» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
52 / 56
»»

Master_Yoda ::

Meni se zdi smesna propaganda kako so lastniki trgovin proti zaprtju. Ziher ste videli kako folk pobezlja pred enodnevnim praznikom, kaj sele dvodnevnim ? IMO imajo vec profita ce so trgovine zaprte ob nedeljah ce vkljucimo to da potem rabijo manj delavcev, elektrike, ... Zakon hocejo zato, ker si ne zaupajo in morajo biti ali vsi odprti ali pa vsi zaprti, ker tisti ki bi imel v nedeljo odprto bi pobasal ves profit, ko bi Janezek sel v Spar, ceprav drugace hodi v Mercator ki pa je nazalost zaprt v nedeljo.

In zakaj se izpostavlja samo boge delavce v trgovinah. Zakaj ne rabi nekdo ki dela v restavraciji/gostilni/turisticni dejavnosti/peki/whatever "nedeljskega" pocitka. In ce je vas razlog ta da ga ta ima pac kaksen drug dan, ker je zaradi narave dela nedelja najbolj profitna pa zakaj to ni resitev za zaposlene v trgovinah ?

Sem pa opazil spomladi ko smo imeli zaprto v nedeljo, da je folka obcutno vec na poteh v sumah, sprehajaliscih, etc. - manj seveda v okolici trgovskih centrov. Odprite trgovine v nedeljo da bo manj folka in vecji mir v naravi :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Izgovor trgovcev, da bodo manj zaslužili je izmišljen. Kupna moč je taka kot je in enaka vsota se bo porabila za nakupe če so trgovine odprte 7 dni ali pa samo 5. Razlika bo le večje število ljudi v trgovinah ob manj delovnih dneh. Bo pa manj izkoriščanja študentov in zaposlenih. Koliko bo manj zaposlenih je pa težko napovedat. Naj imajo zaposleni končno tudi proste vikende.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mato989 ::

ma zaposlenih ne bo nič manj... ker še jih zdaj nimajo dovolj... morda bo sicer kak 1 na polovički kje letel ampak načeloma pač ne...

Prodaje pa tudi ne bo manj, ker 99,9% folka ne bo šlo v Avstrijo po žemljice in po kaj takega... tako da nehajte srat, tisti ki pa bodo zdaj šli so pa v 99,9% že prej hodli.

Tako kot se folk iz Ljubljane ne bo peljal tankat 10 centov ceneje v Avstrijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Idealen čas, da se vse avtomatizira in potem ne bodo rabili več delavcev, ker bodo samo še računalniki in stroji delali. Kot je to že v Amazon trgovinah. S tem se bo rešil tudi problem dela ob nedeljah.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Idealen čas, da se vse avtomatizira in potem ne bodo rabili več delavcev, ker bodo samo še računalniki in stroji delali. Kot je to že v Amazon trgovinah. S tem se bo rešil tudi problem dela ob nedeljah.


Mhm, potem pa obdavčit stroje kot da je en stroj = 10 delavcev na minimalcu, pa sem takoj da vse avtomatiziramo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Idealen čas, da se vse avtomatizira in potem ne bodo rabili več delavcev, ker bodo samo še računalniki in stroji delali. Kot je to že v Amazon trgovinah. S tem se bo rešil tudi problem dela ob nedeljah.


Mhm, potem pa obdavčit stroje kot da je en stroj = 10 delavcev na minimalcu, pa sem takoj da vse avtomatiziramo...


Davek lepo pavšal glede na prihodke, ker sicer bodo pogoltni trgovci skrivali dobiček.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Idealen čas, da se vse avtomatizira in potem ne bodo rabili več delavcev, ker bodo samo še računalniki in stroji delali. Kot je to že v Amazon trgovinah. S tem se bo rešil tudi problem dela ob nedeljah.


Mhm, potem pa obdavčit stroje kot da je en stroj = 10 delavcev na minimalcu, pa sem takoj da vse avtomatiziramo...


Davek lepo pavšal glede na prihodke, ker sicer bodo pogoltni trgovci skrivali dobiček.


Tudi to bo ok ja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Ta davek pa v utd.

Argica ::

Končno. Je bil čas.

Mato989 ::

HappyPills je izjavil:

Ta davek pa v utd.


Nikakor, prvo ta davek v izničenje dolga, potem pa še kaj, in šele nato v UTD... ČE sploh.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

asdf_jklc ::

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.

zmaugy ::

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.


Najboljše, da vsem uvedemo 7 dnevni delovni teden, nočna dežurstva, delo 12 ur dnevno. Da bomo vsi enaki, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

asdf_jklc ::

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.

Najboljše, da vsem uvedemo 7 dnevni delovni teden, nočna dežurstva, delo 12 ur dnevno. Da bomo vsi enaki, ane?

Z moje strani uredu - se mi nebo nič spremenilo.

zmaugy ::

asdf_jklc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.

Najboljše, da vsem uvedemo 7 dnevni delovni teden, nočna dežurstva, delo 12 ur dnevno. Da bomo vsi enaki, ane?

Z moje strani uredu - se mi nebo nič spremenilo.


Itak, dejmo dodat še, da je plača en dolar na dan, za vse enako, One world, man! Si za?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

asdf_jklc ::

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.

Najboljše, da vsem uvedemo 7 dnevni delovni teden, nočna dežurstva, delo 12 ur dnevno. Da bomo vsi enaki, ane?

Z moje strani uredu - se mi nebo nič spremenilo.


Itak, dejmo dodat še, da je plača en dolar na dan, za vse enako, One world, man! Si za?

Vsak se svobodno odloči, a bo delal ali ne. Torej - komur ne paše v nedeljo delat, si poišče službo, kjer dela samo med tednom.

starfotr ::


Plus še vedno ne razumem zakaj mora tehnična pomoč operaterjev delat 24/7.


Zaradi telefonije in klica v sili 112.

starfotr ::

Horas je izjavil:

bedarija! najbol so lobirali verniki in cerku

Ni res. Oni po maši najraje zavijejo še v štacuno. Medtem ko nekaj minut prej slavijo nedeljo, kot gospodov dan.

pirat ::

starfotr je izjavil:

Horas je izjavil:

bedarija! najbol so lobirali verniki in cerku

Ni res. Oni po maši najraje zavijejo še v štacuno. Medtem ko nekaj minut prej slavijo nedeljo, kot gospodov dan.

Aja? Precejšnja neumnost. Če si že hotel žaliti vernike, bi napisal, da po maši zavijejo v gostilno.
Verjetno bi bil boljši zakon (če že mora biti tole zakonsko regulirano), ki bi omejil odpiralni čas trgovskega centra na 60 ur tedensko, vsak pa naj si potem sam izbere kdaj in kako bo odprt.
Bi se stvari hitro uredile, saj bi centri slej ko prej ugotovili, da je za nedelje dovolj da je odprt 1, ne pa vsi štirje v radiju 300 metrov hkrati, ter bi si o tem dogovorili (saj imajo trgovinsko zbornico, ne? Ste mislili, da se ne dogovarjajo znotraj nje?). Pa bi bili potem srečni tudi tisti, ki morajo v nedeljo po sveže žemljice.

zmaugy ::

asdf_jklc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

zmaugy je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Js ne vidim nobenega problema v odprtih trgovinah v nedeljo. Pač smo spet naredili eno vrsto priviligiranih ljudi, ki ne delajo ob nedeljah.

Najboljše, da vsem uvedemo 7 dnevni delovni teden, nočna dežurstva, delo 12 ur dnevno. Da bomo vsi enaki, ane?

Z moje strani uredu - se mi nebo nič spremenilo.


Itak, dejmo dodat še, da je plača en dolar na dan, za vse enako, One world, man! Si za?

Vsak se svobodno odloči, a bo delal ali ne. Torej - komur ne paše v nedeljo delat, si poišče službo, kjer dela samo med tednom.


Bullshit. Trgovke brez neke dodatne izobrazbe se lahko svobodno odločijo med stradanjem in delanjem ob nedeljah.
S polno ritjo je enostavno srat.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HappyPills ::

starfotr je izjavil:


Plus še vedno ne razumem zakaj mora tehnična pomoč operaterjev delat 24/7.


Zaradi telefonije in klica v sili 112.


Logično. Ne moreš poklicat 112 lahko pa 080 1000 :D.

starfotr ::

Res je to, da morajo imeti ISPji, ki pri nas ponujajo še telefonijo (kar pa danes vsi, nihče ne nudi samo neta in TV) 24/7 support zaradi 112.

https://www.monitor.si/novica/hrvaski-t...

;-) ::

Zanimiva tema. Lidl in Hofer trgovke koliko sem se pogovarjal s parimi sploh nimajo nič proti nedeljam, sploh mlajše.

Raje dela v nedeljo za dober dodatek in je potem pon, tor, sre. doma kar jim pride bolj prav kot nedelja do 15. manj je logistike za najdit varstvo v nedeljo in med tednom sprosceno. Lidl je tudi druzini prijazno podjetje, certifikatov ne talajo kar tako.

Pomoje bi bilo najbolje vprasat zaposlene ne pa odlocat na podlagi osebnih prepričanj. Sem pa drugačne zgodbe slišal iz tuša ter mercatorja, to so pa delovna taborišča za min. plačo.

HappyPills ::

starfotr je izjavil:

Res je to, da morajo imeti ISPji, ki pri nas ponujajo še telefonijo (kar pa danes vsi, nihče ne nudi samo neta in TV) 24/7 support zaradi 112.

https://www.monitor.si/novica/hrvaski-t...


Vsi razen nekaterih. Hot mobil ima tech support od 6-24 Izi mobil od 7-22. Čakam naprej tvojo razlago :).

starfotr ::

Oni niso infrastrukturni. Telekom, A1, Telemach in T-2 so. Ostali so lahko blagovne znamke ali gostujoči.

Mato989 ::

;-) je izjavil:

Zanimiva tema. Lidl in Hofer trgovke koliko sem se pogovarjal s parimi sploh nimajo nič proti nedeljam, sploh mlajše.

Raje dela v nedeljo za dober dodatek in je potem pon, tor, sre. doma kar jim pride bolj prav kot nedelja do 15. manj je logistike za najdit varstvo v nedeljo in med tednom sprosceno. Lidl je tudi druzini prijazno podjetje, certifikatov ne talajo kar tako.

Pomoje bi bilo najbolje vprasat zaposlene ne pa odlocat na podlagi osebnih prepričanj. Sem pa drugačne zgodbe slišal iz tuša ter mercatorja, to so pa delovna taborišča za min. plačo.



Samo lidl in hofer nima nic prpti nedeljam pa se to ne vse ampak edino tam v celotni trgovinski branzi so place take da niso minimalac... Morda se kaka specializirana trgovona... 90% pa dela tu za tarifni razred 4... Kar je 780 bruto plus dodatek za minimalca.

Tistih 200 postov dodatka se gleda na

780 bruto/ 174 in potem *2 greznica skratka

Se nekaj je treba vedet po 40 urah si izmozgan in pol ko vidis nedeljsko delo in placo ti dol pade... Ce bi bil 30 urni delovnik bi blo bolje samo mora prvo drzava spremenit izracun pokojnine ki naj bo le na vplacila ne na delovne ure
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

HappyPills ::

starfotr je izjavil:

Oni niso infrastrukturni. Telekom, A1, Telemach in T-2 so. Ostali so lahko blagovne znamke ali gostujoči.


Sej veš da nabijaš. Imaš kar nekaj kablskih operaterjev, ki ponujajo trojčke na lastnem omrežju pa nimajo 24 ur podpore.
Npr Kate-wing nova gorica. Ima dežurni telefon Dežurni telefon od 8h - 22h.
Naslednji izgovor?

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Mato989 je izjavil:

;-) je izjavil:

Zanimiva tema. Lidl in Hofer trgovke koliko sem se pogovarjal s parimi sploh nimajo nič proti nedeljam, sploh mlajše.

Raje dela v nedeljo za dober dodatek in je potem pon, tor, sre. doma kar jim pride bolj prav kot nedelja do 15. manj je logistike za najdit varstvo v nedeljo in med tednom sprosceno. Lidl je tudi druzini prijazno podjetje, certifikatov ne talajo kar tako.

Pomoje bi bilo najbolje vprasat zaposlene ne pa odlocat na podlagi osebnih prepričanj. Sem pa drugačne zgodbe slišal iz tuša ter mercatorja, to so pa delovna taborišča za min. plačo.



Samo lidl in hofer nima nic prpti nedeljam pa se to ne vse ampak edino tam v celotni trgovinski branzi so place take da niso minimalac... Morda se kaka specializirana trgovona... 90% pa dela tu za tarifni razred 4... Kar je 780 bruto plus dodatek za minimalca.

Tistih 200 postov dodatka se gleda na

780 bruto/ 174 in potem *2 greznica skratka

Se nekaj je treba vedet po 40 urah si izmozgan in pol ko vidis nedeljsko delo in placo ti dol pade... Ce bi bil 30 urni delovnik bi blo bolje samo mora prvo drzava spremenit izracun pokojnine ki naj bo le na vplacila ne na delovne ure

Nabijaš. Plačujejo tudi v drugi steber.

Lidl:
1. leto: 940 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
2. in 3. leto: 980 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
4. in 5. leto: 1.030 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
6. in vsako naslednje leto: 1.080 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
6,12 EUR povračila stroškov prehrane na delovni dan in povračilo stroškov prevoza na delo v skladu s KP dejavnosti trgovine Slovenije,
vplačilo v 2. pokojninski steber (po prehodu zaposlitve v nedoločen čas),

sunshine403 ::

starfotr je izjavil:

Res je to, da morajo imeti ISPji, ki pri nas ponujajo še telefonijo (kar pa danes vsi, nihče ne nudi samo neta in TV) 24/7 support zaradi 112.

https://www.monitor.si/novica/hrvaski-t...

In za razliko od nujnih sluzb, ki se odzivajo na klice na 112 (policija, resevalci (beri zdravniki)) imajo tudi prepoved stavk... zaradi zagotavljanja storitve klicev na 112 ;) Malo smesno ampak resnicno.

HappyPills je izjavil:

starfotr je izjavil:

Oni niso infrastrukturni. Telekom, A1, Telemach in T-2 so. Ostali so lahko blagovne znamke ali gostujoči.


Sej veš da nabijaš. Imaš kar nekaj kablskih operaterjev, ki ponujajo trojčke na lastnem omrežju pa nimajo 24 ur podpore.
Npr Kate-wing nova gorica. Ima dežurni telefon Dežurni telefon od 8h - 22h.
Naslednji izgovor?

Dezurni telefon za userje je ena stvar, tisti ki so zadaj za tem in zagotavljajo storitev so pa druga stvar. In tisti imajo support 24/7.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

;-) je izjavil:

Mato989 je izjavil:

;-) je izjavil:

Zanimiva tema. Lidl in Hofer trgovke koliko sem se pogovarjal s parimi sploh nimajo nič proti nedeljam, sploh mlajše.

Raje dela v nedeljo za dober dodatek in je potem pon, tor, sre. doma kar jim pride bolj prav kot nedelja do 15. manj je logistike za najdit varstvo v nedeljo in med tednom sprosceno. Lidl je tudi druzini prijazno podjetje, certifikatov ne talajo kar tako.

Pomoje bi bilo najbolje vprasat zaposlene ne pa odlocat na podlagi osebnih prepričanj. Sem pa drugačne zgodbe slišal iz tuša ter mercatorja, to so pa delovna taborišča za min. plačo.



Samo lidl in hofer nima nic prpti nedeljam pa se to ne vse ampak edino tam v celotni trgovinski branzi so place take da niso minimalac... Morda se kaka specializirana trgovona... 90% pa dela tu za tarifni razred 4... Kar je 780 bruto plus dodatek za minimalca.

Tistih 200 postov dodatka se gleda na

780 bruto/ 174 in potem *2 greznica skratka

Se nekaj je treba vedet po 40 urah si izmozgan in pol ko vidis nedeljsko delo in placo ti dol pade... Ce bi bil 30 urni delovnik bi blo bolje samo mora prvo drzava spremenit izracun pokojnine ki naj bo le na vplacila ne na delovne ure

Nabijaš. Plačujejo tudi v drugi steber.

Lidl:
1. leto: 940 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
2. in 3. leto: 980 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
4. in 5. leto: 1.030 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
6. in vsako naslednje leto: 1.080 EUR bruto/mesec za 30 ur na teden,
6,12 EUR povračila stroškov prehrane na delovni dan in povračilo stroškov prevoza na delo v skladu s KP dejavnosti trgovine Slovenije,
vplačilo v 2. pokojninski steber (po prehodu zaposlitve v nedoločen čas),



Kaj nabijam... Pravim da ostali razen lidla in hoferja nimajo takih pogojev... Treba pa je tudi vedet da lidlovcem in hoferkam manjka delovne dobe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

;-) ::

Imas prav, narobe sem razumel se opravicujem.

starfotr ::

In dokler je delodajalec svojim zaposlenim pripravljen plačati nekaj 100 eur za to, da pripeljejo še koga v firmo, da bo delal, do takrat ne bo nihče odpuščen iz trgovine. Pa naj se zbornica postavi na glavo. Samo zapravljanje kredibilnosti se gredo s takimi bedarijami.

Takih, ki bi delali manjka. Sploh za tako majhno plačilo. Mešalcev megle in fikusov je pa povsod dovolj.

Menim da tudi, če bo ustavna presoja, da bodo vseeno morali imeti zaprto v nedeljo.

schurda ::

m0LN4r je izjavil:

Smurf je izjavil:

Jaz sem najveckrat 1x na teden v trgovini, ampak ponavadi ravno v nedeljo, ko imam najvec casa. Tako, da iz moje strani je to definitivno slaba odlocitev.

Se mi pa zdi, da bo v prihodnosti tudi po tem trgu posegel Amazon, ki ti bo dostavil hrano v nekaj urah, kadarkoli. Takrat se bomo seveda cudili, zakaj Mercator ne obstaja vec.
Ja ampak glej zdej, jaz ko sem sel iz Slovenije gor, sem bil tudi vajen tocno tega, da pac gres v nedeljo v trgovino, ker nimas nic bolsega za delat in ker imas cajt.
Zdaj pa mi na kraj pameti ne pade iti v nedeljo v trgovino, ampak so se nasle stvari, ki so v nedeljo bolj zanimive za pocet, pa magari gledat v luft je boljse, kot pa it v trgovino.
To da pa med tednom ni casa je jamranje, sem na zacetku tudi tako mislil, pa se tistih 30 minut, dobra ura vedno najde. Zdaj grem v ponedeljek zjutraj pred sluzbo ali med malico ali zena po sluzbi in nabaviva v pol ure vse kaj rabiva.

Pac se ponovim, sem dal obe izkusnji skozi in sem za to, da so trgovine v nedeljo zaprte. Za tiste budale, ki pa rabijo nujno eno smetano pa kokakolo pa naj grejo v zato namenjene 24/7 trgovine ali pa tankstello in placajo dvojno ceno.

PS: Se na prost dan ali v soboto se mi ne da vec v trgovino, sem se navadil da to oprabim pred, med ali po sluzbi in to hitro in efektivno.


Upam, da se bo to dejansko uresničilo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

LeQuack ::

Zakaj ne uvedemo minimalno plačo 3800EUR / mesec, tako kot v Ženevi? Pa ne mi rečt da ne mormo, precej enostavno je, samo v zakon daš in je narejeno. In tako bi imeli vsi dobro plačo. Če lahko McDonalds preživi v Ženevi s temi plačami bi lahko tudi pri nas.

https://www.24ur.com/novice/tujina/mini...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

c3p0 ::

Za vas pravičnike je ta vsaj začasna "zmaga" torej konec boja?

Ali pa se zdaj začne še borba za ukinitev nedelj, za ostale nenujne poklice? Je že kje kaka iniciativa? Kje se začne, gostilne, restavracije, turizem, kino?

Izkoriščanje študentov je vredno boja, ali pa se še mladi in zmorejo, stisnit zobe?

HappyPills ::

Boj tukaj končan. Če ne greš v stacuno greš na mašo. Po maši pa sede pohan psanc tko da gostilne ostajajo.

LeQuack ::

c3p0 je izjavil:


Izkoriščanje študentov je vredno boja, ali pa se še mladi in zmorejo, stisnit zobe?


Se strinjam, za to bi se morali boriti. Ker trenutno se jih lahko uporabi kot de-facto slave labor, brez kakršnihkoli pravic. In to v neki civilizirani Evropski državi.
Quack !

starfotr ::

Koga brigajo študentje.

Kje ste bili, ko je bilo za ukinitev študentskega dela? Na kateri strani?

Večina študentov, ki delajo samo vleče status. Tako, da kar naj delajo v štacunah. Pridni študentje nimajo časa delat preko študenta, pač pa že imajo full time job, to je študij.

Tisti, ki je iz bolj revne družine dobi pa finančno pomoč, tako, da delo ni izgovor.

Kdor hoče kaj zaslužit, lahko dela tudi kaka druga, bolje plačana dela. Na primer inštrukcije ipd. Brez napotnice.

Podpiram, da pavzerji in kupci statusov delajo. Tudi v nedeljo Prav jim je.

Tudi jaz sem kot dijak med počitnicami delal v nedeljo, na pumpi. To ti da širino in zavedanje, da je bolje delar kaj drugega v lajfu, kot biti propalica na pumpi/štacuni.

Shields ::

Če bi trgovce v nedeljah plačali 15-20€ na uro bi marsikdo z veseljem delal.

LeQuack ::

starfotr je izjavil:

Koga brigajo študentje.

Kje ste bili, ko je bilo za ukinitev študentskega dela? Na kateri strani?

Večina študentov, ki delajo samo vleče status. Tako, da kar naj delajo v štacunah. Pridni študentje nimajo časa delat preko študenta, pač pa že imajo full time job, to je študij.

Tisti, ki je iz bolj revne družine dobi pa finančno pomoč, tako, da delo ni izgovor.

Kdor hoče kaj zaslužit, lahko dela tudi kaka druga, bolje plačana dela. Na primer inštrukcije ipd. Brez napotnice.

Podpiram, da pavzerji in kupci statusov delajo. Tudi v nedeljo Prav jim je.

Tudi jaz sem kot dijak med počitnicami delal v nedeljo, na pumpi. To ti da širino in zavedanje, da je bolje delar kaj drugega v lajfu, kot biti propalica na pumpi/štacuni.


A podpiraš da se na isti način kot študente razvrednoti tudi ostale delavce? Npr. da se jih lahko odpusti takoj, brez bolniške, dopusta itd?
Quack !

solatko ::

Fantje, delo je že razvrednoteno, večina tarifnih razredov do VI. stopnje zaposlitve je pod socialnimi prejemki Avstrije.
Tako nizke postavke so zaradi firm, ki so že zdavnaj crknile, kljub bagatelnim plačam, sedaj pa se delodajalci o popravljanju tarifnega dela pogdbe, sploh nočejo začet pogovarjat, delavci si pa ne upajo to doseč z generalnim štrajkom.

Včasih je bilo delo vrednota, danes je to vse kaj drugega, samo delo, ne!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

nagobčnik ::

m0LN4r je izjavil:

Ja ampak glej zdej, jaz ko sem sel iz Slovenije gor, sem bil tudi vajen tocno tega, da pac gres v nedeljo v trgovino, ker nimas nic bolsega za delat in ker imas cajt.
Zdaj pa mi na kraj pameti ne pade iti v nedeljo v trgovino.


Seveda ti na kraj pameti ne pade iti v nedeljo v trgovino, če pa imate zaprte, vlamljat bi tudi meni bilo preveč naporno.

Konlov ::

Kdor ni delal 4 izmen oziroma vikendov sploh nima pojma, kaj prosta sobota in nedelja pomeni za človeka...

starfotr ::



A podpiraš da se na isti način kot študente razvrednoti tudi ostale delavce? Npr. da se jih lahko odpusti takoj, brez bolniške, dopusta itd?


Povej ti to vsem odpuščenim, ki niso prejeli plač pa odpravnin ipd. ko je kaka (tudi (para)državna) firma v stečaj.

Papir vse prenese. Medtem ko je realnost drugačna. V normalnih časih je vse super fino, v času "vojne" pa vse to pade.

Po mojem bi morali imeti vsi v državi neko obliko s. p. Kot moramo imeti vsi bančne račune. Zaposleni, študenti, dijaki, upokojenci... Mnogo bi rešili s tem. Ker je bedarija, če imaš s. p, da ne moreš imeti štipendije. Ali pa pokojnine.

Tako bi odpadli vsi za večno zakoreninjeni priveski v firmah, zdravstvenih ustanovah pa na faksih... Mladi ne dobijo služb ker stari vlečejo na polno svoj posel. In takih ne moreš odpustit.

Cel problem je tudi dobiti sezonske delavce, pred prazniki bi v trgovini potrebovali veliko ljudi, pa jih ne dobijo.

HappyPills ::

Konlov je izjavil:

Kdor ni delal 4 izmen oziroma vikendov sploh nima pojma, kaj prosta sobota in nedelja pomeni za človeka...


Seveda sem. Bil super plačan delal 4x za novo leto. Delo 36ur v kosu. Ker sem v tem času zaslužu za cel mesec je to bil no brainer. Raje sem delal nocne ter vikende ker je bilo manj dela pa višja plača. Pa še šefov ni blo hehe.

Mato989 ::

Shields je izjavil:

Če bi trgovce v nedeljah plačali 15-20€ na uro bi marsikdo z veseljem delal.


Tocno to....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ja, samo potem bojo tudi cene višje. To je domino efekt. Ko se plače zvisajo, se začenjajo drazit storitve. Primer:

https://lokalec.si/novice/dvig-minimaln...

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, samo potem bojo tudi cene višje. To je domino efekt. Ko se plače zvisajo, se začenjajo drazit storitve. Primer:

https://lokalec.si/novice/dvig-minimaln...


Zakaj potem v Avstriji ni vse 2x višje cena, ravno nasprotno večino stvari je celo cenejših po trgovinah. Pa imajo povprečno plačo 2x višjo kot mi.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Bolj razvita drzava, višji bdp.

LeQuack ::

Zmeraj so neki izgovori ja. Se pravi njihov McDonalds delavec je nekako bolj produktiven od našega, čeprav delata čisto isto delo, spečeta isto burgerjev, naredita isto pomfrija?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

sunshine403 ::

Shields je izjavil:

Če bi trgovce v nedeljah plačali 15-20€ na uro bi marsikdo z veseljem delal.

Fuckme... 15-20eur/uro si po tvoje zasluzi prodajalec? Vidim da mora biti hudo zahtevno filati police, da si zasluzi 20eur/uro. Ajd resno... si prisotni upate poracunati vaso neto urno postavko (najbolj simpl ceprav ne prav tocno, deli placo s 160), pa povejte, koliko od vas dobi vec kot 15eur/uro. Jaz komaj prilezem malenkost cez 20eur pa si upam staviti da je moje delo, moje znanje in izkusnje, ter moja nadomestljivost v firmi na krepko drugem nivoju, kot pa od nekega prodajalca. In ja, ko gre kaj narobe tudi jaz delam ponoci ali ob nedeljah in praznikih. Ampak ja verjamem, da je filanje polic noro zahtevna naloga, ki si zasluzi vsaj 20eur/uro... 8-O
««
52 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263321 (2616) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913051 (11166) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929210 (22586) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139303 (8117) MadMicka

Več podobnih tem