» »

Težava z navijanjem na 8RDA3+

Težava z navijanjem na 8RDA3+

«
1
2 3

Sergio ::

Imam EPoX 8RDA3+, Bartona 2500 AQUCA 03/07 ter 2x 512 MB Kingstonovega ValueRAM pomnilnika.

Pomnilnik "naj bi" (po besedah človeka, ki mi je ploščici prodal) delal na 220 MHz na agresivnih timingih.

Težava pa je, ker ne morem OCjati pomnilnika na več kot 168 MHz, pa da se ubijem. 168 še gre na agresivnih timingih (cas2 2/5/2), 169 pa ne, pa tudi če imam najbolj ohlapne timinge.

Procesor smo lahko spravili iz 1833 na 2375 MHz, če smo le pomnilnik pustili pod magično mejo, tako da mislim, da sta plata ter procesor kvalitetna ter da bi lahko z vodnim dosegel tistih magičnih 2700 MHz.

Vprašanje pa ostaja... Kaj je narobe, da RAM ne dela na teh frekvencah? Me je prodajalec nategnil? Ima čipset kakšno težavo, za katero ne vem?

Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

A voltažo si kej povišal?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Clemento ::

Plosca zagotovo ne! Cipset je C1 revision se pravi najnovejsi! Si nastavljal kaj VDD voltazo?
Plosca naj bi brez problemov delala na 225fsb 100% stabilno na testih pa so jo spravili celo na 235fsb. Edina slabost te plosce je zvocna ki je
dokaj bedna... tale kingstonov ram mara timinge 6/3/3/cas2 kaj drugega pa ravno ne zato mora
delati na toliko kolikor ti je rekel tisti ki ti ga jr prodal...edini problem zna bit ker je stestiral na abit plati ti imas pa EpoX. Jaz sem tudi dobil
od doticne osebe 256Mb tega kingstona pa mi
se na 210fsb ni delal dobro na 8rda+. Ram je gotovo kvaliteten tko da tukaj je morda kaj drugega. Dvigni voltazo za ram mna 2.9V in
VDD na 1.8V....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Fury ::

jest mam tut od "doticne osebe" lol :) ram 512 modul Kinston ValueRAM in mi dela na 215 6-3-3-CAS2 na 2.9V (overvolta maticna tko da pride okol 2.95)... mam pa res abit nf7-s 2.0

sergio ram je zihr v redu...

Fury ::

aja.. lahko pa probas vsako ploscico posebej...

Sergio ::

Sem overvoltal in cipset in plato, enostavno ni haska. Ga ni, ni, ni :D

Bom danes RAM sprobal v kaksni drugi kisti pa pogledal, v cem je stos. Enostavno mi ni jasno, kje bi lahko bila varka.

Vam porocam zvecer, ko bom vedel, kako se navija ram na Abitki.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

c3R4R ::

Kaj pa če bi si omislu tole zverinco ;)??:), ki jo prodajajo v Mlacomu za 21k SIT (upam, da sm prov pogledu:\)

;)

c3R4R ::

Ali pa CORSAIR eXtreme Memory Speed 256 MB DDR za 16k SIT v JAE...

Pa še slikca:D


;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Sergio ::

Sem stestiral ram na drugi plati ter ugotovil, da dela na 210 MHz CAS 2, 2/5/2.

To mora biti en issue. Visoke FSBje plata prebavi, ampak z ramom na FSB nad 166 pač ne. Ni mi logično...


Crilin, s svojim RAMom sem zadovoljen, pozabi to.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

c3R4R ::

@Sergio
Sam tko mimogrede sem ti jih pokazu, če bi jih slučajno menju, ker vidm da tvojih težav z ramom ni in ni konec....

VASkO ::

ej, ce je ta barton 166mhz FSB procesor, pol je tu issue

ce ima 8rda3+ tudi jumper za FSB prednastavitev kot 8rda+, pol ga snemi

ce bos pogledal tuje forume, npr AOA ali pa xtremesystems, bos vedel, o cem govorim

Sergio ::

Točno to mi govorijo na tujih forumih... naj snamem jumper. Danes pridem domov okoli polnoči, bom probal.

Če bo delovalo, Vasko, dobiš za pivo. Ali karkoli pač piješ ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fury ::

al je to kar vasko prav (1. slism :P) al pa je neki z biosom.. men na abitki v2.0 ta ram LETI :) tako lahko tut iskljcis da bi plata trpela hyperx slabodelujoc sindrom :)

Sergio ::

Ja, tkole je:

Ram dejansko dela na 210 MHz CAS2, ker sem ga sprobal na NF7-2.

Procesor gre z zrakom na 2375 MHz, ce le ne dam memory FSB na vec kot 166.

Vedno ko dvignem memory FSB nad 170, se zadeva sesuje. Pronto.

Odstranil JCLK jumper, isto.

Sklepanje: Procesor je stabilen, procesorjev L2 cache tudi, ker je L2 gonil svoje na 190 MHz, procesor pa na 2375 MHz.

Kaj bi lahko bilo narobe? Nekompatibilnost Kingston--Mobo. Rešitev? Čakaj na nov BIOS. Ali pa pač zanič Mobo.

To lahko preverim le tako, da probam v računalnik dat Twinmosov ram ter poskusim naviti zadevo.

Še kakšna ideja?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OwcA ::

Poskusi z niskim množilnikom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

VASkO ::

ma enim ni delalo tudi z odstranjenim jumperom

kaj ce pa proc modificiras v 133mhz FSB proc? probaj nekje si sposodit 133mhz FSB procesor pa bos videl, ce je to problem

pomoje je

Sergio ::

Owca -- tudi z nizkim množilnikom zadeva ne dela, ko gre RAM nad 166 MHz ;)

Vasko: bom prvo probal s Twinmosovim PC3200 RAMom. Če bo "začelo" delat, potem je kriva nezdružljivost RAMa ter čipseta. Če ne dela, potem je plata foo ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jux ::

Kater vent uporabljas?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

panterck ::

Jux? :)

Sergio ::

Volcano 9. Pa je važno? ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

Prid kmen prnes tist tvoj sranje od bartona pa boš videl zakaj ne gre visje...simpl k pasul:D

Mogoče pridem jutri kaj v Lj, pa se lohk dobimo nekje...

Sergio ::

Malecky: Procesor sam po sebi dela z zrakom na 2375 MHz. Plata sama po sebi na 200 MHz FSB, več nisem probaval. Ram sam po sebi na 210 MHz CAS2

Skupaj -- ne gre čez 166.

Kakšna ideja? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fury ::

ideja: kladivo :P

Tarzan ::

Sem skor 100% prepričan, da ma plata kakšen problem s tem ramom. Oziroma je lahko tud 166MHz bug, ampak pomoje so ga v 8rda3+ odpravli. So ga?? Jaz mam zdaj Abitovo plato NF7-S, pa deluje T-bred B s 166MHz vodilom ko šus na 200MHz, z malo mukami pa celo do 213MHz, prav tako ima odklenjene VSE množilnike. Hura!
Epox 8RDA+ je imela kar nekaj združljivostnih problemov (Corsair RAM,...), tako da se nebi čudil, če te to matra.

Sergio ::

V nedeljo bo vse jasno, ko bom stestiral plato s Twinmosom.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jux ::

Zanimalo me je ker imas kar dober overclock, za vulcano 9.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sergio ::

Evo. Brad3K je do mene prinesel svoj Twinmos, ki ga sedajle brez težave goniva na 185 MHz FSB 2/5/2 CAS2

Težava je definitivno v združljivosti pomnilnika ter osnovne plošče. EPoX Help Desk mi je hladno odgovoril, da naj se obrnem na support@epox.nl, kjer imajo pa "over quota mailbox" (sploh ne prebirajo? ;)). Lepo od njih.

Bom prišel temu problemu do konca. Vsaka dodatna ideja zelo dobrodošla.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Mnja, 222 FSB CAS2 2/5/2 ;)

gremo še višje ;)

(hint hint, tale ram zna bit tut ena od nagrad na s-t lanu ;))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Trubadur ::

kakšna pa sta barton in plata drgač pa kje si kupu?
Berite Thomasa!

Sergio ::

Evo, izgleda da je zgornja meja Twinmosa 234 MHz CAS2.

Zadeva dela hudo dobro.

@Trubadur: Ve-mil, Zagreb. www.ve-mil.hr
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OwcA ::

@Sergio:
Evo, izgleda da je zgornja meja Twinmosa 234 MHz CAS2.

DC?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Sergio ::

@Owca: DC? Ne razumem...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OwcA ::

@Sergio: Dual Channel, izkoriščanje obeh pomnilniških kontrolerjev (torej uporaba dveh ploščic RAMa) v SPPju, ki doprinese 128-bitno pomnilniško vodilo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Sergio ::

Ne, žal nisem imel na voljo dveh stickov, tako da je bila zadeva Single Channel. Po forumih sem bral, da z uporabo DC izgubiš max 3-4 MHz, ampak je to sprejemljiva "izguba" za Dual Channel.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fury ::

hja... eni zgubijo kr dost.. recmo 250SC pa samo 220 DC pa take..

frenk ::

ja pomoje gre pri DC tolk kokr gre slabša ploščica pri SC

OwcA ::

@frenk:
ja pomoje gre pri DC tolk kokr gre slabša ploščica pri SC

narobe. ;)
Bom kar sebe iz ene druge teme citiral:
problem ni v RAMih, temveč v pomnilniškem kontrolerju, oziroma kontrolerjih. Pri DC načinu namreč delujeta 2 kontrolerja in s tem se seveda zveča možnost, da gre kaj narobe. Poleg tega moraš pri večih ploščicah uporabiti tudi reže, ki so dle od spominskega kotrolerja in se zato signal bolj popači.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Kaj ste zdej ugotovil?
Sam sm dobu 8RDA k ma gor nf 2 ultra 400 in mam kingston hyperx rame 3500 in mi tko k sergiotu noče delat čez 166;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

HeiJack ::

Kar v redu tale plata, sicer je blo kar nekaj cajta vloženga, da zadeva dela kot mora (kondenz. menat pa to) ampak mi zdej dela na 12x220 (tbB 1700+), DC 2xTwinmos PC3200 (WB CH-5) sinhrono na 7-2-2-2; problem, da ram ne gre višje je dostkrat v nastavitvah samga rama; men recimo če dam iz 7 na 8 ne dela (al pa se po določenmu cajtu reboota), pr 7 mi dela Prime lahko cel dan. A je kdo že z vodnmu Bartona 2500+ furov na tej plat in če je, do kok gre? (a se splača menat za dobrga AIUHB)?

Jux ::

@raper

Jah, predrage rame kupuješ, zamenji za twinmose, če bo kdo hotu zamenjat seveda ;)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sergio ::

Nekaj je s Kingstoni ter 8RDA3+, najbrž so kaj zaštrikali z B IOSom. Odkar imam Twinmos rame, zadeva deluje bp.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

c3R4R ::

Ni kej tle govort... Twinmos rami so zakon... So trenutno eni izmed najboljših na tržišču... Sploh pa njihovi BH5 čipi...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

rap3r ::

Crilin bh5 čipi so od winbonda!
In te čipi so tud na corsarjih pc3200!
Ne dvomm da so tud na kingstonih, ker večina teh bolših ramov ma bh5 čipe, seveda stestirane najbolše primerke.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Problem delovanja ramov na Epox nforce2 ultra platah je zelo očiten in izključno problem Epox biosa. Vsak dan, ki mine brez novega popravljenega biosa zgubijo kakega uporabnika, ki se preseli na Asus, Abit ali kaj drugega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Samuel ::

zadeva je zlo podobna pri Abitu NF7 2.0, Kingdton + Abit NO GO!:\

morphling1 ::

Zanimivo, zakaj potem pri meni ta kombinacija deluje perfektno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

rap3r ::

Morph teb dela ker si čudn:D :D :D
Ti pomoje kkšne mind control stvari počneš s svojim kompom:D :D
joke pač teb itak vedno kej dela.
Ja in nasledni k gre na abit sm jz
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

men tut dela nf7-s 2.0 + kingston valueram

c3R4R ::

@rap3r
Vem, da so bh5 čipi tud na corsairu, sam hotu sm povedat, da so twinmos rami zlo dobri, corsair so pa praktično isti, le da je velika razlika v ceni (corsair ma kovinsko ploščico in ime= nepotrebna razlika v ceni)...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pele-on ::

Dej povejte kok ste navil kej ti twinmos pol pa primerjejte s corsairom in boste videl razliko.Če prov mata iste čipe se navijata čist drugače.Vzrok????
512MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 17.800 21.360
CMX 512-3200C2 512MB DDR (s hladilnikom) 28.800,00
Kot vidite velike cenovne razlike ni sam morte pa vedet da dve srebrni ploščici staneta+še hladilnik ....
Aja pa še to sem zasledil da ma twinmos cl 2.5.No pol se pa zamislite kaj se splača.Jaz mam doma Corsair 3500 cl2 pa me noben ne premaga s temi twinmosi če bi gledal sisoft sandro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930354 (16949) Jaffa
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653975 (2991) cole-22
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735173 (3914) Tilen
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329040 (5503) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974781 (3241) Fury

Več podobnih tem