» »

A1 Slovenija

A1 Slovenija

MrStein ::

miko22 je izjavil:


Torej lahko izklopim njihov router pa priklopim direkt mojega? Moram jim kaj javit? kaj posebej nastavit?

Ja.
Ne.
Ja, VLAN ID.

springfield je izjavil:

Hm...jaz mam VLAN 3902 na Mikrotiku in mi deluje. Kako imas skonfigurirano?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kako dolgo traja, da spremenijo paket?
So na dopustu? Konec koncev gre za par klikov v konfiguraciji...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Kako dolgo traja, da spremenijo paket?

So mi vmes povedali sami na A1: sprememba hitrosti traja teden ali dva
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vball ::

a1 protekt mi javlja certificate error ko grem na slo-tech.com, rtvslo.si in podobno.
Še komu?

Ml33k ::

Pozdravljeni. Pri nas doma smo pri A1 (še prej Amis) že zelo dolgo. Pred kratkim sem šel na ta nov paket A1 Net + TV L (dali so mi kodo za 50% popust za eno leto). Prej sem bil na kombo L in tam je pisalo hitrost interneta do 30/5. Na tem novem paketu pa sedaj piše do 40/10. Problem je ker sem imel na prejšnjem paketu sinhronizacijo modema skoraj 31mb, tudi ko sem kaj vlekel dol je šla hitrost do skoraj 3,4mb/s. No sedaj ko so mi dali ta nov A1 Net + TV L paket pa se modem ne sinhronizira več kot 28mb in ko kaj vlečem dol ne gre več kot 3mb/s. Na tehnični pomoči mi pravijo da višje hitrosti kot jo imam ne morejo dati. Mi lahko nekdo razloži kako je to mogoče? Kako sem lahko imel 2 meseca nazaj 31/4,8, sedaj pa ne morejo več spraviti čez 28/4,8? Modem je še zmeraj isti kot prej. Hvala

sbawe64 ::

Če ni hišna inštalacije, potem je lahko krivec slab spoj v Telekom omarici ali v centrali z dslami.
2020 is new 1984
Corona World order

strom_15 ::

A1 Slovenija z novim neomejenimi mobilnimi paketi:

https://www.a1.si/mio

Ml33k ::

sbawe64 je izjavil:

Če ni hišna inštalacije, potem je lahko krivec slab spoj v Telekom omarici ali v centrali z dslami.

Poklical sem že na tehnično podporo in pravijo da je to to. Kaj lahko še naredim? Stalno kličem? Bo to pomagalo?

bambam20 ::

strom_15 je izjavil:

A1 Slovenija z novim neomejenimi mobilnimi paketi:

https://www.a1.si/mio


S hitrostjo 2/1 si lahko samo rit obrises.

MrStein ::

V bistvu je to super.
Dejansko je to paket z X GB, nato pa zastonj 2/1 Mbps. (2/1 ni luksuz, ampak za večino stvari dovolj; če ti ni, pa vzameš večji paket)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

V bistvu je to super.
Dejansko je to paket z X GB, nato pa zastonj 2/1 Mbps. (2/1 ni luksuz, ampak za večino stvari dovolj; če ti ni, pa vzameš večji paket)


ZDaj vidim, ko sem na računalniku, da so pakete prenovili.

xseki ::

Izpad? Nekje 15min smo bili brez mobilnih in fiksnih storitev.

mtosev ::

Ja jaz sn ga tudi imel. Je že nazaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ml33k ::

xseki je izjavil:

Izpad? Nekje 15min smo bili brez mobilnih in fiksnih storitev.

Pri nas isto. Vse izginilo. Kako je kaj takega sploh mogoče?

IL_DIAVOLO ::

A1 ima zadnje case pogoste izpade. Bo potreben upgrade sistema.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

A1 ima skoz neke izpade. Mobilno še gre, ampak stacionarni net pri njih imet pa ne vem, kako bi se obneslo.

vinkop ::

ah dejte noooo, js mam zdele stacionarni net, optika preko OŠO pri njih in v skoraj dveh letih ni bilo niti enega izpada, pri mobilni pa samo enkrat za pol ure...ni tako slabo kot nekateri hocejo prikazat....

MrStein ::

Internet (optika od Telekoma) že tri leta. Ne vem če je bil kdaj izpad.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

vinkop je izjavil:

ah dejte noooo, js mam zdele stacionarni net, optika preko OŠO pri njih in v skoraj dveh letih ni bilo niti enega izpada, pri mobilni pa samo enkrat za pol ure...ni tako slabo kot nekateri hocejo prikazat....


Ja glej, tv je malo bolj občutljiv na take zadeve in zdaj se pogosto pojavlja da zmrzne in je potreben reset modema in komunikatorja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

shadeX ::

xseki je izjavil:

Izpad? Nekje 15min smo bili brez mobilnih in fiksnih storitev.


Kaj pol cela Slovenija to? Pri meni tudi nekje okol 11h. Sem resetiral modem pa se ni pobralo. Ok bom preživel z mobilnimi podatki (HoT - Hofer, od A1 omrežje), se povežem ne dela nič. :))

Je pa bil to prvi izpad zame, po res dolgem času, verjetno več kot leto.

__Devil__ ::

Ja res je, tudi na štajerskem izpad A1. Sem opazil, povezalo mi je na Roaming Avstrijo..

mtosev ::

Mislim, da je trajalo nekje 15-20min.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bambam20 ::

Tv pri a1 velikokrat ne dela ok.

Skyman ::

Ja danes je bil res neki mrk,sem bil v toplicah pa je moji kar naenkrat iskalo na polno operaterja ko ga je koncno najdlo je bilo 10min 3g potem pa LTE

__Devil__ ::

Internet, tv, mobilni internet in PING na obeh A1 domači net preko modema ter A1 hotspot preko telefona na računalniku (je malenkost boljši) vedno dela počasi predvsem zvečer med 19-22h, kot, da je preveč zasedeno? Jaz predlagam, da dajo močnejšo varovalko noter :)). Sicer zadnje čase po menjavi 5+ let starega Huawei modema (ker se je pokvaril) z Huawei Pro 3 dela kar solidno in ne prekinja tako pogosto. Ampak sama latenca pa je še vedno nestabilna. Dela pa vredu ponoči, ko vsi spijo, žal. Pravijo 20-40mb/s hitrosti do 200gb porabe, v resnici pa je 1mb pa še to ponoči večinoma. Preko telefona pa kjer je poln 4g signal 10-13mb/s.

Zgodovina sprememb…

quadro933 ::

A1 spet, se mi sploh ne da več pisat...

Čee imaš dve televiziji ali več, se zadeva zakomplicira...

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Prejšnji teden klical na A1 zaradi preskakovanja signala, gospa mi je rekla, da bo predala zadevo tehnikom in, da lahko pričakujem klic v najkrajšem možnem času. Do danes še nisem dobil niti enega klica.

bambam20 ::

Ves čas majo probleme s tv-jem.. Grozn.

Ma_en_tm ::

Pozdravljeni, mene pa zanima kako je zvezano če imaš dve televiziji in bi imel A1: rabiš potem dva tista njihova XploreTv boxa ali le enega? Kakor vidim je cena najema dodatnega 4EUR na mesec. Gledam sicer paket Tv+Net (500/100) za 43EUR/mesec in prvih 6 mesecev -50%, menjat bo pa treba ker so kupili lokalnega ponudnika pri katerem sem bil do zdaj...
Pa ce ve kdo mogoce ce A1 Go paketov ni več ali jih samo jaz ne najdem? Sem videl neko akcijo da je nizja narocnina ce povezes net in mobilni paket...

bambam20 ::

Ma_en_tm je izjavil:


Pa ce ve kdo mogoce ce A1 Go paketov ni več ali jih samo jaz ne najdem? Sem videl neko akcijo da je nizja narocnina ce povezes net in mobilni paket...



Preimenovali so jih in pocenili. Sedaj se imenujemo MIO.

https://www.a1.si/mio

SoulMan ::

Povabite prijatelja na A1 in oba pridobita do 100€ popusta. Prijatelju, ki se ni pri A1, posljite kodo MGME685K57. Ce do konca leta sklene novo narocnisko razmerje na mobilnem paketu, vsak od vaju prejme do 100€ popusta v Nakupovalnici. Vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. Ponudbo izdelkov preverite na web.a1.si/nakupovalnica. A1

Ce bi komu prav prišlo...

d4vid ::

Evo, spet se igram s temi novimi A1 boxi, ki so tako super duper. Brat si je omislil TV v spalnici. Priklopim tanov box, nič. TV je samsung 32", zamenjal 3 HDMI kable in 2 boxa, nič. Črna slika. Preskakuje med "ni signala" in oknom "HDMI-CEC", kar nakazuje, da ga za 2-3 sekunde zazna. Ampak slike in zvoka se vedno ni.

Saj bom priklopil star box nazaj, pa bo delovalo, to sploh ni težav, ampak če kličem na A1 in jim povem to, bo odgovor, da je napaka pri moji opremi, da njihova je popolnoma super. Pa zadeva ne dela ne na samsungu, ne na 2 philipsih (32" in 55") niti na tesli 42". Če že s kako črno magijo dobim sliko, začne pa kar "snežit" vmes in prekinjat in podobno.
Sem pa na DSL-u 10/1.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

batista ::

Trenutno imamo doma kabelsko tv pri A1, optični internet pa pri T2.
Razmišljam da bi zaradi nižjega mesečnega stroška prešel na A1 paket kabelska TV + kabel internet.
Ker bi tv in internet signal prišla preko koaksialnega kabla me zanima če bi bile v tem primeru možne motnje, recimo če je tv signal moten (kocke) v kolikor je internet obremenjen na polno ipd...?

starfotr ::

Ali si na Vrhniki, da imaš A1 kabelsko?

Optika je prihodnost. Vzemi storitve preko optike. Če je optika od Telekoma lahko izbereš kateregakoli ponudnika hočeš. Lahko vse vzameš preko A1, T2 ... Kar želiš. Vendar močno predlagam optiko, namesto koaksialnega kabla ali bakrene parice.

FoxKnox ::

batista je izjavil:

Trenutno imamo doma kabelsko tv pri A1, optični internet pa pri T2.
Razmišljam da bi zaradi nižjega mesečnega stroška prešel na A1 paket kabelska TV + kabel internet.
Ker bi tv in internet signal prišla preko koaksialnega kabla me zanima če bi bile v tem primeru možne motnje, recimo če je tv signal moten (kocke) v kolikor je internet obremenjen na polno ipd...?

Zaradi nižjega mesečnega stroška ?
Kakšen pa je trenutni ?
Kajti, če je optika v bajti, je no brainer. Preko optike ni velike razlike v ceni, kvaliteta je pa ogromna. Kocke no more.Pa t2 ma eno akcijo za pakete do konca leta

batista ::

Vrhnika, da. Optika je bolje kot kabel vendar tv preko optike ne bi imeli (tako pač je) in mora bit program balkan trip (telemach eon ga nima). Mesečno bi bilo ceneje nekje 15eur z več kanali in 3x hitrejši internet.
In me zanima če ima kdo kabelski internet in tv pri A1 če so kaki problemi...

starfotr ::

Potem ti ne preostane drugega kot A1 Kabel internet + TV L.

P&Rom nikoli ni slovel po nekih presežkih po zanesljivosti in delovanju, ker koaksialno omrežje je res zanič. Ne vem no. Poskusi.

miko22 ::

Najcenejša varijanta je A1 net za cca 14€ na mesec(če se ne motim)
ter Predplačniški EON za 15€ na 3 mesece, torej 5€ na mesec.
vse skupaj te pride slabih 20€ na mesec. Ceneje ne gre.

Tilen ::

starfotr je izjavil:

Potem ti ne preostane drugega kot A1 Kabel internet + TV L.

P&Rom nikoli ni slovel po nekih presežkih po zanesljivosti in delovanju, ker koaksialno omrežje je res zanič. Ne vem no. Poskusi.


Kolikor vem se po prevzemu omrežje nadgrajuje na optiko oz GPON.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Saj so že prej delali optiko. Samo zaradi šalabajz omrežja, to ni mogoče povsod. Ni cevi, ni omaric ipd.

Tilen ::

Večina bi sedaj že morala biti na optiki. Je pa res, da povsod še ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Kebo ::

Mi lahko prosim nekdo pošlje svojo kodo za akcijo pripelji prijatelja na ZS?

Sinisa0 ::

Imaš ZS.

d4vid ::

Se da na Xplore TV sprejemniku blokirat programe?
Recimo, da bi rad blokiral eno ali 2 TV postaji...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

verto ::

Na Xplore Tv si na nastaviš svojo novo listo v katero daš pač tiste programe, ki jih hočeš.

Vedran ::

Ali mogoče kdo ve, če bo kmalu A1 razširil seznam podprtih telefonov za storitev VoLTE?
Prvo smo dolgo čakali da omogočijo storitev, seznam telefonov kateri podpirajo to storitev je mali, vmes so samo dodali Apple telefone pa mogočega še kakega.
Že eno leto star Samsung A52 še vedno ni podprt, podprta pa sta A50 in A51.

strom_15 ::

Vedran je izjavil:

Ali mogoče kdo ve, če bo kmalu A1 razširil seznam podprtih telefonov za storitev VoLTE?
Prvo smo dolgo čakali da omogočijo storitev, seznam telefonov kateri podpirajo to storitev je mali, vmes so samo dodali Apple telefone pa mogočega še kakega.
Že eno leto star Samsung A52 še vedno ni podprt, podprta pa sta A50 in A51.


Tisti seznam na spletni strani ni točen. Sam imam A52s 5G in imam delujoči VoLTE. Kar moraš narediti je da se oglasiš v eni od poslovalnic A1 in prositi, da ti vklopijo funkcijo VoLTE. Ne vem zakaj to ni že v začetku ampak da moraš na poslovalico, ker telefon skoraj vsak Samsung podpira VoLTE, le tega nimajo vse navedeno na svojih spletnih straneh.Tudi samsung A72 podpira VoLTE, čeprav ga tam ni na seznamu

kixs ::

Danes popoldne sem dobil SMS od A1, ki sem ga sele zdej videl, da moram poravnati vse obveznosti - imam samo internet. Gledam placane racune za pol leta nazaj in je vse poravnano. Nic jasno???

bambam20 ::

kixs je izjavil:

Danes popoldne sem dobil SMS od A1, ki sem ga sele zdej videl, da moram poravnati vse obveznosti - imam samo internet. Gledam placane racune za pol leta nazaj in je vse poravnano. Nic jasno???


POkliči oz. piši na a1 in jih vprašaj.

kixs ::

Ja, sej drugega ne ostane. Me je zanimalo, ce ima se kdo take izkusnje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561362 (187) permit
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
730131074 (387) PacificBlue
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1034178697 (2627) mag3
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677851 (20256) Tilen
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052154 (27493) brez-imenko

Več podobnih tem