» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
6 / 49
»»

Pro ::

XS!D3, hvala za tako izčrpen odgovor. Sem že skoraj odločen da preklopim.

Macketina ::

Ta app najbrz javlja nazaj vse kar si gledal/prevrtel, itd? Koliko casa, kdaj, itd?

Sprasujem ker AFAIK dvb-c ne javlja nic nazaj.

Ales ::

DVB-C je le standard prenosa video signala (Digital Video Broadcast - Cable). Kaj vse javlja njihov set top box mimo tega je pa čisto druga zgodba. Vsaj telemetrijo se gredo sigurno, vprašanje je le, koliko je anonimizirana.

XS!D3 ::

Karkoli želiš gledat na zahtevo ne glede na tehnologijo more naparava/app "javljat" (beri poslat zahtevek v takšni ali drugačni obliki) na drugo stran, da dobiš pravo vsebino (npr. stream za neko X oddajo v času Y). DVB-C ne omogoča dvosmerne komunikacije, zato pa tudi nimaš VoD, ogleda za nazaj, itd. preko DVB-C (razen kar pač lokalno posnameš). Tako tudi boxi v ta namen komunicirajo preko IP (vgrajen DOCSIS modem), kaj pa potem še zraven sporočajo in kaj se v končni fazi beleži pa itak ne moremo vedet ne za box ne za app.

Jaz se glede tega ne bi preveč sekiral sicer pa, če je to problem, odpade tudi uporaba Youtubea, Netflixa, itd. in tudi spleta na sploh.

legendary ::

A kdo ve zakaj mi na nekaterih napravah pri predvajanju nekaterih hd programv javi 'kopiranje izbranih vsebin iz varnostnih razlogov ni možno'?

Popeg tega me zanima ali je že kdo naložil app, ki je namenjen za televizije na nek android box in kakšno je delovanje?

gregyk ::

legendary je izjavil:

A kdo ve zakaj mi na nekaterih napravah pri predvajanju nekaterih hd programv javi 'kopiranje izbranih vsebin iz varnostnih razlogov ni možno'?

Popeg tega me zanima ali je že kdo naložil app, ki je namenjen za televizije na nek android box in kakšno je delovanje?

Imam na MXQ Pro 4k 1/8 nameščen android tv firmware in gor čisto ok delujoč Eon za Tv. Ni ravno prvak v hitrosti (Eon) ampak se ga da čisto normalno uporabljati. Čakam pa Xiaomi Tv box, bom videl kako bo tam, moralo bi biti bolje ker je certificiran Android Tv sistem, požegnan od google-a.

Phantom20 ::

Pred par dnevi sem prejel Xiaomi MiBox 3. Morem rect da je zadeva top! Nalozil sem tudi EON app za smart TV in dela super. Na vseh ostalih platformah se mi pri predvajanju pojavljajo tezave, kot so zamik slike in zvoka, tukaj pa dela super. Box seveda tudi za vse ostale stvari deluje super in je zelo odziven. Priporocam nakup.

estons ::

Je kdo probal odpreti EON stream v VLC playerju? Ne najdem kje bi na strani bil URL dejanskega streama.

gregyk ::

Phantom20 je izjavil:

Pred par dnevi sem prejel Xiaomi MiBox 3. Morem rect da je zadeva top! Nalozil sem tudi EON app za smart TV in dela super. Na vseh ostalih platformah se mi pri predvajanju pojavljajo tezave, kot so zamik slike in zvoka, tukaj pa dela super. Box seveda tudi za vse ostale stvari deluje super in je zelo odziven. Priporocam nakup.


Ti dela EON tekoče, izbira menijev, itd ali malo traja preden preklopi iz enega menija na drugega?

legendary ::

Phantom20 je izjavil:

Pred par dnevi sem prejel Xiaomi MiBox 3. Morem rect da je zadeva top! Nalozil sem tudi EON app za smart TV in dela super. Na vseh ostalih platformah se mi pri predvajanju pojavljajo tezave, kot so zamik slike in zvoka, tukaj pa dela super. Box seveda tudi za vse ostale stvari deluje super in je zelo odziven. Priporocam nakup.


Si naložil app za mobilne telefone, ali za TV? Prav tako me zanima, če ti predvaja vse HD kanale? Jaz imam problem na kitajski tablici, da ne predvaja nekaterih HD programov (npr. FOX, NAT GEO...)

Phantom20 ::

Seveda ni tako tekoce, kot recimo KODI ali ostale aplikacije (govorim o premikanju po menijih ipd), vendar ni tako hudo da bi se pritozeval.
Nalozen pa imam app prav za Android TV in ne klasicnega za tablice in telefone. Ta je mnogo boljsi IMHO, ker je prilagojen za TV. Predvajanje HD kanalov ni noben problem, deluje normalno, prav tako funkcija za ogled nazaj 7 dni deluje kot mora. Zaenkrat nimam pripomb, ce/ko kaj opazim, se oglasim tukaj.

OSA ::

legendary je izjavil:

Si naložil app za mobilne telefone, ali za TV? Prav tako me zanima, če ti predvaja vse HD kanale? Jaz imam problem na kitajski tablici, da ne predvaja nekaterih HD programov (npr. FOX, NAT GEO...)


Sam imam podoben problem. Komaj včeraj so mi na Telemachu uredili, da lahko uporabljam EON (po enem mescu in 5 dneh). Tudi meni na kitajskem boxu MXIII 4K ne predvaja vseh HD kanalov, medtem ko na telefonu delajo normalno. Napiše, da "Kopiranje predvajane vsebine zaradi varnostnih razlogov ni možno" ali nekaj podobnega.

Če je kdo to znal rešiti, se mu zahvaljujem za pomoč. Mogoče bi poskusil naložiti app za Android TV? Ker če jih spet kličem, bodo verjetno rekli, da je problem v kitajskem boxu, ker mi na telefonu dela normalno.

Ima kdo Totalni trojček in lahko gleda EON na eni televiziji, ali je nujno imeti gold programski paket? Ker meni nikjer ne kaže možnosti za aktivirati televizijo.
lp OSA

legendary ::

Sem našel težavo, in sicer je problem rootana naprava. Kitajske naprave so v večini rootane že v originalu. Če ne rabiš root dostopa naloži aplikacijo Hide my root in klikni na Hide SU binary.

OSA ::

Res je, naprava je bila rootana. Sem odstranil root, ampak je še vedno enako. In še ena težava, če kliknem ikono slika v sliki spodaj desno, mi potem predvaja program v majhnem okenčku in nikakor ne morem spraviti slike nazaj na normalno full screen okno. In v tem pomanjšanem okencu normalno delajo vsi HD programi. Tudi ko ugansnem EON se še program vedno predvaja v majhnem oknu. Pomaga samo restart naprave. Govorim o kitajskem boxu, na telefonu dela ta slika v sliki normalno. Lahko stestiraš to na svojm boxu in javiš, kako dela tebi? Kateri kitajski box pa imaš?
lp OSA

legendary ::

Pri meni je govora o kitajski tablici. Boxa še nimam in ravno gledam kaj bi vzel.

OSA ::

Funkcija slika v sliki ti dela normalno na tablici? Ne vem več kaj naj, škoda da ne grejo vsi HD programi, drugače mi je EON kr v redu.
lp OSA

OSA ::

Ima kdo mogoče tale kitajski box in na njem EON? Če ima kdo, kako se kaj obnese EON na tem boxu?

Netxeon MINI MXIII-II
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R...
lp OSA

legendary ::

OSA je izjavil:

Funkcija slika v sliki ti dela normalno na tablici? Ne vem več kaj naj, škoda da ne grejo vsi HD programi, drugače mi je EON kr v redu.


Kot sem napisal skrij root dostop z aplikacijo Hide my root in bodo delovali vsi HD programi.

Glede slike v sliki pa žal nisem poskusil kako deluje.

OSA ::

Sem odstranil root, pa je še vedno enako. Zdaj pa ne morem dati roota nazaj, niti ga ne rabim dokler vse ostale aplikacije delajo normalno (netflix, tvin, youtube in ostalo). HD programe (nekatere) še eon kr noče predvajat, medtem ko jih v sliki v sliki predvaja. Ampak problem nastane potem, kot sem že zgoraj napisal, da ne morem iz slike v sliki več, le restart pomaga ;) Kaj češ... kitajski boxi pač ;)
Z rootom se ne bom več igral, da še kje ne zabrickam boxa ;)
lp OSA

OSA ::

Zdaj mi niti navadnih FOX kanalov in še nekaterih ne predvaja več...
lp OSA

misek ::

estons je izjavil:

Je kdo probal odpreti EON stream v VLC playerju? Ne najdem kje bi na strani bil URL dejanskega streama.
Ga ni ampak se tvori na zahtevo. S kar nekaj telovadbe mi je v večini uspelo naštudirati ta sistem in sedaj gledam SLO1 v VLC-ju :)
Še EPG naštudiram potem pa morda grem v izdelavo Kodi addon-a...
V vsakem primeru pa je potrebno veljavno up. ime in geslo. Brez tega ne gre. Kar je čisto pravilno - saj vendar nismo pirati :)

ant ::

Podpiram add on :)

misek ::

ant je izjavil:

Podpiram add on :)
Ko bi ga le še Telemach :| Potem bi bil svet lepši.

estons ::

misek je izjavil:

Ga ni ampak se tvori na zahtevo. S kar nekaj telovadbe mi je v večini uspelo naštudirati ta sistem in sedaj gledam SLO1 v VLC-ju :)
Še EPG naštudiram potem pa morda grem v izdelavo Kodi addon-a...
V vsakem primeru pa je potrebno veljavno up. ime in geslo. Brez tega ne gre. Kar je čisto pravilno - saj vendar nismo pirati :)


Seveda imam veljaven account, samo ne najdem kaj bi se dalo odpreti v VLC... A tist stream GET request? Ali kaj drugega?

Pa še ena stvar - v tujini mi javlja, da ogled ni omogočen. A ne velja neka evropska direktiva, da ne smejo firme omejevati svojih storitev glede na geografski položaj? Npr. če si nemški naročnik Netflixa, ti tudi na Irskem mora Netflix kazati vsebino za Nemčijo? Torej bi tudi EON v tujini moral nuditi isto vsebino svojim naročnikom?

misek ::

estons, saj sem zgoraj napisal, da se link tvori na zahtevo. V VLC-ju zato ne moreš ničesar direktno odpreti - saj ni statične playliste za vse programe.
Ko izbereš program za predvajanje se en kup parametrov šifrira z AES in se pošlje strežniku. Strežnik pa nato vrne playlisto samo za ta program.
Sam imam narediti en proxy v PHP-ju, ki bo na zahtevo na določen program "poklical" telemach in vrnil m3u8 za ta program. Ki se lahko nato predvaja v VLC-ju, Kodi-ju, ... Ampak trenutno razmišljam kako sestaviti EPG v XMLTV formatu in podatkov, ki jih servira Telemach. En kup dela...

XS!D3 ::

estons je izjavil:


Seveda imam veljaven account, samo ne najdem kaj bi se dalo odpreti v VLC... A tist stream GET request? Ali kaj drugega?

Pa še ena stvar - v tujini mi javlja, da ogled ni omogočen. A ne velja neka evropska direktiva, da ne smejo firme omejevati svojih storitev glede na geografski položaj? Npr. če si nemški naročnik Netflixa, ti tudi na Irskem mora Netflix kazati vsebino za Nemčijo? Torej bi tudi EON v tujini moral nuditi isto vsebino svojim naročnikom?


V dev konzoli browserja lahko vidiš request za stream (dinamično generirano m3u8 playlisto) in lahko url enostavno skopiraš v VLC player. Ne smeš pa potem v browserju zamenjat kanala, ker potem prejšen session ni več veljaven in stream seveda neha delat.

Kar se tiče te evropske direktive, pa malo dvomim. Imaš kaj več info na to temo? Kolikor vem, lahko ogled omogočajo samo za tiste geolokacije, za katere imajo plačane pravice. EON sicer deluje tudi v tujini, vendar ne deluje (in ne sme delovat) skoraj noben kanal, ker imajo pravice samo za Slovenijo.

In če se ne motim, je pri Netflixu isto. Tudi če si nemški naročnik, lahko gledaš samo vsebino, za katero ima Netflix pravice v državi, od koder dostopaš. Dokler jih niso ponudniki vsebine preveč stiskali, se je dalo to enostavno zaobit z VPNji in smart DNSji, danes pa večino teh rešitev Netflix uspešno blokira. V celoti so blokirali celo marsikaterega ponudnika VPS in IPv6 tunelov. Tako ti recimo celo kot nemškemu naročniku v Nemčiji ali slovenskemu v Sloveniji Netflix sploh ne deluje, če uporabljaš IPv6 tunel od Hurricane Electric oziroma moraš sam poskrbet, da promet za Netflix ne gre čez tunel. Za EON na srečo vsaj zaenkrat zadostuje bilokater slovenski IP in ga lahko uporabljaš preko VPNja ali celo mobilnega interneta s slovensko SIM v tujini. Da bi pa uradno lahko gledali slovenski EON kjerkoli, pa pomojem ne bomo dočakali prav kmalu. Pa ne zato, ker Telemach tega ne bi želel, ampak ker so pravice za kanale in razne prenose urejene tako kot so.

misek je izjavil:

estons, saj sem zgoraj napisal, da se link tvori na zahtevo. V VLC-ju zato ne moreš ničesar direktno odpreti - saj ni statične playliste za vse programe.
Ko izbereš program za predvajanje se en kup parametrov šifrira z AES in se pošlje strežniku. Strežnik pa nato vrne playlisto samo za ta program.
Sam imam narediti en proxy v PHP-ju, ki bo na zahtevo na določen program "poklical" telemach in vrnil m3u8 za ta program. Ki se lahko nato predvaja v VLC-ju, Kodi-ju, ... Ampak trenutno razmišljam kako sestaviti EPG v XMLTV formatu in podatkov, ki jih servira Telemach. En kup dela...


"Link" se res tvori na zahtevo ampak ga lahko brez problema skopiraš v VLC, če želiš recimo snemat oddajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

misek ::

XS!D3 je izjavil:

"Link" se res tvori na zahtevo ampak ga lahko brez problema skopiraš v VLC, če želiš recimo snemat oddajo.
Ja, saj to smo (so/ste) že zdavnaj ugotovili. Ampak za uporabo v Kodi-ju je to neuporabno. Tu se mora dejansko tvoriti prava zahteva.

XS!D3 ::

Če pravilno razumem, @estons sprašuje samo, kako naj stream odpre v VLCju....

estons ::

Tako je. Gledal sem že prej in še gledam network monitor v dev tools v browserju, pa nič kar najdem ne dela v VLC (iz responsa na GET sem probaval vzet različne URLje). Kako naj bi zgledal URL? Kar sem našel ima m3u8 samo kot parameter.

XS!D3 ::

Request za /stream s parametri za player (m3u8), session, sp, itd. je taprav. V Chromeu dobiš link z desnim klikom -> Copy -> Copy link address. Ta link mora delat v VLCju, ampak kot pravim samo dokler ne zamenjaš kanala.

estons ::

@XS!D3 Hvala! Zdaj mi je uspelo. In hvala tudi za razlago - imel sem v spominu nekaj glede Netflixa in držav EU, pa nisem točno vedel kako to poteka.

Ice-Heki ::

Mogoče kdo ve, kam paše Apple TV? Pod "navadne" EON naprave ali pod SMART TV?

Če prav razumem lahko na remote lokaciji kupim enkran, ga priključim na Apple TV, nanj namestim EON app in tudi na remote lokaciji gledam TV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

amacar ::

Na apple tv mislim, da ni aplikacije (tako sem prebral na jabuk forumu ob otvoritvi, mogoče se je že kaj spremenilo). Lahko samo streamaš recimo s telefona, kjer imaš eon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

XS!D3 ::

Ice-Heki je izjavil:

Mogoče kdo ve, kam paše Apple TV? Pod "navadne" EON naprave ali pod SMART TV?

Če prav razumem lahko na remote lokaciji kupim enkran, ga priključim na Apple TV, nanj namestim EON app in tudi na remote lokaciji gledam TV?


EON aplikacija za Apple TV ne obstaja, lahko pa predvajaš iz mobilne aplikacije na iPhoneu/iPadu preko airplaya na Apple TV. Če želiš standalone napravo, kjer dela EON za TV, rabiš nekaj z Android TV ala Nvidia Shield ali Xiaomi Mi Box 3.

Ice-Heki ::

A ni tako, da se za Android TV to pri Telemachu šteje pod "SMART TV"? Jaz bi rad pokuril 1 EON napravo, ki jo imam še prosto v paketu ... Preko rPI bi šlo? :)

XS!D3 ::

Se šteje ja, ampak je vsaj uporabno na TV. Tist mobilni app je narejen za mobilne naprave in ga brez touchscreena ali pa vsaj miške težko uporabljaš, kar je na TVju za moje pojme precej nepraktično. Pa tudi vprašljivo je, če bo sploh delovalo (preberi poste zgoraj glede delovanja na kitajskih boxi, ki uporabljajon klasičen Android za telefone in tablice namesto Android TVja).

Naboljše bo še vedno app za Smart TV. Če želiš uporabit mobilni EON pa tablica/telefon in castanje na Chromecast dongle ali airplay na Apple TV. To preverjeno deluje. Če ti je ok, da app uporabljaš z miško, ti ostane kak kitajski box z Androidom, samo so vsaj na nakterih baje problemi.

T-h-o-r ::

telemach linija se ne javi noben :D

zanima me, zakaj s starim up. imenom in geslom ne morem več dostopati do mojega telemacha, prav tako pa se ne morem na novo prijaviti, ker mi napiše strežniška napaka ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

strup121 ::

zbrisat bodo morali tvoj profil in ti ga na novo ustvarit. vsaj meni so tako naredili.

misek ::

Ni slabo: EON v Kodi-ju z EPG-jem in ogledom za nazaj ;)
Kodi 18 alpha1 ima za PVR omogočeno predvajanje za nazaj iz EPG-ja. Ker pvr.iptvsimple tega ne more imeti vključeno po privzetem sem mu moral to logiko malce dopolniti. Zaenkrat uporabljam en zunanji proxy napisan v PHP-ju, ki teče na spletnem strežniku. Ideja je, da se celotna funkcionalnost spravi v pvr client addon (user avtentikacija, šifriranje, ...). Morda mi uspe. No, za lastno uporabo vsekakor.




hafo123 ::

Septembra sem na tv naložil EON. Ker pa tv ni podprt z strani Telemacha se aplikacija ne posodablja.
Ali so že uredili, da se zapomni uporabniški seznam programov ne pa da ga je potrebno vedno ko zaženeš EON ponovno izbrati?

d4vid ::

misek je izjavil:

Ni slabo: EON v Kodi-ju z EPG-jem in ogledom za nazaj ;)
Kodi 18 alpha1 ima za PVR omogočeno predvajanje za nazaj iz EPG-ja. Ker pvr.iptvsimple tega ne more imeti vključeno po privzetem sem mu moral to logiko malce dopolniti. Zaenkrat uporabljam en zunanji proxy napisan v PHP-ju, ki teče na spletnem strežniku. Ideja je, da se celotna funkcionalnost spravi v pvr client addon (user avtentikacija, šifriranje, ...). Morda mi uspe. No, za lastno uporabo vsekakor.






Odlicno, bos izdal dodatek?
Btw, Telemach VEC paketi majo tud EON ali ne?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jusv ::

Da, paketi Več imajo vključen EON. Ampak lahko gledaš samo na eni napravi.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Pro ::

Danes sem pri kolegici naložil EON tv na njen televizor. Zadeva deluje. Ko pa je želela izbrati VOD (video na zahtevo - Pickbox), pa napiše Kmalu, čeprav ima to v svojem paketu. Ali tudi ostali nimate še podprte te opcije? Kdaj mislite, da bo zadeva urejena?

Phantom20 ::

Pro je izjavil:

Danes sem pri kolegici naložil EON tv na njen televizor. Zadeva deluje. Ko pa je želela izbrati VOD (video na zahtevo - Pickbox), pa napiše Kmalu, čeprav ima to v svojem paketu. Ali tudi ostali nimate še podprte te opcije? Kdaj mislite, da bo zadeva urejena?


Japs, tudi pri meni je enako. Sicer pa, se ni kaj za čudit, polprodukt kot vse ostalo od Telemacha, podn od podna. Na Tablici delujejo VOD vsebine, na PC-ju preko browserja tudi, ampak žal neuporabno, ker se po pol ure pojavi zamik slike in zvoka, da nasplošno o kvaliteti ne izgubljam besed...

misek ::

Phantom20 je izjavil:

da nasplošno o kvaliteti ne izgubljam besed
Kvaliteta pri EON-u je čisto ok. Kar primerjaj recimo A1 - tam pa je zares slaba.

A se da pri EON-u prevajati program s hitrostjo x2 ali več?

Phantom20 ::

misek je izjavil:

Phantom20 je izjavil:

da nasplošno o kvaliteti ne izgubljam besed
Kvaliteta pri EON-u je čisto ok. Kar primerjaj recimo A1 - tam pa je zares slaba.

A se da pri EON-u prevajati program s hitrostjo x2 ali več?


Ne govorim o primerjavi s A1, to je nepomembno, govorim o primerjavi z DVB-C tunerjem in Conax modulom, nikakvo.

Pro ::

misek je izjavil:

Phantom20 je izjavil:

da nasplošno o kvaliteti ne izgubljam besed
Kvaliteta pri EON-u je čisto ok. Kar primerjaj recimo A1 - tam pa je zares slaba.

A se da pri EON-u prevajati program s hitrostjo x2 ali več?


Ja, da se predvajati program s hitrostjo 2 × ali večkrat.

misek ::

Phantom20 je izjavil:

Ne govorim o primerjavi s A1, to je nepomembno, govorim o primerjavi z DVB-C tunerjem in Conax modulom, nikakvo.
Za gledanje na računalniku ali tablici je čisto ok. Saj to ni primarni vir, da bi bila neka izjemna kvaliteta.

Pro je izjavil:

Ja, da se predvajati program s hitrostjo 2 × ali večkrat.
Tudi v brskalniku? Kako? Jaz tega ne vidim ali pa sem slep.

Pro ::

Govoril sem o tv aplikaciji. Za brskalnik ne vem.

Lucio ::

A bo možno dobit dodatek EON za kodi?
Ker Android mi ne leži in imam RPi3 s kodijem kot media player. Deluje vse razen TV, tako da s tem dodatkom bi bil to idealen media player zame.
««
6 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932727 (1137) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247080 (1277) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136970 (8761) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557374 (7066) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310981 (5373) Daniel

Več podobnih tem