» »

NLB paketi

NLB paketi

«
1
2 3 4

PeterZ ::

NLB je storitve zapakirala v "pregledne pakete".

https://www.nlb.si/paket
Stroški se mi podvojijo, če vzamem paket aktivni, ki je edini zame uporaben. Pa že tako niso poceni.

Katero drugo slovensko banko priporočate kot alternativo?
Uporabljam za plačo, plačevanje položnic, prenakazovanje, dostop preko računalnika in mobilca, uporaba mastercarda.

N26, Revolut in podobni so zanimivi, a ne kot za primarni račun.

Ganon ::

Star Trek ::

Sparkasse, pozitivni račun.

kixs ::

N26... pocasi studiram, da zaprem Delavsko Hranilnico in sem 100% na N26. Zadnje leto uporabljam DH samo se za nakazilo place in placilne kartice. Oboje bi lahko tudi z N26. Se pravi, ni nobenega plusa za DH - vsaj pri meni.

hator ::

NKBM komplet je zdaleč najcenejši. 4,99 eur na mesec. Maš pa vodenje računa, debetno Viso, brezplačni dvigi na bankomatih v EU, spletno banko(plačevanje položnic brez provizije), varnostni SMS.
Če imaš veliko položnic za plačat se ti zelo splača. Edino za vpogled stanja na bankomatu ti zaračunajo 0,30 eur.
https://www.nkbm.si/paket-komplet

Smrekar1 ::

PeterZ je izjavil:

NLB je storitve zapakirala v "pregledne pakete".

https://www.nlb.si/paket
Stroški se mi podvojijo, če vzamem paket aktivni, ki je edini zame uporaben. Pa že tako niso poceni.

Katero drugo slovensko banko priporočate kot alternativo?
Uporabljam za plačo, plačevanje položnic, prenakazovanje, dostop preko računalnika in mobilca, uporaba mastercarda.

N26, Revolut in podobni so zanimivi, a ne kot za primarni račun.


Na Abanki stane ekvivalent Aktivnega nekje 3€/mesec, ampak zaračunavajo vsak dvig gotovine (NLB ima dva zastonj) in nadomestilo za položnice (26 centov za trajnik, 39 za nakazovanje prek spletne banke). Če imaš recimo 10 položnic na mesec je približno pol cenejši. Če imaš res veliko prenakazovanja in/ali dvigov gotovine na bankomatih drugih bank je lahko tudi NLB cenejša.

PeterZ ::

Hvala za predloge. Izmed naštetih zgleda NKBM komplet kot najboljša možnost za mojo uporabo.

Le kot alternativa, kaj pa če bi le prešel na N26, s tem da bi imel nek osnovni/cenejši račun v Slo, ki bi uporabljal le za prenakazovanje na N26? Vidim, da nekateri tudi tako delajo. Še vedno je nekaj problemov opisanih v namenski temi. Ne bi pa še izključil kot opcijo.

predi ::

No, marca zdaj ta prisilna podražitev doleti vse, če lahko sodim po mail-u, ki sem ga pravkar dobil. Avtomatsko mi bodo preoblikovali NLB Osnovni račun v paket "Mladostni". Zame to pomeni podražitev za 0,64 €, v zameno pa dobim dva brezplačna dviga na mesec na bankomatih drugih bank, ki jih že tako ali tako imam preko N26.

Pa še ta hinavščina. V mail-u so linki pri opisu predlaganega paketa, recimo link na besedilo "SMS-Alarmi in Opomniki", ali pa "Klikin", itd. Ko ga klikneš, da bi videl o čem se gre, dobiš tole:

Dobrodošli med imetniki NLB Paketa Mladostni!

Veseli smo, da ste nam s klikom na povezavo sporočili, da želite svoj osebni račun preoblikovati v paket Mladostni.


Koji je to k**ac zdaj? Kliknem na link, ki naj bi po preprostem logičnem razmisleku vseboval dodatne informacije o nekem besedilu, pa mi kar potrdi preoblikovanje paketa.. Svinje phisherske.

PARTyZAN ::

Dobil obvestilo, šel na banko in zaprl račun. Trenutno sem na N26 in Revolut.

BuDi79 ::

Pri osnovnem paketu da ja ne bi bili konkurenčni ni SMS alarma za kartice, ki je potreben za polnjenje npr. Revoluta.
Bi rekel ... do sedaj sem imel 2.60 + 0,75 + 0,40 za eno prenakazilo... 3,99 niti ni tako huda ker je prenakazilo vračunano s kartičnimi SMS alarmi... ampak ja ni.

XLapse ::

hator je izjavil:

NKBM komplet je zdaleč najcenejši. 4,99 eur na mesec. Maš pa vodenje računa, debetno Viso, brezplačni dvigi na bankomatih v EU, spletno banko(plačevanje položnic brez provizije), varnostni SMS.
Če imaš veliko položnic za plačat se ti zelo splača. Edino za vpogled stanja na bankomatu ti zaračunajo 0,30 eur.
https://www.nkbm.si/paket-komplet

vse to in še več mam na intesa san paolo bank za 2,7€ na mesec.
alien technology

predi ::

BuDi79 je izjavil:

Pri osnovnem paketu da ja ne bi bili konkurenčni ni SMS alarma za kartice, ki je potreben za polnjenje npr. Revoluta.
Bi rekel ... do sedaj sem imel 2.60 + 0,75 + 0,40 za eno prenakazilo... 3,99 niti ni tako huda ker je prenakazilo vračunano s kartičnimi SMS alarmi... ampak ja ni.
SMS alarmov ob uporabi kartice tudi ni v paketu Mladostni. Jaz bom skenslal še zadnji SDD pri njih, iz principa pa bom še dvakrat na mesec hodil dvignit gotovino na najbližji bankomat, ki je itak od NKBM. Do zdaj sem to moral delat z N26 kartico, če sem potreboval gotovino, ker sta v celem mestu dva NLB bankomata.

Machete ::

Hm. Jaz imam ta sms se mi zdi samo za viso. Does that make any sense?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Ti alarmi so vezani na kartico in se tudi za vsako posebej plačajo (1,1 €) - čisto možno, da so podprte tudi Vise. Jaz dobim recimo za svojo Maestro BA kartico obvestilo, za pooblaščenske kartice pa ne dobim nič. Dobi pa imetnik pooblaščenske kartice. Zaradi brezstičnih kartic je tako ali tako nujno, da imaš takšen alarm, tako da gre v bistvu samo za še en skriti strošek.

Potem pa imaš še druga obvestila, ki so zdaj del paketov (vstop v Klik, priliv na račun, ipd.).

Veron ::

Pri NLB imam še Osnovni račun ampak zaenkrat še nisem prejel nikakršnega obvestila o spremembi.

Mama ima še "klasični račun", njej pa so poslali obvestilo, da ji bodo marca preoblikovali v paket X (9,40eur/mesec).

Machete ::

Za spremembo v cenejši paket od 'po njihovem idealnega za vas' je treba stopit osebno na banko in nikakor drugače. Samo povem, ker sem preveril.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dukedl ::

Meni tud hočjo prodat https://www.nlb.si/paket#aktivni, premišljujem da bi šel na DH..prehod je najbrž enostaven, vse ostalo pa pri njih tudi štima a ne? izkušnje?
lp dukedl

Machete ::

https://www.delavska-hranilnica.si/oseb... Zgleda ok. Samo a pri njih ne moreš imeti Vise? Samo MC? Je pa zame precej blizu stroškovno tako da, ne vem če se mi da s tem zdaj ukvarjat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Veron ::

Miran (NLB) 13:42
vsi računi bodo preblikovani v pakete. Vendar ne bo potrebno, da bi imeli pakte, če vam noben ne bo ustrezal. Še vedno boste lahko imeli čisto navaden osnovni račun, če boste tako hoteli.



Vsi računi bodo avtomatino preoblikovani in potem morate na banko, da vam vrnejo nazan "osnovni račun". Nevem če se mi da na NLB hodit, če sem že prisiljen v fizično banko, bom izbral drugo :) Hvala NLB, da so me končno prisilili v menjavo

Machete ::

*še eno bučo vidim, je možno da pri paketu 'Osnovni' nimaš v ceni dostopa do klika, torej e-bančništva?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dukedl ::

Machete je izjavil:

*še eno bučo vidim, je možno da pri paketu 'Osnovni' nimaš v ceni dostopa do klika, torej e-bančništva?


res je ja https://www.nlb.si/novi-paketi-primerja...

hm, se pa strinjam s tvojim mnenjem o DH, vidm da majo oni vseeno malo dražje.
lp dukedl

Machete ::

V bistvu mi sploh ni jasno kaj bi radi s tem paketom osnovni povedali. Razen, da imaš 4 trajnike in neko nepotrebno zavarovanje, nimaš online banke. A mladostni ima vse kar rabim, a nima trajnikov? Kakšen bullshit je to? Ne preveč jasno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Je jasno. Hočejo oskubit čim več ljudi za ~10€ na mesec (paket Aktivni). Ti paketi so samo skrita podražitev njihovih storitev, nič drugega.

XLapse ::

se raje ubijem kot da plačujem 10€ na mesec za banko
alien technology

Mare2 ::

XLapse je izjavil:

se raje ubijem kot da plačujem 10€ na mesec za banko

Jaz sem NLB že zdavnaj skenslal. :) Razen če rabiš limit je idealno imeti skoraj popolnoma brezplačen račun.
Za kredit pa itak ni pogoj, da ga vzameš pri matični banki. :)

Shegevara ::

Mare2 je izjavil:

XLapse je izjavil:

se raje ubijem kot da plačujem 10€ na mesec za banko

Jaz sem NLB že zdavnaj skenslal. :) Razen če rabiš limit je idealno imeti skoraj popolnoma brezplačen račun.
Za kredit pa itak ni pogoj, da ga vzameš pri matični banki. :)


Varčevanje, obresti, vezava?

BuDi79 ::

Ravno na banki izbral osnovni račun.
"Veste, notri v mladostnem je že klik pa klikin... pa..."
- "Gospa, ni mi treba govorit, ker me v bistvu prepričujete da bi zaprl račun."

Shegevara je izjavil:

Varčevanje, obresti, vezava?
Ne govorit o banki kot da smo 1992.

Banke imajo trenutne obrestne mere na vezavo < od 0,25% (četrt procenta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

predi ::

BuDi79 je izjavil:

Ravno na banki izbral osnovni račun.
"Veste, notri v mladostnem je že klik pa klikin... pa..."
- "Gospa, ni mi treba govorit, ker me v bistvu prepričujete da bi zaprl račun."
Praviš torej, da paketi niso obvezni, če se osebno zmeniš na banki?

jest10 ::

Kopirano iz splošnih pogojev:


4.2.3. NLB Klasični račun
bla, bla, bla...

Od 19.2.2018 ni več v ponudbi banke. Ukinitev ponudbe ne vpliva na razmerja z obstoječimi imetniki teh računov.


Kaj pol zdej tole?
Torej naj ne bi bilo možno na novo skleniti klasičnega računa. Tisti, ki ga že imajo, pa bi ga morali imeti še dalje.

Machete ::

Vse je možno ampak mora biti v enem paketu pač umeščen.

BuDi79 je izjavil:

Ravno na banki izbral osnovni račun.
"Veste, notri v mladostnem je že klik pa klikin... pa..."
- "Gospa, ni mi treba govorit, ker me v bistvu prepričujete da bi zaprl račun."



Sej mladostni je cenejši od osnovnega, samo trajnike potem plačuješ 1eur/kom.. 8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BuDi79 ::

jest10 je izjavil:

Torej naj ne bi bilo možno na novo skleniti klasičnega računa. Tisti, ki ga že imajo, pa bi ga morali imeti še dalje.
Očitno ne:

Vaš račun bomo med 1. in 5. marcem 2019 samodejno preoblikovali v paket skladno s Splošnimi pogoji poslovanja z NLB Osebnimi računi.

Machete je izjavil:

Sej mladostni je cenejši od osnovnega, samo trajnike potem plačuješ 1eur/kom.. 8-O
Je cenejši od osnovnega paketa, ne pa osnovnega računa. Mene ta paketna ponudba res ne zanima, ker se mi ne izplača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Dosan ::

predi je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Ravno na banki izbral osnovni račun.
"Veste, notri v mladostnem je že klik pa klikin... pa..."
- "Gospa, ni mi treba govorit, ker me v bistvu prepričujete da bi zaprl račun."
Praviš torej, da paketi niso obvezni, če se osebno zmeniš na banki?


Tako je, se bodo pa seveda precej usajali kako je ugodno s paketi itd itd. Je*ite se, do zdaj je bilo stroškov pod 3€ z vami, zdaj bi mi pa računali 10€ na mesec "ker to ustreza vaši porabi". Da ne omejamo da je njihova aplikacija smeh, ki ne podpira niti plačevanja e-računov. V letu 2019.

Machete ::

Potrjujem, da imaš še naprej lahko osnovni račun brez paketov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

weasel ::

V osnovnem racunu so pri meni vkljuceni trajniki. To tudi ostane, ce obdrzis ta racun?

Machete ::

Vse ostane, logično. Saj imaš tudi normalno delujoč klik tudi pri paketu Osnovni, samo pač plačaš še uporabo klika tistih 70 centov na mesec itd.. Skratka v obvestilih so premalo jasno napisali, seveda je pa marketing napisat čim manj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

Machete je izjavil:

Potrjujem, da imaš še naprej lahko osnovni račun brez paketov.
Vidim zdaj, da je to na zavajajoč način omenjeno tudi v mail-u o avtomatski spremembi.

Želite drug paket?****

...

**** Izberete lahko tudi preoblikovanje vašega računa v NLB Osnovni račun, vendar boste v tem primeru vse dodatne storitve plačevali posebej. To lahko uredite v najbližji NLB poslovalnici.

Machete ::

Da, sploh če nisi pozoren Osnovni račun =//= Osnovni paket.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Veron ::

Sparkasse udobni račun sicer dobra 2eur/mesec, ti pa zaračunajo 30eur aktivacijo spletne banke + 5eur mobilne banke.

Sicer gledam zase, prejemanje plače, 1x upn (prenakazilo na N26), mogoče celo DH.

feryz ::

Vse zastonj banke so dobre, dokler jo ne rabiš.
Takrat se pa pojavijo forumska vprašanja, kje in kako dobiti jurja kredita.

Jaz vem, kje ga dobim 10, 20, 30 jurjev danes popoldne. V kolikor bi ga rabil, seveda.

Navsezadnje je v teh paketih, vsaj večjih, vključeno popolnoma vse. Vodenje računa, mobilna banka, mobi plačila, trajniki, položnice, nakazila, plačevanje in nakazila v tujino...
Kdor razpolaga z malenkost več denarja, je 12 evrov drobiž.

Tudi če zanemarite, da vam banka lahko tudi pomaga, če res rabite. N26 vam ne bo.

Veron ::

Ne rabim kredita in ga tudi ne želim. 8-) Vse kar rabim od banke je, da imam svoj denar na voljo.

XLapse ::

jaz nevem kaj vi delate. Jaz plačam 2,7€ + mobilna banka pr Intesa San Paolo. A je tako težko it na te špagetarje?
alien technology

dj_uro ::

XLapse je izjavil:

jaz nevem kaj vi delate. Jaz plačam 2,7€ + mobilna banka pr Intesa San Paolo. A je tako težko it na te špagetarje?

ja, ker so neprofesionalni (zanič)
vw-klub.si

_Denny_ ::

Meni tudi ti paketi od začetka niso bili všeč, zdaj pa vedno bolj opažam, da se splača.

Prej sem imel:
- vodenje računa 2,60€/mesec
- 3 sepa direktne bremenitve 0,72€/mesec
- 5 upn plačil in e-računov za 2€/mesec
- uporaba Klika 0,75€/mesec
- Mastercard sms opozorilo 1€/mesec
- Mastercard članarina 11,50€/leto
Skupaj 96,34€/letno oz. ~8,03€/mesec.

Paket aktivni ima to vse vključeno za 8,46€/mesec (dobil sem nek popust, ker sem bil med prvimi prestopniki); vsak mesec plačam kak dodaten upn ali pa 2x Paypal z direktno bremenitvijo in sem že v plusu.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bbbbbb2015 ::

predi je izjavil:

Je jasno. Hočejo oskubit čim več ljudi za ~10€ na mesec (paket Aktivni). Ti paketi so samo skrita podražitev njihovih storitev, nič drugega.


Njihov prezidente hoče met veliko plačo:
https://www.dnevnik.si/1042873692/posel...

Pač jbg, nekje je treba denar vzet.

BuDi79 ::

feryz je izjavil:

Vse zastonj banke so dobre, dokler jo ne rabiš.
Jaz vem, kje ga dobim 10, 20, 30 jurjev danes popoldne. V kolikor bi ga rabil, seveda.
Če rabiš več kot 30 jurjev kredita greš pa lahko do katerekoli banke in dobiš večinoma boljše pogoje kot NLB, odobreno v istem času kot če si pri NLB povprečen komitent (brez osebnega bančništva / zlate kartice). Oz. ti to da si dolgoletni komitent NLB čisto nič ne izboljša pogajalskih možnosti.

_Denny_ je izjavil:

Meni tudi ti paketi od začetka niso bili všeč, zdaj pa vedno bolj opažam, da se splača.

Prej sem imel:
- vodenje računa 2,60EUR/mesec
- 3 sepa direktne bremenitve 0,72EUR/mesec
- 5 upn plačil in e-računov za 2EUR/mesec
- uporaba Klika 0,75EUR/mesec
- Mastercard sms opozorilo 1EUR/mesec
- Mastercard članarina 11,50EUR/leto
Skupaj 96,34EUR/letno oz. ~8,03EUR/mesec.

Paket aktivni ima to vse vključeno za 8,46EUR/mesec (dobil sem nek popust, ker sem bil med prvimi prestopniki); vsak mesec plačam kak dodaten upn ali pa 2x Paypal z direktno bremenitvijo in sem že v plusu.


če imaš pa osnovni račun:
- vodenje računa 2,60
- 1x upn NLB->N26 ... 0,40
- 3x sepa na N26 ... 0EUR
- 5x upn na N26 ... 0EUR
- klik ... 0,75EUR
- Mastercard notificationi N26 ... 0EUR
- Mastercard članarina N26 ... 0EUR
skupaj 3,75EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

_Denny_ ::

Hja, nimaš pa verjetno "normalnega" Mastercarda z odloženim plačilom, ki pride zelo prav, ko ti npr. v začetku meseca crkne pralni stroj, na računu par eur, do plače pa še 14 dni.*

*ne poznam N26; to sklepam po tem, ker ima večina free bank debetne kartice.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

weasel ::

Res je, za ta Mastercard je potrebno pristeti 24,00 EUR na leto, torej 2EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

bbbbbb2015 ::

_Denny_ je izjavil:

Hja, nimaš pa verjetno "normalnega" Mastercarda z odloženim plačilom, ki pride zelo prav, ko ti npr. v začetku meseca crkne pralni stroj, na računu par eur, do plače pa še 14 dni.*

*ne poznam N26; to sklepam po tem, ker ima večina free bank debetne kartice.


Realno, to smo imeli, pa nimamo več. Razume se, da lahko keširaš en pralni stroj kadarkoli.
Te kreditne te potegnejo v eno čudno spiralo, da lahko kadarkoli "zapraviš" nekaj, četudi pravzarav nimaš plana, kako to vrniti. Potem te pa banke z veseljem čakajo na zamudnih.

Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.

Goody ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Za trošiti imamo N26, ter tudi za nakupe na Internetu. Več pa v bistvu ne rabiš.


Ti ne, marsikdo pa. Že če hočeš kje najeti avto ti N26 debetna običajno nič ne pomaga, moraš imeti kar kreditno. Pa vsaj v tujini je fajn imeti dve kartici če ti katera odpove.

recmajkemi ::

Machete je izjavil:

V bistvu mi sploh ni jasno kaj bi radi s tem paketom osnovni povedali. Razen, da imaš 4 trajnike in neko nepotrebno zavarovanje, nimaš online banke. A mladostni ima vse kar rabim, a nima trajnikov? Kakšen bullshit je to? Ne preveč jasno.

Nima vključenih trajnikov v ceno paketa. Trajnike dodajaš poljubno, ki so pa obračunani po veljavnem ceniku ... se mi zdi ,72€ /trajnik
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139005 (2256) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182709 (3134) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052584 (2107) cortez
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521281 (11320) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517137 (14041) ahac

Več podobnih tem