» »

Garancija rootanih/ custom rom telfeoni

Garancija rootanih/ custom rom telfeoni

Bada32 ::

Na kratko me je malo zanimalo kako je s tem pri nas. Zato sem se odločil malo poizvedeti. Naletel sem na https://fsfe.org/freesoftware/legal/fla... Torej naj bi garancija šezmeraj veljala kljub rootanju ozeroma naložitvi nove programske opreme. Ne velja pa v primeru, da lahko dokažejo, da telefon ne deluje pravilno ozeroma je uničen zaradi rootanja/naložitve nove programske opreme. Zato sem povprašal pri RAM2, te so preprosto odgovorili, da garancija ne velja če je telefon rootan itd.

Dr_M ::

Pri nas ti bodo vsi servisi zavrnili reklamacijo, ce si naredil kaksen poseg v software (root, custom rom), ne glede na to, kaj pise na tujih straneh (ali pa domacih).
Ce je to prav ali ne, naj vsak sam presodi, se vedno se pa lahko spustis v tozbo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Če strojna okvara ni posledica roota, slednji nima veze.

Dr_M ::

Ti to serviserjem povej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

TIRS, ZPS, proizvajalec,...

šernk ::

Garancija v primeru roota ne velja, ker garancijske pogoje postavlja proizvajalec/serviser. Velja pa stvarna napaka, prve pol leta dokazujejo oni da je napaka posledica roota, naslednje leto in pol dokazuješ ti, da napaka ni posledica roota ali česarkoli drugega in da je to pač normalna okvara.

seveda to velja v primeru da prideš do sodišča v kar močno dvomim, ker moje mnenje je da proizvajalec nima jajc it na sodišče, ker bi ga ena izgubljena tožba v EU udarila konkretno po žepu saj bi potem kupci dobili dejansko moč. Imaš pa na svoji strani kot kupec praktično vse od EU komisije do vseh zvez potrošnikov in so proizvajalci v boju proti temu dejansko sami in predvidevam da kdor resno zagrozi s tožbo preko odvetnika dobi v trenutku nov telefon drugače bi zagotovo kje kakšna tožba glede tega že obstajala.

problem nastane le da z rootom ti telefon lahko naviješ, ampak če tega ne narediš ne bodo mogli dokazat, da je zaradi tega telefon crknil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

klinker ::

S samim rootom telefona ne mores unicit.
Drugo so custom kerneli in romi ki omogocajo poseg v strojno opremo.

Dr_M ::

bluefish je izjavil:

TIRS, ZPS, proizvajalec,...



In po vseh teh letih se vedno nic iz tega. Komedija predlog.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Jasno. Če na vsake toliko časa kapne en s pritožbo, ni pričakovati sprememb.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Pri nas ti bodo vsi servisi zavrnili reklamacijo, ce si naredil kaksen poseg v software (root, custom rom), ne glede na to, kaj pise na tujih straneh (ali pa domacih).
Ce je to prav ali ne, naj vsak sam presodi, se vedno se pa lahko spustis v tozbo.

Sem 2x nesel rootan telefon na servis in nikoli ni bilo zavrnjeno.

To je tako kot Apple garancija, ko vsi mislijo da imajo 1 leto imajo v resnici pa 2.

Razširjene bajke, nobeden si pa ne upa nič zinit.

Dr_M ::

1. Ali lazes.
2. Ni bil ram2 ali toptime.

Pick one.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

1. Ali lazes.
2. Ni bil ram2 ali toptime.

Pick one.

Ram2. Rootan S3 ter rootan S4. Ni sicer najnovejša izkušnja, ampak vseeno. Nihče ni kompliciral glede tega.

Rias Gremory ::

Bluefish ima prav. Na žalost je v praksi drugače. :8)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lonewolf_ ::

Svojga samsunga S+ sem imel rootanega s cyanogenom, vendar sem ga pred servisem od-rootal. Matično ploščo so bp takrat potem menjali in niso nič komplicirali... OS sploh niso opazili, da je cyanogen očitno. Če si sposoben rootat si sposoben tudi unrootat. Bilo je pri ram2
Dvomim, da se nekak ubadajo s tem...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

OZZY ::

Mislim, da je bil članek tudi na računalniškh novicah ali siol. Nekaj podobno linku zgoraj, da root ne izniči garancije.

sem našel ta članek: http://www.racunalniske-novice.com/novi...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

slatibar ::

Preberite si tole izkušnjo uporabnika Mič je pravi Tič (brez heca).

http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...

Kar pa se tiče unroota, nekje se da (skriti root), zato se je dobro prej pozanimati kateri telefon to omogoča.

next3steps ::

M-XXXX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pri nas ti bodo vsi servisi zavrnili reklamacijo, ce si naredil kaksen poseg v software (root, custom rom), ne glede na to, kaj pise na tujih straneh (ali pa domacih).
Ce je to prav ali ne, naj vsak sam presodi, se vedno se pa lahko spustis v tozbo.

Sem 2x nesel rootan telefon na servis in nikoli ni bilo zavrnjeno.

To je tako kot Apple garancija, ko vsi mislijo da imajo 1 leto imajo v resnici pa 2.

Razširjene bajke, nobeden si pa ne upa nič zinit.

Po SNSu sem večkrat prebral, da glede roota (jailbreaka) najmanj jajca Apple oziroma njega serviserji.

N0t0ri0us ::

Sem nesel rootan note2 na servis. Zavrnjeno (lahko bo pobrisal binary ampak je na netu povsod pisalo, da mora veljat garancija). telefon se je polnil celo večnost - 10%/h

Ni pomagalo nič.. ne tirs ne zps ne pisanje povsod okrog.. v tožbo pa seveda nisem šel. Sem zamenjal sam ta del za 10$ in je bilo OK

odgovor servisa:
Prosim obrnite se direktno na podjetje Samsung za več informacij.
Hvala za razumevanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37188460 (30634) theStranger
»

Samsung Galaxy S7 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
122091 (1911) roko granata
»

Zakaj rootat?

Oddelek: Mobilne tehnologije
153716 (3224) exibo
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726151140 (124763) markezii
»

Zakaj "root" telefona? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11630781 (26059) CaqKa

Več podobnih tem