» »

Odprtost trgovin

Odprtost trgovin

Thomas ::

Strinjam se z ministrico, da so trgovine (lahko) odprte tudi ob nedeljah.

Sindikati naj pa poskrbe, da se delavkam ne podaljšuje delavnik. (S prijavami inšpektorjem)

Ampak sedaj, ko bodo trgovine (lahko) odprte, se bo zmanjšala tudi brezposelnost.

U redu. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Hm, zakaj za vraga naj bodo trgovine odprte ob nedeljah? TAkrat se gre malo z familijo/punco vn, mal nadihat zraka, mal spočit...ne pa delat...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

A to je predpis al kaj da je treba v nedeljah s punco ven, ne pa v trgovino?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

Thomas si kdaj delal v sobotah, nedeljah in praznikih?? Ni prijetno,...Prijave pa so bile tudi sedaj pa ni nic pomagalo.

OrlyTM ::

Trgovine v nedeljah pač rulajo ... eni mamo res sam v nedeljah čas po trgovinah hodit, ko med tednom delamo v eni :)))

Kdor pač dela v nedeljah in praznikih ... stvar delodajalca .. pač je treba več ljudi zaposlit, pa si lih tolk frej kot si bil prej ...

Seveda naj to velja za večje trgovine ... eni mali trgovini v Bohinju odprtost v nedeljo ne koristi popolnoma nič, pač pa grem stavit, da bi cel BTC kasiral veliko, če bi blo v nedeljo odprto ... pač izlet z punco po trgovinah, kaj je v tem slabega ... mogoč to, da se ti preveč stanjša denarnica :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Seveda da sem. Ponoči, ob nedeljah - celo več dni in noči skupaj.

Ampak to ni bistveno.

7 dnevni teden, ki temelji na številu premikajočih nebesnih teles, kot so jih videli Mezopotamci in ureditev delovnega časa na tej bazi ... je nemoderno.

Glavni servisi družbe - in posledično vsi - naj delajo takole:

Ne vsi 5 dni delat pa vsi 2 dni počivat - pač pa prva izmena 4 dni delat in 3 dni počivat, druga izmena pa ravno obratno. Po mesecu dni, se turnusa zamenjata.

Pa tko obratujemo non-stop, pa prostega časa je na pretek.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

Thomas: no potem ves kako je to, nekaj casa se gre potem pa imas pocasi vsega poln k.... . Saj ne recem, tudi sam grem veckrat v nedeljo v trgovino, mislim samo da ni realno pricakovati, da se bo zaradi tega znizala brezzaposlenost ali da bodo prijave inspektorjem pomagale znizati izkoriscanje delavcev, vsaj ne v bliznji prihodnosti.

Pepo ::

Da, mislim da je ta Thomasova ar precej ta prava. Tujina nekaj tega ze ima, ampak generalno za trgovine ne. Pojdi v Pariz, Rim, in tako napšrej, v nedeljo ne bos kupoval, pa pika. Zato pa so v teh mestih trgovine ob cetrtkih denimo odprte do 22. ure ali celo dlje, ob torkih do 20. ure, na splosno pa manj kot pri nas.

Jaz ne zaupam lastnikom trgovin, da ne bi peklsensko privili svojih prodajalk in jih silili delat dalec cez vsakrne standarde. In to ni prav. Pri nas zaradi velikega stevila nezasposlenih lastniki se zmerom lahko izsiljujejo delavce in sluzijo predvsem na njihov racun. In dokler bo tako, sem proti.

Tudi prodajalci so ljudje in pustimo jim, da to tudi ostanejo.:)

OZZY ::

Odprte trgovine ob nedeljah bodo cool. Sam problem bo, ker se lastniki verjetn ne bojo držal zakonov in bojo izkoriščali delavke/delavce. Zaposleni jih pa verjetn ne bojo prjavl, ker se bojo bal za službe. Če bi to lahk kako pdpravil bo super. Kake visoke kazni pa odškodnine pa bi blo.

||_^_|| ::

jst ne kaperam tega čist dobr...sej so ble že do zdej nekatere trgovine odprte ob nedeljah, u čemu je zdej sploh đouk?

Thomas ::

Je ze ok, da "gremo v Evropo". Ampak v New Yorku so nekatere trgovine odprte 24 ur na dan vse dni v letu.

Evropo moramo sem in tja prehiteti na njeni poti v Ameriko. :D

Tomi ::

Meni pravzaprav zelo odgovarja, da so trgovine odprte tudi ob nedeljah, ker imam med tednom tako malo časa, da je treba tudi marsikaj opraviti med vikendov.

Jaz problem vidim v "nekompatibilnosti" delavnikov, kar se kaže v razdrobljenem času, ki imajo družine, da so lahko skupaj..

Če se bomo lastniki držali pravil, vsekakor podpiram Petrinovo...
||_^_||: to so bile t.i dežurne trgovine, katerih odprtost je določala vsaka občina posebej.
metrodusa.blogspot.com

Tjulenj ::

thomas: da bi delali 4:3 dni pa se menjavali... se super slisi, vec prostega casa, manj nezaposlenosti, vse super. samo potem bi se ljudstvo dobesedno razdelilo na dve izmeni. z dolocenimi sosedi se sploh ne bi nikoli videl, ker bi ravno takrat ko bi ti imel cas, bili oni v sluzbi/soli/kjerkolipac. kaj pa potem, ce ti je vsec punca iz nasprotne izmene :D

ahac ::

Ko (v nedeljo) odprem hladilnik in vidim, da ni majoneze jo hočem takoj in si ne želim čakati do ponedeljka. S stališča kupca mi dol visi, ob katerih dnevih delajo prodajalci/prodajalke. Naj trgovci zaposlijo nove in imajo odprto vse dni v tednu.

AlcemY: Zakaj je pa delo med vikendom manj prijetno kot med tednom? Razlika je samo v tem, da se dan drugače imenuje.

Tole z prostimi sobotami in nedeljami je res brezveze. Saj je čisto vseeno, če imaš prost npr.: ponedeljek in torek (ali celo 3 dni).
Sicer pa pri nas doma itak vsi delajo ob sobotah in nedeljah (fotr, mt, brat) pa sem se navadu in mi je čist kul. (Čeprav, mogoče je to tudi en od razlogov, da se fotr in mt ločujeta...)
Sploh je pa bedno, da stroji v tovarnah med vikendom stojijo na miru. A so jih za to kupl? Delat je treba 24/7!
Samo treba bi blo urediti tako, da se bi ljudje med prostimi dnevi lahko srečali (recimo, da bi se prosti dnevi članov družine pokrivali, itd.) in tako, da ne bi bili 2 izmeni, ampak da bi se menjavalo. Tako punce iz nasprotne izmene nekaj čas res ne bi videl, ampak ko bi se zamenjalo, bi pa imela proste iste dneve. Sploh, če bi bili prosti 3 dnevi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

AlchemY ::

Kaiser: najprej poizkusi potem pa goviri kako je lepo, ko imas naprimer v soboto ali petek nocno vsi drugi gredo pa ven,...sicer pa so to da bodo lastniki zaposlili 3-4 nove ljudi da bodo imel skoz odprto samo sanje, to bi pomenilo izpad dohodka za okoli 8 mio sit letno (pri majhnih trgovcih),...vsak lastnik pa poizkusa z kar najmanj zasluziti najvec,...ta denar sigurno ne bo dobil noter ob nedeljah in praznikih.

TESKAn ::

Heh, glejte post zgoraj...po moje pač ni tak problem dobit med tednom tiste pol urce da greš v trgovino...pa tut - vsi bi radi da bi blo zmeraj odprto, ko so pa zaradi tega višje cene, noče pa ben plačat pa se vsi jezimo, kok je vse drago...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Rott-von-weiler ::

nisn čito tam odzgoraj samo moje mnenje je tako delavci se nimajo kaj bunit služba je služba če neuš delo v nedeljo lahko greš pa bo namesto tebe en drugi pol boš pa lahko uživo dela prost dan vsaki dan zaposlen na najbolj sigurni firmi (borza dela).Tisto pa kaj je blo na tv pa je tak šit ker zgleda da se bunijo samo starci ko že tak in tak ne dobijo službe .sam recimo tud delam dva vikenda na mesec pa je ok poleti pa vse vikende :O
-------------------------------
piši kao što govoriš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757293403 (41247) starfotr
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913037 (11152) Zheegec
»

Nedeljsko delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1069419 (7697) Ziga Dolhar
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929148 (22524) Valery
»

Ali je res, da je toliko trgovin odprtih v nedeljah in praznikih???

Oddelek: Loža
353233 (2938) _Mortal_

Več podobnih tem