» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
26 / 33
»»

libreus ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Danes sem odprl account na Trading212, pa me zanima ali imate vsi tako malo moznosti?

Recimo pri ETFih imam samo SGLN, OD7F, QQQS in PHGP. Tistih, ki ste jih ze omenjali v tej temi (npr. VWCE) sploh ne vidim... Zdaj ne vem a jaz delam nekaj narobe?

V search vpiši VWCE - moralo bi ti najti.

AnubisOfDoom ::

Mogoce je povezano z vrsto racuna, zaenkrat sem odprl Trading Invest racun in ne Trading CFD, je to mogoce razlog?

redtech ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Mogoce je povezano z vrsto racuna, zaenkrat sem odprl Trading Invest racun in ne Trading CFD, je to mogoce razlog?

Ne poznam Trading212, na IB moraš obkljukati vse borze, da jih vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

libreus ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Mogoce je povezano z vrsto racuna, zaenkrat sem odprl Trading Invest racun in ne Trading CFD, je to mogoce razlog?

Zagotovo ne. Jaz CFD ne uporabljam in imam le "Invest" račun.
Poskusi vpisati v search ISIN: IE00BK5BQT80. Ti pokaže?

Še print screen:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

AnubisOfDoom ::

Meni nic ne pokaze...

AnubisOfDoom ::

Sori, slika se ne pokaze v prejsnjem postu, niti ne znam prilepit slike :)

https://ibb.co/HqqcH3H

Zgodovina sprememb…

libreus ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Sori, slika se ne pokaze v prejsnjem postu, niti ne znam prilepit slike :)

https://ibb.co/HqqcH3H

Sicer slike ne vidim, ampak sem nekje zasledil, da naj bi bili novi uporabniki registrirani na Cipru od koder ni celotnega nabora instrumentov. :O

Tody ::

Res je jaz sem eno njihovo pito skopiral in mi je od 40 delnic ostalo 26 :) sem pa tud jaz zasledil v appu nekaj o cipru

AnubisOfDoom ::

Hvala za info, danes prejel mail z naslednjim naslovom:
"More than 1,000 new ETFs added to Trading 212 Invest"

Sedaj vidim vse zgoraj omenjene...

jocoj ::

Dajte mi prosim povedati, kako najbolj enostavno vložiti nek višek denarja, da je čim manj raznih provizij. Večja donosnost mi ni toliko pomembna, le da denar ne propada. S tujimi stranmi in lastno angažiranostjo se mi ne ljubi ubadati. Nekam bi vplačal enkratno ali mesečno preko direktne bremenitve in da nimam potem s tem dodatnega dela.

Kolikor sem gledal je najbolje v mojem primeru eden od treh Generali Investments varčevalnih paketov skladov, kjer ni stroškov, če vplačujem mesečno in ne izplačam v petih letih. Sicer me malo moti tukaj omejitev na 400 EUR mesečnega pologa.

Je to to, ali je v mojem primeru kaj bolj optimalnega?

bobby ::

Henerali investments ne poznam,.. Tebi se slisi ok. Napisi se, koliko imajo upravljalsko provizijo tistega paketa, ki aixga hledal.
Pri skladih ni trik v vhodnih ali izhodnih stroskih, to je enkrattni strosek, trik je v upravljalski proviziji, ki pa je vsako leto.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

energetik ::

To je to, če se ne misliš angažirati. Izberi enega od njihovih 3 paketov, nastavi trajnik in pozabi za vsaj 5 let.
Upravljalske so nekje dobre 2% letno, so že vračunane v VEP. To pač vzameš v zakup, če se se ti ne da ubadat tujimi traderji, angažiranostjo. Še vedno si na mnogo mnogo boljšem položaju, kot če imaš to samo na banki.

bobby ::

Si na istem, ce vrednost VEP raste toliko, da iznici vstopne/izstopne stroske, upravljalsko provizijo in razliko z inflacijo.

Si na mnogo boljsem samo v primeru, ce VEP tocke vrednost dvigne nad zdoraj sestevkom stroskov in je vec let zaporadoma visji, v tem primeru obrestno obrestni racun naredi svoje. (ignoriramo pa potem davke seveda, ker pol nisi tako mocno na boljsem :))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

JA23 ::

Od Generali skladov je po moje še najbolje Prvi izbor. Sicer so vstopni stroški 2%, ampak so pa upravljalski le 0,85%. To je izjemno malo za vzajemne sklade. Verjetno s politiko tudi v veliki meri sledijo MSCI World.

Tody ::

Provizije so velike, sploh v primerjavi z index skladi, ki so dostopne preko tujih strani. Noben ti ne brani sicer met x skladov kjer preko trajnika vlagas notri zadeve. Torej ce mas 600 preveč mas en trajnik za 200 in enga za 400 lahko jih imas tud 6 pa kao rapršeno zadevo. Oni poberejo 2 procenta neglede kaj se dogaja. Če naredi sklad minus pač jeba... V 50 letih bo plus, glede na zgodovino. Zgodovinski podatki, niso merilo za prihodnost in nisem finančni svetovalec in to ni finančni nasvet ;) :)

jocoj ::

Vsi trije paketi so imeli v 5 letih solidno donosnost. Ne vem no, meni se 2% ne zdi veliko, brez ostalih stroškov. Od nečesa morajo živeti. Torej lahko imam na svoje ime več paketov? Recimo enega vplačujem mesečno 400 EUR, drugega vplačam enkratno, ko bo akcija brez vstopne provizije, tretjega recimo 200 EUR mesečno?

bobby ::

Zakaj gledas samo 5letno obdobje za nazaj? Zakaj ne vec?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tody ::

Potem ko imas nekih 20000 eur notr je to ze 200 eur provizije. In to neglede na to ali delajo plus ali ne. Ali je bolje kot na banki? Da. Ali obstajajo boljse resitve? Da, odvisno koliko ti pomeni varnost vs dobicek.

energetik ::

Saj ti je napisal, če se nočeš ubadati z ničemer, je to to. Situirana jesen ima v zadnjih 10 letih nekih 6% letnega donosa. Ni vstopnih, ni izstopnih, notri se vlaga po DCA, ni ti treba mignit. Meni se zdi to mnogo bolje kot imeti na banki z 0% donosa.
Davek pa plača vsak, tisti ki si izplača iz ETF ali iz vzajemcev.
No, jaz vzajemce uporabljam tudi zato, ker mesečno "trejdam". Ko pride kak sklad do dobrega profita, zamenjam v denarni sklad ali v drugo panogo (znotraj krovnega sklada je to popolnoma brezplačno in brez davka). Tako sem npr. od začetka leta naredil nekih 10% z zdravstvom, vzel ven in zdaj vložil v Kitajsko, ki je na podnu.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Sklad, ki v zadnjih 5 ali 10 letih nenormalne globalne rasti ni naredil plusa mora biti res nekaj katastrofalnega. In 6% v zadnjih 10 letih je precej ubogo.

Se pa strinjam, da karkoli je boljse kot 0% (oz celo -x% inflacije) na racunu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Gregor P ::

Če nimaš pojma o financiranju in ne misliš ves čas spremljati, kaj se dogaja s tvojo naložbo, potem so pač vzajemni skladi ok rešitev, sicer draga, a boljše kot nič. Pač plačaš za tvoje neznanje, čas itd. Ker v nasprotnem primeru te zna priti dosti dražje, če res ne veš, kaj pravzaprav počneš in kar nekam vlagaš glede na to, kaj pišejo po raznih forumih.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

user4683 ::

Težko me bo kdo preprical, da je nek nakljucen vzajemni sklad kaj bolj varen in bolje upravljan kot nek nakljucen svetovno razprsen indeksni sklad. Prav tako dvomim, da nek povprecen Janez, ki kupi vzajemni sklad dejansko ve kaj kupuje.

Edina "prednost" vzajemnih skladov je ta, da jih je bolj enostavno kupiti kot 5kg mesa pri lokalnem mesarju. Kam to pelje vemo pri odlicnih balkan in podobnih skladih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Gregor P ::

Bolje upravljan ni, ampak je pa vseeno bolje, kot če kar nekam zmečeš denar v nek alt kripto recimo, zato ker so tu prebrali na forumu, da je to strašn dobr (to se razume ni enako upravljanje). In da sam nakup je res bolj enostaven. Če pa znaš sam upravljati, potem pa seveda ...8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Lonsarg ::

Bom sam dodal komentar da izbrati dober vzajemni sklad je tezje kot izbrati dober ETF, niti slucajno ne lazje. Poplava enih izbir, slab pregled, itd.

Lazje pa je glede birokracije ter glede postopka vplacevanja. Ceprav ce indeksni sklad kupujes preko kake slovenske borzne hise lahko tudi to rata skoraj toliko enostavno kot vzajemni sklad. Lahko celo vse urejas preko osebnega stika in nic elektronako, ce ti tako pase.

avani ::

Sam uporabljam ginmon, ki pase pod robo advisorje. Stroški so ca 0.75%, kar sicer je vec od 0.1-0.2%, če sam kupujes etf, vendar se ne rabim ukvarjat z birokracijo. 2%stroskov je pa odlocno preveč.

JanK ::

Tudi sam se soocam s situacijo, ko je treba privarcevani denar nekam vtakniti in obogatiti. Ali je kje kak dober FAQ/Investment 101/... Sem preprican, da so osnove znane ze dalj in kje tudi zbrane. Zaenkrat se nagibam v vzjamnim skladom ampak, glede na provizije ~2%, je res morda bolje vlagati kam drugam.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

gruntfürmich ::

če se šele sedaj soočaš s to situacijo potem ni tako kritično... morda raje počakaj
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

@ Jank tole so sicer tvoje odločitve.... En stvar je da vložiš v generalijev prvi sklad in pozabiš na njega za 5 let, po tem času ne plačaš nekih stroškov itd... Kaj bo z denarjem sicer lahko spremljaš in potem lahko tudi spreminjaš podsklade itd itd... Pač to je low level varjanta ki nudi največ ugodja, tudi z trajnikom vsak mesec nakažeš od 60 do 400 eur in to je to...

Druga stvar so ETF na borzah kot so menjene zgoraj. Po eni strani tudi te ponujajo nek šop vrednostnih papirjev z katerimi se lahko igraš, malce bereš kaj kako podjetje počne, kje so težave, kjer so priložnosti. Lahko se ti userje pa veliko zaslužiš, lahko se ti zjebe pa večino zgubiš. Tukaj je nekaj dela, ampak še vedno dosti preprosto naložiš denar in to je to.

Tretja varjanta je da se spustiš v crypto. Ker je tega ratalo waaaay to much in se bi kot začetnik zelo hitro utopil v vseh možnih načinih kako te kdo lahko nategne, predlagam da si pogledaš platformo https://www.iconomi.com/ kjer so prav tako nekaki skladi, ki jih upravljajo ljudje (nekateri so čisto pasivni sicer) ampak trenutno so lahko donosi tukaj največji sicer tudi provizije ampak tukaj imajo da del provizije izplačajo samo če delaš plus... Tako da lahko tudi prebereš kaj se dogaja v svetu crypta in kako ostali vodijo svoje zadeve...

Mr_Globus ::

narediš broker račun pri IB in trajnik. Enkrat mesečno klikneš buy na izbran ETF - npr https://www.justetf.com/en/etf-profile..... Mislim da ta je ta "trud" enkratmesečnega klikanja vreden 2% :P

energetik ::

Še najbolje pa je, da izbere kombinacijo vseh treh in doda še zlato/srebro.
Se strinjam, generali Prvi izbor npr. 40% vsega, vendar ne vse naenkrat in to ravno zdaj, ko je blizu vrhov. Trajnik ali na roke vsak mesec npr. 10% namenjenega temu skladu.
S npr. 30% se igraš v ETFjih (npr. različne panoge, regije, nepremičnine).
Ostane še 30% zneska, pol ga daš v kripto, z drugo polovico počasi kupuješ fizično zlato/srebro.

Če se boš ornk poglobil in ti ni problem se registrirat in nakazovat na spletne brokerje, izpustiš Prvi izbor in daš npr. 70% vsega v ETFje, seveda počasi po mesecih, razen če bo ornk dip, takrat vržeš notri večino.

sandy ::

Buffett za povprečnega človeka svetuje nizkocenovni ETF s široko pokritostjo, več o tem zakaj in kako piše na bogleheads.org . Zelo redki aktivni vlagatelji na dolgi rok premagajo to strategijo. Odkar je IB ukinil visoke mesečne stroška je to tudi nam super dostopno.

Glede timinga vstopa na borzo: not timing the market but time in the market- dva komentarja iz začetka te forumske niti:
17.2.2017: Glede skladov... S&P500 PE ratio je že preko 25. Če maš viška denarja ga daj raje v štumf za nekaj časa.
18.2.2017: Kdor vloži med današnjim dnem in naslednjo korekcijo, bo čez 5 let skoraj zagotovo v minusu, tako da je (IMHO seveda) bolje malo počakati.
Zdaj pa poglej, kje bi bila oba komentatorja s takrat vloženimi 10 jurji danes....

Glede performanca slovenskih vzajemnih skladov:
19.2.2017: Za njegov donos ne vem, je bil pa donos upravljalca sklada (brez tveganja) v 15 letih vsaj 35% + vstopni/izstopni stroški. Če bi namesto v slovenski vzajemni sklad investiral v kvaliteten ETF, pa bi upravljalcu v 15 letih plačal zgolj 3%, razliko vsaj 32% pa bi obdržal.

CallMeAl ::

Mogoče kdo pozna SLO vlagatelju najlažje dostopen indeksni VS? Se mi zdi še vedno enostavneje kot trgovanje z ETFi - mesečno nakažeš in to je to. V ZDA je take ponudbe skoraj neomejeno, v EU nekaj manj, v SLO pa jo je treba iskati s povečevalnim steklom. Vse kar uspem najti je tole: https://www.skb.si/sl/tecajnice/amundi-... . Torej 3 Amundi indeksni skladi, celo brez vstopnih in izstopnih stroškov (https://www.skb.si/sl/aktualno/zapisi/s... ... vprašanje pa če je to stalno ali začasno). Ali kdo to uporablja? So kakšni haklci?

J.McLane ::

Sem malo pogledal tale IB, a kdo pozna account kot Family advisor (Individual). Piše da lahko upravljaš s 5 računi članov familije. Recimo da bi jaz namesto mame, ki se sigurno ne bo poglabljala v trgovanje z ETF upravljal njen račun. Samo to mi tudi lahko ona da direktno svoje prijavne podatke od osebnega IB računa. Ali bi bil kako drugače koristen ta Family advisor account?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

sandy je izjavil:

Odkar je IB ukinil visoke mesečne stroška je to tudi nam super dostopno.
A to je nekaj čisto novega? Ker nazadnje ko sem gledal, je imel še inactivity fee.
Ker ravno kolebam, ali bi odprl račun pri IB ali Captrader.

gruntfürmich ::

Tody je izjavil:

Tretja varjanta je da se spustiš v crypto. Ker je tega ratalo waaaay to much in se bi kot začetnik zelo hitro utopil v vseh možnih načinih kako te kdo lahko nategne, predlagam da si pogledaš platformo https://www.iconomi.com/ kjer so prav tako nekaki skladi, ki jih upravljajo ljudje (nekateri so čisto pasivni sicer) ampak trenutno so lahko donosi tukaj največji sicer tudi provizije ampak tukaj imajo da del provizije izplačajo samo če delaš plus... Tako da lahko tudi prebereš kaj se dogaja v svetu crypta in kako ostali vodijo svoje zadeve...

res je.
tale post je tipičen primer človeka ki nima pojma in te želi nategniti. vsi ki ti omenjajo neke upravljalske strani so nateguni.

pravilno je da te folk napoti na največje in najboljše menjalnice in sam kupiš kaj misliš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sandy ::

IB inactivity fee 10€/mesec pod 100.000€ kapitala? Ukinjeno, pred približno pol leta. Zdaj se plačuje le stroške nakupa/prodaje.

energetik ::

sandy je izjavil:

IB inactivity fee 10€/mesec pod 100.000€ kapitala? Ukinjeno, pred približno pol leta. Zdaj se plačuje le stroške nakupa/prodaje.
Zanimivo, potem mi načeloma svetuješ da grem raje na IB namesto Captrader?

sandy ::

Nič ne svetujem.
Captrader ne poznam.
IB je resna, velika, javna in stara firma.

Gregor P ::

Zanimivo je vprašanje, ali je sedaj čas za vstopanj v te zadeve, ker je vsaj videti kot da bi bile zadeve pregrete - seveda po drugi strani nikoli ni oz. vedno je pravi čas za vstop, če gledaš na dolgi rok.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

Na to ti ne more nihce odgovoriti. V kateri scenarij verjames? Pregreta ekonomija in crash. Ali morda nekajletna visja inflacija, ki bo negirala visja nominalna vrednotenja -> torej uspesni centralno bancni inzeniring. You decide >:D

;-) ::

Gregor P je izjavil:

Zanimivo je vprašanje, ali je sedaj čas za vstopanj v te zadeve, ker je vsaj videti kot da bi bile zadeve pregrete - seveda po drugi strani nikoli ni oz. vedno je pravi čas za vstop, če gledaš na dolgi rok.8-)


Jaz gledam iz druge prspektive, delam na zavarovalnici. Pravijo da je "vedno" pravi čas za vstop. Že, ampak pri zavarovalnih produktih praktično ni tako, vstopit se "splača" pred zlomi ali v začetku "zloma" če bo le ta trajal nekaj časa. Sedaj se splača vstopit direktno, kjer so VEP res nizke in dobiš večje količine za malo denarja, za ostale zadeve preko zavarovalnic in bank, pa je loterija. Sigurno pa je dolgoročnost edina popotnica za uspeh, izstopiš še vedno lahko prej, podaljševanja pa so onemogočena, če se znajdeš ob nepravem času pri izteku vlaganja.

Sam pa še pri odkupih in doživetjih nisem srečal vlagatelja, ki bi bil na izgubi, je pa res, da so sedaj odkupi in doživetja, ki so se sklepala 20, 25 let nazaj in je sedaj idealen čas za "cash out".

J.McLane ::

Daj ti meni iz prve roke povej, ali lahko kar tako brez nekega vzroka odkupom naložbeno življenjsko zavarovanje, ki sem ga sklenil leta 2004, ko sem bil še mlad in naiven? Sem gledal pogoje odkupa in so napisani neki razlogi, med drugim nekaj v smislu "zaradi spremenjene življenjske situacije". Ali lahko napišem da se mi je situacija spremenila in sem prišel k pameti?

Hvala za odgovor.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

CoreySteel ::

Gregor P je izjavil:

Zanimivo je vprašanje, ali je sedaj čas za vstopanj v te zadeve, ker je vsaj videti kot da bi bile zadeve pregrete - seveda po drugi strani nikoli ni oz. vedno je pravi čas za vstop, če gledaš na dolgi rok.8-)


sandy ti je lepo napisal - not timing the market but time in the market.
Seveda ne vse naenkrat vreči notri, ampak po delih aka. dollar cost averaging.
Twitter: @CoreySteel_

;-) ::

J.McLane je izjavil:

Daj ti meni iz prve roke povej, ali lahko kar tako brez nekega vzroka odkupom naložbeno življenjsko zavarovanje, ki sem ga sklenil leta 2004, ko sem bil še mlad in naiven? Sem gledal pogoje odkupa in so napisani neki razlogi, med drugim nekaj v smislu "zaradi spremenjene življenjske situacije". Ali lahko napišem da se mi je situacija spremenila in sem prišel k pameti?

Hvala za odgovor.

Ja lahko. Pojdi na "šalter" zavarovalnice na poslovni enoti, ker zastopniki in agencije te bodo hoteli preobrniti ali samo kaj spremeniti, da cuknejo provizijo. V najslabšem primeru boš pustil noter nek mali znesek ki ga bos "kapitaliziral" do izteka, ostalo boš dvignil.

JanK ::

Zadnjih 6 let v kriptu mi je prineslo dve spoznanji: da niti pod razno nisem trader (zagonil kar nekj vrednosti) in da se zato na kratki rok ne grem nicesar vec. Del investicije bo ostal v kriptu, ampak to je del na katerega ne racunam (navkljub stakingu). Preostali fiat imam namen razporediti na dolgi rok. Hvala za nekaj idej!

Se vedno pa: ali kdo tukaj pozna kaksen zacetniski tekst, magari kaksna knjiga z EF, o osnovah vlaganja, osnovnih terminih,... kajti takole po forumih je problem ta, da ne ves, cesa ne ves. Podobno je z raznimi Investopediami in podobnimi stranmi. Zame, kot popolnega zacetnika, je dovolj nestrukturirano, da se precej lovim. Podobno, kot bi hotel fiziko doumeti iz http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb... Genijalno ko imas ze dober pregled, slabo za ustvariti dober pregled.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

sandy je izjavil:

IB inactivity fee 10€/mesec pod 100.000€ kapitala? Ukinjeno, pred približno pol leta. Zdaj se plačuje le stroške nakupa/prodaje.
Zanimivo, potem mi načeloma svetuješ da grem raje na IB namesto Captrader?


Ni oboje v bistvu eno in isto? Lastnik je isti, ponudba je identična

Tody ::

Jank kak pregled bi si pa ustvaril, etf sledijo indexom. Te so različne, ker sledijo različne stvari, od podjetji do surovin. Koliko je manipulacije velikih fantov nijker ne pise. Ce zelis delati tehnične analize pa se naucis candle stick tehnik. Kam vlagat je pa itak glavno vprašanje :) mas kar nekaj podcastov na to temo.

avani ::

Zame je zlati standard knjiga od j.l. Collins: Simple path to wealth

Je zelo kratka knjižica, kjer razloži osnovne pojme in koncepte investiranja, začetnikom primerno. Mislim da obstaja tudi kot blog post (Googlaj: jl Collins stock series.

sandy ::

Pa justetf, zavihek Academy. Pa ta forum, seveda :))

energetik ::

Jaz bi pa predlagal investopedio. Tukaj je vse, od a do ž, vključno s kripto, do potankosti.

https://www.investopedia.com/investing-...
««
26 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181110 (4329) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172634 (734) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144434 (9137) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222485 (1226) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513610 (9462) zelenizmaj

Več podobnih tem