» »

Kako odpreti ortopan sliko s cdja?

Kako odpreti ortopan sliko s cdja?

lonewolf_ ::

Obstaja kak program, da bi si lahko ogledal sliko zob doma? Imam CD, ki ga laptop niti ne zazna... Rad bi si shranil sliko, za spomin kako so izgledali modrostni zobje itd...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

inferno666 ::

Jaz sem CD zagnal in v eni mapi je bila slika. MI je pa CD zaznalo brez težav.

lonewolf_ ::

A, pol pa je očitno nekaj z laptopom... hvala.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

ToniT ::

Ortopan je v obliki dicom. Za odpiranje rabiš poseben program, ki pa je običajno že na CD-ju. Program se zažene preko autorun.inf. Če imaš izklopljen samodejni zagon, poglej v autorun.inf, kateri program bi naj zagnal.
Nekateri CD-ji imajo še zraven kak jpg ali png ortopana.

Torx ::

Če ni pregledovalnika na cdju, ga odpri z RadiAnt (WIN) ali Horos (MacOS) - oba brezplačna.

Invictus ::

Obstaja tudi več Ortopan standardov v Sloveniji. Zobarji pač norijo, ker sta zraven spet 2 šalabajzerski slovenski firmi in nočeta prevzeti splošnega standarda.

Drugače so na CDju tudi navadne slike, sam tam ne morejo merit razdalj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Oj;
tole štorijo pa poznam. Da se pogledat, ponavadi enostavno preimenuješ kočnico datoteke v jpg al pa tiff. Dejansko pa recimo IrfanView zazna tudi sam "obliko" datoteke. Drugače pa kakšen ImageJ tudi odpira "medicinske" datoteke.
Imel sem CD sliko noge - pete - in brez problema odprl in presnel sliko.

harvey ::

dicom odpreš b.p. s Photoshopom. Verjetno pa imaš tudi online variante, da si ogledaš sliko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ToniT ::

Invictus je izjavil:

Obstaja tudi več Ortopan standardov v Sloveniji. Zobarji pač norijo, ker sta zraven spet 2 šalabajzerski slovenski firmi in nočeta prevzeti splošnega standarda.


Ni čisto tako.
Bolj je problem v tem, da ima vsaka firma, ki prodaja rentgene, svoj program in ta program naredi CD s svojim viewerjem.
Dicom je pa medicinski standard, ki ga odpre vsak dicom viewer.
Če pa zobozdravniku pošlješ CD samo s slikami, pa ga tako ali tako ne bo znal odpreti, tudi če ima svoj PACS/RIS sistem.

harvey ::

ToniT je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obstaja tudi več Ortopan standardov v Sloveniji. Zobarji pač norijo, ker sta zraven spet 2 šalabajzerski slovenski firmi in nočeta prevzeti splošnega standarda.


Ni čisto tako.
Bolj je problem v tem, da ima vsaka firma, ki prodaja rentgene, svoj program in ta program naredi CD s svojim viewerjem.
Dicom je pa medicinski standard, ki ga odpre vsak dicom viewer.
Če pa zobozdravniku pošlješ CD samo s slikami, pa ga tako ali tako ne bo znal odpreti, tudi če ima svoj PACS/RIS sistem.

Zato pa potem konvertirajo v bmp ali jpg in to pošiljajo rtg mojstri naokoli :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ToniT ::

harvey je izjavil:

ToniT je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obstaja tudi več Ortopan standardov v Sloveniji. Zobarji pač norijo, ker sta zraven spet 2 šalabajzerski slovenski firmi in nočeta prevzeti splošnega standarda.


Ni čisto tako.
Bolj je problem v tem, da ima vsaka firma, ki prodaja rentgene, svoj program in ta program naredi CD s svojim viewerjem.
Dicom je pa medicinski standard, ki ga odpre vsak dicom viewer.
Če pa zobozdravniku pošlješ CD samo s slikami, pa ga tako ali tako ne bo znal odpreti, tudi če ima svoj PACS/RIS sistem.

Zato pa potem konvertirajo v bmp ali jpg in to pošiljajo rtg mojstri naokoli :)


Res je :) Zdravniki pa piz...jo, da so slike zanič.

lonewolf_ ::

Malo sem se prenaglil z vprašanjem... na stacionarnem sem priklopil cd/dvd rom in je brez problema šlo zagnat program in pogledat sliko. Ni mi pa jasno, zakaj mi na laptopu ne zazna niti tega, da vstavim cd... Po treh letih ja menda ni kar šel po gobe?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Scorpia ::

ToniT je izjavil:

harvey je izjavil:

ToniT je izjavil:

Invictus je izjavil:

Obstaja tudi več Ortopan standardov v Sloveniji. Zobarji pač norijo, ker sta zraven spet 2 šalabajzerski slovenski firmi in nočeta prevzeti splošnega standarda.


Ni čisto tako.
Bolj je problem v tem, da ima vsaka firma, ki prodaja rentgene, svoj program in ta program naredi CD s svojim viewerjem.
Dicom je pa medicinski standard, ki ga odpre vsak dicom viewer.
Če pa zobozdravniku pošlješ CD samo s slikami, pa ga tako ali tako ne bo znal odpreti, tudi če ima svoj PACS/RIS sistem.

Zato pa potem konvertirajo v bmp ali jpg in to pošiljajo rtg mojstri naokoli :)


Res je :) Zdravniki pa piz...jo, da so slike zanič.


Pri starih aparatih, ki se pri nam uporabljajo so tako ali drugace slike zanic. Se sreca, so v ukc lj na veliko posodobili... kako je drugje pa ne vem.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlomljen Zob

Oddelek: Loža
233809 (2408) FrRoSt
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262888 (1827) Alamar
»

Zobar brez koncesije

Oddelek: Loža
81177 (1007) huelz
»

Izšla nova beta Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5222093 (18897) smash
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015248 (13733) noraguta

Več podobnih tem