» »

Težava z navijanjem na 8RDA3+

Težava z navijanjem na 8RDA3+

1 2
3
»

Sergio ::

Zanimivo. Na moji 8RDA3+ delajo Twinmosi zelo lepo, tako da vso srečo ter dobro navij ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

hvala sergio... porocam ko dobim.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Fury ::

jest mam vse z zalman limom poliman pa vse dela brez problemov :)

Skankulja ::

ocitno mas sreco da ti ni med kontakte prislo ;P. sicer je lepilo super zadeva. nikakor pa si nebi mislil da prevaja. cudna so pota gospodova ;).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Sergio ::

Baje je dvokomponenten epoksi, zmesan s termalno pasto, zakon. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

bad news... pravkar sem dobil 2x256 Twinmos Winbond CH5... spremembe ni. razlika je le v tem, da lahko sedaj "celo" navijam prek mpja... veselje :\\. elementi poleg mosfetov (laik na podrocju elektronike - navitja... toroidni transformatorcki?) mi ne dajo miru. ko dvignem vdd na 2V se slisi cudno "prasketanje" prav iz teh elementov... newm. je mozno, da na northbridge ne pride dovolj voltaze in ce... kaj mi storiti? iskanje istih mosfetovm,... in testiranje vsakega elementa ne pride v postev ker mi na tem podrocju mocno primanjkuje znanja za kaj takega. pisem se na epox. hvala za nasvete, skank.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

bradek ::

Uf. Mimogrede, ce pises na epox ti priporocam da pises na .com in ne na evropsko verzijo .nl ker mam tukaj zelo slabe izkusnje s supportom.

HeiJack ::

Skankulja; tud men je prasketal pri mosfetih - men je pomagal, da sem na mosfete nalimal (Zalman lim) rebra in na Vreg čip, ki je nad mosfeti.
Pa še preden sem to delal, sem odrezal 16 pin Vreg in zdej prasketanja ni.

Skankulja ::

in kak efekt tocno ma rezanje 16 pina vreg cipa? grrr... peesdi me ker ne morem dvignit fsbja - mislim, da me vsi navijaci se kako prekleto razumete ;).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

asPeteR ::

Skankulja: LOL! To so tuljave ne "trasformatorcki" ...:D

Drugace pa ce te plata zeza jo nesi nazaj. Zakaj pa je garancija?
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

Skankulja ::

Brad3K: I guess you were right ;). Take a look at this:

> Dear Blaz,
>
> I`m very sorry to say but I`m not alowed to give support on overclocking.
> The sound you hear is a over voltage protection, if and how to disable this
> I can`t say but you must read and ask this in forums from
> http://www.xtremesystems.org .
> Again, sorry.

--Epox Europe--

Sicer sm pricakoval nekaj podobnega pa kljub temu... vedno se mi je dozdevalo, da je navijanje epoxov glavni adut. ali pac? newm no... bomo vidli kaj porecejo pobi cez luzo.

spregledal sem aspetrov post: tuljave ja ;). hvala za popravek. in pa one word: bought at mlacom. :\
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Zgodovina sprememb…

Skankulja ::

zanimivo... glede na to, da sem ze skoraj vrgel pusko v koruzo sem vendarle se probal spustit multiplier. slika pove vse:



vse lepo in prav si porecete... now the wierd part. takoj ko dvignem core voltage se zacne zadeva sesuvat. vsakrsno spreminjanje te voltaze se odraza na nestabilnosti sistema. najbrz je res IRU3055. ali pa mogoche kak mosfet? kaj vi mislite? vedno bolj se nagibam k temu, da bi rezal 16 pin. kak nasvet glede tega? in pa mimogrede... je normalno da je srednja tuljava prekleto vroca (cca. 60-70° - opeces se ;)). cudno se mi zdi ker namrec zgornja in spodnja nista niti topli na otip. kolikor mi je znano se tuljave ne grejejo prevec. ali pac?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Skankulja ::

monolog? ;)



stvar je taka, da je defenitivno problem v ali mosfetih ali IRU3055. vprasanje pa je kaj mi v tem primeru storiti? kolikor sem bral rezanje 16. pina pomaga samo v primeru overvoltanja kar pa 1.75V (vech ne potrebujem) kakopak ni. se ima kdo mogoche kaksno idejo? hvala in lp.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

bradek ::

kolk pa ti kej hladis zadevo? kolk mas temp. proca?

asPeteR ::

Skankulja: Pri malo navitem sistemu, se ne sme NOBEN elemnt na plati tako segret, da ge mores prijet! Tko, da ce je temu tako je lahko kej s plato narobe oz. poskusi vseeno ohladit doticni element, ce bo kaj boljse.
http://blog.stegnar.com

Skankulja ::

temp proca ni problem... sicer ni hlajenje glih tk ko bi moglo bit samo je dost (v11). kar se pa tuljave tice... 80mm vent. sem pritrdil tako da piha direkt na mosfete oz. celo podrocje (se ostali elementi)... tako da pasivno hlajenje ni potrebno. vendar kot je bilo za pricakovati to ni bil problem. tako da... i guess i'm screewed... najbrz je edino kar mi preostane plato prodat "nenavijacu" in si obvladat drugo (resno razmisljam o nf7-s - ceprav sem pristas epoxa). ah ja...
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Skankulja ::

resnicno... cez luzo so se prijaznejsi:

>The only way to tell if there is a real problem would be to get hold of a 400mhz processor and test it. It's hard to tell >because the motherboard seems to be performing to spec :)

support ain't worth shit... grrr... jeziti se je jalovo. pa vendarle me taki replyji raspeesdijo. nix. za foro bom probal se drug napajalnik (antec 360W) in drug proc (takisto barton 2500+). porocam.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

bradek ::

Na indikatorjih na plati (8kha+)se mi je pojavil znak "11" namesto "FF", nekje 15min po bootu sistema.... pogledam v manual... "11 -- reserved"... dobro.
Pisem na support@epox.nl in dobim odgovor: "Sorry, can't help you on that, my manual says 11 is reserved also."

.

asPeteR ::

He, he zgleda da epox ne jemle resno customer support!:\

No tist glede 11. A si dal gor kaksen beta bios? Samo od sebe se to skor ne more pojavt ...
http://blog.stegnar.com

bradek ::

Nop, vse imam latest, in official. Nevem kje bi bil problem... lahko je kej v povezavi z IRQjem 11 ki sta si ga sharala mrezna in zvocna (to je bil vzrok da mi je medtem ko je delovala mrezna v zvocnikih pokalo in šumelo) samo to sm zdej odpravil torej dvomim da je kej v zvezi s tem... vse mi deluje B.P. Morm se sprijaznit... it just says Reserved :\ :))

Skankulja ::

ce te moti 11... there's a simple way of "fixing" it ;). v MBMju mas opcijo, ki ti na DLED izpisuje temperatutro poljubnega senzorja. mam obcutek, da ti slednje ni tuje. v nasprotnem primeru link: klik
ko berem po forumih opazam, da ima veliko ljudi probleme z 3+ in pa da jih je ze veliko obupalo. i refuse to give up that easily! :P
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

bradek ::

Don't give up! :)

Sergio ::

No ja, jaz sem s ploščo zadovoljen, odkar sem zamenjal pomnilnik. Tole z temperaturo na LEDu je pa huda fora, thanx ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

nix zu danken ;). stvar je sledeca... plosco bom prodal. naslednja plosca je nf7-s. vcasih mi je abit dobro sluzil. ceprav sem se imel namen epoxa drzat se nekaj casa bom ocitno le prekrsil svoja nacela. upam, da se me smola ne bo drzala se pri abitki. let's hope for the best.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Sergio ::

Izgleda, da je to edina možna rešitev, saj uveljavljanje garancije ne pride v poštev. _Razen_ če si doživel nestabilnost pod pogoji, ki jih krije garancija.

No škoda... Je tudi res, da je NF7-S _odlična_ osnovna plošča, ki ima SoundStorm ter se navija zelo hvaležno, a vseeno ... Debug Displaya ne nadomesti ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

smeh... ironija pa taka. menjam plosco (abit nf7-s rev. 2) and guess what? isti ponavljam isti problem se se vedno ponavlja. what next? torej sem menjal plosco brezveze... super. ;) uglavnem... izlocili smo napajalnik, proc, rame,... kaj naj se probam... graficno? ohisje? disketnik? ;P. ceprav newm kaksne veze ma graficna z navijanjem saj ostane agp frequenca vedno ista takisto pci. kljub temu bom probal menjat... se kaksna ideja anyone? hvala, skank.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Skankulja ::

plata se drugach super navija... zaenkrat sm priso na 230fsbja (prime stable)... kakopak pa je mp le 8x. torej takoj ko zacnem dvigovati core voltage se zadeva zacne sesuvat. torej ni plata, niso rami... je mozno, da bartonu ne pasejo visje voltaze ceprav sem procesor na 8k3a gnav stabilno na 1.75V?... takisto sem ze probal sosedov procesor, ki je sicer isti (barton 2500+) in problem ostaja. res ne vem vech...
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

bradek ::

upf, si pa res pod nesrecno zvezdo rojen :)

OwcA ::

Odpravljanje zaščite pred prevelikim tokom (zloglasna 16. nožica) se splača delati šele, ko presežeš 2,0 V.
Verjetno bo tole izzvenelo trivijalno, ampak ali imaš dodaten 12 V priključek (prvenstveno stvar P4) priključen?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Skankulja ::

dodaten 12V prikljucek je prikljucen... edini problem je voltaza... ko zacnem dvigovati core voltage se zacne zadeva "obesat" oz. se sploh ne bootne. vse kaze na napajalnik (ceprav sem sprobal se 2 druga - enermax 365W in antec 360W in razlike ni). se kaksna ideja?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

AtaStrumf ::

Pomoje je proc. Najdi kakega Thorougbred-a.

Drugače mam pa jaz tudi zanimive izkušnje z mojo Epox 8RDA3+. Saj ne vem točno kje bi začel, ampak gre nekako takole:

Mam 2100+ navit na 13x166=2700+ in DDR333 512MB čokoladko sinhrono na 166 in spd timingih. V tej konfiguraciji mi je na stari KT333 epox-ki delalo Prime95 + F@H stabilno kolikor časa hočeš. No sedaj pa sem lahko delal vsekar češ, samo na dolgi rok če pustim mašino na miru, da laufa samo Prime in FAH v roku dveh ur frizne. OK, mislim mogoče je kaj z Radeonom, ki sem ga pozabil odvit iz PRO in laufam na čistem defaultu vse, proc, grafo, RAM, plato (fail safe defaults) in zadeva isto frizne pri samo 133 FSB-ja in 133 MHZ RAM-a. Šit si mislim, plata je v qrcu, pa se mi glih ne mudi na Mlacomovo reklamacijo, pa se zdaj par dni mal zezam in probavam razne fore in mi je vedno manj jasno. Ugotovil sem sledeče (test je Prime95 in FAH skupaj vsaj 8 ur):

13x166 proc, RAM 166 nestabilno
13x133 proc, RAM 133 nestabilno
10x100 proc, RAM 100 stabilno
13x133 proc, RAM 100 nestabilno
8,5x200 proc, RAM 100 stabilno

Zdele pa še razmišljam kaj čem probat ali FSB 166 ali RAM 166. KHM :\, bom kar RAM dal na 166 da ga eliminiram, kot krivca če bo delal. Pol je očitno FSB 133 in 166 problematičen. WEIRD, aint in? Samo za tole bo pa Mlacom uveljavil garancijo, ker to so default pogoji god damn it!

MALJUTKA ::

Probaj s katerim drugim mnozilnikom kot 13.
Baje je znano, da NForce2 plate pri dolocenih mnozilnikih niso stabilne.
Meni recimo dela barton na 11 krat 230 100% stabilno, docim se pri popolnoma enakih pogojih, enakih voltazah in enakih frekvencah na 10 krat 230 sploh ne zbudi. Cudno, a ne?

AtaStrumf ::

Evo zdele sem se zbudil, ura je 8:40 (ze tri dni zapored se zbujam TOCNO ob 8:30, pa mi sploh ni jasno kako to ker hodim spat ful pozno) in zadeva je se vedno stabilna po 4 urah Prime-a 95 in FAH-a, laufal sem pa na:

8,5x200 proc, RAM 166 stabilno.

Kot kaže je nekaj na teh FSB-jih. Grem dons po nov RAM, pa da vidim, če mi bo delal sinhrono 200/200, pol se sploh ne grem drkat z Mlacomom. Tole teorijo o množilnikih bom pa tudi preiskusil, zgleda, da sem res povsod ko je bilo nestabilno uporabil množilnik 13. Pa glih moj favorite množilnik. &$%##$!!%"$!#!%"$!#"$#%%$!"&#%& ;(!!! Weird!

Pa pazite to :D, kdo ima prav? CPU-Z ali WCPUID? 10x100 sta oba pokazala isto, tako da ni problem množilnikov pod 13.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

AtaStrumf ::

Mah sem pol kupil kar TwinMOS/Winbond 3200 ker se mi ne da zezat, če slučajno tist TwinMOS ne bi delal OK, pa bil je 50B in ne 50D čip kot v večini testov na netu. Res sem plačal 7k več, a upam, da bo vsaj mir. Problem je pa ker se je situacija še bolj zakomplicirala. Cel kup množilnikov me močno zeza. In mislim, da ni samo množilnik, ampak kombinacije s FSB-jem, ker 10x100 dela, 10x200 pa ne, 10,5 čist sesuje plato je treba ClearCMOS, 11x200 pa glih zdele laufam ko tole pišem in naredi oba 3D Mark-a, samo pomoje ne bo baš stabilno, ker moj 2100 zdrži stabilno na 1,65V samo do 2170 MHz višje voltaže pa nočem laufat. Svašta!! Bo treba še mal razmislit kaj bom naredil s tole plato.

Zgodovina sprememb…

HeiJack ::

Jao, Jao, Jao, ... Sam to bi lahko reku! Zakaj ampak zakaj, ne greš čez 1.65 V? Čist nič ne bo škodl, če ga boš dal na 1.8-1.9V, kjer ne boš imel problemov s Prime-am95. Neumno je razmišljat, da se ti bo pol proc prej skuru al ne vem kaj še (po pol leta šu pa pa) ... ; ok, je problem temperatura, ampak tud zato maš v biosu shutdown temperature. imam sicer vodno in laufam na 2.175V (42C),pa ni pene, je pa res, da se mi je ram ulegel šele po dveh tednih (ob istih nastavitvah CAS,... mi je prej delal 211 DC, sedaj 223 DC); glede Prima95 pa lahko rečem, da dela probleme na nForce2 platah in že par mesecev ne služi kot test za stabilnost sistema! Če mal razmislš, pa kaj pol, če ti Prime frizne, ostalo pa lahko dela 24/7 par let? Rešitev je uninstall Prime95, če te pa zanimajo praštevila pa buklo v roko:D !

AtaStrumf ::

Kaj pa pol praviš na tole (samo pri 133 in 166 FSB-jih, pri 100 in 200 "samo" frizne pa fajn poči v zvočnikih) ko poskušam pogledat divx z Windows Media Player-em 8, ostali delajo OK:



In kako razložiš "zmrz" samo pri 133 in 166 FSB-jih, ne pa pri 200 in 100. Sem preiskusil tudi teorijo o množilnikih in je nekaj tudi na tem, samo je zelo čudno. Recimo 10 in 10,5 sta zelo opasna ostali, ki sem jih probal pa za zdaj delajo OK. Pa še zvočna včasih dela stereo, včasih pa samo levi zvočnik. Kar nekaj! Tale platka gre na reklamacijo, k grem glih na morje in bom lahko preživel brez PC-ja en teden, drugače bi bila kriza :D.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

HeiJack ::

Jest samo upam, da nimaš tanovga biosa gor, ker je poročen z bugi?

Fury ::

sem probal 1.7 bios zdele. sux. spet sem nazaj na 1.0 8-)

1.0 je dalec najbolj stabilen bios.. edin SATA jebe samo itq ne rabm.. vsi ostali biosi mi zjebejo FSB overclocking..

MALJUTKA ::

ej Fury a ti to mislis BIOS od NF7-S rev. 2.0 ? Ce mislis to, mi sploh ni jasno kako mate nonstop z vecino biosov neke probleme. Do danes sem imel nalozene VSE BIOS-e od 1.0 do 1.7 vkljucno z beta verzijami in mi NITI 1 BIOS ni delal NIKAKRSNIH problemov. Pa BtW plata mi gre stabilno do 242 DC sinhrono z Bartonom 2500+ @ 2600 MhZ pri 1,700 Volta. Ocitno imate nekaksne cudne RAM-e ki niso najbolj kompatibilni s to plato. Druga ne more bit.

Fury ::

jest mam Kinston ValueRAM PC2700 k mi gre na 2.8V na 210mhz, naprej pa odpove... cim dam ker novejsi bios mi gre komi do 190 :D pa recem ok, neki so tajminge popravl (skos neki pise da so pa se BPL pa ne vem kaj) in recem pol lahko pricakujem boljsi memory BW vsaj a ne? in pogledam in isti BW kot prej, samo da ni stabilno :) in vsakic back to 1.0 k dela 100% stabilno 8-)

HeiJack ::

Sej QL fantje, samo tle je tema na Epox plate in,za Abitke pejte na drug thread! Ata, priporočam ti, da ne nosiš nazaj, ke se ti bodo smejal in ti po morju dal nazaj isto plato (Mlacom pa to ...); je par variant, da je plata čist gut, in da te kej drzga je**. Kot te po postih poznam, dostikrat kej v kamen udariš.

AtaStrumf ::

Ne vem kaj točno pomeni fraza v kamen udart, samo predvidevam da nič dobrega. Kakorkoli, tole platko bojo zamenjal, to ti garantiram. Do zdaj so reklamirali še čisto popolnoma vsako svar, ki sem jo kamorkoli prinesel reklamirat in ne te robe, ne različnih štacun ni bilo malo. In če mi je lahko PCX ( v tistem obdobju proizvodnja 60-100 mašina NA DAN - dva testerja) zaupal, da sem testiral njihove mašine preden so šle v trgovine in po potrebi zamenjal pokvarjeno komponento na licu mesta, brez drugega mnenja, pol najbrš vem o čem govorim, ane? Iste mi pa ne bojo podturili nazaj, ker si bom zapisal serijsko in jo na nekem skritem mestu označil, tako da nimajo šanse :D.

MALJUTKA ::

Tako se govori ata.:8)

Na koncu bi lahko se samo dodal:

HAWK, govoril sem:D

WhiteWolf ::

Matljutka: Matr mas dobr procesor ej! Pa ka si ti nor! Pri 1.7 2600Mhz! VAU!

MALJUTKA ::

WhiteWolf@ Sorry, malo sem se zaj....al pri frekvenci; pri 1,7 V gre tudi do nekaj malega manj od 2500MhZ 100 % stabilno in NE 2600 MhZ kot sem napisal. Gre tud vec kot 2700 ampak z vecjo (precej vecjo) voltazo. Tak da se mi ne splaca kurit proca na 2700 MhZ pri 1,95 V ker mi takrat V9 na SLK-ju laufa pri 4000 obratih; in to verjem NI za poslusat. Rabim vodno.

pele-on ::

Imam omenjeno osnovno ploščo epox 8rda3+ in me nekaj zaniam s to ploščo.Recimo ko navijam mi na začetku piska kot da je nekaj narobe in ko držim tipko insert gre seveda naprej.Nastavitve se ne spremenijo in normalno pride v windowse s takimi nastavitvami.Zdej me pa zanima kako bi nastavu da bi na začetku šlo naprej brez da ne bi piskal(ker piska čist brez veze in noče naprej)
Hvala za odgovor
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930359 (16954) Jaffa
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653978 (2994) cole-22
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735176 (3917) Tilen
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329041 (5504) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974783 (3243) Fury

Več podobnih tem