» »

Zakaj "root" telefona?

Zakaj "root" telefona?

«
1
2 3

Krzzich ::

Zdravo,

Zanima me zakaj in ali je pametno root-ati telefon?
Ali s tem lahko pridobiš na hitrosti in prostem spominu telefona?

Uporabljam Sony Ericsson Xperio Arc S. Na začetku mi je delal odlično.. Lahko sem nalagal aplikacij kolikor sem hotel in še vedno je delal zelo hitro. Sedaj, po malo manj kot enem letu, pa je začel telefon delati zelo počasi, zato sem se odločil da ga ponastavim. Ponastavil sem ga nazaj na tovarniške nastavitve, in ponastavil spomin (izbrisal vse kar sem imel naloženo na telefonu).. Vglavnem po resetiranju nisem imel na telefonu nič. Zagnal se je tako kakor takrat, ko sem ga kupil. Aplikacij nimam nič, razen tovarniških.
Glede počasnosti telefona je sedaj zares problem.

Sedaj me zanima, ali če root-am telefon, ali bo deloval hitreje?
Ne bi rad navijal procesorja ali rama, rad bi samo da bi deloval tako kot je deloval ob nakupu..

Vsem hvala za informacije.. lp

popster ::

Telefon rootaš na kratko zato da lakho gor namestiš nelicenčno programje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: KoMar- ()

ABX ::

Telefon root-aš zato da gor namestiš samo programe ki te zanimajo (odstraniš tovarniško privzete), vključeno s tistimi ki proizvajalec telefona se ne strinja da imaš gor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Halfdead987 ::

Jao,kake ven mečete.
Rootaš,da dobiš administrator rights. Dokler ne rootaš,si neke vrste guest.

Če ga rootaš, ne bo delal nič hitreje. Če pa naložiš custom rom,pa bo.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

Pa recimo če imaš 'starejši' telefon , za katerega uradno ni več podprt SW (ROM), naložiš novejši rom in si vedno na tekočem s posodobitvami in bonbončki...
drgače pa tkoa kot je rekel pred mano. s samim rootom ne pridobiš direktno na hitrosti temveč samo admin pravice....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Bananovec ::

Rootaš zato, da gor namestiš neuradne popravke, ki naredijo tvoj telefon uporaben.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dukedl ::

jz sm ga kolegici rootal HTC ChaCha, ker ma sam po sebi premalo spomina za aplikacije, da sem ji lahko gor dal Link2SD in ji zdej dela kot želi, pa še prostor za aplikacije ima zdej dost velik.
lp dukedl

Hayabusa ::

popster je izjavil:

Telefon rootaš na kratko zato da lakho gor namestiš nelicenčno programje.

Narobe, označiš v nastavitvah "allow 3rd party app to be installed" in lahko namestiš tudi kot ne root.

Da začne firewall delati.Ja, absurdno !

Krzzich ::

Hvala za info. :)
Zanima me samo še to: če ga rootam, in naložim kot ste rekli drug rom, ali s tem naredim tako, kakor na primer na računalnikih ko naložiš razne "boosterje" da ti navije grafično ventilatorje pa procesor, itd.. in ti potem bolje dela zato ker je vse navito, na koncu pa crkne po enem tednu.. hehe.. xD
Ali je s temi "romi" za telefon enako?
Aja pa še to.. Ali z rootanjem izgubim garancjo? Veliko jih pravi da jo izgibiš, veliko jih pa pravi da ne..
Hvala vsem! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krzzich ()

Hexx ::

Odvisno, root ti dovoli da ga navijaš po lastni volji, vse si lahko sam nastaviš. Nekateri romi ti ga malo navijejo že privzeto ampak se da vse nastaviti kot sam hočeš.
Za garancijo pa nebi vedu :)

RejZoR ::

Večina se jih lepo navija. Sem imel HTC Wildfire, ki se je kar luštno navijal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

Zgubiš zgubiš..isto velja za custom rome

hojnikb ::

Če veš kaj delaš, gre tudi rootan/custom rom-an/s-off-an telefon čez garancijo 8-)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Halfdead987 ::

Kar seveda ni res.
Treba ga je vrnit v prvotno stanje.

c00L3r ::

popster je izjavil:

Telefon rootaš na kratko zato da lakho gor namestiš nelicenčno programje.

Ne govori bedarij. Nelicenčno programje dela tudi brez root-a ;)

Jaz novega telefona načeloma ne root-am. Ni neke potrebe. Ko pa je star kako leto in ni več uradnih posodobitev, pa se da z root+custom ROM še iztisnit še kaj.

Root-al sem svojega starega HTC Desire, ker sem z app2sd+ lahko premaknil neketare aplikacije na SD kartico. Samo tukaj je bila teževa telefona, da ima samo 150mb internega pomnilnika. Prav tako sem lahko poganjal Android 2.3 dosti boljše, kot z uradno posodobitvijo.

Če daš dosti na varnost, ti root omogoča namestit kak dodaten firewall in odstranit sistemske aplikacije.

Imam zdaj kak mesec dni HTC Desire X in nimam potrebe po root dostopu, čeprav sem prej imel skoraj 2 leti root-an telefon.

#000000 ::

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?

klinker ::

#000000 je izjavil:

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?


Niso nic useless, samo omejen si z naprednimi funkcijami in dostopom do sistemskih appov, kar pa je za 95% uporabnikov dovolj.
Moj Nexus 4 je bil po urci ze rootan in z drugim romom ter kernelom gor. Stock rom mi je pac funkcijonalno prevec okrnjen.

Rias Gremory ::

#000000 je izjavil:

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?

Ne, za navadne uporabnike je to good enough.
Nekdo, ki hoče več od naprave oz. ve kaj dela, bo rootal svoj telefon.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Grumf ::

(da nadaljujem serijo iz prvih postov)

Telefon rootaš zato da se znebiš vsega proizvajalčevega bloatwara, googlovih aplikacij, da si popraviš hosts
file (z naslovi advertiserjev), da popraviš nastavitev ali dve...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

c00L3r ::

#000000 je izjavil:

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?

Niti približno. Delaš lahko z njim vse kar Android z "user" pravico omogoča. Sistem je bil načrtovan tako že od začetka. Povdarek je na varnosti povprečnega uporabnika.

Saj imaš samo pravice "uporabnika" namesto "administrajorja". S tem imajo nameščene aplikacije tudi samo uporabniške pravice in lahko delajo manj sranja. Linux ima tak pristop že dolgo časa. Pri Windows XP in še prej si moral bit Administrator za normalno uporabo.

Če rabiš root dostop za napredno prilagajanje svojega telefona, prav. Sicer ni potrebe. Jaz razvijam Android aplikacije in nikakor ne potrebujem root dostopa. Pa sem imel do zdaj root-an telefon. Mam rajši preverjeno zadevo, ki se kar Over The Air OTA sama posodablja.

Ko bo telefon star kako leto in ne bo več posodobitev, takrat pa bom premislil o root-u. Za 90% uporabnikov ni te potrebe.

Rias Gremory ::

administrajorja

Administratorja
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Grumf ::

c00L3r je izjavil:

Mam rajši preverjeno zadevo, ki se kar Over The Air OTA sama posodablja.

Ko bo telefon star kako leto in ne bo več posodobitev, takrat pa bom premislil o root-u. Za 90% uporabnikov ni te potrebe.


Jah, no tu je razlika, meni gre pa skrajno na jetra če sistem nekaj sam od sebe bezlja, se javlja nazaj googlu in developerjem aplikacij
itd, in ne morem nič narediti za to. Če ga rootam, ni dostavljena niti ena sama reklama, ne gledam reklam v raznih aplikacijah, google
play lahko dol vržem, šarim po nastvitvah od aplikacij, itd...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Zoprno je samo ker tega ne morete ugotoviti, takoj ko bo blokada zunaj bo tudi temu primeren kontrameasure :D

Keeproot je že tak.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so


Ja, da maksimizirajo profit, tako googlu kot razvijalcem. Ampak jaz tega nočem in ne vidim nobenega razloga da bi to
dopustil. Npr. aplikacije, ki se mi zdijo vredne nakupa, dobim piratske in developerju nakažem denar preko paypala z
obrazložitvijo, da google playu ne zaupam (mimogrede, do sedaj so se mi še vsi zahvalili, tako da to prakso vsem zelo
priporočam). Bomo videli če bo šlo sčasoma kaj na bolje. Sicer ti pa vsaj za eno aplikacijo slovenske narave lahko povem,
da deluje precej bolje, potem ko se jo olupi advertising agentov (in pošiljanja gps lokacije nekemu centralnemu strežniku
v rokah oglaševalske hiše, žal ne morem razkriti kateremu, ker bi s tem razkril tudi katero aplikacijo), še celo eno bugo
sem ji popravil. :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Halfdead987 ::

Mavrik je izjavil:

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.

Kot prvo,nam s tem dajete še en razlog, da vaših plačljivih aplikacij ne bi kupovali(alternativni viri).


Kot drugo, je pa tu modded google play.

c00L3r ::

Še dobro da večina trga ne root-a telefon. Če bi, bi bilo bistveno manj aplikacij na voljo.

Piratiziranje je vedno bilo in vedno bo. Sploh me ne peče vest, če dobim kje kopijo kake EA/Gameloft igre, ali pa če v Angry Birds blokiram reklamo. Druga zgodba pa je, ko gre za Indie razvijalce. Njim pa pa se pozna vsaka prodaja in vsak prikaz reklame.

Grumf ::

No sicer se roota telefon tudi zato, da si naložiš kaj takega: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Da se prav elegantno nastavit razne zadeve, ki jih aplikaciji dovolimo delat ali en dovolimo, npr. uprobo wifi/3g, uporabo
gpsa, dostop do imeia, kontaktov,... skratka vse tisto kar je google prijazno sporočil, ni pa dal uporabnikom na voljo
da "kustumizirajo" je v temu prijaznemu programčku na enem samem mestu.

recimo take zadeve:

Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mavrik ::


Ja, da maksimizirajo profit, tako googlu kot razvijalcem.


Daj ne bluzi, večina rezultatov šlatanja je to da si pojebete internet APIje, da vam kup stvari neha delati (vključno z vsemi "tweaki" in navijanji) in potem je rezultat vsega tema samo spam jokanja na naše mejle, kako ti aplikacija ne dela.

Kot prvo,nam s tem dajete še en razlog, da vaših plačljivih aplikacij ne bi kupovali(alternativni viri).


Sori, sam ukvarjanje z ljudmi, ki imate pojebane telefone in gonilnike je večino časa kontraproduktivno. Še posebej ker večinoma nimate pojma o vaših telefonih in potem krivite aplikacijo in niste sposobni opisati problema tak, da bi ga lahko popravili.

Kot drugo, je pa tu modded google play.


Mhm :)
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

c00L3r je izjavil:

Njim pa pa se pozna vsaka prodaja in vsak prikaz reklame.


Ne gre se za reklame, gre se za konkretne udore v privatno sfero, do sedaj sem še vse kar uporabljam
plačal in nihče mi ne more direktno reči da piratiziram ampak MOJIH podatkov pa ne bodo pošiljali gor
in dol po netu, dobim kar pike.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Halfdead987 ::

Popolnoma butasta ideja,Mavrik.
1. Ne vem kako bi to izvedli? Bi telefon zaznal root in blokiral vse aplikacije na google play?
2. Če nam vzamete google play,dobimo še en razlog več za gusarstvo.

Mavrik ::

Grumf je izjavil:


Da se prav elegantno nastavit razne zadeve, ki jih aplikaciji dovolimo delat ali en dovolimo, npr. uprobo wifi/3g, uporabo
gpsa, dostop do imeia, kontaktov,... skratka vse tisto kar je google prijazno sporočil, ni pa dal uporabnikom na voljo
da "kustumizirajo" je v temu prijaznemu programčku na enem samem mestu.


Ja, ta funkcionalnost je dejansko kul in se strinjam da mora Google tele stvari tudi nam razvijalcem lepše izpostaviti (recimo trenutno nimam opcije ponuditi nekaterim uporabnikom uvoz kontaktov, brez da bi zahteval popoln dostop do kontaktov vsem).

Vseeno pa to ne pomeni da želim gledati vaše jokanje v logih in na play storeu, ko se ne zavedate da imate pojebane APIje, kjer preverjanje stanja Wifija (ko ti hočem šparati baterijo/podatke da ne bi vzpostavljal 3G) usuje framework, ker si tam nekje malo preveč klikal po "deny". Žal vas večina rootarjev nima pojma kaj sploh počnete, kar v končni fazi, dokazuje tudi ta topic.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Daj ne bluzi, večina rezultatov šlatanja je to da si pojebete internet APIje, da vam kup stvari neha delati (vključno z vsemi "tweaki" in navijanji) in potem je rezultat vsega tema samo spam jokanja na naše mejle, kako ti aplikacija ne dela.


Ne govoriš z enim takih.

Mavrik je izjavil:

Sori, sam ukvarjanje z ljudmi, ki imate pojebane telefone in gonilnike je večino časa kontraproduktivno. Še posebej ker večinoma nimate pojma o vaših telefonih in potem krivite aplikacijo in niste sposobni opisati problema tak, da bi ga lahko popravili.


Se samo strinjam, ampak več ko veš o elektriki manjša je verjetnost da te strese, če jo greš šlatat brez
znanja, te pa pač strese, ne vidim problema...

Mavrik je izjavil:

Vseeno pa to ne pomeni da želim gledati vaše jokanje v logih in na play storeu, ko se ne zavedate da imate pojebane APIje, kjer preverjanje stanja Wifija (ko ti hočem šparati baterijo/podatke da ne bi vzpostavljal 3G) usuje framework, ker si tam nekje malo preveč klikal po "deny". Žal vas večina rootarjev nima pojma kaj sploh počnete, kar v končni fazi, dokazuje tudi ta topic.


Še enkrat, če veš kaj delaš nimaš težav, sploh pa ne klikaš po deny za brez veze, instaliraš aplikacijo, npr
kalkulator in greš še pred prvim zagonom izklopit vse kar nima veze z kalkulatorjem (3g,wifi,imei,contacts,...)
Ni problem v "rooterjih", problem je v nemarnih developerjih, ki delajo packarije.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

floyd1 ::

Mavrik je izjavil:

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.

Samo kot primer - na moji kitajski tablici je bil vse povprek nasran software, ki je koristil samo njim (oz. osebam z znanjem kitajščine ;)). In tega brez roota ni bilo mogoče odstraniti. Zakaj bi moral imeti gor ves ta neuporaben balast?

Če Google misli peljati Android po poti zaklenjenega iOS, se temu OS po mojem obetajo slabši časi.

Mavrik ::

Halfdead987 je izjavil:

Popolnoma butasta ideja,Mavrik.
1. Ne vem kako bi to izvedli? Bi telefon zaznal root in blokiral vse aplikacije na google play?


Čisto dovolj je da se preprosto požre vse error reporte, ratinge in ocene za telefone, ki nimajo originalnih firmwarov. Več kot izvedljivo s pomočjo fantov pri Googlu.

Halfdead987 je izjavil:


2. Če nam vzamete google play,dobimo še en razlog več za gusarstvo.


Ful ste fajn. Hočeš keks? :P
The truth is rarely pure and never simple.

thramos ::

Sovražnost do uporabnikov, ki želijo imeti pod nadzorom napravo v svoji lasti.

Way to go!

Halfdead987 ::

Mavrik je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

Popolnoma butasta ideja,Mavrik.
1. Ne vem kako bi to izvedli? Bi telefon zaznal root in blokiral vse aplikacije na google play?



Čisto dovolj je da se preprosto požre vse error reporte, ratinge in ocene za telefone, ki nimajo originalnih firmwarov. Več kot izvedljivo s pomočjo fantov pri Googlu.

Halfdead987 je izjavil:


2. Če nam vzamete google play,dobimo še en razlog več za gusarstvo.


Ful ste fajn. Hočeš keks? :P



In kaj točno bi imeli od tega? Jaz itaq downloadam samo aplikacije,ki so med top 100. Drugih sploh ne najdem ne (kot naprimer tvoje ne bi našel) :D
Tako da je bolj malo verjetno, da je virus.
Root je super zadeva. omogoča, da odstraniš nepotrebne aplikacije (mobitelov ter vodafone-ov rom sta jih polna). Prav tako odstraniš oglase iz aplikacij.
Pa še nekaj ilegalnih zadev:)

EDIT: razen,če bi odstranili user rating tako, da ne bi bilo top 100..

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Grumf je izjavil:


Ne govoriš z enim takih.


Vem, samo na žalost je ljudi ki se ukvarjajo z rootanjem in dejansko poznajo kaj delajo grozno malo. Samo če pogledaš mod-builderje na XDA-developers je katastrofa, presenetljivo dosti jih sploh ne ve kaj dela in samo skupaj copy-pasteajo patche in delajo po načelu "dajmo to spremenit pa vidmo kaj bo". Res kvalitetnih produktov je hudo malo. Bohnedaj ko začnejo ljudje še telefone navijati kar pamet -_-

Grumf je izjavil:


Še enkrat, če veš kaj delaš nimaš težav, sploh pa ne klikaš po deny za brez veze, instaliraš aplikacijo, npr
kalkulator in greš še pred prvim zagonom izklopit vse kar nima veze z kalkulatorjem (3g,wifi,imei,contacts,...)
Ni problem v "rooterjih", problem je v nemarnih developerjih, ki delajo packarije.


Problema sta na obeh koncih: na enem, da je absolutno preveč slabih devov (še pred kratkim je recimo Petrol aplikacija zahtevala pravice za klicanje v ozadju :P ), ki zahtevajo preveč. Obenem Android ne omogoča granularnosti teh pravil (kot rečem - klal bi za API, ki bi mi omogočil prositi za nekatere pravice samo ko jih rabim - kot ima iOS).
Po drugi strani pa je večina 3rd party ROMov res slabe kvalitete in imajo precej stvari pokvarjenih, potem pa se moramo ukvarjati z odpravo "fantomskih" napak in v končni fazi slabimi ratingi (ki so hudo pomembni za karkšno koli uspešnost).

Zadnja stvar so pa še itak piratki, ki so sicer izjemno zadovoljni sami s sabo, samo vse kar povzročajo je to, da se aplikacije na Androidu premikajo na ad-supported model, ki temelji na pobiranju osebnih podatkov uporabnikov. Sicer se lahko tolažiš z Ad-Block, samo zaznati AdBlock ni bistven problem, novi APIji za preverjanje podpisov aplikacij za vsak JSON klic s strani Googla pa bo tudi počasi poskrbel, da se bodo strežniki preprosto nehali pogovarjati s piratskimi in modificiranimi aplikacijami. V končni fazi pljuvate sami po sebi.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Čisto dovolj je da se preprosto požre vse error reporte, ratinge in ocene za telefone, ki nimajo originalnih firmwarov. Več kot izvedljivo s pomočjo fantov pri Googlu.

Ja, to konec koncev niti ni slaba ideja, ki pa bi se hitro izrodila, da aplikacije ne bi več hotele
teči na rootanih telefonih in:

saj (zase govorim) imam originalen firmware. Samsung, HTC, ti samo povej kot kaj naj se ti moj
telefon predstavi :)):)) Krščen matiček, google je dal ven source za telefon, tako zoprn detajl,
vsaka funkcija od OSa, ti lahko vrača točno tisto kar jaz želim in ne moreš narediti nič da bi to
preprečil, saj tvoja (oz. googlova) aplikacija teče v MOJEM enviromentu.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mavrik ::

Krščen matiček, google je dal ven source za telefon, tako zoprn detajl,
vsaka funkcija od OSa, ti lahko vrača točno tisto kar jaz želim in ne moreš narediti nič da bi to
preprečil, saj tvoja (oz. googlova) aplikacija teče v MOJEM enviromentu.


Lahko se neham pogovarjati z njo.

saj (zase govorim) imam originalen firmware. Samsung, HTC, ti samo povej kot kaj naj se ti moj
telefon predstavi


Ti niti nisi sposoben ponoviti podpisa moje aplikacije, kaj šele poskrbeti da ima cel chain-of-trust od bootloaderja do OS-a še vedno prave podpise in hashe.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Lahko se neham pogovarjati z njo.


Zakaj bi se nehal pogovarjati z njo, saj teče originalen firmware, nerootan,... ;)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mavrik ::

Ki začuda ni podpisan s Samsung private keyem a ne? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Ti niti nisi sposoben ponoviti podpisa moje aplikacije, kaj šele poskrbeti da ima cel chain-of-trust od bootloaderja do OS-a še vedno prave podpise in hashe.


Seveda sem!? Ko bereš lokacijo na disku, kjer se nahaja MOJ podpis, odprem svoj data file in read() ti vrne podpis kot bi ga imela
nespremenjena aplikacija. Ne vidim nobene težave. Saj veš rootkit tehnolgije itd, s tem da je to neprimerno bolj preprosto, samo
androida je treba recompajlat.

(no realnosti na ljubo, da bi se spravil to narediti, bi si pa moral neko aplikacijo prav zares zelo želeti, večja verjetnost je,
da je preprosto ne bi več uporabljal)

Mavrik je izjavil:

Ki začuda ni podpisan s Samsung private keyem a ne? ;)

Seveda ni. Ampak lahko ti pa vrnem samsungov podpis... da ga boš lahko preveril in ugotovil da je pravi. ;)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

Saj veš rootkit tehnolgije itd, s tem da je to neprimerno bolj preprosto, samo
androida je treba recompajlat.

(no realnosti na ljubo, da bi se spravil to narediti, bi si pa moral neko aplikacijo prav zares zelo želeti, večja verjetnost je,
da je preprosto ne bi več uporabljal)


Mhm, in ta druga opcija je tista, ki je v bistvu "ok" :)

V resnici se bo tvoj problem pojavil čisto drugje - če bodo rooti se še širili se bo šlo na poln chain-of-trust kar se tiče zagona, kot ga je mel recimo Xbox 360 in PS3, kjer lastnega Androida ne boš mogel pognati, ker ti bootloader ne bo hotel pognati nepravilno podpisanega kernela in kernel userspaca. V praksi so take stvari neprimerno težje za obvoz in v večini primerov zelo specifične za vsako strojno opremo.

Osebno si sicer tega ne želim (saj Androide kupujemo zato, ker lahko vidimo source in šarimo po njih a ne? :P), samo abuse za piratsvo in obhodi Play stora bodo proizvajalce hitro potisnili v tisto smer.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Ajde da grem še na drugo stran, dejansko mi lahko zadevo temeljito zakompliciraš in ne kličeš sistemskih
apijev za preverjanje podpisa ter raje nosiš s sabo svojo implementacijo, vendarle pa bi v najhujšem primeru
lahko imel na SD kartici celoten samsungov rom in ti vračal njegovo vsebino. Ima se, može se :D
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mavrik ::

Seveda ;) Sam kako boš ga pa pognal če te bootloader ne posluša? :) Ali pa če mi Play store pravi da ti te aplikacije nisi prenesel?

To igro se lahko igrava celo noč, v končni fazi mam jaz nesrečo da ti nadzoruješ hardware, ti pa maš nesrečo da jaz nadzorujem content :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

samo abuse za piratsvo in obhodi Play stora bodo proizvajalce hitro potisnili v tisto smer.


Piratsvo je in bo. Glede tega se sploh nima smisla kregat, če ne drugega se bo pa spet buffer overflove
v aplikacijah iskalo da se bo lahko pognala nepodpisana koda.

Tukaj je v igri nekaj drugega, sploh ni problem obhod google playa, problem je netransparentnost njegove delovanja,
če me ne bi poskušal tagat z imeiom telefona, če bi mi bil cel njegov protokol odkrit in ne bi vseboval možnosti
tihega zaganjanja programov na mojem telefonu potem nimam nobene težave z njim. Prav prijazno bi ga uporabljal.
Enako velja za vse ostale aplikacije, če mi ne bi poskušale delat štale, krast osebne podatke, me geotrackat itd
potem se z vsem tem sploh ne bi ukvarjal. Dejansko me silijo v to in argumentirajo, da sem pa zdaj jaz bad guy!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Mavrik ::


Piratsvo je in bo. Glede tega se sploh nima smisla kregat, če ne drugega se bo pa spet buffer overflove
v aplikacijah iskalo da se bo lahko pognala nepodpisana koda.


Ja, samo svet ni črno-bel. Če je 15% vseh hitov na tvoj server s spizdenih aplikacij je eno, če jih je 70% je drugo a razumeš? :) Isto za rootanje in broken telefone. Če jih je par % in jih lahko normalno ignoriraš in ne vplivajo na ostale ljudi, je to vseeno in lahko rečeš sam "kul, zabavajte se".


Dejansko me silijo v to in argumentirajo, da sem pa zdaj jaz bad guy!


Jao ne ta silly argument no. Dvomim da je katerikoli developer že držal pištolo h glavi ko si downloadal app. For fucks sake, obnašate se kot da je uporaba softwara naravno dana pravica, kjer vam se vsi morajo klanjati.
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Ja, samo svet ni črno-bel. Če je 15% vseh hitov na tvoj server s spizdenih aplikacij je eno, če jih je 70% je drugo a razumeš? :) Isto za rootanje in broken telefone. Če jih je par % in jih lahko normalno ignoriraš in ne vplivajo na ostale ljudi, je to vseeno in lahko rečeš sam "kul, zabavajte se".


Hja ne vem sicer čemu je tako ampak verjami mi, da se mi pri cenah aplikacij na play storu niti trepalnica ne zatrese,
da aplikacije ne bi plačal če mi je koristna. Piratizira po mojem mularija ampak ta tako ali tako nima kreditne kartice.
Ampak zaradi prej naštetega, play stora ne morem uporabljati v kolikor hočem zaščititi svojo privatnost, enako sranje je z
aplikacijami. Zdaj mi pa ti povej, kaj naj naredim (razen tega kar že delam).

Mavrik je izjavil:

For fucks sake, obnašate se kot da je uporaba softwara naravno dana pravica, kjer vam se vsi morajo klanjati.

Žal živim v svetu idiotov, ki me v to silijo. Alternativa mi je iti živeti v votlino ali pa uporabiti svoje znanje da
naredim vse skupaj znosno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

cordoba ::

Lep pozdrav. Punca ima enak telefon, sony arc s in ima enake težave. Počasen itd. A je kje kakšen postopek, kako rootat in naložit custom rom? Se pravi ,po korakih.
Aja pa kateri je potem najboljši rom za omenjeni telefon, ker nisem še nikoli to počel?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Oddelek: Mobilne tehnologije
252672 (2218) r3dkv1c4
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437092 (29589) klinker
»

Zakaj rootat?

Oddelek: Mobilne tehnologije
153684 (3192) exibo
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016242 (13853) sgdjkdlsugi4
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313601 (11360) overlord_tm

Več podobnih tem