» »

A1 Kombo M

A1 Kombo M

1
...
3 4
5
»

bombicar ::

-valvoline- je izjavil:

Kaj se dogaja z programi sportklub? Se dobr da imam pirat iptv.


UG zahtevu neko enormno številko denarja za pravice pa pač a1, t2 in TS ne pristanejo na to tak da maš sam na telemach-u.

-valvoline- ::

Kaj pa vsi k so podpisal pogodbe pri a1,t2,siol itn? Lahko hipoteticno zahtevajo prekinitev narocniskega razmerja brez penalov?

MrStein ::

Lahko tudi praktično.
Samo so ovce, pa večinoma ne bodo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackpirat ::

Hello!

Imam eno vprašanje glede optike A1 Kombo M.

Čez en mesec bo pri meni možen priklop na optiko, ker nisem velik porabnik interneta, sem se odločil da mi je cenovno najbolj ugodno da ohranim paket Kombo M za 35 € (telefon, TV in internet 50/10). Če bom potreboval kdaj več interneta bom dokupil za 5 € opcijo na A1 - 500/100.

Me pa zanima predvsem sledeče - ali je hitrost 50/10 resnično 50/10 ali je manj? Download vem da bo dovolj, zanima me kako je kaj z upload, kakšne izkušnje imate? Je 10 upload dovolj?

Hvala za feedback in mnenja :)
"I do not argue with people, I correct them"

starfotr ::

Je dovolj. In dela lepo.

Groot ::

Moje izkušnje so malce mešane. Priključen na optiki (lokacija: Ljubljana center) na istem paketu A1 Kombo M. Večinoma dela lepo, ampak občasno hitrost downloada totalno pade, tako da je npr. že prenašanje torrenta popolnoma muka. Pravega razloga za to še nisem odkril. Večinoma se to sicer dogaja v večernih urah, ampak je pa res da sem praviloma tudi doma zgolj v tistem času.

All in all pa vseeno ok paket in vsaj zame osebno zadovoljiva hitrost down/up.

MrStein ::

V sosednji temi tudi eni jamrajo, da zvečer šteka, predvsem netflix: https://slo-tech.com/forum/t298495/p685...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

oemdzi ::

Imam Kombo L + LTE, torej hibrid. VDSL odkar sem prejel hibridni modem (1,5 leta nazaj) sploh ne dela. Sicer s hitrostjo sem kar zadovoljen, upload do 20 mbit, download do 40 mbit, vendar ne konstantno, zvečer konkretno pade tudi pod 10 mbit (download). Zdaj pa se mi je pričel obešati internet, kljub dobremu signalu (živim praktično pod oddajnikom), odzivnost podpore ničelna. Če ti zadeva dela kot mora je sledje super rešitev, v nasprotnem odsvetujem, torej moj zadnji nasvet ti je koristen le, če imaš kristalno kuglo :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

V sosednji temi tudi eni jamrajo, da zvečer šteka, predvsem netflix:


Štekanje netflixa je posledica kreganje ponudnika vsebin ter ponudnika prenosa (torej A1 telekom).
isto zgodbo ima netflix z večino operaterjev (pogooglaj netfix vs cogent ipd).

Lahko da ti download šteka, ker imaš "preveč odprt upload". Nastavi DL in UL na 90% maksimalne prepustnosti pa bo ok.

DePalmo ::

Če si lahko malce sposodim temo. S punco sva se preselila k njej domov in tukaj še nimajo interneta. A1 sem že spraševal, pa nisem dobil točnega odgovora glede hitrosti interneta, če se zraven vzame še TV. Torej, želja je da se trenutnega TV ponudnika (Total TV, preko satelita) zamenja za A1 Net+TV M, ampak me skrbi kako bo s sliko na TVju oz. s hitrostjo interneta. Same hitrosti mi ponudnik ne more izmeriti ker na naši strani še ni modema, tako da mi pravijo da ko se naročim, "se bo videlo". Od omarice smo oddaljeni cca. 2km.

Torej, kar me skrbi je: ko je TV v uporabi, se hitrost interneta zmanjša? Oz. če se internet obremeni s prenosi, postane slika na TVju kockasta?

Clone ::

Meni so včeraj priklopili Fix net. 100/20 dejansko pa je 80/11. Dobil pa sem UBEE router. Pri telekomu sem imel ponavadi še kakšen mbit več, imel pa sem modri net 100/40. Opazil sem da ima 100mbit porte ter samo b/g/n wireless. Težave so pri prenosu med pcjem in NASom kjer gre ponavadi lepo do 100MB/s tukaj pa komaj 10MB/s. Če bi vzel hitrejši paket bi mi potem zamenjali router za Fritzboxovega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

Bakunin ::

https://openconnect.zendesk.com/hc/en-u...

Netflix Viewer Traffic - For offload efficiency and system scale, we require a minimum of 5 Gbps of peak Netflix traffic per deployment site


Ne vem, če je toliko netflix prometa v .si, da bi se jim splačalo....

blackpirat ::

DePalmo je izjavil:

Če si lahko malce sposodim temo. S punco sva se preselila k njej domov in tukaj še nimajo interneta. A1 sem že spraševal, pa nisem dobil točnega odgovora glede hitrosti interneta, če se zraven vzame še TV. Torej, želja je da se trenutnega TV ponudnika (Total TV, preko satelita) zamenja za A1 Net+TV M, ampak me skrbi kako bo s sliko na TVju oz. s hitrostjo interneta. Same hitrosti mi ponudnik ne more izmeriti ker na naši strani še ni modema, tako da mi pravijo da ko se naročim, "se bo videlo". Od omarice smo oddaljeni cca. 2km.

Torej, kar me skrbi je: ko je TV v uporabi, se hitrost interneta zmanjša? Oz. če se internet obremeni s prenosi, postane slika na TVju kockasta?


Imam A1 Kombo M ADSL zadeva, ko gledam HD kanal imam 1/1 linijo. Ko je TV ugasnjen 7/1 linijo, ko je navaden (ne HD) TV program je linija 4.5/1.
"I do not argue with people, I correct them"

brett ::

Pozdravljeni,
konec leta mi poteče vezava pri trenutnem operaterju. Plačujem 70€ za HBO Diamant in dovolj imam tega, da imam 300+ programov, od katerih jih 90% ne uporabljamo. Všeč pa mi je ponudnikov vmesnik in vsa leta brez komplikacij delujoč sistem.
Danes smo na dom dobili zanimivo ponudbo od A1 in me zanimajo vaše izkušnje?!
Z A1 sem zelo zadovoljen kot uporabnik Hofer HoT omrežja.

Link: https://www.a1.si/tv-paketi

V mislih sem imel A1 Net+TV M za 35€ + časovni zamik 3€ + dodaten TV vmesnik 4€ in HBO premuium z doplačilom 4€ = 46€ skupaj!

Kaj menite??
TNX!

pwn3rrr ::

Bi rekel, da ima A1 trenutno daleč najbolj ugodne ponudbe Net + TV paketov in še brez vezave. Tudi sam vmesnik mi je precej bolj všeč od predhodnega, v slabih 4ih letih nismo imeli praktično nobene slabe izkušnje z nedelovanjem storitev.

pumaxx ::

brett je izjavil:

Pozdravljeni,
konec leta mi poteče vezava pri trenutnem operaterju. Plačujem 70€ za HBO Diamant in dovolj imam tega, da imam 300+ programov, od katerih jih 90% ne uporabljamo. Všeč pa mi je ponudnikov vmesnik in vsa leta brez komplikacij delujoč sistem.
Danes smo na dom dobili zanimivo ponudbo od A1 in me zanimajo vaše izkušnje?!
Z A1 sem zelo zadovoljen kot uporabnik Hofer HoT omrežja.

Link: https://www.a1.si/tv-paketi

V mislih sem imel A1 Net+TV M za 35€ + časovni zamik 3€ + dodaten TV vmesnik 4€ in HBO premuium z doplačilom 4€ = 46€ skupaj!

Kaj menite??
TNX!


Bil sem v čisto isti dilemi pred dvema mescema Diamant 70€ od 300+ programov gledal 10. Pred mesecem dni prešel na A1. Internet BP 200/40 Mb/s (optika) Prej 300/30 (več T2 ni mogel zagotoviti pri Telekomu) Kar se tiče TV, kvaliteta slike je podobna (HD). Glede časovnega zamika pa je T2 TV bistveno boljši, smo pa se za 35€ razlike na mesec tudi temu prilagodili. Smo pa si prilagodili TV shemo tako kot nam najbolj ustreza.

PS Če ima kdo odprt račun na NoviKBM pa boš imel časovni zamik za 2 leti zastonj.

XS!D3 ::

Bakunin je izjavil:


isto zgodbo ima netflix z večino operaterjev (pogooglaj netfix vs cogent ipd).

Večina niti ne. Kolikor vem je v Sloveniji A1 edini ISP, pri katerem je Netflix problem v večernem času. Konkretno na Telemachu tudi zvečer Netflixov speedtest (fast.com) pokaže čez 700Mb/s in stream BP leti dol 100+Mb/s, tako da v praksi še nisem imel nikoli težav. Tudi kolegi na Telekomu in T-2 pravijo da ni težav.

Bakunin ::

XS!D3 je izjavil:

Večina niti ne.


mislil sem na ponudnike izven te naše "žepne" Slovenije. :)

XS!D3 je izjavil:

Kolikor vem je v Sloveniji A1 edini ISP, pri katerem je Netflix problem v večernem času.


verjetno res. Se lepo na http://bgp.he.net vidi kdo je in kako povezan v Internet.

mayne ::

Na A1 imam optiko, njihov Fritzbox v bridge načinu. Me pa zanima kakšne so pravilne vrednosti za MTU in TCP MSS. MTU se je privzeto nastavil na 1492, kar naj bi bilo pravilno, TCP MSS pa na 1412, in sem popravil na 1452.
Sem spraševal na tehnično pomoč ampak nisem dobil odgovora.

Veron ::

Nevem za druga 2 podatka, ampak tale
MTU se je privzeto nastavil na 1492

je pravilen za PPPoE sejo

dejanslo ::

Priklopili so nas na A1 optiko preko Telekoma. Nisem bil doma, da bi vprašal - za ONT od Telekoma je škatla (ubee tvw625), ki ji a1 pravi modem, povezana je z rj45. Lahko obidem to škatlo? Imamo samo net. Zadaj bi dal MikroTik hap.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Veron ::

Da. Dejansko tukaj deluje kot ruter.

dejanslo ::

Super, hvala. So potrebne kakšne specifične nastavitve? Hvala za pomoč.
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Ja, povezava je na enem VLAN-u. Sem v eni temi napisal katerem (lahko sicer posnifaš, ni to enkripcija).

PS: Tvoj ruter seveda mora podpirati VLAN-e.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Veron ::

Mikrotik to podpira.

dejanslo ::

Sem se malo namatral, ampak mi je uspelo :)

Vzel sem nadgradnjo hitrosti, ampak na speedtestu ne gre preko 40Mbps. Upam, da ni to omejitev Telekoma?
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Njihov ali tvoj ruter?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dejanslo ::

Pri obeh je bilo to max.
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

add on: ul je 40. dl leti 500. Sej bom klical jutri, ampak me zanima, če drugi lahko imate 100 ul.
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Jaz ima A1 preko Telekomove optike in gre 100/100 , kolikor plačujem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Najbrž je Telekom po pomoti nastavil hitrost 600/40, namesto 600/100.

https://www.telekom.si/operaterji/wca/W...

Operaterji se morajo prilagodit hitrostim, ki jih ima Telekom in ne obratno, tako, da najbrž zakupijo omenjeno hitrost, pri sebi pa omejijo na 500.

Veron ::

Imam A1 preko Telekom P2P optike, čez dan dela 100/20 tako kot treba, po 18.00 uri pa upload pade na 100/12 (upload pade, nobenega prometa ni vidt na modemu Fritzbox).
Nevem kaj jih muči, poslal že na tehnično pomoč, ampak pri A1 to traja....

fujtajksel ::

Zanima me, kako je pri A1 Kombo M internetu (Ubee) z admin in VPN dostopom do mojega lastnega routerja od zunaj?

Imam DSL dostop z Ubee modemom pri A1 (originalno Amis). Ubee je v "bridge" načinu samo DSL modem, za wifi uporabljam svoj Fritz!box. Poskušal sem vzpostavit Fritzov oddaljeni dostop, da bi lahko od daleč vklapljal/izklapljal wifi in dostopal z VPN, zaenkrat neuspešno. Piše da naj bi rabil statični IP z IPv4 ali pa IPv6?
Kolikor vidim, IPv6 ni priključen, čeprav sem preizkusil v Fritzu več variant ki so na voljo.
V Ubee admin vmesniku izgleda da je IPv6 enablan, zveza pa ne vzpostavljena, ni videt da bi lahko kej nastavil. IPv4 da je statičen IP, ampak preko tega IPja lahko dostopam do ubee admin vmesnika iz lokalne mreže, od zunaj pa ne.

Bi kdo vedel, a je problem v moji konfiguraciji, da moram še kje kej odpret, ali je štos v zaprtih portih s strani A1? Nekje sem bral da računajo 2€ na mesec za fiksni IP v vezavi z odprtimi porti (da sicer fiksni IP ni nujno potreben ampak da brez odprtih portov ne gre)?

Bakunin ::

fujtajksel je izjavil:

Kolikor vidim, IPv6 ni priključen, čeprav sem preizkusil v Fritzu več variant ki so na voljo.


pa si ga naročil ? na tehnicna.podpora@a1.si pošlješ željo na katerem pppoe username želiš ipv6.


računajo 2€ na mesec za fiksni IP v vezavi z odprtimi porti (da sicer fiksni IP ni nujno potreben ampak da brez odprtih portov ne gre)?



to velja za mobilni del:


https://www.a1.si/mobilni-internet/stat...

starfotr ::

Veron je izjavil:

Imam A1 preko Telekom P2P optike, čez dan dela 100/20 tako kot treba, po 18.00 uri pa upload pade na 100/12 (upload pade, nobenega prometa ni vidt na modemu Fritzbox).
Nevem kaj jih muči, poslal že na tehnično pomoč, ampak pri A1 to traja....

Velika verjetnost je, da na P2P optiki nimaš bitnega toka ampak LLU. Kar pomeni, da imajo svojo opremo in telekom ni tu vmes nič drugega kot najemodajalec kablov in prostora. Vsa krivda je na strani A1 za nedelovanje.

Veron ::

Malo dvomim. Mislim da je kr BRO, ker ob času priklopa je bil Telekomovec v centrali, A1 monter pa pri meni z modemom.

dejanslo ::

Mimogrede, smo zrihtali tistih 40mbit ul. Malo mi gre na organ, da sem 4x visel na telefonu 45min, da sem vzpostavil kontakt, potem z vsakim na oni strani izvajal speedtest, vsak je javil naprej, eni bi naj celo na telekom, pa mesec in pol iz tega ni bilo nič. Pol si preko veze zrihtam tehnika domov, s katerm sem že petič delal speedtest; on ugotovi, da nikoli ni bilo javljeno na telekom (čeprav mi je pri četrtem klicu rekla, pazi to, da je telekom ravno tisti dan napako odpravil!). No, nato pa je bilo v par urah urejeno.
There`s More Than One Way To Do It

fujtajksel ::

Naj bi bil UBEE TVW625 kaj boljši od Technicolor TG788 v2, za DSL?

Master_Yoda ::

Se je ze zacelo:

Pozdravjeni. Obvescamo vas, da s 1.1.2022 visamo mesecno narocnino na fiksnih A1 Kombo paketih za 3 eur z DDV.

Za slabih 10% podrazijo ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Ja, klasika. Da greš hitreje na nov paket.

xseki ::

A kombo paketi so tole? https://www.a1.si/a1-net-tv

MrStein ::

Bom kar tule...

Poleti sem dal vlogo za spremembo paketa iz Combo S na A1 Fix net (zaradi nižje cene).
Ker teden-dva ni bilo nič, sem šel v njihovo pisarno vprašat. Tam uslužbenec malo gleda, in ugotovi, da je zadeva bila preklicana. Zakaj? Ne piše. A lahko na novo vnesete? Ja, bomo probali.
No, julija dobim email, da bo v par dnevih izvedena sprememba.
Po treh tednih res pride nov modem in "pogodba" (no , list z dostopnimi podatki in podobno).
No, konec oktobra dobim račun, in še vedno računajo staro (višjo) ceno.
Po pritožbi (oddano 1. nov) trdijo, da je nov paket bil aktiviran komaj drugi teden novembra.
Paketa imata različne hitrosti in je jasno, da je bilo vklopljeno že avgusta (ker je hitrost prenosa bila drugačna).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Master_Yoda ::

Ja jaz sem se pa pred 1 mesecem ponovno zavezal za 2 leti za Kombo L. Ker je bil 3 eur cenejsi kot ta nova razlicica, s tem da v novi razlicici je samo na papirju visja hitrost, ker imam preko telekomove optike in bi hitrost ostala ista 100/20. Sedaj po 1 mesecu pa podrazijo za isto cifro kot je bil nov paket drazji ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Čakaj, zakaj samo na papirju? Saj niso T-2, ki samo na svojem omrežju dviguje hitrosti, na TS pa ima max. (je imel?) 100/20.

MrStein ::

Na telekomovi optiki imam 500/100 (ISP pa je A1)

Mogoče komu ne dela to, ker skoz to nekdo omeni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Nam so v bloku lani A1 napeljevali stanovalcem, prej so imeli po telekomovi optiki. Do mene niso prisli ker so ze tako kanali zapolnjeni da ni slo vec (to mi je eden izmed delavcev povedal), se interneta mi je za par ur zmanjkalo ker so nekaj zajebali pri vlacenju kablov sosedu v spodnjem nadstropju.

V Aneksu/pogodbi ki sem jo dobil prejsnji mesec pa je pod opombe bilo napisano da zaradi tehnicnih omejitev je maximalna hitrost 100/20, tako da samo predvidevam da je to zaradi tega ker sem ostal na telekomovih kablih. Pomoje nocejo telekomu visje postavke placati za najem ...

No saj vseeno zdaj sem zvezan za 2 leti, bom pa cez 2 leti gledal k drugim ponudnikom ce bo hitrost ostala zaklenjena.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

MrStein je izjavil:

Na telekomovi optiki imam 500/100 (ISP pa je A1)

Mogoče komu ne dela to, ker skoz to nekdo omeni.


Jaz imam trenutno doma TS GPON (A1 ISP) 1000/100, na speedtestu tam ~900/100 in A1 5G ~500 Mbit/s. Veliko je odvisno seveda od lokacije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282609 (1248) Peon
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557184 (5290) starfotr
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716060 (3295) WaterBoy
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583131 (28895) simnov
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376634 (5020) Ganon

Več podobnih tem