» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
44 / 49
»»

mat xxl ::

Lahko imaš katero koli verzijo EON-a na Boxu recimo GT King in dela vse, če pa , bi kaj shekali, se pa naprava lahko predstavi, kot ,kar koli želiš, npr. Android GSM....

Jaz sem pripravljen kako tudi TV delti, seveda ne zastonj, ker tudi sam plačujem drago naročnino.... in ni zastonj, ali te nič ne stane, kot nekateri tu navajate ......

Gre pa tudi tako, kolegu sem to gratis delil, rabi za gledanje F1, ki je njegov operater nima, on pa meni nazaj MAX a in sva kvit.

Lubljancan ::

Prosim za EON racun. Potrebujem sportklub.
Hvala

MadMen ::

Lubljancan je izjavil:

Prosim za EON racun. Potrebujem sportklub.
Hvala

50€ hvala

xseki ::

Lubljancan je izjavil:

Prosim za EON racun. Potrebujem sportklub.
Hvala

Predplačniški EON je rešitev.

Na shoppsterju ga imaš za 15€/3 mesece.

OK.d ::

Kupiš 4, pa imaš za 60€ celo leto pokrito.
LPOK.d

Masayoshi ::

A je še tista bedarija da moraš za vsako novo trimesečje imeti drugo telefonsko številko? Men je že številk zmanjkal, z kupovanjem novih sim kartic se mi pa ni dalo ukvarjat...

OK.d ::

Četrti mesec daš spet prejšnjo številko v reciklažo:D
LPOK.d

xseki ::

Masayoshi je izjavil:

A je še tista bedarija da moraš za vsako novo trimesečje imeti drugo telefonsko številko? Men je že številk zmanjkal, z kupovanjem novih sim kartic se mi pa ni dalo ukvarjat...

Ja:8)

misek ::

A mora obvezno biti telefonska številka iz Slovenije? Če ne potem pač uporabiš en online servis v stilu "Receive SMS Online".

Heisenberg ::

Prosim za pomoč...

Ne najdem več nikjer na telemachovi strani kje upravljam naprave, naročnine ipd...moj.telemach.si mi pokaže samo naročnino na mobilno številko in nic durgega. Moralo bi pa biti še TV paket in ostalo pa je kar zginilo !?!?!?!

xseki ::

Heisenberg je izjavil:

Prosim za pomoč...

Ne najdem več nikjer na telemachovi strani kje upravljam naprave, naročnine ipd...moj.telemach.si mi pokaže samo naročnino na mobilno številko in nic durgega. Moralo bi pa biti še TV paket in ostalo pa je kar zginilo !?!?!?!

To tudi meni več nekaže od kar so spremenili podobo moj.telemach.si strani

m3k ::

 https://telemach.si/account/signin

https://telemach.si/account/signin

Mirko tipka na radirko ////

Heisenberg ::

m3k je izjavil:

 https://telemach.si/account/signin

https://telemach.si/account/signin



ja itak, saj to je vedno bilo..
ampak ni tega tko k je bilo

Bolt ::

Heisenberg je izjavil:

m3k je izjavil:



ja itak, saj to je vedno bilo..
ampak ni tega tko k je bilo

Ja itak, da je vedno bilo in vedno še je. Če se pa malo vizualnost spremeni te pa tudi ne bo konec, če bi začel mal tiste možgančke uporabljat.
Jao jao. Pa kaj vam je res treba vse v rit vtaknit.

A bo šlo, a ti moram še naprej narisat.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

PrimozR ::

Ene par nas je glupo gledalo, kam so dali te nastavitve. Prenovljena stran je z vidka UX-a totalen propad.
Naj bo padec s tvojega visokega konja čim manj boleč.

Heisenberg ::

Bolj butastega vmesnika se nisem srecal
Zakomplicirali so do amena
Pa bilo je povsem ok in pregledno

V glavnem moras najti druge storitve oz jih dodati

Bolt ::

Heisenberg je izjavil:

Bolj butastega vmesnika se nisem srecal
Zakomplicirali so do amena
Pa bilo je povsem ok in pregledno

V glavnem moras najti druge storitve oz jih dodati

Ja, vedno so drugi butasti.
Zanimivo, da vas je samo 0.0000000000000000000001% takih, ki tega ne najdete. Potem se pa vprašajmo kdo je butast.
Ja res moraš bit butast, da tega ne najdeš. Full so zakompliciral res. Mislm, bolj enostavno in pregledno ne more bit toda vedno se najde nekdo, ki mu nekaj ne bo všeč. In potem vedno vsi drugi krivi.
Jao jao.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

PrimozR ::

Dej poglej nazaj po temi, ker nas je ene par točno o tem že jamralo pred časom. Potem pa nehaj najedati.

Če si pa tako prepričan v svoj prav, pa daj testirati stran kakemu UX ekspertu.

Da nisi slučajno ti tisti UX ekspert, ki je tole dizajniral in se zdaj takole braniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bolt ::

PrimozR je izjavil:

Dej poglej nazaj po temi, ker nas je ene par točno o tem že jamralo pred časom. Potem pa nehaj najedati.

Če si pa tako prepričan v svoj prav, pa daj testirati stran kakemu UX ekspertu.

Da nisi slučajno ti tisti UX ekspert, ki je tole dizajniral in se zdaj takole braniš.

To da vas je tukaj ene par jokalo, potem veš kam spadaš. Sprijazni se, da si malo bolj počasen.
A ti moram še enkrat kaj narisat.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

PrimozR ::

Eden se dere, kako nas je cel kup nesposobnih. Kdo torej spada kam?

bedarija ::

več kot očitno je razvijalec te nove butaste podobe in želi sam sebi dokazati da je opravil dobro delo.

MrStein ::

Hehe, tak kot pred leti prenova t-2.net

Kup bedarij, nekaj fanboyev pa slepo hvali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bolt ::

Razumem, da ste še malo zaostali in da vam določene stvari ne gredo "od rok".
Pridite čez par let. Se bomo potem pogovarjali.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

mojsterleo ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima zakaj pri moji mami na Brilejevi ulici v Ljubljani (Šiška) Telemachovci forsirajo optiko?
Doma ima paket eon light, wifi in telefon. Neke osnovne zadeve skratka. Pripeto pa je vse skupaj na koaksialno omrežje.

Vse skupaj se je začelo že koncem lanskega leta. Operater ji je rekel, da bodo na Brilejevi v letu 2022 začeli izklapljati koaksialno omrežje in da se je treba priklopiti na optiko. Po mojem posredovanju so namero opustili, operater pa mi je samo povedal, da imajo take neuradne informacije in da bodo o tem 'odklopu' uradno obveščeni vsi uporabniki Brilejeve preko upravnika (or something).
No pol leta kasneje, pred kratkim jo spet kličejo s popolnoma istimi argumenti.

Zanima me če je to o odklapljanju koaksialnega omrežja pri Telemachu res ali je to samo neka marketinška fora.

Lp

PrimozR ::

A je kakšen razlog, da ne bi šli na optiko?

Če imajo podvojeno omrežje, jih razumem, da nameravajo ta slabšega izklopiti...

mojsterleo ::

PrimozR je izjavil:

A je kakšen razlog, da ne bi šli na optiko?

Če imajo podvojeno omrežje, jih razumem, da nameravajo ta slabšega izklopiti...

Mama je zadovoljna s tem kar ima trenutno. Vse deluje, zato ne želi nobenih menjav in novih priklopov in preusmerjevalnikov.
Kar se mene tiče , pa tudi ne vidim razloga da bi morali forsirati optiko na takšen način, da strašijo stare mamce da jim bodo odklopli TV če ne bodo zamenjale kabla.

Sprašujem predvsem zato, če je to kakšna nova fora na sceni... ker na telemach spletni strani ne piše nič v rubriki novice/obvestila, na info št. pa itak nimajo pojma.
Lepo pa to ni.

Zgodovina sprememb…

Pro ::

Nobena nova fora ni na sceni.
Če se je Telemach odločil, da bo slabšo/starejšo napeljavo (več motenj, manjši prenos) nadomestil z boljšo, je to samo za pozdravit. Ne pa vztrajati na tej.

webmaher ::

Pro je izjavil:

Nobena nova fora ni na sceni.
Če se je Telemach odločil, da bo slabšo/starejšo napeljavo (več motenj, manjši prenos) nadomestil z boljšo, je to samo za pozdravit. Ne pa vztrajati na tej.

Potem bi se že hvalili na vsa usta pa kot vidiš niti na njihovi strani NIČ od NIČ...
Imajo svojo optiko ali je to s5 od Telekoma????

misek ::

Pro je izjavil:

Če se je Telemach odločil, da bo slabšo/starejšo napeljavo (več motenj, manjši prenos) nadomestil z boljšo, je to samo za pozdravit. Ne pa vztrajati na tej.
Veliko ljudi ima z zamenjavo naslednjo težavo, sploh v bloku: napeljava. Koaksialni kabel je lepo napeljan po stenah. In potem pride optika, ki pa se napelje po kanalih. Po hodnikih in stanovanju. Super je takšna rešitev :|

Pro ::

Se zavedam te težave. Samo če se je Telemach tako odločil je težko zahtevat drugače. Edino kar je, lahko odstopi od pogodbe (se odklopi) pa vzame mama drugega operaterja. Tukaj pa bo po vsej verjetnosti spet vrtanje...

Če mama uporablja EON ligt, ima po vsej verjetnosti tudi ogled nazaj. Torej že ima speljan UTP kabel do STB-ja oz. TV-ja.
Kolikor vem, pa obstajajo tudi modemi za optiko, kjer gre lahko naprej coax kabel.

zavajon ::

Pro je izjavil:

Če mama uporablja EON ligt, ima po vsej verjetnosti tudi ogled nazaj. Torej že ima speljan UTP kabel do STB-ja oz. TV-ja.

Za ogled nazaj ne rabiš UTP do STB-ja, gre po koaksialcu.

misek ::

zavajon je izjavil:

Za ogled nazaj ne rabiš UTP do STB-ja, gre po koaksialcu.
Odvisno od vrste STB-ja - sta namreč dva.

PrimozR ::

Jap, AndroidTV varianta, EON Box, brez UTP-ja nima ogleda nazaj.

Če imajo na lokaciji optiko, valda ne bodo imeli dveh sistemov v centrali. Pa paketi na optiki so, če se ne motim, ponavadi cenejši?

A ste tudi še vedno na telefonih z vrtljivo številčnico? Saj delujejo...

Greghorian ::

dobro dušo bi prosil za malo pomoči.. Kupil sem predplačniki EON, ki bi naj podpiral aplikacijo na TV in sedaj imam problem z aktivacijo na smart tv. V navodilih, ki so prišla zraven piše da naj aktiviram na portalu telemach, vendar nikjer ne najdem opcije za smart tv, edino kar najdem je mobilna aplikacija. Prilagam screenshot.
 telemach slika 1

telemach slika 1

 kaže samo mobilno aplikacijo..

kaže samo mobilno aplikacijo..

xseki ::

Pokliči na podporo in reči, da želiš aktivirat app. Tam te bomo vprašali za email in številko, ki se ti je izpisala na Appu.

Pred časom so spremenili design portala in od takrat zgleda da predplačniki ne moremo več sami aktivirat tv aplikacije.

webmaher ::

Se komu sanja kaj pomeni DVB signal:

Kvaliteta signala: 69
Jakost signala: 36

Imam problem, da je na Eurosport 1 in Motorvision TV samo zvok in črna slika na obeh EON boxih
Zanimivo, da je pri Eurosport 2 Kvaliteta signala 68 pa normalno dela, tako kot vsi ostali vključno s 4k kanali...
Zamik kakopak dela gre itak vse prek IPTV...
Sumim, da smo dobili v ulici kakega novega naročnika in je nivo signala padel (kabelska)...pa verjetno kake motnje letijo ravno na to frekvenco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

MrStein ::

Očitno je tole spletno stran delala ista ekipa : https://prizdravniku.si/
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BuDi79 ::

A mogoče kdo ve kaj je napaka #6500 ?
Dokumentacijo z morebitnimi številkami napak dobro skrivajo.

V-i-p ::

Kaj je zdaj en hec zadnje dni z EON aplikacijo na telefonih? To napako vrže ven po parih minutah ogleda, vsi smo na Androidu 12.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Valvoline ::

Kaksna mobilna programska shema je tista EON zraven mobilnih paketov vec? Kaksna je kakovost?

Valvoline ::

Ce koga zanima, trenutno je promo ponudba mobilnih paketov se vec, 12 mesecev brezplacno.

Valvoline ::

Kateri 4g/5g/lte modem/router preverjeno podpira priklop analognega telefona? Tak da lahko porabljas neomenejih klicev preko narocniske 4g sim kartice iz routerja?

Zgodovina sprememb…

mortal ::

Opazil sem, da je po novem možno namestiti aplikacijo na 2 TVjih. (v paketu EON FULL)

Daniel ::

Moraš biti neka izjema, meni na EON Premium ne dovoli več kot 1 napravo. Dobra stranka, bi temu rekli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

mortal ::

Če večina tega nima je verjetno tako, da če zamenjaš osnovni EON Box za kartico imaš možnost 2 TVjev. Sklepam iz mojega in kolegovega primera, ki sta identična in oba imava možnost 2 TVjev.

Daniel ::

Čisto možno. Telemach je precej dosleden kar se tiče SmartTv aplikacij. V začetku sta bili dve aplikaciji pri uporabnikih najvišjih starih paketov ob prehodu, sedaj se pojavljata tu, vse skupaj pa izgleda kot en bug na Telemachu, ki ga pač lovijo tu in tam. Po drugi strani pa je sramota, da ne omogočijo več kot 1 aplikacije, čeprav bi bila plačljiva.

zavajon ::

Če že govorimo o sramoti, je največja sramota EPG na tem EON-u :))

Daniel ::

Kaj je narobe z EPGjem?

zavajon ::

Normalni EPG-ji delujejo tako:
Recimo imam na kupu športne kanale, je čaz za Ligo prvakov. Odprem EPG in vidim, katere vse tekme se prenašajo na katerem kanalu. Hkrati vidim še, katere tekme so bile kje v popoldanskem terminu, pa na katerem kanalu bo kasneje pregled golov. Enako je pri ostalih zvrsteh, če ima človek le kanale razvrščene pravilno. Tako je na vseh EPG-jih, ki sem jih v življenju videj, od prvega TV-ja, ki je imel to. Razen seveda v EON.

Zato tistega Ciscota vsako jutro lepo pobožam, da bi mu le zdravje služilo čim dlje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Daniel ::

Glede na to, da ne gledam športa mene to popolnoma nič ne moti.Za ostale stvari pa mi je tudi takšna oblika dovolj pregledna oz. se mi zdi celo malo bolj praktična od tistega pregleda kot ima npr. Telekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()
««
44 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932748 (1158) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247094 (1291) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136991 (8782) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557388 (7080) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310986 (5378) Daniel

Več podobnih tem