» »

Google Pixel

Google Pixel

««
55 / 70
»»

MPM ::

Junijski update je pri nekaterih povzročil hitrejše praznjenje baterije. Upajmo da v julijskem to popravijo.

Boobiz ::

P5 ima qualcommov čip, note 8 najbrž tudi (a jih je blo več verzij, ne spomnim se več?). ti se precej bolje znajdejo pri varčnosti, kot samsungova jajca.

nasploh so te tensor čipi v novih pixlih, ki so samo prepakirani samsungovi exynosi navaden sekret. tudi jaz sem izredno razočaran nad baterijo na svoji 6.
I'm drunk, what's your excuse?

thaway348 ::

Dvomim da so samo prepakirani, moj P7 se ne pregreva in steka na nakljucne trenutke kot S22. Tekoce delovanje od zagona naprej.

barakus ::

Ima kdo pixel 6a, kaksne so pomanjkljivosti? Koliko zdrži baterija? Sedaj imam 4a pa me je začel nekaj hecati power on gumb...

Pinturicchio ::

Na prejšnji strani imaš moj opis, baterija je zelo slaba. Še tri stvari, ki jih nisem opisal v prejšnjem postu. 60Hz zaslon, niti si nisem belil glave s tem pred nakupom, je pa samo scrolanje po menijih zelo smooth, tako da se niti ne opazi slabša frekvenca. Druga stvar je prstni odtis, pred posodobitvijo je prijel približno v 4/10 poskusih, po posodobitvi veliko bolje, bi rekel 9/10. In še za konec polnjenje, telefon je 100% napolnjen nekje v uri in pol, kar me niti ne moti. Skratka telefon je fantastičen, najslabši part pa je vsekakor baterija, katera po moji oceni pri mobilnih podatkih in uporabi ne bi zdržala 24ur.

TheBlueOne ::

thaway348 je izjavil:

Dvomim da so samo prepakirani, moj P7 se ne pregreva in steka na nakljucne trenutke kot S22. Tekoce delovanje od zagona naprej.


Mi imamo doma P6, P7 in S22. Noben se ne pregreva, noben ne steka. Pixli se mi zdi, da imajo boljsi fotoaparat. Moj je sicer S22 ampak bi vzel P7, ce bi kupoval ta trenutek

Djole ::

Moja ima p7, baterija zelo slaba, kamera zelo dobra, steka tudi malo

Pinturicchio ::

MPM je izjavil:

Junijski update je pri nekaterih povzročil hitrejše praznjenje baterije. Upajmo da v julijskem to popravijo.

Prišel je julijski update, nobena razlika v bateriji. Še vedno velik drain v mobilnih podatkih, medtem ko dela preko wifija brez težav. Sem pred veliko dilemo kaj narediti.

MPM ::

Zanimivo da je pri enih tako, drugih drugače. Meni se je sigurno poslabšalo ampak recimo da porabi 20% na dan več kot običajno. In ja, julijski popravek ni nič popravil :(

OK.d ::

Ali je kdo pomislil tudi na nihanje oddajne moči baznih postaj in posredno večjo porabo baterije.
Operaterji tudi varčujejo na vse možne načine in potem ni za vse kriv telefon in njihov softwear.
Pa da se razumemo ne podpiram Googla ali katero drugo firmo telefonov.
LPOK.d

Pinturicchio ::

Imam Telemach, zanimivo bi bilo poskusit kakšnega drugega operaterja.

Pinturicchio ::

No, še verjetno moj zadnji update tukaj glede Pixela 6a. Telefon imam zdaj dober teden dni in moram povedat da se je baterija stabilizirala do neke mere, da v standbyu pri mobilnih podatkih ni več take porabe, tudi se telefon več ne pregreva. Očitno res telefon rabi nekaj časa da se priuči načinu uporabe in potem dejansko optimizira baterijo glede na način uporabe. Je pa res da taka baterija nikol ne bo, kot je bila na starem note 8, tam mi je od začetka zdržala nekje 2 pa pol dni, sigurno pa do 2 dni normalne uporabe.

beta1 ::

Pixla 6a imam zdaj 2 tedna. Kupil v akciji na Amazon.de. Super telefon, za ta denar ni boljšega.

Za mene odpadejo vsi Huaweiji, Xiaomiji, POCO, Asusi itd... Čeprav več ponujajo glede Price/Performance.
Aplikacija, ki jo uporabljam 24/7 in je življenjskega pomena, da lahko dokaj normalno zvozim sploh dan, deluje samo na Applih, Pixlih in nekaterih izbranih Samsungih. Vse ostalo TILT.

Avtonomijo mojega iztrošenega Pixla 3 ima 3x. Zadostuje za celi dan, zvečer pa nekaj baterije še ostane.

Glede baterije je pa tak. Sicer ni najboljši, ni pa najslabši. Vsi vemo, da baterija rata optimalna po nekaj polnjenjih. Pa prve dneve skoz nekaj brklamo po telefonu, da naštelamo vse aplikacije.

Moja subjektivna ocena telefona je 7/10.
+ Je ugoden in official Android.
- Malo je treba tweakat za stvari, da delujejo optimalno v Sloveniji.
Huawei LTE CPE master.

ZveeZ ::

beta1 je izjavil:


Aplikacija, ki jo uporabljam 24/7 in je življenjskega pomena, da lahko dokaj normalno zvozim sploh dan, deluje samo na Applih, Pixlih in nekaterih izbranih Samsungih. Vse ostalo TILT.


Katera aplikacija je to, ce ni skrivnost?

beta1 ::

ZveeZ je izjavil:

beta1 je izjavil:


Aplikacija, ki jo uporabljam 24/7 in je življenjskega pomena, da lahko dokaj normalno zvozim sploh dan, deluje samo na Applih, Pixlih in nekaterih izbranih Samsungih. Vse ostalo TILT.


Katera aplikacija je to, ce ni skrivnost?


Aplikacija je Dexcom G6.
Sam app ima ogromen battery drain. Vejo tam pri njih, pa še do sedaj niso fixali.

So tudi alternativni app-i, samo pol plavaš sam, če maš kakršne koli težave. Tudi medicinsko osebje na daljavo uporablja official programe itd...
Zdaj pa ali nosiš še en popolnoma zanič sprejemnik po žepih, pa filaš še eno baterijo, ali pa pač uporabiš app z battery drainom.

Obstaja tudi modan app, ki ima odstranjeno zaščito preverjanja modela telefona, samo vsake tolko časa to blacklistajo. Tak da spet ni trajna rešitev.

Medtronic in Libre tudi imata več ali manj podobne zahteve za telefone: Apple Iphone, Google Pixel in izbrani Samsungi. Ostalo ni nič official podprto.
Huawei LTE CPE master.

ZveeZ ::

beta1 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

beta1 je izjavil:


Aplikacija, ki jo uporabljam 24/7 in je življenjskega pomena, da lahko dokaj normalno zvozim sploh dan, deluje samo na Applih, Pixlih in nekaterih izbranih Samsungih. Vse ostalo TILT.


Katera aplikacija je to, ce ni skrivnost?


Aplikacija je Dexcom G6.
Sam app ima ogromen battery drain. Vejo tam pri njih, pa še do sedaj niso fixali.

So tudi alternativni app-i, samo pol plavaš sam, če maš kakršne koli težave. Tudi medicinsko osebje na daljavo uporablja official programe itd...
Zdaj pa ali nosiš še en popolnoma zanič sprejemnik po žepih, pa filaš še eno baterijo, ali pa pač uporabiš app z battery drainom.

Obstaja tudi modan app, ki ima odstranjeno zaščito preverjanja modela telefona, samo vsake tolko časa to blacklistajo. Tak da spet ni trajna rešitev.

Medtronic in Libre tudi imata več ali manj podobne zahteve za telefone: Apple Iphone, Google Pixel in izbrani Samsungi. Ostalo ni nič official podprto.

V tem primeru se strinjam, da se pac drzis pozegnanih naprav. Upam da je med njimi tudi taka z 5000+mAh baterijo:D

Offtopic, zanimiva napravca. Koliko si odstel za senzor?

beta1 ::

Vse krije ZZZS zavarovalnica.

Cene so ubijalske za ta e-waist.
Huawei LTE CPE master.

klinker ::

Glede avtonomije dejansko ajfoni nimajo konkurence, glede na kapaciteto baterije.
Meni je 13pro max drzal polne 3 dni, sedaj ga ima zena, jst pa vzel A53, ki ima opazno vecjo kapaciteto, pa preko 2 dni ni sans da gre, s te da je telefon opazno manj zmogljiv.
Google servisi enostavno ubijajo baterijo na androidih. Dokler sem se rootal in se igral s temi zadevami, sem 1x testiral telefon brez gapps in se je avtonomija prakticno podvojila, sam je kr jeba pol vse to bypass-at, da je telefon uporaben kot z gappsi.

NejcSSD ::

Pixel 7 PRO z esim Telekom Slovenije je zdaj varen nakup - glede Volte, 4G itd... ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

PARTyZAN ::

Ne.

BenyDestroyr ::

Telekom izda eSim tudi če uradno pri njih telefon ni podprt? Deluje VoLte na Android 13 ali 14 beta?

NejcSSD je izjavil:

Pixel 7 PRO z esim Telekom Slovenije je zdaj varen nakup - glede Volte, 4G itd... ?

Zgodovina sprememb…

MPM ::

5G, VoLTE delujeta s 14 beta.

Mimogrede, ravno je prišla beta 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MPM ()

BenyDestroyr ::

Pred Pixlom sem redno uporabljal Custom ROMe, tokrat prvic nisem čutil potrebe po tem. Nizi po beta verzijah novega androida. Me je pa zaradi vaše objave ravnokar spet zamikalo 😉 Sicer redno spremljam kaj novega prihaja, upam da je beta 4 dovolj stabilna za daily telefon 😊

MPM je izjavil:

5G, VoLTE delujeta s 14 beta.

Mimogrede, ravno je prišla beta 4.

beta1 ::

Super za Android 14.

Za moj primer beta popolnoma odpade. Tudi ko bo uradno Android 14 posodobitev, bo trajalo najmanj pol leta, da bojo Dexcom app updatali za Android 14.

Kako disablad na pixlu notificatione za system update? Jaz morem vse to zmeraj zamikat za pol leta.
Huawei LTE CPE master.

KTr1sk ::

Gledam Pixel 6 iz Ebaya pa ne vem kaj pomeni Sprint Locked?
"Google - Pixel 6 128GB T-Mobile/Sprint Locked "
https://www.ebay.com/itm/256001473694?m...
ali ga bom lahko resetiral na tovarniške nastavitve?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

PrimozR ::

Saj ti piše, da je zaklenjen na T-Mobile oz. Sprint?! Kader del tukaj ni jasen?

TheD3ND ::

KTr1sk je izjavil:

Gledam Pixel 6 iz Ebaya pa ne vem kaj pomeni Sprint Locked?
"Google - Pixel 6 128GB T-Mobile/Sprint Locked "
https://www.ebay.com/itm/256001473694?m...
ali ga bom lahko resetiral na tovarniške nastavitve?


Telefon bo uporaben kot naprava brez mobilne povezljivosti; nič klicev in smsov, ipd.. Zaklenjen je na kartice T-Mobile oz. Sprint operaterja ki se nahaja v ameriki, jaz osebno bi se izogibal takšnega telefona ker ga moreš potem odleniti na vsa omrežja (nevem kako in kaj, skratka hassle je + lahko se zgodi da bo potrebno plačati za postopek odklepa) + velike carinske dajatve bodo...

Bolje se ti splača najt kak rabljen Pixel 6 npr. na FB Marketplace, najdeš jih lahko že za okoli 300-350€ :P

spade93 ::

Kupil P7P, uporabljal 4 mesece, včeraj šel nazaj na Samsunga.

Telefon je res super, TOP kamera, odziven.. ampak težave s signalom so enostavno preveč moteče. Konstantni SMS-ji o nedosegljivosti, "izguba" signala... no-go za povprečen delovni dan, če nočeš biti ob živce še zaradi tega. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spade93 ()

damjankov ::

V podobni dilemi.. Tudi jaz kupil P7P pred kratkim, foto del je odlicen (ni pa brez napak), zal preveckrat slab signal oz. nedosegljivost; nagibam se k Samsungu S23, ker bi rad imam stabilen signal povsod (+VoLTE/WiFI), telefon je lazji & manjsi, foto del pa ima S23 najbrz primerljiv z P7P?

PrimozR ::

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

blackbird42 ::

PrimozR je izjavil:

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Ta fix v roku enega meseca ne bo več potreben, ko pride ven uradna verzija Android 14.
Dela out-of-the-box tako VoLTE, VoWiFi kot 5G. Govorim za Telekom in A1. Za Telemach pa ne vem.

PrimozR ::

blackbird42 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Ta fix v roku enega meseca ne bo več potreben, ko pride ven uradna verzija Android 14.
Dela out-of-the-box tako VoLTE, VoWiFi kot 5G. Govorim za Telekom in A1. Za Telemach pa ne vem.

Tudi to je res. Ampak za neučakane, ki jim je povezljivost dealbreaker, obstaja rešitev že _zdaj_. To je bil bolj moj point.

Pinturicchio ::

Mene pa zanima na katerih operaterjih ste vi, ki imate težave z nedosegljivostjo? Namreč, sem na Telemachu in ni nikakršnih težav.

spade93 ::

damjankov je izjavil:

V podobni dilemi.. Tudi jaz kupil P7P pred kratkim, foto del je odlicen (ni pa brez napak), zal preveckrat slab signal oz. nedosegljivost; nagibam se k Samsungu S23, ker bi rad imam stabilen signal povsod (+VoLTE/WiFI), telefon je lazji & manjsi, foto del pa ima S23 najbrz primerljiv z P7P?


Jaz sem vzel s23+ isto lažji in malo manjši od P7P. Kamera OK, nedosegljivost pa je preteklost :)

fftorettol ::

blackbird42 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Ta fix v roku enega meseca ne bo več potreben, ko pride ven uradna verzija Android 14.
Dela out-of-the-box tako VoLTE, VoWiFi kot 5G. Govorim za Telekom in A1. Za Telemach pa ne vem.


A si ziher? Cca 2 mesca nazaj sem bil v kontaktu z A1, pa so rekli da VoWiFi ne podpirajo, niti ne vejo kdaj bodo. Mislim da zaenkrat VoWiFi podpira samo Telekom. Niti ne vejo kdaj bodo podpirali VoNR

Zgodovina sprememb…

blackbird42 ::

fftorettol je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Ta fix v roku enega meseca ne bo več potreben, ko pride ven uradna verzija Android 14.
Dela out-of-the-box tako VoLTE, VoWiFi kot 5G. Govorim za Telekom in A1. Za Telemach pa ne vem.


A si ziher? Cca 2 mesca nazaj sem bil v kontaktu z A1, pa so rekli da VoWiFi ne podpirajo, niti ne vejo kdaj bodo. Mislim da zaenkrat VoWiFi podpira samo Telekom. Niti ne vejo kdaj bodo podpirali VoNR

Ja .. sorry .. VoWiFi sem mislil zgolj za Telekom, ker kot si napisal ga A1 (še) ne podpira.

Steinkauz ::

MPM je izjavil:

Junijski update je pri nekaterih povzročil hitrejše praznjenje baterije. Upajmo da v julijskem to popravijo.



Jst sm nekoč kupil Googlov LG Nexus 5.

Full updatov.
Sem gledal na to kot plus, potem pa so vedno neki sfukal, tko da sm bil full vesel k sm šel na Huawei k je blo manj updatov, ma nikol niso nč sfukal z njimi.

fftorettol ::

Steinkauz je izjavil:

MPM je izjavil:

Junijski update je pri nekaterih povzročil hitrejše praznjenje baterije. Upajmo da v julijskem to popravijo.



Jst sm nekoč kupil Googlov LG Nexus 5.

Full updatov.
Sem gledal na to kot plus, potem pa so vedno neki sfukal, tko da sm bil full vesel k sm šel na Huawei k je blo manj updatov, ma nikol niso nč sfukal z njimi.

Predlagaš da nehamo stvari posodabljat pa bo svet lepši? :). Google je bil v časih LG Nexus-a pomoje edini ki je sploh ponujal kakršne koli posodobitve, večina OEM-jev je pač 1x na leto ponudila nov Android in je blo to to. Ko je prisel nek critical security vulnerability pač večina OEM-jev ni o tem sploh poročala, kaj šele ponudila fix-a. Definitivno se kdaj pa kdaj stvari pokvarijo med mesečnimi patchi, sam razmerje med tem, koliko stvari popravijo in koliko pokvarijo govori v prid mesečnih posodobitev :). Ponavadi je tako, da manj updatov čez čas pomeni manjša varnost, primeren kompromis za to mora pa sprejeti vsak posameznik.

Magic1 ::

Jah, vedno so lahko težave, če je veliko popravkov, ali malo. Jaz imam problem, da je telefon dobil zadnji update na A13 (prodajal se je še pol leta nazaj). Poraba v mirovanju je dvojno prejšnjega. Kaj naj zdaj? Popravkov ne bo več in z zadnjim se niso potrudili(hoteli). Nikoli ne veš, kaj bo zadnji update prinesel.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pobcc ::

blackbird42 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Preberita zadnjih par strani teme, obstaja fix za nedosegljivost.
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Ta fix v roku enega meseca ne bo več potreben, ko pride ven uradna verzija Android 14.
Dela out-of-the-box tako VoLTE, VoWiFi kot 5G. Govorim za Telekom in A1. Za Telemach pa ne vem.


Ne razumem ravno teh težav z nedosegljivostjo najbolj. Imam še starejši telefon, ki itak ne podpira 5G, mi pa doma preklaplja med 4G in VoLTE (VoLTE očitni ni vedno na voljo), pa nikoli nimam nobenih težav glede nedosegljivosti. Sedaj pa če grem jaz na pixel 7a, kjer mi 5G v mojem koncu itak ne bo delal, VoLTE pa tudi ni ves čas (vsaj sodeč po mojem trenutnem) telefonu, bom torej imel težav z fix-om oz. novim Androin 14.

p0ki ::

Kupujem nov telefon, dokaj nujno. Gledam in sem bil navdušen nad Pixel 7 PRO, dokler nisem začel brat o bateriji. Verjetno lahko pričakujemo v kratkem kak update, ko bo to po rihtal, ali ne? V dilemi sem, imam ga za v amazon košarici...
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

vinkop ::

p0ki je izjavil:

Kupujem nov telefon, dokaj nujno. Gledam in sem bil navdušen nad Pixel 7 PRO, dokler nisem začel brat o bateriji. Verjetno lahko pričakujemo v kratkem kak update, ko bo to po rihtal, ali ne? V dilemi sem, imam ga za v amazon košarici...

Jaz sem bil isto navdušen, da bi kupil 7 PRO, ampak ob vseh teh poporodnih težavah z pixli, sem zaenkrat odnehal z nabavo. Če se ti mudi in da ne bi rad imel preveč nevšečnosti, izberi S23+ in boš miren.

akulp ::

Jaz imam P7P. Nobenih težav z baterijo.

Uporabljam pa sicer tzdu PixelIMS, že dolgo, tudi nobenih težav do zdaj.
Lukcc

Jerry000 ::

Morate se nekaj zavedat. Ko berete na forumih glede naprav, bodo VEDNO prevladali negativni komentarji. Ker uporabniki ki so zadovoljni z napravo, nimajo potrebe po "jamranju" in lepo uživajo. Uporabniki katerih naprave so v napaki, pa seveda imajo motivacijo pisat po forumih. O pixel 2 xl se je tudi bralo veliko o napačnih barvah, blue halo, in ne vem kaj še vse ampak moj 2XL je delal ko urca, brez napak. Če ti je naprava všeč, go for it, ne se tok naslanjat na forum komentarje, je dobro vedet, ampak ne jih jmati za sveto načelo.

PARTyZAN ::

Mogoče, ampak v tem primeru so znane težave pri osnovni funkcionalnosti ki jih lahko pričakujejo praktično vsi uporabniki slovenskih operaterjev. Niso to neki manjši nitpicki.

Magic1 ::

Sam to verjetno že opaziš v roku enega meseca uporabe. Pač moraš uveljavljat stvarno napako in vrneš. Zato jaz najraje kupim telefon od Amazona, kjer ne komplicirajo. Nazadnje so mi po mesecu in pol brez komplikacij vrnili denar, ko sem imel težave s omrežjem.
Magic

akulp ::

Dodatno je bil tu problem, da ob lansiranju telefona teh težav ni bilo. Vem, ker sem imel telefon med prvimi pri nas, uvožen iz DE. Nastal je potem z 2. ali 3. nadgradnjo, ne spomnim se točno.

Se je pa s PixelIMS tudi povsem rešilo in ker je to aktivirati res zelo preprosta zadeva, ne razumem, zakaj ne bi vzel tega telefona, sploh če ti je kamera in "clean" OS pomembna zadeva.
Lukcc

OK.d ::

Ali mogoče kdo ve kje nabaviti kvalitetni zaslon za 4a5G.
Namreč telefon mi je padel na ploh in se je povsem razlil ekran, zaščitno steklo pa je ostalo nedotaknjeno:P
LPOK.d

PINki ::

Meni so na navadnem 4a menjali na Mobistekla.

OK.d ::

Za 165€ ga že sam 2x zamenjam:P
LPOK.d
««
55 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151279 (2649) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810127 (7003) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146438 (2698) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410203 (7214) blackbfm

Več podobnih tem