» »

NLB paketi

NLB paketi

1
2
3 4

recmajkemi ::

predi je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Pri osnovnem paketu da ja ne bi bili konkurenčni ni SMS alarma za kartice, ki je potreben za polnjenje npr. Revoluta.
Bi rekel ... do sedaj sem imel 2.60 + 0,75 + 0,40 za eno prenakazilo... 3,99 niti ni tako huda ker je prenakazilo vračunano s kartičnimi SMS alarmi... ampak ja ni.
SMS alarmov ob uporabi kartice tudi ni v paketu Mladostni. Jaz bom skenslal še zadnji SDD pri njih, iz principa pa bom še dvakrat na mesec hodil dvignit gotovino na najbližji bankomat, ki je itak od NKBM. Do zdaj sem to moral delat z N26 kartico, če sem potreboval gotovino, ker sta v celem mestu dva NLB bankomata.


Nima vključenih SMS sporočil v ceno paketa. Na SMS obvestila se lahko naročiš za vsak kartico posebej, ki pa je obračunana po veljavnem ceniku ... se mi zdi 1€ /kartico/mesec.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

bbbbbb2015 ::

Goody je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.


Ti ne, marsikdo pa. Že če hočeš kje najeti avto ti N26 debetna običajno nič ne pomaga, moraš imeti kar kreditno. Pa vsaj v tujini je fajn imeti dve kartici če ti katera odpove.


N26 je Mastercard debetna. Za potrebe vseh, ki rabijo kreditno, se obnaša kot kreditna. To v bistvu je kreditna. S tem, da moraš imeti denar gor naložen.

Gagarin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Goody je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.


Ti ne, marsikdo pa. Že če hočeš kje najeti avto ti N26 debetna običajno nič ne pomaga, moraš imeti kar kreditno. Pa vsaj v tujini je fajn imeti dve kartici če ti katera odpove.


N26 je Mastercard debetna. Za potrebe vseh, ki rabijo kreditno, se obnaša kot kreditna. To v bistvu je kreditna. S tem, da moraš imeti denar gor naložen.


Dej ne bluzi, probaj najeti avto pa boš videl kako se obnaša kot kreditna, pa lahk imaš 100 jurjev gor... Imam N26 sicer...

bbbbbb2015 ::

Gagarin je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Goody je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.


Ti ne, marsikdo pa. Že če hočeš kje najeti avto ti N26 debetna običajno nič ne pomaga, moraš imeti kar kreditno. Pa vsaj v tujini je fajn imeti dve kartici če ti katera odpove.


N26 je Mastercard debetna. Za potrebe vseh, ki rabijo kreditno, se obnaša kot kreditna. To v bistvu je kreditna. S tem, da moraš imeti denar gor naložen.


Dej ne bluzi, probaj najeti avto pa boš videl kako se obnaša kot kreditna, pa lahk imaš 100 jurjev gor... Imam N26 sicer...


V Belgiji lavfa odlično. Vsaj tako dobro kot ING Mastercard (ti bi rekel kreditna). Tudi za nakup goriva (tukaj je vse na kartico). Tudi rentanje koles (kjer smo imeli problem s slovensko "pravo" kreditno) gre odlično.

Kaj češ več?

Tako da ne bluzim in sem po moje večkrat rabil N26, kot ti. Včasih v 4 državah v istem dnevu ko grem z avtom).

Gagarin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Goody je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.


Ti ne, marsikdo pa. Že če hočeš kje najeti avto ti N26 debetna običajno nič ne pomaga, moraš imeti kar kreditno. Pa vsaj v tujini je fajn imeti dve kartici če ti katera odpove.


N26 je Mastercard debetna. Za potrebe vseh, ki rabijo kreditno, se obnaša kot kreditna. To v bistvu je kreditna. S tem, da moraš imeti denar gor naložen.


Dej ne bluzi, probaj najeti avto pa boš videl kako se obnaša kot kreditna, pa lahk imaš 100 jurjev gor... Imam N26 sicer...


V Belgiji lavfa odlično. Vsaj tako dobro kot ING Mastercard (ti bi rekel kreditna). Tudi za nakup goriva (tukaj je vse na kartico). Tudi rentanje koles (kjer smo imeli problem s slovensko "pravo" kreditno) gre odlično.

Kaj češ več?

Tako da ne bluzim in sem po moje večkrat rabil N26, kot ti. Včasih v 4 državah v istem dnevu ko grem z avtom).


Probaj v USA najeti avto pa mi povej...Prav povsod zahtevajo kreditno - oziroma kartico z odloženim plačilom. Pa si v Belgiji rental avto? No N26 mislim da imam kar med prvimi v Slo, pa uporabil sem jo že vsaj v 10+ državah tako da...Avta pa nisem mogel nikjer najeti, so povsed iskali kartico z odloženim plačilom (da te ne bo medel izrauz kreditna). Res pa je da se kar hitro nisem več trudil in sem takoj potegnil ven kreditno Viso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

BuDi79 ::

Gagarin je izjavil:

Probaj v USA najeti avto pa mi povej...
Imaš poln internet pričevanj da ni problema.

Gagarin ::

Japajade, sicer ponekod lahko samo pa z dodatnimi pogoji ( položiš keš recimo) gugl it če men ne verjameš

bbbbbb2015 ::

BuDi79 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Probaj v USA najeti avto pa mi povej...
Imaš poln internet pričevanj da ni problema.


Glej, nočem se kregati s tabo. Jaz problema nisem imel. Zdaj samo zaradi tebe ne bom šel v Ameriko avta najemat.
Imel sem že vse žive probleme s karticami, raznimi. V glavnem zato, ker je kartica imela kakšen anti-theft protection in so jo začasno blokirali, ker se jim je zdelo, da je vzorec uporabe čuden.

Enkrat pa sem doživel, da mi je ni hotelo vzeti, ker je bila ameriška in sem hotel nekaj v Evropi kupiti. In nekako je spletna stran rekla, da s to kartico nisem "avtoriziran" za nakupe na njihovi spletni strani.

Ma boli mene ku+++, kaj si ti imel za enih problemov.

Meni je ta kartica všeč, ker če ti ukradejo (skimming) ID kartice, ti ne morejo nič. V najslabšem primeru pobereš denar dol, naročiš novo in je škoda praktično minimalna.

Kolega je enkrat hotel reklamirati (eno 10 let nazaj) neke transakcije, bil je v Maleziji, zgledalo je tak, kot da vedno ko je plačal tam na neki plaži, kot da bi dvojno vlekli. Ime je na NKBM in mu niso hoteli stornirati. Je pač požrl tisto škodo.

Jaz se za te usrane kartice ne sekiram preveč in se mi zdi, da je tehnologija napredovala in se mi zdijo Mastercard debit kartice boljše, kot nek "poračun". Tam pa ne veš, kaj te čaka. Če imaš Mastercard debit, si izpostavljen do mere, kot to sam hočeš, če pa imaš "kredit", pa je to lahko do limita. Jaz sem imel svojčas limit 12.000 € in kaj takega nočem imeti več. Smo pa imeli poslovno kartico na firmi in čisto zares smo bili vedno izpostavljeni, da dobimo "spisek" na firmo.

Shegevara ::

Gagarin je izjavil:

Japajade, sicer ponekod lahko samo pa z dodatnimi pogoji ( položiš keš recimo) gugl it če men ne verjameš


Tako ja,imaš ponavad tri možnosti kar se tiče teh debitnih kartic:
A) se sploh ne da
B) se da, v primeru, da je rentacar firma zavarovana za primer kraje ali škode na avtu (ni dosti takih)
C) se da s pologom.

Kolikor jaz vem je "A" opcija najpogostejša, tako da je še vedno najbolje da sabo vzameš še svojo starokopitno "pravo" kreditno kartico.

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

V ZDA sem že 3x najemal avto in predložil Revolut kartico, natanko 0 težav ...

Veron ::

Drži to, da se DA najeti avto tudi z debetno, drži tudi, da nekateri rent-a-carji ne sprejmejo debetne (samo "prava" kreditna). Doživel že oboje.

predi ::

Machete je izjavil:

Vse ostane, logično. Saj imaš tudi normalno delujoč klik tudi pri paketu Osnovni, samo pač plačaš še uporabo klika tistih 70 centov na mesec itd.. Skratka v obvestilih so premalo jasno napisali, seveda je pa marketing napisat čim manj.
Jaz sem si zrihtal NLB Osnovni račun in mi je svetovalec rekel, da vse ostane isto, razen limita ni več.

OK.d ::

Kako pa je potem z limitom?

:P
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Veron ::

predi je izjavil:

Machete je izjavil:

Vse ostane, logično. Saj imaš tudi normalno delujoč klik tudi pri paketu Osnovni, samo pač plačaš še uporabo klika tistih 70 centov na mesec itd.. Skratka v obvestilih so premalo jasno napisali, seveda je pa marketing napisat čim manj.
Jaz sem si zrihtal NLB Osnovni račun in mi je svetovalec rekel, da vse ostane isto, razen limita ni več.

Uradno: NLB namerava do konca leta vse račune preoblikovati v pakete bančnih storitev.

Machete ::

Če rabite nujno limit, potem ni problem v NLB paketih.. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Veron in OK.d sta navajala iz tega članka na Žurnal24, če kdo hoče vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/nlb-b.... Članek je pompozno zapisan, bistven pa je del, ki ga je nalimal OK.d - paket ni obvezen.

Mene NLB pride 5,55EUR na mesec (vodenje računa, Klik in dva SMS Alarma) pogojno pa še dodatnih 0,4EUR za en UPN in tako bo tudi ostalo. Premislil bom tudi o odhodu. V bistvu me na NLB veže edino negotovost glede tega kaj se zgodi z NLB Vita in NLB skladi, v katerih imam nekaj malega - do stanja pa pridem preko Klika.

Limita ne pogrešam.


P.S.: tale "popravi" funkcionalnos na slo-tech je nepopisno zabita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Veron ::

Paket res ni obvezen, ampak je težava v tem, da ti avtomatično spremenijo v paket in potem moraš fizično na banko, da ti povrnejo nazaj v "samo" račun.

predi ::

Jaz se tolažim s tem, da sem za kazen pri njih skenslal edini trajnik in ga prenesel na N26. Sem razmišljal o prijavi na tržni inšpektorat, ampak dvomim da bi kaj dosegel. Tisti mail o avtomatski spremembi je nesprejemljiv, za kar so se mi tudi opravičili, ampak ne vem ali krši kak predpis.

feryz ::

Kako je življenje simpl, če visiš na slo-tech forumu in je najdaljša pot do bližnjega špara.

Da je kartica dobra, mora biti dobra povsod. Ne da grem z avionom v Nemčijo, tam pa ti zavrnejo rentacar. Aja, pa do Belgije potegneš, ker na forumu pravijo, da tam baje ni problemov z njo, pa lahko tam rentaš. Par 100 kilometrov gor ali dol.
Enako velja za limit. Če je tvoj domet trošenja par 100 evrov mesečno, potem je boljše, da ga res nikoli nimaš.
Kdor pa hodi okrog, se lahko zgodi, da tudi ob par jurjih na računu, včasih zmanjka. Bodisi zaradi kakšnega nakupa, daljšega časa tam ali karkoli. Takrat še kako prav pride ali limit ali kreditna.
Keša se itak ne nosi s sabo, to je menda jasno že popolnoma vsem.

V tej temi se itak zbirajo v glavnem pacienti, ki, podobno kot penzionisti, iščejo kje je plačilo položnice, če ne že zastonj, pa vsaj 1 cent ceneje kot drugje.
Kdor pa banko več uporablja, večkrat dviguje denar (pa ne da z gugl mapsi išče bankomat svoje banke), plačuje več položnic, trajnikov, dobiva obvestila, alarme, SMS potrjevanje, mobilne banke, mobilno plačevanje, več kartic, itd, ceni da plača mesečno naročnino, potem je pa vse đabe.
Tudi nakazila v tujino, nakazila Paypal-u in podobno. Vse.

Velja kot za vse ostalo. Kdor ima denar, uporablja kvalitetne storitve.
Kdor ga nima, pa open source. Saj ne, da ne dela. Vprašanje je le, kako.

BuDi79 ::

feryz je izjavil:

Kako je življenje simpl
Jep, ti ostaneš na NLB in plačuješ "premium" storitve za premium ceno, mi pa gremo drugam.

Lahko tudi kupuješ v Mercatorju in telefoniraš prek Telekoma, po želji. Je pa super, da ni več monopolov kot nekoč.

Eni se vozijo in potrebujejo BMW, enim je pa povsem dovolj Hyundai. Dejansko pripelje iz točke A na točko B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BlaY0 ::

Veron je izjavil:

Drži to, da se DA najeti avto tudi z debetno, drži tudi, da nekateri rent-a-carji ne sprejmejo debetne (samo "prava" kreditna). Doživel že oboje.

Domače branje:

https://prepaid-kreditkarten-vergleich....

predi ::

BlaY0 je izjavil:

Veron je izjavil:

Drži to, da se DA najeti avto tudi z debetno, drži tudi, da nekateri rent-a-carji ne sprejmejo debetne (samo "prava" kreditna). Doživel že oboje.

Domače branje:

https://prepaid-kreditkarten-vergleich....
Za offtopic debato zgoraj je bolj relevanten tale link na tej isti strani: https://prepaid-kreditkarten-vergleich.....

PandaFlow2 ::

BlaY0 je izjavil:

Veron je izjavil:

Drži to, da se DA najeti avto tudi z debetno, drži tudi, da nekateri rent-a-carji ne sprejmejo debetne (samo "prava" kreditna). Doživel že oboje.

Domače branje:

https://prepaid-kreditkarten-vergleich....


Nemčija je zelo slab primer modernih dobrih praks kar se tiče bančništva... Nikjer contactless, ponekod ne sprejemajo MasterCard/Visa, cash is king. 2019 anybody?

https://www.bloomberg.com/news/features...

Najemanje avtomobila brez kreditne kartice je zelo hit and miss. Se da dobiti, ampak večinoma je lažje, če imaš kreditno kartico. Za najem kakšnega bolj luksuznega vozila sta ponavadi potrebni celo dve.

dukedl ::

dukedl je izjavil:

Machete je izjavil:

*še eno bučo vidim, je možno da pri paketu 'Osnovni' nimaš v ceni dostopa do klika, torej e-bančništva?


res je ja https://www.nlb.si/novi-paketi-primerja...

hm, se pa strinjam s tvojim mnenjem o DH, vidm da majo oni vseeno malo dražje.


sem šel zdele mal računat tole...
torej če vzameš digitalni paket... 4,50/mesec
mastercard 1,2/mesec
trajnik 0,20 EUR
SEPA direktna obremenitev 0,18 EUR
SEPA plačila strankam (do vključno 50.000,00 EUR) 0,25 EUR

je tole sicer okoli 6 eurov, kot pa 9.4/mesec EUR kot mi hočejo vzeti pri NLB..
razn če sm kej pozabil...?

aja...hmm, DH EYCA paket za zaposlene ..to je https://www.eyca.org/ ? za kaj bi to rabil sploh?

pri nlbju mam klik, viso, direktno bremenitev...
lp dukedl

scipascapa ::

jaz imam BANKO KOPER, katera me mesečno stane takole:

Nadomestilo vodenja TRR e-račun -1,70 EUR
Nadomestilo za uporabo Banke IN -1,07 EUR
Nad. za vodenje kart.rač. za AC Visa Inspire -0,10 EUR

to je osnova, potem pa še 5-6 plačil UPN položnic (T2, DOMPLAN, VZAJEMNA, GEN-I itd....) kar znese 5-6 x 0,40

recimo 2,40€

total nekje 5,30€.....se mi sploh splača menjat karkoli? Vem, da ima DELAVSKA hranilnica nižje provizije.

kixs je izjavil:

N26... pocasi studiram, da zaprem Delavsko Hranilnico in sem 100% na N26. Zadnje leto uporabljam DH samo se za nakazilo place in placilne kartice. Oboje bi lahko tudi z N26. Se pravi, ni nobenega plusa za DH - vsaj pri meni.


pa res lahko dobivaš plačilo/plačo na N26?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Moraš dobivati, če tako želiš.
Zna pa biti malo dela, da to izvedeš

hotig ::

Evo, me kliče danes okrog 16.45h ena tetka z NLB (lokalna številka) in mi začne težiti o novi ponudbi. Pa sem ji lepo povedal, da me ne zanimajo nobeni paketi in dodatna ponudba ter da želim imeti še naprej samo to, kar sem imel do sedaj (Klasični račun). Pa pravi, da morem pridet na banko in nekaj podpisat, pri tem pa nobenih jasnih odgovorov na moja vprašanja, kaj, kje, kako in zakaj. No pa bom šel jutri na banko, da vidim zakaj potrebujejo moj avtogram :)

priden2 ::

"ahac :: danes, 11:26:56
Zaklepam, ker obstaja še ena aktivna tema z manj offtopic & brisanimi posti:"

Pa bomo napisali še 1x, če se ne da brati "starih" postov....

Ko so me prejšnji mesec drugič poklicali z NLB, da bi moral k njim za spremembo paketa, sem se takoj vsedel v avto in šel na delavsko hranilnico in rešil stvar v 15. min. Naslednji dan sta še ostala 2 družinska člana naredila isto kot jaz.
Niti to, da me že 20 let gulijo jim ne folga, še več bi radi. Se ne grem več te igre.

dunda ::

Meni sicer NLBjev paket "Aktivni" nekako nanese toliko kot prej. Nič pa ne bi imel, če bi bila zadeva cenejša. Pa tudi sam razmišljam o DH.
Priznam, da imam boljši občutek pri večji banki (kakšna komplikacija manj, če kdaj potrebuješ več gotovine, jo zagotovo lažje/hitreje dobim pri NLB, verjetno močnejša ekipa IT strokovnjakov ...). Po drugi strani pa - čeprav velike cenovne razlike ne bo - nekaj novcev pa vendarle ostane. Poleg tega vidim, da je DH poslovalnica odprta celo več ur dnevno kot NLB (vsaj v Kamniku). Ker sem ter tja ima človek fizični opravek na banki.

In ena glavnih stvari - kakšna je spletna banka na DH?
https://www.kacnje.eu

Ganon ::

dunda je izjavil:

In ena glavnih stvari - kakšna je spletna banka na DH?


Odlična, tako na računalniku kot telefonu.

dunda je izjavil:

če kdaj potrebuješ več gotovine, jo zagotovo lažje/hitreje dobim pri NLB


Zakaj že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

BuDi79 ::

dunda je izjavil:

verjetno močnejša ekipa IT strokovnjakov ...

Em... 90% stvari je outsourcanih... res, to je močna ekipa strokovnjakov.

dunda je izjavil:

Ker sem ter tja ima človek fizični opravek na banki.

Ja, ko se mora oglasit da zapre račun... ali pa vsaj da podpiše da ne rabi paketne ponudbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

dunda ::

BuDi79 je izjavil:

Em... 90% stvari je outsourcanih... res, to je močna ekipa strokovnjakov.

Še bolje. Glej čisto tako, da v primeru nekih varnostnih težav, večja ekipa lažje reagira. Pri teh manjših je več odvisno od (skoraj) posameznikov. Vseeno poznam nekaj ljudi, ki delajo v ITjih po bankah in vem, da razlika zagotovo je.

BuDi79 je izjavil:

Ja, ko se mora oglasit da zapre račun... ali pa vsaj da podpiše da ne rabi paketne ponudbe.

Pa dobro - ali res nikoli ne greš na banko? Nikoli ne dvigneš ali vložiš kakšnega jurja, ne greš po kakšno drugo valuto (ok, to lahko sicer narediš tudi na konkurenčni banki), ne uporabiš trezorja in podobno?
https://www.kacnje.eu

Utk ::

Ne, ker nisem mafijec.

Tr0n ::

priden2 je izjavil:

Ko so me prejšnji mesec drugič poklicali z NLB, da bi moral k njim za spremembo paketa, sem se takoj vsedel v avto in šel na delavsko hranilnico in rešil stvar v 15. min.

Lahko na kratko opises postopek prehoda na novo banko? V tvojem primeru je vse uredila DH ali si moral se kaj v NLB rihtat? Kako je z MasterCard pri DH? Ker tole kar pogosto uporabljam za nakupe preko spleta in v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

bastadu ::

Sem bil na NLBju, imel sem Zlati račun katerega so mi avtomatsko pretvorili v Premium paket. Bančnik mi je lepo razložil, da ni vse tako črno belo glede teh paketov, kot se piše po medijih in po forumih, namreč vsepovsod je zaslediti, kako je banka podražila storitve, dejansko je pa za te pakete zadaj en drug razlog in da kao banka želi s paketi predvsem zmanjšati stroške komitentom. Namreč čez kakšno leto ali dve bodo banke svojim komitentom obvezno morale vsako leto pošiljati (podobno kot sedaj pošiljajo izpiske obresti v dobro komitenta) izpisek vseh stroškov, ki jih je komitent imel z banko in tam boš pač črno na belem videl cifro, ki si jo sedaj večina ljudi ni nikoli "potegnila skupaj" in marsikdo se bo zamislil. Zato sedaj vpeljujejo te pakete, ki bi vsaj tistim, ki veliko uporabljajo njihove storitve, zadevo pocenilo ...

Njihova razlaga me ni prepričala, račun sem zaprl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Miki N ::

Preprost razlog, zakaj so paketi v SPLOŠNEM slab posel za komitente:

1 Ko je NLB načrtovala to shemo so zelo dobro vedeli in predvideli določen izpad zaradi zaprtja računov
2 Cene paketov morajo pokrivati stroške "tipičnega" komitenta plus še ta predviden izpad.

Glede argumenta, da se bodo za nekatere mesečni stroški znižali pa imamo simpatičen "narobe svet". Očitno je, da bodo prihanili zgolj tisti z več prometa in uporabe storitev, kar je statistično povezano z več sredstvi na računu - to so točno tisti, ki bi jih sicer podražitev najmanj motila, medtem ko je pri tistih po novem z večjimi stroški verjetno ravno obratno.

Miki N ::

Preprost razlog, zakaj so paketi v SPLOŠNEM slab posel za komitente:

1 Ko je NLB načrtovala to shemo so zelo dobro vedeli in predvideli določen izpad zaradi zaprtja računov
2 Cene paketov morajo pokrivati stroške "tipičnega" komitenta plus še ta predviden izpad.

Glede argumenta, da se bodo za nekatere mesečni stroški znižali pa imamo simpatičen "narobe svet". Očitno je, da bodo prihanili zgolj tisti z več prometa in uporabe storitev, kar je statistično povezano z več sredstvi na računu - to so točno tisti, ki bi jih sicer podražitev najmanj motila, medtem ko je pri tistih po novem z večjimi stroški verjetno ravno obratno.

Tr0n ::

bastadu je izjavil:

Namreč čez kakšno leto ali dve bodo banke svojim komitentom obvezno morale vsako leto pošiljati (podobno kot sedaj pošiljajo izpiske obresti v dobro komitenta) izpisek vseh stroškov, ki jih je komitent imel z banko in tam boš pač črno na belem videl cifro, ki si jo sedaj večina ljudi ni nikoli "potegnila skupaj" in marsikdo se bo zamislil.

Pri aktivnem paketu imas:

∞ plačil direktnih obremenitev brez provizije
∞ plačil UPN brez provizije v NLB Kliku, Klikinu in NLB Teledomu

Tole zna kar nanest na mesec, in ce je del paketa se lahko dolocenemu uporabniku celo splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Master_Yoda ::

Se bolj splaca narediti N26 account in 1* na mesec z UPN gor nakazati denar in placati poloznice (oz. imeti sepa direktne bremenitve) z N26 accounta.
Dovie'andi se tovya sagain.

predi ::

Če bi bil glavni namen teh sprememb prihranek na strani komitentov, bi ponudili "custom" pakete, kjer si vsak lahko sam izbere dodatne storitve z določenim popustom.

jest10 ::

Vsekakor manjka en paket med "mladostni" in "aktivni". Recimo z neomejeno UPN in direktnih bremenitev, ter brez kreditne in glupega zavarovanja.
Jasno, če bi se banki res šlo za nižanje stroškov komitentom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Veron ::

Master_Yoda je izjavil:

Se bolj splaca narediti N26 account in 1* na mesec z UPN gor nakazati denar in placati poloznice (oz. imeti sepa direktne bremenitve) z N26 accounta.

Jst tole počnem že cca slabo leto. Ravno zato se meni NLB paket niti pod razno ne splača.

fujtajksel ::

Mislim da se NLB ne ljubi več ukvarjat s toliko komitenti in želijo izboljšat poslovne rezultate na tale način, da se znebijo ta "varčnih" in obdržijo owce ki vedno plačajo ne glede na to kolk jim bodo podražili.

Če bi šlo za nižanje stroškov, bi zlahka pokazali izračun tvojih stroškov po starem in primerjavo z novim paketom.

techno ::

Mislim, da bom šel slej ko prej na Delavsko hranilnico. zdej jih mam pa dost.

Wrop ::

A ni bilo rečeno, da boste verjetno prej žensko zamenjali kot pa banko.

Tr0n ::

Ja, ker mas vec stvari na banki od trajnikov, kreditov, vezav, osebnega racuna, delodajalec mora spremenit podatke za nakaz placila etc.

Pac, tecno je. :)

hotig ::

Po včerajšnjem klicu sem šel danes na NLB, da bi uredil zadeve. Pa jih še nisem. trenutno sem še vedno v afektu in ful pissed off. Končna ocena obiska in pogovora ter vseh novih pogojev in stroškov, ki so mi jih poskušali "prisilno" dodati ni za objavo. Če objavim svoje mnenje, obstaja verjetnost, da bom končal na kakšnem okupiranem srednjeameriškem otoku! Torej začenjam primerjavo ostalih bank in ponudbe ter mesečnih stroškov. Verjetno bo bajbaj NLB.

OK.d ::

No daj malo na hitro opiši.
LPOK.d

McClane ::

Nisi bil zatežen.
Navodila imajo da če je zatežena stranka v tri krasne, ji lahko ponudijo brezplačen paket za eno leto. Torej, glede na slab izkupiček, predvidevam da jim nisi težil dovolj :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Ganon ::

bastadu je izjavil:

Sem bil na NLBju, imel sem Zlati račun katerega so mi avtomatsko pretvorili v Premium paket. Bančnik mi je lepo razložil, da ni vse tako črno belo glede teh paketov, kot se piše po medijih in po forumih, namreč vsepovsod je zaslediti, kako je banka podražila storitve, dejansko je pa za te pakete zadaj en drug razlog in da kao banka želi s paketi predvsem zmanjšati stroške komitentom. Namreč čez kakšno leto ali dve bodo banke svojim komitentom obvezno morale vsako leto pošiljati (podobno kot sedaj pošiljajo izpiske obresti v dobro komitenta) izpisek vseh stroškov, ki jih je komitent imel z banko in tam boš pač črno na belem videl cifro, ki si jo sedaj večina ljudi ni nikoli "potegnila skupaj" in marsikdo se bo zamislil. Zato sedaj vpeljujejo te pakete, ki bi vsaj tistim, ki veliko uporabljajo njihove storitve, zadevo pocenilo ...

Njihova razlaga me ni prepričala, račun sem zaprl.


Natvezil ti je pravljice, kot so jim po vsej verjetnosti naročili nadrejeni. Ko sem jaz pred leti zaprl račun pri njih, so se vedli zelo užaljeno. Ko me je gospa vprašala, kaj je pri DH toliko boljše in sem ji dal vedeti, da ni stvari, ki bi bila pri NLB cenejša, je bila nekaj časa tiho, potem pa rekla, da je po navadi tako, da je pa dolgoročno vse dražje, da bom že videl. Smeje sem se odpravil iz poslovalnice. :))

Tr0n je izjavil:

Lahko na kratko opises postopek prehoda na novo banko? V tvojem primeru je vse uredila DH ali si moral se kaj v NLB rihtat? Kako je z MasterCard pri DH? Ker tole kar pogosto uporabljam za nakupe preko spleta in v tujini.


Postopek je precej enostaven.

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...

Kako to misliš, kako je z Mastercardom? Dobiš kartico in jo začneš uporabljati.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139013 (2264) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182739 (3164) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521282 (11321) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517139 (14043) ahac

Več podobnih tem