» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
27 / 33
»»

J.McLane ::

;-) je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Daj ti meni iz prve roke povej, ali lahko kar tako brez nekega vzroka odkupom naložbeno življenjsko zavarovanje, ki sem ga sklenil leta 2004, ko sem bil še mlad in naiven? Sem gledal pogoje odkupa in so napisani neki razlogi, med drugim nekaj v smislu "zaradi spremenjene življenjske situacije". Ali lahko napišem da se mi je situacija spremenila in sem prišel k pameti?

Hvala za odgovor.

Ja lahko. Pojdi na "šalter" zavarovalnice na poslovni enoti, ker zastopniki in agencije te bodo hoteli preobrniti ali samo kaj spremeniti, da cuknejo provizijo. V najslabšem primeru boš pustil noter nek mali znesek ki ga bos "kapitaliziral" do izteka, ostalo boš dvignil.


Točno to sem naredil, magična beseda je "predujem", dokler je ne izrečeš ti bodo vsi samo rekli, da odkup ni mogoč. Predujem narediš za 80% sredstev, ostalo ostane do doživetja, tudi mesečna vlaganja ostanejo ista.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jocoj ::

Kaj pa primorski skladi, kakšno mnenje. Zdaj imajo še en mesec brez vstopnih stroškov.
Se pravi nasvet za nekoga, ki se mu ne ljubi s tem preveč ukvarjati. Pri Generali že imam urejeno mesečno nakazilo za paket skladov.

Gledam tega za nekaj 10k, kaj pravite?

https://www.primorski-skladi.si/sl/skla...

energetik ::

Ne vem zakaj bi dal še v eno drugo DZU, razen če si želiš razpršiti tveganje zaradi propada DZU (kar je precej malo verjetno, pa itak ponavadi takrat tiste sklade prevzame druga DZU ali banka).

Smisel naših vzajemcev je glih v tem, da imaš vse pod 1 krovnim skladom in pod njim prenašaš med panogami in regijami brez stroškov in davkov).

jocoj ::

Generali je omejeno 400 mesečno pa sem mislil tega dodatno enkratno zdaj ko ni provizije. Kaj pravis, brez vstopne in 1.2% upravljalski?

Tody ::

Na generalija lahko več računov imaš. Vsaka sepa je omejena na 400 eur lahko maš več sepa nakazil.

energetik ::

1,8% kot vidim so celotni upravljalski stroški. Predvsem pa ne bi vlagal v enkratnem znesku kamorkoli par 10k, ker se lahko konkretno zafrkneš za več let ali celo 10-15let. Trenutno so indeksi pregreti, zelo verjetna je korekcija, koliko časa bo trajala in kdaj bo, pa težko rečt. Vržeš zdaj vse notri, pa boš lahko par let v minusu, preden bo uspelo zlesti vsaj nazaj na nulo. Razdeli vložek na vsaj 12 delov in vsak mesec vloži enakega. Še bolje da vložiiš v 24 delih.

Generali ima omejeno zgolj za trajnike, kadarkoli lahko kolikor hočeš še dodaš poleg tega.

Gregor P ::

Sem šeL samo na hitro čez vaš nabor nasvetov ETF, da vidim(o), kaj forumaši/-ce preferirate8-); skratka:
(čisto možno, da sem kaj tudi spregledal oz. se kaj podvaja)

- iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) (IWDA/EUNL)
- iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF USD Acc
- iShares Core MSCI ACWI UCITS ETF (ki združuje oba zgoraj)
- iShares Core MSCI World UCITS ETF G SWDA
- iShares Core MSCI Europe UCITS ETF (Acc)
- iShares Core EURO STOXX 50 UCITS ETF (Acc)
- iShares S&P 500 IT UCITS ETF USD Acc (IUIT)
- iShares Euro Inflation Linked Government Bond UCITS ETF
- iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF (Acc)
- iShares MSCI EMU Small Cap UCITS ETF (Acc)
- iShares MSCI World Small Cap
- iShares Global Clean Energy UCITS ETF
- iShares Euro Dividend UCITS ETF
- iShares Public Limited Company
- iShares Automation & Robotics UCITS ETFD
- iShares Digitalisation UCITS ETFD
- L&G Clean Energy UCITS ETF
- Xtrackers MSCI Europe Small Cap UCITS ETF 1C
- Xtrackers Eurozone Government Bond UCITS ETF 1C
- Xtrackers MSCI World Momentum Factor UCITS ETF 1C
- nek ETF, ki sledi MSCI AC World
- VNQ (Vanguard Real Estate ETF)
- Vanguard FTSE All-World UCITS ETF Acc (VWCE)
- LifeStrategy ETF VWCE/VAGF
- Xetra Gold (4GLD)
- LYxor Refinitiv Core Commodities (CRB)
- ETF: SGLN, OD7F, QQQS in PHGP
- ETFMG Prime Junior Silver Miners ETF (SILJ)
- SPDR MSCI World UCITS ETF (SPPW/SWRD)

Med rugim pa uporabljate naslednje aplikacije oz. finančna orodja v ta namen:
- iShares
- eToro
- Trading 212
- Ginmon (upravitelj)
- JustETF
- IB
- ETFmatic
- Captrader
- Revolut
- Degiro
- Brokerjet
- Lynx
- Firstrade
- NLB Broker

Zdaj pa je glavno vprašanje, kaj do tega je zares uporabnega?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zebra2 ::

TL;DR Odpri račun na trading212 ali interactive brokers in do upokojitve redno kupuj VWCE. Potem postopno odprodajaj.

jabe ::

Odprla na interacrive brokers račun in začela iskati razne accumulated ETFe. Nič od tega, o čemer se vi pogovarjate tu, nimam na voljo. Kaj sem zafrknila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

mgermo ::

Permissionse si moraš naštimat.

jabe ::

Hvala. Katere?

njyngs ::

Pod "Account settings" -> "Trading Experience & Permissions" -> "Stock" daj uredi in si dodaj vse "AmeriČke"

jabe ::

Hvala še enkrat. Sem naredila, čakam da mi odobrijo.

libreus ::

Gregor P je izjavil:

Sem šeL samo na hitro čez vaš nabor nasvetov ETF, da vidim(o), kaj forumaši/-ce preferirate8-); skratka:
(čisto možno, da sem kaj tudi spregledal oz. se kaj podvaja)
:|

Sam sem prejšnji teden prodal 3/4 portfolia in čakam v kešu na začetek prihodnjega leta oz. začetek konca printanja. Vem, vem timing the market ipd, ampak le tako bolj mirno spim. Sicer je v planu začeti postopoma in mesečno v iShares Core MSCI ACWI UCITS ETF preko Trading212.

njyngs ::

Misliš, da bo z začetkom leta prišlo do take "korekcije"?

libreus ::

njyngs je izjavil:

Misliš, da bo z začetkom leta prišlo do take "korekcije"?

Bolj obdobje Q1. Ampak kdo ve - sicer je trenutno stanje neverjetno nepredvidljivo.

njyngs ::

Sprašujem namreč iz razloga, ker komaj vstopam na trg. Namen je v začetku vložit nekaj tisočakov (ali celo 10-20k), pa ne vem če naj še počakam kak mesec, dva tri, ali pa kar že zdaj začnem vlagat po načelu dollar-cost averaging.

Kaj menite o "moji pleb/newbie strategiji", ki je šele v povojih/osnutkih:
- ETF 50% (VWCE, VTI?, VOO?), posamezne delnice 20% (povečini delnice s področja IT)
- vzajemni skladi pri nas 30%
- crypto že posedujem, vlagam priložnostno in niti ne bom štel v procentažo svojega vlaganja

Se še učim, ne bit preveč agresivni, če na kateri točki narobe razmišljam.

libreus ::

Sam absolutno po načelo DCA. Se pa bo verjetno oglasil še kdo z več izkušnjami.

energetik ::

Se strinjam, če si začetnik oz. se ne misliš ukvarjati z analizami, DCA, vsak mesec isto količino noter. Pa morda načelo, da si razdeliš po področjih po fiksnih deležih. Ko v nekem področju delež naraste zaradi rasti, narastek pobereš in ga daš v področje, kjer je šlo dol ali stagniralo.

njyngs ::

Hvala. Sicer gledam dolgoročno "15, 20 ali več" let, ampak recimo, da pride do življenskih situacij, ko denar rabiš in likvidne rezerve niso dovolj: prenos denarja iz recimo IBKR na svojo banko urediš, zadevo prijaviš FURSu. Kdaj in kako se izvaja obdavčitev? Se to dela sproti ali pa se izvaja 1x letno - mogoče pri dohodnini?

Sparkxl ::

Glede na špico v kateri smo, bi jaz vlagal malo po malo.
Sicer pa je to, kako se zadeve lotiš, odvisno od posameznika kake ima cilje, kdaj jih hoče dosežti in predvsem koliko rizika lahko prebavi.
Jaz se nikoli nišem šel dca. Sem bolj hazarderska duša in mi je to dolgočasno. Dolgo raziskujem zadeve, potem pa all in. Mi pogosto obrača želodec, adrenalin šopa da znoriš, ampak očitno to rabim.

En zgoraj piše da so zadeve trenutno zelo nepredvidljive. To niti slučajno ni res, ker bolj očitno ne more bit. Dokler so obresti 0 in se še naprej printa denar, se zabava nadaljuje. Nepredvidljivi so edino vmesni dogodki, ki sprožijo korekcije, kot je bila zadnja 2 tedna.

GizmoX ::

njyngs je izjavil:

prenos denarja iz recimo IBKR na svojo banko urediš, zadevo prijaviš FURSu. Kdaj in kako se izvaja obdavčitev?
Iz finančne uprave: če si letos prodajal, moraš prihodnje leto do konca februarja vložiti DOH_KDVP. Do konca aprila dobiš odločbo za plačilo davka iz tega naslova, plačati pa moraš v 30 dneh od prejema odločbe, se pravi do konca maja.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

njyngs ::

Sparkxl je izjavil:

Glede na špico v kateri smo, bi jaz vlagal malo po malo.
Sicer pa je to, kako se zadeve lotiš, odvisno od posameznika kake ima cilje, kdaj jih hoče dosežti in predvsem koliko rizika lahko prebavi.
Jaz se nikoli nišem šel dca. Sem bolj hazarderska duša in mi je to dolgočasno. Dolgo raziskujem zadeve, potem pa all in. Mi pogosto obrača želodec, adrenalin šopa da znoriš, ampak očitno to rabim.

En zgoraj piše da so zadeve trenutno zelo nepredvidljive. To niti slučajno ni res, ker bolj očitno ne more bit. Dokler so obresti 0 in se še naprej printa denar, se zabava nadaljuje. Nepredvidljivi so edino vmesni dogodki, ki sprožijo korekcije, kot je bila zadnja 2 tedna.

Osebno sem bolj ziheraš, tako da bo v štartu bolj zadržano vlaganje. Kasneje, ko bo več znanja o tem področju, bom pa videl, če se spustim v kake bolj rizične vode (seveda z omejenim kapitalom).

GizmoX je izjavil:

njyngs je izjavil:

prenos denarja iz recimo IBKR na svojo banko urediš, zadevo prijaviš FURSu. Kdaj in kako se izvaja obdavčitev?
Iz finančne uprave: če si letos prodajal, moraš prihodnje leto do konca februarja vložiti DOH_KDVP. Do konca aprila dobiš odločbo za plačilo davka iz tega naslova, plačati pa moraš v 30 dneh od prejema odločbe, se pravi do konca maja.

Najlepša ti hvala za informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Se strinjam, če si začetnik oz. se ne misliš ukvarjati z analizami, DCA, vsak mesec isto količino noter. Pa morda načelo, da si razdeliš po področjih po fiksnih deležih. Ko v nekem področju delež naraste zaradi rasti, narastek pobereš in ga daš v področje, kjer je šlo dol ali stagniralo.


Torwej sell the winners, buy the losers :D

Vse se strinjam razen tistega dela da ko nekaj bolj narasle prodajaš in daješ v slabše rastoče =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

libreus ::

+1 ;)

energetik ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Se strinjam, če si začetnik oz. se ne misliš ukvarjati z analizami, DCA, vsak mesec isto količino noter. Pa morda načelo, da si razdeliš po področjih po fiksnih deležih. Ko v nekem področju delež naraste zaradi rasti, narastek pobereš in ga daš v področje, kjer je šlo dol ali stagniralo.


Torwej sell the winners, buy the losers :D

Vse se strinjam razen tistega dela da ko nekaj bolj narasle prodajaš in daješ v slabše rastoče =)
Jah lej, tisto kar bolj raste, je ponavadi tudi bolj tvegano in večno ne bo rastlo. Ko enkrat zgrmi dol, prestaviš iz "loserjev" spet nazaj da so deleži spet taki kot na začetku. To je, če ne delaš analiz, ampak samo npr. 1x na 3 mesece preveriš razmerja.
Seveda imam s tem v mislih vse različne naložbe, kot tudi panoge.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Se strinjam, če si začetnik oz. se ne misliš ukvarjati z analizami, DCA, vsak mesec isto količino noter. Pa morda načelo, da si razdeliš po področjih po fiksnih deležih. Ko v nekem področju delež naraste zaradi rasti, narastek pobereš in ga daš v področje, kjer je šlo dol ali stagniralo.


Torwej sell the winners, buy the losers :D

Vse se strinjam razen tistega dela da ko nekaj bolj narasle prodajaš in daješ v slabše rastoče =)
Jah lej, tisto kar bolj raste, je ponavadi tudi bolj tvegano in večno ne bo rastlo. Ko enkrat zgrmi dol, prestaviš iz "loserjev" spet nazaj da so deleži spet taki kot na začetku. Seveda imam s tem v mislih vse različne naložbe, kot tudi panoge.


Torej prodajat amazon in dajat v balkanske sklade =) No ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Mato989 je izjavil:


Torej prodajat amazon in dajat v balkanske sklade =) No ja.
Samo tisto, kar je bil narastek. Npr. da imaš 80% Amazona in 20% Balkana. Po 3 mesecih je npr. razmerje 90%/10%. Prestaviš samo toliko v Balkan, da je spet 80/20. Ali pa če je namesto Balkana zlato ali BTC.

libreus ::

Ravno s tem izgubiš moč compounding-a, ampak itak- vsak ima svoj način in tako je prav! ;)

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torej prodajat amazon in dajat v balkanske sklade =) No ja.
Samo tisto, kar je bil narastek. Npr. da imaš 80% Amazona in 20% Balkana. Po 3 mesecih je npr. razmerje 90%/10%. Prestaviš samo toliko v Balkan, da je spet 80/20. Ali pa če je namesto Balkana zlato ali BTC.


Ja ampak zakaj... in pol prestaviš 10% Amazona (ali whatever) v "balkanske sklade) in je drug mesec spet 90/10, kaj ponoviš vajo? Spet vržeš v "balkanske sklade" in pol čez 2 meseca spet in na koncu nimaš keša... ker ni nujno da amazonraste lahko samo "balkanski sklad" pada in je nižji delež...

To z deleži mi je vedno bilo mimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

libreus je izjavil:

Ravno s tem izgubiš moč compounding-a, ampak itak- vsak ima svoj način in tako je prav! ;)
Zgubiš ali ne, odvisno, kako se bo drugi asset obnašal, jasno pričakuješ da bo šel tudi drugi gor.
Jaz sem samo omenil za kakšnega, ki se mu ne da ukvarjat in analizirat. Da se mi zdi najbolje po DCA vlagat in vsaj 1-2x letno preveriti deleže v začetno izbranih razmerjih.

Mato989 je izjavil:

Ja ampak zakaj... in pol prestaviš 10% Amazona (ali whatever) v "balkanske sklade) in je drug mesec spet 90/10, kaj ponoviš vajo? Spet vržeš v "balkanske sklade" in pol čez 2 meseca spet in na koncu nimaš keša... ker ni nujno da amazonraste lahko samo "balkanski sklad" pada in je nižji delež...

To z deleži mi je vedno bilo mimo.
Kot rečeno, valda pričakuješ, da bo na dolgi rok šlo vse kar vlagaš gor. Če za Balkan ne pričakuješ da bo šlo še kdaj gor, ga pač izpustiš iz portfelja, a ne. Če pa verjameš, da bo nekoč šlo gor, si tako poceni kupuješ deleže v podcenjenih naložbah.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

To deluje, če imaš v štartu po fundamentih izbrane same zmagovalce in itak za vse pričakuješ da bodo šli 10x gor :D

Če imaš pa v izboru kakšnega grdega račka, bo pa to dodatna bremza.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

To deluje, če imaš v štartu po fundamentih izbrane same zmagovalce in itak za vse pričakuješ da bodo šli 10x gor :D

Če imaš pa v izboru kakšnega grdega račka, bo pa to dodatna bremza.


Točno to, zato mi je taka strategija mimo, ker predpostavlja da si perfektno izbral vse sklade/delnice whatever... tega pa še Buffetko ne stori.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Pri takih nasvetih bi bilo fino če se napiše "jaz tako delam", ne pa "tako se dela".
Jaz tega recimo niti v sanjah ne bi delal. Primer uran. Letos šel lepo gor. Naj prodam? Niti v sanjah, ker vse kaže na to da bo v prihodnjih letih šel še bistveno bolj.

libreus ::

Kaj držiš od urana?

marska83 ::

V tej knjigi je analiza kaj se zgodi s porfteljem če delaš rebalancing vs da tega ne delaš.

https://www.amazon.com/Four-Pillars-Inv...

Seveda je analiza narejena na zgodovinskih podatkih, ampak ta strategija naj bi ti prineslo na dolgi rok kakšnih par procentov večji donos. Rebalincing naj bi delal na 1 do 2 leti, ne vsake 3 mesece. Je pa tudi res, da je strategija opisana za bolj pasivno investiranje v ETF sklade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marska83 ()

Mato989 ::

Seveda, če v teoriji izbereš 3 ETFe,

1 ki sledi top 500 podjetjem US
2 ki sledi top 500 podjetjem EU
3 ki sledi top 500 podjetjem Asia

In v vsakega vlagaš 33,3% in narediš rebalance da bo spet 33,3% v vsakem na vsake 2 leti boš verjetno na rok 25-30 let imel bolje kot če vse pustiš kot je...

Ampak to je pod pogojem da izbereš 3 enakovredne ETFje... če pa izbereš 1 slab sklad in 2 ok, pa s tem narediš lahko medvedjo uslugo (enako velja za delnice)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Pri takih nasvetih bi bilo fino če se napiše "jaz tako delam", ne pa "tako se dela".
Jaz tega recimo niti v sanjah ne bi delal. Primer uran. Letos šel lepo gor. Naj prodam? Niti v sanjah, ker vse kaže na to da bo v prihodnjih letih šel še bistveno bolj.
A bereš sploh kaj sem napisal? Taka strategija je morda OK za pasivnega vlagatelja, ki se ne ukvarja z analizami, ampak se mu na začetku določi razmerja v portfelju in se npr. 1x letno zbalansira. Jasno ni za vsakega, jasno ni najboljša, je pa recimo varna, tako kot DCA.

Kako veš, da bo šel uran še naprej gor? Ja lahko bo šel, lahko pa da ne. Jaz ne vztrajam v nedogled v naložbah, ki rastejo, raje poberem dobiček, sploh ko zadeve izgledajo napihnjene, in ga dam kam drugam, kjer še ni napihnjeno oz. je podcenjeno.

Sparkxl ::

Ne, uran ni kripto, ki bo mogoče šel gor, mogoče pa ne.
V uran živi bog ni investiral 10 let. Zdaj pa bi ga naenkrat vsi imeli, ni pa ga niti v sanjah dovolj.

fallen24 ::

Pozdravljeni.
Želel bi mesečno vlagati v nek ETF. Nimam časa niti volje, da bi delal kakšne obsežne raziskava kaj kupiti tako, da sem se po hitrem pregledu odločil za IWDA ali VWCE. Kakšne preference enega pred drugim?
Imam račun na IBKR, mi lahko kdo potrdi ali je tale VWCE "pravi"? VWCE VANG FTSE AW USDA IBIS2.
Kolikor sem gledal, če kupim tole moram kupiti celo delnico. V nastavitvah najdem fractional share možnost samo pri USA. Za EU se ne da vklopit tega?
Mogoče kdo, ki vlaga mesečno v ETF oz. karkoli. Kolikor razumem je treba potem čez npr. 20 let ob prodaji navesti vse nakupe torej, če 20 let investiram mesečno nanese kar nekaj zapisov. Kako rešujete to?
Hvala lepa za vse odgovore

GizmoX ::

IWDA in VWCE sta zelo podobna. Dovolj široka za začetnika (več držav, več sektorjev). Odloči se za enega, in je to to.
IBKR ne poznam.
Ne kompliciraj, kupi cele enote ETF ("delnice"). Kupiš cele enoto, če ti pa še nekaj ostane, boš pa naslednjič kupil več, da boš porabil prejšnji višek.
Vlagam mesečno. Čez npr. 20 let ob prodaji bo treba napisat datum (in vrednost) ob nakupu. Jaz si pišem v Excel preglednico na gDrive, za kopijo. Sicer mora pa npr. IBKR veliko bolje vedeti, kdaj in po kakšni ceni ti je kaj prodal. Nekje imaš možnost teh izvozov.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

zupy666 ::

Trenutno imam odprt VOO, ima smisel da odprem še VWCE?

jabe ::

tale ibkr mi žovce para. nekaj naredim... ene permissionse sem spreminjala po vaših nasvetih, potem malo pozabim na vse, ker moram čakati, potem grem gledati in je še kar pending in spet in spet pozabim in se zdajle spomnim...

Trenutni ne smem nič kupiti, ker je spet pending nekaj, ampak vsaj vidim tale VWCE. Ko mi zrihtajo tele permissionse, potem domnevam, da bom lahko kupila. moja želja je:
- vsak mesec pomalo dokupovati
- da je accumulated, nečem dobivati dividend in jih prijavljati FURSu vsako leto.

kot je rekel fallen24, gre za tole
Imam račun na IBKR, mi lahko kdo potrdi ali je tale VWCE "pravi"? VWCE VANG FTSE AW USDA IBIS2. ali je pravi za kar želim ali mora kje obvezno pisati ACC na koncu, ker potem je pa spet izbira bolj tako tako in mi spet nekaj fali

CoreySteel ::

Je tapravi, ja.
Twitter: @CoreySteel_

jabe ::

Hvala...
Zdaj pa samo še nabavim vsak mesec nekaj pa živijo.

LeXani ::

Kak etf za surovine? Srebro, zlato, paladij.
Čas prve prijave 04.11.2005

Spura ::

Evropskih (v evrih denominiranih) ETFjev kot so teli vanguardovi ni?

Gregor P ::

Mene zanima katere/-ga ste izbrali za farmacijo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bobby ::

LeXani je izjavil:

Kak etf za surovine? Srebro, zlato, paladij.


Zakaj točno srebro, zlato, paladj?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

LeXani ::

negotovi časi, nimam pojma kam naj vložim pomojem še najboljše v plemenite kovine? gre bolj za dolgoročno mesečno vlaganje DCA trenutno sem v vwce.
gledal sem WisdomTree Physical Swiss Gold GZUR, ter za srebro VZLC ..oziroma kakšna boljša alternativa?
Čas prve prijave 04.11.2005
««
27 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752180987 (4206) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172633 (733) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144370 (9073) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222482 (1223) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513600 (9452) zelenizmaj

Več podobnih tem