» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
46 / 56
»»

49106 ::

Marsičesa nisem omenil, naprimer špecerij v bližini bolnic, kar v bistvu niti ni pomembno. Point je, da so trgovine razen izjem zaprte. Ja ne boš rekel, da se pekarnam v Avstriji splača imeti odprto, trgovcu pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

To da je vecina trgovin v Avstriji zaprta, mi je kristalno jasno. Zares sem zelo veliko po Avstriji, tako da priblizno vem kaksen je status gor (od kje mislis, da vem za en jeben Spar v eni majhni vasi 50km od Innsbrucka?). Point je, da zakon, ki prepoveduje odprtje trgovin ob nedelja v Avstriji ne obstaja, tako da z obtozbami o lazeh, lazes zgolj ti, kar sem ti lepo dokazal. Ampak se vedno je kot kaze tezko priznati da si se vsaj zmotil. Ampak to sem od "pametnjakovicev" na tem forumu, ze vajen. In ko dokazes, da se motijo, gredo na precej nizek nivo (tudi tvoj lazes, krades itd... ni prav pretirano boljsi).
Zakaj imajo (spet nekatere ne pa vse) pekarne odprto, veliki trgovci pa vecinoma ne, pa ne vem, ker se ne igram trgovca... ne pri nas, ne v Avstriji.

49106 ::

Zakaj imajo (spet nekatere ne pa vse) pekarne odprto, veliki trgovci pa vecinoma ne, pa ne vem


Ti jaz povem zakaj. Pekarne se lahko same odločajo, trgovci pa samo, če spadajo med izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

Ok se pravi je tisti Spar gor pekarna? Prodajalna spominkov? No ti povem... nic od tega ni. Pa nobena od teh, katere so vse odprte v nedeljo tudi ni. In to so samo Spari, imas pa se kaksno drugo verigo, pa se mi ne da iskati, ker mislim, da sem dokazal svoj point, medtem kot ti svojega nisi ;)
Ti so vsi odprti tudi ob nedeljah, pa ni nobena blizu bolnice, zelezniske ali letalisca. Bodo 4 v razlicnih vaseh in mestih ter razlicnih pokrajinah dovolj?
Velden - https://www.spar.at/standorte/spar-veld...
Finkenstein - https://www.spar.at/standorte/spar-fink...
Bad Kleinkirchheim - https://www.spar.at/standorte/spar-bad-...
Graz - https://www.spar.at/standorte/spar-graz...

PS: Prav veliko ti ne ves, kar si ze dokazal, tako da ne bodi tako hudo suveren s tem "ti jaz povem zakaj". ;)

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

Ok se pravi je tisti Spar gor pekarna? Prodajalna spominkov? No ti povem... nic od tega ni. Pa nobena od teh, katere so vse odprte v nedeljo tudi ni. In to so samo Spari, imas pa se kaksno drugo verigo, pa se mi ne da iskati, ker mislim, da sem dokazal svoj point, medtem kot ti svojega nisi ;)
Ti so vsi odprti tudi ob nedeljah, pa ni nobena blizu bolnice, zelezniske ali letalisca.


Če ne bi šlo za izjeme, bi bila situacija takšna kot je bila takrat, ko je bila večina trgovin odprith ob nedeljah, tudi mediamarkt.

Skratka podoben model je uveljavjen marsikje.


France

France's laws about Sunday shopping are complex. Although Sunday shopping is generally not allowed, there are many exceptions such as certain zones and municipalities of the metropolitan areas of Paris, Marseille, and Lille; as well as around 500 cities that were declared as tourist towns, including major cities such as Nice, Le Havre, Vannes and Bordeaux. Most major stores nationwide open every December Sunday prior to Christmas. Supermarkets (but not Hypermarkets) are allowed to open nationwide every Sunday morning until 13:00 for grocery shopping. The 2009 relaxation allowed all stores to open in tourist areas (before, only sports, toys and cultural shops were allowed). The most visible result is that now clothing stores open every Sunday in places such as Champs Elysees in Paris, La Défense, downtown Marseille, downtown Cannes and downtown Nice.[23]

In 2008, the furniture chain IKEA was fined €450,000 (over $700,000) for trading on Sundays under the law of 1906.[24] With the current law, IKEA stores are allowed to open every Sunday. However, only the ones in the Paris metropolitan area actually do so.



Germany

In Germany, opening hours have long been restricted through the Ladenschlussgesetz. The 1956 law required shops to close for the weekend at 2 pm on a Saturday and 6:30 pm on week-nights, with opening until 6 pm on the first Saturday of the month, in what was known as the Langer Samstag, or "long Saturday". The law was changed, in the face of strong resistance from labour unions, to allow langer Donnerstag ("long Thursday") until 8:30 pm in 1988, and in 1996 opening times were extended to 8 pm from Monday to Friday and 4 pm on Saturday; this was extended to 8 pm on Saturday in 2004.[25]

In 2004, the Federal Constitutional Court ruled against lifting restrictions on Sunday opening, which is still confined to some small bakeries and convenience stores inside railway stations and airports.[26]

In 2006 and 2007, the responsibility for opening hours was transferred to the state governments instead of the federal government, leading to an end to regulated Monday–Saturday opening hours in several states.

Studies on the German deregulation find that, far from causing an increase in consumer prices, the liberalisation lowered prices to some extent, though revenue was unaffected. This decrease in prices was probably driven by productivity increases created by the smoothing of consumer traffic over a longer period of time and the greater ability of consumers to compare prices in a deregulated environment.[3]

However, there is still strong resistance to Sunday shopping from churches and politicians.

As of 2013, the number of Sunday shopping days per year became regulated by the local government bodies. Berlin,[27] for example, allowed 10 Sundays each year in 2013, reduced to 8 Sundays in 2014, of which two must be during the month before Christmas. In addition a few supermarkets, located at major subway/railway stations, are allowed to be open for Sunday shopping all year.

Several major railway stations are permitted to operate their shops, such as grocery stores, bookstores, drug stores, on Sundays.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

No potem pa mi povej kaksna izjema je to? Pa daj mi ze enkrat linkaj zakon, ki prepoveduje odprtje trgovin v nedeljo. Jaz sem ti dal tocne linke, ki dokazujejo da trgovine SO odprte ob nedeljah. Ti pa blefiras s svojimi blodnjami. Najprej da je ok za letalisce, sedaj pa nekaj o Mediamarktu. Kaj me briga zakaj se je Mediamarkt odlocil, da ima v nedeljo zaprto. Daj ze listo izjem, ter obrazlozi, kje v to pade trgovina sredi Graza in trgovina v majhni vasi sredi Tirolske (ali Koroske), pa nehaj blefirat in se ven motat iz tvojih nebuloz, ko ti enkrat crno na belem dokazejo da to, kar govoris ni res.
PS: Pa da ti prisepnem... Za razliko od tebe zares tocno vem zakaj ima Spar vecino trgovin v nedeljo zaprto in predvidevam, da ima Mediamarkt iz istega/podobnega razloga prav tako zaprte svoje. In nic nima veze z neobstojecim zakonom, ki prepoveduje odprtje ob nedeljah. ;)

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

No potem pa mi povej kaksna izjema je to? Pa daj mi ze enkrat linkaj zakon, ki prepoveduje odprtje trgovin v nedeljo. Jaz sem ti dal tocne linke, ki dokazujejo da trgovine SO odprte ob nedeljah. Ti pa blefiras s svojimi blodnjami. Najprej da je ok za letalisce, sedaj pa nekaj o Mediamarktu. Kaj me briga zakaj se je Mediamarkt odlocil, da ima v nedeljo zaprto. Daj ze listo izjem, ter obrazlozi, kje v to pade trgovina sredi Graza in trgovina v majhni vasi sredi Tirolske (ali Koroske), pa nehaj blefirat in se ven motat iz tvojih nebuloz, ko ti enkrat crno na belem dokazejo da to, kar govoris ni res.
PS: Pa da ti prisepnem... Za razliko od tebe zares tocno vem zakaj ima Spar vecino trgovin v nedeljo zaprto in predvidevam, da ima Mediamarkt iz istega/podobnega razloga prav tako zaprte svoje. In nic nima veze z neobstojecim zakonom, ki prepoveduje odprtje ob nedeljah. ;)


Ti si mal na glavo padu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:


49106 je izjavil:


Točno to delamo.

Nah, vi hočete, da država to počne namesto vas.


Kdo smo mi če ne država? Države ni brez ljudi!

Mato989 je izjavil:


Torej so zakoni le potrebni... Me veseli da si skapiral.

Dejmo kar uzakonit, da mora vsak imeti 3000€ plače. Očitno se z zakoni vse reši pa to... morda v kakšni Severni Koreji. Prosti trg in državne regulacije pa le stežka sobivajo, če se država preveč vmešava bo trg hitro odgovoril nazaj. Potem ne boste imeli dela proste dneve zgolj v nedeljo ampak tudi preostale dni v tednu. Ko bodo podjetja množično začela menjati nizko kvalificirano delovno silo z roboti boste pa ti isti ljudje spet jokali, da ne morete do služb, ker so vas nadomestili z roboti.


Smo vidli nazadnje so brez državne regulacije delali otroci od jutra do večera za pest riža... to si ti želiš ko zagovarjaš ukinitev državnih regulacij ali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

Ti si mal na glavo padu

Hahaha a bejz. Ko pa zmanjka pa tole... Fino ;)
Jaz napisem da v Avstriji ni zakona, ki prepoveduje odprtje trgovin ob nedeljah, ti me obtozis lazi. Ko ti dokazem da trgovine v Avstriji SO odprte, namesto, da bi rekel "sorry sem se zmotil", drkas svoje nebuloze naprej in zacnes ven vleci Francijo in Nemcijo. Ja ampak NIHCE ni govoril o Franciji ali Nemciji temvec o Avstriji. Torej sproduciraj ze tisti jebeni link do avstrijskega zakona, ki prepoveduje odprtje trgovin ob nedeljah, or SHUT THE FUCK UP!

49106 ::

Prbijaš v tri krasne Še v tistih izjemah, ki obratujejo ob nedelejah, si z zakonom omejen.


Shopping on Sundays

In Vienna the stores are closed on Sundays and Holidays, but don't worry there are places open for those who have not managed to do grocery shopping during the week. Please note what you may purchase on these days is limited by law.



https://www.virtualvienna.net/living-in...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

Sem ti napisal ze prej.... ene 10x do sedaj. Sproduciraj jebeni link do zakona, ne link iz turisticnega vodica. Verjel ali ne, steje edino zakon ne "navodila" za turiste. Ce ne znas nemsko pa bodi tiho in ne drkaj tam kjer te v sekundi dobijo in dokazejo da nimas pojma.

49106 ::

p6752028Sproduciraj jebeni link do zakona, ne link iz turisticnega vodica.[/st.citat naj bi izjavil:



Ne, dokler se boš skrival


Ne, dokler se boš skrival za klonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

Hahaha komu? Nekomu ki se klice Messiah??? Si pokazal tvoje pravo ime? Je to pogoj za pisanje po ST? Potem feel free in bodi prvi.

49106 ::

Jaz sem tu mal dalj časa kot ti, klonček nagajivček. Ene 14 let dlje.

Skratka, trgovine komot zapremo, če pa že res hočete, lahko pustimo eno dežurno za takšne, ki ne morejo brez nedeljskega šopinga špecerij. Ampak potem bo to manj pošteno zaradi vas, ki to hočete, ne pa zaradi nas, ki to nočemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

No pa hitro popravi. In ne nisem nikogarsnji klon, ceprav imam feeling, da te je takole na hitro dobilo ze kar nekaj ljudi, pa si potem malce obcutljiv.
Zares me boli k ce si tu vse od tvojega 8 leta starosti, se vedno nimas pojma o stvareh, in zgolj leto prve prijave ne pomeni, da si kaj bolj pameten oz. verodostojen. Ne glede na to, kdaj sem se prvic prijavil tu, sem ti lepo dokazal, da blebetas o stvareh, o katerih nimas pojma. Ti nisi dokazal se nicesar... se enega samega linka nisi sposoben sproducirat.... zato ker ne ves kako mi je ime... kao. No verjemi, da tega ne bos nikoli izvedel ;)

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

In ne nisem nikogarsnji klon, ceprav imam feeling, da te je takole na hitro dobilo ze kar nekaj ljudi, pa si potem malce obcutljiv.


Ja, pa si klon. Hvala za psihoanalizo, Jack of all trades, master of none. Nadaljuj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

Ja, pa si klon.

Ja pa si, ne pa nisi... A dej no... ti je mami dudo vzela? No potem si pa misli da sem klon. Upam, da mi tisti, katerega klon naj bi bil, da za pivo ;) Meni je bilo v veselje dokazati, da nimas pojma. Tega, da sem ali pa nisem klon ti pa preprosto nocem dokazati ;)

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

49106 je izjavil:

Ja, pa si klon.

ti je mami dudo vzela?


Takim naj lepim zakone, o ti moja luna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Žiiiga ::

Če bi obstajal, bi ga verjetno že znal pokazat.

joggi79 ::

49106 je izjavil:

Takim naj lepim zakone, o ti moja luna.

Saj zares zaradi mene ni treba. Ampak ce lahko en dobrohoten namig. Ce se nisi ugotovil, zares ti bedaka iz samega sebe delas. Ni da se moram jaz prav veliko matrati pri tem. Tako da keep going ;)

49106 ::

A je kdo že prilepil zakon, ki se tiče nedeljskih nadur, al sem samo jaz tisti, ki mora dokazovat?

*člen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Žiiiga je izjavil:

Če bi obstajal, bi ga verjetno že znal pokazat.


Premisli, ali je ta izjava res smiselna.

showsover ::

Ste tečni že s tem nadstreljavanjem.

xmetallic ::

49106 je izjavil:

Ne boš verjel, temu se reče demokracija.

Zanimiva je to demokracija v kateri manjšina želi uveljavljati svojo voljo kljub nasprotovanju večine. Da o neustavnosti teh zahtev sploh ne govorimo.

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Smo vidli nazadnje so brez državne regulacije delali otroci od jutra do večera za pest riža... to si ti želiš ko zagovarjaš ukinitev državnih regulacij ali?

Država določa smiselne, logične regulacije, ki so bistvenega pomena za zdravje in funkcioniranje človeka. Ali bo nekdo imel dela prosti dan v sredo, ali pa v nedeljo ni bistvenega pomena z vidika počitka. Pomembno je le, da človek ima zagotovljeno zadostno količino počitka. Vaše zahteve niso nekaj, kar je bistvenega pomena za funkcioniranje človeka ampak luksuz, izmišljevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

LeQuack ::

xmetallic je izjavil:


Država določa smiselne, logične regulacije, ki so bistvenega pomena za zdravje in funkcioniranje človeka.


Zakaj potem še vedno dovoli kapitalistično-izkoriščajoči osemurni delovnik (tretjina dneva oz. tretjina človekovega življenja) kot pred 50 in več leti nazaj? Z naprekdom in višanjem učinkovitosti dela bi se moralo to zmanjšati, in seveda je to bistvenega pomena za zdravje in funkcioniranje človeka.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

solatko ::

LeQuack - V realnem sektorju, delodajalci pričakujejo 12 urno delo za 8 urno plačilo. Tako službo kot ima Mato999 redno in za malo več kot minimalc, je že luksuz v današnjih časih.

Osem urni delovnik so zrihtal čikaški sindikati, koncem 18-ega stoletja.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Smo vidli nazadnje so brez državne regulacije delali otroci od jutra do večera za pest riža... to si ti želiš ko zagovarjaš ukinitev državnih regulacij ali?

Država določa smiselne, logične regulacije, ki so bistvenega pomena za zdravje in funkcioniranje človeka. Ali bo nekdo imel dela prosti dan v sredo, ali pa v nedeljo ni bistvenega pomena z vidika počitka. Pomembno je le, da človek ima zagotovljeno zadostno količino počitka. Vaše zahteve niso nekaj, kar je bistvenega pomena za funkcioniranje človeka ampak luksuz, izmišljevanje.


Seveda ti misliš da je to luksuz, ampak nihče pa ni naredil konkretne študije koliko slabše je psihološko stanje ljudi ki delajo za vikend in koliko zaradi tega na dolgi rok trpi državna blagajna...

Državi bi moralo biti v interesu da se čimmanj gospodarstva in služb opravlja čez vikend in ponoči... in za to ima mandat ljudstva da to uredi.

Kar se pa tiče neustavnosti, pa sploh nima smisla bluzit o tem, ker to da LJUDJE ki so backbone države in ustave, nekaj odločijo bi itak moralo biti NAD USTAVO... ljudje so postavili ustavo in zato bi jo samo referendum moral presečt... neumnost je, da ti kot državljan izglasuješ ustavo (četudi posredno) potem pa ti lastna ustava prepreči tvojo izglasovanje nečesa... V ustavi bi moralo pisat, da če ljudje na referendumu večinsko nekaj potrdijo (po takrat veljavni zakonodaji) tega ni mogoče ovreči v kolikor ne krši telesne nedotakljivosti posameznikov...

xmetallic je izjavil:

49106 je izjavil:

Ne boš verjel, temu se reče demokracija.

Zanimiva je to demokracija v kateri manjšina želi uveljavljati svojo voljo kljub nasprotovanju večine. Da o neustavnosti teh zahtev sploh ne govorimo.


Zato ker gledaš na vse volilne upravičence, po takrat veljavni zakonodaji je VEČINA tistih ki so glasovali izglasovala tako kot zdaj ni UPOŠTEVANO in to je problematično... to je tako kot bi trdil da nam vlada MANJŠINSKA vlada, čeprav so dobili večino po volitvah =) Kdo vam je kriv da ni večina šla glasovat proti?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Pa ti veš, kakšna udeležba mora bit za sprejem ustave in spremembe ustave?
Misliš, da je dovolj 15%-ov volilnih upravičencev?
Ljudski referendum ne more bit nad ustavo, oziroma ni dovoljen referendum v nasprotju z ustavo!
Upoštevano ni zato, ker vsi normalni ljudje vedo, da je omejevanje podjetniške svobode, protiustavno in bi tak zakon padel. Odpiralni čas česar koli, ni v pristojnosti vlade, parlamenta, politikov, to je svobodna odločitev podjetnikov, zato nehaj že bluzit.

V vseh tvojih postih ni ene pametne ideje ali predloga, samo živo nakladanje, ki nima ne repa, ne glave.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Pa ti veš, kakšna udeležba mora bit za sprejem ustave in spremembe ustave?
Misliš, da je dovolj 15%-ov volilnih upravičencev?
Ljudski referendum ne more bit nad ustavo, oziroma ni dovoljen referendum v nasprotju z ustavo!
Upoštevano ni zato, ker vsi normalni ljudje vedo, da je omejevanje podjetniške svobode, protiustavno in bi tak zakon padel. Odpiralni čas česar koli, ni v pristojnosti vlade, parlamenta, politikov, to je svobodna odločitev podjetnikov, zato nehaj že bluzit.

V vseh tvojih postih ni ene pametne ideje ali predloga, samo živo nakladanje, ki nima ne repa, ne glave.


Seveda ni odpiralni čas v pristojnosti vlade, je pa lahko v pristojnosti vlade zakon ki zahteva plačilo dodatkov do take mere, da se bo defakto uveljavila volja po določenem odpiralnem času... zato pa kot pravim, jaz sem proti uzakonjanju zaprtja ob nedeljah, jaz sem za 500% dodatek na neto uro za VSE delvce v nedeljah, praznikih in nočnih, pol pa naj dela kdor ima tak dobiček da se mu to splača =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

Skratka dodatek samo zato, ker nekdo dela ob nedeljah?
Zakaj pa ne dodatek samo zato, ker mora nekdo delati v prostoru brez klime?
Zakaj ne dodatek, ker mora nekdo gledati plesastega sefa?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo vstati pred soncnim vzhodom?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo v torek dopoldne postreci buckota kot je Mato989?
Zakaj ne dodatek vsem, ki imajo drugacen bioritem od delovnega casa?
Ti je zdaj kaj bolj jasno kam prides s taksnim zakonskim predpisovanjem?

BlackDeath ::

Zakaj imas uzakonjen minimalec?

Ce po tej poti naprej prides do anarhije, ker ce ne rabis teh pravil, zakaj rabis ostala?

Pac kot druzba smo se odlocili, da je tvoje delo vec vredno ob nedeljah, praznikih, ponoci ...

Mato989 ::

pirat je izjavil:

Skratka dodatek samo zato, ker nekdo dela ob nedeljah?
Zakaj pa ne dodatek samo zato, ker mora nekdo delati v prostoru brez klime?
Zakaj ne dodatek, ker mora nekdo gledati plesastega sefa?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo vstati pred soncnim vzhodom?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo v torek dopoldne postreci buckota kot je Mato989?
Zakaj ne dodatek vsem, ki imajo drugacen bioritem od delovnega casa?
Ti je zdaj kaj bolj jasno kam prides s taksnim zakonskim predpisovanjem?


Zakaj pa je ze zdaj praznik vec vreden... Pa zakaj nocne... Ker pac to unicuje cloveka bolj kot ce dela med tednom dopoldan tako fizicno kot psihicno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SeMiNeSanja ::

Mato989 je izjavil:

pirat je izjavil:

Skratka dodatek samo zato, ker nekdo dela ob nedeljah?
Zakaj pa ne dodatek samo zato, ker mora nekdo delati v prostoru brez klime?
Zakaj ne dodatek, ker mora nekdo gledati plesastega sefa?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo vstati pred soncnim vzhodom?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo v torek dopoldne postreci buckota kot je Mato989?
Zakaj ne dodatek vsem, ki imajo drugacen bioritem od delovnega casa?
Ti je zdaj kaj bolj jasno kam prides s taksnim zakonskim predpisovanjem?


Zakaj pa je ze zdaj praznik vec vreden... Pa zakaj nocne... Ker pac to unicuje cloveka bolj kot ce dela med tednom dopoldan tako fizicno kot psihicno

Ali si ti delal za praznike in nočne?
Imam občutek, da nikoli nisi.

Jaz pa sem delal nočne in praznike - pa mi tudi pod razno ni hodilo na misel, da bi jokal glede tega.
Pa sem celo pripravništvo delal v nočnih izmenah, ob koncih tedna in za praznike - kar je bilo načeloma 'zakonsko prepovedano' - pa ne vem, kaj bi si mislil, da bi meni takrat nekdo pametoval, da ne smem delat. Najbrž bi ga nagnal skozi vrata!

Skratka: če ne delaš ob nedeljah, praznikih ali nočnih - kaj se za vraga potem sploh oglašaš v taki temi? Od kje ti ideja, da si kvalificiran soditi o tem, kaj se 'dogaja' tistim, ki delajo tudi ob drugih časih, kot med 7-15?
Te je morda kdo od njih ogovoril in prosil, da zastopaj njegovo mnenje? Stavim, da ne! Pa kljub temu trdiš, da bolje od teh ljudi veš, kaj je dobro zanje? Bravo! Res ne morem verjeti, koliko je tistih, ki vedo za vse druge, kaj bi za njih bilo dobro. Ampak še bolje bi bilo, če bi tudi malo pred lastnim pragom pometli in razmislili, kaj bi za njih same bilo koristno.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pirat je izjavil:

Skratka dodatek samo zato, ker nekdo dela ob nedeljah?
Zakaj pa ne dodatek samo zato, ker mora nekdo delati v prostoru brez klime?
Zakaj ne dodatek, ker mora nekdo gledati plesastega sefa?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo vstati pred soncnim vzhodom?
Zakaj ne dodatek samo zato, ker mora nekdo v torek dopoldne postreci buckota kot je Mato989?
Zakaj ne dodatek vsem, ki imajo drugacen bioritem od delovnega casa?
Ti je zdaj kaj bolj jasno kam prides s taksnim zakonskim predpisovanjem?


Zakaj pa je ze zdaj praznik vec vreden... Pa zakaj nocne... Ker pac to unicuje cloveka bolj kot ce dela med tednom dopoldan tako fizicno kot psihicno

Ali si ti delal za praznike in nočne?
Imam občutek, da nikoli nisi.

Jaz pa sem delal nočne in praznike - pa mi tudi pod razno ni hodilo na misel, da bi jokal glede tega.
Pa sem celo pripravništvo delal v nočnih izmenah, ob koncih tedna in za praznike - kar je bilo načeloma 'zakonsko prepovedano' - pa ne vem, kaj bi si mislil, da bi meni takrat nekdo pametoval, da ne smem delat. Najbrž bi ga nagnal skozi vrata!

Skratka: če ne delaš ob nedeljah, praznikih ali nočnih - kaj se za vraga potem sploh oglašaš v taki temi? Od kje ti ideja, da si kvalificiran soditi o tem, kaj se 'dogaja' tistim, ki delajo tudi ob drugih časih, kot med 7-15?
Te je morda kdo od njih ogovoril in prosil, da zastopaj njegovo mnenje? Stavim, da ne! Pa kljub temu trdiš, da bolje od teh ljudi veš, kaj je dobro zanje? Bravo! Res ne morem verjeti, koliko je tistih, ki vedo za vse druge, kaj bi za njih bilo dobro. Ampak še bolje bi bilo, če bi tudi malo pred lastnim pragom pometli in razmislili, kaj bi za njih same bilo koristno.....


Seveda sem delal tako nocne kot praznike kot vikend dneve... Dolgih 5 let sem potreboval da sem koncno dobil siht ki je od 8 do 16...

Tako da sem dal skoz vse variante 4 izmenskeha, 3 izmenskega in 2 izmenskega dela do leta 2018...

Dalec najbolj mucno je delat v 4 izmenah, za psiho, takoj za tem te ubijajo tedni ko delas vikende kolegi pa na pikniku, potem pa so tedenske nocne... Zato pa vedno trdim da bi morale vse nestandarde oblike delovnih ur ki niso med pon in petkom in ki niso med 6 zjutraj in 20to zvecer biti ovrednotene ogromno....

Tam nekje v tem rangu

3 tedne dela med 8 in 16 bi moralo biti placano enako kot 2 tedna popoldan po 14ti ali enako kot 1 teden nocnih/praznicnih/vikend ur

To bi naredilo red dolgorocno... Folk bi se pa navadil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vres.ales ::

To bi blo super ja. Ta požrešni bi delali popoldanske in nočne, ostali pa lepo lagano od šestih do dveh

SeMiNeSanja ::

Že že....

.... ampak hoteli pa ste eksplicitno prepoved odprtja / dela ob nedeljah in praznikih! Pa še to samo za trgovine.

To pa nima popolnoma nobene veze z 'primernim plačilom' za delo (karkoli že je 'primerno').

Torej dejte se že enkrat izjasniti kaj hočete. Če vam je do poštenega plačila za pošteno delo, tega ne boste dosegli z vpitjem, da je treba trgovine zapreti ob nedeljah!

Ali je to res tako zelo teško za razumeti?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Telbanc ::

Trgovine morajo ostati odprte, vsaj dokler bodo tako imeli sosedi. Recimo hrvati. Folk bo nosu denar čez mejo, mi bomo meli pa 12.000 ljudi več na zavodu. Kapitalizem je razvadil in navadil ljudi na nakupovalne izlete, kjer potešijo svoje nakupovalne potrebe. Kolko so te potrebe sprovocirane s strani meijev med tednom raje ne bi, ampak tako je.

Tle računice ni, da bi ble trgovine zaprte ob nedeljah.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

solatko ::

Računico glede odpiralnih časov mora ostat v rokah lastnikov trgovin, trgovci pa naj si uredijo sindikat in zahtevajo primerno plačilo. Dokler ima sindikat članstvo, kateremu je članarina preveč, stavkal pa nebi, ker jih je strah, toliko časa, kolikor dobijo je v redu. Če bi bil jaz lastnik trgovnine, bi jim dal še manj.
Delo krepa človeka

Rok Woot ::

Jaz bi zaprl trgovine za cel vikend, javna uprava furs pa taki, pa naj le delajo čez vikend do osmih, da lahko uredimo stvari.

Rok Woot ::

solatko je izjavil:

Računico glede odpiralnih časov mora ostat v rokah lastnikov trgovin, trgovci pa naj si uredijo sindikat in zahtevajo primerno plačilo. Dokler ima sindikat članstvo, kateremu je članarina preveč, stavkal pa nebi, ker jih je strah, toliko časa, kolikor dobijo je v redu. Če bi bil jaz lastnik trgovine, bi jim dal še manj.


Težko jim daš manj, ker bi bilo nelegalno. Veliko teh ljudi je v tudi v hud denarni stiski. Jaz bi jim povečal plače, tam na ene 2k neto. Ker če so one plačane 700€, potem tudi jaz težko dobim 10k ..

Se ti zdi, da je prav, da Janković zasluži več kot prodajalka v Merkatorju? Saj še Slovensko ne zna (namerno velika začetnica, preden se kdo zapiči).

solatko ::

Rok Woot - Ko jim bo dovolj hudo, se bojo organiziral in neredili vsaj eno konkretno stavko, katere v SLO še ni bilo in je ob takem članstvu, oziroma nečlanstvu tudi ne bo še lep čas.
Delo krepa človeka

c3p0 ::

Vse nenujno zapret za cel vikend, morda pustiti le kako dežurno trgovino. Če že delamo na tem. Vse ostalo je le nabiranje političnih točk.

Mato989 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Že že....

.... ampak hoteli pa ste eksplicitno prepoved odprtja / dela ob nedeljah in praznikih! Pa še to samo za trgovine.

To pa nima popolnoma nobene veze z 'primernim plačilom' za delo (karkoli že je 'primerno').

Torej dejte se že enkrat izjasniti kaj hočete. Če vam je do poštenega plačila za pošteno delo, tega ne boste dosegli z vpitjem, da je treba trgovine zapreti ob nedeljah!

Ali je to res tako zelo teško za razumeti?


Poglej, osnovna težava ki se vleče iz "večnosti" ali bolje rečeno od prve kolektivne pogodbe trgovinske dejavnosti je višina plačila po tarifnih razredih... tu se začnejo vse "naše" oz. trgovske težave oz. bom kar trdil, da se tu začnejo težave VSEH kolektivnih pogodb v Sloveniji in tudi večine plač...

Žal, je za pristojnost o pogovorih o tarifnih razredih zadolžen sindikat, ki pa se ob zelo velikem članstvu ni zmogel leta 1991 oz ob podpisu prvih kolektivnih pogodb, zmenit za to da bi osnovni tarifni razred bil minimalna plača... zato tudi članstvo sindikata vseskozi upada, ker država ki jo že plačujemo nudi več kot zrihta sindikat (solatko pustva že to debato enkrat!)

No in skozi leta ali kar desetletja, so ljudje pogruntali, od kod njim dejansko te gnile osnovne plače... od sindikata, in da država z besedo ministra enostavno določi višjo plačo, zato je sedaj PRITISK na državo sindikate pa se vedno bolj ignorira... ker v 20 letih+ niso pokazali kaj dosti koristi (ja ja, solatko pravi da morajo člani nardit močen sindikat, ampak jaz pa pravim, če ga niso mogli leta 1991 ko je bilo članstvo številno, ga tudi zdaj ne bomo mogli!)

No in zdaj pridemo do psihologije: Veliko ljudi ki dela v trgovini s katerimi imam stik, je prišlo do razmišljanja, da če že imamo slabe plače, potem imejmo vsaj boljši delavnik... kar je logično =)

To so pobrali populistično tudi nekateri politiki ala Čuš in Levica. Čeprav se jaz strinjam, da je NEUMNOST in sem tudi proti da bi z nekim ODLOKOM zaprli obratovanje trgovin v nedeljah, jaz sem bolj za "mehke" načine prisile, torej naredimo delavne nedelje NERENTABILNE za večino podjetnikov, enako menim za nočne in praznične...


Dovolj bi bilo, če bi država z zakonom prepovedala kakršnekoli plače ki so nižje od minimalne plače v osnovi... in v katerihkoli prilogah, žal pa bi dejansko mi v Sloveniji potrebovali celoten overhaul sistema plač, ker mi sploh nimamo minimalne urnepostavke ampak imamo samo uzakonjeno minimalno izplačilo za POLNI delovni čas, kar povzroča absurdne valuacije mesečnega dela, ko je tvoja ura vredna več februarja kot julija, čeprav delaš enako!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Evo ene nore ideje. Kaj pa če bi država ljudi tretirala kot odrasle, pa naj se sami odločijo če želijo delati v poklicu ali v podjetju, ki zahteva vikende, nočne, etc?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Evo ene nore ideje. Kaj pa če bi država ljudi tretirala kot odrasle, pa naj se sami odločijo če želijo delati v poklicu ali v podjetju, ki zahteva vikende, nočne, etc?


To bo možno takoj, ko bo posameznik enako močan kot korporacija oz. večje podjetje... Ampak zgodovinsko gledano je večina ljudi v PODREJENEM položaju napram podjetju, ker posameznik bolj nujno rabi denar kot pa podjetje delavca v večini primerov...

Če bi tvoja ideja bila realna, potem ne bi imeli 0 od delovnopravne zakonodaje, ker bi se vse odrasli ljudje zmenili kajne? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:


Če bi tvoja ideja bila realna, potem ne bi imeli 0 od delovnopravne zakonodaje, ker bi se vse odrasli ljudje zmenili kajne? =)

Točno tako. Za ostale pogodbe se lahko zavezujem k čemurkoli, samo glede tega kje, kako, kdaj in za koliko bom delal se pa ne morem. Kot da sem otrok.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če bi tvoja ideja bila realna, potem ne bi imeli 0 od delovnopravne zakonodaje, ker bi se vse odrasli ljudje zmenili kajne? =)

Točno tako. Za ostale pogodbe se lahko zavezujem k čemurkoli, samo glede tega kje, kako, kdaj in za koliko bom delal se pa ne morem. Kot da sem otrok.


Kaj misliš bi se zgodilo z plačami, količino dopusta, ipd. če jutri ukinemo vse zakone in člene delovnopravne zakonodaje in hkrati postanejo nične VSE pogodbe s temi členi? =)

Misliš da bi se večina ljudi zmenila za boljše ali enake pogoje ali za slabše =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:


To bo možno takoj, ko bo posameznik enako močan kot korporacija oz. večje podjetje... Ampak zgodovinsko gledano je večina ljudi v PODREJENEM položaju napram podjetju, ker posameznik bolj nujno rabi denar kot pa podjetje delavca v večini primerov...

Neumnost. Delodajalec potrebuje delavce ravno tako kot delavci potrebujejo delodajalca.
Razlika je predvsem v tem, da delodajalec izbira iz precej širšega bazena kot delavec. Ampak s tem ni nič narobe. Tudi v osebnih odnosih ženske na primer izbirajo iz precej večjega števila moških kandidatov, kot pa moški. Po tvoji logiki bi morala država predpisati kaj vse mora nuditi ženska moškemu, če ga enkrat izbere za partnerja.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To bo možno takoj, ko bo posameznik enako močan kot korporacija oz. večje podjetje... Ampak zgodovinsko gledano je večina ljudi v PODREJENEM položaju napram podjetju, ker posameznik bolj nujno rabi denar kot pa podjetje delavca v večini primerov...

Neumnost. Delodajalec potrebuje delavce ravno tako kot delavci potrebujejo delodajalca.
Razlika je predvsem v tem, da delodajalec izbira iz precej širšega bazena kot delavec. Ampak s tem ni nič narobe. Tudi v osebnih odnosih ženske na primer izbirajo iz precej večjega števila moških kandidatov, kot pa moški. Po tvoji logiki bi morala država predpisati kaj vse mora nuditi ženska moškemu, če ga enkrat izbere za partnerja.


Ja, seveda imaš prav na načelni ravni, ampak ker DRŽAVA oz. državni proračun po drugi strani nudi neomejeno zdravniško pomoč, je v interesu države da uravnava trg delovne sile do te mere, da ljudje ne bodo zaradi pehanja za prenizke plače ali zaradi 2 služb izgorevali in prekomerno koristili usluge ki so zelo drage... nekdo mora to pokrit.

Da ne bo pomote, jaz sem na tvoji strani, samo potem moramo spremenit marsikaj, jaz bi itak bil za to, da država poda samo minimalne standarde v smislu:

1. Minimalna NETO urna postavka (čez vse oblike dela enaka!)
2. Minimalna količina letnega dopusta (plačanega)
3. Faktorji za vsako opravljeno uro v "neugodnem" času. (popoldanske faktor 20% dodatka, nočne 200%-300%, vikend ure 200%-300%, praznične 200%-300% ipd...)

Za vse ostalo ali več se strinjam naj se zmeni vsak posebaj, brez nekih kolektivnih zahtev in 100 različnih bluzenj... ampak dokler državni proračun na eni strani skrbi za "neplačljivo zdravstvo po posamezniku glede na koriščenje" je nevarno da prepustimo psihofizično zdravje posameznikom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
46 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263321 (2616) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929210 (22586) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139303 (8117) MadMicka

Več podobnih tem