» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
26 / 50
»»

misek ::

Kakšen bitrate pa ima recimo T2 ali Telekom?

webmaher ::

ja SK HD-ji kot sem že 1000X omenil so jajca na kubik, najbolj opazna pri engleskom Premiershipu :))
Oni obični SK 4 do 6 so pa navadne smeti...ni čudno da so začeli prenašati že neke 3 lige, Turki so pa za njih sploh zakon... verjetno jim še plačajo samo da... :))

@misek nihče ne more imeti boljšega, razen seveda če so se kaj pod mizo zmenili kar ne bi bilo nič nenavadnega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

gorann ::

kako potem lahko t2 4k ponuja? ziher ni samo 7mbit


a mi lahko razlozis tole

Ko gre za "naše" omrežje - koaksialno, FTTH in GPON - gre pri televiziji vedno za priklop preko koaksialnega kabla. Tudi pri FTTH in GPON imajo naši modemi izhod za koaksialni kabel in ločeno vlakno za ločen televizijski signal, ki ne posega v pasovno širino, ki jo uporablja internet.

Koaksialni kabel omogoča zelo visok pretok podatkov, ki pa je načeloma odvisen od standarda omrežja (DOCSIS generacije - naše omrežje uporablja 3. generacijo).

Pri EON Smart Box napravah je na našem omrežju televizijska slika speljana preko koaksialnega priključka. Priključek omogoča sliko v živo tudi v 4K kvaliteti (HEVC/h.265 kodek), saj je slika v živo neodvisna od internetne povezave. Pretok pri 4K vsebinah lahko zahteva tudi do 26Mbps - kar mora biti tudi konstantno vzdrževano - ne sme prihajati do nihanj signala, počasne odzivnosti ali česarkoli podobnega. Novejši standardi sicer omogočajo tudi kompresijske algoritme, ki omogočajo ohranjevanje kvalitete pri nižji hitrosti pretoka podatkov, vendar zahtevajo tudi ustrezno zmogljive naprave (zmogljivost procesorjev pametnih televizij in smart box-ov, da lahko tako kompresirano sliko tudi tekoče dekompresirajo).


tole je del mejla, kjer opise zakaj na telemach omrezju visji bitrate, tazumem pa bolj svoh :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

Skylord ::

gorann je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

gorann je izjavil:

vsak drugace pove, kjer koli vprasam :)

grem pogledat, kako bo na "samodejna" kazalo sliko, ce bo kaj lepsa, upam da nisem izbral 4mbit ker sem pomislil, da je to max

Če si izbral 4Mb/s, si omejil na manj, in sigurno nisi dobil najvišje kvalitete (verjetno 3,5Mb/s stream).

Res je, moja napaka, sem imel na 4mbit

Zdaj je dosti boljsa slika na eon appu na android tvju. Upam da je preko boxa se boljsa :)

webmaher je izjavil:

Za tulifončke, prenosnike in ekrane 40 ali manj je 7Mb/s čez glavo dovolj... Ko pa se začnemo pogovarjat o 55 in več inčnih zaslonih je pa tudi webenih 8Mb/s, ki so povečini na športnih kanalih 2,5x premalo... pred leti sem imel eno fajn praktično primerjavo za Slovenijo 2...imel sem vir 12 in 20Mb/s... 7 osebkov je pri 12 reklo, da slika ne more biti opazno boljša.... ko sem jim preklopil na 20Mb/s vir se jih je 6 takoj premislilo, eden pa je cincal in po 10 minutah le spregledal :))
Kakopak je šlo za prenos žogobrca :)
sk hd je zelo slaba slika, kot bi radi prikazali, da je vredna visje cene za t2 :D

Jaz imam recimo takole:
hitrost omrežja (se spreminja)

kakovost videa

in ločljivost

ne vem pa kako bi bilo, če bi dal ločljivost na 2160P?
Kakšana je razlika med 1080I In 1080P?

gorann ::

jest mam tam namesto 7mbit samodejno, pa nic moznosti izbire resolucije v appu na tvju

a mas 4k tv mogoce?

misek ::

Sem posnel SLO1 HD na T2 omrežju (239.10.2.56:5000) in je bitrate kar 12 mbit/s.

Skylord ::

gorann je izjavil:

jest mam tam namesto 7mbit samodejno, pa nic moznosti izbire resolucije v appu na tvju

a mas 4k tv mogoce?

To je preko EON boxa. Ja 4K TV.

PrimozR ::

1080i je interlaced, to je standard za broadcast, ker naenkrat pošilja samo 540 vrstic.

webmaher ::

misek je izjavil:

Sem posnel SLO1 HD na T2 omrežju (239.10.2.56:5000) in je bitrate kar 12 mbit/s.

To je pa največ kar ponujajo pri nas za HD kanale...
Teh 12 imajo še SLO 2 in vsa POP jajca ... vsi ostali manj ponavadi tam okoli 8Mb/s kar je recimo za oceno dobro, razen seveda športnih, ki si zaslužijo dvojko oz. še sprejemljivo :D

XS!D3 ::

gorann je izjavil:

jest mam tam namesto 7mbit samodejno, pa nic moznosti izbire resolucije v appu na tvju

a mas 4k tv mogoce?

Vrjetno imaš izbrano v nastavitvah ABR, on pa CBR in so nastavitve drugače poimenovane. Dokler je vse normalno boš s samodejno na ABR gledal isto kot 7Mb/s na CBR. Razlika bo v primeru, da ni na voljo dovolj dovolj pasovne širine, saj boš ti z ABR dobil nižjo kvaliteto, on s CBR fiksiranim na 7Mb/s pa črno sliko, dokler se ne bo prenesel nov chunk.

Ker se tistih nastavitev resolucije tiče, se pa itak spreminja samo resolucija vmesnika.

mikrctmk ::

A se komu sanja kako se izklop podnapise al pa spremeni audio jezik na programih kot so nickleodeon k ma sinhroniziran v slo? Na appu to na samsung tv

radmannsdorf ::

gorann je izjavil:

Zivjo

Iscem si ponudnika za tv in net.
Trenutno sem na t2, mi pa februarja potece in ker ne dajo nobenih ugodnosti za obstojece narocnike, samo za nove, grem pac drugam. Najbolj ugoden je eon premium, bi pa rad iz prve roke zvedel, kako delujejo eon in tv programi, a je kaj zajebancije z ogledom za nazaj, a je slika kvalitetna, predvsem v HD. A ima eon app za tv slabso sliko kot eon box itd

Lp, goran

Piši jim, pokliči jih. Bodo že dali kaj. Jaz sem se zmenil da imam popust polovični, ampak čez celo vezavo, tako da bo 2 leti enaka položnica, namesto prvo leto full popusta, potem pa nič + 5€ popusta so mi dali na mesec. Vzel sem pa Oranžni Diamant.
Glede EON app na Mi box S... T-2 tv app zmaga.

Pro ::

radmannsdorf: Koliko boš potem mesečno plačeval Oranžni diamant?

gorann ::

Ne rabim polovicnega popusta, rabim popust kot novi narocniki :)
Toliko pa nisem pripaden t2, da ne bi sel drugam za nizji znesek na poloznici.

A ni slika na t2 appu slabsa kot na t2 boxu?

L1nK ::

a Hbo go aplikacije že spočetka ni na našem Eonu (telemach) ali so jo naknadno odstranili s play stora?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

radmannsdorf ::

Pro, 67€ za Oranžni diamant + 2x mobilno Oranžni Mini. Vseh 24 mesecev, ne 12+12. In to na novozgrajeni optiki, medtem ko mi Telesmeh na optiki ni hotel dat nobenega popusta. Samo na njihovem bakru, ki je pač do zdaj sral + D3 box je bil grozen vsa leta.

Goran, mal si preračunaj kaj kje dobiš, jaz sem najprej mislil da je Telesmeh cenejši, ampak dejansko za moj primer ni.

Spamer, EON dela. Sam imam 2 komada Mi Box S, enega ta T-2, enega za EON pri punci.

Ali kdo ve, se da dobiti EON tv app, tak kot je na njihovem boxu, sepravi ne z Googla, tak da ima v meniju tudi XXX programe?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Kje pa si da imaš obe optiki?

Ponekod je Telemach na koaksialcu žal edina opcija...

radmannsdorf ::

Optika je od Telekoma. Do zdaj smo imeli v hiši Telesmeh coax za tv in T-2 internet preko bakra. Zdaj je T-2 preko Telekom optike. Tudi Telemach je lahko preko te optike, vendar ne dajo popusta, T-2 pa ga je dal.

opeter ::

Lahko morda pomaga, kako pri D3 pogledaš spored za nazaj?

Pri EON light piše, da lahko pogledaš nazaj cca. 3 dni oddaje. Kako to nastaviš na napravi?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Skylord ::

opeter je izjavil:

Lahko morda pomaga, kako pri D3 pogledaš spored za nazaj?

Pri EON light piše, da lahko pogledaš nazaj cca. 3 dni oddaje. Kako to nastaviš na napravi?

Gledaš lahko samo na ne HD programih. Izjema so naši SLO, POP, A, ES 1,2...
Butasto ja. Oglašujejo tako in zavajajo. Jaz sem na Premium paketu pa je isto.

L1nK ::

a je možnost namestit kakšen hacked play store na eon smart box, da lahko prideš do vseh appov? Root?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Ales ::

F-droid in od tam Aurora Store. V Aurora Store lahko nastaviš da se na Google Play prijavlja kot kaka naprava (tablica npr.) z navadnim Androidom, ne kot naprava z Android TV.

Pred kratkim je Aurora Store imela težavo z anonimnim povezovanjem na Google Play, a z individualnimi podatki bi moralo iti, tudi če še niso odpravili tega...

L1nK ::

Lahko kratka navodila? Kam namestim Fdroid, kam Aurora store?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

nooby ::

Imam Eon paket.

Kaj vzeti Box ali kartico?
Je kakšna razlika v kakovosti Tv programov?

Plusi minusi?

Hvala
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

L1nK ::

hvala za info, aleš, zakaj potrebujem pa oboje? a ni fdroid tudi app za repositorije pa instalacijo appov mimo playstora na android naprave? aurora store je pa tudi alternativa za play store in je ločen app, ki se ga da dobiti na netu kot apk.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

problem je, da je fdroid (1.7.1, stable) neupravljiv na eon boxu, ne moreš do orodne vrstice z daljincem, prav tako je z auroro store, v. 3.1.4, pa si pomagaj, če si moreš. delajo pa addoni za kodija leia
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

bedarija ::

nooby je izjavil:

Imam Eon paket.

Kaj vzeti Box ali kartico?
Je kakšna razlika v kakovosti Tv programov?

Plusi minusi?

Hvala


kartica misliš conax? jst imam osebno težave s conaxom ker mi ob prižigu TV-ja ne prikaže kaj se na katerem programu vrti, povsod je ni informacij, dokler na določen program prešaltam in se šele nato naložijo podatki. večkrat že klical telemach in je skos odgovor isti da se nič ne da naredit da je to tako zaradi kartice, če bi imel box bi bilo drugače. prav tako šalta programe zelooo počasi, vsaj 3 sekunde čiste teme. box ali aplikacija, boljša izbira

mat xxl ::

To ni res okoli Conax kartice, težava je ali TV ali odkodirni modul ali pa slab stik na kartici .

So začeli nekaj spreminjate kodiranje, da večkrat kodo menja Conax kartica, morda so težave za to.

Ales ::

L1nK je izjavil:

problem je, da je fdroid (1.7.1, stable) neupravljiv na eon boxu, ne moreš do orodne vrstice z daljincem, prav tako je z auroro store, v. 3.1.4, pa si pomagaj, če si moreš. delajo pa addoni za kodija leia

To so vse aplikacije za Android in ne Android TV. Praktično nobene aplikacije za Android, torej tudi tiste, ki bi jih naložil preko Aurora Store, samo z daljincem ne boš mogel upravljati. Potrebuješ air mouse ali navadno miš.

Mimogrede, na Android TV prav pride tudi Sideload Launcher.

;-) ::

Lahko probate prosim ogled nazaj na Discovery tisti ki ste na coax. Nam izpise napako.

Ena stvar. Danes so nam menjali box in pilota, vidim da ima motion sensor, je to bilokako bilokje uporabno? Kje?

||pSyCh0| ::

;-) je izjavil:

Lahko probate prosim ogled nazaj na Discovery tisti ki ste na coax. Nam izpise napako.


MB, deluje

;-) ::

Ok potem samo na nasem koncu ne napise:
"Pri prejemu signala je prislo do napake. (#108000)"

Vceraj na podpori so zadeve resitirali, danes je prisel serviser probal vse mozno menjal box in daljinec in negre. Samo Discovery. Upam da resijo hitro ker je Otok z Bearom bil na sporedu :)

mat xxl ::

Ljubljana na android deluje .

;-) ::

Hvala, samo da jim vem povedat okvirno kje dela kje ne. Okolica slov bistrice ne dela.

morosito ::

kaj tale EON deluje na firetv 4k?

L1nK ::

ja
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Daniel ::

Malo OFF, kje kupiš FireTV, če ga Amazon noče poslati v Slo? Ebay? Ker sem razmišljal, ravno zaradi EON, da bi ga nabavil.

XS!D3 ::

Daniel je izjavil:

Malo OFF, kje kupiš FireTV, če ga Amazon noče poslati v Slo? Ebay? Ker sem razmišljal, ravno zaradi EON, da bi ga nabavil.

Naročiš na Amazonu in prepošljes s cheaperandmore ali podobnim servisom.

PrimozR ::

mailboxde.

morosito ::

Daniel je izjavil:

Malo OFF, kje kupiš FireTV, če ga Amazon noče poslati v Slo? Ebay? Ker sem razmišljal, ravno zaradi EON, da bi ga nabavil.


sem iz ankarana...imam locker amazon 5 min od doma
mam tudi prime dostava 1 dan

L1nK je izjavil:

ja


sem pa moral pobrati aptoide tv in sem nastimal eon. samo v navodilih piše da moram v nastavitvah kliknit "grant all permissions" sam te opcije ni več.

drugače mi se prikaže samo logo od eon in pol tema....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Zak0n ::

Daniel je izjavil:

Malo OFF, kje kupiš FireTV, če ga Amazon noče poslati v Slo? Ebay? Ker sem razmišljal, ravno zaradi EON, da bi ga nabavil.


Videl sem jih tudi v BigBangu.

gregyk ::

49.99 v Bigbangu

Daniel ::

Zanimivo, da jih BigBang prodaja, glede na to, da jih uradno nočejo pošiljati v Slovenijo. Hvala za info.

morosito ::

Eon mi sploh ne dela na fire...
Na smart tv pa deluje v nulo pa tudi casovni zamik.

A je lahko krivo ki imam rentan eon od srpskega operaterja sbb? Ali to nima veze?

Zak0n ::

morosito je izjavil:

Eon mi sploh ne dela na fire...
Na smart tv pa deluje v nulo pa tudi casovni zamik.

A je lahko krivo ki imam rentan eon od srpskega operaterja sbb? Ali to nima veze?


Pojdi malo nazaj po temi. Rabis dolocen APK, starejse verzije, ker nove niso delale vec. Gre za APK ki ima modificiran zapis za verzijo.

Nekaj strani prelisti nazaj :)

Daniel ::

Torej sem jaz za brezveze naročal FireTV, ker EON itak ne bo delal... Ali starejša verzija ne jamra, da je novejša na voljo?

Zak0n ::

Daniel je izjavil:

Torej sem jaz za brezveze naročal FireTV, ker EON itak ne bo delal... Ali starejša verzija ne jamra, da je novejša na voljo?


Kot sem ze omenil, je editirana, in ne jambra nic. Bratu laufa brez problema.

Zoro3 ::

;-) je izjavil:

Hvala, samo da jim vem povedat okvirno kje dela kje ne. Okolica slov bistrice ne dela.


Ptuj dela :)

;-) ::

Nam zdaj dela discovery ogled nazaj priblizno polovicno. Ene zadeve ja ene ne. Vse ostalo bp. Upam da zrihtajo ker zdaj si is telefona streamam preko eon app na tv :)

Daniel ::

Zak0n je izjavil:

Daniel je izjavil:

Torej sem jaz za brezveze naročal FireTV, ker EON itak ne bo delal... Ali starejša verzija ne jamra, da je novejša na voljo?


Kot sem ze omenil, je editirana, in ne jambra nic. Bratu laufa brez problema.


Bi bil pripravljen deliti ta app, ker sem poskušal po postopku opisanem v temi, pa mi ApkEditor vrže ven Error unpacking apk. Ne vem točno zakaj.
««
26 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959161 (1046) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348192 (1085) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933583 (1993) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137987 (9778) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311085 (5477) Daniel

Več podobnih tem