» »

Google Pixel

Google Pixel

««
48 / 69
»»

Eukaliptus ::

Živijo, imam vprašanje glede Pixla 6 Pro in nedosegljivosti/prekinjanj/pokanj, če bi uporabljal costum roma ali rootal:

Sicer še ne popolnoma odločen, ampak sem bil že tik pred tem, da kupim Pixel 6 Pro (tega predvsem zaradi dobre kamere, optične povečave in sicer dobre costum rom podpore). Na srečo sem prebral zadnjih nekaj strani te teme.
Sicer pa, kot je že nekdo napisal nekaj strani nazaj, "Edini razlog za nakup Pixla je, da je trenutno IRONIČNO najboljši telefon za popolno Degooglifikacijo naprave ob nekomprimiranemu android security modelu". Po nakupu bi naložil CalxyOS (z omogočenim Microg). Aparat ne bi bil rootan, uporabljal bi stock Calyx, brez roota, brez magiska, bootloader zaklenjen nazaj po namestitvi. V primerjavi s prej uporabljanimi Lineage in Carbon romi deluje CalyxOS bolj eleganten glede namestitve, predvsem pa meni perfektno razmerje med varnostjo/zasebnostjo/uporabnostjo. Pa dovolj o tem.

Ampak, če se pusti aparat nerootan s stock CalyxOS, kaj bo s temi 5G nedelovanjem oz. težavami s prekinjanji/pokanji/onemogočenim5G?
Pišete, da rootanje odklene 5G, posledično ni nedosegljivosti in drugih težav. Ker sem bolj na pol priučen v teh vodah, sprašujem: kaj glede rootanja omogoči 5G? Mora biti prou kakšen namenski magisk modul naložen? Bo sam stock CalxyOS že vse rešil?
+ Kaj sicer pomeni naslov amazon.de ponudbe "Google Pixel 6 Pro - Android 5G Smartphone Unlocked ...". Kaj je mišljeno s tem "unlocked"? Verjetno ni odpravljeno googlovo omjevanje uporabe 5G po državah?

Hvala vam za vse koristno! :)

Boobiz ::

na calyxu kar pozabi root, ker ga ni mogoče rootat (če pa ti tak whiz, da ti uspe pa zadeva ne bo update stable oz. ti bo vsak updejt povozil root).

unlocked pomeni da je telefon carrier free oz. lahko dela na kateremkoli omrežju. nima to nobenega efekta na to, kake handikepe goolag dodaja v software/firmware.
I'm drunk, what's your excuse?

dev ::

Sem dobil Pixel 6a, naročen na nemškem Amazonu. Uporabljam HoT, dela BP na 4G, ampak tako ni tu signala 5G zaenkrat. Neke nedosegljivosti v 1 tednu uporabe nisem opazil, pa tudi nekega pokanja v klicih ne, kar nekateri tu omenjate. Mogoče je odvisno od signala oz. omrežja. Zaenkrat zadovoljen.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Eukaliptus ::

Je kaj novega v zadnjih dneh? Na tem foromu je nekdo pred 3 dnevi napisal: "I can verify that issue solved for me after upgrading to Android 13 QPR2 beta release!": https://support.google.com/pixelphone/t...

PARTyZAN ::

Na zadnji (stabilni) verziji OSa so težave še vedno prisotne v Telekomovemu omrežju.

buttcrack ::

sem v fazi nakupa pixla. nisem še odločen a 6 a 7... je na obeh modelih možnsot teh težav? operater je hot.

Eukaliptus ::

Torej če že, je težava le na Telekomovem omrežju, ker ni več 3G, posledično neuspešno preskoči na 2G? Na drugih slo omrežjih deluje brez problemov? Ostali operaterji kaj najavljajo izklop 3G po vzoru telekoma?
V tem oziru torej ne igra vloge kater pixel telefon izbereš? 6pro, 6a, 7...

PARTyZAN ::

Bi si mislil, da vsi načrtujejo izklop v bližnji prihodnosti. Na hitro, A1 ga ugaša 30. junija letos, kar bo za sabo odneslo tudi vse operaterje, ki gostujejo na njihovi infrastrukturi.

Eukaliptus ::

Oh zoprno.
Torej da si sestavim celo sliko:
- 2G dela, a je slaba varnost in slab zvok, problem je, da preskos s 4G na 2G ni vedno uspešen (to še drži?)
- 3G pri nekaterih slo omrežjih ne obstaja več
- 4G dela, a ne za klice (je to programsko izklopljeno s strani Googla le za nepodprte države ali tudi sicer?)
- 5G Google onemogoči za nepodprte države

Popravite me, če kaj ne drži

Zgodovina sprememb…

AgiZ ::

Pixel 6, Telekomovo omrežje, nimam vklopljeno VoLTE/VoWiFi. 4G deluje bp, nobenih težav, 3G ni več, 2G deluje, a se mi telefon ne poveže nanj, ker povsod deluje 4G, 5G nimam vklopljen.

PARTyZAN ::

Na Pixlu 6 v telekomovem omrežju gredo tvoji telefonski pogovori preko 2G, ker kot si že sam napisal nimaš vklopljenega VoLTE ali VoWiFi (v resnici nič od tega niti ne moreš vklopit, razen če rootaš telefon in urediš reči sam).
Verjamem pa, da nimaš problemov. Trenutno so težave samo s Pixel 7 telefoni.

@Eukaliptus: tako je, ja. Trenutna težava z robotskim in prekinjajočim zvokom pri telefonskih pogovorih ki so daljši od 5-10 minut, občasna nedosegljivost je mogoče stvar programske opreme, ki bi jo v teoriji lahko google s časom odpravil. Presodi sam, če se boš zanašal na to. Časa imaš še do junija, ker HoT gostuje v omrežju A1.

akulp ::

Eukaliptus je izjavil:

Je kaj novega v zadnjih dneh? Na tem foromu je nekdo pred 3 dnevi napisal: "I can verify that issue solved for me after upgrading to Android 13 QPR2 beta release!": https://support.google.com/pixelphone/t...


Tudi jaz čakam to potrditev še od koga. Oz. predvsem potrditev, da je Beta toliko stabilna, da ne bo potem "sranja" z drugimi zadevami. Potem grem z veseljem sam preizkusiti.
Lukcc

OK.d ::

Samo bejž stran od bete, ene stvar zrihtajo pa 10 novih problemov naredijo.
LPOK.d

NejcSSD ::

Kva nardimo peticijo na Google, ker bi rad imel Pixla v SLO podprtega :))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

akulp ::

OK.d je izjavil:

Samo bejž stran od bete, ene stvar zrihtajo pa 10 novih problemov naredijo.


:D
Lukcc

akulp ::

NejcSSD je izjavil:

Kva nardimo peticijo na Google, ker bi rad imel Pixla v SLO podprtega :))


Jaz sem že lobiral pri znanki, ki dela za Google, glede tega. Potem sem preko nje dobil kontakt še enega SLO, ki je pri njih v razvoju precej visoko, ampak pri tem je tudi ostalo. :)

Dvomim, da bomo kaj dosegli, glede na to, da večje države ne pridejo nikamor ...
Lukcc

Eukaliptus ::

Hm, čakte, tale dva posta si kontrirata:

AgiZ je izjavil:

Pixel 6, Telekomovo omrežje, nimam vklopljeno VoLTE/VoWiFi. 4G deluje bp, nobenih težav, 3G ni več, 2G deluje, a se mi telefon ne poveže nanj, ker povsod deluje 4G, 5G nimam vklopljen.


PARTyZAN je izjavil:

Na Pixlu 6 v telekomovem omrežju gredo tvoji telefonski pogovori preko 2G, ker kot si že sam napisal nimaš vklopljenega VoLTE ali VoWiFi (v resnici nič od tega niti ne moreš vklopit, razen če rootaš telefon in urediš reči sam).
Verjamem pa, da nimaš problemov. Trenutno so težave samo s Pixel 7 telefoni.

@Eukaliptus: tako je, ja. Trenutna težava z robotskim in prekinjajočim zvokom pri telefonskih pogovorih ki so daljši od 5-10 minut, občasna nedosegljivost je mogoče stvar programske opreme, ki bi jo v teoriji lahko google s časom odpravil. Presodi sam, če se boš zanašal na to. Časa imaš še do junija, ker HoT gostuje v omrežju A1.




Agiz, kako ti na 4G vse dela? A ni bilo rečeno, da na 4G delajo le podatki, ne pa tudi klici, za katere vedno preklopi na 2G? 2G je pa jajc in včasih ne preklopi uspešno, posledica je pa nedosegljivost.

Partyzan, to da so težave le na Pixlih 7, je preverjena informacija? Ker zanimam se za 6 Pro.

AgiZ ::

Pa res... Sedaj sem vklopil "4G only", kar prej nisem poskusil, in je točno tako kot ste rekli. Data deluje, klici ne. Nisem vedel, da se klici izvajajo skozi 2G.
Nisem pa nikoli nedosegljiv, niti se klici ne prekinjajo.

akulp ::

AgiZ je izjavil:

Pa res... Sedaj sem vklopil "4G only", kar prej nisem poskusil, in je točno tako kot ste rekli. Data deluje, klici ne. Nisem vedel, da se klici izvajajo skozi 2G.
Nisem pa nikoli nedosegljiv, niti se klici ne prekinjajo.


Seveda, vsi klici gredo na 2G.

Glede nedosegljivosti in "pokanja" ne sklepaj po enem dnevu... ;) Včasih dela tudi po teden dni ali več.
Lukcc

Onlyx ::

Še kdo, ki si lasti 7P občasno ob premikanju telefona ali rahlem tresenju sliši rahel pok? Sem danes ugotovil, da ko telefon premaknem k glavi, slišim, kot da se v telefonu nekaj premakne...telefon je praktično nov in mi nikoli ni padel po tleh...

pitar ::

Onlyx je izjavil:

Še kdo, ki si lasti 7P občasno ob premikanju telefona ali rahlem tresenju sliši rahel pok? Sem danes ugotovil, da ko telefon premaknem k glavi, slišim, kot da se v telefonu nekaj premakne...telefon je praktično nov in mi nikoli ni padel po tleh...

Malo ga potresi ob ušesu. Če bo enak zvok kot si ga opisal je to optična stabilizacija.

Onlyx ::

Ja sem malo pobrskal in ugotovil, da je res optična stabilizacija. Če vklopim kamero in dam na 5x zoom, zvok izgine. Hvala.

AgiZ ::

akulp je izjavil:

Glede nedosegljivosti in "pokanja" ne sklepaj po enem dnevu... ;) Včasih dela tudi po teden dni ali več.

Telefon uporabljam dobre tri mesece. V tem času še nikoli nisem doživel ne pokanja, ne nedosegljivosti. Pogovarjam se vsaj nekajkrat dnevno.

borutz ::

pokanje se vecinoma pojavlja pri klicih dolzine 10 min ali vec.
potem se pri 20-25 min umiri in pokanja ni vec, nato pa se pri 30 min ponovno pojavi :)

cvick ::

borutz je izjavil:

pokanje se vecinoma pojavlja pri klicih dolzine 10 min ali vec.
potem se pri 20-25 min umiri in pokanja ni vec, nato pa se pri 30 min ponovno pojavi :)

Pa ti se lahko pogovarjaš s sogovornikom, ko ti začne pokati in hreščati? Namreč jest ga nisem nič razumel, tako je pokalo on hreščalo. Sem moral vedno prekiniti klic in nazaj poklicati.
Pri meni se je pa pokanje in hreščanje vedno pojavilo okoli 6 minute.

akulp ::

Meni se pokanje konstanto pojavi pri klicih v 99% v 11. minuti. Pri ostalem 1% po sedmih.

In ja, tako hrešči, da moram prekniti. Komaj slišim še sogovornika.
Lukcc

ZveeZ ::

Se vedno mi ni jasno zakaj vztrajate s pixlom 7/7p kljub konkurencnim opcijam.
UI, kamera?

Jerry000 ::

Js definitivno pogrešam google kamero

Onlyx ::

Jaz sem šel iz Huawei P3O pro na Pixel 7P in sem res zadovoljen. Težav s klici nimam (A1), kamera je top (pa že na P30 pro ni bila slaba), glede UI pa tut nimam pripomb. Od konkurence sem gledal še Samsung, pa mi ni žal, da sem se odločil za Google.

akulp ::

Jaz ne bom več/ponovno/še enkrat ponavljal odgovora na to vprašanje.

Hvala bogu, da živimo v svobodni državi. :D
Lukcc

spade93 ::

Nabavil p7p 2 tedna nazaj, telefon dela brez problema. Manjkajo nekateri oneUI featurji, telekom signal OK - ni smsjev o nedosegljivosti.

OK.d ::

Težave na vidiku za A1 Pixel 7 uporabnike.
https://www.a1.si/ugasanje-3G-omrezja?j...
LPOK.d

PrimozR ::

Razen če na A1 ni teh težav in je VoLTE podprt?

@akulp pozabil sem že, si ti na A1 kaj testiral? Oz. imaš možnost testirati po odklopu 3G? Čeprav če bo dovolj hitro izšel 7a (z ugodnimi specsi) vprašanje če ne bom jaz žrtveno jagnje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PARTyZAN ::

VoLTE ni podprt, ker funkcionalnost blokira Google, ne operater (za celo Slovenijo, zato ker na tem trgu niso uradno prisotni).

akulp ::

Drži, kar piše @PARTyZAN.
VoLTE, VoWIFI, 5G, vse to blokira Google v večini nepodprtih držav.

Sicer pa, sam sem na TK, ne na A1, tako da sem že žrtev. :D
Lukcc

PrimozR ::

Saj zato pa pravim zase, ker sem na A1 (bob).

Egidij88 ::

Zakaj vam je ta VoLTE tako pomemben?

PARTyZAN ::

Preberi si zadnjo stran ali dve te teme, je bilo že mnogokrat razloženo.

Egidij88 ::

Škoda. Drugače je Pixel 6a na Amazonu za 330€, kar je dober deal...pa vprašanje če je za tvegati razne probleme. Daš 280€ za Samsung A33 in rešeno.

PARTyZAN ::

Načeloma šestica nima težav z zvokom pri klicih, tako da če ti ostali kompromisi niso pomembni bo tudi OK.

Ajnstajn` ::

na šestkah delajo vsi ti featuresi, kot so voLTE, 5G ipd ?
//

OK.d ::

Ne
LPOK.d

Ajnstajn` ::

kako ne, a niso šestke podprte pri nas?
če jih najdeš pri vseh operaterjih
//

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Kupi, pa boš videl.
LPOK.d

ZveeZ ::

Ajnstajn` je izjavil:

kako ne, a niso šestke podprte pri nas?
če jih najdeš pri vseh operaterjih

Operaterji jih podpirajo ampak Google ne podpira nasih operaterjev:))
Ze 4a 5g je brez volte in 5g:)

Pat_MaGroin ::

Pixel 6 Pro za dobrih 500 eur na UK Amazonu.

Boobiz ::

tale stran ima dobro poročanje oz. strnjene informacije glede vse težav s Pixli.
https://piunikaweb.com/2023/01/11/some-...
Dvomim, sicer da bo obtoževanje kakorkoli pomagalo, ker Goolag je pač Goolag. Alternativna dimenzija.

jaz sem prešel iz izija na bob specifično zaradi upanja, da mi bo na P6 nekoč delal VoLTE.

na splošno pa v skoraj mesecu uporabe nisem imel težav s kakim pokanjem ali hreščanjem. Je pa res da moji klici nikoli ne trajajo dlje kot 2min.
I'm drunk, what's your excuse?

Ajnstajn` ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 6 Pro za dobrih 500 eur na UK Amazonu.

Carina in davek tu pride še zraven ali se motim?
Ali so telefeoni kakorkoli izključeni iz tega?
//

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 6 Pro za dobrih 500 eur na UK Amazonu.

Carina in davek tu pride še zraven ali se motim?
Ali so telefeoni kakorkoli izključeni iz tega?

https://www.amazon.co.uk/Google-Pixel-P...

Pa možno je narociti samo v avstrijo.
Ko ga dam v košarico in me vrže na zadnjo stran je cena takšna


Glede na to da je tu davek obračunan, potem lahko pričakujem na to še kakšno carino, če je izdelek poslan v avstrijo?
//

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Ne vem kaj počnete, ampak telefon pošljejo v Slovenijo. S poštnino in vsemi davki pride 465 funtov.
««
48 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149211 (581) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889086 (5962) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449971 (6982) blackbfm

Več podobnih tem