» »

Google Pixel

Google Pixel

««
56 / 70
»»

beta1 ::

Je kdo imel težave z VoLTE patchem oz. s Shizukom in PixelIMS?

Moj novi Pixel 6a, se random reboota. Lahko zdrži 1uro ali 75ur. Enkrat se bo rebootal.

Enkrat je se je rebootal sredi VoLTE klica. Parkrat pa sploh ni imel več slike, se ni hotel zbuditi iz lock screena. Sem ga mogel force restart power+volUP.
Tudi po končanem VoLTE klicu, je se zabrickal, črn ekran, da sem mogel narediti force-restart.

Hudo moteče, glede na to, da sem telefon kupil z razlogom, da gor teče požegnana aplikacija za merjenje sladkorja.
2x me telefon ni opozoril na nizek cuker, ker je bil rebootan in app ni delal v ozadju. Tak da sem mel kar fajno hypo.

Dejansko popolnoma enako je inštaliran, enaki appsi, praktično iste nastavitve, kot moj Pixel3 s katerim nisem imel problemov.

Sedaj sem vse nastavitve VoLTE Patcha dal nazaj in zbrisal shizuka in pixelIMS. Trenutno se ni rebootal 23h, kar je OK.

Vse probal, razen safe mode in fastory restore.

Sem pa na Telemachu. SIM kartica je fizična, stara cca 6.mesecev.

Kaka ideja in feedback?
Huawei LTE CPE master.

dejanslo ::

Not an expert here, samo meni to ne deluje kot problem tega patcha, verjetno je kaj drugega narobe s telefonom. Če je nov, bi ga jaz reklamiral.

Mimogrede, od zadnjega updejta v začetku julija do danes nisem ponovno popatchal pa v vmesnem času nisem dobil nobenega SMSa o nedosegljivosti ali izkusil kakšnih težav. Morda jim je celo uspelo porihtati? A1 bob here.
There`s More Than One Way To Do It

beta1 ::

To je meni tudi malo tak-tak.

Vse kar sem naredil je bil odstranitev patcha. Zdaj ze 30h brez reboota. Bom sedaj pustil tako kot je.

Koliko sem bral za nazaj, ste praktično na Telekom in A1 omrežju.

Da ima Telemach kakšne posebne specifikacije?

Če nebo ok, bom reklamiral. Počakam na Android14. Naj bi prišel uradni čez 1 mesec.

42+ ur
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

dev ::

Meni se tudi 6a reboota vsake toliko časa, ampak je vedno enak vzorec. Najprej zmrzne Firefox (ponavadi YouTube), potem ga ubijem in lahko normalno naprej uporabljam. Ko ga pa zaklenem pa reboot cež par sekund. Zelo moteče od začetka ko nisem vedel, da se je zgodil reboot in sem bil posledično nedosegljiv. Zdaj sem se že navadil, počakam da gre reboot skozi ali pa ga sam rebootam ko se to zgodi. Sem našel na internetu, da imajo tudi drugi enake težave.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

beta1 ::

Maaah

To je popolnoma tilt za mene.

Reebota se in caka pred lock screenom. Aplikacija za senzor sladkorja ne starta in potem mi ne sprozi alarma.
2x mi je hudo sladkor padel, ko bi lahko drugace pravi cas preprecil.

Popolnoma nezanesljivo in tudi nevarno.

Zdaj sem ta patch odstranil. Tece ze 50h+. Bomo vidli. Reebot me ne moti, ce bi se tu pa tam zgodil, samo tako pogosto je pa prevec nezanesljivo.

Zdaj bom testiral. Pocakal bom na Android 14. Ce bo isto, bom reklamiral telefon.
Huawei LTE CPE master.

ZveeZ ::

Je pa zanimivo, da se o takih bugih pogovarjamo v Pixel temi, kateri veljajo za "creme de la creme" androida (sw wise).
Priznam, da se ne spomnem kdaj sem nazadnje dozivel reboot telefona.

Imho bi Google moral vztrajati s Qualcommovimi SoC-i. 7+gen2 izgleda prav mamljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

vinkop ::

Po moje se to dogaja, ker google sam pogojuje v katerih državah je(bo) telefon podprt, kar je seveda absurd v današnjih časih. Ali ima pixel iste težave tudi v podprtih državah ???

beta1 ::

Jaz dejansko testiram zdaj, če je krivec ta VoLTE patch. Samo to je sedaj sprememba, da sem ponastavil in zbrisal. Vse ostalo in uporaba popolnoma enaka.

Trenutno je Up time čez 52h.

Klici so 2G in 3G (telemach).

Poročam, če je krivec ali ne.
Huawei LTE CPE master.

user-pass ::

vinkop je izjavil:

Po moje se to dogaja, ker google sam pogojuje v katerih državah je(bo) telefon podprt, kar je seveda absurd v današnjih časih. Ali ima pixel iste težave tudi v podprtih državah ???

P7Pro, nobenih tezav v Nemciji, dejansko z nicemer razen z baterijo, ki je svoh in samo izjemoma zdrzi en dan.

OK.d ::

vinkop je izjavil:

Po moje se to dogaja, ker google sam pogojuje v katerih državah je(bo) telefon podprt, kar je seveda absurd v današnjih časih. Ali ima pixel iste težave tudi v podprtih državah ???

..be se Googlu za Slo in podobne.
LPOK.d

bzp ::

P7, brez tistega patcha, nikoli doživel reboot telefona. Trenutni uptime 263 ur, rebootam kadar updejti to zahtevajo. Ne uporabljam Firefoxa (nekdo zgoraj je napisal da se vzorec začne s freezom Firefoxa).

beta1 ::

Še testiram. Trenutno ne morem potrditi, ne ovreči gledte LTE patch. Sumim nekaj popolnoma drugega in sedaj to testiram. Sporočim, če kaj ugotovim. Lp
Huawei LTE CPE master.

opajan ::

beta1 je izjavil:

Še testiram. Trenutno ne morem potrditi, ne ovreči gledte LTE patch. Sumim nekaj popolnoma drugega in sedaj to testiram. Sporočim, če kaj ugotovim. Lp

Patch pomoje ne more biti razlog za tvoje tezave. Razen ce bi bil specificno samo na pixel 6a problem. Kar je pa malo verjetno.
Lahko povem, da patch uporabljam ze cisto od zacetka, ko je ven prisel. Se nikoli nisem imel nobenega reboota telefona. Imam pa pixel 6.

beta1 ::

Ni patch. Lahko skoraj zagotovo potrdim.

Vse kar sem poskusil, nisem nasel krivca.

Ali je nekaj slo narobe pri updatanju ali je pa hw defekt.

Pocakal bom na Android 14. Potem pa se lahko probam factory reset.

Z Pixlom3 pa nobenih tezav in je vse enako.
Huawei LTE CPE master.

dev ::

@beta1 uporabljaš Firefox na telefonu? https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

beta1 ::

Ne. Ne uporabljam Firefoxa.

Reebot je najbolj pogost po 30h in 40h delovanja. Kot da se neki cache zabaše.

Imam pa več kot ne samo essential appse- Google in Microsoft.

Ne najdem krivca.

91h+
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

iDare ::

Zakaj moj Pixel 7 PRO nima opcije vklopiti prilagodljive baterije? Veliko o tem lahko preberem na spletu, vendar te opcije na svojem telefonu ne najdem? Baje, da lahko precej izboljša baterijo...

plut0n ::

nimas te opcije pod settings>battery>adaptive preferences>obkljukas obe opciji?

damjankov ::

Ce uporabljas A14 beta 4.1 je ta opcija izginila.
To sem opazil pri svojem P7P

Zgodovina sprememb…

plut0n ::

sem na androidu 13, nism vedu da bi lahko na beti ta opcija zginila

ZveeZ ::

Mogoce je v A14 ta opcija vklopljena po defaultu ter je ni mogice izklopiti?
Oz, da ima A14 tak battery management, da je adaptive battery obsolete.

iDare ::

Jap, beta program. Je pa 5G :P
ampak skoz piše 4G, haha.

Pinturicchio ::

 Slika

Slika


Android 14 beta

Zgodovina sprememb…

iDare ::

Pinturicchio je izjavil:

 Slika

Slika


Android 14 beta


to ni ista stvar...

govorim o tem
 Adaptivna baterija

Adaptivna baterija

OK.d ::

plut0n je izjavil:

sem na androidu 13, nism vedu da bi lahko na beti ta opcija zginila

Saj je boljše da je izginila, saj povzroča ravno kontra efekt.
LPOK.d

Pinturicchio ::

dMitja ::

Moja ima Pixel 7, na telekomovem omrežju, in ji seveda hrušči zvok vsakič, ko je klic predolg.

Odpravita Shizuko in PixelIMS ta problem?

Najlepša hvala

dev ::

V Android 14 bi naj bilo to urejeno kakor poročajo beta uporabniki, tako da če še malo počakaš se bo samo rešilo (upajmo).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

rini ::

Nov telefon za 500 eur in se moraš dodatno poigrati z nastavitvami, saj v nasprotnem primeru zvok, ki je osnovna funkcija aparata, ruži. In to se očitno še dobro trži.

PARTyZAN ::

Načeloma so težave samo pri ljudeh, ki s(m)o se potrudili da smo telefon uvozili v nepodprto državo. Bolj ali manj smo statistična napaka :).
Sem se pa iz te izkušnje naučil, da se splača počakat kakšen mesec ali dva da se early adopterji soočijo s težavami, pa po tem pretehtaš, če so deal breakerji ali ne.

rini ::

Je že v planu 15 pro z USB-C, pa verjetno bo prej kot mesec, potem pa bom pustil, da telefon dela zame naslednjih 5 let.

dMitja ::

rini je izjavil:

Nov telefon za 500 eur in se moraš dodatno poigrati z nastavitvami, saj v nasprotnem primeru zvok, ki je osnovna funkcija aparata, ruži. In to se očitno še dobro trži.


Ja, vsak se enkrat opeče. Vem za drugič.

MarkoMan ::

Ker me 5g srbi ze odkar imam pixel 6, sem poizkusil z 14 beta. Ne priporočam. Telefon se ni prizgal, pomagalo je pover + volumen tipki drzis 15s in gres prek safe boota. Hvala bogu je pisalo instalation failed, sem se kr odjavil iz beta poizkusov :)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MPM ::

Počakaj še kakšne dva tedna, da pride final.
Si pa mislim, da bo (ko bo 5G omogočen), večina čez čas omejila na 4G zaradi same porabe baterije. Razen če imaš res veliko potrebo po višji hitrosti in ti paket (in omrežje) to omogoča.
VoLTE je pa zelo fajn.

fftorettol ::

Dva dni nazaj sem upgrejdal na Android 14 beta 5 na Pixel 7. Zaenkrat pozitivno presenečen. Končno dela VoLTE in 5G, presenetljivo pa dela tud NLB Pay in NLB Klik. Zaenkrat nisem opazil kakšnih bugov ali crashov, zvok ob klicih ne hrešči več + signal mi bolš lovi kot prej na Android 13. Končno :)

acookook ::

Javi, ko bosta Pay in Klik crknila na uradni verziji A14.:))
.

fftorettol ::

acookook je izjavil:

Javi, ko bosta Pay in Klik crknila na uradni verziji A14.:))

Načeloma je SDK version že novejši, tko da načeloma je to to, je pa res da pri NLBju nebi bil presenečen če bi spet potrebovali do januarja/februarja da bi podprli latest Android :)).

blackbird42 ::

Če se prav spomnim s Klik-om ni bilo nikoli težav pri upgrade-u na novo verzijo.
Pay pa tud nebi smel bit več problem pri upgrade-ih, glede na to da so funkcijo plačevanja preselili v Wallet.

BiHix ::

Iz A12 na A13 s Klikom ni bilo težav, je pa Rekono služil kot nadomestilo Pay pri potrjevanju on-line plačil. Mesece kasneje je ena od nadgradenj Pay avtomatsko spet prevzela potrjevanja nase.

fftorettol ::

blackbird42 je izjavil:

Če se prav spomnim s Klik-om ni bilo nikoli težav pri upgrade-u na novo verzijo.
Pay pa tud nebi smel bit več problem pri upgrade-ih, glede na to da so funkcijo plačevanja preselili v Wallet.


Iz A11 na A12 sem jim težil pomoje 1x na teden od julija do decembra, ker mi ni delal niti NLB Pay niti NLB Klik-in ker ni blo druge opcije kakor da račune plačujem na banki + to je blo glih takrat, ko so forcal da lahko spletna plačila potrjuješ samo preko NLB Pay in je šlo vse v maloro :D. Takrat sem začel uporabljat Revolut kot primary bank and I'm not going back. Vsaj dokler ga bodo tkole sral. Na NLB Pay ti pa itak pobrišejo storage na vsake 3 posodobitve, tko da glih takrat ko bo gužva na blagajni ti bo NLB Pay zahteval, da moraš davčno vpisat, so no thanks :D. Ajde je pa res, da so primankljaj tehničnega znanja pri NLB Pay zdej rešili preko Google Wallet kar se tiče plačevanja, še vedno pa rabiš NLB Pay za potrjevanje spletnih plačil.

Zgodovina sprememb…

jure2610 ::

A je kdo že na A14 probal delovanje appa mDenarnice in mbank@net od NoveKBM "otp banka"?

thaway348 ::

mDenarnica in mBanka@whatever delata

krho ::

Sigh. Mojega 4a je danes očitno pobralo. Že med tednom se je 1x kar resetiral. Danes pa je telefon mrtev. Je že 2h na polnilcu pa sem 90%, de je bila baterija na vsaj 30% danes zjutraj. Držanje Power on tipke 8s+ ne zaleže.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

6a pri electronic4you je 380EUR, 7a je pa 480EUR, Men se 7a ne zdi vreden 100EUR več, če bi vsaj baterijo hitreje polnil, pa še to ne. NA nemškem amazonu 6a ni več, 7a je pa cenovno isto, ker meni pravijo da bi mi zaračunali poštnino, kljub novici, da je kao brezplačna nad 60EUR.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

beta1 ::

Probaj power on + Vol+ drzati 30s
Huawei LTE CPE master.

krho ::

beta1 je izjavil:

Probaj power on + Vol+ drzati 30s

Nobena kombinacija ne prime vse probal in držal več kot 30s: Pwr only, Pwr in Vol down, Pwr in Vol up
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Djole ::

krho je izjavil:

6a pri electronic4you je 380EUR, 7a je pa 480EUR, Men se 7a ne zdi vreden 100EUR več, če bi vsaj baterijo hitreje polnil, pa še to ne. NA nemškem amazonu 6a ni več, 7a je pa cenovno isto, ker meni pravijo da bi mi zaračunali poštnino, kljub novici, da je kao brezplačna nad 60EUR.

Vceraj ali 2 dni nazaj je bil 6a na amazon.co.uk 300€ + 10€ postnine

Boobiz ::

Meni je na P6 in bobu VoLTE patch nehal delovat. Fon mi javi da je vse OK, a klicat ne gre in tudi dosegljiv nisem dokler ne vklopim "allow 2G".

Ima kdo podobne tezave?
I'm drunk, what's your excuse?

MPM ::

Sem ravno opazil ja. Se pa spomnim da je bil nek connectivity update dan ali dva nazaj. Mogoče bo spet treba patch pognat, mogoče pa naslednji teden pride A14 in bo konec s tem patchanjem.

pero50 ::

Ima kdo doma razbitega pixla 3, lahko je v nedelujočem stanju?

Nekaj mi štrajka noise cancelation in predvidevam, da je težava v enem od mikrofonov
««
56 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151918 (3288) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810417 (7293) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146493 (2753) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410280 (7291) blackbfm

Več podobnih tem