» »

Falični atribut, drag avto in kompenziranje

Falični atribut, drag avto in kompenziranje

««
«
1 / 6
»»

alexa-lol ::

hej, mene pa zanimate kako vi vidite ljudi v dragih avtomobilih. Ali gre vedno za kompenziranje ali je problem večplasten.

 Oseba 1

Oseba 1


 Oseba 2

Oseba 2



Oseba 1 + Ferarri = komepnziranje
Oseba 2 + Ferarri != kompenziranje


Vaše mnenje.. lp


PS Oseba 2 = direktor Lamborghinija

jype ::

Oseba 1 je Guido van Rossum, nizozemski matematik, znan kot avtor programskega jezika Python. Prepričan sem, da ne potrebuje kompenzacije, glede na to kakšnega pitona ima:

Machete ::

Zakaj bi bila VEDNO kompenzacija?
Cena pri dražjem avtomobilu je v veliki večini upravičena na vseh nivojih izkušnje.
Iz lastne izkušnje ti garantiram, da ti je jasno zakaj en avto stane 10k in nek drug 80k takoj ko se med njima presedeš.
Če imaš dovolj ne vidim razloga da bi se jajcal v Corsi, če se neprimerno drugače pelješ v x5 npr.
Pa upam da ne bo zdaj naslednji komentar, da oba pripeljeta iz točke A v B, ker to ni point debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

VaeVictis ::

Oseba "a-lol" + butasto vprašanje = kompenziranje ali zavist?

Isotropic ::

ce mas denar, mas pac denar.

alexa-lol ::

@VaeVictis: nisi konstruktiven

V ljudski podzavesti je ta stereotip. Zdaj zbiram mnenja uporabnikov - kolektivno zavest. Avto je le simbol. Lahko bi rekel tudi hiša, karkoli drugega kar družba smatra kot statusni simbol.

@Machete je rekle da je vožnja bolj udobna, potem imaš drug pol, ki reče da se tudi z Dacio pripelješ iz A v B.

Zdaj iščem razloge za to nasprotje. Zakaj pristaši Dacie vedno rečejo da ta ki ima Porscheja kompenzira. Ali gre le za to da so oni nesposobni, si lahko privoščijo le Dacio in potem se jim vklopi obrambni mehanizem "zanikanje". No morda je v ozadju kaj drugega. Da se pide zadevi do dan zbiram argumente večjega števila ljudi.

nejclp ::

Itak da je avto falusni simbol. Jaz sem si clo tazga s hidravliko kupu, se dvigne pa spusti, je še bolj nazorno.

VaeVictis ::

Realno gledano gre za zavist in mora človek z Dacio nekako sam pri sebi verjeti, da je nekako boljši od človeka z Lamborghinijem...

Potem pa najde različne izgovore, kot so falični simbol, jst sem pa dobra duša, jst pa pomagam sočloveku, jst skrbim za okolje, itd.

markezii ::

Na zastavljeno vprašanje nikoli ne boš dobil pametnega odgovora, ker je vprašanje trapasto. Zakaj je trapasto ti lahko pojasnim, če te zanima. :)

alexa-lol je izjavil:

Zdaj iščem razloge za to nasprotje. Zakaj pristaši Dacie vedno rečejo da ta ki ima Porscheja kompenzira. Ali gre le za to da so oni nesposobni, si lahko privoščijo le Dacio in potem se jim vklopi obrambni mehanizem "zanikanje". No morda je v ozadju kaj drugega. Da se pide zadevi do dan zbiram argumente večjega števila ljudi.


To da nekdo vozi Dacio, ne pomeni, da je nesposoben in si lahko privošči samo nizko cenovne avtomobile. Kako bi potem pojasnil fakt, da lahko nekateri vozijo avto recimo za 30k, pa ga ne, ker jim zadošča Dacia? Vsaj 45cm falus kot nasprotna kompenzacija? :D

jype ::

VaeVictis> Potem pa najde različne izgovore, kot so falični simbol, jst sem pa dobra duša, jst pa pomagam sočloveku, jst skrbim za okolje, itd.

Al mu pa Lambo ne zvoz uvoza v njegovo ulico.

bluefish ::

alexa-lol je izjavil:

Da se pide zadevi do dan zbiram argumente večjega števila ljudi.
Se zadevi verjetno ne bo prišlo na dan, ker je že izhodišče samo po sebi eno veliko posploševanje.

St235 ::

Zato, ker ljudje radi projicirajo lastne blodnje in frustracije na druge.

Tist, ki ima dacijo zato, da se pripelje od točke A do B tega ne razlaga niti se s tem ne obremenjuje, še manj ga motijo ostali. Imajo pa polna usta tega argumenta predvsem tisti, ki bi radi poziral v dragem avtu pa si tega iz takega in drugačnega razloga ne morejo privoščit.

Nič drugače ni na drugi strani. Drag avto si nekateri kupijo, ker si ga pač lahko in jim nudi določeno stopnjo razkošja in udobja, drugi pa doma glodajo suh kruh zato ,da odplačujejo kredit in lahko na naslednjem srečanju gimnazicev ponosno razkazujejo ključe.

jype ::

Lakotnik29> lahko na naslednjem srečanju gimnazicev ponosno razkazujejo ključe.

Hmph, nujno moram prodat ključavnco na številke in si kupiti tako na ključe.

nejcek74 ::

po slikah sodec, ce predpostavim:
- da sta oba lastnika ferrarija
- da ne vem kdo sta

bi rekel, da kompenzira drugi, gre pa za moje posplosevanje predvsem na racun neokusno oblecene barbike.

Utk ::

Tako je, Lakotnik29 je vse povedal, vse drugo je bluzenje.
Obstajajo takšni, ki si kupijo drag avto, hišo, karkoli (ni pomembno, če si res lahko privoščijo ali ne), pa mislijo, da so jim vsi drugi fauš, tudi če jim prav dol visi.
Recimo najbolj tipični so nekateri kupci volkswagnov, ki so stoprocentno prepričani, da vsak, ki si kupi karkoli drugega v resnici hoče vw, ampak si ga baje ne more privoščit. Mislim da niti pri lastnikih audijev ali mercedesov ni takega sindroma.

jype ::

Utk> najbolj tipični so nekateri kupci volkswagnov

A nisi mislu forda? Al pa fiata? Al pa peugeota?

Utk> ki so stoprocentno prepričani, da vsak, ki si kupi karkoli drugega v resnici hoče vw, ampak si ga baje ne more privoščit.

Sej to drži. Če ti zmanka za golfa, pol pač kupiš Lexusa.

St235 ::

Recimo najbolj tipični so nekateri kupci volkswagnov, ki so stoprocentno prepričani, da vsak, ki si kupi karkoli drugega v resnici hoče vw, ampak si ga baje ne more privoščit. Mislim da niti pri lastnikih audijev ali mercedesov ni takega sindroma.

spet ne gre za nič drugega kot projiciranje frustracij in nesigurnosti na nekoga tretjega. Ker so v kup pleha stresli vse kar imajo (+ 5 let kredita) iščejo potrditev v drugih. Ker je ne dobijo je edin logičen obrambni mehanizem razmišljanje o temu kako je z drugimi nekaj narobe.

Invictus ::

Problem faličnosti imajo predvsem odpiralci takih tem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

kar ne spremeni dejstva, da gre za zanimivo temo.

Meni osebno je vedno bistveno vprašanje zakaj je nekdo kupil/ima tak avto kot ga ima. In kot drugo za kakšn ceno (pa ne samo nakupno) je do tega avta prišel. Se mi zdi da ogromno pove o ljudeh.

Invictus ::

Zase vem da bo naslednji avto Jaguar. Zakaj?

1. Mi je všeč.

2. In si ga lahko privoščim.

Za faličnost so pa poskrbeli geni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Že to, da moraš poudarit, da si ga lahko privoščiš precej pove.

blackbfm ::

Iz lastne izkušnje ti garantiram, da ti je jasno zakaj en avto stane 10k in nek drug 80k takoj ko se med njima presedeš.


jah vstopni modeli so res..vstopni.. tak za 80k ni pa nikol tolk boljši od enega za 20-30, kolikor je dražji seveda..

Mesar ::

Sej zdaj ko so Tata Motors njihovi lastniki bojo cene še bolj padle :))
Your turn to burn!

sensei ::

tak za 80k ni pa nikol tolk boljši od enega za 20-30, kolikor je dražji seveda..

To lahko določaš samo zase.

Invictus ::

St235 je izjavil:

Že to, da moraš poudarit, da si ga lahko privoščiš precej pove.

Samo post nevoščljivcev ...

Tako kot si ti z negativnim komentarjem mojega posta egotripaš sebe, tako si jaz z mojim postom sebe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

Hmm... Ford Focus. Prvi avto, ki sem si ga kupil. Dejansko šele po dobrem mesecu besnega tuhtanja kaj od avta sploh pričakujem. Na koncu se je izkazalo, da so bile vse kljukice, ki jih je zame odkljukal izkoriščene - tudi tiste, za katere bi raje videl, da ne bi bile.

Drugi je znova FF. Preprosto zato, ker bi mi prehod na drugo znamko/model pobral preveč časa pri tuhtanju in v tem razredu vidim razlike samo v navajenosti na ergonomijo določenega proizvajalca. Nekako tako kot Canon vs. Nikon. Drugega sem si lahko dobesedno izbral iz kataloga, ker sem že vedel kaj me čaka.

Tretji bo morda (in to je zelo velik morda), Mazda MX-5 NA. Po eni strani zato, da enkrat poskusim kaj pomeni živeti s plebejskim roadsterjem, po drugi strani pa zato, ker pač lahko. Če sem že pri fotografskih primerjavah, se lahko (če si to zaželim) odločam med novim fotoaparatom ali staro MX-5. Nobenega dejansko ne potrebujem, ker že imam odlične "od A do B" primerke, ampak zakaj pa ne. Dokler pa se ne odločim, se pa zbirajo obresti.

Evo, pa sem se izdal. :P

blackbfm ::

To lahko določaš samo zase.


Bistvo je to da obstaja nek optimalen price/performans tako kot pri vseh stvareh, avto za 80k pa sigurno že spada v nek premium razred, torej plačaš premium ceno. Je boljši, ne pa tolk..v smislu avto kot avto, za vožnjo..za pi*ke lovit je pa drugo;)

Smurf ::

blackbfm je izjavil:

To lahko določaš samo zase.


Bistvo je to da obstaja nek optimalen price/performans tako kot pri vseh stvareh, avto za 80k pa sigurno že spada v nek premium razred, torej plačaš premium ceno. Je boljši, ne pa tolk..v smislu avto kot avto, za vožnjo..za pi*ke lovit je pa drugo;)

To ni res, komot isces kar je najboljse za tvoj denar, ne pa kar je najboljse na enoto denarja.

sensei ::

Bistvo je to da obstaja nek optimalen price/performans

Bistvo je v tem, da je price/performance ratio zate komot drugačen kot zame.

nevone ::

Kupovanje dragih avtomobilov je tudi dobro za sam razvoj srednje in nižje cenovnih znamk avtomobilov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Machete ::

Pozabili ste pa še na une kontra, ki si lahko privoščijo avto za 150k pa vzame raje nekaj za 50, ker ne želi izstopati. Mam enega v familiji. Verjetno je to vseeno bolj praksa v ruralnem delu Slovenije. V Sloveniji pa itak velja da če si lahko privoščiš kaj več, si gotovo nakradel. Pač tovor še iz socializma. Zato tudi ni malo omenjenih primerkov. Že 2km od meje ti sosed pride čestitat za pridnost in uspešnost če prpeleš domov novo bemfo, pri nas pa skozi do konca spuščene rolete + seveda slovensko obvezne zavese špega in vmes že piše anonimno prijavo na davčno.. Karikiram seveda, a z veliko resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

Lahko si vzameš tut traktor za 150k pa te nobena punca nebo pogledala enako, kot če bi imel avto za 150k :D :D
Razen če:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Al pa nabaviš Golf II in boš tudi privlaču določeno ciljno publiko >:D
#brezpodpisa

Machete ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko si vzameĹĄ tut traktor za 150k pa te nobena punca nebo pogledala enako, kot Äe bi imel avto za 150k :D :D
Razen Äe:


To zgolj zato, ker vožnja do tržiča na modrijane in kalamare na kuponkota ni tako udobna kot z osebnim vozilom podobne cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

S takim traktorjem je večje udobje se peljat čez njivo, kot s ferrarijem po slovenskih cestah :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

S takim traktorjem je večje udobje se peljat čez njivo, kot s ferrarijem po slovenskih cestah :D

This :)

Seveda če ima spodoben sedež. Sicer boš čutu vsako smet na cesti oz. kjerkoli drugje se boš vozil :)
#brezpodpisa

vostok_1 ::

LOL thread.

Osebno, če bi imel denar bi kupil malo boljši avto (v kolikor bi avto seveda potreboval). Predvsem udobje in takoj za tem varnost. Bi pa dal gor najboljše gume money can buy.
Falus tu sploh ni vprašanje.

Vrjamem, da pa obstajajo primeri katere opisuješ v temi.

Drgač pa electric bike ftw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Tudi če je faličnost v igri, ni to nič narobe.

Kot je omenil Invictus, za to so poskrbeli (tudi) geni.

Zakaj bi sam sebe zatiral, da bi bili drugi zadovoljni?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AndrejO ::

Verjetno je govora o dveh različnih stvareh.

Eno je užitek v (domnevnem) dokazovanju drugim s tem, da nek predmet poseduješ, neko stvar oblvadaš, ipd.. Drugo je užitek v predmetu samem, ali v obvladovanju neke reči.

Pa naj bo to avto, kolo, obvladanje violine ali pa nekaj čisto tretjega. Problem ima tako za zunanjega opazovalca natančno dve plasti. Prva plast je "zakaj ima nekdo ta predmet/to spretnost", druga plast pa je "kako me to zadeva, če sploh".

gruntfürmich ::

stvar je izredno enostavna. imaš ljudi, ki si kupijo predrag avto za svoje finance - to so predvsem ljudje za to temo, skratka nastavite si ogledalo (slovenci...), tisti ki si kupijo normalen avto in tisti ki si kupijo poceni avto.
zdaj, bogataši si pač kupijo drage avte, ker jim je pač čisto vseeno ali ga pride avto 10k ali 100k; pač mu ni razlike. je pa res da če si bogat, večinoma ne boš kupoval poceni stvari, zato tudi avto ne bo izjema. tko kot se jst pač ne oblačim v c&a...
in komur to ni jasno verjetno spada v prvo skupino ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

Pri nekaterih je avto podaljšek organa, pri nekaterih pa je to nuja. Koliko je nekdo pripravljen dati za vozilo, je čisto privaten problem, so pa ljudje, ki avto kupijo zaradi potrebe in brez ne morejo opravljati svoje dejavnosti. Odločitev za profesionalce je lahka, kupijo vozilo, ki je dovolj udobno, dovolj močno in zadovoljuje potrebe po potrebnem prostoru. Če preživiš večino časa v vozilu, je potrebno še malo luxuza, da imaš večino stvari pri roki, cena pa je drugotnega pomena.

Težke so odločitve za nakup avta, za dviganje zavisti pri sosedih. Imam znanca, ki je vedno hotel imeti vozilo, ki je bilo v bivši državi unikat. Nabavil je vedno najdražje vozilo znanih znamk in še zahteval dodatne predelave, da je bil siguren v to, da ga ima na Balkanu edini. Si je to pač lahko privoščil s pošteno zasluženim denarjem in je bil v očeh poznavalcev, samo bedak, ki se postavlja z avtom.

Ko je šel posel k vragu, je tudi on pričel vozila kupovati za uporabo in ne več za sosede. Pa ni hodil lovit pi.k, tudi postavljal se ni kaj dosti, samo to je pač hotel, edini tak, na teh prostorih. Pri vsakem nakupu je šlo najmanj eno dvosobno stanovanje vrednosti na cesto.

Tako kot pri vseh stvareh se pač tudi tu dogajajo čudne odločitve iz še bolj čudnih nagibov.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Ne vem zakaj se ljudje obremenjujo z avti drugih in nasplošno s početjem drugih ljudi. Kako ljudje zapravijo svoj denar je njihov problem.
Navadno pametnjakoviči, ki NIKOLI ne bi kupili avta za toliko in toliko, tudi NIKOLI nimajo denarja zanj, oziroma takega zneska na voljo, ne glede na namen, tako da ne vem zakaj sploh razglabljajo o tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xxxul ::

Takoj ko pomislis da nekdo z avtom kompenzira je to znak zavisti in je dejansko tolazba samemu sebi.
Folk si pač kup tak avto ki mu odgovarja in je to čist njegova stvar...

alexa-lol ::

xxxul je izjavil:

Takoj ko pomislis da nekdo z avtom kompenzira je to znak zavisti in je dejansko tolazba samemu sebi.
Folk si pač kup tak avto ki mu odgovarja in je to čist njegova stvar...


To je ena izmed možnih teorij. Pač čustvena stabilnost se ohranja z podzavestno uporabo obrambnih mehanizmov. To menda spada pod okrilje psihoanalize.

Iščem še ostale alternativne razlage zakaj pride do tega pojava.

Zlate ::

Folk si pač kup tak avto ki mu odgovarja...

Ja, to je sicer res, vendar jih ogromno ne bi znalo odgovoriti, zakaj mu določen avto odgovarja in npr. drugi ne, iz česar je sklepati, da pojma nimajo niti kaj kupujejo niti zakaj kupujejo - oni se le vozijo. Sicer to ni nujno narobe, vendar sam rad vem zakaj in kako sem nekaj kupil, če to že kupujem. Ne bi bilo nič drugače če bi imel na računu 100.000€ ali 100 milijonov - vseeno bi vedel točno zakaj sem kupil določen avto oz. drugega ne. Stvar karakterja.

Se pa kar strinjam z Lakotnikom, da razlogi veliko povedo o tem, kakšna oseba nekdo je.

Sicer pa se mi zdi neumno zastavljeno vprašanje Ali gre vedno za kompenziranje ali je problem večplasten. Ne, ne gre vedno za kompenziranje in ni nujno, da problem sploh je. Mnogi vedo točno zakaj so določen avto kupili, mogoče še več pa je takih, ki nimajo pojma, ker taki pač so in nihče jih ne bo prepričal drugače. Nekako tako, kot bodo ljudje ponovno volili iste debile kot jih volijo že desetletja, alternativa pa bo dobila 0,3% - taki pač so in nihče jih ne bo spremenil...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

alexa-lol ::

Zlate je izjavil:

Folk si pač kup tak avto ki mu odgovarja...

Ja, to je sicer res, vendar jih ogromno ne bi znalo odgovoriti, zakaj mu določen avto odgovarja in npr. drugi ne, iz česar je sklepati, da pojma nimajo niti kaj kupujejo niti zakaj kupujejo - oni se le vozijo. Sicer to ni nujno narobe, vendar sam rad vem zakaj in kako sem nekaj kupil, če to že kupujem. Ne bi bilo nič drugače če bi imel na računu 100.000€ ali 100 milijonov - vseeno bi vedel točno zakaj sem kupil določen avto oz. drugega ne. Stvar karakterja.

Se pa kar strinjam z Lakotnikom, da razlogi veliko povedo o tem, kakšna oseba nekdo je.

Sicer pa se mi zdi neumno zastavljeno vprašanje Ali gre vedno za kompenziranje ali je problem večplasten. Ne, ne gre vedno za kompenziranje in ni nujno, da problem sploh je. Mnogi vedo točno zakaj so določen avto kupili, mogoče še več pa je takih, ki nimajo pojma, ker taki pač so in nihče jih ne bo prepričal drugače. Nekako tako, kot bodo ljudje ponovno volili iste debile kot jih volijo že desetletja, alternativa pa bo dobila 0,3% - taki pač so in nihče jih ne bo spremenil...


Koristen prispevek

Zakaj pa nekateri točno vedo zakaj so avto kupili, nekateri pa ne.

Zakaj pri osebah istega materialnega stanja nekdo čuti potrebo po tem da ima boljši avto od soseda, nekdo pa ne. Kaj je razlog za tem?

m0LN4r ::

Stvar okusa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zlate ::

Verjetno iz istega razloga, kot je ta, zakaj je nekomu bolj všeč rdeča od zelene barve. Ljudje so si pač različni, da pa je nekdo tak kot je, pa so razlogi mnogoplastni in zelo kompleksni, ergo nesmiselna razprava...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

chironex10 ::

Bom malo zavil iz debate: osebno bi bilo sram vozit nadstandardni avtomobil, pri tem ko je večina slovenije (ali lahko rečemo tudi sveta) na pragu revščine. Kar se mene tiče so vozniki taksnih avtomobilov vase zagledani egocentriki, brez kančka občutka za druge in so hiter prikaz vsega kar teži svet.
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

nevone ::

Bom malo zavil iz debate: osebno bi bilo sram vozit nadstandardni avtomobil, pri tem ko je večina slovenije (ali lahko rečemo tudi sveta) na pragu revščine. Kar se mene tiče so vozniki taksnih avtomobilov vase zagledani egocentriki, brez kančka občutka za druge in so hiter prikaz vsega kar teži svet.


Takšna logika vodi v splošno revščino.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927145 (13701) Miha 333

Lastništvo 2 avtov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
618650 (6792) facepalm
»

Slovenski avtomobilski trg 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012828 (11730) 49106
»

Davek na mašino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13620744 (18378) fr4nc
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35569225 (53944) RejZoR

Več podobnih tem