» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
32 / 49
»»

Lightning ::

hojnikb je izjavil:

sj bojo prsl, eventually. Kablska pa tut ni neka zivljenska nuja, da more bit isto uro zrihtana :)


Ja upam, da bodo rešli oziroma prišli. Gre pa za optiko EON LIGT. Ena ura še gre nekak, cel dan oziroma glede na njihovo aktivnost bojazen, da bo to trajalo še nekaj časa, pa obstaja :)

BorutK-73 ::

TV signal za D3 in conax kartice ne gre skozi modem. EON box pa potrebuje internet

Zak0n ::

Lightning je izjavil:

Pozdravljeni.

Po novem imamo paket EON LIGHT.

Danes nam že cel dan ne deluje televizor oziroma televizijski programi in piše, da ni signala.

Zjutraj prav tako ni delal internet in telefon, vendar to sedaj deluje.

Štirikrat sem klical danes že na njihovo tehnično pomoč in vedno rečejo, da bi naj bil nek izpad oziroma da odpravljajo napako, vendar še ni odpravljena. V enem primeru mi je oseba celo rekla,da pri njih opažajo, da je pri nas vse vredu, tako da si vsak nov uslužbenec prihaja v nasprotju oziroma mi pove en tak, drug tak.

Soseda, ki ima prav tako Telemach ji deluje brez problema.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tem oziroma je imel kdo tak problem, da mu je internet in telefon deloval, programi pa ne, ker ni signala že cel dan, na Telemach pa javljajo da opravljajo napako, da so na našem priključku zaznali neke težave kao ter ali je to pri njih napaka, ki jo morajo odpraviti, ali v čem je fora. Prav tako sem prosil, da pride dežurni, vendar mi javljajo nonstop, da še ni odpravljena napaka itd.

Ali jim je tako težko dežurnega sem poslat in sam vidi v čem je problem.

Hvala in upam za kako pomoč kakšnega strokovnjaka, ki lahko pove, zakaj ne dobim signala za programe in kaj je razlog temu :)

En TV imamo prek D3 sprejemnika, en pa CONAX kartica in očitno ne pride signal od njih do modema, da bi delovalo.



Zdej nevem, ce ima LIGHT paket tudi funkcijo za oglej za nazaj... Ce imas, lahko kanal namesto da gledas v zivo in ti javi da NI SIGNALA, zavrtis nazaj za nevem 10s, in bi ti moral delat (ker tisto dela preko interneta).

Da ne bos cisto popolnoma brez vsebin :p

Kar se pa starejsih sprejemnikov D3GO tice, je pa tako, da ce dolgo niso bili v uporabi, jih deaktivirajo, in mors poklicat da ti ponovno aktivira napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

Lightning ::

BorutK-73 je izjavil:

TV signal za D3 in conax kartice ne gre skozi modem. EON box pa potrebuje internet


Aham, kaj pa misliš, da bi lahko bilo narobe v tem primeru? On je omenjal nek kabel koaksialen kabel, da ne gre skozi signal pol. Jutri pride dežurni baje in to sedaj ko sem petič klical ter upam, da zadevo uredijo.

Lightning je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

TV signal za D3 in conax kartice ne gre skozi modem. EON box pa potrebuje internet


Aham, kaj pa misliš, da bi lahko bilo narobe v tem primeru? On je omenjal nek kabel koaksialen kabel, da ne gre skozi signal pol. Jutri pride dežurni baje in to sedaj ko sem petič klical ter upam, da zadevo uredijo.


LIGHT paket ima za ogled nazaj ja, vendar ne gre sem probal.

Vem da ko je povezava, se D3 sprejemnik avtomatsko naštima napravo uroin vse, sedaj pa se ne. Tako da očitno ne pride preko kabla signal do TV. Nisem strokovnjak, tako da mi ne zamerit, če kaj omenim narobe :)

Ja ta paket imamo komaj 2 tedna, namontirat nam pa ga je prišel v nedeljo sredi kosila, sedaj ko jih pa rabiš, pa so za danes že končali baje, upam da vsaj jutri pride oziroma da se čudežno popravi. Glede na to, da je od zjutraj vse crknalo in nato čez dan se je internet in telefon zrihtal, upam, da ni kaj narobe glede signala za TV :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lightning ()

vofra ::

Na Phillips TV zelim namestiti EON TV , navaden (taksen, kot na tablici ali telefonu), ne EON Smart TV

Iz linka na tem forumu (aapk.com)sem DL apk, ki pa je Smart TV, zato prosim za link za "navaden" EON

-JM- ::

sočan ::

Bom kar tule prosil za malo pomoči .. Modem bom malo prestavil ,ker wifi bolj slabo deluje ,pa ga bom dal višje, pa mi bo kabel od delilca do eon boxa prekratek.

Kakšen kabel točno moram kupiti ,da bo pasal na te konektorje ?? Konektorje lahko uporabim obstoječe ? Razlika v koaksialcih kolikor vem je v debelini.

Hvala.lp

BorutK-73 ::

Koaksialc je samo eden, 75 ohm-ski, navaden bel antenski kabel. Včasih je bil še tanjša verzija, ampak mislim da ga ne prodajajo več.

PrimozR ::

Naredi si uslugo, kupi si ločen router z WiFi-jem.

buttcrack ::

vofra je izjavil:

Na Phillips TV zelim namestiti EON TV , navaden (taksen, kot na tablici ali telefonu), ne EON Smart TV

Iz linka na tem forumu (aapk.com)sem DL apk, ki pa je Smart TV, zato prosim za link za "navaden" EON

Sem naložil tole na sony smart tv pa mi javi, da ne dela. Sem se vpisal preko browserja, pa isto noče. :(

BorutK-73 ::

Pa imaš EON paket ki ima eon za smart tv? EON sta dva, navadni in za smart tv.

Jancheq99 ::

Je komu že uspelo spraviti Netflix na EON? Meni ne uspe najti ustrezne verzije, večine jih ne odpre, pri nekaterih mi javi error, pri eni sem celo prišel do prijavnega okna, vendar s popačeno resolucijo, zato se niti nisem poizkušal prijaviti.

webmaher ::

davno je že tega...ko hebe Netflix ima Plex :D
jaz sem sicer to naredil prek Kodi netflix addona pri katerem sem vpisal ESN od mojega Sony android tvja :)

Jancheq99 ::

Jebemti Netflix :D Z HBOGO nobenih problemov, apk install preko adb-ja in dela v nulo..Bo zgleda res treba preko Kodi addona, ni druge.

webmaher ::

tudi HBOGO imam prek Kodija in dela v nulo... le kvaliteta je bolj tako :)

Jancheq99 ::

Probaj z appom, verzija 5.11.6-210, kvaliteta v nulo :) Upam, da mi rata še z Netflix-om

buttcrack ::

BorutK-73 je izjavil:

Pa imaš EON paket ki ima eon za smart tv? EON sta dva, navadni in za smart tv.

Kako hudiča pa ve eon ali gledam preko tv browserja ali phone browserja :)

hojnikb ::

netflix je kr tecn okol content drmja in ce ni hw podpore, pol kaj vec kot 480p/720p nebo.
#brezpodpisa

tina1990 ::

Pozdravljeni,

Ne razumem se prevec v elektroniko, zato prosim vas strokovnjake, da mi pomagate pri instaliranju TV in Interneta v stanovanju. Razmisljam, da bi si pri Hot.si kupila Wifi2go, ki vkljucuje Sim kartico, 200GB in modum. Potrebujem se pametni televizor, ki podpira EON aplikacijo (https://telemach.si/eon-tv/priporocene-..., da bo slika kar v najboljsi kvaliteti.
Tako približno sem si zamislila, da bom imela na voljo in internetno povezavo in Tv programe za nizko naročnino 15€ na mesec.
Mi lahko kdo prosim svetuje. Hvala in lep pozdrav.

PrimozR ::

EON aplikacija deluje samo če imaš naročnino na Telemach, ni to kar free for all. Še brez TV paketa vprašanje če dela (torej če pri njih vzameš samo internet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

tina1990 ::

Hvala za odgovor. Imam EON paket na drugem naslovu. Pa sem zelela izkoristiti moznost povezave se na 5 drugih napravah.

miko22 ::

Pa bo 200Gb dovolj za gledanje TV?

tina1990 ::

Pred TVjem preživim 3 do 4 urce na dan. Nekdo mi je svetoval, da bo 200GB dovolj. Jaz upam da res.

hojnikb ::

tole bo se za tv tezka, kaj šele ostalo brskanje po internetu..
#brezpodpisa

LapD ::

HD programi kurijo približno 3 GB na uro, 200 GB imaš potem za enih 60 ur televizije ... brez dodatne porabe interneta seveda.
web&motion designer

XS!D3 ::

tina1990 je izjavil:

Hvala za odgovor. Imam EON paket na drugem naslovu. Pa sem zelela izkoristiti moznost povezave se na 5 drugih napravah.

TV aplikacije sigurno nimaš vključene v paket za 5 naprav, večinoma samo 1 in kak starejši paket 2. Tista omejitev za 5 naprav je verjetno za mobilne naprave, torej telefone/tablice/web/... (razen če maš namen streamat iz telefona/tablice).

Drugače pa za 3-4 ure TVja na dan, 200GB ne bo dovolj, vsaj ne pri maksimalni kvaliteti (7Mb/s = cca 3,2GB/uro x 4 ure = 12,8GB/dan x 30 dni = 384GB). Če v praksi gledaš manj ali zmanjšaš kvaliteto v nastavitvah (seveda bo tudi slika potem slabša), bi mogoče šlo skozi. Je pa vprašanje kaj drugega počneš, s kakšnim Youtubeom ali Netflixom znaš porabit še več.

PrimozR ::

3 GB na uro je ~6 Mbit stream. Je plausible cifra. Med 3 in 6 Mbit je tudi YouTube pri 1080p 30 FPS, 60 FPS to dvigne na 4,5 do 9 Mbit, 720p je pa 1,5 do 4 Mbit. Čez palec lahko rečemo, da je YouTube 5 do 6 Mbit, torej enake 3 GB na uro lahko računaš tudi pri YouTube.

Televizija sicer ni vsa v HD, ampak porabiti 15 GB na dan pomojem ne bi bil noben problem, upoštevajoč še postranske stvari. To pa pomeni, da je 200 GB paket za nekih 13 dni aktivnosti na internetu.

Za test si lahko narediš na telefonu hotspot in si en dan na internetu samo prek telefona, nato pa pogledaš razliko v porabi podatkov prej in potem. Če imaš na telefonu dovolj velik podatkovni paket.

Je pa tako, dobro preglej pogoje poslovanja, kako je s hitrostmi in podobno, da nimaš tistih 20/5 LTE-ja samo do določenega prenosa, potem pa počasneje. Pa preveri, da imaš na svoji lokaciji dovolj dober signal, da bo link spodobno deloval. Pa seveda poglej pri konkurenci s fizično povezavo, če ponuja samo internet paket, da ne bo samo drobiž dražji paket s podobno hitrostjo in z ožičeno povezavo, ki bo bolj stabilna.

EDIT: je vmes že XS!D3 napisal nekaj. Pa ja, 5 aplikacij je omejitev za dostop prek eon.tv. Aplikacija na smart TV-ju je pa lahko samo ena naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

LitralSM ::

Vprašanje za štručkote:
Kaj storiti, ko je packetloss v eno med 5 in 10%?
Lahko samo gnjavim podpori in upam, da se bo kdo spravil reševat težave?

misek ::

LitralSM je izjavil:

Kaj storiti, ko je packetloss v eno med 5 in 10%?
Sicer se bo slišalo čudno ampak najprej resetiraj modem na privzete nastavitve. Sem imel pred kratkim podobne težave pa je to pomagalo. V kolikor sem restavriral nazaj moje nastavitve se je problem ponovil.

link_up ::

packet loss proti kam? ali se provider lepo pinga?

BorutK-73 je izjavil:

Koaksialc je samo eden, 75 ohm-ski, navaden bel antenski kabel. Včasih je bil še tanjša verzija, ampak mislim da ga ne prodajajo več.


75ohm ni antenski kabel. ;)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

MrStein ::

Kaj pa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sunflare ::

Je imel kdo mogoče izkušnje s televizijskimi težavami na EON preko telekomove optike? Namreč ne znajo mi rešit zakaj mi slika na TVju zmrzuje, tako na boxu kot preko aplikacije na ločenih TVjih.
Original tema Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki ampak je precej dead in vprašam še tule, ker sem že res obupan.

lolypop000 ::

Pozdravljeni

Imam Tesla tv z vewd OS, na katero ne morem naložit EON niti ga gledat preko spletnega brskalnika, ki je na TV.

Prosil bi vas za informacijo za kakšen poceni android usb dongle, ki bi lahko poganjal EON.

Gledal sem android box-e pa imajo vsi cene od 50e naprej, obstaja kak zelo poceni box ali android usb dongle z minimalnimi karakteristikami, saj bi bil uporabljen izključno za EON aplikacijo?

Zgodovina sprememb…

-JM- ::

Sunflare je izjavil:

Je imel kdo mogoče izkušnje s televizijskimi težavami na EON preko telekomove optike? Namreč ne znajo mi rešit zakaj mi slika na TVju zmrzuje, tako na boxu kot preko aplikacije na ločenih TVjih.
Original tema Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki ampak je precej dead in vprašam še tule, ker sem že res obupan.


Boš moral kar vztrajati, da ti odpravijo težave, mogoče tudi z reklamiranjem računa, sam imam EON preko Telekom optike pa nimam teh težav...

Vojko1 ::

Pozdravljeni,
kupil sem xaomi mi tv stick, namestil eon tv in mi ponuja neko kodo za namestitev preko portala. ok grem na portal, klicem tja in mi povejo ker sem total tv narocnik nebo delalo, ker pa nisem smart eon narocnik, ampak na racunalniku delu je namormalmo. je ze kdo kako sprobal spravit eon tv na mi tv stick z total narocnino? obstaja kaksen program al kaj podobnega

MadMen ::

Imaš dva tipa licenc za eon, načeloma en tip za tv naprave in drug za ostale naprave, v tvojem paketu ni licence ta tv naprave. Rešitev bi bila da inštaliraš app za naprimer tablice na šaomijev stik

DarwiN ::

lolypop000 je izjavil:

Gledal sem android box-e pa imajo vsi cene od 50e naprej, obstaja kak zelo poceni box ali android usb dongle z minimalnimi karakteristikami, saj bi bil uporabljen izključno za EON aplikacijo?

Jaz imam identične potrebe in uporabljam tega - 16Gb/2gb model za ~20€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vojko1 ::

MadMen je izjavil:

Imaš dva tipa licenc za eon, načeloma en tip za tv naprave in drug za ostale naprave, v tvojem paketu ni licence ta tv naprave. Rešitev bi bila da inštaliraš app za naprimer tablice na šaomijev stik


to je meni uspelo namestit, ampak mi zdaj pise da ta aplikacija ni podrta za to napravo, nevem ce uporabljam pravilen program apk https://apkpure.com/eon-tv/com.ug.eon.a...

bedarija ::

DarwiN je izjavil:

Jaz imam identične potrebe in uporabljam tega - 16Gb/2gb model za ~20€.

a dela tekoče? če traja mal dlje ko stisneš in naložiš nov prgram me briga, sam da je video tekoč in da se ne greje ko pečica

DarwiN ::

Ja, odzivnost ni instantna, kot je za pričakovat, ampak video deluje normalno. Glede gretja pa ti zdaj ne vem povedat, ker zadeve še nimam dolgo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ttommy ::

DarwiN je izjavil:

Ja, odzivnost ni instantna, kot je za pričakovat, ampak video deluje normalno. Glede gretja pa ti zdaj ne vem povedat, ker zadeve še nimam dolgo.


Sem razmišljal, da bi za v spalnico nabavil en nov smart TV, da bi naložil EON aplikacijo nanj, pa zdaj vidim, da se da za 20€ nabavit ta android box. A deluje normalno preko WI-FI, ali je treba kabel potegniti?
Gamer

bedarija ::

pri večini boxov, se brez kabla ne da stvari gledat.

TOP ::

Misli da v spalnici pa res ne rabiš tv,tam rabiš žensko :D,če pa že potem pa obvezno kabel,wifi je bolj tako.

-JM- ::

V kratkem bo najbrž tudi pri nas EON BOX dobil nadgradnjo androida na 9.0, v Srbiji je že...

Vanquish ::

-JM- je izjavil:

V kratkem bo najbrž tudi pri nas EON BOX dobil nadgradnjo androida na 9.0, v Srbiji je že...


je ze dobil, samo na updejt idi. Jaz sem moral 2x kliknit pa je instaliralo

Likalnik ::

Eno vprašanje glede EON box-a...dogaja se mi, da se mi kar med gledanjem random ugasne (posledično se potem ugasne tudi TV)....lahko se mi v pol ure trikrat....lahko pa v dveh dneh nikoli...seveda sem klical podporo in tam nič ne vedo o tem....oziroma kakšni znani napaki...ima kdo podobne izkušnje....ne vem kaj narediti...se dogovoriti z Telemachom, da mi box zamenjajo...oziroma...če je res update...kakor pravite zgoraj bi mogoče še prej to probal, če bo mogoče kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

buttcrack ::

preveri kablovje, sicer pa pojdi do poslovalnice zamenjat. T-2 vem da ne komplicira preveč s tem.

bedarija ::

jp, glede na to da pri telemachu nisi kupil naprave temveč jo samo najemaš (5€ na mesec) pojdi tja in reci naj ti dajo drugo.

zavajon ::

A kdo ve, če je kakšna razlika med EON Box in EON Smart TV? Sem si inštaliral EON Smart TV in slika je slabša kot iz kabla preko D3. Imam v EON nastavljeno CBR in najvišjo kvaliteto videa.

Netrunner ::

zavajon je izjavil:

A kdo ve, če je kakšna razlika med EON Box in EON Smart TV? Sem si inštaliral EON Smart TV in slika je slabša kot iz kabla preko D3. Imam v EON nastavljeno CBR in najvišjo kvaliteto videa.


Razlika je predvsem da EON box je škatla ki jo imaš pri TV, EON smart TV pa je app ki jo namestiš na TV, D3 pa gledaš preko browserja.

Če kvaliteta ni ok kliči na telemach.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
««
32 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932749 (1159) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247096 (1293) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136997 (8788) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557392 (7084) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310987 (5379) Daniel

Več podobnih tem