» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
53 / 56
»»

zobnik ::

LeQuack je izjavil:

Zmeraj so neki izgovori ja. Se pravi njihov McDonalds delavec je nekako bolj produktiven od našega, čeprav delata čisto isto delo, spečeta isto burgerjev, naredita isto pomfrija?


Pa v Nemčiji pride servis avta 2x dražji, mi mamo povprečje 30 evrov/uro mehanika, tam gor vrjetno pod 60 ga ni

starfotr ::

Če še niste opazili, je to da so trgovine odprte dlje časa na koncu tudi dražje. In ves ta luksuz je tudi vkalkuliran v ceno izdelkov.

Jaz pričakujem, da bodo sedaj imel manj podražitev, ker bo tudi manj stroškov.

Stroški so pa delovna sila, ogrevanje/klimatizacija, elektrika...

Morala bi še država tu pristaviti svoj lonček. Recimo, da bi DDV bil 22 % za vse izdelke, ki so kupljeni v trgovini, ki obratuje tudi v nedeljo. Bi hitro razmislili, če se jim splača imeti odprto.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, samo potem bojo tudi cene višje. To je domino efekt. Ko se plače zvisajo, se začenjajo drazit storitve. Primer:

https://lokalec.si/novice/dvig-minimaln...


Ne bodo, ker ob pravih EUR/h bodo trgovci RAJE zaprli nedelje sami od sebe, kot pa dvigovali cene, ker nikogar ne bo v trgovino =)

Poglejte iz izkušenj vam povem, tam nekje 75% delodajalcev v trgovinski branži bi RAJE videlo da bi bilo v nedeljo zaprte trgovine ampak NE MOREJO, pa vam povem zakaj? Ker je pogodba s CENTRI takšna kot je (BTC, Europark, Qlandije itd...)

Vse trgovine ki delujejo znotraj trgovskih CENTROV, imajo v pogodbah napisano s pogodbo soglašajo da bodo njihove trgovine odprte tako kot bo imel trgovski center odprto... drugače reskirajo penale... In ti penali so običajno višji, kot stane 1-2 delavki da v nedeljah sedita 4-6 ur v trgovini in tolčeta MINUS...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kvinta ::

Bogi ludje morjo delat čez vikend zaradi par razvajenih pajacov al hipsterjev al kak se jim že reče :O
A.C.A.B

LeQuack ::

Kvinta je izjavil:

Bogi ludje morjo delat čez vikend zaradi par razvajenih pajacov al hipsterjev al kak se jim že reče :O


Ubistvu zaradi bogatih kapitalistov.
Quack !

feryz ::

V bistvu zaradi sebe. Ljudi res nihče ne sili s pištolo, da delajo v štacunah. Razen če imajo tako radi svoje šefe, da zato hodijo v službo.

zmaugy ::

feryz je izjavil:

V bistvu zaradi sebe. Ljudi res nihče ne sili s pištolo, da delajo v štacunah. Razen če imajo tako radi svoje šefe, da zato hodijo v službo.


Res, let them eat cake, ane?
/s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Apofis ::

sunshine403 je izjavil:

Shields je izjavil:

Če bi trgovce v nedeljah plačali 15-20EUR na uro bi marsikdo z veseljem delal.

Fuckme... 15-20eur/uro si po tvoje zasluzi prodajalec? Vidim da mora biti hudo zahtevno filati police, da si zasluzi 20eur/uro. Ajd resno... si prisotni upate poracunati vaso neto urno postavko (najbolj simpl ceprav ne prav tocno, deli placo s 160), pa povejte, koliko od vas dobi vec kot 15eur/uro. Jaz komaj prilezem malenkost cez 20eur pa si upam staviti da je moje delo, moje znanje in izkusnje, ter moja nadomestljivost v firmi na krepko drugem nivoju, kot pa od nekega prodajalca. In ja, ko gre kaj narobe tudi jaz delam ponoci ali ob nedeljah in praznikih. Ampak ja verjamem, da je filanje polic noro zahtevna naloga, ki si zasluzi vsaj 20eur/uro... 8-O

@Sunshine A to govoriš za delo ob nedeljah??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

m0LN4r ::

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.
Nevem glih ce so prodajalke v Lidlu, Aldiju, Edeki, Nettu, Realu, Pennyju, Bauhausu, Billeru, Saturnu, Mediamartku in se stotine drugih, kakorkoli priviligirani da je v nedeljo zaprto.
Ne gre se o tem, da je odprta trgovina v nedeljo problem, ampak da je po primeru npr. Nemcije to totalno brezveze in se rajsi ta kupna moc v nedeljo preusmeri v druge veje. Starsi mojega sodelavca imajo picerijo v centru in se prav veselijo nedelje in tudi njihovi zaposleni, ker v nedeljo imajo najvec turistov, gostov domacinov in padajo hkrati velike napitnine + v nedeljo je dvojna urna postavka. Med tednom pa je promet bolj bogi, saj je folk na sihtu, napitnin tudi glih ni, ker hodijo kvecjemu na malice in ne na nedeljska obilna kosila.

Zaprtje trgovin v nedeljo ima v bistvu vec prednosti, kot slabosti, ampak tezko je to razumet, ko si vajen samo tega enega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zmeraj so neki izgovori ja. Se pravi njihov McDonalds delavec je nekako bolj produktiven od našega, čeprav delata čisto isto delo, spečeta isto burgerjev, naredita isto pomfrija?


Pa v Nemčiji pride servis avta 2x dražji, mi mamo povprečje 30 evrov/uro mehanika, tam gor vrjetno pod 60 ga ni
V McDonaldsu niso vsi dobro placani, je tukaj nasplosno znano, da je to najslabse placano delo. Enako velja za Burger King, "visoka" placa nastane zaradi nocnih, nedeljskih dvojnih ur in en kup nadur.
PS: Mehanik je pa ca. 50Eur privat na roke za max urco, ce je nemec. Ce pa je poljak, ceh, rus al xyz pa je seveda dosti manj.

LeQuack je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Bogi ludje morjo delat čez vikend zaradi par razvajenih pajacov al hipsterjev al kak se jim že reče :O


Ubistvu zaradi bogatih kapitalistov.
Bogat bilokdo ne hodi v nedeljo po trgovinah. So boljse stvari za pocet v nedeljo v trgovino pa na kraj pameti ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:


In zakaj se izpostavlja samo boge delavce v trgovinah. Zakaj ne rabi nekdo ki dela v restavraciji/gostilni/turisticni dejavnosti/peki/whatever "nedeljskega" pocitka. In ce je vas razlog ta da ga ta ima pac kaksen drug dan, ker je zaradi narave dela nedelja najbolj profitna pa zakaj to ni resitev za zaposlene v trgovinah ?

Ko izveš, še meni povej.
(sicer trgovci imajo tako, kdor dela v nedeljo, ima drugi dan prost)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

Kolikokrat moramo povedat eno in isto zadevo... NEDELJE v VEČINI niso najbolj profitni dnevi VEČINE trgovin... razen ko padejo nedelje tak, da bi drug dan bil recimo božič in 2 dni praznika ipd... takrat verjetno so.

Lahko vam povem vsaj 3 trgovine ki ob nedeljah tolčejo MINUS ampak so odprti zato ker je takšna pač zahtevana pogodba s trgovinskim centrom, in ker imajo vseeno več koristi da v nedeljo tolčejo minus in med tednom več naredijo kot bi, če bi šli po svoje...

(sicer trgovci imajo tako, kdor dela v nedeljo, ima drugi dan prost)


To drži, ampak večina ljudi je vseeno raje fraj v nedeljo in soboto popoldan, kot pa v sredo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Mato kaj ce bi nehal najedat. Ja si bil prodajalcek v eni od trgovin... to ne pomeni, da imas kakrsen koli pregled nad poslovanjem te trgovine, kaj sele cele firmel da ne recem branze. Ko bos imel kaj vec podatkov kot zgolj tisto, kar si si ti predstavljal kot nekdo, ki fila police v trgovini (pa se to par let nazaj) potem zacni s "kolikokrat moramo povedati"... do takrat pa je boljse ce nehas pametovat o tem kako je generalno glede tega.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Koga brigajo študentje.

Kje ste bili, ko je bilo za ukinitev študentskega dela? Na kateri strani?

Večina študentov, ki delajo samo vleče status. Tako, da kar naj delajo v štacunah. Pridni študentje nimajo časa delat preko študenta, pač pa že imajo full time job, to je študij.

Tisti, ki je iz bolj revne družine dobi pa finančno pomoč, tako, da delo ni izgovor.

Kdor hoče kaj zaslužit, lahko dela tudi kaka druga, bolje plačana dela. Na primer inštrukcije ipd. Brez napotnice.

Podpiram, da pavzerji in kupci statusov delajo. Tudi v nedeljo Prav jim je.

No, so taki, ki jim je študentsko delo čez leto rešitev, med počitnicami pa dober vir denarja in delovnih navad.
Ni pa popoln sistem, to je res.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

;-) je izjavil:


Pomoje bi bilo najbolje vprasat zaposlene ne pa odlocat na podlagi osebnih prepričanj. Sem pa drugačne zgodbe slišal iz tuša ter mercatorja, to so pa delovna taborišča za min. plačo.

Ne deluje to tako.
Mi ti bomo povedali, kaj je dobro za tebe, ti pa boš zahvalno kimal!

Zaprtje trgovin v nedeljo je političen projekt (no, eni bi rekli: kaprica) in trgovci so čisto na koncu spiska pomembnosti (čeprav se jih tako pogosto omenja; bonus: koliko izjav trgovcev ste slišalo o tej temi v teh 10-20 let? Koliko pa politikov? Forumašev? Ostalih?).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kjut ::

Tole nedeljsko "zaprtje" trgovin je bolj bogo. Sem se peljal mimo spara merca hofrja v LJ danes in zacuda vse odprto. Nehite trobit o zaprtju. ker to ni. Drugi vikend ko se bo razvedlo bo spet enak šunder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

starfotr ::

Študentsko delo med počitnicami je zaželeno. Tudi delo med letom je zaželeno. Vendar eni delajo 8 ur na dan celo leto, kar pa ni več normalno.

Študentje bi morali biti elita družbe in razvoja. Ne pa da danes lahko vsak študira. In največja prednost študija je to, da imaš bone, delo prek študenta, status in posledično zastonj zavarovanje ter popuste na vseh koncih.

Študij je preveč dostopen. In res bi morali narediti reze pri tem.


Odprtje trgovin v nedeljo je naredil Janković, ko je hotel uničit male trgovine, ki so imele odprto tudi ob nedeljah. In mu je uspelo. Danes malih pajzlov ni več, tudi trgovin v naši lasti praktično ni. Edino Tuš in Jager je še v slovenski lasti. Ostalo je vse tuje. Malih trgovcev z eno ali pa z nekaj trgovinami pa praktično ni več, medtem ko so včasih bile te trgovine v vsaki vasi in na vsakem vogalu v mestu.

LeQuack ::

kjut je izjavil:

Tole nedeljsko "zaprtje" trgovin je bolj bogo. Sem se peljal mimo spara merca hofrja v LJ danes in zacuda vse odprto. Nehite trobit o zaprtju. ker to ni. Drugi vikend ko se bo razvedlo bo spet enak šunder.


Danes še ne velja zakon seveda.
Quack !

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Mato kaj ce bi nehal najedat. Ja si bil prodajalcek v eni od trgovin... to ne pomeni, da imas kakrsen koli pregled nad poslovanjem te trgovine, kaj sele cele firmel da ne recem branze. Ko bos imel kaj vec podatkov kot zgolj tisto, kar si si ti predstavljal kot nekdo, ki fila police v trgovini (pa se to par let nazaj) potem zacni s "kolikokrat moramo povedati"... do takrat pa je boljse ce nehas pametovat o tem kako je generalno glede tega.


Prvo kot prvo, bil sem namestnik poslovodje, in sem hodil na sestanke z vodjem centra glede delovnega časa in sem komuniciral z upravo glede pogodbe s centrom! Tako da prekleto dobro vem kje je težava, še danes!

In tako je generalno glede tega... In v nedeljo 80% trgovin v trgovskih centrih tolče rahel minus... v plusu so večinoma trgovine ala Spar. Verjetno je pa zgodba malce boljša v kakšnih centrih tipa Europark in BTC ipd...

Kolikokrat sem se pogovarjal s šefico manjše zlatarne preko hodnika pa še s kom izmed manjših poslovalnic, ki so pojamrali kako v nedeljo ni nič prometa ampak morjo met odprto ker tako veli pogodba.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kjut ::

LeQuack je izjavil:


Danes še ne velja zakon seveda.

Se pardoniram. Nisem na tekocem.

solatko ::

Mato989 - Večina trgovinic v trgovskih centrih, vleče čez teden večji minus, kot v nedeljo, saj večina teh trgovin niti za prodajalca ne zasluži (servis davčnih blagajn), zakaj jih držijo lastniki odprte, bi morali pa na FURS-u malo bolj v poslovanje pogledat.
Delo krepa človeka

uniman ::

Po nekaj časa zaprtih trgovin ob nedeljah. Kako se vam zdi ta ukrep?

Mene sicer v splošnem poleti zadeva ne moti, ker itak najdeš kakšno aktivnost in imaš veliko stvari za počet, pozimi in v kratkih dneh mi pa res ni všeč..

Meni osebno je ta regulacija odprtosti trgovine zgrešena zadeva..
Ravno danes razmišljam ob tem slabem vremenu, da praktično nemorem it po nakupih in potem sproti še na kakšen obisk.

Marsikdo reče "saj lahko vse čez teden kupis" To verjetno res velja za socialkarje in tiste ki imajo trgovino pred nosom, ampak npr. Jaz in meni podobni, ki cez teden veliko delamo imamo ravno ob vikendih malo časa zase. Jaz npr moram prakticno vsak petek nujno rezervirati trgovini.

Ne pravim da bi zdaj moralo biti popolnoma vse odprto, ampak vseeno se mi pa zdi idiotizem da kar splošno recemo da naj bo vse zaprto, da bodo delavci doma... Hkrati bi pa isti delavci imeli radi po 2k plače.

Imamo ogromno drugih poklicev ki prav tako delajo vse praznike, vikende (sestre, zdravniki itd.), nevem zakaj bi nekaj prepovedovali. Naj se omeji da lahko delajo max 1 ali 2 nedelje in je to to. Folk ma itak prevec keša in ga niti zapravit ne more več..

Invictus ::

Mene moti.

Brez zveze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

asdf_jklc ::

Zarad mene lahk kamot odprejo trgovine nazaj.

Klamzi ::

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

MrStein ::

zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd.
trgovci v manjših trgovinah, natakarji, kuharji in še drugi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Odlična zadeva. Nikoli nisem hodil v nedeljo v trgovino in niti ne vem, kaj bi pocel v nedeljo v trgovini.

Se marsikaj drugega bi lahko bilo zaprto.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

T440 ::

Naj ostane kar lepo zaprto ob nedeljah. Tudi ob sobotah ni nobene potrebe, da je odprto do 21.00. Popolnoma dovolj bi bilo ob sobotah do 17.00

Mato989 ::

uniman je izjavil:

Po nekaj časa zaprtih trgovin ob nedeljah. Kako se vam zdi ta ukrep?

Mene sicer v splošnem poleti zadeva ne moti, ker itak najdeš kakšno aktivnost in imaš veliko stvari za počet, pozimi in v kratkih dneh mi pa res ni všeč..

Meni osebno je ta regulacija odprtosti trgovine zgrešena zadeva..
Ravno danes razmišljam ob tem slabem vremenu, da praktično nemorem it po nakupih in potem sproti še na kakšen obisk.

Marsikdo reče "saj lahko vse čez teden kupis" To verjetno res velja za socialkarje in tiste ki imajo trgovino pred nosom, ampak npr. Jaz in meni podobni, ki cez teden veliko delamo imamo ravno ob vikendih malo časa zase. Jaz npr moram prakticno vsak petek nujno rezervirati trgovini.

Ne pravim da bi zdaj moralo biti popolnoma vse odprto, ampak vseeno se mi pa zdi idiotizem da kar splošno recemo da naj bo vse zaprto, da bodo delavci doma... Hkrati bi pa isti delavci imeli radi po 2k plače.

Imamo ogromno drugih poklicev ki prav tako delajo vse praznike, vikende (sestre, zdravniki itd.), nevem zakaj bi nekaj prepovedovali. Naj se omeji da lahko delajo max 1 ali 2 nedelje in je to to. Folk ma itak prevec keša in ga niti zapravit ne more več..


Ti nam razloži kaj pri pizdi delaš da imaš vsak dan zapolnjeno od ponedeljka do SOBOTE med 8:00 in 21:00... Če delaš 6 dni na teden 13 ur na dan potem imaš tolko keša da plačaj nekoga naj ti gre od socialkarjev v trgovino in mu napiši seznam pa ne boš rabil hodit sam sploh...

Sploh pa WTF, poleti te ne moti, kaj delaš takrat manj? Ker zdaj si zelo nelogičen.. Če te poleti ne moti da je v nedeljo zaprto ker imaš aktivnosti, pozimi pa, pomeni da imaš v obeh primerih čas med tednom samo si zdolgočasen tipček ki bi se šetal po trgovinah v nedeljo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

CiClon ::

Še vse gostilne in bifeje bi zaprl. Naj Slovenčki jokajo...

Jure14 ::

Zakaj zapirati z zakonom?
Raje določiti nedeljski dodatek, pa kdor želi imeti ob nedeljah odprto, naj ima.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Zakaj zapirati z zakonom?
Raje določiti nedeljski dodatek, pa kdor želi imeti ob nedeljah odprto, naj ima.


Ja saj morali bi naredit nedeljski dodatek 500% pol pa naj majo odprto, samo naša vlada je za to preneumna, zato je 2nd best tole
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

simonchelo ::

Jest imam S.P. In sam delam večinoma čisto vse vikende in mi je super in tudi vsi turistični delavci. V 2 dneh zaslužim toliko kot bi v 5ih čez teden. Tko da sem večinoma po-četrtek frej, v petek soboto in nedeljo pa delam.

Če jest tko želim in se mi splača mi ga lahko vlada sam po*** in sploh ta dvoličnez od Goloba. Jest sem bil proti prejšnji vladi in sem tudi proti tej vladi zdej. Ampak prej je bilo to OK. Zdej sem pa kar naenkrat Janšist.
ciao

Mato989 ::

simonchelo je izjavil:

Jest imam S.P. In sam delam večinoma čisto vse vikende in mi je super in tudi vsi turistični delavci. V 2 dneh zaslužim toliko kot bi v 5ih čez teden. Tko da sem večinoma po-četrtek frej, v petek soboto in nedeljo pa delam.

Če jest tko želim in se mi splača mi ga lahko vlada sam po*** in sploh ta dvoličnez od Goloba. Jest sem bil proti prejšnji vladi in sem tudi proti tej vladi zdej. Ampak prej je bilo to OK. Zdej sem pa kar naenkrat Janšist.


Pa saj to je ok, če lastniki in družinski člani delajo v nedeljo naj delajo, vejo zakaj delajo, da ohranijo biznis in služijo dobiček...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uniman ::

Ja meni se pač neumno zdi, da so trgovine in samo trgovine zaprte.
Ok, jst sm se pač prilagodil, ampak se mi zadnje čase velikrat zgodi da bi malo pošetal pa se spomnim na tole neumnost.

Nevem zakaj smo se potem omejili na trgovine, zakaj potem ne zapremo vseh kavarnic, gostiln, turističnih destinacij, črpalk in v nedeljo zapremo life. BTW tudi tam ljudje delajo veliko in bi radi bili doma.

Mato989 ::

uniman je izjavil:

Ja meni se pač neumno zdi, da so trgovine in samo trgovine zaprte.
Ok, jst sm se pač prilagodil, ampak se mi zadnje čase velikrat zgodi da bi malo pošetal pa se spomnim na tole neumnost.

Nevem zakaj smo se potem omejili na trgovine, zakaj potem ne zapremo vseh kavarnic, gostiln, turističnih destinacij, črpalk in v nedeljo zapremo life. BTW tudi tam ljudje delajo veliko in bi radi bili doma.



Če primerjaš črpalke zdravnike, policijo z trgovinami potem se pač nimamo kaj za pogovarjat ker ti več kot očitno ni jasno kaj je nujno in kaj ni oz. brez česa ljudje zmorejo preživet 1 dan.

Ja za lokale ipd. bi lahko tudi zaprli ampak bistvo lokalov je turizem in turizem se dogaja v nedeljah (med drugim) Trgovine niso naredile 90% prometa med vikendom, eni lokali pa ga... zato je to spet večinsko neprimerljivo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uniman ::

In ja popolnoma vem in mi je blizu ko govorim, da so medicinske sestre in ostali podobni poklici v tem casu v sluzbi (moji bliznji). In ravno taki so velikokrat ravno v nedeljo doma in bi radi kam sli. Govorim iz prve roke.

uniman ::

Vecina populacije, ki je za zaprtje pa itak predvidevam da dela od 6-14h v fabrki in ne vidijo da niso vsi v isti situaciji.

IL_DIAVOLO ::

Upam da nisi bil zadnje leto lacen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

uniman je izjavil:

In ja popolnoma vem in mi je blizu ko govorim, da so medicinske sestre in ostali podobni poklici v tem casu v sluzbi (moji bliznji). In ravno taki so velikokrat ravno v nedeljo doma in bi radi kam sli. Govorim iz prve roke.


Ja ker ne dojemaš da če si nekdo zlomi roko ne more čakat 48h na urgenco v ponedeljek zjutraj ampak mora bit oskrbljen v nedeljo ob 03:00...

Če se v nedeljo zgodi rop ne more policija čakat do ponedeljka

Če v nedeljo ob 6:00 zagori bajta ne bo ogenj počakal do ponedeljka od 6:00 da začnejo gasilci delat

To da pa je tebi na deževno nedeljo DOLGČAS in bi se šetal po nakupovalnem centru je malo drugače se ti ne zdi?

uniman je izjavil:

Vecina populacije, ki je za zaprtje pa itak predvidevam da dela od 6-14h v fabrki in ne vidijo da niso vsi v isti situaciji.


Jaz sem bil in sem za zaprtje, pa sem takrat delal v trgovini kot namestnik poslovodje 2 izmeni in vikende...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

uniman ::

Ah, ja ok, nism neumen in vem da ni to zivljensko pomembno da so trgovine odprte.. In ne nisem bil lacen.

Hocem pa povedat da to da se prepoveduje samo eno panogo pač ni način. To se lahk reši na bolj smiseln nacin (npr. Pogoji dela, dodatki itd).

Ljudje smo pač različni. In če smo tako sočustvni do trgovcev, zakaj potem nismo tudi do gostincev ipd. (Pa ne se zdaj obešat na ostale poklice ki sem jih pač bežno omenil in res niso bli dober primer).

49106 ::

uniman je izjavil:



Ljudje smo pač različni. In če smo tako sočustvni do trgovcev, zakaj potem nismo tudi do gostincev ipd. (Pa ne se zdaj obešat na ostale poklice ki sem jih pač bežno omenil in res niso bli dober primer).



two wrongs make a right :))

Trgovci so nam na voljo 6 dni na teden od 7-21 ure, kaj bi še radi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

uniman je izjavil:

Ah, ja ok, nism neumen in vem da ni to zivljensko pomembno da so trgovine odprte.. In ne nisem bil lacen.

Hocem pa povedat da to da se prepoveduje samo eno panogo pač ni način. To se lahk reši na bolj smiseln nacin (npr. Pogoji dela, dodatki itd).

Ljudje smo pač različni. In če smo tako sočustvni do trgovcev, zakaj potem nismo tudi do gostincev ipd. (Pa ne se zdaj obešat na ostale poklice ki sem jih pač bežno omenil in res niso bli dober primer).



V osnovi zato kot sem že povedal, ker trgovci načeloma v 99% niso odvisni od turizma medtem ko gostinci so v veliko večji meri...

Kot drugo pa zato ker če bi rad danes pojedel jogurt bo praktično vse enako če si ga kupiš včeraj, če pa hočeš danes en dober koktejl spit pa ti ga mora naredit dober natakar oz. barman...

Zdi se podobno ampak ni...

So pa res gostinci še najbližje temu ja... ampak gostinci so panoga ki je zelo povezana s turizmom... trgovina bistveno manj, sploh v SLO... sicer pa vse trgovine so lahko odprte kjer notri delajo samo lastniki/njihovi sorodniki in so manjše od XY kvadratov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Apofis ::

uniman je izjavil:

Ja meni se pač neumno zdi, da so trgovine in samo trgovine zaprte.
Ok, jst sm se pač prilagodil, ampak se mi zadnje čase velikrat zgodi da bi malo pošetal pa se spomnim na tole neumnost.

Nevem zakaj smo se potem omejili na trgovine, zakaj potem ne zapremo vseh kavarnic, gostiln, turističnih destinacij, črpalk in v nedeljo zapremo life. BTW tudi tam ljudje delajo veliko in bi radi bili doma.

Oni ne delajo za minimalca tko kt trgovci...

Aja, pa tole šetanje si nekam vtakn...zarad šetačev naj bi jst nedeljo stran vrgu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

fikus_ ::

Jure14 je izjavil:

Zakaj zapirati z zakonom?
Raje določiti nedeljski dodatek, pa kdor želi imeti ob nedeljah odprto, naj ima.


Tocno tako. Osnovna živila +10-20%, druga živila +50%, manj nujne/luksuzne stvari +100%, zaposleni placilo ure +50-100%.
Potem pa naj vsak izbira.

Uni... Tebi je na taksno nedeljo dolgčas, od taksnih sprehajalcev po trgovinah imajo trgovci bolj malo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Horas ::

Klamzi je izjavil:

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...


kako to misliš garantirano? saj tako ali tako imajo, sploh tam kjer delajo turnus(hofer)

in pa kaj se vam smilijo, večina trgovk ki jih poznm iz velenja pogrešajo nedelsjko delo. tk so mele nal mira od svojih, pa še gužve ni take kot ob petkih sobotah. eni pa bi res radi vse namesto deugih odločali.

zakaj se potem ne obregnete v proizvodnje kjer delajo 4izmensko delo?? 6dni 2dni feaj, ali 2dni 2 dni fraj, pa pridejo na nedelje in praznike.

dvoličnost in hinavakost.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Mato989 ::

Horas je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...


kako to misliš garantirano? saj tako ali tako imajo, sploh tam kjer delajo turnus(hofer)

in pa kaj se vam smilijo, večina trgovk ki jih poznm iz velenja pogrešajo nedelsjko delo. tk so mele nal mira od svojih, pa še gužve ni take kot ob petkih sobotah. eni pa bi res radi vse namesto deugih odločali.

zakaj se potem ne obregnete v proizvodnje kjer delajo 4izmensko delo?? 6dni 2dni feaj, ali 2dni 2 dni fraj, pa pridejo na nedelje in praznike.

dvoličnost in hinavakost.


Zato ker nismo obojega rešli, ne pomeni da je slabo da smo vsaj 1 =)

Večina trgovcev ki jih jaz poznam ima raje nedelje fraj... če bi pa bilo 500% dodatek bi pa raje delali ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blink ::

uniman je izjavil:

Po nekaj časa zaprtih trgovin ob nedeljah. Kako se vam zdi ta ukrep?


Slab ukrep, naj se vsak trgovec svobodno odloca. Ljudje gredo zaradi tega po nakupih v sosednje drzave, na bencinske servise (slaba izbira, visoke cene), k prodajalcem na stojnicah...itd. Ponedeljki so se bolj hekticni, ker gredo vsi v trgovino.

Ne vem ali gre pri podpornikih zaprtja za zavist, nagajanje ali zakompleksanost?

49106 ::

Slab ukrep, naj se vsak trgovec svobodno odloca.


Še en ratracer.


Ljudje gredo zaradi tega po nakupih v sosednje drzave


Zmanjkal mi je jajc, grem v Italijo po ducat!



zakaj se potem ne obregnete v proizvodnje kjer delajo 4izmensko delo?? 6dni 2dni feaj, ali 2dni 2 dni fraj, pa pridejo na nedelje in praznike.
dvoličnost in hinavakost.


Problem je, da proizvodnje laufajo 24/7, konkurirajo pa na globalnem trgu (za razliko od trgovin v RS). Da bi razbremenili delo v proizvodnji, so IMO potrebne brutalne davščine na EU nivoju za uvoz iz sweatshopov. Odpri temo, morda kdo najde boljšo rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

starfotr ::

Folk še 3 cente noče plačat za vrečko, pa bo za vikend plačeval dodatne procente. Ne bo.
««
53 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263320 (2615) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929209 (22585) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139303 (8117) MadMicka

Več podobnih tem