» »

Google Pixel

Google Pixel

««
54 / 69
»»

OK.d ::

Aha, to tudi mene moti in ne vem kakšno bom sploh imel alternativo za zamenjavo 4a5G drugo leto?
Mogoče bo pa že Nothing 2 ali 3 dostojen nadomestek za Pixla.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

PARTyZAN ::

Ne projicirat svojih fetišev na druge, no.

Sej ne da bi kink shamu al pa kej.

PrimozR ::

OK.d je izjavil:

Aha, to tudi mene moti in ne vem kakšno bom sploh imel alternativo za zamenjavo 4a5G drugo leto?
Mogoče bo pa že Nothing 2 ali 3 dostojen nadomestek za Pixla.

6a, verjetno tudi 7a, ima precej manj izrazit vizir.

PrimozR ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Clone ::

Za 50€ razlike je 7 boljši nakup. Izdelava, kamera,... 7a ko pade pod 400 ali pa celo 350 bo dober nakup.

Sam bi bil že s 6a zadovoljen.

MPM ::

A14b3 je zunaj in baje ima novo verzijo modema. Je kdo probal 5G, VoLTE pri nas s to verzijo?

5erson ::

A ima še kdo probleme s tem, da tedensko dobiva v pogovor sporočila od Google G-xxxx is your Google verification code. V gmailu pod activity ne najdem nič sumljivega.

blackbird42 ::

5erson je izjavil:

A ima še kdo probleme s tem, da tedensko dobiva v pogovor sporočila od Google G-xxxx is your Google verification code. V gmailu pod activity ne najdem nič sumljivega.

Tud jst sem dobil prejšnji teden na oba telefona/Google account-a tole. Ampak je bilo (vsaj za enkrat) samo enkrat.

pobcc ::

Že kdo tu lahko poda prve vtise Pixel-a 7a ? Se namreč zelo nagibam k njemu, čeprav se v tem trenutku, da dobit navadno 7-ko ugodneje oz. za podobno ceno

Excavator ::

MPM je izjavil:

A14b3 je zunaj in baje ima novo verzijo modema. Je kdo probal 5G, VoLTE pri nas s to verzijo?


Na Telemachu brez sprememb - kot pričakovano :)

Flegi ::

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.

MPM ::

Flegi je izjavil:

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.

Odlično! ne bo več potrebe po pixel VoLTE patchu. Za tist 5G mi je (zaenkrat) rahlo vseeno, ker na P6 ga veliko ljudi izklopi v kolikor je na voljo tudi LTE+ zaradi baterije in gretja - slabši modem kot na P7.

blackbird42 ::

Flegi je izjavil:

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.

:O Tole se pa super bere!

jopar ::

Na Pixel 7 Pro, je po zadnjem updejtu, na A1, omogočeno 5G.

MPM ::

jopar je izjavil:

Na Pixel 7 Pro, je po zadnjem updejtu, na A1, omogočeno 5G.


ful fajn. torej če ne s kakšno posodobitvijo prej, bo zadeva polno funkcionalna ob releasu A14.

opajan ::

jopar je izjavil:

Na Pixel 7 Pro, je po zadnjem updejtu, na A1, omogočeno 5G.

Misliš z beta update-om? Ne regularnim, ki ga vsi dobimo...

Dosan ::

jopar je izjavil:

Na Pixel 7 Pro, je po zadnjem updejtu, na A1, omogočeno 5G.


Poveš kaj več? Kakšen update? Sem na A1 pa mi kaže samo 4G.

Edit: Če se vklopi 5G dela, pardon :D YAY!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

MPM ::

Govorita o beta3 update-u?
Junijski naj bi v nekaterih državah omogočil VoLTE in 5G ampak pride z zamudo.

Flegi ::

Flegi je izjavil:

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.


Update: dela tudi 5G!

acookook ::

NLB appi tudi delajo?
.

Pinturicchio ::

Sem pred nakupom pixel 6a, pa me zanima kateri polnilec je primeren za njega?

blackbird42 ::

Flegi je izjavil:

Flegi je izjavil:

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.


Update: dela tudi 5G!

Uau .. tole pa je novica in presenečenje.
Drugač pa tud mene zanima kako je z NLB Pay (Klik ponavadi ni problem).

acookook ::

@blackbird42 Ponavadi je ravno problem s klikom. Tako ob updateu na 12ko kot na 13ko. Vsaj na 4a 5g.
.

Zoro3 ::

Potem samo na telemach ne dela VoLTE in 5G ali komu dela?

Excavator ::

Meni ne dela ne na telekomu, ne na telemachu. Sumim na to da Pixel 5 pač ni dobil podpore.

Djole ::

Pixel 7 na bobu tudi zaenkrat še nič

blackbird42 ::

acookook je izjavil:

@blackbird42 Ponavadi je ravno problem s klikom. Tako ob updateu na 12ko kot na 13ko. Vsaj na 4a 5g.

Ne, Klik je pri meni normalno deloval pri prehodu na iz 12 na 13 (Pixel 6). Skratka aplikacija za OTP in dostop do banke.
NLB Pay (NFC plačevanje, potrjevanje plačil, Flik) pa ni delovala.
In če se prav spomnim je bilo isto pri prehodu iz 11 na 12 (pri Pixel 3a XL)

acookook ::

Ma meni je oboje crknilo...
.

Curve Ball ::

Nlb kartice sedaj delajo v Google Wallet

Flegi ::

acookook je izjavil:

NLB appi tudi delajo?

Nimam NLB, Intesa, DBS in Google Wallet delajo normalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Flegi ()

blackbird42 ::

Curve Ball je izjavil:

Nlb kartice sedaj delajo v Google Wallet

To vem .. in super. Plačevanje je sedaj izgleda rešeno. Ni pa to glavni problem. Še vedno lahko plačaš s fizično kartico, če ti ne dela app na telefonu.
Problem je v potrjevanju spletnih plačil! In ja, vem za Recono. Ampak bi se ga rad izognil.

Dosan ::

blackbird42 je izjavil:

acookook je izjavil:

@blackbird42 Ponavadi je ravno problem s klikom. Tako ob updateu na 12ko kot na 13ko. Vsaj na 4a 5g.

Ne, Klik je pri meni normalno deloval pri prehodu na iz 12 na 13 (Pixel 6). Skratka aplikacija za OTP in dostop do banke.
NLB Pay (NFC plačevanje, potrjevanje plačil, Flik) pa ni delovala.
In če se prav spomnim je bilo isto pri prehodu iz 11 na 12 (pri Pixel 3a XL)



Dela Klik in Pay, na večih Pixlih, tudi na beta 14ki :)

thaway348 ::

Ima kdo A serijo in dela VoLTE na beti?
4a5g + A1 ne dela. Mogoce je to samo z Tensor razlicicami. Ce dela, takoj kupim za naslednjega.

blackbird42 ::

Sam za info .. vem za dva primera na A1, ko VoLTE ni delal kljub temu da je bil telefon uradno podprt (Samsung).
Klic na podporo je zadevo rešil. So oni vklopili VoLTE za telefonsko.
Tako da, najprej se prepričaj da/če imaš vključen VoLTE na svoji telefonski.

thaway348 ::

VoLTE je omogocen, eSim v s22+ in imam HD klice.

abazuu ::

A to pomeni da bo na re:do tud deloval 5G s Pixel 7?

igor0203 ::

Tisti ki ste na A1, kako ste pa vklopili 5G? Meni se vedno kaze samo 4G, v nastavitvah je nastavljeno preferred na 5G

Sydney ::

Pozdrav,
skrajni čas je da kupim nov telefon. poleg vseh običnih stvari (zmogljiv, cena, dobra kamera...) mi je zelo pomembna tudi velikost in 6,1 inch zaslona mi je popolno. Skratka iz tega vidika se mi je google pixel 6a res dopadel. sem pa zdej preletela to temo in sem v pomislekih. a je res toliko več dela/problemov s tem telefonom ter če je potemtakem vredno. res bom zelo hvaležna vsakega mnenja tle :)

Nejkoy ::

Punci sem kupil Pixel 6A približno pol leta nazaj. Deluje perfektno, za ta denar boljšega ni. Zanj sem plačal 299€.

AgiZ ::

Za veliko večino uporabnikov je kompliciranje glede 5G, VoWiFi in VoLTE brezpredmetno.
Ko ga kupiš ga začneš uporabljat in to je to. Nobenih problemov, komplikacij.

Vse zgornje funkcije so že na voljo ali pa bodo prišle v prihodnosti (odvisno od ponudnika mobilnega omrežja, Googla,...), tako da se tudi s tem ni potrebno ubadat.

Sem dokaj nestandarden uporabnik, pa kljub temu ne čutim potrebe po testiranju katerekoli od zgornjih funkcionalnost, ker jih enostavno ne rabim. V bistvu jih malokdo.

Če pa imaš specifično potrebo po kaki funkcionalnosti pa se posvetiš zadevi.

drzni86 ::

Nejkoy je izjavil:

Punci sem kupil Pixel 6A približno pol leta nazaj. Deluje perfektno, za ta denar boljšega ni. Zanj sem plačal 299€.


Moja pa je precej nezadovoljna z njim predvsem zaradi bistveno slabšega sprejema signala (v pritličju poslovne stavbe ji praktično ne dela podatkovna povezava) glede na njen predhodni Huawei P20 pri katerem je na enaki lokaciji podatkovna povezava delovala brez problema. pravi, da bo šla kar nazaj na P20. :)

thaway348 ::

AgiZ je izjavil:

Za veliko večino uporabnikov je kompliciranje glede 5G, VoWiFi in VoLTE brezpredmetno.
Ko ga kupiš ga začneš uporabljat in to je to. Nobenih problemov, komplikacij.

Vse zgornje funkcije so že na voljo ali pa bodo prišle v prihodnosti (odvisno od ponudnika mobilnega omrežja, Googla,...), tako da se tudi s tem ni potrebno ubadat.

Sem dokaj nestandarden uporabnik, pa kljub temu ne čutim potrebe po testiranju katerekoli od zgornjih funkcionalnost, ker jih enostavno ne rabim. V bistvu jih malokdo.

Če pa imaš specifično potrebo po kaki funkcionalnosti pa se posvetiš zadevi.


Je kompliciranje, ker se je Google odlocil te zadeve zakleniti na pozegnane drzave (whitelist).
Drugod dela brez posvecanja zadevam.

Ce ti je ok imeti slabso kakovost klicev in padec na 2g (3g gre na pokopalisce) ter ne prejemat nobenih sporocil med dalsimi pogovori (podatki padejo dol) je potem kul.

MPM ::

thaway348 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Za veliko večino uporabnikov je kompliciranje glede 5G, VoWiFi in VoLTE brezpredmetno.
Ko ga kupiš ga začneš uporabljat in to je to. Nobenih problemov, komplikacij.

Vse zgornje funkcije so že na voljo ali pa bodo prišle v prihodnosti (odvisno od ponudnika mobilnega omrežja, Googla,...), tako da se tudi s tem ni potrebno ubadat.

Sem dokaj nestandarden uporabnik, pa kljub temu ne čutim potrebe po testiranju katerekoli od zgornjih funkcionalnost, ker jih enostavno ne rabim. V bistvu jih malokdo.

Če pa imaš specifično potrebo po kaki funkcionalnosti pa se posvetiš zadevi.


Je kompliciranje, ker se je Google odlocil te zadeve zakleniti na pozegnane drzave (whitelist).
Drugod dela brez posvecanja zadevam.

Ce ti je ok imeti slabso kakovost klicev in padec na 2g (3g gre na pokopalisce) ter ne prejemat nobenih sporocil med dalsimi pogovori (podatki padejo dol) je potem kul.


No, ampak očitno se bo to s prihodom A14 (verjetno avgusta, september) spremenilo. Vsaj po poročanju beta testerjev.

thaway348 ::

Upam da bo res tako in da bo tudi v koncni razlicici, ker grem takoj nazaj.

paket ::

Flegi je izjavil:

Flegi je izjavil:

Pixel 6 PRO z Android 14, Beta 3: VoLTE in VoWiFi (končno) delata , 5G še ne. Na Telekomu.


Update: dela tudi 5G!


Pixel 6a, android 14 beta 3.

5G deluje, po vnosu *#*#4636#*#* izpis, da VoLTE deluje, VoWiFi pa ne.
NLB Klik in Pay delujeta, vnos kartice v Google Pay (totally unrelated) pa še vedno ne.

Enjoy.

edit; A1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paket ()

thaway348 ::

Hvala za ta info, VoWifi mislim da A1 itak ne podira.
To je spodbudna novica :)

PrimozR ::

Sydney je izjavil:

Pozdrav,
skrajni čas je da kupim nov telefon. poleg vseh običnih stvari (zmogljiv, cena, dobra kamera...) mi je zelo pomembna tudi velikost in 6,1 inch zaslona mi je popolno. Skratka iz tega vidika se mi je google pixel 6a res dopadel. sem pa zdej preletela to temo in sem v pomislekih. a je res toliko več dela/problemov s tem telefonom ter če je potemtakem vredno. res bom zelo hvaležna vsakega mnenja tle :)

FYI, 7a je leto mlajši in podobno velik. Sicer precej dražji...
Lahko pa jeseni pričakujemo Pixel 8, ki bo, kot kaže, še manjši od 6a, če je to faktor oz. prednost.

Pinturicchio ::

No, pa sem tudi jaz na koncu kupil pixel 6a. Moram povedat da sem s težkim srcem zapustil moj prejšnji Note 8 Pro, telefon je bil bomba. Za pixel sem se odločil predvsem zaradi velikosti in kamere. Hotel sem telefon za v žep in to sem tudi dobil. Je lepe oblike, kompakten. Zaslon po mojem mnenju ni nič posebnega, mogoče sem bil od začetka malo "šokiran" saj sem z večjega zaslona prešel na manjšega. Zaslon deluje nekako kot bi prevladovala yellow tint, pri Note 8 je dosti bolj sekala belina, je pa res da je ta bolj prijazen za oči. Všeč mi je pure software, brez reklam in ostale navlake. Zvok je odličen, prav tako pri klicih je zvok kristalno jasen, brez prekinjanja in kolcanja. Povezljivost je ok, nobenih težav pri wifi ali mobilnih podatkov. Za kamero nimam komentarja, slike so fantastične prav tako video. In za konec še baterija. Če z julijskim updateom ne bo popravek, bom telefon primoran prodati. Namreč zasledil sem velik battery drain in po treh dneh ugotovil, da se to dogaja samo v mobilnem omrežju. Torej, takoi ko telefon preklopi na mobilno omrežje se začne gret in baterija hitro upada. Tudi če nič ne delaš na telefonu. Na googlu sem našel ogromno istih primerov. Skratka, najbolj me je bilo strah povezljivosti, na koncu pa me je razočarala baterija. Upam da se to popravi, drugač bom resno razmislil o zamenjavi.

user-pass ::

Jaz imam iste izkusnje Pixlom 7 Pro. Baterija je porazna, vcasih polnim dvakrat na dan. Na kaksne izlete se ne upam iti brez powerbanka.

dominuspro ::

Zanimivo to z baterijo. Jaz imam sicer pixel 5 ampak sem z baterijo ful zadovoljen. Pa imam zmeraj vse vklopljeno - GPS, mobilni, wifi, bt, nfc...

V enem dnevu ga spraznim samo, če gledam tv ali z navigacijo.
Smo pa res lahko zelo različni pri uporabi.
««
54 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150532 (1902) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889746 (6622) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146384 (2644) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410125 (7136) blackbfm

Več podobnih tem