» »

Fitnes-Proteini

Fitnes-Proteini

«
1
2

Sno0py ::

Zdravo,

stvar je taka. Treniral sem skoraj pol leta nato nehal za par mesecev (poletje itd.) No saj ni vazno, zdaj bom zacel spet redno trenirati.

Zanima me kaksne proteine oz dodatek k prehrani in za regeneracijo/rast misicne mase priporocate?
Kupil bi si nekaj, da bi spil po treningu se pravi kot šejk.

Visok sem 176cm, tezak priblizno 75kg.. Jedilnik imam vsako-dnevni. Se pravi jem vse (brez fast fooda in takih zadev, sladkega se bom poskusal izogibati). Prilagodil bi se tudi temu, ampak bi potreboval motivacijo, da mi kdo sestavi jedilnik, kaj je dobr jest kaj pa ne...

Hodil bom 3x do 4x na teden. Za zacetek bom krozil po vseh napravah.


No glavno uprasanje kaksne proteine kupit, da jih imam kot šejk po treningu?



Najlepsa hvala!

Klemen86 ::

Prvo začni resno trenirat, neko kroženje po napravah to pač ni.

Whey dobiš itak za vsakim vogalom, praški so več ali manj isti (ne glede na znamko), bolj je pomembno, da vzameš okus, ki ti je všeč.

Sno0py ::

predlagas kaksen tedenski trening?

slodreamer ::

No kar vsi praški niso isti, večina jih je iz laktoze (WHEY), imaš pa še rastlinsko alternativo npr. iz graha.
Jaz kombiniram ene in druge, argument za prve je, da so živalske beljakovine bolj polne in jih telo bolje izkoristi, drugi pa, da itak pojemo preveč hrane živalskega izvora :D
Razlika pa je tudi v sladilih, lahko so bolj umetna ali naravna.

Klemen86 ::

1. dan: prsa, triceps
2. dan: rame, trebuh
3. dan: hrbet, biceps
4. dan: noge

3-4 različne vaje za vsako mišično skupino. Razen pri nogah lahko 5-6 (čim več počepov). Nujno osvojit pravilno tehniko.

Malo pavze med serijami.

Kombinirat vaje z visokimi obremenitvami (in malo ponovitvami) in nižjimi obremenitvami (veliko ponovitvami).

Sno0py ::

Klemen86 je izjavil:

1. dan: prsa, triceps
2. dan: rame, trebuh
3. dan: hrbet, biceps
4. dan: noge

3-4 različne vaje za vsako mišično skupino. Razen pri nogah lahko 5-6 (čim več počepov). Nujno osvojit pravilno tehniko.

Malo pavze med serijami.

Kombinirat vaje z visokimi obremenitvami (in malo ponovitvami) in nižjimi obremenitvami (veliko ponovitvami).



Hvala!

No pol je vseen katere Whey proteine uzamem?
Tolk, da imam nekaj za šejk zmešat po treningu.

Tilen ::

Zakaj ne pripraviš prave hrane?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sno0py ::

Tilen je izjavil:

Zakaj ne pripraviš prave hrane?



Imas kaksen nasvet? Nimam dosti izkusenj glede sestave jedilnika. Jem pac kar se mi zlusta ta dan hehe.
Vsi govorijo drzi se prehrane itd. kako pa? Si ga lahko sam sestavim prek kaksne strani ali?

kingsix ::

Google stronglifts 5x5 ... tam imaš program vadbe in tudi nasvete glede prehrane.

Drevesce ::

Si bom kar tole temo sposodil. Zanimam se za nakup kreatina, trenutno pa uporabljam KREATIN MONOHIDRAT (CREAPURE(R)), ki sem ga kupil na myprotein.si

Morda kdo pozna še kaj bolj kvalitetnega?

janezekk ::

Dokler ne boš imel pošlihtane v prvi vrsti pravilne prehrane glede na cilj in nato treninga, je sploh škoda jemati kakeršnekoli dodatke. To so zgolj, kot že ime pove, dodatki oziroma dopolnilo k redni in pravilni prehrani. Glede proteinov pa kot že omenjeno, verjetno najbolje, da vzameš whey ali pa ga kombiniraš še s kakšnimi beljakovinami drugega izvora. Razlike med proizvajalci so nato le še v okusih in pa količini predvsem OH oziroma sladkorja.
Glede kreatina pa je po mojem mnenju monohidrat še najboljši oziroma je za monohidrat narejenih daleč največ študij, tako, da veš kaj uživaš. Ne obremenjujte se preveč z dodatki, ker predstavljajo zgolj nekaj odstotkov celote pri doseganju željenih ciljev. Velika večina je prehrana in trening takoj za njo.

mojster_joni ::

testosteron trenbolon in to je to

Ganon ::

Lahko človek, ki nikoli ni bil v fitnesu, sam začne z vadbo? Jaz sem mnenja, da bi bil brez osebnega trenerja popolnoma izgubljen.

mgermo ::

Lahko začne, ampak bo nepravilno izvajal vaje in brez programa ne bo pravih rezultatov. Ni potreben oseben trener, potrebno pa je, da ti nekdo, ki se spozna, pojasni, pokaže določene zadeve.

Rok Woot ::

Sirotka, v trgovini zraven mleka.

janezekk ::

Mi smo začenjali natanko tako. Smo pač pobirali nasvete starejših oziroma izkušenejših, ki so bili vedno pripravljeni pomagati oziroma nas popraviti pri sami izvedbi vaj.
Bi pa vseeno priporočal, da si začetnik na začetku najde osebnega trenerja ali pa vsaj nekoga, ki res ve za kaj se gre. In en trening z nekom ponavadi ni dovolj, vsaj iz mojih izkušenj. Zna trajati kakšen mesec ali celo več, da spoznaš "vse" vaje in jih seveda pravilno izvajaš. Še dlje pa potem traja, da dosežeš "mind-muscle connection" oziroma, da mišico res znaš stisniti in povsem izolirati. Dejansko večina ljudi, ki se jih srečuje v fitnesih (vsaj iz mojih izkušenj) o tem nima pojma in se jim pač gre, da dvignejo tisto kilažo in je to to. Ampak nima veze, da ne zablodimo predaleč - definitivno poišči osebo, ki je v tem že nekaj časa in je pripravljena nekaj časa s tabo delati.

janezvalva ::

hmm, zanimiva tema.
a bi tak trening pomagal pri slabi prekrvavitvi nog,
namreč, nabira se mi kri v nogah?

hvala.

mojster_joni ::

Ganon je izjavil:

Lahko človek, ki nikoli ni bil v fitnesu, sam začne z vadbo? Jaz sem mnenja, da bi bil brez osebnega trenerja popolnoma izgubljen.

kup si starting strength, pa počas začni

Drevesce ::

janezekk je izjavil:

Mi smo začenjali natanko tako. Smo pač pobirali nasvete starejših oziroma izkušenejših, ki so bili vedno pripravljeni pomagati oziroma nas popraviti pri sami izvedbi vaj.
Bi pa vseeno priporočal, da si začetnik na začetku najde osebnega trenerja ali pa vsaj nekoga, ki res ve za kaj se gre. In en trening z nekom ponavadi ni dovolj, vsaj iz mojih izkušenj. Zna trajati kakšen mesec ali celo več, da spoznaš "vse" vaje in jih seveda pravilno izvajaš. Še dlje pa potem traja, da dosežeš "mind-muscle connection" oziroma, da mišico res znaš stisniti in povsem izolirati. Dejansko večina ljudi, ki se jih srečuje v fitnesih (vsaj iz mojih izkušenj) o tem nima pojma in se jim pač gre, da dvignejo tisto kilažo in je to to. Ampak nima veze, da ne zablodimo predaleč - definitivno poišči osebo, ki je v tem že nekaj časa in je pripravljena nekaj časa s tabo delati.


Bolje bi težko napisal. Sam sem imel srečo, da mi je že od začetka pomagal kolega, ki je res vedel kako in kaj. Kljub temu sem potreboval kar nekaj mesecev, da sem dejansko dojel, kaj kera naprava počne, zakaj je kakšna vaja boljša za nek del mišic od druge itd.

Če pa se boš slučajno res sam odpravil v fitnes, pa ti svetujem, da si prej poglej kakšne posnetke na youtube in pa kar je najvažneje, ne pretiravaj z težo, ker v resnici v fitnesu res vse boli k* koliko lahko nekdo dvigne.

anketar ::

mojster_joni je izjavil:

testosteron trenbolon in to je to


ne bit preveč razočaran, ko boš spoznal, da natty postava ni glih to, kar ti mediji in oglaševalci skušajo prodat, kot je joni reku brez roidanja ne pričakuj hulka v mesecu

GabrieLeo ::

Kot mulc v dijaškem domu smo si pomagali z bajkami in klišeji za ostalo sem pa šel na internet. In sem vesel da sem šel tja če ne bi prilezel še do kake disfunkcije ledvic kakor je staknil pred kratkim moj sobivalec v dijaškem - kreatin je naredil svoje.

Ne bom ti pametoval (tega boš veliko videl) vsak ti svoj prav prodaja. Jaz ti pravim tako. Prava hrana in prava hrana in še enkrat prava hrana. Za visoko vsebnost proteinov poglej 100 procentno mandljevo ter peanut maslo (pozabil slovensko kako se reče),
ajda, kvinoja, proso, čičerika so nabiti z proteini da ne boš samo riža goltal. Potem so tukaj chia semena, ki jih namešaš v jogurt ter narediš iz njih res dober puding, lanena semena ter makova semena. Skupaj s bučnimi semeni, 3 jajci ter katerokoli moko in kozarec radenske daj pečti na 190 za pol ure in boš imel svoj proteinski kruhek. Namažeš s mandljevim maslom in je odlično.

Delaj si mikse iz zelenjave. Blitva, gozdni sadeži ter skuhan brokoli, dodaj stevio ter neke kosmiče (pirini ali ovseni). Dodaj kako žlico masla ki sem ga gor naštel in imaš proteinsko bombo.

Tukaj začneš in potem raziskuj naprej sam. Zelenjavo vedno postavljaj pred mesom (v razmerju 80-20), ter pred čimerkoli drugim postavljaj SPANEC. Trden, minimalno 8 uren, ob 11 spat najkasneje spanec. O IGF-1 in testosteronu ti ne bom razlagal tukaj, malo si poglej.

Sicer pa fitnes: ne ga vzeti za sveti gral, vse se da narediti tudi odzunaj ter doma. Sem dal vse to skozi. Če boš jedel pravilno naj te ne skrbi če boš za 3 mesece naredil vse skupaj 20 sklec, nič ne boš zgubil.

vso srečo, začetek je vedno beden

EDIT: Prosim naredi si uslugo ter ne padat na GOLTAJ SKUTO memete. Tudi mleko čim manj. Poskusi kozje mleko ter jogurt in kefir. Kozje mleko je po sestavi najbolj podobno materinemu in po hranilnosti je daleč naprej pred kravjim. Pusti hormone američanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

mojster_joni ::

anketar je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

testosteron trenbolon in to je to


ne bit preveč razočaran, ko boš spoznal, da natty postava ni glih to, kar ti mediji in oglaševalci skušajo prodat, kot je joni reku brez roidanja ne pričakuj hulka v mesecu

ne pričakuj hulka sploh

natty is lahko bolj suh oblečen in zrezan v nulo al pa rahlo zalit in ogromen

anketar ::

skuta ni meme (and yes I am a baby calf are you a baby almond), ti si padu v vegansko propagando

mojster_joni ::

>O IGF-1 in testosteronu ti ne bom razlagal tukaj, malo si poglej.
če nisi super tekmovalni profi se igf 1 ne splača, rastni hormon tud ne testosteron trenbolon in če imaš € oxandrolon, ogromen zrezan in močen kot opica boš

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kingsix ()

GabrieLeo ::

@anketar

nene, niti v eno niti v drugo propagando. Bil pa sem tako v skuta-sirotka-meso obdobju in se odločil variirati ter po zdravi pameti. In je boljše, tudi rezultati.
Seveda skuta ni meme, ampak bi res to natepaval vsak dan? Mogoče pa ne prebavlja dobro laktoze? Mleko vsak dan ni dobro v vsakem primeru. Raziskave so tam odzunaj

@mojster_joni

nisem mislil kot dodatek ampak kot defacto, da se med 12 ter 3 v trdnem spalnem ciklu takrat naveč sprosti slednjega hormona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

anketar ::

ok, ok, maš prov, kokr za koga, kar mu paše sam, da vztraja

janezekk ::

Škoda se je preveč poglabljat v prehrano, tega je toliko, da res brezveze. Pa tudi skupaj ne bomo prišli nikoli, ker vsakemu paše drugače, vsak preferira drugačno dieto oziroma način prehranjevanja. Če se greš neko uravnoteženo prehranjevanje pač glej le, da zaužiješ dovolj beljakovin (dovolj - ne premalo, pretiravat pa tut ne), dovolj zelenjave, nekaj zdravih maščob ter kvalitetnih OH in je to to.
Pa za primer, če slučajno ne poznaš osnovnih makrohranil oziroma živil, ki spadajo v določeno skupino - primer nekaj kvalitetnih živil:

Beljakovine: jajca, meso, ribe, skuta, ...
Maščobe: jajca (rumenjak), oreški (predvsem recimo lešniki - omega9 maščobne kisline, večina ostalih vsebuje v večini omega6, ki jih imamo v sodobni prehrani preveč v razmerju z omega3), avokado, ...
OH: riž, ovseni kosmiči, testenine, krompir,...

To so zgolj osnovni primeri kvalitetnih makrohranil.

mojster_joni ::

vse je res samo će hoćeš bit mountain so v igri hormoni

next3steps ::

Res je. Za ostalo pa učbenik anatomije in soylent, če ne znate uravnotežiti prehrane.

Heisenberg ::

priporočam Scoobya

http://scoobysworkshop.com/

ima tudi YouTube kanal.

Tip ima osnovne napotke od A do Ž in tudi za napredne. In seveda je vse brezplačno in brez skritih "hitrih trikov" in podobnega sranja, ki ti ga prodaja "top šop".


naprimer imaš tudi sestavo jedilnika po meri: http://www.custommealplanner.com/

tukaj pa si sestaviš plan za terninge: http://customworkoutplanner.com/workout...

mojster_joni ::

scooby ni naraven tko by the mimo (pa nobena žaliev ni mišljena, model ma ornk postavo in tudi s hormoni ne boš kar postal tak)

c3p0 ::

janezvalva je izjavil:

hmm, zanimiva tema.
a bi tak trening pomagal pri slabi prekrvavitvi nog,
namreč, nabira se mi kri v nogah?

hvala.


Poglej jogo in vaje, kjer imaš noge v luft (stoja na glavi, sveča).

sass628 ::

Ne rabiš nobenih dodatkov to je metanje denarja stran. Raje porabi za kaj drugega.

Poštimaj si prehrano, malo si preberi o makrohranilih in na splošno o hrani lih toliko da boš dobil občutek kaj daješ vase.

Nikoli ne kompliciraj pri prehrani sploh pa na začetku(razno štetje kalorij, spremljanje modnih diet ala LCHF, Keto, cikliranje OH, Herbalife - skrivnost je v zajtrku bullshit) po tolkih letih za sabo ti bom rekel da ima marsikateri prehransko motnjo ker ima sprane možgane zaradi prebiranja po raznih fitnes forumih in ogledovanja posnetkov na youtubu samo zato ker iščejo bližnjice do magičnih sixpackov in popolnih teles. Mediji mastno služijo na račun človekove samopodobe, ti pa bodi pameten in ne padaj na to kot ostale ovce. :D

V osnovi se izogibaš sladkorju oz. skritim sladkorjem/škrobom v industrijsko predelani hrani npr. sladkane pijače, testenine, mlečni izdelki, peciva, razne fit/sport musli...itd.
Jej kvalitetno in dobro, ni pomembno koliko ampak kaj daješ v svoje telo, obenem poslušaj svoje telo in se nauči kaj je razlika med lakoto in gladne su mi oči >:D.

Na grobo povedano dober vir beljakovin boš dobil iz mesa, jajc, oreškov...,kvalitetne ogljikove hidrate pridobiš z uživanjem zelenjave, riža, ovesa,ječmena in ostalih žitaric polne vlaknin pravtako se ne boj maščob, poslužuj se po polnomastnih mlečnih izdelkih(jogurt,sir...)in oreških. Kar se tiče sadja se ga ne izogibaj ker vsebuje sladkor, vendar ne pretiravaj in to smatraj kot priboljšek/nagrado za svoje telo in nikoli ne delaj razne smuthije in sokove iz njih ampak pojej sadež v celoti(*hint: pojej 3 jabolka ali pa spij sveže stisnjen sok iz iste količine jabolk pa mi povej od česa si bil dlje časa sit?).+ pij veliko vode ;)

Kar se treninga tiče, mislim da ti pri vpisu v fitnes pripada uvodna ura z osebnim trenerjem ki ti razkaže vse naprave ter kako se jih pravilno uporabi. Tudi na tebi je, da se malo poglobiš kako se kakšna vaja pravilno izvede in nato teorijo pretvoriš v prakso. Svetujem ti da si malo prebereš o funkcionalni anatomiji telesa in naštudiraš gibalne vzorce da boš vedel čemu katera mišica služi.Za boljšo samopodobo ti priporočam da svoj ego pustiš doma, saj boš tako najhitreje napredoval pri posamezni vaji brez nepotrebnih poškodb. Začni z osnovami in stopnjuj do bolj kompleksnih vaj. Ne primerjaj se z drugimi v fitnesu in ne kopiraj njihove težavnosti. Na kratko bližnjic ni, spoznaj svojo trenutno fizično pripravljenost in razmisli kaj je potrebno narediti da jo povečaš. Poleg vaj z utežmi delaj še vaje z lastno težo(ne podcenjuj moči sklece/zgibe/počepa), pravtako si vzami 1x na teden čas in se razteguj da neboš zakrnel kot večina ki hodi v fitnes.

Pomembno je da si fit, zdrav in funkcionalen čez celo življenje, ne pa napumpan in hud, nato pa zakrnel in pohabljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

kingsix ::

Pa saj to je čist enostavno:
- Jej polno ter nepredelano hrano.
- Za vadbo začni z programom Stronglifts 5x5. Je zastonj in no bullshit program
- Te youtube fitnes guruje sicer lahko spremljaš vendar jih je 90% totalen bullshit. Kako postati youtube fitnes guru? Roid up, train and tell people your all natural.
- Dodatkov načeloma ne rabiš. V primeru, da pa tempo življenja ne omogoča skoz polne hrane pa ja.. kak Whey že ni slab. Jaz imam to včasih za eno manjšo malico v službi.

mojster_joni ::

Najprej se odloči kaj hoces. Vse drugo sledi iz tega. 450 squat / 320 bench / 500 dl in 250 ohp ne bos mel naravno ce ne bos jedu kot zival

kingsix ::

mojster_joni je izjavil:

testosteron trenbolon in to je to


To ne obstaja. Testosteron ter trenbolon sta dva različna hormona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Rok Woot ::

Kaviar ima sicer samo 8 %, sam pomojem je super za fitnes. Bolje kot tuna, ki ima veliko težkih kovin. Sveže sardele jej vsak dan, pa jajčka. Pa sirotko, kot sem omenil. Zakaj tako forsirate skuto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

janezekk ::

Saj je nihče ne forsira. Pač je ena izmed mlečnih izdelkov, nabita z beljakovinami. Zakaj bi užival sirotko (predvidevam, da imaš v mislih whey - v obliki praha oziroma šejka), ko pa lahko poješ konkretno hrano kot je na primer skuta? Če si na poti ali nimaš časa, pa je seveda bolj priročno spiti šejk, se strinjam. V nasprotnem primeru pa raje hrano.
In še enkrat, skuta je zgolj primer kvalitetnih beljakovin. Če nekdo ne mara skute, naj je seveda ne forsira v svoj jedilnik, je dovolj drugih virov beljakovin. In enako velja za katero koli drugo hrano. Če je ne maraš, pač ne ješ samo zato, ker drugi pravijo, da jo moraš oziroma je fajn. Izbire je dovolj, vsak pač najde tisto, kar mu ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janezekk ()

kingsix ::

Za protein bombo si naredi naslednje..to mam jaz pogosto za kak obrok, ko ni časa:
- paterizirani beljaki
- whey (najboljše vanilija)
- skuta
- jagodičevje (jagode, borovnice, maline...)... sedaj poleti je tudi kul zamrznjeno, da dobiš ven praktično sladoled

..vse skupaj v blender in gasa.

mojster_joni ::

kingsix je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

testosteron trenbolon in to je to


To ne obstaja. Testosteron ter trenbolon sta dva različna hormona.

edino kar ne obstaja je vejca umes

pa tvoja pismenost

kingsix ::

Moja pismenost? Sam sebi si dal vedet, da si očitno izpustil vejico in z tem ustvaril dvoumnost oz napisal nesmisel. Toliko o pismenosti.
Moj popravek pa je bil na mestu, saj ljudje velikokrat zamenjajo ime samega hormona z estrom na katerega je attachan.
...
proteine pa imajo drugače poceni na myprotein =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Malner ::

Če že ješ skuto, jej albuminsko skuto, ki je pridobljena iz sirotke. Whey praški so v bistvu dehidrirna sirotka. Ima boljši bolj sladkast okus, zelo malo laktoze in bolšo sestavo beljakovin. Navadna skuta vsebuje kazein, ki je težje prebavljiv. Cena je približno enaka navadni skuti.

Albuminska skuta

mojster_joni ::

kingsix je izjavil:

Pa saj to je čist enostavno:
- Jej polno ter nepredelano hrano.
- Za vadbo začni z programom Stronglifts 5x5. Je zastonj in no bullshit program
- Te youtube fitnes guruje sicer lahko spremljaš vendar jih je 90% totalen bullshit. Kako postati youtube fitnes guru? Roid up, train and tell people your all natural.
- Dodatkov načeloma ne rabiš. V primeru, da pa tempo življenja ne omogoča skoz polne hrane pa ja.. kak Whey že ni slab. Jaz imam to včasih za eno manjšo malico v službi.

stronglifts je kopija starting strengtha ki jo je ustvaril en model tko da je skopiral uveljavljen program enga od dost izvrstnih strength coachev
razlika je da je model not fuknu preveč volumna za začetnike in še kr neke x vaje, ki jih začetniki ne rabijo
pa v ss maš za vse vaje super opis izvedbe tako tekstovno kot slikovno... lepo napisano kaj naredit ko se napredek začasno ustavi in kako nadaljevat ko ti linearna progretizacija ne dela
pa za une k se ne morjo zredit še nasvet naj popijejo 1 galon (4l) mleka dnevno (samo za hude hardgainerje) za normalen folk je bv

Youtube gurujev nekaj sicer je samo moraš že sam obvladat da veš kdo je bedak in kdo ne.

Roidan je pa vsak k zgleda nabit v xxl majci in se mu vidijo trebušne......

mojster_joni ::

kingsix je izjavil:

Moja pismenost? Sam sebi si dal vedet, da si očitno izpustil vejico in z tem ustvaril dvoumnost oz napisal nesmisel. Toliko o pismenosti.
Moj popravek pa je bil na mestu, saj ljudje velikokrat zamenjajo ime samega hormona z estrom na katerega je attachan.
...
proteine pa imajo drugače poceni na myprotein =)

sry mislim hitrej kot pišem

test base, test acetat, test, propionat, test phenylpropionat, test enanthat, test cypinat, test deconat, test undeconat, methyl test

dianabol, boldenon undeconat, boldenon cyp, 1-test acetat, 1-test cyp

tren base, tren aceat, tren enanthat, metiltren, dimethyl tren

nandrolon base, nandrolon phenyl propionat, nandrolon decaonat, dimethylnandrolon

oxandrolon

winstrol

primobolan acetat, primobolan enanthat

oxymethenolon

drostanolon propionat, drostanolon enanthat

turinabol

a bi jih še pametnjakovič? razlago delovanja, half life, a so test based, dht based, 19 nor

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

5x5 program je pravzaprav "izumil" Bill Starr. Stronglifts je le najbolj znana variacija tega. Nekih xy vaj ni, saj je le 5 res osnovnih vaj, mislim, da je za razliko od starting strenght zraven le barbell row. Polek tega pa je na netu kup appov etc za sledenje napredka pri stronglifts. Zato tudi priporočam.
Je pa starting strength knjiga, ki bi jo moral vsak, ki trenira prebrat. Večino od Mark Rippetoe virov je dobrih. Ded sicer ni totalno zripan z 6packi ampak obvlada.

@mojster_joni prosim razloži vse ja. Nimam pojma, ne vem kaj si napisal.
Le po sreči sem nekako že desetinam pomagal pri uspešnem ciklu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

c3p0 ::

...ki so upam da profi BB tekmovalci, ki bodo v zameno za uničevanje telesa in zdravja imeli vsaj kak € profita?

Rok Woot ::

Malner je izjavil:

Če že ješ skuto, jej albuminsko skuto, ki je pridobljena iz sirotke. Whey praški so v bistvu dehidrirna sirotka. Ima boljši bolj sladkast okus, zelo malo laktoze in bolšo sestavo beljakovin. Navadna skuta vsebuje kazein, ki je težje prebavljiv. Cena je približno enaka navadni skuti.

Albuminska skuta


Zakaj pol raje ne pijete sirotke? Je zdrava, poceni, polna proteinov, dobi se na vsakem vogalu ...

kingsix ::

c3p0 je izjavil:

...ki so upam da profi BB tekmovalci, ki bodo v zameno za uničevanje telesa in zdravja imeli vsaj kak € profita?

Nekega bajnega €€ v tem vsaj pri nas ni.
Delež je tudi takih, ki o tem nimajo pojma in jim je "kolega" priporočal. Če se takih nikakor ne da odvrnit je bolje vsaj pomagat, da ne pride do ravno tega kar omenjaš - "uničevanje telesa in zdravja".
Seveda so pa fitnesi polni takih, ki "kar nekaj" jemljejo in ne vedo kaj.. so pa celi aknasti, dobivajo manboobs - ampak kar je važno - stari kile grejo gor, močn ko bik!
Danes na žalost vsi iščejo bližnjice, za kar so pa krivi ravno ti "youtube guruji" in tudi TV/mediji. Froc pride na fitnes in misli, da bo čez 2 meseca nabildan in ne vem kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

mojster_joni ::

kingsix je izjavil:

5x5 program je pravzaprav "izumil" Bill Starr. Stronglifts je le najbolj znana variacija tega. Nekih xy vaj ni, saj je le 5 res osnovnih vaj, mislim, da je za razliko od starting strenght zraven le barbell row. Polek tega pa je na netu kup appov etc za sledenje napredka pri stronglifts. Zato tudi priporočam.
Je pa starting strength knjiga, ki bi jo moral vsak, ki trenira prebrat. Večino od Mark Rippetoe virov je dobrih. Ded sicer ni totalno zripan z 6packi ampak obvlada.

@mojster_joni prosim razloži vse ja. Nimam pojma, ne vem kaj si napisal.
Le po sreči sem nekako že desetinam pomagal pri uspešnem ciklu.

ne tega ki ga maš ti v mislih

dobi si knjigo nekje in ga preberi zadeva je čisto druga

razen če si že originlno mislil tega samo stronglifts in bill star nista za v isti stavek

sry smo je prepovedano da bi ti nalepil vse od ss, bill star 5x5, westside for skinny bastards, westside, wendler 5x5, smolov, smolov jr, vse možne sheikote, coan philipi dead lift program itd

Zgodovina sprememb…

janezekk ::

Aja, glede youtuberjev pa predlagam Omar Isufa. Ima dost poučne videe, in depth razlage vaj in pravilne izvedbe le teh. V glavnem ogromno dobrega materiala predvsem na področju treninga - tako BB kot tudi PL.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112131 (1292) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036751 (13921) link_up
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327148 (25399) _IKE_
»

proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515257 (11330) killa bee
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037436 (27841) CleanPower

Več podobnih tem