» »

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

Mare2 ::

Glede garancije boš moral "linkat" kako slovensko stran. Npr. pri RAM2. Kaj oni rečejo je pomembno in ne kar ti. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

M-XXXX ::

Mare2 je izjavil:

Glede garancije boš moral "linkat" kako slovensko stran. Npr. pri RAM2. Kaj oni rečejo je pomembno in ne kar ti. :)

Pa ravno oni niso relevatni za to. Oni ti lahko govorijo karkoli želijo in hočejo.

Madonca a so zakoni nad podjetji ali so podjetja nad zakoni?

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Glede garancije boš moral "linkat" kako slovensko stran. Npr. pri RAM2. Kaj oni rečejo je pomembno in ne kar ti. :)

Pa ravno oni niso relevatni za to. Oni ti lahko govorijo karkoli želijo in hočejo.

Madonca a so zakoni nad podjetji ali so podjetja nad zakoni?


tisto kar si ti prilepli je samo direktiva in ne pa zakon a po drugi strani si podpisal ali potrdil da se strinjaš s garancijskimi pogoji.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

tisto kar si ti prilepli je samo direktiva in ne pa zakon a po drugi strani si podpisal ali potrdil da se strinjaš s garancijskimi pogoji.

Kot prvo kje sem podpisal kakšne garancijske pogoje?
Kot drugo: ti lahko podpišeš čisto karkoli ti oni dajo, ampak če je v nasprotju z (naprimer zakoni, uredbami,...) pač ne velja.


No uglavnem: poslal v garancijo že več mobitelov z rootom pa nikoli nisem imel težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

tisto kar si ti prilepli je samo direktiva in ne pa zakon a po drugi strani si podpisal ali potrdil da se strinjaš s garancijskimi pogoji.

Kot prvo kje sem podpisal kakšne garancijske pogoje?
Kot drugo: ti lahko podpišeš čisto karkoli ti oni dajo, ampak če je v nasprotju z (naprimer zakoni, uredbami,...) pač ne velja.


Samo a ni tako, če je v nasprotju z zakonom,da more proizvajalec to spremeniti, če ne je v težavah?

Ko kupiš telefon si dolžan spoštovati garancijske pogoje.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

Ko kupiš telefon si dolžan spoštovati garancijske pogoje.

Še enkrat rečem: nisi dolžen spoštovati če so v nasprotju.

Bizarno neumen primer: v garancijih pogojih piše, da moraš sosedu razbit avto preden neseš telefon v garancijo.

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

Ko kupiš telefon si dolžan spoštovati garancijske pogoje.

Še enkrat rečem: nisi dolžen spoštovati če so v nasprotju.

Bizarno neumen primer: v garancijih pogojih piše, da moraš sosedu razbit avto preden neseš telefon v garancijo.


Še enkrat vprašam: Samo a ni tako, če je v nasprotju z zakonom,da more proizvajalec to spremeniti, če ne je v težavah?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

Še enkrat vprašam: Samo a ni tako, če je v nasprotju z zakonom,da more proizvajalec to spremeniti, če ne je v težavah?

Ne vem. Bi pa predvideval, da ni potrebno.

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

Še enkrat vprašam: Samo a ni tako, če je v nasprotju z zakonom,da more proizvajalec to spremeniti, če ne je v težavah?

Ne vem. Bi pa predvideval, da ni potrebno.


Da, jaz svoje zaključim,ker vidim, da je nemogoče, da skupaj prideva in tudi smetiva to temo z najnim nestrinjanjem in offtopic debato.

Po moje, če je še vedno napisano v garancijskih pogojih pomeni eno od teh dveh stvari:
1.)Root še vedno izniči garancijo in ni v nasprotju s to direktivo.
2.)Noben še ni preverjal garancijskih pogojev proizvajalcev telefonov, kar je malo neverjetno, ker je ta direktiva zunaj par let že.

Glede tega:
No uglavnem: poslal v garancijo že več mobitelov z rootom pa nikoli nisem imel težav.

Serviser ni gledal na root, ker težava ni bila povezana z rootom ali pa se mu ni dalo ukvarjat z zavrnitvijo garancije a v obeh primerih gre za malomarnost serviserja.

no sedaj pa nazaj na originalno temo .
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PINki ::

@M-XXXX: Čudno, da ti niso nič rekli. Meni so že za ne-garancijsko popravilo (razbit ekran), ko sem prevzel telefon rekli, da uporabljam neoriginalno programsko opremo. "Ja, in?", je bil moj odgovor. Pa mi reče "Lahko škodi telefonu, ker software ni bil namenjen zanj" :))

Mare2 ::

Nekateri kar nekaj trdijo, brez osnove. Ampak še vedno nisem dobil odgovora, seveda brez rootanja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Imam eno vprašanje. Priklopljen sem na wifi in bi rad to delil preko tetheringa na Galaxy S6 s prenosnikom. Obstoja kak program za to, ker po defaultu Tethering izklopi wifi. :)

Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ivanuscha ::

Tethering je za deljenje mobilne povezave preko wifi. Ti pa bi rad delil wifi preko wifi??

M-XXXX ::

PINki je izjavil:

@M-XXXX: Čudno, da ti niso nič rekli. Meni so že za ne-garancijsko popravilo (razbit ekran), ko sem prevzel telefon rekli, da uporabljam neoriginalno programsko opremo. "Ja, in?", je bil moj odgovor. Pa mi reče "Lahko škodi telefonu, ker software ni bil namenjen zanj" :))

Moj takojšnji odgovor bi bil: a kar jaz pokličem izvedenca na vaše stroške, ki bo razložil kako programska oprema vpliva na razbit zaslon ali ga boste sami?

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

PINki je izjavil:

@M-XXXX: Čudno, da ti niso nič rekli. Meni so že za ne-garancijsko popravilo (razbit ekran), ko sem prevzel telefon rekli, da uporabljam neoriginalno programsko opremo. "Ja, in?", je bil moj odgovor. Pa mi reče "Lahko škodi telefonu, ker software ni bil namenjen zanj" :))

Moj takojšnji odgovor bi bil: a kar jaz pokličem izvedenca na vaše stroške, ki bo razložil kako programska oprema vpliva na razbit zaslon ali ga boste sami?


Programska oprema vpliva na zaslon to je dejstvo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

M-XXXX ::

Programska oprema vpliva na zaslon to je dejstvo

Absolutno se strinjam. Je pa na njih, da dokažejo, da ga je zjebala. Good luck with that.

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

Programska oprema vpliva na zaslon to je dejstvo

Absolutno se strinjam. Je pa na njih, da dokažejo, da ga je zjebala. Good luck with that.


zdaj je odvisno kako zjebala, da ti dol pade in se razbije ali da je neoriginalna programska oprema to naredila?

Sicer pa v obeh primerih ni več garancije.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Vidim,da se tukaj res ne morete uskladiti.Ti GSM lahko rootaš,če se ti kaj pokvari in lahko še vedno rutaš na orginal,tukaj ni nibenega problema,tole smo že prakticirali recimo na Samsung S4 in je šlo skozi sej ne morejo ugotoviti,če daš vse orginal gor.Medtem,ko je prijatelju rutana S5 kar ugasnila in se nikoli več prižgala je bila gladko zavrnjena,utemeljitev ni orginal FW gor in pika.

ziga1990 ::

TOP je izjavil:

Vidim,da se tukaj res ne morete uskladiti.Ti GSM lahko rootaš,če se ti kaj pokvari in lahko še vedno rutaš na orginal,tukaj ni nibenega problema,tole smo že prakticirali recimo na Samsung S4 in je šlo skozi sej ne morejo ugotoviti,če daš vse orginal gor.Medtem,ko je prijatelju rutana S5 kar ugasnila in se nikoli več prižgala je bila gladko zavrnjena,utemeljitev ni orginal FW gor in pika.


To je druga sam po eni strani pa ni ravno pošteno.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ivanuscha ::

Če smo že pri rootanju, ali po rootanju še vedno prihajajo original posodobitve androida?

M-XXXX ::

Sicer pa v obeh primerih ni več garancije.

Kot smo že rekli: spreminjanje softwera ne prekliče garancije.

Dajmo še eno primerjavo:

če na telefonu spremeniš softwere je enako kot, da na računalniku inštaliraš drug operacijski sistem. Si predstavljate, da bi nekdo trdil, da ti inštalacija windowsa XP ali pa Linuxa skensla garancijo? Ljudje bi mislili, da se ti je zmešalo.

ziga1990 ::

M-XXXX je izjavil:

Sicer pa v obeh primerih ni več garancije.

Kot smo že rekli: spreminjanje softwera ne prekliče garancije.

Dajmo še eno primerjavo:

če na telefonu spremeniš softwere je enako kot, da na računalniku inštaliraš drug operacijski sistem. Si predstavljate, da bi nekdo trdil, da ti inštalacija windowsa XP ali pa Linuxa skensla garancijo? Ljudje bi mislili, da se ti je zmešalo.


Napaka je velika razlika med računalnikom in Pametnim telefonom, razlaga:
Računalnik ima BIOSE ločene od operacijskega sistema med tem ko pa pametni telefon tega nima ločeno in je vse skupaj.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Mare2 ::

ivanuscha je izjavil:

Tethering je za deljenje mobilne povezave preko wifi. Ti pa bi rad delil wifi preko wifi??


Tako je. Verjetno obstoja program za to. Torej, da delim wifi preko wifi. :)

Npr. Unifi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ivanuscha ::

Smem vprašat v kakšnem primeru rabiš tole? Če imaš wifi, potem se lahko direkt povežeš nanjga z laptopom. Ali imaš situacijo da ti telefon lovi, laptop pa ne?

Mare2 ::

Telemachov Unifi deluje samo na SIM kartico GSM-ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ivanuscha ::

Mare2 ::

ivanuscha je izjavil:

Kaj pa tole?? http://telemach.si/Binary/577/e.-unifi-...

Hvala live ker si se potrudil. Bom probal naslednjič, ko pridem do tega wifi-ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

miraldi ::

Galaxy S6 ali Huawi Mato 8?
Kokr vidim po speči je glacna razlika v 1080p/1440p, 4Gb/3Gb ram, moc baterije.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

M-XXXX ::

ziga1990 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Sicer pa v obeh primerih ni več garancije.

Kot smo že rekli: spreminjanje softwera ne prekliče garancije.

Dajmo še eno primerjavo:

če na telefonu spremeniš softwere je enako kot, da na računalniku inštaliraš drug operacijski sistem. Si predstavljate, da bi nekdo trdil, da ti inštalacija windowsa XP ali pa Linuxa skensla garancijo? Ljudje bi mislili, da se ti je zmešalo.


Napaka je velika razlika med računalnikom in Pametnim telefonom, razlaga:
Računalnik ima BIOSE ločene od operacijskega sistema med tem ko pa pametni telefon tega nima ločeno in je vse skupaj.

Aha, potem če flashaš drug bios na matično, ti garancija na disk ali pa ram ali pa napajalnik ne velja?

Uglavnem kot sem že rekel in govori tudi evropska uredba: sprememba softwera ni razlog za zavračitev garancije. Isto kot niso nalepke na računalnikih in podobne bedarije na katere so prodajalci lovili neuke stranke.

starboi ::

miraldi je izjavil:

Galaxy S6 ali Huawi Mato 8?
Kokr vidim po speči je glacna razlika v 1080p/1440p, 4Gb/3Gb ram, moc baterije.


+ v kameri, ki je pri s6 med najboljšimi na trgu pametnih telefonov. HM8 je pa malo nad povprečjem.

Nesta ::

Zadnji upgrade na Android 6.0.1 je S6 gratov se bolj tekoč in z parimi fajn izboljšavami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Mare2 ::

Nesta je izjavil:

Zadnji upgrade na Android 6.0.1 je S6 gratov se bolj tekoč in z parimi fajn izboljšavami.

Ja, za rootane telefone.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

t3hn0 ::

nerootan telefon koncno dela normalno :)
^.^

LuGi ::

M-XXXX je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Sicer pa v obeh primerih ni več garancije.

Kot smo že rekli: spreminjanje softwera ne prekliče garancije.

Dajmo še eno primerjavo:

če na telefonu spremeniš softwere je enako kot, da na računalniku inštaliraš drug operacijski sistem. Si predstavljate, da bi nekdo trdil, da ti inštalacija windowsa XP ali pa Linuxa skensla garancijo? Ljudje bi mislili, da se ti je zmešalo.


Napaka je velika razlika med računalnikom in Pametnim telefonom, razlaga:
Računalnik ima BIOSE ločene od operacijskega sistema med tem ko pa pametni telefon tega nima ločeno in je vse skupaj.

Aha, potem če flashaš drug bios na matično, ti garancija na disk ali pa ram ali pa napajalnik ne velja?

Uglavnem kot sem že rekel in govori tudi evropska uredba: sprememba softwera ni razlog za zavračitev garancije. Isto kot niso nalepke na računalnikih in podobne bedarije na katere so prodajalci lovili neuke stranke.


Sej ti piše Warranty Void (0X1 > zavrnitev)?

Zakaj bučke prodajaš ljudem? Strošek bo nova osnovna plošča. In zato nebo RAM2 kriv..kljub temu da boste pizdli da so :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

M-XXXX ::

Vam še zdaj ni jasno kot kaže?

Ok še eno vprašanje? Kaj se zgodi, če ti naprimer v garancijskem listu in računu piše da je garancija za popolnoma nov telefon katerega si kupil v trgovini garancija 8 mesecev. Pod garancijski list in račun si se podpisal.
Koliko mesecev garancije ima izdelek?

ziga1990 ::

^^ elektronska naprava mora po zakonu imet 24 leti garancije, če proizvajalec nima bo v težavah z državo in ti mora dati 2 let garancije.

Root ti izniči garancijo in pika.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

Prosim, če si imetniki rootanih telefonov ustvarite drugo temo, ker je glupo čitat take neumnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

M-XXXX ::

ziga1990 je izjavil:

^^ elektronska naprava mora po zakonu imet 24 leti garancije, če proizvajalec nima bo v težavah z državo in ti mora dati 2 let garancije.

Root ti izniči garancijo in pika.

Aha, pa če ti nekdo napiše, da je 8 mesecev koliko je potem? 8 mesecev ali je mogoče toliko kot je določeno da mora biti?
A če ti prikaže nek text, da je garancija izničena to pomeni, da je garancija izničena ali je tako kot določajo države oziroma celo evropska unija?

Še enkrat, člankov na to temo je na tisoče:

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Seveda, pa je prodajalcu v interesu čim bolj prestrašiti stranke in vse nevedneže. To je isto kot so strašili, da neuradni servis avtomobila izniči tovarniško garancijo.

PS: zelo podoben primer je: koliko garancije ima Apple?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

ziga1990 ::

Je 24 mesecev.

1999/44/CE. Ta določa, da mora imeti vsaka elektronska naprava od proizvajalca dvoletno garancijsko dobo. To seveda velja tudi za programsko opremo. Če naprava preneha delovati zaradi nje, je potrošnik prav tako upravičen do brezplačnega popravila.

Ja samo to tukaj se sliši kot na programsko opremo od proizvajalca in ne na tretjo programsko opremo torej poseg v programsko opremo(root) izniči garancijo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

miraldi ::

Sem tud sam bolj za Galaxy S6 :) Huawei ne poznam kaj preveč..
Se splača počakat na S7? Kokr sem gledal ne bo neke omembe vreden razlike(reža za spominsko).
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

M-XXXX ::

Realne razlike med S6 in S7 so:
boljša kamera (v slabi svetlobi), podnevi neke večje razlike ni
Malo boljša baterija (ampak že pri S6 ni bila slaba)
Malo boljši procesor (ampak spet relativno nepomembno, ker je bil že v S6 odličen)
Vodotesen: lahko ti je zelo pomembno, lahko nič.
SD kartica: beri zgoraj?
Ostalih večjih razlik dejansko ni.

S7 je od oka trenutno še enkrat dražji od S6. Če je vredno naj presodi vsak sam.

jan_g ::

So še druge malenkosti kot npr. always-on display in boljše upravljanje s pomnilnikom (vsaj glede na prve teste). Ampak ja, boljša kamera, vodotesnost in sd kartica so glavne prednosti. EDIT: do konca marca ob nakupu dobiš zraven 3D očala, drugače pa bo kot običajno pri flagshipih cena padla za ~$200 čez 3 do 4 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

M-XXXX ::

boljše upravljanje s pomnilnikom (vsaj glede na prve teste).

Zadeva naj bi bila z upgradom S6 na marshmallow rešena, tako da tukaj najbrž ne bo razlike.

EDIT: do konca marca ob nakupu dobiš zraven 3D očala,

Če se ne motim Simobil ponuja zastonj omenjena očala ane?

Drugače pa so omenjena očala (nova, zapakirana) na bolhi že od 70€ naprej.

ziga1990 ::

^^ očala so zastonj če prednaročiš S7/S7 Edge plus naj bi telefon dobil 8 marca med tem ko bo v trgovini navoljo šele 11 marca
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jan_g ::

Uh, za Simobil pa ne vem, že vsaj 5 let ne kupujem več telefonov prek mobilnih operaterjev. Na amazon.de je S6 32GB okrog 430EUR.

Zmajc ::

miraldi je izjavil:

Sem tud sam bolj za Galaxy S6 :) Huawei ne poznam kaj preveč..
Se splača počakat na S7? Kokr sem gledal ne bo neke omembe vreden razlike(reža za spominsko).


Imel Galaxy S6 ...non stop neke težave UI delal počasi ko sem sufral ali bral novice se je med scrolanjem zatikalo. Ko sem vklopil mobilne podatke je signal na 4G padel na 1-2 črtici. Sem moral samo zaradi tega preklopiti na 3G. V glavnem non stop neko nerviranje.

Zaradi dobrih revieview-ov in ker note 5 v evropi ni na voljo kupil Huawei Nexus 6P (na začetku sem bil skeptičen , ne maram kitajske robe).

Razlika očitna. Senzor za prstni odtis je na DOSTI bolj priročnem mestu, zaslon prva liga, scroll speed med surfanjem in branjem novic tako gladek da sem jokal od sreče.

Nikoli več samsung.

njyngs ::

Ja pa dobro no... a res primerjaš bloated S6 s čistim Androidom na 6P... Saj to je pričakovan rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

todman74 ::

Zmajc je izjavil:

Imel Galaxy S6 ...non stop neke težave UI delal počasi ko sem sufral ali bral novice se je med scrolanjem zatikalo. Ko sem vklopil mobilne podatke je signal na 4G padel na 1-2 črtici. Sem moral samo zaradi tega preklopiti na 3G. V glavnem non stop neko nerviranje.


Hm..sicer nimam S6, ampak tablico galaxy note prve generacije, pa nimam niti slučajno takšnih problemov s scrolanjem, kot jih ti tukaj opisuješ, pa ne verjamem, da bi bil telefon počasnejši, kot moja tablica.Če odpiram res kakšne zahevne strani, se včasih rahlo zatika, ampak je nemoteče... me pa moti npr., če moram kar naprej nekaj zoomirat, zato je zame brskanje po internetu na telefonih "no go" (razen če sem kje od doma, pa res moram). 10 palčna tablica je minimum za udobno brskanje.

Ampak...naj poudarim še enkrat, dvomim, da je telefon tako počasen.

Mare2 ::

Slaba - počasna internetna povezava. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kickboxerka ::

Živjo.

Mi zna kdo pomagat kako se ta Gear VR usposobi? Katere programčke potrebujem pa to?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49883709 (11352) Han
»

Samsung Galaxy S5 ali Samsung Galaxy J5 (2017)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
365555 (3611) blackbfm
»

Samsung predstavil Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14038791 (28920) Mare2
»

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8317076 (13763) next3steps

Več podobnih tem