» »

Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

HGizek ::

Živijo.
V januarju 2019 sem zamenjal distributerja. Iz "Top trio osnovni" (Telekom) sem prešel na paket "EON Full HD FTTH Telekom Slo" (Telemach). Ponudba je bila vabljiva. Nižja cena. Več TV programov. Hitrejši internet. Zamenjava je potekala brez problemov. Sprva je bilo vse v redu. Nekaj tednov. Nato so se pojavile težave (cirka teden in pol nazaj). Vsak dan, ampak res vsak dan se ob približno 19:30 do 21:00 začne pojavljati, da slika na vsakih cca 10 sekund za 2-3 sekunde zamrzne. To se ponavlja skoraj periodično. Torej, TV dela 8-10 sec, slika zamrzne 2-3 sec, nato spet dela, spet zamrzne... in to se vseskozi ponavlja v približno teh časovnih intervalih. Ob tem človek lahko znori. Pokličem njihovo tehnično podporo. Povejo mi, da se ta pojav dogaja pri Telemach-ovih naročnikih, ki imajo EON BOX (TV Box) na Telekomovi optiki. In med temi sem tudi jaz. Povejo še, da se zelo trudijo, da "nevšečnost" odpravijo, da jim je to celo 1. prioriteta. Odpravili bi v "najkrajšem možnem času". Vendar ta "najkrajši možni čas" traja že več kot 1 teden.

Zanima me, ali ima še kdo takšne težave in kakšne so njegove izkušnje s tem?

Lep pozdrav.

DeeCoy ::

Pokliči še enkrat in kliči vsak dan, dokler ni zrihtano. Hkrati pošlji tudi reklamacije računov po mailu, da ne boš brez veze plačeval za nedelujoče storitve.

misso ::

Pokliči jih vsak dan ( tudi malo si zapiši kdaj si jih klical zaradi teh težav), in reklameraj račun zaradi nedelovanja Tv storitev.

krneki0001 ::

Kot sta predhonika povedala. Kliči vsakič (zapisuj datume in ure), potem pa ob vsakem klicu povej, da naj ti zmanjšajo račun za tisti dan, ker storitev ni delovala.

Jaz sem to delal 14 dni, pa so prišli tehniki in so ugotovili napako na slabi ozemljitvi pri njih na serverju in so uredili vse skupaj. Od takrat ni več ene napake in vse deluje tako kot mora.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

elupo ::

Enako je pri meni.Okolica Domžal.Po osmi uri zamik enostavno ne dela.preklaplenje med programi pa traja tudi 5 sekund.Zanimimivo da se zgovarjajo na Telekomovo optiko čeprav sem prej imel T-2 na telekomu pa ni bilo težav.A kakšen ve če lahko odpovem pogodbo zaradi tega.sem pa naročnik šele 3 tedne.
lp

gendale2018 ::

kolk pa je to hitrejši internet? a gre ul na neko normalno številko (recimo 100/100 v osnovnem paketu)?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

elupo ::

čez dan gre tudi do 210/40 zvečer precej pade.enkrat je bilo 31/37
lp

care20 ::

Zakaj pa js imam 60mb linije, v paketu pa placam 75mb?tisti.ko.je montiral, je rekel da imam super linijo

trancer01 ::

Problem je preobremenitev povezav, kar je presenetilo Telemachove planerje. Naročena je nova oprema, s katero se bodo kapacitete bistveno povečale, vendar bo zadeva predvidoma zmontirana šele aprila.

krneki0001 ::

care20 je izjavil:

Zakaj pa js imam 60mb linije, v paketu pa placam 75mb?tisti.ko.je montiral, je rekel da imam super linijo


Ker ti v pogodbi piše DO 75Mb.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

mitko25 ::

krneki0001 je izjavil:

care20 je izjavil:

Zakaj pa js imam 60mb linije, v paketu pa placam 75mb?tisti.ko.je montiral, je rekel da imam super linijo


Ker ti v pogodbi piše DO 75Mb.



Najprej poveži računalnik direkt na modem in stestiraj linijo.

beta1 ::

Kako pa dela EON preko Telekom LTE??

zamotsloteh ::

Na Telemach lahko kličeš cel dan in te bodo lepo okoli vozil da boš ugotovil zvečer da imaš zelo dolga ušesa kot kakšen ia, ia.

Jure_13 ::

trancer01 je izjavil:

Problem je preobremenitev povezav, kar je presenetilo Telemachove planerje. Naročena je nova oprema, s katero se bodo kapacitete bistveno povečale, vendar bo zadeva predvidoma zmontirana šele aprila.


Očitno se ni zgodilo še nič. Sem na Telekomu in to na VDSL, ker 8km iz centra Ljubljane pač ni druge možnosti(!). Imam EON premium OTT in vsak večer med 17:30 in 18:00 na polovici kanalov začne zmrzovati slika in to počne do nadaljnega. 3 sekunde slika, 5-10 sekund ni slike. Minilo je več kot tri mesece, zgodilo se ni še nič. Obisk tehnikov se je končal z obljubo, da bodo težave rešili, ko sem jim končno vsaj približno dokazal, da je problem na njihovi strani. Zanimivo je to, da slika na EON box zmrzuje, istočasno pa isti program deluje brez problema v brskalniku (Win 7). Pa ni kriv box, ker smo poizkusili tudi direktno z EON app na Sony TV-ju. Slika zmrzuje. Zmrzujejo tako HD kot SD programi.

Telekomova linija je OK, tudi to smo preverili.

Zanima me, če ima/je imel še kdo take probleme (Telemachovi tehniki pravijo da) in kako ste - če ste - rešili? Ker zdaj res ne vem več, kaj naj še naredim!? Ja, zamenjam ponudnika TV...

krneki0001 je napisal: Jaz sem to delal 14 dni, pa so prišli tehniki in so ugotovili napako na slabi ozemljitvi pri njih na serverju in so uredili vse skupaj. Od takrat ni več ene napake in vse deluje tako kot mora.

Kakšna je situacija zdaj?

radoha62 ::

Jaz pa imam drug problem z telemach eon box. Imam TV Philips serije 6554 (star 3 mesece). Naročil sem paket eon full v katerem je tudi eon box. Prišli - zmontirali in odšli. Zadeva je delala en dan, potem pa , ko sem prižgal TV na tv-ju sneg, pa tema, pa sneg pa nekaj poka, pa spet tema. Zadevo ugasnem pa spet prižgem. Napiše mi - namesti programe, zraven pa ikona - viri. Grem na vire in poiščem vhod HDMI2, kamor je priklopljen eon box in zadeva deluje, vendar samo toliko časa, dokler je vse skupaj priklopljeno. Naslednjič ko prižgem se zadeva ponovi......Kličem na Telemach in tehnik nekaj probava na njihovem koncu. OK - po končanem pogovoru s tehnikom zadeva deluje, ampak spet samo dokler ne ugasnem TV. Naslednjič ko prižgem je vse isto. Prišli so mi zamenjat eon box, ampak zadeva je ostala nespremenjena. Kličem jih vsak dan, vedno nekaj rihtajo na svoji strani ampak TV si enostavno ne zapomni izhoda, kamor je priklopljen eon box. Kaj sedaj? Če ima kdo kako pametno idejo, naj mi jo prosim sporoči na moj mail: marjanradoha@gmail.com
Hvala vsem ki mi boste pomagali z nasveti.

bombicar ::

radoha62 je izjavil:

Jaz pa imam drug problem z telemach eon box. Imam TV Philips serije 6554 (star 3 mesece). Naročil sem paket eon full v katerem je tudi eon box. Prišli - zmontirali in odšli. Zadeva je delala en dan, potem pa , ko sem prižgal TV na tv-ju sneg, pa tema, pa sneg pa nekaj poka, pa spet tema. Zadevo ugasnem pa spet prižgem. Napiše mi - namesti programe, zraven pa ikona - viri. Grem na vire in poiščem vhod HDMI2, kamor je priklopljen eon box in zadeva deluje, vendar samo toliko časa, dokler je vse skupaj priklopljeno. Naslednjič ko prižgem se zadeva ponovi......Kličem na Telemach in tehnik nekaj probava na njihovem koncu. OK - po končanem pogovoru s tehnikom zadeva deluje, ampak spet samo dokler ne ugasnem TV. Naslednjič ko prižgem je vse isto. Prišli so mi zamenjat eon box, ampak zadeva je ostala nespremenjena. Kličem jih vsak dan, vedno nekaj rihtajo na svoji strani ampak TV si enostavno ne zapomni izhoda, kamor je priklopljen eon box. Kaj sedaj? Če ima kdo kako pametno idejo, naj mi jo prosim sporoči na moj mail: marjanradoha@gmail.com
Hvala vsem ki mi boste pomagali z nasveti.


To je problem v nekaterih TV-jih, ker si ne zapoune nazadnje nastavljenega vira in moreš ročno spremenit.
TV daj na factory reset pa poglej v nastavitve, če se slučajno skriva kaka funkcija ko bi se pri prižigu nastavilo na live tv.

Drugače pa brezveze klicarit na support, ker ti ne bodo mogli pomagati čisto nič kar se tiče tega razen da ponovno odprejo ticket za zamenjavo boxa. :8)

MadMen ::

radoha62 je izjavil:

Jaz pa imam drug problem z telemach eon box. Imam TV Philips serije 6554 (star 3 mesece). Naročil sem paket eon full v katerem je tudi eon box. Prišli - zmontirali in odšli. Zadeva je delala en dan, potem pa , ko sem prižgal TV na tv-ju sneg, pa tema, pa sneg pa nekaj poka, pa spet tema. Zadevo ugasnem pa spet prižgem. Napiše mi - namesti programe, zraven pa ikona - viri. Grem na vire in poiščem vhod HDMI2, kamor je priklopljen eon box in zadeva deluje, vendar samo toliko časa, dokler je vse skupaj priklopljeno. Naslednjič ko prižgem se zadeva ponovi......Kličem na Telemach in tehnik nekaj probava na njihovem koncu. OK - po končanem pogovoru s tehnikom zadeva deluje, ampak spet samo dokler ne ugasnem TV. Naslednjič ko prižgem je vse isto. Prišli so mi zamenjat eon box, ampak zadeva je ostala nespremenjena. Kličem jih vsak dan, vedno nekaj rihtajo na svoji strani ampak TV si enostavno ne zapomni izhoda, kamor je priklopljen eon box. Kaj sedaj? Če ima kdo kako pametno idejo, naj mi jo prosim sporoči na moj mail: marjanradoha@gmail.com
Hvala vsem ki mi boste pomagali z nasveti.

Ne rabiš bit ravno astronavt da ugotoviš, da je težava v televiziji. Poskušaj naložiti posodobitve, če so za ta model na voljo . Testno poskušaj še HDMI-CEC izklopit na TV.

Če pa misliš da sem nesramni barabin ti pa predlagam naslednjo genijalno idejo, priklopi box na drug TV, pa boš videl če je res defekt na samem boxu ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

XS!D3 ::

radoha62 je izjavil:

Jaz pa imam drug problem z telemach eon box. Imam TV Philips serije 6554 (star 3 mesece). Naročil sem paket eon full v katerem je tudi eon box. Prišli - zmontirali in odšli. Zadeva je delala en dan, potem pa , ko sem prižgal TV na tv-ju sneg, pa tema, pa sneg pa nekaj poka, pa spet tema. Zadevo ugasnem pa spet prižgem. Napiše mi - namesti programe, zraven pa ikona - viri. Grem na vire in poiščem vhod HDMI2, kamor je priklopljen eon box in zadeva deluje, vendar samo toliko časa, dokler je vse skupaj priklopljeno. Naslednjič ko prižgem se zadeva ponovi......Kličem na Telemach in tehnik nekaj probava na njihovem koncu. OK - po končanem pogovoru s tehnikom zadeva deluje, ampak spet samo dokler ne ugasnem TV. Naslednjič ko prižgem je vse isto. Prišli so mi zamenjat eon box, ampak zadeva je ostala nespremenjena. Kličem jih vsak dan, vedno nekaj rihtajo na svoji strani ampak TV si enostavno ne zapomni izhoda, kamor je priklopljen eon box. Kaj sedaj? Če ima kdo kako pametno idejo, naj mi jo prosim sporoči na moj mail: marjanradoha@gmail.com
Hvala vsem ki mi boste pomagali z nasveti.


Če prav razumem, je edini problem, da tvoj TV noče preklopit avtomatsko na HDMI input ampak ti ob vklopu vrže na analogno TV, kjer vidiš "sneg" in predlaga iskanje kanalov?
Dvomim, da ti lahko na supportu karkoli pomagajo. Preveri, če imaš vklopljen HDMI-CEC na TVju?

Sunflare ::

Imam enak problem kot OP, in sicer Telekomova optika preko Telemacha, najvišji paket.

V hiši sta dva TVja, eden preko aplikacije, drug na EON box. Oba zmrzujeta, vendar ta z boxom opazno bolj pogosto.
Z internetom ni problemov, med zmrzovanjem na tvju, na internetu ni opaznih nihanj v pingu ali packet lossa.
S tehniki se dajem že od Januarja letos in smo do sedaj stestirali razne nastavitve na TV, menjali vhode za HDMI, kable, menjali Box, menjali celo modem (na katerega je bil TV priklopljen direktno), pa brez uspeha.
Preverili naj bi tudi linijo pri telekomu, ampak baje brez posebnosti.

@HGizek, @Jure_13 ali sta menjala operaterja, ali so dejansko kaj uspeli popravit? Meni je zmanjkalo idej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunflare ()

alexz ::

pri nas teh problemov ni. starši dosti gledajo tv in če bi bilo kaj narobe s sliko bi to opazili.

imamo pa 2 eon box-a in innbox modem.

katimm ::

Pred leti sm imel neko podobno tezavo pri T-2. Imeli smo 2 tvja. Ko je delovala samo ena televizija je bilo ok, ko pa so obe hkrati pa je stekalo na obeh in popacen zvok tako da ni blo mozno sploh gledat normalno. Po dolgcem casu tezenja in testeranja vsega se vedno ni delovalo in na koncu so mogli nekako porte prekonfigurirat in odpret in je nato delalo. Cudna napaka tudi tehniku ni bilo jasno zakaj...

Sunflare ::

alexz je izjavil:

pri nas teh problemov ni. starĹĄi dosti gledajo tv in Äe bi bilo kaj narobe s sliko bi to opazili.

imamo pa 2 eon box-a in innbox modem.


A pa imaš tudi preko telekoma optiko?

katimm je izjavil:

Pred leti sm imel neko podobno tezavo pri T-2. Imeli smo 2 tvja. Ko je delovala samo ena televizija je bilo ok, ko pa so obe hkrati pa je stekalo na obeh in popacen zvok tako da ni blo mozno sploh gledat normalno. Po dolgcem casu tezenja in testeranja vsega se vedno ni delovalo in na koncu so mogli nekako porte prekonfigurirat in odpret in je nato delalo. Cudna napaka tudi tehniku ni bilo jasno zakaj...


Tukaj se dogaja samo z eno prižgano televizijo, ampak hvala vseeno za input. Torej so oni na njihovi strani (centrali) prekonfigurirali in odprli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunflare ()

katimm ::

Ja tehnik se je oglasil in potem s centralo naprej urejal

alexz ::

A pa imaš tudi preko telekoma optiko?

da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

Sunflare ::

Blagor tebi.
Pa nimaš po možnosti tudi Samsung televizij? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138434 (10225) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311139 (5531) Daniel
»

Domače omrežje z tiskalnikom

Oddelek: Omrežja in internet
252860 (1342) Freakylion
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946200 (16440) solatko

Več podobnih tem