» »

Davek na akumulirane ETF-je

Davek na akumulirane ETF-je

1
2
»

zelenizmaj ::

S stalnim prebivališčem pride tudi davčno prebivališče. Razen, če je družina drugje. Ni to poanta.

Ampak kaj se zgodi če pride neki bogataš v Slovenijo, kupi nepremičnino, si uredi stalno davčno prebivališče in proda delnice, ki jih ima v lasti 30 let?.

Ali pa moj primer?

Do davčnega bremena sicer naj bi prišlo samo ob prodaji finančnih papirjev?

AllStarc ::

Ja samo ob prodaji. Menjavo drzave bi jaz kar na Furs vprasal, ker je kar kompleksna stvar

Invictus ::

zelenizmaj je izjavil:

Kako je pa z davkom, ce držim ETFs, vmes pa zamenjam stalno prebivališče.

Recimor da grem v Švico živet in kupim tam 100 enot ETF. Po 10 letih se vrnem v Slovenijo in po 5 letih prodam.

Torej držim ETF 10 let v Švici in nato še 5 let v Sloveniji, kjer prodam. Kako sem obdavčen?

Your ficksed.

Ne zajebavaj se s švicarsko davčno.

Zna biti, da boš kako leto porabil za ureditv zadeve, recej verjetno pa boš davek plačal 2x...

V Sloveniji boš pa plačal, ker ti ni jasen inštrument davčnega rezidentstva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zelenizmaj ::

Kaj je narobe s tabo, res? Kaj je narobe?

Mogoče bo prišlo do osebne situacije, ko bom zamenjal službo in živel z družino par let v Švici. Noben ne govori nič o davčni utaji. Res si nor. Sprašujem, kako je legalno na stvari in kje se plačuje davek na dolgoročne finančne papirje, če zamenjaš prebivališče v 20 letih. Če ne veš imam vso pravico se preseliti in delati kjerkoli želim.

Zbiram informacije z različnih virov, da ne grem popolnoma nag k davčnemu svetovalcu na svetovanje.

Prosim, da se vzdržiš nesramnih komentarjev. Res velik plus delati z Avstrijci je, da se držijo dela in se vzdržijo neumestnih pripomb.

Lonsarg ::

Država iz katere se davčno odjavljaš te lahko obdavči zgolj ob odjavi in nato nikoli več, ker ne spadaš več pod njih.

V Ameriki ti ob davčni odjavi, če si državljan, obdavčijo določeno premoženja. Med drugim tudi delnice in sicer se izračuna ta davek "kot bi jih prodal, čeprav ne prodaš". (zna biti kar problem, ker nova država vprašanje če to upošteva in te morda ob prodaji spet na polno upali, dejansko bolje kar vse prodat in na novo kupit v takem primeru)

V Švici mi google pravi, da davka na odjavo ni:
https://news.bloombergtax.com/daily-tax...

Za Slovenijo pa nisem najdel informacij ne v eno ne v drugo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zelenizmaj ::

Ja Švica načeloma niti ne obdavči delnice, če držiš veš kot pol leta in je manjši donos kot 50% leto. Švica samo obdavči aktivne traderje

Lahko, da furs želi obdavčitev pri davčni odjavi.

Hvala za informacijo
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181544 (4763) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144679 (9382) Thomxy
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926104 (16333) Mr_Globus

Več podobnih tem