» »

Google Pixel

Google Pixel

««
18 / 69
»»

pero50 ::

ima še kdo težave z odklepanjem developer moda? v nastavitvah - about phone, android version, in pritiskan na build number in se ne zgodi nič...

TheBlueOne ::

Je Pixel 3a se dober deal za 350€?

klko ::

Pozdravljeni,

Ali kdo pozna kontakt Google Slovenije (če sploh obstaja)? Pixla bi oddal na srevis, a po njihovih straneh se vrtim v krogu ... Ali je kdo uveljavljal garancijo?

Hvala.

Lp,
K

Mavrik ::

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.
The truth is rarely pure and never simple.

klko ::

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D

destroyer2k ::

klko je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D


A si kupil v trgovini ali rabljen?

PrimozR ::

Oz. a si kupil od nekega velikega trgovca ali prek posrednika (mailboxde & co), efektivno pa prek Play Store?

klko ::

destroyer2k je izjavil:

klko je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D


A si kupil v trgovini ali rabljen?

V trgovini mediamarkt.de, verjetno najbolje da jih še enkrat kontaktiram..?
Ob vložitvi garancijskega zahtevka so me preusmerili na podatke glede garancije na embalaži telefona, kjer sem našem potem link omenjen zgoraj.

klinker ::

klko je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D


Tu si linkal "Return a device for a refund", moras pa sem, "Repairs, replacements & warranties"
Ceprav po moje je prodajalec dolzan to uredit.

OK.d ::

klko je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

klko je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D


A si kupil v trgovini ali rabljen?

V trgovini mediamarkt.de, verjetno najbolje da jih še enkrat kontaktiram..?
Ob vložitvi garancijskega zahtevka so me preusmerili na podatke glede garancije na embalaži telefona, kjer sem našem potem link omenjen zgoraj.

To ti mora mediamarkt urediti pošiljanje na servis, ti jim moraš samo dostaviti telefon.
Se pa pripravi, da boš kar nekaj časa brez telefona.
LPOK.d

klko ::

OK.d je izjavil:

klko je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

klko je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Google Store ne prodaja Pixla v Sloveniji, tako da takega kontakta ni (tudi Google Slovenija ne obstaja). Kontaktiraj prodajalca, kjer si ga kupil.

Kupca sem, oni preusmerjajo na Google.. Naj bi šlo preko tega, ampak se vrtim v krogu... Ne vem, a sem blesav al kaj je za en hudič>:D


A si kupil v trgovini ali rabljen?

V trgovini mediamarkt.de, verjetno najbolje da jih še enkrat kontaktiram..?
Ob vložitvi garancijskega zahtevka so me preusmerili na podatke glede garancije na embalaži telefona, kjer sem našem potem link omenjen zgoraj.

To ti mora mediamarkt urediti pošiljanje na servis, ti jim moraš samo dostaviti telefon.
Se pa pripravi, da boš kar nekaj časa brez telefona.


Hvala vsem za odgovore. So ponudili dve opciji - vračilo v trgovino ali direkt na Google. Jim pošljem telefon, da ga lep čas ne bo, se pa zavedam... Drugače je pa telefon super, le zadnja kamera ga biksa (trese..).

OK.d ::

Ali je komu uspelo namestiti nov gcam 7.0 ali 7.1 na Pixel 2/XL, pa da ima omogočen
" astrophotography mode " od Pixel 4?

https://androidfilehost.com/?fid=189978...
LPOK.d

matija14 ::

Meni je uspelo na Pixel 2. Za astrofotografijo moraš omogočiti Night sight in ko telefon zazna, da je par sekund pri miru, ti izpiše zgoraj "Astrophotography mode ON" oz. nekaj v tem smislu. Nato stisneš gumb za slikat in putiš telefon okrog minutko pri miru. V kolikor ga malo premakneš, se mode izklopi in zajame samo Night sight posnetek.

OK.d ::

In katero varijanto apk. imaš, 7.0 ali 7.1?
Ker meni na updejtani 7.1 ne ponudi te možnosti.
LPOK.d

Jerry000 ::

Meni tudi ne, bom zvečer poskusil če je to kaj fora

WaterBoy ::

Danes poskusim to zadevo.

Me pa zanima ali še komu šteka originalna kamera?

Da naredi prvo sliko traja par sekund, potem pa je brez problema naprej (Pixel 2)

Potem pa včasih tudi v galerijo ne pridejo takoj slike... Pa nimam vklopljene sinhronizacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

matija14 ::

OK.d je izjavil:

In katero varijanto apk. imaš, 7.0 ali 7.1?
Ker meni na updejtani 7.1 ne ponudi te možnosti.


Ime APK-ja za install je GoogleCamera_7.1.015alpha1.apk, torej je verzija 7.1. Dobil sem APK tukaj: XDA Developers

Jerry000 ::

Kako vklopiti astro, meni ne uspeva...Pixel 2XL

Blaz90 ::

Google Camera 7.1 je na voljo že final verzija (7.1.019.274654914)

https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

OK.d ::

matija14 je izjavil:

OK.d je izjavil:

In katero varijanto apk. imaš, 7.0 ali 7.1?
Ker meni na updejtani 7.1 ne ponudi te možnosti.


Ime APK-ja za install je GoogleCamera_7.1.015alpha1.apk, torej je verzija 7.1. Dobil sem APK tukaj: XDA Developers

Ja, ta pa omogoča "astrophotography mode", sama aplikacija se pa imenuje CameraXXX.
No zdaj pa čakamo noč in jasno nebo:D
Hvala
LPOK.d

OK.d ::

Blaz90 je izjavil:

Google Camera 7.1 je na voljo že final verzija (7.1.019.274654914)

https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

Ta zadnja iz linka, pa ne omogoča astrofotografije.

OK.d je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

Google Camera 7.1 je na voljo že final verzija (7.1.019.274654914)

https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

Ta zadnja iz linka, pa ne omogoča astrofotografije.

Na Pixel 2XL.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

matija14 ::

OK.d je izjavil:

matija14 je izjavil:

OK.d je izjavil:

In katero varijanto apk. imaš, 7.0 ali 7.1?
Ker meni na updejtani 7.1 ne ponudi te možnosti.


Ime APK-ja za install je GoogleCamera_7.1.015alpha1.apk, torej je verzija 7.1. Dobil sem APK tukaj: XDA Developers

Ja, ta pa omogoča "astrophotography mode", sama aplikacija se pa imenuje CameraXXX.
No zdaj pa čakamo noč in jasno nebo:D
Hvala


Ja, res. Zadnje noči je bila kar velika luna in je že bilo kar presvetlo za vse zvezde. Razen ene slike, nisem kaj dosti testiral. :)

Dosan ::

OK.d je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

Google Camera 7.1 je na voljo že final verzija (7.1.019.274654914)

https://www.apkmirror.com/apk/google-in...

Ta zadnja iz linka, pa ne omogoča astrofotografije.


Si namontiral telefon da stoji čisto pri miru? Šele potem se ti pojavi opcija za astro.

OK.d ::

Sem, pa na tej iz Brainiac-ovega linka se ni pojavil ta astr.mode.
Dočim apk. od matija14-ovega linka takoj.
LPOK.d

WaterBoy ::

Meni tudi ne na Pixel 2, pa je bil telefon v tripodu

OK.d ::

 zvezdice

zvezdice



No ja, nekaj pa se le vidi.:D
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Jerry000 ::

še zdej mi ni jasno kak astro vklopit...a more dejansko na tripodu bit pa usmerjen v nebo? More bit na camera načinu ali v night mode?

OK.d ::

Kamero prestaviš v night sight mode v zelo temnem prostoru in se ti po cca.2 sec prikaže napis na ekranu astro... mode on.
Ni nujnoga ga imeti takrat na tripodu, lahko ga kam prisloniš.
Uporabi pa apk, katerega ga je matija14 dal.
Imaš pa lahko na telefonu naložene obe kamere in ti ni potrebno brisati originalne.
LPOK.d

WaterBoy ::

Meni tudi ne. Imam Cameraxxx in še eno in na nobeni se ne prikaže. Mogoče je pa bilo presvetlo na balkonu

matija14 ::

Ja, ob presvetlem okolju se tudi ne vklopi, kljub vklopljenemu Night sightu. Drugače pa ga lahko tudi prisloniš nekam in pustiš, da zajema sliko/slike, tripod ni nujen, samo da je telefon pri miru.

Jerry000 ::

Nekaj me zanima. Imam Pixel 2XL in GoPro 7 Black. Včeraj sem Pixel povezal na PC in dal file transfer opcijo. Potem sem SD kartico iz GoPro povezal na PC da bi iz GoPro prenesel slike na telefon. To storim in potem odprem google photos in slik ni od nikjer. Grem v file managerja, dam da mi razvrsti po datumu in vidim da so slike čisto na dnu. Kaj je tu za narediti? Je možno da mi gopro označuje ali sploh ne napačan čas?

Dosan ::

Poglej EXIF data od datotek?

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Poglej EXIF data od datotek?

Ne razumem...kaj je EXIF? In kaj naj pogledam...sorry ne spoznam se na to in sem malo zmeden, malo bolj opiši kaj si s tem mislil oziroma obrazloži prosim

Dosan ::

Desni klik na datoteko -> Properties-> Details-> scroll do "Origin" pa poglej kakšen timestamp je nastavljen za "Date taken".

Cancer ::

Ima kdo pixel 3 xl? Imam og pixel xl pa me zanima ali s esploh splaca menjat za 3xl. Trenutno se vse deluje super, samo baterija je ratala boga.
Na telekomu imajo trenutno 3xl za 600€ z vezavo. Je predrago za eno leto star telefon? Zanimajo me predvsem plusi in minusi, se posebej baterija.

PrimozR ::

Jaz imam navadnega, iz službe pridem z 80 do 60 % baterije, odvisno od uporabe. Pa zaenkrat je še vse gladko po slabem letu (dobil sem ga v začetku januarja).

Mavrik ::

Cancer je izjavil:

Ima kdo pixel 3 xl? Imam og pixel xl pa me zanima ali s esploh splaca menjat za 3xl. Trenutno se vse deluje super, samo baterija je ratala boga.
Na telekomu imajo trenutno 3xl za 600EUR z vezavo. Je predrago za eno leto star telefon? Zanimajo me predvsem plusi in minusi, se posebej baterija.


IMO se precej splača ker ima Pixel 3 kar nekaj izboljšav v HW, več RAMa in predvsem bistveno dlje bo imel podporo. Pixel XL bo dobil svoj zadnji update decembra.

Kar se pa cene tiče se pa odloči sam - poglej še recimo kak Samsung Galaxy 10+, ki bi tudi znal biti kaj znižan.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

pero50 ::

predrago je za 2 leti vezave. Če te ne moti krem barva ga dobiš za 500€, če pa hočeš črnega ga pa dobiš za 650€ brez vezave.
https://geizhals.at/?fs=pixel+3+xl&in=

PrimozR ::

Zanimivo mi je, da je navadna trojka dražja od XL-a...

skyline ::

Heads up - črn Pixel 3A je v DE 299 eur (MediaMarkt/Saturn, naprej nisem gledal).

PrimozR ::

Eno vprašanje, a se morda komu (na trojki) pojavlja, da fingerprint reader ves čas javi, 'Couldn't process fingerprint', dokler ne javi 'Too many attempts'? Čiščenje senzorja in močnejši pritisk pomaga, ampak imam občutek, da se mi to zadnje čase dogaja prekleto pogosto, na Nexus 5X pa takšnih težav praktično nisem imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dosan ::

Ne, dela ko šus. Servis?

pirlo ::

PrimozR ::

Fingerprint reader se je vnesel, mi je pa očitno odletel fotič. V petek je delal, prejle sem prek Messengerja imel namen narediti sliko in jo poslati, ampak je bil displej črn (grafični elementi prisotni). Enako je tudi v Camera appu. Kar googlam je bil to bug ob izidu, kjer je uporaba v messenger-like aplikacijah firmware fotiča nekako pokvarila in ga zaklenila v ta state. Factory reset baje ne pomaga (še nisem sprobal, ker se mi res ne da resetirati, če ne bo imelo vpliva, ker imam preveč 2FA-jev in podobnih stvari za nastavit...).

Še kdo s tako težavo?

PrimozR ::

Update, sem poslal mail Amazonu, kako in kaj, ~10 minut kasneje sem že imel return label. Pravkar sem spakiral zadevo, da gre jutri na pošto (dobim povrnjeno kupnino, žal ne nadomestnega novega telefona). Sem pa prej naredil factory reset in res ne pomaga.

A je SLUČAJNO kaka alternativa Pixlu 3, razen 3a (se vseeno bolj nagibam h trojki, itak sem pod črto finančno na nuli, pridobim pa skoraj celo leto garancije)?

Dosan ::

PrimozR je izjavil:

Update, sem poslal mail Amazonu, kako in kaj, ~10 minut kasneje sem že imel return label. Pravkar sem spakiral zadevo, da gre jutri na pošto (dobim povrnjeno kupnino, žal ne nadomestnega novega telefona). Sem pa prej naredil factory reset in res ne pomaga.

A je SLUČAJNO kaka alternativa Pixlu 3, razen 3a (se vseeno bolj nagibam h trojki, itak sem pod črto finančno na nuli, pridobim pa skoraj celo leto garancije)?


Jaz še vedno priporočam 3ko. Zgleda si dobil limonco, se zgodi. Če nič finančno ne zgubiš, in če se ti Pixel dopade...try again.

PrimozR ::

Nekaj me nekateri prepričujejo, naj prišparam 300 € in vzamem 3a. The logic is strong. The want on the other :D

Ne, opcija bi bila, če bi bil kak Android One telefon, ki bi bil recimo primerljiv. Ti nekateri pravijo, da Nokie na Android One še vedno nimajo Android 10, torej so že težave z updejti. Torej Pixel. Štirka je predraga, ampak bi mogoooooooče še ugriznil, če bi še vedno imela fingerprint reader (magari poleg FaceID-ja). Takole kot je se mi pa ne dopade tako močno. Torej ja, 3 oz. 3a. 3a zaradi cene, ampak nekako po logiki, 3 ima vseeno hitrejši CPU, kar se zna pozitivno poznati čez nekaj let. Trenutno sem na Nexus 4 (moj bivši 5X je zamenjal sestrinega, ki je šel po 3,5 letih v bootloop), pa je to obup. Nameščen je CarbonROM z Android 8.1.0, odzivnost je pa obupna.

OK.d ::

Če te ne moti grdi notch vsekakor 3 xl.
LPOK.d

pirlo ::

Mene bi glede 3-ke skrbela količina rama... Nexus 4 je počasen predvsem zaradi premalo rama, tako kot Nexus 5X na katerem sem spet po Galaxy S7. Pa tudi S7 je pri večjih količini appov postal že neodziven na trenutke. Nexus pa je ultra slow motion. Ne vem zakaj jim je tak težko not dat 8gb rama, skasirat 50e več pa se rešiš vseh problemov.

Jerry000 ::

Ram te nima kaj skrbet, imam Pixel 2XL in dela ko putrček gladko, niti 1x zaštekal ali kaj podobnega ;)

««
18 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150309 (1679) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889658 (6534) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146374 (2634) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410113 (7124) blackbfm

Več podobnih tem