sem se pred leti vozil z 1.2 , pa sem vedno prišel na cilj.

Vazelin ::

kuglvinkl je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Octavia ni za na AC orientiran avto. To je rang Golfa. Jajček za na ACju. Vzami en rang višje z večjo medosno razdaljo, če ti je bistvo AC - Superb.

Vsak rođak v 20 let stari E klasi se ti bo smejal na ACju ... upravičeno.


Ker je vazno, sta kaze selo, a ne...

Niti ne:
zaradi medosne razdalje in teže manj trese, lepše drži smer, boljši sedeži = dosti boljša, manj utrujajoča vožnja po AC
+ verjamem, da je kabina Superba bolje zatesnjena od Octavie.
Hence, manj si zmatran.

Jaz mam sicer hatchback ampak če bi se konstantno dosti fural po AC bi si omislil nekaj v rangu Mondea, Superba, Passat ... podoben tip vozil.

NikolormousB ::

Torej, lahko kdo pove iz prve roke za Peugeot 308, 1.6 (najbolj se nagibam k njemu) in pa 508? Vem da bi si moral organizirat testne vožnje, samo ni ravno tako enostavno za par različnih modelov.


S pežojem nimam izkušenj, sem pa vozil nekaj citroenov s temi motorji, DS5, DS4, Grand Picasso... Kot sem napisal zgoraj, za na AC čisto OK. Bolj "problematični" so ti motorji v mestih in na regionalki, ker imajo relativno veliko turbo luknjo. Pri nizkih obratih res ne gre nikamor kar zna biti malo nadležno pri speljevanju v križiščih in kakšnih počasnih prehitevanjih, vključevanjih itd.

Ampak nič kritičnega, se hitro navadiš in prilagodiš.

perci ::

Ja to je pa res. Prva je zelo dolga in ima nadlezen lag. Se mors navadit z gasom speljevat, sploh ce moras hitro speljat.

zobnik ::

Vzami avto na plin

jero_no1 ::

xda develope je izjavil:

No ajde ko se že zajebavate s porabo. Da vidimo vaše mnenje: 2.0tdi 103kW dsg6 12,4L porabe(možno ali ne?)


110kW in točno pol manjša povprečna poraba :)

bambam20 ::

anthony1337 je izjavil:

Za potrebe službe bom dnevno delal 110km, praktično 99% od tega avtoceste. SV dilemi sem zgolj z mašino, nevem ali bo dovolj 1.6 za na avtocesto (še posebej ker se nikoli ne peljem zgolj 130km/h) ali bo boljša izbira 2.0 (110/115 vs 140/150 konj). Z 1.6 mašino bi rad prišparal na zavarovanju in nabavni ceni avta. Mogoče lahko kdo iz prve roke pove če je za omenjena vozila 1.6 na AC premalo?



Kok boš pa privarčeval? Edino pri cestnem skaldu boš privarčeval. ČE misliš delat 110 km dnevno in to AC, potem vzemi 2.0 140 konjev/150 konjev... Razlike pri zazavorvanju vozila niso tako drastične.Morda 120€,če sploh. Edino cestni skald je višji.

Osebno ne bi šparal in vzel podhrnajeno zadevo, ker z 1.6 pačne bo vlelklo v 6-i prestavi in poraba se ti bo drastično dvignila nad 130 km/H.

GrX je izjavil:



Zakaj pa 1.6 ne bi bilo dovolj? Sam sem se pred leti vozil z 1.2 , pa sem vedno prišel na cilj.



ja, ja. prišel si na cilj. Samo kako si prišel. Za potrebe lepe in prijetne vožnje je potreba 2.0 motor ali več, da se premakne.

Siddh je izjavil:

Jaz pa imam 12 litrov/100 km pri 130 km/h s kangoojem. Realne.



Svetujem servis , da se avto da na tester, kr ta poraba ni normalna. Vsaj ena lambda sonda ti ne deluje več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748676 (6913) m0LN4r
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101858 (60740) Berserker
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512444 (9556) nekoman
»

Sumljivi rezultati tudi pri Oplovih dizlih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5326259 (21299) spirit
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650778 (47659) Matwic

Več podobnih tem