» »

Slovenski avtomobilski trg 2017

Slovenski avtomobilski trg 2017

«
1
2

Pika na i ::

Največ registriranih avtomobilov
- po znamkah
VW, Renault, Škoda, Opel, Hyundai, Dacia, Peugeot, Citroen, Nissan, Seat, Toyota, BMW, Kia, Fiat, Audi, Suzuki, Mercedes, Mazda, Honda, Volvo

- po modelih
clio, golf, octavia, megane, captur, tuscon, sandero, polo, fabia, tiguan, passat, duster, astra, corsa, fokus, cee'd, peugeot 2008, touran, citroenC3, rapid

Skupaj prodanih os. avtomobilov 70.892, v primerjavi z letom 2016 toliko, kot bi imelo leto 2017 še en mesec več.
Približno tretjina jih gre vsako leto na druge trge.

Fiatu in Kii je padla prodaja.
VW je presegel 10.000 prodanih
Pri hibridih vodi Toyota.

Tržni delež
koncern VW - 30,65%
Renault -Nissan - Mitshubishi 23,25%
PSA + Opel 15,49

Leta 1999 so jih prodali 79.813 - takrat je bil uveden DDV.
Leta 2018 pričakujejo številko 73.000

Za avto se bo očitno vedno našel denar.

nevone ::

Za avto se bo očitno vedno našel denar.


Nič ni narobe s tem. Ogromno ljudi zaradi tega potem lahko kupi tudi kruh in ostalo.

Vedno, ko se vam zdi potrošnja odveč, pomislite na tiste, ki stojijo za temi izdelki in živijo od tega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Za avto se bo očitno vedno našel denar.

Odvečna izjava. Dokler je javni prevoz tak, kot je, za številne ljudi avto predstavlja edino realno prevozno sredstvo.

Utk ::

Ja ker ni busa si je treba kupit suva.

Avtov se ne kupuje racionalno in brez veze se slepit da se jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kuall ::

Se strinjam z nevone. Live and let live. Za proizvodnjo avtov stoji še veliko napredka na drugih področjih. Poganja napredek, nič ni narobe s tem, če ljudje zapravljajo za to. Kot ni nič narobe z rudarjenjem kriptovalut, kupovanjem dragih robotskih sesalcev itd.
Narobe je, ko gre človek delat neko bedno neperspektivno delo, ki bi ga lahko opravljal robot.

jype ::

kuall je izjavil:

Se strinjam z nevone. Live and let live.
To ne pomeni, da ostali ljudje ne plačajo zelo visoke cene ob takem nakupu, ne da bi imeli kakršnokoli besedo pri tem.

Lastnikom in voznikom je to težko sprejeti, a je žal res.

kuall ::

Se strinjam, da je treba avte omejiti, ker ropotajo in zasmradijo okolje. Pa še prostor vzemajo. Centre mest zapreti za avte, se je zelo zoprno sprehajat ko ti zraven smradijo in ropotajo avti. Sej itak nimaš kje parkirat. Tja do btcja naj zaprejo promet za avte pa bo lep mir!

nevone ::

To ne pomeni, da ostali ljudje ne plačajo zelo visoke cene ob takem nakupu, ne da bi imeli kakršnokoli besedo pri tem.


Pa je ta cena res tako velika in nepremostljiva in ni načina, ki bi zadovoljiv obe strani, da bi bilo smiselno to proizvodnjo ustaviti? Res ne bomo s tem več izgubili kot pridobili?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Utk je izjavil:

Ja ker ni busa si je treba kupit suva.

Avtov se ne kupuje racionalno in brez veze se slepit da se jih.

Nisem vedel, da sta Clio in Polo SUV-a.

nevone ::

Avtov se ne kupuje racionalno in brez veze se slepit da se jih.


Nekaj balasta ne škodi, kvečjemu koristi. Ko vse spraviš na optimum, se v bistvu od optimuma oddaljiš. Sicer paradoksalno ampak v okviru delovanja družbe to drži.

Dobro lahko se sicer zdaj pogovarjamo o definiciji optimuma, ampak jaz sem se navezala na to, da je optimalno zmanjševanje do neke točke, za katero se neka skupina ljudi odloči, da je optimum. Težko povsem dobro zadane.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

Pa je ta cena res tako velika in nepremostljiva in ni načina, ki bi zadovoljiv obe strani, da bi bilo smiselno to proizvodnjo ustaviti? Res ne bomo s tem več izgubili kot pridobili?
A mora res vsak človek imeti 5 avtomobilov?

Jaz sicer nisem napisal, da je treba ustaviti planet, da se ljudje tako vznemirijo, ko morajo sprejeti preprosto resnico, se mi pa zdi zelo pomenljivo.

nevone ::

A mora res vsak človek imeti 5 avtomobilov?


To ne. Niti nisem tega implicirala. Ampak ljudi omejevati v potrošnji se meni ne zdi nekaj zelo koristnega.

Industrijska revolucija je bila točno to. Razširitev potrošnje. Da se dogaja, da izdelki in storitve nastajajo in se razvijajo.

Sem zelo proti potrošniški mrzlici, in da ljudje zaradi tega lahko tudi trpijo, ampak tega se ne rešuje z omejevanjem ampak z osveščanjem ljudi o tem, da ne rabijo vsake igrače, ki jo ima "sosed". In naj ne mislijo, da so kaj slabši, če niso v vseh stvareh, ki se pojavijo na trgu "in".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Blinder ::

Pika na i je izjavil:

Za avto se bo očitno vedno našel denar.


Povprečna neto plača za november 2017 je znašala 1.151,76 EUR in je bila od plače za oktober 2017 nominalno višja za 9,0 %

vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7...

Kam naj da folk 1100 € mesecno? Sej vsakih par let se ti nabere 10.000 € viska na racunu, s katerim clovek ne ve kam. Nekateri so polni denarja..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

nevone je izjavil:

To ne. Niti nisem tega implicirala. Ampak ljudi omejevati v potrošnji se meni ne zdi nekaj zelo koristnega.
Saj tudi jaz nisem impliciral, da je treba prepovedati avtomobile, pa si takoj, ko sem omenil dejanske stroške lastništva takoj povedala, da se ti "prepoved proizvodnje" ne zdi smiselna.

Mlajše generacije sicer že same od sebe uničujejo to odvratno, umazano in podlo industrijo, ker se jih vedno manj odloča za lastništvo avtomobila in vedno več zavestno odloči, da si avtomobila ne bodo lastili.

Hvala bogu.

nevone ::

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

To ne. Niti nisem tega implicirala. Ampak ljudi omejevati v potrošnji se meni ne zdi nekaj zelo koristnega.
Saj tudi jaz nisem impliciral, da je treba prepovedati avtomobile, pa si takoj, ko sem omenil dejanske stroške lastništva takoj povedala, da se ti "prepoved proizvodnje" ne zdi smiselna.

Mlajše generacije sicer že same od sebe uničujejo to odvratno, umazano in podlo industrijo, ker se jih vedno manj odloča za lastništvo avtomobila in vedno več zavestno odloči, da si avtomobila ne bodo lastili.

Hvala bogu.


Torej se strinjaš, da ta odvratna, umazana in podla industrija deluje naprej?

Dobr, bom sklepala ... ne strinjaš se, ampak prepovedal je pa tudi ne bi?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

Torej se strinjaš, da ta odvratna, umazana in podla industrija deluje naprej?
Strinjam se, da je treba mlade še temeljiteje izobraziti o škodljivosti te industrije, da bo čimprej propadla in jo bodo nadomestile rešitve, ki so vsaj manj neznosno potratne, če že ne morejo biti vzdržne.

jernejl ::

Za avto se bo očitno vedno našel denar.

Enako lahko ugotovimo za alkohol, tobak, prostitucijo, mobilne telefone in tablice, pa za kofetkanje, prekomerno nakupovanje čevljev, barvanje nohtov, počitnikovanje v nobel hotelih in podobno.

ko sem omenil dejanske stroške lastništva

Ja, lastništvo lastnika drago stane. Državi ob nakupu nameni DDV, DMV, registracijo, potem pa ves čas lastništva še dajatve za ceste, davke od zavarovanj in servisov, vinjete in trošarine na gorivo.

nevone ::

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

Torej se strinjaš, da ta odvratna, umazana in podla industrija deluje naprej?
Strinjam se, da je treba mlade še temeljiteje izobraziti o škodljivosti te industrije, da bo čimprej propadla in jo bodo nadomestile rešitve, ki so vsaj manj neznosno potratne, če že ne morejo biti vzdržne.


Ok, če jim bo to všeč, prav.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

Ok, če jim bo to všeč, prav.
Če jim ne bo všeč, je alternativa ogromno trpljenja in gorja za dejanske ljudi.

Pika na i ::

Blinder je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Za avto se bo očitno vedno našel denar.


Povprečna neto plača za november 2017 je znašala 1.151,76 EUR in je bila od plače za oktober 2017 nominalno višja za 9,0 %

vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7...

Kam naj da folk 1100 € mesecno? Sej vsakih par let se ti nabere 10.000 € viska na racunu, s katerim clovek ne ve kam. Nekateri so polni denarja..

Komot in veliko raje jih zapravim za letalo oz. potovanja.

nevone ::

Če jim ne bo všeč, je alternativa ogromno trpljenja in gorja za dejanske ljudi.


This is beyond me.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

This is beyond me.
Ja, vem, ker si prepričana, da na deset tisoče mrtvih in pohabljenih, na stotisoče težko obolelih in na milijone trpečih zaradi direktnih in posrednih posledic uporabe motornih vozil niso posledica te industrije.

Ampak žal so, brez sence dvoma.

nevone ::

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

This is beyond me.
Ja, vem, ker si prepričana, da na deset tisoče mrtvih in pohabljenih, na stotisoče težko obolelih in na milijone trpečih zaradi direktnih in posrednih posledic uporabe motornih vozil niso posledica te industrije.

Ampak žal so, brez sence dvoma.


I won't argue that.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mitja223 ::

Pika na i je izjavil:

Blinder je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Za avto se bo očitno vedno našel denar.


Povprečna neto plača za november 2017 je znašala 1.151,76 EUR in je bila od plače za oktober 2017 nominalno višja za 9,0 %

vir: http://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7...

Kam naj da folk 1100 € mesecno? Sej vsakih par let se ti nabere 10.000 € viska na racunu, s katerim clovek ne ve kam. Nekateri so polni denarja..

Komot in veliko raje jih zapravim za letalo oz. potovanja.


Jype bo tudi smrdljiva letala prepovedal.

MasterTade ::

Jype ne delajo vsi od doma ali par km proč, da je lahko kolo njihovo edino prevozno sredstvo. V Sloveniji bo avto še dolgo časa nuja za večino ljudi ker javni transport niti približno še ni na takem nivoju

Zgodovina sprememb…

Mitja223 ::

nevone je izjavil:

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

This is beyond me.
Ja, vem, ker si prepričana, da na deset tisoče mrtvih in pohabljenih, na stotisoče težko obolelih in na milijone trpečih zaradi direktnih in posrednih posledic uporabe motornih vozil niso posledica te industrije.

Ampak žal so, brez sence dvoma.


I won't argue that.

o+ nevone


Kje se to konča? Zato ker nismo selili težke industrije v tretje države, da imaš čisto okolje za bivanje? Jype in ostali si nebi morali privoščiti iphonov, androidov in pcjev, če jim le teh nebi sestavljali otroci spet v tretjih državah. In potem govorimo o trpljenju in pravičnosti, vendar samo do točke, ko se je potrebno vašemu udobju začeti odpovedovati? Zanimivo.

jype ::

Treba se bo privaditi na to, da je tako potratna oblika prevoza absurdna.

Mnogi bodo sicer jamrali o "dobrih starih časih", ampak naprej tako ne bo šlo.

Mitja223 je izjavil:

Kje se to konča? Zato ker nismo selili težke industrije v tretje države, da imaš čisto okolje za bivanje? Jype in ostali si nebi morali privoščiti iphonov, androidov in pcjev, če jim le teh nebi sestavljali otroci spet v tretjih državah. In potem govorimo o trpljenju in pravičnosti, vendar samo do točke, ko se je potrebno vašemu udobju začeti odpovedovati? Zanimivo.
Tako je. Počasi bomo sprejeli, da teh reči v resnici ne potrebujemo tako nujno, da jih ne bi mogli ustvariti na način, ki ne sili Kitajcev k samomoru.

MasterTade ::

To je problem Kitajske ki ne zna za svoje državljane poskrbet

pegasus ::

Utk je izjavil:

Avtov se ne kupuje racionalno in brez veze se slepit da se jih.
Ja sej ... zelo očitno rabimo davek na iracionalnost. Čim večji tem bolje.

Mitja223 ::

Pa se boš sprijaznil z nižjim standardom? Pa s tem, da bodo tvoji otroci imeli nižji standard? Ideja je luštna ampak v praksi ne verjamem, da bomo to videli. Živimo v kapitalizmu ne idealizmu...

jype ::

Mitja223 je izjavil:

Pa se boš sprijaznil z nižjim standardom?
Jaz sem se že. Nimam avtomobila, nimam nobenega obilja, ki bi bilo pretirano potratno.

Mitja223 je izjavil:

Pa s tem, da bodo tvoji otroci imeli nižji standard?
S tem se bodo morali pa sprijaznit otroci - ampak oni praviloma tako in tako že razumejo, kako gredo te reči, ker se v šolah učijo ovrednotiti, kako škodljiva je industrija.

Mitja223 je izjavil:

Živimo v kapitalizmu ne idealizmu...
Kapitalizem imaš lahko tudi brez metanja hrane v smeti.

jernejl ::

Ja sej ... zelo očitno rabimo davek na iracionalnost. Čim večji tem bolje.

Za začetek lahko bistveno zvišamo DDV na vse, kar ni hrana in voda.

Mitja223 ::

jype je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Pa se boš sprijaznil z nižjim standardom?
Jaz sem se že. Nimam avtomobila, nimam nobenega obilja, ki bi bilo pretirano potratno.

Mitja223 je izjavil:

Pa s tem, da bodo tvoji otroci imeli nižji standard?
S tem se bodo morali pa sprijaznit otroci - ampak oni praviloma tako in tako že razumejo, kako gredo te reči, ker se v šolah učijo ovrednotiti, kako škodljiva je industrija.

Mitja223 je izjavil:

Živimo v kapitalizmu ne idealizmu...
Kapitalizem imaš lahko tudi brez metanja hrane v smeti.


Ampak če hočeš poštenost in enakopravnost, imaš najverjetneje še vedno previsok standard - pa sva prišla do točke ko imaš več in se nisi pripravljen več odpovedovati ampak si začel upravičevati zakaj lahko imaš kar imaš.

dope1337 ::

Narobe je, ko gre človek delat neko bedno neperspektivno delo, ki bi ga lahko opravljal robot.


THIS!!! Made me shed a tear :'( Ne bi se moral bolj strinjati.

Mlajše generacije sicer že same od sebe uničujejo to odvratno, umazano in podlo industrijo, ker se jih vedno manj odloča za lastništvo avtomobila in vedno več zavestno odloči, da si avtomobila ne bodo lastili.

Hvala bogu.


Hja, zato pa moram jz laufat vsepovsod po svetu, kjer se postavljajo nove tovarne, ker tastare ne proizvedejo zadostno stevilo enot :))

Ne bom rekel, da se "mindset" mlajsih generacij glede navedene problematike ni izboljsal (carpooling je vedno bolj priljubljen - bolj zaradi deljenja stroskov, kot ozavescenosti, ampak vseeno. Vazno, da je vsaj nek napredek).

Vendar za1x infrastruktura (ki je vec ali manj prilagojena za cestni promet - globalno gledano) ne omogoca nekega vecjega preskoka. Razen ljudi v vecjih mestih, kjer ni ne ekonomicno, niti smiselno imeti osebnega prevoznega sredstva (javni prevoz urejen - LA je bil za1x moja najboljsa izkusnja -> bojde, da ga Japonska veliko bolj raztura glede tega) smo ostali pseudo-odvisni od cestnega prometa, (upam da ne vec dolgo) saj je izbira alternativ predvsem neprirocna.

Komot in veliko raje jih zapravim za letalo oz. potovanja.


Ce si hotel s tem namigniti, da bos naredil manj skode okolju, ti ni prav ratal. Ce si pa hotel izraziti, da gres rajsi uzivati, kot pa zapravljati "visek" denarja za pleh na 4ih kolesih - sem pa cisto na tvoji strani xD

Gledam te klinceve kose pleha, kako se v tisocih valijo ven iz tovarn ... So se mi zagabli xD Lastim si ga ne, vozim se pa s sluzbenim nonstop - ker z avtobusom pac ni prirocno (izmislite si ze 1x neko boljso verzijo javnega prevoza no ...)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

jype ::

Mitja223 je izjavil:

Ampak če hočeš poštenost in enakopravnost, imaš najverjetneje še vedno previsok standard - pa sva prišla do točke ko imaš več in se nisi pripravljen več odpovedovati ampak si začel upravičevati zakaj lahko imaš kar imaš.
Moj standard je racionalen - standard mnogih drugih pa v žalostnih primerih aboten, v ostalih pa absurden. Nobenega razloga ni, da bi človek sprejel tako realnost, glede na to da z lastno odločitvijo v bistvenem delu vpliva nanjo.

nevone ::

Mitja223 je izjavil:

nevone je izjavil:

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

This is beyond me.
Ja, vem, ker si prepričana, da na deset tisoče mrtvih in pohabljenih, na stotisoče težko obolelih in na milijone trpečih zaradi direktnih in posrednih posledic uporabe motornih vozil niso posledica te industrije.

Ampak žal so, brez sence dvoma.


I won't argue that.

o+ nevone


Kje se to konča? Zato ker nismo selili težke industrije v tretje države, da imaš čisto okolje za bivanje? Jype in ostali si nebi morali privoščiti iphonov, androidov in pcjev, če jim le teh nebi sestavljali otroci spet v tretjih državah. In potem govorimo o trpljenju in pravičnosti, vendar samo do točke, ko se je potrebno vašemu udobju začeti odpovedovati? Zanimivo.


Jaz nisem pravi naslov.

Jaz stojim na poziciji, da tudi če bomo atomobile ukinili, je to koristna razvojna stopnja na tej poti.

Poleg tega si ne predstvaljam, da bi danes svojo mati peljala na zdravniški pregled s kolesom. Ali da bi zahtevala od zdravnika, da pride s kolesom do moje mame.

Morda to potrebo po avtomobilu lahko zaobidemo, a to je lahko v prihodnje, danes pa avto služi tudi kot reševalec življenj.

Zagotovo je pa nemogoče preiti iz plemenske družbe v enem koraku v napredno tehnološko družbo, ki rešuje vse probleme ljudi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

dope1337 je izjavil:

LA je bil za1x moja najboljsa izkusnja
Moraš kdaj v kakšno mesto, ki je zgrajeno za ljudi.

nevone je izjavil:

Poleg tega si ne predstvaljam, da bi danes svojo mati peljala na zdravniški pregled s kolesom. Ali da bi zahtevala od zdravnika, da pride s kolesom do moje mame.
Komot bi pa zdravnik tvojo pregledal skozi internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dope1337 ::

jype je izjavil:

dope1337 je izjavil:

LA je bil za1x moja najboljsa izkusnja
Moraš kdaj v kakšno mesto, ki je zgrajeno za ljudi.


Nimamo vsi te srece, da lahko izbiramo, kam bomo sli. Smo le delovni razred
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

jype ::

dope1337 je izjavil:

Nimamo vsinl te srece, da lahko izbiramo, kam bomo sli. Smo le delovni razred
Grow stronger.

dope1337 ::

jype je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Nimamo vsinl te srece, da lahko izbiramo, kam bomo sli. Smo le delovni razred
Grow stronger.


Hja ves ... Lahk je s polno ritjo srat xD

Ne dvomim, da si si prisluzil vse kar imas/nimas. Vendar so prioritete ljudi razlicne.

Hocem reci, da nimam niti perspektive iti visje (karkoli pac to je), saj mi trenutni status prav ugaja.

Sem bil ze tudi tik pred odselitvijo v Novo Zelandijo za zmeraj (na delovni vizi se mi se kar nabira prah), pa sem po dolgem premisleku prisel do spoznanja, da mi je v Sloveniji prav lepo. Vbistvu, ko naredis summa summarum, je ni boljse dezele, z boljsimi pogoji ter boljsimi ljudmi za dostojno ter srecno zivljenje - pa lahko recem, da sem bil/videl marsikaj v svojem kratkem zivljenju.

Celo zivljenje pa ne mislim iskati srece oz. "popolnosti", ker bi bilo samo iskanje cisto samo sebi v namen.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

nevone ::

Komot bi pa zdravnik tvojo pregledal skozi internet.


Nima te opcije.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mitja223 ::

jype je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Ampak če hočeš poštenost in enakopravnost, imaš najverjetneje še vedno previsok standard - pa sva prišla do točke ko imaš več in se nisi pripravljen več odpovedovati ampak si začel upravičevati zakaj lahko imaš kar imaš.
Moj standard je racionalen - standard mnogih drugih pa v žalostnih primerih aboten, v ostalih pa absurden. Nobenega razloga ni, da bi človek sprejel tako realnost, glede na to da z lastno odločitvijo v bistvenem delu vpliva nanjo.


Tako je in v spodnjem postu vidiš, da ima nevrone svoj standard, ki se ji zdi racionalen in kitajci (ali kdorkoli pač) spet svojega - rezultat tega pa je, da smo kjer smo.

jype ::

nevone je izjavil:

Nima te opcije.
Ima, ima, le izkoristi je ne. Enako kot jaz avtomobil, na primer.

dope1337 je izjavil:

Hja ves ... Lahk je s polno ritjo srat xD
Pa tudi odpovedati se obilju je trivialno.

Mitja223 je izjavil:

v spodnjem postu vidiš, da ima nevrone svoj standard, ki se ji zdi racionalen
Ne, zdi se ji potreben. Ve, da ni racionalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dope1337 ::

Mislim, da lahko tukaj pridemo do spoznanja, da ima vsak svoje vrednote/prioritete/stvari, ki ga osrecujejo.

In od nikogar niso vec/manj vredne kot od slednjega

Pa tudi odpovedati se obilju je trivialno.


Obilje je zelo subjektivno predstavljeno materialno imetje/zivljenski slog posameznika.

Nekemu brezdomci (po izbiri - tudi taksni obstajajo) bi se tvoj zivljenski stil zdel potraten. Tebi, bi se pa mogoce zdelo, da on/-a zivi nedostojno zivljenje (ceprav je po moznosti srecnejsa od tebe).

Pac, filozofiramo lahko v nedogled. Avtov se je pa vsekakor potrebno znebiti pronto ter uvesti bolj efektivne nacine prevoza ljudi/blaga
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

jype ::

dope1337 je izjavil:

In od nikogar niso vec/manj vredne kot od slednjega
Imajo pa zelo različne posledice za tretje osebe.

dope1337 ::

jype je izjavil:

dope1337 je izjavil:

In od nikogar niso vec/manj vredne kot od slednjega
Imajo pa zelo različne posledice za tretje osebe.


Podpisem
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

To ne pomeni, da ostali ljudje ne plačajo zelo visoke cene ob takem nakupu, ne da bi imeli kakršnokoli besedo pri tem.


Pa je ta cena res tako velika in nepremostljiva in ni načina, ki bi zadovoljiv obe strani, da bi bilo smiselno to proizvodnjo ustaviti? Res ne bomo s tem več izgubili kot pridobili?

o+ nevone


Je. Kupuj lokalno oz. v deželah kjer vlada pravo in demokracija. Takrat si lahko bistveno bolj prepričan, da bodo šla sredstva ljudem in ne par posameznikom.

Saj ne, da imam proti kitajskim proizvajalcem. Nikakor ne. Ampak izvažanje našega premoženja tja nas bo dolgoročno osiromašilo.
Sorry, but i'm not looking forward to being bottom bitch.

Sicer pa jypetova kolesa stanejo tudi kot en rabljen avto.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa jypetova kolesa stanejo tudi kot en rabljen avto.
To se ti zdi, ker ne upoštevaš vseh stroškov avtomobila.

vostok_1 ::

jernejl je izjavil:

Ja sej ... zelo očitno rabimo davek na iracionalnost. Čim večji tem bolje.

Za začetek lahko bistveno zvišamo DDV na vse, kar ni hrana in voda.


Nope.

Kvečjemu zmanjšamo bremenitve za lokalne proizvode.

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa jypetova kolesa stanejo tudi kot en rabljen avto.
To se ti zdi, ker ne upoštevaš vseh stroškov avtomobila.


To je res. Proizvodnja avtomobilov ima veliko eksternalij.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Dober dan ::

Brez zamere, lepo teorijo kujete, ampak jaz ne mislim zaradi vas kolesariti vsak dan 40km s podeželja v mesto in nazaj, pa da bi pozimi smučal, ker kolo ne gre.. hvala. Avtobus pelje zjutraj in zvečer.. v mestu pa ne bom živel niti ko bom v grobu. Kupim avto za jurja, pa ga zvozim, vržem na odpad in kupim drugega za jurja. Avto ne služi, vem pa točno zakaj vsakih nekaj let kupim nov traktor.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesar, voznik, kolizija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29050948 (46593) jype
»

Uber zaradi nesreče prekinil preizkuse avtonomnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21258279 (52988) Unknown_001
»

Najhujša nesreča avtonomnega vozila doslej, krivec človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14329346 (23163) MrStein
»

Uber v Pittsburghu začel testirati samovozeči taksi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15729275 (24797) M.B.
»

Falični atribut, drag avto in kompenziranje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26528195 (23579) sensei

Več podobnih tem