» »

Problem pri navijanju

Problem pri navijanju

UWO (un.walking obj.) ::

S prijateljem sva navijala athlona 2600+:lol:
Po korakih za 5 MHz sva fsb zviševala in zgodilo se je tole: preden je prišlo v windowse se je pokazal bsod in stvar sva resetirala, ampak se rač. ni zbootal. Insert ni prijel. Resetirava bios z jumperjem, dela, ampak fsb je 100MHz. In ko ga probava zvišat na 105 se stvar ne zboota, čeprav podpira cpu fsb 166, insert ne prime, je treba spet resetirat bios z jumperjem.
Kaj je zdaj to a je šel proc po gobe ali kaj?
Bo čez čas boljše ali je obsojen na 1250 MHz?

[moderator: brez kričanja prosim (velikih črk) in naslov naj odraža njegovo vsebino. Hvala.]

Jok3r ::

Proc ti siguren ni šel po gobe ;) . TAm probi lovd best performanse al neki takiga in pol probi kaj nastaavit.

UWO (un.walking obj.) ::

Se opravičujem če sem koga užalil.
Sem bol nov tukaj tako da ni bilo namerno :)

A potem bo še delal na privzeti frkvenci? A procesor se lahko samo popolnoma uniči al kako?

Zheegec ::

Kakšno imaš pa napetost? Čisto možno je da si dobil BSOD, če si zviševal FSB, množilnika pa nisi nižal, pa si prišel na visoko frekvenco in pa default V. Pa BIOS baterijo ven vzemi za kakšni 2 minutki za vsak primer, potem pa probavaj (pa vse sklopi ko to počneš valda).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO (un.walking obj.) ::

Sej sem baterijo ven uzel pa zdaj noče več dalat na višji frekvenci kot 1250MHz.
Kaj je to zdaj?

Zheegec ::

A ti dviguješ FSB ali množilnik?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO (un.walking obj.) ::

fsb, zakaj?

Zheegec ::

Ali je nForce2 plata (zakljenjeno razmerje FSB:I/O)?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO (un.walking obj.) ::

Plata je nforce 2 400 ultra od gigabyta, nevem točno modela, ker sva to delala na računalniku od prijatelja
Kaj bo s procom?

Zheegec ::

NImam pojma0:) Mogoče je tudi problem z RAMom, naj proba en drug RAM nekje dobit na probo (ker sta dvigovala FSB se je sinhrono dvigovala tudi frekvenca RAMa - samo ugibam da je to) 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

UWO (un.walking obj.) ::

Ram ima 400MHz, ampak sva ga gonila pod 400MHz cel čas (memory speed: 120%. 100%, 85%...) tako da ni problrm v ramu.

morphling1 ::

Jao, Jao, s procom ni nič narobe. UWO kaže ti 1250 MHz, ker si vzel baterijo ven in se je fsb prestavil na 100 MHz. Sigurno ti v post-u napiše cpu parameters changed, press del for setup ter naprej, pres F1 to continue (ali nekaj podobnega). Greš v bios in nastaviš nazaj na default 2600+ ali 166 MHz fsb. Če ne misliš več navijat po ram nastavi kar na 100% hitrosti fsb-ja ali po domače sinhrono, pa ne se sekirat če imaš ram ddr 400 in ti bo deloval počasneje, kot je specificiran, AMD sistem se bo bolje obnašal pri sinhronem delovanju.
Btw Gigabyte plate imajo osnovne bios nastavitve zelo okrnjene, zato obstaja skrita kombinacija ctrl+F1, kjer dobiš v biosu, napredne nastavite (take kot so že po defaultu na večini plat)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

UWO (un.walking obj.) ::

Morphling saj ravno to je tisto, ker noče delat več kot na 100 fsb. Če dam več, pa čeprav samo 105 se ne zboota.

PS: sem tudi kar 166 probu, ampak se ne zbudi.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Naloži optimizirane bios nastavitve (load bios optimized defaults) pa povej če se ti sistem ne zbudi nazaj na 2600+, zgleda da si se nekje zakvačkal pa ne znaš nazaj. Tako in tako pa nima smisla do 100 MHz fsb dvigovat po 5 MHz, daš na 166 MHz kot je default, množilnik na 12.5 ter spominske nastavitve na by spd, pa se ti mora čisto lepo zbuditi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

UWO (un.walking obj.) ::

DObro morphling, bom probal pa potem povem kako je šlo. Hvala.

UWO (un.walking obj.) ::

dela juhu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063821 (26244) GaS
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457464 (5146) pele-on
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442087 (1551) OwcA
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658948 (6673) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593545 (2984) morphling1

Več podobnih tem