» »

Zakaj "root" telefona?

Zakaj "root" telefona?

1 2
3
»

Grumf ::

Krzzich je izjavil:

jeb*mo mater, dej spizdite na drugo temo, tisti ko se hočte kregat!!!
Kaj me boli od kje dobijo dnar, pa kater brskalnik pa ker je bolši..
že prej je bilo preveč o tistih vaših forah kdo je boljši pa nevem kaj vse..
se nisem hotel ven metat, samo sedaj je pa že preveč res..
hvala pa brez zamere


No sicer imas svojevrsten način izražanja ampak tema je zakaj root telefona, in kar smatraš za kreganje okrog brskalnika je dejansko samo razlaga zakaj nekateri hočemo imeti svoj telefon pod SVOJO kontrolo. Je pa res, da moraš ali brati celo temo ali pa biti mentalno sposoben doumeti kontekst, verjamem pa da ti, sodeč po tvojem besednjaku, to dela strašanske probleme. Pa brez zamere.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

Grumf ::

Aja mimogrede, root na androidu ni nič posebnega, če ne veš kaj bi z njim potem pusti pri miru ker je tako ali tako vseeno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Krzzich ::

CaqKa je izjavil:

Če si dobil svoj odgovor, se odjavi od teme in živi v miru, nekateri si še imamo očitno nekaj za povedat :)


Mislim, da še nisem dobil svojega odgovora, ker če bi ga, ne bi prihajal nazaj na to temo.. sploh pa kako naj bi dobil odgovor, če pa ti in tebi podobni samo serjete po temi z brezveznim bahanjem kaj vse znate, kolk vse veste kok je eden bolši od drugega..

Grumf: Že takoj na začetku teme, so začeli nekateri odgovarjati samo na pol oziroma samo na naslov teme.. (zakaj root telefona) nobeden pa ni prebral vseh mojih vprašanj..
drugače ti si začel odgovarjati med prvimi, in si oddal kar dobre informacije, dokler se niste začeli med sabo pregovarjati..
Če si tako dober, kot si se prikazal, in po tvojih komentarjih sodeč imaš veliko pojma o androidu, se lahko zmeniva, in mi ti narediš root telefona, in vse ostale zadeve, da mi bo Xperia laufala "tipi-topi"..

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Krzzich je izjavil:

Zanima me zakaj in ali je pametno root-ati telefon?
V grobem je dobra zadeva, ker pridobiš vse pravica nad upravljanjem telefona. Če si nevešč je lahko zadeva nespametna. Kako nespametna pa si lahko prebereš v tistih delih kjer praviš da se kregamo.

Krzzich je izjavil:

Ali s tem lahko pridobiš na hitrosti in prostem spominu telefona?

Da in da.

Krzzich je izjavil:


Uporabljam Sony Ericsson Xperio Arc S. Na začetku mi je delal odlično.. Lahko sem nalagal aplikacij kolikor sem hotel in še vedno je delal zelo hitro. Sedaj, po malo manj kot enem letu, pa je začel telefon delati zelo počasi, zato sem se odločil da ga ponastavim. Ponastavil sem ga nazaj na tovarniške nastavitve, in ponastavil spomin (izbrisal vse kar sem imel naloženo na telefonu).. Vglavnem po resetiranju nisem imel na telefonu nič. Zagnal se je tako kakor takrat, ko sem ga kupil. Aplikacij nimam nič, razen tovarniških.
Glede počasnosti telefona je sedaj zares problem.

Kak je glede počasnosti problem, če pa si napisal da zadeva po ponastavitvi dela tako kot takrat ko si ga kupil?

Krzzich je izjavil:

Sedaj me zanima, ali če root-am telefon, ali bo deloval hitreje?
Ne bi rad navijal procesorja ali rama, rad bi samo da bi deloval tako kot je deloval ob nakupu..

Če telefon samo rootaš, zaradi tega ker si ga rootal ne bo deloval hitreje.
najprej se izjasni kako drugače dela telefon kot takrat ob nakupu. Kako si to počasnost izmeril?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Jaz sem ti v tej temi podal odgovore:
Zakaj "root" telefona?
Kako se znebiš oglasov po rootanju.
omenil sem ti da si verjetno nadležno facebook apliakcijo, ki ti v ozadju dela in ti ob novem telefonu ni posodobil. predlagal sem ti da jo unnistaliraš, odgovora nisi podal.
za pisknanje gmail sem ti napisal da idi v nastavitve gmaila zadevo izklopit.

Drugi so ti podali še kup drugih odgovor, v zameno za pomoč smo vsi skupaj dobili en "jebi se".

če hočeš da ti še tudi kdaj v prihodnosti, ali pa komu s podobnim problemom pomagamo, potem je pač nujno da se tudi mi, ki o tematiki že nekaj vemo, malo mnenja izmenjamo, da se kaj novega naučimo. Če tega ni potem lahko pozabiš da ti bomo lahko pomagali ko boš imel rootan telefon, vse samo zaradi tega, ker si si pač ti zmislo da se mi na javnem forumu ne smemo pogovarjat še o drugih zadevah, ki so pač na višjem nivoju tvoje problematike.

Če se ti zdi za malo da boš skupnosti, ki ti bo pomagala izkazal vsaj malo spoštovanja, pol pa pač idi pa si kupi nov tovarniško zastavljen telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

http://venturebeat.com/2013/03/13/adblo...

in tako dobi izjava da rottaš telefon zato, da lahko namestiš ilegalno programje nov pomen :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Grumf ::

Krzzich je izjavil:

Če si tako dober, kot si se prikazal, in po tvojih komentarjih sodeč imaš veliko pojma o androidu, se lahko zmeniva, in mi ti narediš root telefona, in vse ostale zadeve, da mi bo Xperia laufala "tipi-topi"..


Naredi svojo domačo nalogo in naštudiraj lasten telefon, semle http://www.xda-developers.com/ pa prebrskaj forume. Običajno je najbolje da kar rom zamenjaš, nimam pa nobene želje da sam to študiram, tako da NE!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

CaqKa je izjavil:

http://venturebeat.com/2013/03/13/adblo...

in tako dobi izjava da rottaš telefon zato, da lahko namestiš ilegalno programje nov pomen :>


Heh, zastonj samo reklamo so jim naredili... sicer mi je pa prav všeč, imam včasih precej dela
da se dokopljem do kaksne aplikacije mimo (ali okrog :D) google playa. Upam da bodo developerji
počasi začeli ponujati alternativne downloade apkjev.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

aljaz4life ::

Pozdrav sem lastnik telefona SGN2 in me zanima glede rootanja, rootal bi svoj telefon zaradi CPU-ja, boljše zmogljivosti baterije, hitrost, premik aplikacij iz notranjega polnilnika v sd karticoin še ostalih stvari ...

GLede Rootanja me pa zanima nasledje:
Če telefon rootam, se meni kot uporabniku nanesejo pravice administratorja in torej če imam po rootanju še vedno stock samsung ROM, katerega želim ohraniti, ali se ta še vseeno updejta normalno al je potrebno za vsak update ko se zgodi telefon avtomatsko updajtat z novim Stock ROMom?

Zanima me tudi glede garancije, vem da če telefon rootam, izgubim garancijo, zato me zanima kako je z unrootom ali se telefon povrne v točno tisto stanje kot je bil pred rootom, in ali so še sledi roota na mojem telefonu?

lp

Bananovec ::

Z unrootom bi se moral telefon porvniti v prvotno stanje, če ni potrebno še kaj posebej brisati kakšnih zastavic ali pa resetirati counterjev (števcev). Načeloma z rootanjem ne bi smel izgubiti garancije, ampak kar nekaj kekcev na tem forumu in seveda vsi serviserji se s tem ne strinjajo, ker jim je lažje
-imeti zraven sebe kozarec vode in vse naprave, ki pridejo k njim na servis potunkati v vodo
-obtožiti stranke, da so z rootanjem uničili napravo (lol*?!), ki je v resnici hin zaradi SERIJSKE napake,
-obtožiti praske na telefonu, ki z njegovim drobovjem nimajo nobene veze za nedelovanje > torej kao tvoja krivda > torej garancija v koš.

Imam 2 izkušnji:
1. Telefon crknil zaradi serijske napake, kar je potrdil tudi servis. Garancija zavrnjena zaradi rootanega telefona. Dokazov za krivdo roota ni bilo. Tako bom kmalu na servis ponovno poslal aparat, tokrat pod drugimi pogoji (evropska direktiva itd. )
2. Telefon večkrat padel na tla, pokrampana zadnja stran telefona, ki je nato dalje normalno deloval, na sprednji strani ni bilo poškodb. Čez nekaj časa je telefonu prenehal delno delovati touch, tudi zaslon odpovedal (spet serijska napaka)?), garancija zavrnjena zaradi padcev, ki so poškodovali zaslon.

3. Primer:
En mobilnik se je pokvaril med posodabljanjem uradne programske opreme OTA(?giggle?). Me zanima kaj bodo rekli.
4. Primer:
Dalj časa (skoraj 2 leti) si lastim GPU s serijsko napako (okvarjenim Ramom). Spet me zanima kaj bodo rekli, ko jim jo bom čez nekaj časa poslal nazaj (kajpak pod stvarno napako).

Mi je pa smešno kako se servisi grejo takšnih nesmiselnih igric. Dokler lahko prestrašijo stranke je itak vse popolnoma v redu. AMpak ko pa pridejo v spor s kom večjim pa se zna zgoditi, da bo ta servis prenehal delovati - za zmeraj.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

@Bananovec... Kakšne klobase ti prodajaš... v garanciji ti lepo piše, da root(preberi kako to imenujejo) izniči garancijo, kdo je torej kriv? Sam priznaš, da je telefon večkrat padel na tla in potem pizdiš, da je kriv servis... če bi s telefonom delal lepo in ga ne metal po tleh ti nihče nebi zavrnil nič, kdo je torej kriv? Če crkne med uradno nadgradnjo ti nihče ne bo rekel nič, spet bluziš pa še na servis nisi nesel. Tepec kakršen si boš uveljavil stvarno napako na 2 leti stari zadevi veš pa ne, da se po šestih mesecih ne šteje več, da je napaka bila prisotna že ob nakupu in bi moral to povedati takoj oziroma prej kot v šestih mesecih, zdaj boš moral dokazat preko sodnega izvedenca, da gre res za stvarno napako... to pa ni poceni... spet pa bodo krivi vsi drugi in serijske napake samo ti ne... :)) Samo moje mišljenje, ne jemlji tega osebno!

@aljaz4life... preberi si malo XDA forum, vsak telefon je možno spraviti nazaj v originalno stanje... priporočam pa, da rootaš softwersko in ne odklepaš bootloaderja.
Akcija - Reakcija

Bananovec ::

Kolikor vem, moraš stvarno napako samo javiti v določenem roku odkritja.
Glede telefona: Dol je padel, razbila se je zadnja stran, nato so se pojavili določeni problemi, ki niso povezani s samim nedelovanjem.
To je enako, kot če imaš ti nov avto, na njem zamenjaš gume nato pa se ti pokvari motor in te servis obtoži, da zaradi gum ne velja garancija sploh več, niti za motor.

rok
Potrošnik mora obvestiti o napaki prodajalca v 2 mesecih od odkritja napake
(subjektivni rok).

Glede grafe je tako, da so neki znaki bili opaženi že od začetka, nisem pa vedel na kaj lahko pokažem prst. Na koncu koncev bi lahko krivda za nedelovanje bila tudi moja (overclockanje), samo zaradi tega se mi je zdelo neprimerno, da bi se pritoževal. Sedaj vem kaj je krivo in temu primerno bom tudi posredoval. Da sem tepec? Morda... Grafe itak nisem rabil, če bo zahteval vračilo denarja pa bi prodajalca to prišlo 150% sedanje cene.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Seveda, da zamenjaš gume na avtu in potem si frajer, delaš burnout pa do 9k obratov, ko pa gre motor je kriv pa vulkanizer...
Telefon mečeš po tleh in si frajer, ko pa gre touch pa je kriv serviser...

Popolnoma ista zgodba, če bi v obeh primerih delal normalno s tem "predmetom" tudi okvara ne bi bila posledica... pa tudi, če bi že prišlo do okvare ne bi mogli reči, da je za to kriv burnout ali pa padec po tleh... se mogoče motim?

Prodajalec ne odgovarja za stvarne napake na blagu, ki se pokažejo potem, ko mineta dve leti, odkar je bila stvar izročena. ZVPot pa določa tudi domnevo, da se šteje, da je napaka na stvari obstajala že v času izročitve, če se pojavi v roku šest mesecev od izročitve. To pomeni, da boste morali napako, ki jo boste uveljavljali po šestih mesecih, tudi dokazati. V nasprotnem primeru vas do roka šestih mesecev varuje zakonska domneva.
Akcija - Reakcija

Grumf ::

No tole obujam, spread the word, tule imate način za hebat ads sponsored android developerje v glavo.

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Mislim da sem o tem ze enkrat govoril, samo ne vem komu, Maveriku? Če teče aplikacija na OSu, ki si ga sam
zbuildal (predelal) potem lahko naredi bore malo, da ji ne podtaknes fake podatkov. No ta zadeva ima točno
to, OS popravi, da lahko aplikaciji podajaš kupe koristnih informacij, od randomiziranih GPS koordinat do
randomiziranega imea itd...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

Tale projekt je kul, škoda da je interface še vedno grozen (LBE ma bistveno bolj pregleden in uporaben vmesnik, kar je pomembno za začetnike), pa tudi patchanje ROM-a ni nekaj za ljudi z mehkim srcem.

Je pa tole eden najpomembnejših razlogov zakaj rootati ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Tale projekt je kul, škoda da je interface še vedno grozen (LBE ma bistveno bolj pregleden in uporaben vmesnik, kar je pomembno za začetnike), pa tudi patchanje ROM-a ni nekaj za ljudi z mehkim srcem.

Počasi, bodo kuharji zavohali in začeli vdelovati v rome, projekt bo pa tudi počasi napredoval.

Se ti zdi LBEjeve GUI uporaben? Mene do skrajnosti iritira, vedno se zgubljam ko iščem rule od aplikacij po tistih sliding tabih...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

CaqKa ::

Grumf je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Tale projekt je kul, škoda da je interface še vedno grozen (LBE ma bistveno bolj pregleden in uporaben vmesnik, kar je pomembno za začetnike), pa tudi patchanje ROM-a ni nekaj za ljudi z mehkim srcem.

Počasi, bodo kuharji zavohali in začeli vdelovati v rome, projekt bo pa tudi počasi napredoval.

Se ti zdi LBEjeve GUI uporaben? Mene do skrajnosti iritira, vedno se zgubljam ko iščem rule od aplikacij po tistih sliding tabih...

vsekakor dokaj dober in uporaben ui. kak search bi mu prišel še malo bolj prav.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Oddelek: Mobilne tehnologije
252702 (2248) r3dkv1c4
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437422 (29919) klinker
»

Zakaj rootat?

Oddelek: Mobilne tehnologije
153742 (3250) exibo
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016402 (14013) sgdjkdlsugi4
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313749 (11508) overlord_tm

Več podobnih tem