» »

Google Pixel

Google Pixel

««
4 / 69
»»

Jerry000 ::

ja, 32 je kr mal, js tut ciljam na 128GB...sam black :)

Stipex ::

Moram reči, da sem kar precej z veseljem pričakoval ta telefon, ampak s ceno so malo prebili mojo toleranco za odmero budgeta :)

Praktično stane toliko kot iPhone, pri katerem je jasno da gre večji delež za brand name. Google Pixel ima boljše specse, ampak še vedno ne najdem opravičila za 2x dražji aparat kot je bil npr. Nexus serija, kateri je manjkalo samo še kakih 100 eur višja cena na račun boljšega designa/ohišja in kvalitete izdelave. Govorim po občutku in izkušnjah z Nexusi. Nexus 4 je bil zame takrat top z izjemo nekoliko slabše kamere in baterije, pa je stal pol manj od ajfona.

Res ne razumem, kdo naj bi bili ciljni uporabniki Pixla (če izvzamemo developerje in Google fanboye) glede na te cene?
Tisti, ki želi dati slabega jurja za telefon bo kupil ajfona ali pa kak Samsung phablet.

Mavrik ::

Tisti ki noče iPhona in hoče najboljši Android telefon na trgu. :) Ni vse v številkah na papirju kot kaže dejstvo da je telefon praktično razprodan (kot je bil tudi iPhone ko ni mel največ megapikselherzov).

Konsistenten Android paket softwara, na katerega se ni usral Samsung/Sony/Huawei/etc., z odlično kamero, dobro baterijo, vredu velikosti, spodobnega hardwarea in brez Applovega lockina je recimo točno za mene.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jerry000 ::

In zame. Nekaj se najde uporabnikov :)

DrDeeJay ::

Če hočeš premium Android s stock experiance in rednimi updajti ter odlično kamero je to to.
Zakon je tud k niso delal razlik med večjim in manjšim modelom (z izjemo baterije in resolucije zaslona - kar je normalno).
Jst ga vzamem, če se ga bo dalo vzet prek oepraterjev...ker 760 pa res ne mislim dat ;)
V nasprotnem primeru grem pa h konkurenci na icrap. telefona brez rednih updajtov pač ne mislim met. Trenutno mam nexus 5, kjer so se updajti nehali...5x mi je pa prevelik.

njyngs ::

Stipex je izjavil:

Praktično stane toliko kot iPhone, pri katerem je jasno da gre večji delež za brand name. Google Pixel ima boljše specse, ampak še vedno ne najdem opravičila za 2x dražji aparat kot je bil npr. Nexus serija, kateri je manjkalo samo še kakih 100 eur višja cena na račun boljšega designa/ohišja in kvalitete izdelave. Govorim po občutku in izkušnjah z Nexusi. Nexus 4 je bil zame takrat top z izjemo nekoliko slabše kamere in baterije, pa je stal pol manj od ajfona.


Torej primerjaš high-end pixla s starimi nexusi, ki so bili vsi mid-range telefoni s ceno tam nekje med 300 in 400 eur ter jamraš, da sta dražja od starejših modelov? Edina izjema od starih nexusov je bil 6P, ki je bil high-end in posledično tudi imel višjo ceno.

DrDeeJay je izjavil:

Če hočeš premium Android s stock experiance in rednimi updajti ter odlično kamero je to to.
Zakon je tud k niso delal razlik med večjim in manjšim modelom (z izjemo baterije in resolucije zaslona - kar je normalno).
Jst ga vzamem, če se ga bo dalo vzet prek oepraterjev...ker 760 pa res ne mislim dat ;)
V nasprotnem primeru grem pa h konkurenci na icrap. telefona brez rednih updajtov pač ne mislim met. Trenutno mam nexus 5, kjer so se updajti nehali...5x mi je pa prevelik.

Tudi jaz imam N5 in bom verjetno počakal do februarja, da vidim, če ga pri nas dobimo oz. kako bodo kje padle cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

dj_uro ::

najbolj ste mi smešni, ko pravite, da 700e ne mislite dat za telefon...
a če ga vzamete na obroke je pa zastonj?

vsak mesec naslednji dve leti moraš poleg naročnine še 25+€ plačevat za nov telefon;
vw-klub.si

Jerry000 ::

dj_uro je izjavil:

najbolj ste mi smešni, ko pravite, da 700e ne mislite dat za telefon...
a če ga vzamete na obroke je pa zastonj?

vsak mesec naslednji dve leti moraš poleg naročnine še 25+€ plačevat za nov telefon;

Točn tole :D. JS sm nehal jemat pr operaterjih na te njihove obroke. Rajš dam dnar pa mam mir in normalno ceno naročnine

Stipex ::

Mavrik je izjavil:

Tisti ki noče iPhona in hoče najboljši Android telefon na trgu. :) Ni vse v številkah na papirju kot kaže dejstvo da je telefon praktično razprodan (kot je bil tudi iPhone ko ni mel največ megapikselherzov).

Konsistenten Android paket softwara, na katerega se ni usral Samsung/Sony/Huawei/etc., z odlično kamero, dobro baterijo, vredu velikosti, spodobnega hardwarea in brez Applovega lockina je recimo točno za mene.


Jap, ampak takih je (oz. nas je) razmeroma malo. Slutim, da bo večina folka za ta denar raje kupilo jabolko, ker tam je poleg dobre naprave dobil tudi social status, ki ga v družbi non-tech ljudi postavi višje kot pa en Google Pixel phone.

Nor je ta svet (trg), v katerem živimo. :)

Mavrik ::

Google says Pixel pre-orders are exceeding expectations and causing delays


Ne bi rekel da nas je malo. :)
The truth is rarely pure and never simple.

njyngs ::

dj_uro je izjavil:

najbolj ste mi smešni, ko pravite, da 700e ne mislite dat za telefon...
a če ga vzamete na obroke je pa zastonj?

vsak mesec naslednji dve leti moraš poleg naročnine še 25+€ plačevat za nov telefon;

Kdo to pravi?

Jerry000 ::

Stipex je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tisti ki noče iPhona in hoče najboljši Android telefon na trgu. :) Ni vse v številkah na papirju kot kaže dejstvo da je telefon praktično razprodan (kot je bil tudi iPhone ko ni mel največ megapikselherzov).

Konsistenten Android paket softwara, na katerega se ni usral Samsung/Sony/Huawei/etc., z odlično kamero, dobro baterijo, vredu velikosti, spodobnega hardwarea in brez Applovega lockina je recimo točno za mene.


Jap, ampak takih je (oz. nas je) razmeroma malo. Slutim, da bo večina folka za ta denar raje kupilo jabolko, ker tam je poleg dobre naprave dobil tudi social status, ki ga v družbi non-tech ljudi postavi višje kot pa en Google Pixel phone.

Nor je ta svet (trg), v katerem živimo. :)

Ni jih malo, zelo veliko jih je

DrDeeJay ::

dj_uro je izjavil:

najbolj ste mi smešni, ko pravite, da 700e ne mislite dat za telefon...
a če ga vzamete na obroke je pa zastonj?

vsak mesec naslednji dve leti moraš poleg naročnine še 25+€ plačevat za nov telefon;


Ne vem zakaj bi plačeval polno ceno, če je ni treba...itak enga operaterja rabiš...torej zakaj se ne bi vezal...sploh če maš paket, ki ti je ok.

Sploh pa se, da na bolhi ponavadi dobiti telefon za isti keš kot prek operaterja...ker folk rabi keš in prodaja še ne odprte telefone in si s tem pridobi "hiter kredit" :) Zato bi blo pa fajn, da ga dobijo operaterji. V tem priemru se ga bo na bolhi verjetno dalo kupit za cca 650 eur...kar je pa že ok cena.

Mavrik ::

Pa saj telefona ne dobiš zaradi vezave nič ceneje. O.o Vsaj za večino teh dražjih ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Kebo ::

No odvisno, na Simobilu imajo parkrat na leto razprodaje starih modelov in se jih da dobit tudi po par 100€ cenej kot v prosti prodaji.

konspirator ::

Cancer je izjavil:

Ja, v Ameriki, kjer je cena za Pixel 650 dolarjev. Ne pa pri nas ko je cena 750EUR. Ne moreš primerjati tega.

Google se gre iPhone segment, medtem pa izpade kot nek bebav poizkus premiuma.

To je cena brez ddv ?
650 usd je 594 eur http://www.xe.com/currencyconverter/con... .

Eu so zlatarske cene
https://slo-tech.com/forum/t683713/p531...

Zgodovina sprememb…

enigmo ::

Jap, ampak takih je (oz. nas je) razmeroma malo. Slutim, da bo večina folka za ta denar raje kupilo jabolko, ker tam je poleg dobre naprave dobil tudi social status, ki ga v družbi non-tech ljudi postavi višje kot pa en Google Pixel phone.

Nor je ta svet (trg), v katerem živimo. :)

Mah social status ... kaj pa Vem ... vsi osnovnošolci ga majo .. Po pravici ga nocem imeti, ker ga že vsi nosijo .... ...

user4683 ::

Telefon je danes končno prispel. Sicer ga imam šele nekaj ur, ampak sem zelo impresioniran. Definitivno najboljši Android telefon, ki sem jih imel v rokah.

Jerry000 ::

Kje si ga dobil/nabavil? Kolko si dal in kerega si vzel?

user4683 ::

Cca 800eur za 5" 128GB Very Silver. Play Store v UK.

Jerry000 ::

user4683 je izjavil:

Cca 800eur za 5" 128GB Very Silver. Play Store v UK.

Kako je pa glede adaptra? Je vseeno, če daš kater drug adapter namesto originala? Al more bit original glede na to da je ta quick charge

Cancer ::

Adapter nema veze. Razlika je samo v tem da ti bo pocasneje polnilo telefon

amacar ::

Daš spredaj pretvornik iz uk v eu pa dela quickcharge normalno.

DrDeeJay ::

verjetno lahko dodatno uporabis adapter, ki ga anglezi uporabljajo kadar grejo na celino npr nemcijo. na ta način lahko uporabljas originalni angleski pixel charger

Jerry000 ::

Potem pa vidim da je bolje iz nemčije vzet na google play ali pa počakat da pride do nas

DrDeeJay ::

a je v nemčiji prek google play sploh že na voljo? Če probam it na nemško stran prek VPNja ni videti.

A mogoče kdo ve na katerih bandih delajo naši operaterji?

Kot kaže obstajata dve verziji in sicer US in international:

https://www.techwalls.com/google-pixel-...

bi delala pri nas US verzija na 3g/4g al je treba nujno kupit international?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DrDeeJay ()

JayKay ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Jerry000 ::

Cancer je izjavil:

Adapter nema veze. Razlika je samo v tem da ti bo pocasneje polnilo telefon

A ni ravno fora quick charge?

amacar je izjavil:

Daš spredaj pretvornik iz uk v eu pa dela quickcharge normalno.

Adapter in še pretvornik nositi? No thx :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Cancer ::

Kolikor je meni znano (vsaj na 5x bi naj bilo tako) moras imeti polnilec pravi za quick charge. Naj me nekdo popravi, bi moral preveriti.

Edit: po hitrem googlanju 5x ne podpira quick charge (qualcomm) ampak fast charge.. Ne vem ce je ista tehnologija v Pixlu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

Jerry000 ::

Cancer je izjavil:

Kolikor je meni znano (vsaj na 5x bi naj bilo tako) moras imeti polnilec pravi za quick charge. Naj me nekdo popravi, bi moral preveriti.

Edit: po hitrem googlanju 5x ne podpira quick charge (qualcomm) ampak fast charge.. Ne vem ce je ista tehnologija v Pixlu

No ampak kar sem mislil reči je, da ne vidim poante met drugi adapter če je ravno v tem adapteju for quick charge :)

klinker ::

Cancer je izjavil:

Kolikor je meni znano (vsaj na 5x bi naj bilo tako) moras imeti polnilec pravi za quick charge. Naj me nekdo popravi, bi moral preveriti.

Edit: po hitrem googlanju 5x ne podpira quick charge (qualcomm) ampak fast charge.. Ne vem ce je ista tehnologija v Pixlu


Mora bit pravi charger, ker ce ne fila pocasi. Moj 5X je v pol ure na 80% z original chargerjem z navadnim pa traja. Navadnega uporabljam ko ga dam zvecer filat, ce pa rabim preko dneva kdaj, pa original priklopim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:


No ampak kar sem mislil reči je, da ne vidim poante met drugi adapter če je ravno v tem adapteju for quick charge :)


Verjetno bo delal sicer katerikoli USB-C charger z dost amperi - ampak pomembno je da je USB-C na obeh koncih (C kabli imajo namreč dodatne pine/žice za dogovarjanje o hitrosti polnjenja in dostavo elektrike).
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Je za nas že kje dostopen Pixel? Govorim za EU, UK ma tisti svoj vtikač in ne želim adapter sabo imeti. Predvsem mislim za Avstrijo, nemčijo,...če se ga da kje dobiti/naročiti. Iščem pa Pixel 128GB črnega.

black ice ::

Naroči iz Nemčije, ne vem kaj kompliciraš.

tomy5 ::

Jerry000 je izjavil:

Je za nas že kje dostopen Pixel? Govorim za EU, UK ma tisti svoj vtikač in ne želim adapter sabo imeti. Predvsem mislim za Avstrijo, nemčijo,...če se ga da kje dobiti/naročiti. Iščem pa Pixel 128GB črnega.


Ma če daš tolk za telefon si pa še en napajalnik za našo vtičnco kupiš za par EUR.

Jerry000 ::

black ice je izjavil:

Naroči iz Nemčije, ne vem kaj kompliciraš.

Ja, ampak kje? Da pošlejo v SLO mislim. Google store nemški mi ne nuca.

tomy5 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je za nas že kje dostopen Pixel? Govorim za EU, UK ma tisti svoj vtikač in ne želim adapter sabo imeti. Predvsem mislim za Avstrijo, nemčijo,...če se ga da kje dobiti/naročiti. Iščem pa Pixel 128GB črnega.


Ma če daš tolk za telefon si pa še en napajalnik za našo vtičnco kupiš za par EUR.

Ne želim met adapterja posebej za to, zato iščem EU verzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

DrDeeJay ::

kaj boš pa z garancijo, če ti kaj crkne...? Tud v Nemčiji vprašanje kdo je serviser...

jst bom rajš počaku da dobimo pri nas. Če nebo servisa (če ga operaterji ne bodo ponudil) pa rajši ne kupm...je pa le mal predrag telefon.

Jerry000 ::

DrDeeJay je izjavil:

kaj boš pa z garancijo, če ti kaj crkne...? Tud v Nemčiji vprašanje kdo je serviser...

jst bom rajš počaku da dobimo pri nas. Če nebo servisa (če ga operaterji ne bodo ponudil) pa rajši ne kupm...je pa le mal predrag telefon.

Nekam dolgo traja...5X je že takle čas bil pri nas. O Pixlu pa ni niti malo govora še da kaj prihaja

pirlo ::

Jerry000 je izjavil:

Nekam dolgo traja...5X je že takle čas bil pri nas. O Pixlu pa ni niti malo govora še da kaj prihaja

6p tudi dolgo ni bil pri nas, okoli novega leta komaj. Mam pa občutek, da Pixla uradno sploh ne bo, ker očitno ne gre pod HTC servisno mrežo, Googla pa boli k**** za ta del sveta.

scipascapa ::

Pa kaj si sploh želite tako precenjen telefon, ko imate za pol cene ogromno možnosti?

Mavrik ::

Trenutno kolikor gledam ga tudi v večini EU držav še ni.

Moj XL je sicer glih prišel in trenutno zgleda super, deluje bistveno gladkeje od keregakoli od testnih Samsungov. Edini downside do zdaj je zvočnik na spodnji strani, ki ga hitro z roko pokriješ če gledaš kak video.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tinaamalaa ::

One+3 dosega vecje rezultate na benchmarkih od XL...
Drugo leto izidejo zanimivi telefoni :)

tomy5 ::

Jerry000 je izjavil:

black ice je izjavil:

Naroči iz Nemčije, ne vem kaj kompliciraš.

Ja, ampak kje? Da pošlejo v SLO mislim. Google store nemški mi ne nuca.

tomy5 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je za nas že kje dostopen Pixel? Govorim za EU, UK ma tisti svoj vtikač in ne želim adapter sabo imeti. Predvsem mislim za Avstrijo, nemčijo,...če se ga da kje dobiti/naročiti. Iščem pa Pixel 128GB črnega.


Ma če daš tolk za telefon si pa še en napajalnik za našo vtičnco kupiš za par EUR.

Ne želim met adapterja posebej za to, zato iščem EU verzijo


Vzameš univerzalnega, če nočeš posebnega za vsako napravo.

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Trenutno kolikor gledam ga tudi v večini EU držav še ni.

Moj XL je sicer glih prišel in trenutno zgleda super, deluje bistveno gladkeje od keregakoli od testnih Samsungov. Edini downside do zdaj je zvočnik na spodnji strani, ki ga hitro z roko pokriješ če gledaš kak video.

Iz kje si ga naročil? Si v tujini?

DrDeeJay ::

scipascapa je izjavil:

Pa kaj si sploh želite tako precenjen telefon, ko imate za pol cene ogromno možnosti?


Če hočeš redne in takojšnje update (men je to zelo pomembno), vrhunsko kamero in pa premium build...lahko izbiraš zgolj med pixlom al pa iphonom. tko da na konc je zgolj preferenca posameznika med obema sistemoma.

Jst osebno ne maram ios... hočm pa met redne updajte...nexus 5x mi je preveč plastičn pa tud malce prevelik...6p pa bistvenu prevelik. Tko, da če hočm androida je pixel edina varianta.

Buddah ::

Prednost Pixla so update-i...ampak premium build in vrhunska kamera? Ha?

Shegevara ::

DrDeeJay je izjavil:

hočm pa met redne updajte...


Samo tako na splošno me zanima, kaj je v glavnem fora updateov? Imam 2 leti star telefon kitkat verzije, aplikacije pa ročno posodabljam na kakšen mesec ali dva, predvsem glavne aplikacije, ki jih vsak dan uporabljam, pa še to počnem bolj iz navade.
Vem da updatanje odpravlja hrošče in včasih kaj doprinese, ampak jaz kaj bistvenega ne vidim na temu, da bi sploh pomislil, da bi to bil kakršenkoli kriterij pri nakupu novega telefona.

Torej, kaj sem spregledal, da ne vidim nekega hudega smisla v updatih?

DrDeeJay ::

Buddah je izjavil:

Prednost Pixla so update-i...ampak premium build in vrhunska kamera? Ha?


s premium build mislim oač, da ni plastik fantastik...premium build je za mene tud galasy s7, one note, htc 10, sony xperia itd.

mal si poglej reviewe kamer...in boš vidu da je v določenih primerih najboljša...nasplošno pa definitivno v istem rangu kot s7 al il pa iphone 7.

Še clo na theverge jo hvalijo...k so tipični apple fani: http://www.theverge.com/circuitbreaker/...

DrDeeJay ::

Shegevara je izjavil:

DrDeeJay je izjavil:

hočm pa met redne updajte...


Samo tako na splošno me zanima, kaj je v glavnem fora updateov? Imam 2 leti star telefon kitkat verzije, aplikacije pa ročno posodabljam na kakšen mesec ali dva, predvsem glavne aplikacije, ki jih vsak dan uporabljam, pa še to počnem bolj iz navade.
Vem da updatanje odpravlja hrošče in včasih kaj doprinese, ampak jaz kaj bistvenega ne vidim na temu, da bi sploh pomislil, da bi to bil kakršenkoli kriterij pri nakupu novega telefona.

Torej, kaj sem spregledal, da ne vidim nekega hudega smisla v updatih?


Se strinjam da 95% uporabnikom to ni uporabno ampak meni pač je in to iz treh razlogov:

- varnost -> zadnje čase se skoz pojavljajo neki exploit itd...in je čist ok, da si ustrezno zaščiten. Na telefonu mam namreč tud službene zadeve, password managerja, spletno banko itd
- bugfixi
- nove funkcionalnosti -> Pač rad se mal poigram z novostmi ko pride ven kaka nova funkcijonalnost (multiwindows support itd). Zakaj bi moral čakati 3 mesce+, da jo dobim (če sploh)?

Iphone uporabniki imajo vse zgoraj pa če jim je pomembno al pa ne. In updajte dobivajo clo bistveno dlje kot uporabniki katerihkoli telefonov z androidom (vključno s pixlom). Sam men ios pač ni všeč (preveč omejen...ne da se ga dost prilagodit uporabniku). Je pa treba priznat, da so tud aplikacije dost bolš narjene v ios (v večini primerov). Če ne bo pixla...bom pač moral razmislit o prehodu :\

Tinaamalaa ::

Je se par drugih, cenejsih opcij, ce zelis imeti posodobljeno varnost popravkov v Androidu... Ze Xiaomi npr.
««
4 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150493 (1863) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889735 (6611) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146377 (2637) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410121 (7132) blackbfm

Več podobnih tem