» »

lažna prijava inšpekciji

lažna prijava inšpekciji

BRBR ::

http://pravninasvet.com/blog/lazna-prij...


Če inšpektor v postopku ugotovi, da je prijava lažna, postopek ustavi. Šteje se, da je prijava lažna, če jo vlagatelj vloži, čeprav ve, da zavezanec ni kršil zakona ali drugega predpisa.


1. Dotični postopek je ustavljen ker sem jaz osebno obvestil da očitanega dejanja ni storila obdolžena oseba ampak jaz. Postopek proti meni ni bil sprožen ker je bilo dejanje legalno.
2. Inšpektor skriva ime prijavitelja, zagotovo gre za uradno osebo.
3. Domnevni storilec je prejel zgolj opozorilo (Citat: za tokrat naj vam bo).

A. Ker ni prispela defacto kazen ampak samo opozorilo, ali je to vseeno bil postopek - torej ustavljeni postopek - kjer se explicito ugotovi da domnevi kršitelj ni kršil ničesar.
B. Inšpektor glkede na zgoraj (1) noče ugotoviti lažne prijave (ali je to dolžan storiti brez intervencije), kaj lahko storim in koliko časa imam za to ?
C. "če jo vlagatelj vloži, čeprav ve, " - smešno, izjavi da je mislil, bil zaveden, ....

AndrejO ::

1. Če govoriš v abstraktnih nedoločnikih, je možno vse. Tudi to, da je enako dejanje prekršek, če ga stori ena oseba in ni prekršek, če ga stori neka druga oseba. Malo bolj konkretiziraj stvari.

2. Inšpektor po uradni dolžnosti ne sme razkriti prijavitelja.

3. Domnevni storilec česa? Prekrška? Torej prekršek je bil.

A. Za prekršek se lahko izreče tudi opozorilo. Ustavljen postopek je nekaj drugega. Marsikdo je tako za prekršek v prometu prejel zgolj opozorilo in ne plačilnega naloga.

B. Če nima suma, da je bila prijava lažna, zakaj bi karkoli počel? Če je bilo izrečeno opozorilo, zakaj misliš, da prekrška ni bilo? Če postopek ni tekel proti tebi, nimaš pravnega interesa in se lahko samo čohaš po j...

C. Tovrstna določila so v zakonih zato, da se inšpektorjem ni potrebno ukvarjati z očitno fovšijo, če pa slučajno nasedejo, pa imajo možnost primerno po prstih naložiti zlonamernem sosedu. Pogosto videno ravno v medsosedskih sporih zaradi "hrupa iz stanovanja", ko se na koncu izkaže, da nekdo pogosto in dosledno brez vzroka kliče policijo in prijavlja domnevne prekrške.

Mare2 ::

BRBR je izjavil:


C. "če jo vlagatelj vloži, čeprav ve, " - smešno, izjavi da je mislil, bil zaveden, ....


Obstaja utemeljen sum... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BRBR ::

AndrejO je izjavil:

1. Če govoriš v abstraktnih nedoločnikih, je možno vse. Tudi to, da je enako dejanje prekršek, če ga stori ena oseba in ni prekršek, če ga stori neka druga oseba. Malo bolj konkretiziraj stvari.

2. Inšpektor po uradni dolžnosti ne sme razkriti prijavitelja.

3. Domnevni storilec česa? Prekrška? Torej prekršek je bil.

A. Za prekršek se lahko izreče tudi opozorilo. Ustavljen postopek je nekaj drugega. Marsikdo je tako za prekršek v prometu prejel zgolj opozorilo in ne plačilnega naloga.

B. Če nima suma, da je bila prijava lažna, zakaj bi karkoli počel? Če je bilo izrečeno opozorilo, zakaj misliš, da prekrška ni bilo? Če postopek ni tekel proti tebi, nimaš pravnega interesa in se lahko samo čohaš po j...

C. Tovrstna določila so v zakonih zato, da se inšpektorjem ni potrebno ukvarjati z očitno fovšijo, če pa slučajno nasedejo, pa imajo možnost primerno po prstih naložiti zlonamernem sosedu. Pogosto videno ravno v medsosedskih sporih zaradi "hrupa iz stanovanja", ko se na koncu izkaže, da nekdo pogosto in dosledno brez vzroka kliče policijo in prijavlja domnevne prekrške.


Slabo si prebral.

Original domnevni prekrškar ni prekrškar ker sem jasno povedal da sem storilec dejanja jaz. Da pa jaz nisem prekrškar je očitno, ker proti meni ni sprožil ničesar, ker pač ve da sem oborožen s papirji ali pa se mu ne da.
Torej ne mislim temveč vem da prekrška ni bilo.

O sosedih je brezpredmetno govoriti, prijavitelj je bila uradna oseba, ker nima drugega posla. Oz. se maščuje ker mora premikat zrak (po uradni dolžnosti), prej pa niti tega ni bilo treba.

Mare2 je izjavil:

BRBR je izjavil:


C. "če jo vlagatelj vloži, čeprav ve, " - smešno, izjavi da je mislil, bil zaveden, ....


Obstaja utemeljen sum... :)


Kvečjemu neutemeljen, dokazljivio (-:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Ishmael ::

Izvohaj kdo je prijavljal. Uradnih oseb in sosedov je omejena količina. Ponavadi je zadosti že klic, kjer se informiraš ali ima kdo kakšne dodatne informacije glede tega dogodka.

St235 ::

Pri lažnih prijavah je bistveno ali je prijavitelj zavestno prijavil neobstoječo kršitev oziroma ali je nameno naznanil napačnega kršitelja.

Kaznovanje ljudi zgolj zato, ker se v postopku ugotovi, da je posameznik nedolžen ali, da ni prišlo do kršitve bi bilo noro. Za dokončno presojo krivde so pristojni represivni organi in sodišča, ne pa prijavitelji. In dokler tem ni mogoče dokazat namere niso odgovorni za to kako se konča postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BRBR ::


Kaznovanje ljudi (tistih ki so krivo prijavili si verjetno mislil) zgolj zato, ker se v postopku ugotovi, da je posameznik nedolžen ali, da ni prišlo do kršitve bi bilo noro


A res ?

Zamisli si da se zbere društvo, kot npr. v tem primeru, državnih uslužbencev. In prijavljajo (present continuous) inšpekiji, ki jim po defaultu vsem od kraja verjame.
Tudi če je budalost, ki jo prijavljajo enormna. Blizu realnemu primeru - oseba ž spola ki je ćez 70 let je lastoročno premaknila 50 ton tovora - tako prijavitelj.
Za vsako mešanje zraka ki ga začne inšpektor obdolžena oseba izgublja denar in čas, medtem ko inšpektor češlja jaja in se hahlja.

No postavi se v kožo prijavljenega in še enkrat preberi zgoraj izjavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143123 (25335) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186882 (51878) Darko!
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726280 (22110) solatko
»

Inšpekcije in te stvari

Oddelek: Loža
193236 (2297) NeMeTko
»

Iz kje pride pošta

Oddelek: Loža
365325 (4334) ABX

Več podobnih tem