» »

A1 Slovenija

A1 Slovenija

««
7 / 7
»
»»

robndi ::

Sem šel iz telemacha na a1.Telemach omrežje zaostaja za a1 in tud naročnine so pri telemachu veliko dražje kakor tud telefoni.Pri a1 mi dela 5g skoraj povsod.Na a1 imam naročnino 8,5 eur na telemahu sem imel indentičen paket 12eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robndi ()

AndrejS ::

Zadnje reklame od A1 so prav smešne - veselo telefonirajo na slovenskih smučiščih - ampak realnost je prav nasprotna - poln signal, ne moreš klicat, dobivaš pa SMSje da te je nekdo klical - prenosa podatkov raje ne omenjam. Rešitev pri meni je bila zamenjava operaterja na Telekom

robndi ::

Na a1 kakor tudi na telemachu se preklopi ob nedosegljivosti omrežja,na telekom omrežje.In težava rešena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robndi ()

Mare2 ::

robndi je izjavil:

Na a1 kakor tudi na telemachu se preklopi ob nedosegljivosti omrežja,na telekom omrežje.In težava rešena.

telemach tudi?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

xseki ::

robndi je izjavil:

Sem šel iz telemacha na a1.Telemach omrežje zaostaja za a1 in tud naročnine so pri telemachu veliko dražje kakor tud telefoni.Pri a1 mi dela 5g skoraj povsod.Na a1 imam naročnino 8,5 eur na telemahu sem imel indentičen paket 12eur.

Če si bil z A1 omrežjem zadovoljen, prečekiraj še Bob ali HOT ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

Trupl0 ::

Je kdo dobil S23 Ultra 512gb na A1? Čakam že dva meseca na moj prednaročen fon :)
If you are going through Hell, keep going !

JanK11 ::

Živjo!

Ma kdo promocijsko kodo za bob?

LP

strom_15 ::

Sprememba količine prenosa podatkov v mobilnih paketih

vir: https://www.a1.si/obvestila-in-sprememb...

strom_15 ::

Neuradna informacija, naj bi A1 Slovenija septembra 2023 ali v Q4/2023 omogočal tudi VoWiFi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

Goran's Blog ::

strom_15 je izjavil:

Neuradna informacija, naj bi A1 Slovenija septembra 2023 ali v Q4/2023 omogočal tudi VoWiFi.


Če bo mi bo prišlo zelo prav :)
Upam da res.

buttcrack ::

Danes so mi montirali fixni net + tv in sem pravkar uredil registracijo, napisali je uspešno.

Ko se skušam prijaviti pa napiše sledeče:

Nimate pravic za prijavo v izbrano aplikacijo.
Prišlo je do tehnične napake. Prosimo, poskusite kasneje.

Se komu sanja kaj je težava? Sem sicer že pisal na support ampak ne pričakujem pravnhitrega odgovora.

Groot ::

Če se prav spomnim, je bila pri meni enaka težava ker vhodni LAN kabel ni bil priklopljen v pravo režo na ruterju. Mislim da je bil na 1, ko sem menjal paket iz starega Kombo M pa si moral dati na 4 (nisem čisto prepričan da je bilo tako ker je že nekaj časa mimo). Seveda to prav nikjer ni pisalo in sem moral eno res zgodnje jutro vztrajati pol ure na liniji da sm končno prišel na vrsto.

starfotr ::

https://www.a1.si/documents/927877/2755...

Uporabniki, ki imate modem znamke Genexis Hybrid
z napravo ONT, mrežni kabel priklopite v ustrezen
rumen LAN vhod na modemu. In sicer:
o v primeru enega (1) digitalnega sprejemnika -
vhod št. 3 (LAN 3),
o v primeru dveh (2) digitalnih sprejemnikov -
vhoda št. 3 in 2 (LAN 3 in LAN 2),
o v primeru treh (3) digitalnih sprejemnikov -
vhodi št. 3, 2 in 1 (LAN 3, LAN 2 in LAN 1).


Vsi uporabniki, ki imate modem znamke Genexis
Titanium 24 ali 44, morate mrežni kabel priklopiti v
ustrezen rumen LAN vhod na modemu. In sicer:
o v primeru enega (1) digitalnega sprejemnika -
vhod št. 4 (LAN 4),
o v primeru dveh (2) digitalnih sprejemnikov -
vhoda št. 4 in 3 (LAN 4 in LAN 3),
o v primeru treh (3) digitalnih sprejemnikov -
vhodi št. 4, 3 in 2 (LAN 4, LAN 3 in LAN 2).
Priklop televizije in digitalnega sprejemnika

strom_15 ::

Od 1.7.2023 bo za plačevanje storitev na plačilnih avtomatih od A1 potrebno plačati provizijo 0.40€. Do sedaj je bilo plačilo storitev (položnic) preko avtomata A1 brezplačno od 1.7.2023 pa bo zaračunana provizija 0.40€. Povsod hočejo dodaten denar :(

starfotr ::

Paraziti.

Avenger ::

Pred kratkim sem šel iz Telemacha na A1, komplet, fiksni, mobilni, TV, poslovni in zasebni. Fiksni še čakam na priklop optike, pri mobilnem pa... nisem ravno meril kako močan signal je imel Telemach, ampak ko se sprehajam po bajti mi še NIKOLI ni vrglo ven prenosa podatkov, pri A1 pa se zgodi. Vse signalne črtice pri 4G vidim kje v centru LJ, drugače bolj redko. Pa ne živim nekje na repu Kokoške, ampak streljaj izven LJ obvoznice. Ali ima kdo podobne izkušnje? Ste zadovoljni z A1 signalom? Pa optika? Se dosegajo obljubljene hitrosti?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

d4vid ::

Čudno, pri nas (Zasavje), pa je ravno obratno. Telemach je obup, kolegica vedno pizdi kako nima nikoli signala, jaz pa že par let na A1 (par let A1, potem Hot) in nimam težav s signalom. Praktično povsod, razen ene doline, lovim 4G. Občasno izgubi signal, čeprav to sumim malo moj telefon. Sem zadovoljen, hitrost je boljša kot moj ADSL doma, nisem pa zahteven uporabnik.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Simke76 ::

Na A1 so mi prejšnji mesec rekli, da bodo z julijem neki novi paketi tv+internet z vezavo kar sedaj ni bilo možno. Se že kaj več ve o tem ? Sem star naročnik pa me zanima, da bi imel kaj popusta v kolikor se vežem za 2 leti?

Vanadium ::

robndi je izjavil:

Na a1 kakor tudi na telemachu se preklopi ob nedosegljivosti omrežja,na telekom omrežje.In težava rešena.


Si ziher da na A1 to deluje? Misliš kot nacionalno gostovanje?

starfotr ::

Ne, ne deluje in to so nebuloze. Hot se tudi imenuje Hofer telekom pa potem folk zmotno misli, da uporabljajo telekom omrežje.

Deluje pa to za klice v sili 112.

Mare2 ::

strom_15 je izjavil:

Od 1.7.2023 bo za plačevanje storitev na plačilnih avtomatih od A1 potrebno plačati provizijo 0.40€. Do sedaj je bilo plačilo storitev (položnic) preko avtomata A1 brezplačno od 1.7.2023 pa bo zaračunana provizija 0.40€. Povsod hočejo dodaten denar :(


Na https://moj.a1.si/ jaz plačam storitev s kartico.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

strom_15 ::

Katastrofalne poplave, ki so prizadele Slovenijo v zadnjih dneh, so naredile veliko škodo tudi na omrežju A1 Slovenija. Večina motenj je že odpravljenih, še vedno pa so zaradi slabše dostopnosti težave s povezljivostjo na Koroškem. ?
Zato smo za vse tamkajšnje uporabnike zagotovili začasno rešitev, in sicer uporabo osnovnih glasovnih storitev in SMS sporočil v omrežju Telekom Slovenije. Uporabniki morajo za uporabo storitev v nastavitvah svojega telefona ročno izbrati omrežje Mobitel.
Reševanje težav je zaradi stanja na terenu izredno zahtevno. Ekipe operaterjev, terenskih tehnikov in ostalih zunanjih služb že od petka delamo vse, kar je v naši moči, da bi čim prej odpravili nastalo škodo in vzpostavili delovanje vseh storitev. Vsem uporabnikom se za nastalo situacijo iskreno opravičujemo.

sneguljka ::

Ima kdo predplačniški paket na A1 (Simpl)? Imam ga že več kot 10 let, prej se je imenoval Halo. Ves čas sem bila zadovoljna, zadnja leta pa v tujini dela porazno, v Italiji skoraj nič, v Avstriji še kar, v Nemčiji spet skoraj nič (sklepam da imajo pogodbe samo z določenimi ponudniki in ne dela na vseh omrežjih).
Podatki so delali večinoma na hitrost EDGE in tudi 3G ali H+, odkar pa so julija ukinili omrežje 3G pa dela samo še na Edge (E) in se podatki nikamor ne premaknejo. Šla sem po celi Sloveniji in nikjer ni bilo nič hitreje.

4G povezava na tem predplačniškem paketu očitno ni možna, na telefonu mi pokaže omrežje A1 4G ampak poveže se ne. Očitno niso pomislili da so vse svoje predplačnike z ukinitvijo 3G spravili nazaj na 2G. Porazno. Zelo verjetno bom prešla na Hoferjev HOT. Res sem razočarana nad A1, ampak na naročnino pa ne grem.

starfotr ::

Pokliči na podporo in vprašaj zakaj 4G ne dela. Bi moral delat. APN je pravilno nastavljen?

V tujini nimajo tako dobre pokritosti, kot jo imamo pri nas. Zato najbrž slaba izkušnja s tujino.

mag3 ::

Če imaš že več kot 10 let ta paket, potem imaš verjetno še staro sim kartico in ti verjetno zaradi nje ne dela 4g.
Pojdi v poslovalnico pa ti bodo zamenjali sim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mag3 ()

sneguljka ::

mag3 je izjavil:

Če imaš že več kot 10 let ta paket, potem imaš verjetno še staro sim kartico in ti verjetno zaradi nje ne dela 4g.
Pojdi v poslovalnico pa ti bodo zamenjali sim.


Sem že enkrat menjala sim pred par leti ker sem rabila nano sim, pred enim tednom pa sem šla spet zamenjat SIM če bi kaj pomagalo in sem rabila PUK zaradi prehoda na HOT, ampak ni prav nič drugače.
Nastavitve so vse ok, so mi jih poslali pred nekaj meseci ko sem jih kontaktirala.

strom_15 ::

A1 Slovenija ponovno prejemnik certifikata za najboljše mobilno omrežje

Po meritvah podjetja NET CHECK je bilo omrežje A1 Slovenija že drugo leto zapored ocenjeno kot najboljše mobilno omrežje pri nas. Neodvisno merjenje je pri vseh slovenskih operaterjih preizkušalo delovanje glasovne telefonije, sporočil SMS in prenosa podatkov. Priznanje potrjuje dolgoročno usmerjenost A1 v razvoj tehnološko naprednih omrežij in sledenje visokim zahtevam trga.

Nemško podjetje NET CHECK je zaključilo neodvisno merjenje kakovosti slovenskih omrežij. Po preizkusu dosegljivosti, odzivnosti, kakovosti in zmogljivosti omrežja se je najbolje izkazalo omrežje A1 Slovenija: "Naše poslanstvo je uporabnikom nuditi najboljšo uporabniško izkušnjo, ki podpira njihovo digitalno življenje. Priznanje neodvisnega ocenjevalca je priznanje vsem naporom, ki jih v zadnjih letih usmerjamo v razvoj naprednega omrežja in povečevanje kapacitet v podporo veliki rasti mobilnega internetnega prometa. Prek omrežja A1 Slovenija se namreč prenese največ, kar 47% vsega mobilnega internetnega prometa v Sloveniji," je povedal Nenad Zeljković, glavni direktor za področje tehnologije.

A1 Slovenija nadaljuje z gradnjo največjega 5G omrežja pri nas

A1 Slovenija pospešeno uresničuje zastavljeno strategijo gradnje največjega 5G omrežja v Sloveniji. Le-ta je trenutno na voljo že 79 % prebivalcem, do konca leta 2025 pa bodo z njim pokrili 99 % prebivalcev. Glede na meritve podjetja NET CHECK je omrežje A1 Slovenija tudi najhitrejše mobilno omrežje, prenos podatkov pa je kar trikrat hitrejši kot pri lanskem merjenju: "Odlične rezultate pripisujemo kombinaciji sodobnih in zanesljivih omrežij 4G/LTE in 5G. Slednjega uporablja že skoraj polovica uporabnikov, pri čemer prenesejo kar dvakrat več podatkov kot tisti na omrežju 4G/LTE," je dodal Nenad Zeljković.

Meritve NET CHECK so bile izvedene po celotni državi s preizkusi med vožnjo. Ocenjevalci so med meritvami v enem mesecu prevozili več kot 2900 kilometrov. Neodvisno testiranje kakovosti mobilnih omrežij poteka po industrijskih standardih ter analizira uporabo glasovne telefonije, sporočil SMS in prenosa podatkov na vseh tehnologijah.

Več informacij na https://www.a1.si/najboljse-mobilno-omr...

O A1 Slovenija

A1 Slovenija je vodilni zasebni ponudnik celovitih komunikacijskih storitev v Sloveniji. Več kot 600 zaposlenih je zavezanih k ustvarjanju rešitev, ki več kot 800 tisoč uporabnikom bogatijo življenje v digitalni dobi. A1 Slovenija razvija smiselne komunikacijske rešitve, ki ustrezajo trenutnim in nastajajočim potrebam uporabnikov, tako da lahko ti izkusijo delo, zabavo, ustvarjanje in deljenje na bolj povezan način.

A1 Slovenija je v 100-odstotni lasti mednarodne telekomunikacijske skupine A1 Telekom Austria Group (ATX:TKA) in je tako pomemben del vodilnega ponudnika digitalnih storitev in komunikacije v državah srednje in vzhodne Evrope z več kot 27 milijoni uporabnikov v sedmih državah, več kot 5 milijardami EUR prihodkov in skoraj 18.000 zaposlenimi. Skupina je evropska enota družbe América Móvil, enega največjih ponudnikov brezžičnih storitev na svetu.

Služba za korporativno komuniciranje
Elektronska pošta: PR@A1.si

strom_15 ::

Sprememba reguliranih pogojev za EU gostovanje in razširitev zakupa 1 GB izven EU s 1.1.2024

vir: https://www.a1.si/obvestila-in-sprememb...

AnZo0 ::

Zdravo. Jaz sem načeloma z A1 storitvami zadovoljen.
Imam pa eno težavo. Ko se na drugi televiziji gleda VOD (katerikoli program) mi začne povezava na računalniku nihati.
In sicer intervalno vsakih 10 sekund nabije ping na 300+ in test mi javlja "packet loss" tudi do 10%.
Če se gleda "live" program na tej televiziji, te težave ni. Klical, pisal sem že na A1 in pravijo da oni nič ne morejo.
Jaz kdaj po večerih vozim sim racing in če je nestabilen ping je nemogoče voziti.
Kakšna rešitev?
Jaz razmišljam v tej smeri... da se nekako določi kateri uporabnik je prioriteta za količino prejetih podatkov. V mojem
primeru bi največ "dobil" PC potem pa pridejo na vrsto TVji. Je kaj takega možno nastaviti?

buttcrack ::

s katerim geslom se prijavim za nastavitve routerja na 192.168.1.254?

MrStein ::

Kakšen ruter?
Na nekaterih je nalepka z geslom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

če želiš spremenit geslo za Wifi oz. ime Wifija, se moraš logirat v router.

PacificBlue ::

Ja, sam prek utp-ja, ne preko wifija.

buttcrack ::

enkrat vem, da sem preko wifija dostopal, ker sem za 5G spreminjal, sedaj moram pa še za 2.4 ampak ker je že več kot leto od tega, nimam blage veze kaj sem vnašal... ni UN. je pa zadeva na remote lokaciji in ne gre kar tako probavati oz. bi rabil točen podatek kaj in kako.

Jan43 ::

jst nevem ali se to samo meni dogaja ampak mislm da a1 iz dneva v dan slabše dela.

MrStein ::

Za Zyxel modem/ruter je napleka na njej, user je admin, geslo pa različno za vsakega.

Login dela tudi preko WiFi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

MrStein je izjavil:

Za Zyxel modem/ruter je napleka na njej, user je admin, geslo pa različno za vsakega.

Login dela tudi preko WiFi.


hvala, ob prvi priliki preverim kater aparat imam. za admin se mi je zdelo, za geslo sem pa taval v temi :)

Pat_MaGroin ::

Fantje, gledam S24 Ultra pri:

Telekomu
A1
Telemach

In pri Telekomu pride z vezavo 1300, paket Naj C (plus svoj star telefon daš v odkup).
Telemach je še dražje.

A1 pa pride na midiMIO 112 polog + 24x42 eur, kar nanese manj kot 1200 eur (plus, star telefon v odkup).

Je komu jasno, zakaj takšna razlika v ceni na vezavo?

Recimo da sta midiMIO in NajC dokaj "enakovredna" paketa, A1 nudi še letno turistično zavarovanje, kar tudi ni slabo.

Mnenje? Ravno menjujem operaterja/telefon in se mi zdi A1 best bang for the buck.

trinitron1 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, gledam S24 Ultra pri:

Telekomu
A1
Telemach

In pri Telekomu pride z vezavo 1300, paket Naj C (plus svoj star telefon daš v odkup).
Telemach je še dražje.

A1 pa pride na midiMIO 112 polog + 24x42 eur, kar nanese manj kot 1200 eur (plus, star telefon v odkup).

Je komu jasno, zakaj takšna razlika v ceni na vezavo?

Recimo da sta midiMIO in NajC dokaj "enakovredna" paketa, A1 nudi še letno turistično zavarovanje, kar tudi ni slabo.

Mnenje? Ravno menjujem operaterja/telefon in se mi zdi A1 best bang for the buck.

Fredn je na telekomu naroču ponoči S24 ultra in ga že danes dobil. Drugje boš pomoje več čakal.
A1 pa je top operater, samo pazi te vezave, če ga predčasno izplačaš ne velja popust.

Pat_MaGroin ::

Da se ti da ...

bambam20 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, gledam S24 Ultra pri:

Telekomu
A1
Telemach

In pri Telekomu pride z vezavo 1300, paket Naj C (plus svoj star telefon daš v odkup).
Telemach je še dražje.

A1 pa pride na midiMIO 112 polog + 24x42 eur, kar nanese manj kot 1200 eur (plus, star telefon v odkup).

Je komu jasno, zakaj takšna razlika v ceni na vezavo?

Recimo da sta midiMIO in NajC dokaj "enakovredna" paketa, A1 nudi še letno turistično zavarovanje, kar tudi ni slabo.

Mnenje? Ravno menjujem operaterja/telefon in se mi zdi A1 best bang for the buck.


Zakaj menjavaš operaterja A1 ima veliko slabše omrežje glede signala 4G/5G kot Telekom in telemach.. Tako, da dobro premisli. Signal 4G/5G je neprimerno boljši in stabilnejši pri omenjeni dveh. če si veliko na mobilnih podatkih , potem ne hodit na A1, ker boš razočaran.

Veron ::

Ima se kdo tezave z mms na iphone 15?
Iphone 12 max pro dela brez tezav. Pri a1 tako ali tako ne mores stimat apn

Peon ::

Otroku sem kupil pametno uro. Z A1 SIM kartico ura ne more vzpostaviti video klica, lahko pa jo jaz iz telefona pokličem in se vidi slika. Tako da podatki delujejo. S Telekomovo SIM vse deluje takoj. Poizkusil sem tudi z Bob pa tudi ne deluje.
Mogoče kdo ve ali ima A1 kako blokado vklopljeno in ali se jo da izklopiti?

Pep3Laugh ::

nevem če je prava tema, ampak če kdo potrebuje kodo:

Prejmite kar 50% popusta na narocnino za 2 leti. Delite kodo PP-L7HJB4DU z bliznjim. Ko z vaso kodo sklene novo narocnino pri A1, obema podarimo 50% popusta. Ponudba velja do 30. 4. 2024, vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1

krefi ::

Tudi sam.delim kodo:
Prejmite kar 50% popusta na narocnino za 2 leti. Delite kodo PP-6FNRJR6V z bliznjim. Ko z vaso kodo sklene novo narocnino pri A1, obema podarimo 50% popusta. Ponudba velja do 30. 4. 2024, vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Marjan7 ::

Če komu prav pride, tu je še ena koda za 50%

Prejmite kar 50% popusta na narocnino za 2 leti. Delite kodo PP-G78GMFB6 z bliznjim. Ko z vaso kodo sklene novo narocnino pri A1, obema podarimo 50% popusta. Ponudba velja do 30. 4. 2024, vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1

Vnaprej hvala. LP

Pinzl ::

Včeraj sem dobil info da naj bi A1 v naslednjih 2 mesecih vključil VoWifi....

strom_15 ::

Pinzl je izjavil:

Včeraj sem dobil info da naj bi A1 v naslednjih 2 mesecih vključil VoWifi....


Ki bo pa najverjetneje zaklenjen le na slovenske IP. Torej ti tak VoWiFi v tujini ne pomaga. Pravi VoWIFi ima Telekom Slovenije, ki resnično deluje v tujini in potem izven EU kličeš kot doma. A1 skupina pa ima vedno to zaklenjeno le na domače IP. Njihov VoWiFi je bolj namenjen raznim kletem in skladičem, kjer nihov mobilni signal ne pokriva omenjenega področja in bodo lahko mobilni telefon uporabljali, če imajo Wi-Fi točko. Menim, da je pravi namen VoWiFi v tem, da lahko v tujini kličeš kakor, da si doma.

ell4h ::

Še ena koda za tiste, ki želijo na novo priti na A1: PP-HJ5UAPFH
-50% za 2 leti. Velja le do 30.04

krefi ::

Se vedno na voljo

50% popusta na narocnino za 2 leti
za vas in vasega prijatelja! Ko vas prijatelj s kodo PP-6FNRJR6V sklene novo mobilno narocnisko razmerje pri A1, obema podarimo 50% popusta. Samo do 30.4.2024, vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562741 (995) MrStein
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
730131938 (1251) PacificBlue
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1034179170 (3100) mag3
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677976 (20381) Tilen
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052218 (27557) brez-imenko

Več podobnih tem